3 stycznia: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus – Imienia, na które zegnie się wszelkie kolano

Jezus ChrystusIstnieje wiele imion, którymi określano Syna Bożego. Już prorok Izajasz wymienia ich cały szereg: Emmanuel (Iz 7, 14), Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju (Iz 9, 6). Prorocy: Daniel i Ezechiel nazywają Mesjasza „Synem człowieczym” (Dn 7, 13), a Zachariasz powie o Nim: „a imię Jego Odrośl” (Za 6, 12). W Nowym Testamencie św. Jan Apostoł nazwie Syna Bożego „Słowem” (J 1, 1). Sam Jezus Chrystus da sobie nazwy: Syn człowieczy (Mt 24, 27. 30. 37. 39. 44), Światłość świata (J 8, 12), Droga, Prawda i Życie, Dobry Pasterz (J 10, 11; 14, 6) itp. Wszakże imieniem własnym Wcielonego Słowa jest Imię Jezus. Ono bowiem zostało nadane Mu przez samego niebieskiego Ojca jako imię własne:

W szóstym miesiącu (od zwiastowania Zachariaszowi narodzenia św. Jana Chrzciciela) posłał Bóg anioła Gabriela do miasta zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef (…). Anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna i nadasz Mu imię Jezus” (Łk 1, 26-31).

Pod tym też imieniem Słowo Wcielone odbiera największą cześć.
Etymologicznie hebrajskie imię Jezus znaczy tyle, co Zbawca

Sam Jezus powiedział o swoim Imieniu:

„Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w Imię Moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna” (J 16, 23-24).

„Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego pili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie”
(Mk 16, 17-18).

Św. Paweł Imieniu Jezusa oddaje najwyższe pochwały:

Uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, aby na imię Jezus zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych (Flp 1, 8-10).

Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko (czyńcie) w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego (Kol 3, 17).

Jako cel swojej całej niezmordowanej działalności apostolskiej św. Paweł wskazuje: Aby w was zostało uwielbione imię Pana naszego Jezusa Chrystusa (Dz 16, 18).

Także św. Paweł w imię Jezusa czynił cuda. Do szatana, który opętał pewną dziewczynę, woła:  Rozkazuję ci w imię Jezusa Chrystusa, abyś z niej wyszedł! (Dz 3, 6-7).

Zapraszam też do wpisu „Mocą Imienia Jezus – niezwykła rozmowa z egzorcystą ks. infułatem Janem Pęziołem”

Posługa ks. Jana Pęzioła jako egzorcysty zajmuje miejsce centralne w publikacji. Egzorcysta przedstawia sposoby działania demona i jego taktykę. Duszpasterz przestrzega również przed pewnymi praktykami, zachowaniami i przedmiotami, które mogą narażać ludzi na działanie szatana. Czytelnik dowie się również, co jest bronią przeciwko zasadzkom szatańskim. Egzorcysta dzieli się prawdziwymi doświadczeniami, mówi o osobach nękanych przez złego ducha, o ich cierpieniu i uwalnianiu z mocy zła

Czytaj całość: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „3 stycznia: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus – Imienia, na które zegnie się wszelkie kolano

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Bożena pisze:

   Chcę się podzielić doświadczeniem mocy imienia Jezus w spotkaniu ze świadkami jehowy, jakieś 2,5 roku temu. Zaczęli oni nachodzić moją mamę, która jest wdową i mieszka sama. W czasie wakacji byłam akurat u niej gdy przyszło dwóch eleganckich, starszych panów. Wywiązała się rozmowa, między innymi dotyczyła imienia Bożego . Kiedy zacytowałam im słowa Pisma Św. ze tylko w imieniu Jezus jest zbawienie i na to imię zegnie się wszelkie kolano ci panowie po prostu uciekli bez słowa i skończyło się nękanie mamy. To była ich ostatnia wizyta. Dodam jeszcze ze na początku poprosiłam, jak zwykle, Ducha Św. o pomoc i On podpowiadał mi konkretnymi fragmentami Pisma Św.

   • AnnaSawa pisze:

    W sumie niesamowite świadectwo. Dziękuję.

