Błogosławionego 2020 roku!

Życzenia dla każdego i każdej z Was – członków naszej WOWIT-owej rodziny!

Niech Bóg będzie zawsze przed Tobą,
aby Ci pokazać właściwą drogę.
Niechaj Bóg będzie zawsze obok Ciebie,
aby Cię trzymać w swoich ramionach
i Cię ochraniać.
Niechaj Bóg będzie zawsze za Tobą,
aby Cię zachować od ciosów złych ludzi.
Niechaj Bóg będzie zawsze w Tobie,
aby Cię pocieszyć, gdy ogarnie Cię smutek.
Niechaj Bóg będzie zawsze dookoła Ciebie,
aby Cię obronić,gdy inni atakują.
Niechaj Bóg będzie zawsze ponad Tobą,
aby Ci błogosławić.
Tak niech Ci błogosławi dobry Bóg!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

100 odpowiedzi na „Błogosławionego 2020 roku!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  ❤ Rok 2020 to Rok św. Jana Pawła II ❤

  Modlitwa o pokój na świecie św. Jana Pawła II
  Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
  Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.
  Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne. Amen

 3. wobroniewiary pisze:

  Nieszpory dziękczynne za kończący się rok (Jasna Góra, 31.12.2019r.)

 4. Ania pisze:

  Piękna modlitwa na zakończenie roku ułożona przez amerykańskiego farmera

  Panie,
  na końcu tego roku chciałbym Ci podziękować
  za wszystko, co od Ciebie dostałem.
  Dziękuję Ci za życie i za miłość,
  którą otrzymałem i którą dałem,
  za kwiaty, powietrze i słońce,
  za szczęście i za troski,
  za to, co było możliwe
  i za to, co nie było możliwe.

  Oddaję Ci wszystko, co w tym roku zrobiłem:
  wykonaną pracę,
  rzeczy, które wyszły spod moich rąk
  i to wszystko, co zdołałem moimi rękami zbudować.

  Powierzam Ci ludzi, którzy mnie kochają,
  i których ja kocham,
  moich nowych przyjaciół, tych, którzy są blisko,
  tych, którzy się oddalili,
  tych, którzy zakończyli swoje życie,
  tych, którzy prosili mnie o pomoc
  i tych, którym zdołałem pomóc,
  tych, z którymi dzielę życie,
  obowiązki, smutki i radości.

  Dzisiaj, Panie, proszę Cię: wybacz mi
  źle wykorzystany czas, niemądrze wydane pieniądze,
  wypowiadanie bezużytecznych słów, lekceważenie miłości.

  Wybacz mi puste działania,
  źle wykonane prace,
  życie bez entuzjazmu,
  poświęcanie zbyt krótkiego czasu na modlitwę,
  moje zapominalstwo i to, że milczałem, kiedy należało mówić.
  Pokornie proszę o Twoje przebaczenie.

  Panie czasu i wieczności,
  Twoje jest dzisiaj i jutro, przeszłość i przyszłość.
  W perspektywie nowego roku,
  który niebawem się zacznie,
  powierzam Ci raz na zawsze
  wszystkie te dni, które pozwolisz mi jeszcze przeżyć.

  Dzisiaj proszę Cię dla siebie i dla moich bliskich
  o pokój, szczęście,
  siłę, odwagę,
  miłosierną miłość i mądrość.

  Chcę być codziennie pełen optymizmu i życzliwości.
  Zamknij moje uszy na wszelki fałsz,
  moje usta na kłamstwa, egoistyczne słowa
  i na inne słowa, które mogą kogoś zranić.

  Za to otwórz całe moje jestestwo na wszystko, co dobre,
  żeby Twoje błogosławieństwo mogło napełnić mojego ducha
  i żebyś rozsiewał je wokół mnie.

  Napełnij mnie dobrocią i szczęściem,
  by ci, którzy ze mną żyją,
  mogli znaleźć w moim życiu coś z Ciebie.

  Panie, daj mi szczęśliwy rok
  i naucz mnie głosić moim życiem Twoje błogosławieństwa.

  W Imię Jezusa, amen.

  (Autor: Arley Tuberquia)

  • Paweł pisze:

   Kolęda „NOWY ROK bieży” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka [który nawiasem mówiąc śpiewa z tzw. „ł scenicznym”, ocenianym bardzo różnie, bo np. moja śp. babcia Marunia, wychowana przed wojną w Warszawie, uważała je za „obrzydliwe”, a np. moja najlepsza polonistka z podstawówki (której 11. rocznica śmierci minęła akurat wczoraj) uważała je za „piękne”…]:

   Może warto też przypomnieć, że dzisiaj za publiczne odmówienie/odśpiewanie – jako dziękczynienia – hymnu ambrozjańskiego „TE DEUM”/”Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (a są nimi: 1. spowiedź/stan łaski uświęcającej, 2. Komunia św., 3. odmówienie wg intencji papieskich „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” lub innej modlitwy podyktowanej własną pobożnością oraz wykluczenie wszelkiego dobrowolnego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego). W razie niespełnienia któregoś z warunków – z wyjątkiem warunku bycia w stanie łaski uświęcającej – lub gdy hymn ten odmawia się jedynie prywatnie albo w inne dni roku niż dzień dzisiejszy: odpust będzie jedynie cząstkowy.

