Świadectwo wiary przeciwko masowym szczepieniom – link do wpisu

My katolicy – Polacy, synowie i córki Rzeczypospolitej Polskiej wyznajemy wiarę w Boga Ojca Wszechmogącego, który jest Panem naszego zdrowia i życia, doczesnego i wiecznego. Wierzymy w Boga Ojca Wszechmogącego, który jest Stworzycielem nieba i ziemi, od którego zależy nasz byt. Wierzymy w Jezusa Chrystusa Syna Jego Jedynego, Pana naszego, któremu poddajemy całkowite panowanie nad naszą wolą, umysłem, sercem, naszymi ciałami i duszami. Wierzymy w Ducha Św. i wyrzekamy się na zawsze, całkowicie i nieodwołalnie wszystkiego, co sprzeciwia się prawu Bożemu i ma choćby pozór zła…..
Całość: kliknij

Podpisy – link do petycji:
https://citizengo.org/pl/signit/184502/view

LIST O NASTĘPUJĄCEJ TREŚCI ZOSTANIE SKIEROWANY DO EPISKOPATU POLSKI

Piszemy ten list do Episkopatu Polski na czele z Przewodniczącym Ks. Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim z gorącą prośbą o interwencję u polskich władz państwowych w obronie naszych praw – osób wierzących i obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, którzy mamy prawo decydowania o sobie i ochronie swojego zdrowia i życia. Sprawa dotyczy tzw. „dobrowolnych szczepień”.

Cytujemy poniżej nasze świadectwo wiary i nasz sprzeciw wobec wywierania na nas presji, która prowadzi do lęku o własny byt i poczucia tkwienia w sytuacji bez wyjścia. Każda osoba ma prawo do decydowania o własnym zdrowiu i życiu. Jeśli zaistnieje problem poważnych skutków ubocznych szczepień, albo – jak o tym słyszymy, nawet do śmierci – to czy Księża Biskupi wezmą na siebie odpowiedzialność za sugerowanie szczepionek i będą wspierać osoby pokrzywdzone? Jeśli Księża Biskupi mają wolę i pragnienie się szczepić to szanujemy tę decyzję, bo każdy z nas ma prawo do absolutnego wyboru i wolności w tym względzie.

Z ogromnym zdziwieniem i wręcz przerażeniem wielu katolików w Polsce przyjęło odważne stanowisko Watykanu i Komisji Bioetyków Episkopatu Polski w kwestii akceptowania szczepionek bardzo wątpliwych moralnie oraz medycznie. Nie jesteśmy w stanie w żaden sposób uwierzyć firmom farmaceutycznym, w ich zapewnienia co do bezpieczeństwa w przyjęciu szczepień, bo żadna z nich nie bierze odpowiedzialności za ich skuteczność i ewentualne szkody zdrowotne. Kto więc tę odpowiedzialność zechce ponieść?  Wszelkie problemy zdrowotne, a nawet zagrożenie dla naszego życia będziemy przeżywać my zaszczepieni.

Skoro stanowisko Kościoła odwołuje się ostatecznie do naszych sumień, piszemy ten list zgodnie z głosem naszego sumienia.

Ostatnią ostoją dla nas głęboko wierzących katolików jest i zawsze pozostanie Jezus Chrystus i Jego Kościół. Dlatego bardzo prosimy Episkopat Polski – wszystkich Księży Biskupów o zajęcie zdecydowanego stanowiska w tej sprawie. Jeśli ktoś chce się zupełnie dobrowolnie zaszczepić, niech się zaszczepi. Prosimy jednak, by nikt w żaden sposób nie próbował wywierać na nas presji i nie stosował mobbingu lub zastraszania poprzez nakazywanie podpisywania nam deklaracji, z pytaniem: czy się zaszczepimy, czy nie. W dalszej kolejności obawiamy się segregowania obywateli na tzw. zaszczepionych i niezaszczepionych z podziałem praw, które to inne należą się jednym, a inne prawa i ograniczenia należą się drugim. Takie procedury to zamach na naszą wolność osobistą wbrew Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Treść powyższego listu jest dostępna publicznie.
Zbieranie podpisów trwa nadal.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

48 odpowiedzi na „Świadectwo wiary przeciwko masowym szczepieniom – link do wpisu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Sylwia pisze:

  Szczęść Boże, dziękuję za modlitwę w intencji mojej siostry o szczęśliwe rozwiązanie. Mama i dziecko mają się dobrze, to minęło już jakiś miesiąc, nie było mnie dawno tu na stronie..
  Proszę o modlitwę i intencji Kazimierza o pomyślną ponowną operację, o Krzysztofa o zdrowie po operacji, O mojego męża Andrzeja o pomyślne wyniki z ważnego badania. Bóg zapłać za każdą modlitwę.
  Petycja podpisana ❤ .