   • Damian pisze:

    Wspaniałe świadectwo. Dziękuję
    Tak swoją drogą to znajomy miał podobny przypadek, tylko wylosował mu się cytat z Apokalipsy 22,18-19
    „Ja świadczę
    każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi:
    jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył,
    Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze.
    A jeśliby ktoś odjął co ze słów księgi tego proroctwa,
    to Bóg odejmie jego udział w drzewie życia
    i w Mieście Świętym –
    które są opisane w tej księdze. ”
    Podobno po tych słowach uciekli gdzie pieprz rośnie

  • Kamil@W pisze:

   Piękne uwielbienie Imienia Jezus, czasem zdarza się, że jest śpiewane po Komunii św. Porywające.

   Jezus najwyższe Imię,
   Nasz Zbawiciel, Książę Pokoju
   Emmanuel, Bóg jest z nami
   Odkupiciel, Słowo żywota

   Święty Bóg, Mesjasz prawdziwy,
   Jedyny Ojca Syn umiłowany
   Zgładził grzech, Baranek na wieki,
   Królów Król i Panów Pan

 2. Maggie pisze:

  @Bożena: Wspaniałe świadectwo.
  Osobiście staram się Je wymawiać z szacunkiem i miłością, pamiętając aby nie nadużywać i boli kiedy tak często ludzie używają Boże Imię jako … „przerywnika” np ze zniecierpliwieniem czy złością.
  Zdarzyło mi się parę razy doznać jakby cudu ocalenia od okaleczenia, kiedy skamieniała sercem wezwałam „Jezus, Maria”. Dawno, gdy pierwszy raz odczułam Moc Imienia Bożego zdarzyło się, że kiedy: w przerażeniu, zamknęłam oczy i w oka mgnieniu zobaczyłam niesamowitą jasność i kiedy otworzyłam oczy, widziałam że leżącą dziewczynę na torach tramwajowych (upadła przebiegając ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle – ja czekałam na zielone), spod kół zdążył wyciągnąć, młody szczupły mężczyzna, który nie wiadomo skąd się pojawił na środku torowiska (jej koleżanka nie upadła, ale wbiegła samotnie, chroniąc się na wysepce na środku jezdni).

  • Elizeusz pisze:

   Wg zgodnej opinii wielkich mistyków i Świętych Kościoła, szatan musi ustąpić, gdy pobożnie , ze czcią i z szacunkiem wymawiamy imię Jezus.
   Odwrotnie natomiast się dzieje, gdy z przyzwyczajenia, ot tak bezwiednie/mechanicznie i bezmyślnie wypowiadamy to Imię w naszych codziennych relacjach między ludźmi.
   Modlitwa św. Patryka:
   „Bądź, Jezu, ze mną! Po mej prawicy. Po mej lewicy. Ogarnij mnie ze wszystkich stron. Bądź w sercach wszystkich, co o mnie myślą. Bądź w ustach wszystkich, co do mnie mówią. Bądź w oczach, które mnie widzą. Bądź w uszach, które mnie słyszą. Bądź, Jezu, ze mną! Ogarnij mnie ze wszystkich stron. Amen”.

 3. Euzebia pisze:

  Fragmenty z Listu Rektora Wyższego Seminarium Duchownego
  OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej
  na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

  (…)Scena człowieka na kolanach przed Bogiem najlepiej oddaje prawdę o tym, kim jesteśmy. Nasz Stwórca przewyższa nas nieskończenie, od Niego otrzymaliśmy wszystko za darmo, przed Jego majestatem jesteśmy jak marny pył. Przed Bogiem można tylko uklęknąć i niczym żebrak wznieś ku Niemu ręce w geście pokornego błagania.