   A jutro, w Nowy Rok, na zupełnie takich samych zasadach można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie/odśpiewanie – jako suplikacji na rozpoczęcie roku – hymnu do Ducha Świętego „VENI CREATOR”/”O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”:

   [Ten składający się z siedmiu zwrotek hymn należy odmawiać wraz z modlitwą końcową:
   P.: Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie,
   W.: I odnowisz oblicze ziemi.
   P.: Módlmy się: Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego.
   W.: Amen. (Zacytowałem ze str. 386-387 Modlitewnika Jasnogórskiego „Uwielbia dusza moja Pana”, który opracował o. Konstancjusz Kunz – Definitor Generalny Zakonu Paulinów, a wydał „Instytut Prasy i Wydawnictw NOVUM” – Warszawa 1990, „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L. 864, dnia 17 kwietnia 1985, Ks. Bp Tadeusz Szwagrzyk – Wikariusz Generalny, O. Paweł Kosiak ZP – cenzor”.)]

   • Paweł pisze:

    Można by tu jeszcze dodać, że odpust zupełny (pod wyżej opisanymi zwykłymi warunkami) za publiczne odmówienie/odśpiewanie powyższego hymnu do Ducha Świętego „VENI CREATOR”/”O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również zyskać – co jest dość oczywiste – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego (czyli w Zielone Świątki, zwane też „Pięćdziesiątnicą”, gdyż przypadają one w niedzielę – pięćdziesiątego dnia po Wielkanocy).
    W samej zaś liturgii Mszy świętych odprawianych w niedzielę Zesłania Ducha Świętego odśpiewuje się obowiązkowo (po psalmie i czytaniach spoza Ewangelii, a przed czytaniem z Ewangelii) taką oto Sekwencję do Ducha Świętego, która – jak łatwo zauważyć – ma znacznie prostszą melodię i jest o wiele łatwiejsza do zaśpiewania:

    [Temat liturgicznych Sekwencji, odśpiewywanych we Mszach świątecznych, a stosowanych obecnie już TYLKO w Zielone Świątki oraz na Wielkanoc (podczas gdy bezpośrednio przed Soborem Watykańskim II było ich w liturgicznym użytku aż pięć), przedstawiłem dokładniej w komentarzu pod wpisem: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2019/11/06/o-agostino-lewandowski-kosciol-to-szpital-polowy-my-leczymy-rany-ciete-i-postrzalowe-a-nie-cholesterol/ ]

 5. wobroniewiary pisze:

  Załóż skrzydła do swoich marzeń i pozwól im stać się rzeczywistością. Szczęśliwego nowego roku!

 6. eska pisze:

  Znalazłam dziś wolną intencję na jutro w jednym z kościołów w moim mieście – zamówiłam Mszę św. Chcialam „w intencjach Matki Najświętszej”, ale ksiądz przerobił na „w intencjach polecanych Matce Najświętszej”. Nie jest to całkiem to samo, ale zapraszam do duchowej łączności i polecania swoich intencji oraz wszelkich spraw dotyczących całego Kościoła i całego świata oraz duchowego dobra wszystkich dusz.
  Msza będzie o 10:05.

  Wszelkich błogosławieństw i opieki Matki Bożej dla Was wszystkich na nadchodzący rok! +++

  • Paweł pisze:

   Z tym „przerabianiem” intencji przez księży to ja dostałem kiedyś od Opatrzności Bożej NAUCZKĘ taką: zamówiłem Mszę św. w takiej oto prostej intencji, wziętej z orędzi danych Vassuli Ryden: „O JEDNOŚĆ, MIŁOŚĆ i POKÓJ!” [bo to jest niejako samo „motto” tych orędzi].
   I ksiądz to przyjął, ale potem tak się złożyło, że akurat na tej Mszy TO JA byłem jednym z ministrantów [co mi się kiedyś, dawno temu, zdarzało: za moim czasów studenckich] i TO MNIE przypadło wobec wszystkich zgromadzonych w kościele, w ramach „Modlitwy powszechnej” na zakończenie Liturgii słowa, wypowiedzieć tę – PRZECIEŻ MOJĄ WŁASNĄ – intencję jako jedno z wezwań tejże „Modlitwy”.
   I wtedy nagle zorientowałem się, jak to NIEZRĘCZNIE BRZMI: tak zdawkowo, ogólnikowo, że aż trochę nie wiadomo, o co właściwie chodzi… [bo przecież nie mogłem się tu jawnie powoływać na orędzia dane Vassuli]. Wybrnąłem w ten sposób (a miałem na to TYLKO SEKUNDY): „Módlmy się O JEDNOŚĆ, MIŁOŚC i POKÓJ w Kościele – Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.”
   Ale przecież to nie o to chodziło, więc ani ja nie byłem zbytnio zadowolony, ani pewnie ksiądz, a najgorzej jeśli nie był za bardzo zadowolony z tego również sam Pan nasz w Niebie, któremu składaliśmy tę Ofiarę…
   Odtąd staram się już zawsze WCZUĆ w tę sytuację, jak moja intencja BĘDZIE BRZMIAŁA w tym konkretnym kontekście: wypowiedziana przez księdza wobec całego zgromadzenia podczas Mszy św. [bo ludzie obecni w kościele mogą po prostu nie być w stanie się domyślić „CO «POETA» MIAŁ TU NA MYŚLI” – a to mogłoby zakrawać już trochę na niezamierzone OŚMIESZANIE Liturgii przez autora takowej intencji…].