 3. Jerzy B pisze:

  Nie poddam się szczepieniu bo wiem czym to grozi. Pieczęci szatana nie przyjmę tak mi dopomóż Panie Boże w Trójcy Jedyny i Ty Mateńko Przenajświętsza Amen

 4. Janina Buksa pisze:

  Popieram bo każdy decyduje

 5. Ola pisze:

  Potrzebuję się wyżalić . Zostałam pozbawiona Chleba Życia . W mojej parafii przez cały tydzień nie na Mszy Świętej ,gdyż nasz kapłan wyjechał na ferie i zostaliśmy pozbawieni Eucharystii. Mi to w głowie się nie mieści ,ani w sercu , a Jezus – sam w Tabernakulum przez tyle czasu ,bez żywej duszy ….

  • Sylwia pisze:

   Olu współczuję, to smutne gdy ferie są ważniejsze, nie wiem może chciał odpoczynku? ale z drugiej strony powinno być zastępstwo, aby wierni mogli uczestniczyć w Kościele. Czasem ciężko to wszystko pojąć i ogarnąć. Wszystko się tak zmienia że mam wrażenie że niektórym kapłanom nie zależy już na niczym.. nie osądzam ale dochodzę do tak smutnego wniosku. Wiem że są też kapłani którzy za wszelką cenę bronią Kościoła i jego nauki. Ech wypełnia się to co ma się wypełnić. I pozostaje nam modlitwa.

 6. Grzegorz pisze:

  Abp Lenga o ohydzie spustoszenia

 7. Stępień pisze:

  Szczepionka nie jest wymysłem Boga tylko człowieka A człowiek jest mógłby.

 8. Marek pisze:

  Benedykt XVI zaszczepi się przeciwko koronawirusowi
  Skoro tylko Państwo Watykańskie otrzyma szczepionki Pfizer/Biontech papież-senior ma zamiar również zaszczepić się przeciwko koronawirusowi – podaje niemiecka agencja KNA.

  Razem z Benedyktem zaszczepieni mają być wszyscy mieszkańcy klasztoru Mater Ecclesiae – powiedział niemieckiej agencji katolickiej osobisty sekretarz Benedykta XVI, arcybiskup Georg Gänswein. W tym kontekście przypomniano słowa papieża Franciszka, który w wywiadzie dla telewizji Canale 5 zapewnił, że sam zapisał się do szczepienia i uważa, że z etycznego punktu widzenia każdy powinien się zaszczepić. W przeciwnym bowiem razie narażamy nie tylko swoje własne życie, ale także i życie innych.

  https://www.gosc.pl/doc/6688219.Benedykt-XVI-zaszczepi-sie-przeciwko-koronawirusowi

 9. Bogna pisze:

  U mnie w rodzinie wszyscy chcą się szczepić ?
  Nikt mnie nie słucha
  🙏🙏🙏

  • beatkaa pisze:

   U mnie jest podobnie. Wszyscy uważają, że szczepionka to „coś dobrego”, a jak dodaję, że może zawierać komórki z aborcji, to mówią „że to nieprawda, bo w tvp tak mówili” itp.

  • beatkaa pisze:

   U mnie jest podobnie.

  • Paweł pisze:

   U mnie wczoraj tata „wypalił”, że „już się zaszczepił”, ale nie dochodziłem, czy żartował czy nie (i tak na jego ostateczną decyzję nie mam wpływu). Mama zaś jest raczej sceptyczna co do tych szczepionek. No cóż, trochę smutne mamy czasy i smutne jest to, że w ogóle TAKICH wyborów teraz MUSIMY dokonać [„w tę albo we w tę” – po prostu pewnego rodzaju szantaż!].

 10. Elzbieta pisze:

  Skoro papiez Benedykt będzie się szczepil to nie sądzicie ze ta wersja o szczepionkach z abortowanych plodow to fikcja ?