  Już lud Boży Starego Przymierza nosił w sercu uczucie głębokiej pokory i uniżenia przed swoim Stwórcą. Postawa ta znajduje swój wyraz w jednym z psalmów, gdzie natchniony autor zachęca lud słowami: Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, klęknijmy przed Panem, który nas stworzył (Ps 95, 6). Wielkiego szacunku wobec Bożej świętości uczy nas także nasza franciszkańska tradycja. Św. Franciszek w liście do wszystkich braci prosi ich, „aby gdy tylko usłyszą Imię Jezus, oddawali Mu pokłon z bojaźnią i szacunkiem, pochyleni do ziemi”. Nieco później kult Imienia Jezus szerzył św. Bernardyn ze Sieny, którego relikwie mogliśmy uczcić w minionym roku w czasie peregrynacji po kościołach naszej Prowincji. Tradycja przekazuje, że ów święty stale nosił ze sobą tabliczkę z imieniem Zbawiciela. Podczas kazań podnosił ją do góry, a tłum wiernych klękał i pobożnie się modlił. Szacunku wobec Boga można się też czasami uczyć od wyznawców innych religii, np. od muzułmanów, którzy nawet w miejscach publicznych nie wstydzą się paść na kolana przed Bogiem.(…)

  Jesteśmy ciągle świadkami walki między królestwem Bożym a siłami ciemności. Apokaliptyczna Bestia, która bluźni imieniu Boga (por. Ap 13), przyjmuje różne oblicza i ubiera się w rozmaite stroje, by zwodzić mieszkańców ziemi. Nie dajmy się jej oszukać, choćby nosiła na sobie piękne i różnobarwne ubrania. Chrześcijanin powinien być zawsze czujny, tak by umieć zdemaskować również to zło, które ukrywa się pod pozorami niewinności. Dziękujmy Bogu za odważnych pasterzy Kościoła oraz ludzi świeckich, którzy nie boją się publicznie nazywać dobra i zła po imieniu; którzy w czasach zamętu i rozmydlenia wartości wskazują nam drogę do jedynej Prawdy.(…)

  Całość:
  http://www.bernardyni.pl/list-rektora-wsd/

 4. gosc pisze:

  Polecam „Cuda Najświętszego Imienia” jest pdf

 5. babula pisze:

  Trzeba prosić. Ale warto pamiętać o słowach Pana Jezusa do s. Faustyny:
  „Wiele dokażesz jeżeli zdasz się całkowicie na Moją wolę i powiesz: nie jako ja chcę ale jako jest wola Twoja, o Boże niech mi się stanie. Wiedz, że te słowa wypowiedziane z głębi serca w jednej chwili wynoszą duszę na szczyty świętości”.

  Piękne, trudne, jest się czego uczyć do końca życia (jako babula to wiem bo uczę się już dość długo 🙂

  • Maggie pisze:

   🙂❣️Ze starego Mszału sercem i krótko:
   Niech Imię Pańskie będzie uwielbione. 0dpust 500 dni.
   Boże mój, dzięki Tobie czynię za to, co mi dajesz i za to, co mi odbierasz. Bądź wola Twoja. Odpust 300 dni.
   Naucz mnie, Panie, czynić wolę Twoją, albowiem Bogiem moim jesteś Ty. Ps.142,10
   Strzeż mnie, Panie, jak źrenicy oka; w cieniu swych skrzydeł ukryj mnie. Ps.16,8.
   Odpust 500 dni.
   Boże mój, ocal mnie od nieprzyjaciół moich. Ps.58,2. Odpust 500 dni.
   Nie poczynaj z nami wedle grzechów naszych i wedle przewinień nie odpłacaj nam. Ps.102,10. Odpust 500 dni.
   Panie, przymnóż nam wiary. Łk.17,5. Odpust 500 dni.
   Panie ratuj nas, bo giniemy. Mt. 8,25. Odpust 500 dni.
   O duszo moja, kochaj Miłość, która ciebie ukochała od wieków. Odpust 300 dni.
   Najsłodszy Jezu, nie bądż mi sędzią, lecz Zbawicielem. Odpust 300 dni.
   Jezusie, Synu Dawidów, zmiłuj się nad nami. Łk. 18,38. Odpust 500 dni.