   • eska pisze:

    Tak też właśnie ksiądz uzasadnił – że ludzie nie bardzo będą wiedzieli, o co chodzi, jeśli intencja będzie brzmiała, jak ja zaproponowałam. Niemniej mam co do tego pewien ból serca. Bo MB wie lepiej niż my, z większym wyprzedzeniem niż my i widzi szerzej niż my – o co się należy modlić. I to robi, niejednokrotnie zanim sobie w ogóle zdamy sprawę, że za daną sprawę powinniśmy się modlić. Omadla dla nas to, o czym my nawet nie wiemy. I ta intencja to miał być prezent dla Niej, żeby to było w intencjach, które Ona „chce”, a nie które my „chcemy”. A wyszło właśnie to drugie, wąskie – tylko za to, co my jej polecamy…
    I jeszcze druga rzecz – położenie na pierwszym miejscu, czy ludzie się domyślą, o co chodzi. Ludzie. Czyli ważniejsze, co ludzie mają tu do powiedzenia – jakby wg tej modernistycznej konwencji, że trzeba Kościół dostosowywać do ludzi… (A przy tym kapłan jest tradycjonalistą, odprawia Msze trydenckie i bardzo go szanuję za mądrą naukę). Mam takie poczucie i pragnienie, że lepiej byłoby, gdyby się ludziom na początku Mszy wytłumaczyło różnicę choćby jednym zdaniem, przy podaniu tej intencji, aniżeli odrzucało tę intencję z obawy o to, jak ją ludzie przyjmą.
    No ale może mam nauczkę na przyszłość. Chciałam bowiem w nowym roku zamówić Mszę w intencjach MB więcej razy i teraz wiem, że nie mogę dać się zaskoczyć, tylko muszę być przygotowana na przedyskutowanie i próbę obronienia tej intencji przy jej zamawianiu. Wczoraj zadziałałam „rzutem na taśmę”, bo zobaczyłam wolną intencję. W przyszłości będę bardziej przygotowana i już wiem, do jakiego kapłana się z tym zwrócę.

    • babula pisze:

     Spotkało mnie Esko to samo. Przyjmujący intencję braciszek też przerobił ją po swojemu a mnie dosłownie zamurowało i nie umiałam obronić swojego punktu widzenia. I też doszłam do wniosku, że na przyszłość trzeba się lepiej przygotować i tak sformułować intencję by nie budziła wątpliwości. Postanowiłam również nie zwracać uwagi na to co pomyślą ludzie albo przyjmujący intencję gdy zamawiam Mszę św. i nie będę niczego tłumaczyć nikomu tylko się uprę, żeby było tak jak zgłaszam.
     Czego i Tobie życzę w Nowym Roku 🙂

    • Paweł pisze:

     Uczestniczyłem kilkanaście razy w życiu we Mszach niedzielnych w Rycie trydenckim i TO NA PEWNO jest ich zaletą, że poza samym kazaniem [oraz EWENTUALNIE (niekoniecznie) odczytaniem perykop biblijnych dodatkowo po polsku] – JUŻ ANI SŁOWA nie mówi się po polsku. I wtedy ODPADAJĄ te DOŚĆ LICZNE – moim zdaniem – problemy związane z zastosowaniem języka ojczystego w Liturgii (mnie np. nieraz ogromnie irytowały w czasie Mszy krótkie „wstawki” celebransa, wypowiadane tak „na marginesie”, czyli ZUPEŁNIE nie oparte na Mszale, takie jak np. wypowiedź dość młodego księdza, który patrząc na mnie nagle kiedyś «rzekł», że „zamiast myśleć o «niebieskich migdałkach» lepiej się postarać, aby dobrze przyjąć Komunię św.”, a była to bezpośrednia aluzja do mnie, gdyż ksiądz widział, jak chwilę wcześniej popatrzyłem na sufit tego kościoła – notabene: bynajmniej nie mojego parafialnego i tylko rzadko przeze mnie odwiedzanego, no ale od czasu tej „wtopy” to już NIGDY nie uczestniczyłem tam we Mszy, gdyż to już „nie na moje nerwy”…).
     Ludzie – i nawet księża – nie do końca zdają sobie sprawę, jak BARDZO OFICJALNĄ czynnością jest Liturgia. Tu nie może być mowy o „pogaduchach”, o „improwizacji” przez celebransa – ponieważ przez TAKIE właśnie „wtrącone «SŁÓWKA»” przemawia SAM SZATAN (moim zdaniem), i przez te jego „wstawki” zawsze ktoś jest dotknięty, poirytowany, zrażony do całej „sprawy” [bo szatan zwykle „strzela” celnie, niestety…]. Liturgia posoborowa – jak powszechnie wiadomo – ma strukturę «luźną» [w odróżnieniu od Liturgii przedsoborowej], a to ułatwia wszelką dowolność, no i wobec tego łatwiej o te „wtręty” szatana. Papieże posoborowi dlatego „jak grochem o ścianę”, ale wciąż i uparcie NAWOŁUJĄ do TRZYMANIA się ksiąg liturgicznych i przepisów liturgicznych, i to nie „po faryzejsku”, czyli z ukrytą złośliwością i przekorą nawet wobec Boga, ale według «najlepszej wiedzy i woli» wszystkich uczestników Liturgii, zwłaszcza celebransów i szafarzy. Gdyby panował jeszcze w Polsce – choć już POsoborowy – «styl i duch» kardynała Prymasa Tysiąclecia St. Wyszyńskiego, to moim zdaniem byłoby jeszcze „PÓŁ BIEDY” z całą tą „odnowioną” liturgią… [Ja jeszcze trochę pamiętam z początku lat 90., jak wyglądało w Polsce „liturgiczne dziedzictwo” po Kardynale Wyszyńskim, którego wtedy jeszcze nie „zdążono” zbyt zmodernizować, bo to było zaledwie ok. 10 lat po jego śmierci. OBY powróciły PRZYNAJMNIEJ te ówczesne PORZĄDKI do naszej liturgii! To jest wg mnie «minimum przyzwoitości», jakiej powinno się wymagać od liturgii.]