  • Paweł pisze:

   Ale wiemy o tym z OFICJALNYCH wypowiedzi Episkopatu USA oraz Kongregacji Nauki Wiary – linki do źródeł tych informacji podałem w moim niedawnym komentarzu tutaj: https://wobroniewiaryitradycji.com/2021/01/06/6-stycznia-swieto-trzech-kroli-czyli-uroczystosc-objawienia-panskiego/#comment-277501

  • Maggie pisze:

   Gdzie najlepiej ukryć liść? Na drzewie.
   Gdzie najlepiej ukryć prawdę, co jest w szczepionce? Wśród wielu sprzecznych informacji.
   Czy posunięty w latach BXVI jest poinformowany i wie co jest w szczepionce lub czym naprawdę jest ta szczepionka?
   No i sumując od informacji do faktu … droga daleka i niepewna, zwłaszcza przy jazgocie zakłamanych mediów.

   Za pontyfikatu św.JPII śpiewaliśmy: Miej w Swej Opiece Kościół nasz Święty, Panno Najświętsza, Niepokalana ….
   cokolwiek jest lub będzie to: Jezu, Ty się tym zajmij ❣️💕🙏🏻❣️

   Chciałam zakończyć pisanie i … mój palec zahaczył na moim air/iPad .. przypadkowo!?.. i nagle usłyszałam głos, dlatego to kopiuję:

  • Maggie pisze:

   Pomyliłam słowa, w natłoku myśli ale zamiast poprawki dodaję:

 11. Renata Anna pisze:

  Człowiek jest, jak nas o tym poucza święta wiara, stworzony na obraz i podobieństwo Boga, Bóg zaś ze samej swej istoty jest miłością. A zatem człowiek na mocy samego aktu stwórczego jest żywym obrazem miłości Bożej. Bóg zaś, który ze samej swej istoty jest miłością, w swojej zewnętrznej działalności zawsze się skłania do działania na korzyść człowieka i to tak bardzo, że Syna swego Jednorodzonego zesłał, aby Ten swoją śmiercią krzyżową odkupił rodzaj ludzki. Jak Chrystus „stał się dla nas posłuszny aż do śmierci i to śmierci krzyżowej”, tak też i człowiek winien, w miarę swoich możliwości, naśladować Boga, okazując przy pomocy swoich uczynków czynną miłość bliźniemu, którym jest każdy człowiek zdolny do poznania Boga, niezależnie od warstwy społecznej, strefy geograficznej, narodowości itd. Dlatego też człowiek, mając na uwadze samą istotę aktu stwórczego, nie może się uchylać od przykazania miłości. Przyjąwszy zaś, że przykazanie miłości bliźniego, nakazujące nam kochać bliźniego jak siebie samego, jest naszym obowiązkiem, każdy już łatwo może sobie uświadomić, że nikt nie kocha siebie samego, jeśli całym sercem, całą duszą i wszystkimi siłami nie stara się w sposób skuteczny o własne zbawienie wieczne; i to, że nikt nie kocha bliźniego swego jak siebie samego, jeżeli nie stara się o wieczne zbawienie bliźniego tak, jak o swoje.
  Z Pism św. Wincentego Pallottiego. Odmawiam obecnie Nowennę do tego Świętego. Główny nacisk jest położony tutaj na życie wieczne i zbawienie duszy, a nie życie doczesne. Gdyby życie doczesne było ważniejsze od życia wiecznego, z pewnością Bóg by nie zabrał tak wcześnie Hiacynty i Franciszka z tego świata. Co jest prawdą z pewnością się dowiemy prędzej, czy później. Jednak gdyby nieetyczne szczepionki nie były prawdą Watykan nie dawałby przyzwolenia na ich przyjmowanie. Jednak nie uważam, że ich przyjmowanie jest etycznym obowiązkiem każdego, wtedy, gdy mówi się tylko o życiu doczesnym, całkowicie zapominając o wiecznym wymiarze życia. Św. Wincenty Pallotti o nim przypomina.
  (Wybór Pism, t. I, s. 59-60)

 12. Monika797 pisze:

  Bardzo dobrze i wyczerpująco o szczepionkach i naszych prawach podaje Pan Gadowski w cotygodniowym komentarzu tygodnia, polecam obejrzeć, komentarz dość ługi ale mi zawsze po obejrzeniu go otwierają się oczy na wiele spraw. Nadmieniam, że nie oglądam żadnych mediów głównego nurtu a raczej „ścieku”. Załączam link do filmu

  • Bozena pisze:

   Sluchalam i jak zawsze realistyczne i obiektywne podejscie do aktualnych spraw red. Witolda G.