   • Paweł pisze:

    Dzisiaj mamy ponadto PIERWSZY PIĄTEK miesiąca – oto trochę już zapomniana, a kiedyś znacznie bardziej popularna Koronka, zacytowana str. 235 książeczki „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 „nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego”, zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku: „Nihil obstat – Wilno, 13. V. 1927 a. Dr. Albinus Jaroszewicz. Censor libr.; IMPRIMATUR + Casimirus Michalkiewicz Episcopus Auxiliaris Vilnensis vic. gen., A. Mościcki pro Cancellario Curiae, Vilnae, 13. V 1927 an.”:
    ZŁOTA KORONKA SERCA JEZUSOWEGO
    (złożona z aktów strzelistych [które – jak w tym miejscu podaje przypis, znajdujący się w tej książeczce – „wzbogacone są odpustami”])
    Na koronce zwyczajnej z pięciu dziesiątków złożonej mówi się:
    Na samym początku: PRZEDWIECZNY OJCZE, OFIARUJĘ CI KREW PRZENAJDROŻSZĄ JEZUSA CHRYSTUSA, NA SPŁACENIE GRZECHÓW MOICH I ZA POTRZEBY KOŚCIOŁA ŚWIĘTEGO.
    Na wielkich ziarnkach, zamiast „Ojcze nasz”: JEZU! CICHY I POKORNEGO SERCA, UCZYŃ SERCE MOJE PODŁUG SERCA TWEGO.
    Na małych ziarnkach, zamiast „Zdrowaś Maryo”: SŁODKIE SERCE JEZUSA, SPRAW, NIECH CIĘ KOCHAM CORAZ WIĘCEJ.
    Przy końcu dziesiątka, zamiast „Chwała Ojcu”: SŁODKIE SERCE MARYI, BĄDŹ MOIM RATUNKIEM!
    Przy samym końcu [po pięciu dziesiątkach]:
    SERCE NAJŚW. JEZUSA, MIEJ LITOŚĆ NADEMNĄ.
    SERCE NIEPOKALANE MARYI, MÓDL SIĘ ZA NAMI!
    MATKO BOSKA SERCA JEZUSOWEGO, MÓDL SIĘ ZA NAMI!
    BĄDŹ KOCHANEM WSZĘDZIE, NAJSŁODSZE SERCE JEZUSOWE.
    [O tej Koronce i o przywiązanym do niej dodatkowo odpuście wspomina też w punkcie 63. lista dawnych odpustów, sporządzona swego czasu przez pana A. Leszczyńskiego, którą kilka lat temu można było sobie skopiować z Internetu w postaci pliku .doc, a ja kiedyś po skopiowaniu wkleiłem ją całą tu na stronie w komentarzu pod wpisem: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/05/18/nowenna-do-sw-rity-dzien-szosty-oraz-nowenna-przed-uroczystoscia-zeslania-ducha-swietego-dzien-czwarty/ ]

 6. wobroniewiary pisze:

  Kochani, potrzebuję Waszego wsparcia duchowego, bo…poruszyłam dziś niebo i ziemię w pewnej ważnej duchowo sprawie.
  O szczegółach nie mogę nawet pisnąć, bo piekło się wścieknie, sami rozumiecie „ciszej jedziesz dalsze będziesz”
  Za kilka dni dowiecie się co i jak, ale ja już od dziś potrzebuję mega ochrony w tej „nierównej walce”

 7. AnnaSawa pisze:

  Polecam !

 8. Euzebia pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże” czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny – objawienia – Maria z Agredy

  Hołd Pasterzy. Obrzezanie Dzieciątka Jezus.
  Nadanie Świętemu Dziecięciu Imienia JEZUS.
  http://www.youtube.com/watch?v=zwqq_G_VzL8

 9. Ania pisze:

  Módlmy się

 10. Euzebia pisze:

  LITANIA O NAJSŁODSZYM IMIENIU JEZUS

  Kyrie eleison.
  Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże
  Duchu Święty, Boże
  Święta Trójco, jedyny Boże
   