  • babula pisze:

   Matko Najśw. Mamo nasza polecam Ci mojego męża i proszę z całego serca o zdrowie dla niego.

 7. eska pisze:

  Na stronie faustyna.pl wylosowałam patrona na kolejny rok:
  Patron
  św. STEFAN WĘGIERSKI
  Praktyka
  Modlę się za rządzących państwami,
  aby chronili życie, godność i prawa człowieka.
  Przesłanie
  Cóż ja jestem, a cóż Ty, o Panie,
  Królu chwały – chwały nieśmiertelnej.
  O serce moje, czy ty zdajesz sobie z tego sprawę, kto dziś przychodzi do ciebie? –
  Tak, wiem o tym, ale dziwnie pojąć tego nie mogę.
  O, ale gdyby to tylko król, ale to Król królów, Pan panujących. Przed Nim drży wszelka potęga i władza.
  On dziś przychodzi do mojego serca (Dz. 1810).

  • wobroniewiary pisze:

   Losujmy: https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

   Patron – św. FRANCISZEK SALEZY

   Praktyka
   Modlić się będę za osoby niesłyszące, aby innymi drogami docierała do nich prawda o miłości miłosiernej Boga do człowieka, a dla wszystkich o dobry słuch duchowy, wrażliwość na natchnienia Ducha Świętego.

   Przesłanie

   Panie, Ty wiesz, że od młodości swojej zawsze upatrywałam woli Twojej, a poznawszy ją, starałam się ją spełnić. Serce moje było przyzwyczajone do natchnienia Ducha Świętego, któremu jestem wierna.
   W największym gwarze słyszałam głos Boży; zawsze wiem, co się dzieje we wnętrzu [duszy] mojej… (Dz. 1504).

   Ps. Papież Pius IX ogłosił św. Franciszka Salezego doktorem Kościoła (1877), a papież Pius XI patronem dziennikarzy i katolickiej prasy 🙂

   • Paweł pisze:

    A moi wylosowani Patroni mają z roku na rok coraz WYŻSZĄ rangę, bo w roku 2018 wylosowałem św. Jana Apostoła [którego wówczas już na stałe dołączyłem do moich wybranych Patronów – w utworzonym przeze mnie wtedy gronie moich „siedmiu Patronów dodatkowych”]; w tym kończącym się roku 2019 wylosowałem Matkę Bożą, a teraz na rok 2020:
    «Patron: CHRYSTUS CIERPIĄCY
    Praktyka: Modlitwą, pracą i cierpieniem wynagradzam Jezusowi
    za grzechy własne, swojej rodziny i świata.
    Przesłanie: W męce Mojej szukaj siły i światła (Dz. 654).»

   • Renata Anna pisze:

    Droga Ewo Św. Fr. Salezy jest bardzo ważnym patronem, o ile nie jednym z najważniejszych na dzisiejsze czasy. Media teraz rządzą światem. Na tej stronie to właśnie Ty jesteś dziennikarką i wspomagasz rozpowszechnianie myśli katolickiej. Moje całe życie jest wplecione (już od urodzenia) w wydarzenia z życia św. Fr. Salezego Polecam jego dzieła Ja czytałam dwa dzieła; ” Filotea” i „Traktat o miłości Bożej”
    „Heretycy są heretykami i zasługują na to miano dlatego, że spośród artykułów wiary wybierają te, które im odpowiadają i dogadzają, wszystkie inne zaś odrzucają odmawiając im słuszności. Katolicy natomiast są katolikami, gdyż bez wyboru i jakichkolwiek zastrzeżeń, z niewzruszoną gotowością i stanowczością przyjmują całość nauki Kościoła. Zupełnie tak samo dzieje się w dziedzinie miłości. Czynić jakiś wybór pomiędzy Bożymi przykazaniami, czyli chcieć praktykować jedne, równocześnie gwałcąc pozostałe – nie jest niczym innym niż herezją przeciw świętej miłości.” -z Traktatu o miłości Bożej
    Read more: http://www.pch24.pl/o-herezji,4945,i.html#ixzz69idsFiTd

   • duszyczka pisze:

    A mnie zamurowało, bo moim patronem po losowaniu u św.Faustyny został
    św. Jan Paweł II, a jeszcze w tym szczególnym roku, roku św. Jana Pawła II

    PATRON
    św. JAN PAWEŁ II

    PRAKTYKA
    Modlę się o łaskę nawrócenia
    dla nieprzyjaciół Kościoła.