 13. Rafał pisze:

  https://www.google.com/amp/s/wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26686513,papiez-franciszek-i-emerytowany-papiez-benedykt-zaszczepili.amp
  Jeśli to prawda to katolicy na całym świecie będą mieli większy zamęt w głowie w kwestii szczepień i chodzi głównie o fakt zaszczepienia sie Papieża Seniora.

  • Paweł pisze:

   Nie ma się co TYM AKURAT przejmować, bo to chyba tylko taka pewnego rodzaju… «klarnetowa POLKA – DZIADEK» (por. poniżej video 😀 ), a decydować trzeba i tak samemu na podstawie znajomości swojego stanu zdrowia [np. kwestia alergii] oraz ducha [np. czy mogę na pewno ufać, że moja osobista modlitwa będzie wystarczająca dla zniwelowania ubocznych skutków tych szczepionek (które to skutki bez należytej modlitwy mają ponoć pojawiać się ZAWSZE – wg orędzi ze strony „Holy Love”: https://www.holylove.org/message/11529/ )?].

 14. Maria pisze:

  Zachęcam do uczestnictwa w Nowennie do Błogosławionych Męczenników z Pratulina od 14 do 22 stycznia o godz. 19.30. http://www.radiopodlasie.pl/sluchaj-online-radia-podlasie.html

 15. M pisze:

  Papież Franciszek, i Benedykt dali wzór i się zaszczepili. Watykan wzywa do szczepień, polski Episkopat również przypomina o moralnym obowiązku każdego chrześcijanina, żeby ten z miłości do bliźniego się zaszczepił.
  Prowadzący/a tę stronę założył sobie jakiś kościół, w którym nie ma pokory, posłuszeństwa, za to jest sobie tutaj papieżem i jedynym autorytetem, podważającym stanowisko Kościoła Katolickiego, Oblubienicy Chrystusa. Czytałem biografie kilku świętych i zawsze, ale to zawsze byli posłuszni Papieżowi!
  Najgorzej, że tajemniczy twórca tego bloga, pod płaszczykiem głębokiej wiary wiedzie za sobą wielu ludzi. Brak szczepień oznacza śmierć części z nas. Nie koniecznie Twoją, ale kogoś kogo zarazisz. Bezsensowną śmierć, z której Panu trzeba będzie się wytłumaczyć.
  Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, nie jest to moim zamiarem. Pan Jezus przez Piotra dał nam nasz Święty Kościół, żeby nas prowadził do Boga, dlatego bracia i siostry, miłość bliźniego domaga się abyśmy się szczepili! Nie udawajmy, że jesteśmy teraz ekspertami z zakresu etyki czy biotechnologii!
  Uklęknę teraz i pomodlę się za Was tu wszystkich.
  Z Panem Bogiem

  • Jola pisze:

   M- Bełkot. Tyle z Twojego wywodu. Polecam rozważania nad Apokalipsa Świętego Jana księdza Michała Kaszowskiego. Może dotrze to do interolokutora, że to co Bóg dopuszcza to Tylko On może wstrzymać. Wiary w Boga w Trójcy Jedynego życzę.

   https://www.teologia.pl/Apok/Ap_00.htm

  • Renata Anna pisze:

   Czy nie mam prawa mieć nadal wątpliwości? To co Papież Franciszek powiedział nie jest dogmatem. Jeżeli Bóg dał nam wolną wolę, każdy z nas ma prawo wyboru. Zresztą każdy człowiek jest omylny. Jedynie Bóg jest nieomylny. Jeżeli aborcja, zabójstwo jest złem, to szczepionka powstała w sposób nieetyczny, może budzić wątpliwości. Osoby prowadzące tę stronę nie piszą, że ma być zakaz szczepień, ale mówi tylko o prawie do wolnej woli. Skąd możemy być pewni, że szczepionka nie przyczyni się u pewnych osób do szybszej śmierci. Czy pisząc takie słowa jak powyżej, możemy wziąć odpowiedzialność za tych ludzi? Producenci nam takiej gwarancji nie dają. Proszę więc Anonimie nie oskarżać bezpodstawnie, za rzeczy, których na tej stronie nie ma. Jeżeli KK będzie nauczał tylko o życiu doczesnym, a zapomni o wiecznym też błądzi. Proszę więc nie zapominać , że nasze życie tu na ziemi jest tylko drogą do życia wiecznego. Śmierć nie jest końcem życia, ale początkiem życia w Bogu. Dzień naszej śmierci powinien być najszczęśliwszym dniem naszego życia. Pamiętaj tylko Bóg zna serce ❤️ osób prowadzących tę stronę. Zapamiętaj Anonimie, że nikt nie zabrania nikomu tu się szczepić, ale mówi o prawie do wyboru.

   • Maggie pisze:

    Renata Anna💕, podzielam Twoje zdanie. Natomiast M, stosuje uderzenie z rodzaju „poniżej pasa” atakując, obraźliwie prowadzącą bloga, bez samokrytyki, że sam/a wręcz nawołuje do poddania się szczepieniu … nie zostawiając tu nawet odrobinki miejsca na wolny wybór.

    Sorry, @M .. ale jesteś niesprawiedliw/a/y i w Twojej wypowiedzi, razi hipokryzja. Nie dajesz możliwości wyboru, bo nie podoba się Tobie prawda o koronawirusie i rzekomym❗️… środku „zaradczym”, będącym równie diabelskim produktem, w fazie doświadczenia: na człowieku i jego relacji z Panem Bogiem.
    Wiedząc, co wywołuje nadanie szczepionkom przymiotnika NIEETYCZNA, niegodziwie ❗️ atakujesz tych, którzy z tego właśnie powodu nie chcą się szczepić. Gryzę się w język, bo to Ty kogoś przypominasz… Kiedy ze swoimi przesłankami, idziesz pod figurę .. pomodlić się za tych, gdzie nie masz pojęcia o stanie serc, serc których nie znasz, bo TYLKO Chrystus je zna, tj za tych, którzy mają powód nie tylko do sceptycyzmu, ale co najmniej do WYBORU – wyboru, którego im odmawiasz.

    DODAM OPINIĘ ŚWIATOWEJ SŁAWY NAUKOWCA – skrót z wypowiedzi:
    Ten koronawirus powstał w laboratorium, i jest stworzony przez człowieka. Potwierdza to prof. fizjologii medycznej, dr Immunolog Tasuku Hondzo, który nie może się dodzwonić do „źrodła”, bo milczą telefony, znanych mu chińskich naukowców z Wuhan. Wirus jest nienaturalny, choćby dlatego, że w różnych warunkach klimatycznych, pojawił się w tym samym czasie i dziwne, że nic mu nie przeszkadza, choć klimat i temperatura jest różna w różnych krajach … bez różnicy by „pandemia” wszędzie jednako szerzyła.

    Ten Laureat Nagrody Nobla wręcz mówi: „To nie od nietoperzy”. Chiny to zrobiły! Jeśli to, co dziś powiem, okaże się fałszywe teraz lub nawet po mojej śmierci, rząd może przywołać moją ‼️Nagrodę NOBLA. Ale Chiny kłamią i kryją tą prawdę! Pewnego dnia PRAWDA zostanie ujawniona wszystkim!”.

    @M: skoro z pychy i zabawy wirus diabelski … to czy po-aborcyjny „produkt” jest anielski ⁉️ Każdy musi pamiętać o MEMENTO MORI … a za wszelką cenę to można ratować TYLKO duszę, a nie ziemskie życie.

  • Paweł pisze:

   CYTAT z NOTY Kongregacji Nauki Wiary „on the morality of using
   some anti-Covid-19 vaccines”, czyli „NA TEMAT MORALNOŚCI/godziwości ZASTOSOWANIA NIEKTÓRYCH SZCZEPIONEK anty-COVID-owych” [tłumaczenie moje, gdyż na poniższej stronie znaleźć można tylko wersję angielską, włoską, hiszpańską i portugalską]:
   https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/documents/rc_con_cfaith_doc_20201221_nota-vaccini-anticovid_en.html
   5 (…) Practical reason makes evident that vaccination is not, as a rule, a moral obligation and that, therefore, it must be voluntary. In any case, from the ethical point of view, the morality of vaccination depends not only on the duty to protect one’s own health, but also on the duty to pursue the common good. In the absence of other means to stop or even prevent the epidemic, the common good may recommend vaccination, especially to protect the weakest and most exposed. Those who, however, for reasons of conscience, refuse vaccines produced with cell lines from aborted fetuses, must do their utmost to avoid, by other prophylactic means and appropriate behavior, becoming vehicles for the transmission of the infectious agent. In particular, they must avoid any risk to the health of those who cannot be vaccinated for medical or other reasons, and who are the most vulnerable.
   __________5. (…) Rozum praktyczny wykazuje w sposób OCZYWISTY, że SZCZEPIENIE nie jest – z [samej] zasady (jako reguła [moralna]) – MORALNYM ZOBOWIĄZANIEM i że – dlatego – MUSI ono być DOBROWOLNE. Jakkolwiek – z etycznego punktu widzenia – moralność/godziwość szczepienia zależy nie tylko od obowiązku ochrony własnego zdrowia, lecz także od obowiązku realizacji dobra wspólnego. W przypadku nieobecności innych środków zatrzymania lub nawet zapobieżenia epidemii dobro wspólne MOŻE ZALECAĆ [po ang.: „may recommend” – A NIE np.: „can require”, co by znaczyło wtedy dokładnie: „może wymagać”] szczepienie, zwłaszcza dla ochrony najsłabszych i najbardziej narażonych [na ekspozycję i zakażenie]. Ci jednak, którzy z motywów/z powodu sumienia odmawiają przyjęcia szczepionek wyprodukowanych z linii komórek pochodzących od dzieci (dosł.: płodów) abortowanych, muszą uczynić, co tylko możliwe, by uniknąć – za pomocą innych środków profilaktycznych oraz odpowiedniego zachowania – stania się „wehikułami transmisji” czynnika zakaźnego. W szczególności muszą oni unikać powodowania ryzyka dla zdrowia tych, którzy nie mogą być zaszczepieni – [a to] z przyczyn medycznych lub innych – i [tych] którzy są najbardziej podatni [na infekcję].
   _______The Sovereign Pontiff Francis, at the Audience granted to the undersigned Prefect of the Congregation for the Doctrine of the Faith, on 17 December 2020, examined the present Note and ordered its publication.
   Rome, from the Offices of the Congregation for the Doctrine of the Faith, on 21 December 2020, Liturgical Memorial of Saint Peter Canisius.
   _____Najwyższy Pasterz [Ojciec św.] Franciszek, podczas Audiencji udzielonej niżej podpisanemu Prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, w dn. 17 grudnia 2020, „przebadał” niniejszą Notę i nakazał jej publikację.
   W Rzymie, z urzędów Kongregacji Nauki Wiary, dnia 21 grudnia 2020, w liturgiczne wspomnienie św. Piotra Kanizjusza.
   Luis F. kard. Ladaria, S.I. – prefekt
   + S.E. Mons. Giacomo Morandi – tytularny arcybiskup Cerveteri, sekretarz
   __________Na koniec zaś, abyśmy wszyscy – nie daj Boże! – nie wpadli (na powrót lub: w jakimś sensie) w marksizm [co ma właśnie utorować drogę panowaniu Antychrysta!] cytuję znamienne treści ze str. 10 świetnej książeczki ks. Stanisława Pyszki SJ „Chrześcijańska nauka społeczna w pytaniach i odpowiedziach” (wyd. Wydawnictwo WAM Księża Jezuici, Kraków 1993, „ZA ZEZWOLENIEM WŁADZY DUCHOWNEJ”):
   15. Czy substancją jest wyłącznie jednostka ludzka, czy także ludzka społeczność?
   – Wyłącznie jednostka ludzka. Społeczność jest zbiorem substancji, nie zaś „substancją zbiorową”, ponieważ coś takiego nie istnieje.
   16. Co przeważa: dobro wspólne, czy też dobro jednostki?
   – Dobro jednostki; za wyjątkiem przypadków kiedy jednostka ma zobowiązania w stosunku do organizmu społecznego, którego jest członkiem. Przykład: dobro wspólne może zażądać od jednostki, dla ochrony swego bytu, oddania życia, np. za ojczyznę w trakcie słusznej wojny.
   17. Czym, w ramach danej społeczności, jest władza?
   – Środkiem do realizacji, zabezpieczania i pomnażania dobra wspólnego [A NIE: dobra własnego/indywidualnego/prywatnego rządzących! – Władza istnieje TYLKO i WYŁĄCZNIE dla dobra WSPÓLNEGO, a nie prywatnego kogokolwiek!].