  Jezu, Synu Boga zywego, zmiluj sie nad nami.
  Jezu najpotezniejszy
  Jezu najmocniejszy
  Jezu najdoskonalszy
  Jezu najchwalebniejszy
  Jezu cudowny
  Jezu najwdzieczniejszy
  Jezu najmilszy
  Jezu najpokorniejszy
  Jezu najcichszy
  Jezu najcierpliwszy
  Jezu najposluszniejszy
  Jezu milosniku czystosci
  Jezu milosniku nasz
  Jezu milosniku pokoju
  Jezu zwierciadlo zywota
  Jezu wizerunku cnot
  Jezu ozdobo obyczajow
  Jezu gorliwy dusz Milosniku
  Jezu ucieczko nasza
  Jezu wesele serdeczne
  Jezu slodki Ojcze ubogich
  Jezu Pocieszycielu strapionych
  Jezu jasniejszy nad slonce
  Jezu piekniejszy nad ksiezyc
  Jezu swietniejszy nad gwiazdy
  Jezu przedziwny
  Jezu rozkoszny
  Jezu czcigodny
  Jezu skarbie wiernych
  Jezu perło kosztowna
  Jezu skarbnico doskonalosci
  Jezu dobry Pasterzu owiec
  Jezu gwiazdo morska
  Jezu swiatlosci prawdziwa
  Jezu madrosci wieczna
  Jezu dobroci nieskonczona
  Jezu wesele anielskie
  Jezu Krolu Patriarchow
  Jezu natchnienie Prorokow
  Jezu Mistrzu Apostolow
  Jezu Doktorze Ewangelistow
  Jezu mestwo Meczennikow
  Jezu swiatlosci Wyznawcow
  Jezu Oblubiencze panien
  Jezu korono wszystkich Swietych
  Jezu ozdobo przenajswietszego Rozanca Twojego
  Milosciw badz, odpusc nam Jezu.
  Milosciw badz, wysluchaj nas Jezu.
  Od wszelkiego zlego, wybaw nas Jezu.
  Od grzechu kazdego
  Od przestapienia Przykazania Twego
  Od wszelkiego zlego przypadku
  Przez Wcielenie Twoje
  Przez Narodzenie Twoje
  Przez obrzezanie i mianowanie Twoje
  Przez prace i trudy Twoje
  Przez Biczowanie i Cierniowa Korone Twoja
  Przez Ukrzyzowanie i Najdrozsza Smierc Twoja
  Przez Zmartwychwstanie Twoje
  Przez cudowne Wniebowstapienie Twoje
  Przez Koronowanie Twoje i Przenajswietszej Matki Twojej
  Przez radosc i Chwale Twoja
  Przez Najsłodsze Imie Jezus Twoje
  Przez Przyczyne Najswietszej Matki Twojej
  Przez Przyczyne wszystkich Swietych Twoich

   
  Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, przepusc nam Jezu.
  Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, wysluchaj nas Jezu.
  Baranku Bozy, ktory gladzisz grzechy swiata, zmiluj sie nad nami Jezu.

  Chryste uslysz nas, Chryste wysluchaj nas.
  Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

  Antyfona:
  Wieza najmocniejsza: Imie Panskie.  Do niej sie ucieka sprawiedliwy i wywyzszon bedzie
  i wszelki, ktory by wzywal Imienia Panskiego, zbawion bedzie.
  Na Imie Jezus niech wszelkie kolano upada.
  Niebieskie,ziemskie i piekielne.
  Panie,wysluchaj modlitwe nasza.
  A wolanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.

  Modlmy sie:  Wszechmogacy Boze, ktorys chwalebnym i przedziwnym Imieniem Jezus, najmilszego Jedynego Syna Twego, Odkupiciela naszego, mianowac raczyl, dajze nam milościwie, abysmy tegoz Blogoslawionego Zbawiciela naszego chwalebnie wielbiac na ziemi, mogli z Nim w Niebie szczesliwego towarzystwa wiekuiscie zazywac. Ktory zyje i kroluje z Toba na wieki wiekow.  Amen.

  • Paweł pisze:

   RÓŻANIEC O NAJSŁ. IMIENIU JEZUS
   [W modlitwie tej rozważane tajemnice są TAKIE SAME, jak w Różańcu NMP, ale odmawia się ją znacznie KRÓCEJ. Źródło poniższego tekstu modlitwy: Str. 153-160 przedwojennej książeczki do nabożeństwa: „ZDROWAŚ MARJA – ZBIÓR codziennego nabożeństwa i pieśni DLA PŁCI OBOJGA”. Na odwrocie jej strony tytułowej znajduje się taka informacja o aprobacie kościelnej i wydawcy: „NIHIL OBSTAT: P. Pius Przeździecki, Nr. 3497; IMPRIMATUR: Częstochoviae, 31 octobri 1927., Vicarius Generalis Fr. Mirecki, Secr. Dr. Stanislaus Zając; Drukarnia ‚UDZIAŁOWA’ w Częstochowie, Firma Katolicka”
   CZĘŚĆ I RADOSNA:
   Tajemnica I. Wcielenie Słowa Bożego. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Któregoś Panno z Ducha Św. poczęła». 10 razy: Jezu, SYNU DAWIDÓW, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica II. Nawiedzenie świętej Elżbiety przez Najśw. Marję Pannę. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Któregoś do Elżbiety św. niosła». 10 razy: Jezu, SYNU DAWIDÓW, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica III. Narodzenie Pana Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Któregoś Panno porodziła». 10 razy: Jezu, SYNU DAWIDÓW, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica IV. Ofiarowanie Pana Jezusa w kościele Jerozolimskim. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Któregoś w kościele ofiarowała». 10 razy: Jezu, SYNU DAWIDÓW, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica V. Znalezienie Pana Jezusa w kościele Jerozolimskim. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Któregoś w kościele znalazła». 10 razy: Jezu, SYNU DAWIDÓW, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   CZĘŚĆ II BOLESNA:
   Tajemnica I. Modlitwa i pojmanie P. Jezusa w Ogrójcu. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który za nas krwią się pocił». 10 razy: Jezu NAZAREŃSKI, KRÓLU ŻYDOWSKI, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica II. Biczowanie Pana Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który za nas był ubiczowany». 10 razy: Jezu NAZAREŃSKI, KRÓLU ŻYDOWSKI, zmiłuj się nad nami.1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica III. Ukoronowanie Pana Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który za nas cierniem był ukoronowany». 10 razy: Jezu NAZAREŃSKI, KRÓLU ŻYDOWSKI, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica IV. Niesienie krzyża na górę Kalwarję. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który za nas krzyż dźwigał». 10 razy: Jezu NAZAREŃSKI, KRÓLU ŻYDOWSKI, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica V. Ukrzyżowanie Pana Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który za nas był ukrzyżowany». 10 razy: Jezu NAZAREŃSKI, KRÓLU ŻYDOWSKI, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   CZĘŚĆ III CHWALEBNA:
   Tajemnica I. Zmartwychwstanie P. Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który zmartwychwstał». 10 razy: Jezu, SYNU BOGA ŻYWEGO, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica II. Wniebowstąpienie Pana Jezusa. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który w Niebo wstąpił». 10 razy: Jezu, SYNU BOGA ŻYWEGO, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica III. Zesłanie Ducha Św. na N. M. Pannę i Apostołów. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który Ducha Św. zesłał». 10 razy: Jezu, SYNU BOGA ŻYWEGO, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica IV. Wniebowzięcie N. M. Panny. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który Cię, Panno, wziął do Nieba». 10 razy: Jezu, SYNU BOGA ŻYWEGO, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.
   Tajemnica V. Ukoronowanie Najśw. M. Panny w Niebie. – 1 Ojcze nasz, 1 Zdrowaś Marja i po ‚Jezus’: «Który Cię, Panno, w Niebie ukoronował». 10 razy: Jezu, SYNU BOGA ŻYWEGO, zmiłuj się nad nami. 1 Chwała Ojcu.

 11. Maria pisze:

  Tez chcialam podzielic się swiadectwem o Mocy Imienia Jezus. Było to 40 lat temu , prowadzilam wózek spacerowy z córeczką i wracałam od strony zalewu do domu w Krzesławicach. Obok mnie przechodzil mężczyzna zasłaniając sobie kołnierzem twarz i gdy przeszedl zaatakował mnie od tyłu i poczułam że chciał mi zatkać usta abym nie krzyczała i ja tylko zdążyłam krzyknąć JEZUS i patrzę a on ucieka juz był w pewnej odległości.Chwała Panu.

  • Maria pisze:

   Ja także kilka lat temu szłam ulicą, po Mszy św., nagle z bramy wybiegł młody człowiek, chwycił za moją torebkę i zaczął ciągnąć, gdy krzyknęłam na cały głos – Jezu, chłopak się przestraszył i uciekł.