    PRZESŁANIE
    Jak bardzo dzisiejszy świat
    potrzebuje Bożego miłosierdzia!
    Na wszystkich kontynentach
    z głębin ludzkiego cierpienia
    zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie.
    (św. Jan Paweł II)

   • Aleksandra pisze:

    Moim patronem na ten rok
    jest:

    św. LUDWIKA de MARILLAC

    Praktyka

    W modlitwie będę pamiętać
    o ludziach młodych,
    którzy rozeznają swe życiowe powołanie,
    aby odkryli te drogę, którą Bóg ma dla nich.

    Przesłanie

    Wszystkie wolne chwile od obowiązków
    spędzę u stóp Najświętszego Sakramentu.
    U stóp Pana szukać będę światła,
    pociech i siły. Nieustannie będę Bogu
    okazywać wdzięczność
    za wielkie miłosierdzie względem mnie,
    nie zapominając nigdy o dobrodziejstwach,
    [jakie] mi uczynił Pan (Dz. 224).

    • Paweł pisze:

     Św. Ludwika de Marillac wraz ze św. Wincentym à Paulo są Założycielami zgromadzenia Sióstr Szarytek, mających w Polsce – wg danych z ok. 2000 roku – aż 3 prowincje i ponad 1200 sióstr (a św. Wincenty ponadto został uznany przez papieża Leona XIII za Patrona wszystkich dzieł miłosierdzia w Kościele: https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-27.php3 ). Do tego zgromadzenia należała też św. Katarzyna Labouré, której Matka Boża objawiła Cudowny Medalik. Oni wszyscy troje należą do szczególnej kategorii Świętych, a mianowicie do tzw. „Incorruptibiles”, czyli Świętych, których ciała po śmierci nie uległy rozkładowi:

     Na powyższym filmiku ciało św. Wincentego à Paulo jest pokazane ok. minuty 2:51, a ciało św. Katarzyny Labouré (z charakterystycznym, dziś już nie używanym, kornetem Sióstr Szarytek) ok. minuty 2:04; sama zaś św. Ludwika de Marillac jest wymieniona na liście owych Świętych „Incorruptibiles” ok. minuty 4:20 jako „Saint Louise de Marillac”. Samą tę listę można również przeczytać (po angielsku) na stronie: https://www.roman-catholic-saints.com/incorruptible-saints.html
     Do najbardziej popularnych Świętych, których spisałem z tej listy, należą: wylosowany przez Adminkę św. Franciszek Salezy (wraz ze św. Joanną Franciszką de Chantal, z którą razem założyli zgromadzenie Sióstr Wizytek) oraz wylosowana już tu przez dwie osoby – wg komentarzy zamieszczonych poniżej – na rok 2020 jako Patronka: bł. Salomea z domu piastowskich książąt Krakowa, a ponadto: 1) św. Agata i św. Cecylia, dziewice i męczennice wymieniane w Kanonie Mszy, 2) św. Albert Wielki, biskup i doktor Kościoła, Patron nauk przyrodniczych, 3) św. Andrzej Bobola i św. Stanisław Kostka – oficjalni Patronowie Polski (obok MB Królowej Polski, św. Wojciecha i św. Stanisława Bpa), 4) św. Bernadetta Soubirous – która doznała objawień Matki Bożej W Lourdes, 5) św. Jan Bosko, Założyciel salezjanów, i św. Dominik Savio – jego nastoletni podopieczny, jeden z najmłodszych Świętych nie-męczenników, 6) św. Filip Nereusz – Założyciel zgromadzenia oratorianów/filipinów, obok św. Hildegardy z Bingen chyba jedyny Święty wymieniany w świeckiej historii muzyki jako jej twórca i wykonawca, 7) św. Franciszek Ksawery – nazywany „największym misjonarzem po św. Pawle Apostole”, 8) św. Jan Boży, św. Katarzyna Genueńska i św. Kamil de Lellis – oficjalni Patronowie chorych i szpitali, ogłoszeni przez Leona XIII i Piusa XII, 9) św. Jan Maria Vianney – Patron proboszczów i Patron „Roku kapłaństwa” 2009/2010 ogłoszonego przez Benedykta XVI, 10) św. Jan od Krzyża – Doktor Kościoła zwany „Doktorem mistycznym”, 11) św. Jan XXIII i św. Pius X – papieże, 12) św. Jozafat – Opiekun Rusi w przedrozbiorowej Rzeczypospolitej (tak jak św. Stanisław był Opiekunem Polski, a św. Kazimierz – Opiekunem Litwy), 13) św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Avila i św. Teresa od Dzieciątka Jezus – trzy Dziewice ogłoszone Doktorami Kościoła, 14) św. Klara z Asyżu – towarzyszka św. Franciszka i Założycielka klarysek, 15) św. Ojciec Pio, 16) św. Rita, 17) św. Szarbel, 18) św. Wincenty Pallotti – Założyciel pallotynów, 19) bł. Karol Austriacki (Karol I Habsburg) – ostatni cesarz Austro-Węgier, oraz 20) mistyczki: bł. Maria Magdalena Martinengo (objawienia nt. 15 Ukrytych Mąk Pana Jezusa w Ciemnicy) i czcigodna Maria z Agredy (objawiony „żywot Matki Bożej” opublikowany pt. „Mistyczne Miasto Boże”).