  • Bonita pisze:

   Słowa „brak szczepień oznacza śmierć części z nas ” to nie dość, że granie na emocjach, to na dodatek brak logiki o którą dziś trudno, bo się jej nie uczy. I pomieszanie z poplątaniem dalej. Posłuszeństwo należy się Papieżowi, gdy wypowiada się on uroczyście ex katedra odnośnie prawd wiary. I tylko, lub aż tyle. A prywatnie, nawet jeśliby się zaszczepił przeciwko wściekliźnie, to dogmatem wiary to nie jest. O co chodzi jaśnie M? Nie podoba się portal? Są inne. Trolling za kasę? Bardzo możliwe.

 16. marroz pisze:

  Kochani wrzucam Wam link do filmu, który polecił Lech Dokowicz(https://www.youtube.com/watch?v=E0cbIzJy-R0) Można włączyć napisy. Zobaczcie jak będzie wyglądała ,, nowa normalność” Z Panem Bogiem.

 17. Dorota pisze:

  Dziękuję za wpis, całym sercem popieram
  P. Renatę, a Pani Ewie bardzo dziękuję za prowadzenie strony, bo dzięki niej wiele dobrego wydarzyło się w moim życiu.
  Wchodzę tutaj kilka razy dziennie, choć rzadko piszę, ale uczestniczę w akcjach modlitewnych i zgadzam się w wielu kwestiach, nikt nie zabrania mieć innego zdania.
  Z Panem Bogiem.

  • Witek pisze:

   Do „M”, „Janka” i wszystkich:
   Jest czas na mówienie i czas na milczenie.
   W dzisiejszym przesłaniu do włoskiej widzącej Giselli Cardii, Matka Boża mówi: „Moje dzieci, szukajcie pokoju wśród swoich braci i zachowujcie milczenie pomimo racji”.

   12.12.2021 o godz. 12.12 w Święto Matki Boskiej z Gwadelupe była pełnia księżyca.

   Pełnia = pełnia= wypełniło się!!!

   A co się wypełniło?, albo co to jest wypełniło sie?

   Wypełniła się liczba zapisanych TAW, wypełnił się czas Miłosierdzia (Boża cierpliwość),

   Wypełniło się powiedział Pan Jezus na KRZYŻU!

   A co się wtedy stało? Ilu tych Arcykapłanów było pod Krzyżem? Ilu Apostołów było pod Krzyżem?
   Ilu wiernych było pod Krzyżem?

   Została „reszta” Matka Boża, siostra Matki Bożej, Maria Magdalena i Jan Apostoł.

   Nie było tam Piotra czyli P. Franciszka, Benedykta,
   Nie było tam Apostołów czyli Biskupów,
   Nie było tam tłumów ludzi karmionych na pustyni, leczonych z chorób, skrzesanych z martwych.

   Tak została reszta milcząca, ubolewających na Śmiercią swojego Pana i Boga, Syna i Odkupiciela.

   Ja jadu żmii nie pozwolę sobie wstrzyknąć żebym mógł podróżować, kupować, bawić się, używać tego życia.

   Ja wiem kim jestem pod Krzyżem Pana Jezusa.

   A Ty?!

 18. Jola pisze:

  @M

  Bierzesz odpowiedzialność za tych zmarłych w Norwegii? Czy będziesz dalej pouczał? Basta!

  http://m.l24.lt/pl/swiat/item/353721-norwegia-23-osoby-zmarly-po-przyjeciu-szczepionki

 19. eska pisze:

  Udostępniam, zanim zniknie:
  .

  • Ania G. pisze:

   🔥🌍⚠️Robi się coraz bardziej „apokaliptycznie” – uprawnienia (jak szerokie?) dla osób które dostaną „kod”.

   Ten kto czytał Księgę Apokalipsy na pewno tak samo jak ja łączy ten fakt z fragmentem Ap 13 16-17:
   „I sprawia, że wszyscy:
   mali i wielcy,
   bogaci i biedni,
   wolni i niewolnicy
   otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
   i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
   kto nie ma znamienia –
   imienia Bestii
   lub liczby jej imienia.”