 12. wobroniewiary pisze:

  No i od wczoraj od późnego wieczora, jak tylko podjęłam pewne działania (poruszyłam Niebo i ziemię, zaangażowałam się w nierówną walkę z mocami ciemności i zaangażowałam w to kilka ważnych dla świata wierzących osób) to jestem chora – wszystko boli i sił brak, nawet pisanie ból sprawia…

  • babula pisze:

   Ewo niedługo wszystkich nas będzie bolało. Amerykanie zabili Kassema Sulejmaniego.
   Nadchodzi wojna -wszystko na to wskazuje.
   Panie Boże miej miłosierdzie dla nas.
   I przyszła mi zaraz taka myśl, ze Pan Bóg ma miłosierdzie dla nas ale my nie mamy go dla siebie.

  • J. K. pisze:

   Pani Ewo, czy zaangażowała Pani do tej nierównej walki świętego Michała Archanioła?

   Święty Michale Archaniele, który o brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świetej woli.
   Wstaw się za mną do Stwórcy,abym dzisiaj,za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawałał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę.
   Niech z Tobą wołam bez ustanku :
   Któż jak Bóg!
   Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

   Pamięta Pani co się stało w Raju ?
   Tym razem jest Pani po wygranej stronie.
   Pani też ,,Ewa” więc niech się nie poddaje.
   +++ ❤

 13. Euzebia pisze:

  Z „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Miłosierdzia Bożego.

  2 I [1937]. Imię Jezus.
  O, jak wielkie jest Imię Twoje, o Panie, ono jest Mocą duszy mojej.
  Gdy siły ustają i ciemności tłoczą się do duszy, to Imię Twoje jest Słońcem, którego promienie oświecają, ale i grzeją, a dusza pod ich wpływem staje się piękna i promieniuje, biorąc blask z Imienia Twego.
  Kiedy słyszę Najsłodsze Imię Jezus, serce mi silniej bije, a są chwile, kiedy słysząc Imię Jezus – wpadam w omdlenie. Duch mój rwie się do Niego.(Dz.862)

  • Euzebia pisze:

   25 IV 1933
   Jezu mój, oto teraz będę się starała o Cześć i Chwałę Imienia Twojego, walcząc aż do dnia, w którym mi powiesz sam – dosyć. Każdą duszę, którąś mi powierzył, Jezu, będę się starała wspomagać modlitwą i ofiarą, aby Łaska Twoja mogła w nich działać.
   O wielki miłośniku dusz, Jezu mój, dziękuję Ci za to wielkie zaufanie, żeś raczył pod naszą opiekę oddać te dusze. Dni pracy i szarzyzny, wcale nie jesteście mi tak szare, bo każdy moment przynosi mi nowe łaski i możność czynienia dobrze.(Dz.245)

 14. J. K. pisze:

  Pani Ewo , wspierajac Panią sama zostałam umocniona.
  To czego się Pani podjęła musi być WYJĄTKOWE.

 15. Anna pisze:

  W Imię Jezusa Chrystusa proszę Cię Boże Ojcze o błogosławieństwo dla Ewy i niech Jej działania będą zgodne z Twoją wolą Boże. Amen.

 16. wobroniewiary pisze:

  Boże Narodzenie. Ten jeden, jedyny w historii świata moment, kiedy niebo dotknęło ziemi, połączyło się z nią. Bóg – Nieskończony, Niezmierzony, Ten Który Jest, Stworzyciel Świata, czasu i przestrzeni – staje się bezbronnym dzieckiem i PRZYTULA SIĘ DO CZŁOWIEKA

 17. wobroniewiary pisze:

  Piła w ciąży, pijana rodziła, a prokurator umorzył, bo dziecko „to nie człowiek”

  Prokurator Regionalny w Gdańsku przeprowadzi analizę umorzonego postępowania w sprawie kobiety, która piła w ciąży i pijana urodziła dziecko. Decyzję o umorzeniu podjęła prokuratura rejonowa w Miastku twierdząc, że „działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży czyli dotyczyło płodu” a „człowiekiem stajemy się z chwilą narodzin”. Dziewczynka po porodzie miała 0,9 promila alkoholu. Stwierdzono u niej problemy z oddychaniem i wadę serca

  https://www.tvp.info/46054100/pila-w-ciazy-pijana-rodzila-a-prokurator-umorzyl-bo-dziecko-to-nie-czlowiek-jest-reakcja-zwierzchnikow

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s