  • wobroniewiary pisze:

   Każdego roku we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia odbywa się losowanie rocznych Patronów. Do tego wydarzenia wielką wagę przywiązywała św. Siostra Faustyna, gdyż spodziewała się wielkiej pomocy z nieba, udzielanej jej na prośbę Patrona Roku. Święci bowiem, to nie tylko wzory chrześcijańskiego życia, od których wiele się można nauczyć, ale także możni orędownicy u Boga, którzy wstawiają się za nami.

   Wraz z Patronem otrzymujemy roczną intencję do modlitwy, którą możemy podejmować na różne sposoby, nawet krótkim aktem strzelistym, oraz przesłanie, które najczęściej pochodzi z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny.

   Wraz z Patronem każda siostra otrzymuje także intencję, w której ma się modlić, oraz przesłanie. Patronów losują także osoby związane ze Zgromadzeniem: kapłani, współpracownicy, członkowie i wolontariusze „Faustinum”, przyjaciele oraz uczestnicy grupy: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Facebooku. Od 1 stycznia 2017 roku Patronów losują także Internauci, nawiedzający stronę: „faustyna.pl”.

   https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie-na-rok-2020-losowanie/

   • Bozena pisze:

    Również życzę prowadzącym stronę oraz czytelnikom Błogosławionego Roku. 2020 !

   • Robert pisze:

    Pierwszy raz wziąłem udział w tym losowaniu, no bo jeśli dla św. Faustyny było ono ważne, to nie ma co grymasić jak jaki filozon (nie filozof!). Wpisałem swój ulubiony numerek w okienko i … aż mię przytkało – trzeba mi było takiego impulsu: Jezus Eucharystyczny! Nowy rok będzie chyba trudniejszy niż ten, z którego zostały już tylko 2 godziny i 45 minut na wykręty. ; )

    https://www.przewodnik-katolicki.pl/getattachment/85a746c8-57ad-4a2f-bec9-f132cef180ca/.aspx?width=480

    Wszystkim Wam życzę nowości w stałości, czyli nigdy nie nużącej się wierności! : ) Kto wie, może w 2020 roku przyjdzie już nasz Pan i na zawsze zostanie między nami – pod postacią Człowieka…?

    • Anula pisze:

     A to już można losować na 2020? Bo napisane jest na stronie, że od 1-go stycznia. Upewnijcie się na mailu na jaki rok dostaliście patrona, bo ja przedwczoraj wylosowałam na 2019. Życzę Wam wszystkim drodzy Bracia i Siostry Bożego Błogosławieństwa na 2020 rok!

    • Robert pisze:

     Opis wklejonego powyżej „obrazka”, który na mnie działa kojąco, a sama historia owej gościny Boga u Abrahamem mnie urzeka, szczególnie ten podany wówczas Panu „twaróg” – Rdz 18, 8):

     https://www.liturgia.pl/Bog-w-goscinie-u-Abrahama-czyli-Trojca-Rublowa/

    • Robert pisze:

     Nie wiem, czy Adminka to przepuści, ale nie mogłem się oprzeć swemu nieco poprawionemu, Noworocznemu nastrojowi, tym bardziej, że spędziłem Sylwestra tylko z pradawnymi bohaterami tego musicalu i jeszcze mi śpiewają w głowinie, mimo że nie wypiłem wczoraj ani kropli alkoholu (niestety). Poza tym, przy odrobinie dobrej woli, i nie traktowaniu słów zbyt dosłownie, można odebrać tę piosenkę jako motywacyjną: do dobrego „powrotu”, nawrotu, jakiegoś nawrócenia…, szczególnie, że w filmie śpiewa ją Mr. Angel:

     Oby i Wam poprawił się nastrój, jeśli z jakiegoś powodu jest dzisiaj pokiereszowany. [Link można również podesłać swoim pociechom w przypadku, gdy mają niekanoniczną wizję swojej kariery, jak np. mój własny potomek – oczywiście jako Noworoczne życzenia pomyślności.]