   Kod „to będzie tak zwany paszport osoby zaszczepionej, który będzie potwierdzał, że osoba została zaszczepiona i może korzystać z uprawnień, które przysługują osobom zaszczepionym” – powiedziała wiceszefowa resortu zdrowia.

   Czy jest możliwe że wspomniany kod zostanie nam permannetnie „wszczepiony”? – tak, to już żadne science-fiction: https://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-brytyjski-wynalazek-ulatwi-dystrybucje-szczepionek,nId,4972399

   Pozwólmy oświecić nasze umysły „mądrością”(‚Tu jest [potrzebna] mądrość.’ Ap 13,18) wybitnej osobistości Papieża Benedykta XVI:

   „Apokalipsa mówi o antagoniście Boga, bestii. To zwierzę nie ma imienia, ale numer. W [horrorze obozów koncentracyjnych] anulują twarze i historię, przekształcając człowieka w liczbę, redukując go do trybu zębatego w ogromnej maszynie. Człowiek jest tylko funkcją. W naszych czasach nie powinniśmy zapominać, że zapowiadali losy świata , któremu grozi przyjęcie tej samej struktury obozów koncentracyjnych, jeśli przyjmie się uniwersalne prawo maszyny. Maszyny, które zostały skonstruowane, narzucają to samo prawo. Zgodnie z tą logiką człowiek musi być interpretowany przez komputer i jest to możliwe tylko wtedy, gdy zostanie przetłumaczone na liczby.Bestia jest liczbą i przekształca się w liczby. Bóg ma jednak imię i wezwania po imieniu. Jest osobą i szuka osoby. – Kardynał Ratzinger, (PAPIEŻ BENEDYKT XVI) Palermo, 15 marca 2000

   W połączeniu z system totalitarnym, który nadciąga[1], robi się naprawdę apokaliptycznie.

   [1] https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=296016385424349&id=104076181285038

   __________________________________________
   https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2657578,Paszport-osoby-zaszczepionej-Otrzyma-go-kazdy-kto-przyjal-druga-dawke

 20. Anna pisze:

  Moi Kochani, czy warto zrezygnować z chodzenia do swojego ulubionego kościoła gdzie są budujące kazania i moja ulubiona duchowość z powodu tego, że Komunia Święta jest tam na stojąco i chodzić do innego, gdzie mam pewność, że bede mogła przyjac na kolanach, ale za to kazania będą tylko w niedzielę? Denerwuje mnie ta sytuacja bo ten kościół ma balaski jako jeden z nielicznych w dzisiejszych czasach, ale Komunia jest na stojąco. Jestem już pogubiona w tym wszystkim, ale mam w sobie nieodparte pragnienie przyjmowania Boga na kolanach i oczywiście do ust. Kiedyś Komunia Święta na stojąco wydawała mi się normalna, bo w mojej rodzinnej parafii zawsze tak było i od dziecka zostałam tak nauczona. Nawet nikt nie przyklękał wcześniej. W tym roku jednak wszystko się zmieniło, zaczęłam dużo czytać o tym i mam dużo przemyślen na ten temat. Nie raz zdarza mi się też przyjmować jako jedna z nielicznych na kolanach, gdy większość przyjmuje na stojąco, ale jest to dla mnie zawsze dylemat, czy się nie wybijam niepotrzebnie itp. Proszę o radę, opinie, wiedzę na ten temat, akceptuje wszystko, bo moja wiedza nie jest wystarczająca.

 21. wobroniewiary pisze:

  Pamiętajmy – my mamy walczyć bronią daną nam od Boga: modlitwą, Różańcem świętym i uczestnictwem we Mszy św. oraz rożnymi petycjami, w których nasz głos jest słyszalny! Tylko i aż tak!
  Opluwanie innych w komentarzach, sianie nienawiści, „plucie jadem” i udział w zawodach typu „kto komu bardziej dołoży” – jest niedopuszczalne! Czytajmy, słuchajmy i módlmy się!

  Zawieszam komentowanie tego wpisu, bo napady słowne na papieży, w tym na Benedykta XVI – sianie jadem jeden na drugiego – jest NIEDOPUSZCZALNE!!!

Możliwość komentowania jest wyłączona.