     ; )

    • Paweł pisze:

     @Robert: „Kto wie, może w 2020 roku przyjdzie już nasz Pan i na zawsze zostanie między nami – pod postacią Człowieka…?”
     Nie wygląda na to. Orędzia ze strony „Holy Love”, które czytam na bieżąco wszystkie, począwszy już od połowy 2003 roku, jeszcze nigdy w tym okresie nie „przepowiadały” spraw na AŻ DZIESIĘĆ LAT do przodu.
     Ale teraz – o dziwo – TAK! I z najnowszego orędzia noworocznego zdaje się wynikać, że w tej dziś rozpoczętej dekadzie LAT DWUDZIESTYCH XXI wieku NIE TYLKO nie zobaczymy Powtórnego Przyjścia Chrystusa „pod postacią Człowieka” – jak piszesz – ale moim zdaniem nawet wydarzeń zapowiedzianych w objawieniach z Garabandal (Wielkiego Ostrzeżenia i Wielkiego Cudu) chyba można się spodziewać NAJWCZEŚNIEJ dopiero w przyszłej dekadzie – w latach trzydziestych XXI wieku:
     http://www.holylove.org/messages_by_year.php
     Dla uzupełnienia „całego obrazu sprawy” kopiuję jeszcze fragmenty moich dawniejszych komentarzy z 2019 roku:
     (…) [Też] jestem subiektywnie „niecierpliwy”, ale obiektywnie chyba raczej jest warto CZEKAĆ: orędzia dane ks. Stefano Gobbiemu (…) sugerowały, że zasadnicze rozstrzygnięcia ogólnoświatowe miały się dokonać jeszcze w XX wieku, ale plany Boże nie są sztywne, a to opóźnienie jest w gruncie rzeczy na naszą korzyść (…), bo np. Conchita z Garabandal powiedziała, że Wielkie Ostrzeżenie „jest rodzajem katastrofy” („is a sort of a catastrophe” – http://garabandal.org/News/Garabandal_Warning_Miracle_Interviews.shtml ), a domniemane objawienia z Bayside mówią, że o nadejście Wielkiego Ostrzeżenia nie należy się modlić, tylko należy się modlić PRZECIWKO („It is to be prayed against” – https://www.tldm.org/Directives/d43.htm ), z kolei zaś w orędziach „Holy Love” można wyczytać, że „wola Boża zawsze szuka większego dobra, a nie szybkiego rozwiązania” („My Father’s Will always seeks the greater good, not the quick solution” – http://holylove.org/messages_by_year.php?year=2009 ) oraz że „im dłużej odroczona jest Boża Sprawiedliwość, tym mocniejsza jest Wierna Reszta” („the longer My Justice is put off, the stronger the Remnant Faithful” – http://www.holylove.org/messages_by_year.php?year=2009 ), ponieważ niestety „nie zdajemy sobie sprawy z tego, co nas czeka i z jaką intensywnością to nadejdzie” („You do not anticipate what lies ahead or with what intensity it will come” – http://www.holylove.org/messages_by_year.php?year=2013 ).
     Mogę jeszcze zacytować koniec rozmowy, jaką przeprowadził niegdyś ojciec Gustavo Morelos z Conchitą (a przekazała nam treść tej rozmowy jego siostrzenica, pani Guadalupe Morelos, mająca w tamtych czasach 11 lat):
     https://garabandalnews.org/2018/11/07/an-argument-for-2028-as-the-fulfillment-of-garabandal/
     (…) O. Morelos: „Przechodzimy do [odgadywania] roku [Wlk. Cudu]” (i mój wujek zaczął wymieniać rok po roku…)
     Conchita: „Ojcze, lepiej idźmy dziesięcioleciami, ponieważ pozostaje jeszcze mnóstwo czasu; nie wiem, czy nie będę [bardzo] onieśmielona, gdy trzeba będzie to ogłosić w radiu i telewizji, bo BĘDĘ BARDZO STARA.”
     O. Morelos: „Czy to będzie po roku 2000?”
     Conchita: „Tak, ojcze.”
     O. Morelos: „To już nie mów mi nic więcej, bo lekarze nie dają mi więcej niż 70 lat życia…”
     Notabene: w roku 2019 w lutym Conchita obchodziła swoje 70. urodziny.
     [Natomiast dodać można] na pociechę: ponoć to PAPIEŻ FRANCISZEK dokona konsekracji Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie – oto proroctwo nieżyjącego już stygmatyka Antonio Ruffiniego:
     http://visionsofjesuschrist.com/weeping1474.html
     «(…) ojciec Kramer napisał parę lat temu taki komentarz na temat Antonio Ruffiniego: „Znałem osobiście Ruffiniego od wielu lat. Na początku lat 1990 zapytano go wprost w jego domu: ‚Czy Jan Paweł II jest tym Papieżem, który dokona Konsekracji Rosji?’ On odpowiedział: ‚Nie, to nie Jan Paweł. To nie będzie także jego bezpośredni następca, lecz ten potem. To on poświęci Rosję’.”
     Antonio Ruffini zmarł w wieku 92 lat.» – Natomiast na następującej stronie garabandalskiej przytoczono takie słowa Pana Jezusa do siostry Łucji z Fatimy: „Papież uczyni to, ale będzie PÓŹNO.” [Nie jest tu powiedziane „za późno”, lecz tylko „późno”] – http://garabandal.org/News/Fatima.shtml
     [Tu zaś jeszcze uzupełnienie:] Ks. St. Gobbi – orędzie 287d (25 marca 1984):
     „(…) Szczególne okoliczności nie pozwoliły jeszcze Ojcu Świętemu poświęcić Mi wyraźnie Rosji, o co wiele razy prosiłam. Jak wam już powiedziałam, to poświęcenie Mi zostanie dokonane, gdy krwawe wydarzenia będą się już wypełniać.” – http://www.gobbi.pl/1984.html
     I na koniec pocieszający cytat z domniemanych objawień w Bayside:
     „When she is consecrated she will be converted, My children, and then you shall see the world of joy again.” – Our Lady, August 21, 1985 – https://www.tldm.org/Directives/d10.htm
     CZYLI: „Kiedy ona zostanie poświęcona, wtedy zostanie nawrócona, Moje dzieci, i wtedy znów zobaczycie [cały] świat [pełen] radości.” – Matka Boża, 21 sierpnia 1985
     (…) Tak à propos jeszcze tych wyżej zacytowanych słów Conchity, że „BĘDZIE BARDZO STARA” w dniu Wielkiego Cudu: (…) wg swoich planów z dzieciństwa – Conchita JUŻ PO dniu Wielkiego Cudu pragnie jeszcze zostać ZAKONNICĄ: „(…) Perhaps, after the Miracle, I also will be able to become a nun. What a pleasure that would be!” – http://motheofgod.com/threads/garabandal-info-answers.11105/page-14
     CZYLI: „(…) Być może, po [Wielkim] Cudzie, ja również będę mogła zostać zakonnicą. Cóż by to była za przyjemność!” (Jak zaś podano na stronie – http://www.garabandal.org/News/PATRICK.shtml – jej mąż Patrick zmarł w dniu 31 października 2013.) Powstaje więc pytanie: w jakim wieku – maksymalnie – może być wówczas Conchita, żeby jakikolwiek zakon zechciał ją jeszcze przyjąć?

   • Ania pisze:

    Patron

    bł. KS. JERZY POPIEŁUSZKO

    Praktyka

    Modlę się za tych,
    którzy nie mają odwagi publicznie
    przyznawać się do wiary i wartości chrześcijańskich.

    Przesłanie

    Zaczynam dzień walką i kończę go walką,
    zaledwie się uprzątnę z jedną trudnością,
    to na jej miejsce powstaje dziesięć do zwalczenia,
    ale nie martwię się tym, bo wiem dobrze,
    że to jest czas walki, a nie pokoju (Dz. 606).

   • Joanna pisze:

    Patron: św. PAWEŁ APOSTOŁ
    Praktyka:
    Modlę się o męstwo dla prześladowanych chrześcijan i o nawrócenie dla prześladowców.
    Błogosławionego roku 2020 dla Wszystkich ! Niech nasza Królowa zawsze staje przy nas.

    • Joanna pisze:

     mi w wiadomości napisano „Patron na 2020 rok”. A żeby było z uśmiechem to był to też mój patron z innego roku, tylko że wtedy zaniedbałam modlitwę w tej intencji. I teraz wrócił mimo że wpisałam inny nr w losowaniu. jak pisał św.Paweł „zawsze się radujcie, nieustannie módlcie, w każdej sytuacji dziękujcie” 1 Tes.

   • duszyczka pisze:

    Tak Ewo, faktycznie,Twój Patron, to patron dziennikarzy bo czy nie jesteś redaktorką tej strony-Panią Prezes 🙂😍

 8. Ekspedyt1904 pisze:

  Błogosławionego 2020 roku.

  • Witek pisze:

   Błogosławionego 2020 r.
   Jedziemy z żoną do Niepokalanowa i zabieram wszystkie WOWITOWE intencje. To już kolejny Wystrzałowy Sylwester u Niepokalanej.
   Będzie Różaniec, wystawienie Najświętszego Sakramentu i MŚ.
   Czyli hucznie,😀
   Patron św. Wacław, a żona św. Juda Tadeusz.

 9. babula pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji mojego męża. Bardzo źle się czuje i ma tyle różnych niedobrych objawów, że trudno określić jednoznacznie przyczynę.
  Boję się o niego bardzo.

 10. Maggie pisze:

  Dzisiaj otrzymałam z Polski list (rozesłany do kontaktów internetowych) od młodej matki z TORUNIA, za którą dawałam intencję o wspomożenie modlitwą tu i u o.Dolindo, kiedy ona/dziecko miała problemy natury „zdrowotnej”. Jak widać, mamy za co dziękować Panu Bogu, by teraz jeszcze prosić aby chłopczyk (4-te dziecko❗️) i jego matka nie doznali żadnych „niespodzianek”i w zdrowiu i radości wrócili do domu.

  JEST JESZCZE JEDNA PROŚBA, którą podaję z tego listu:

  „Drodzy Przyjaciele,
  Jak wiecie spodziewamy się czwartego Dziecistka. Ludwis urodzi się za miesiąc, daj Boże aby, był to święty człowiek. Poświęcilismy Go Matce Bożej, niech Go prowadzi.
  Zwracam się do Was z nieśmiała prośba o to czy u kogoś z Was nie zalega na strychu kołyska niemowlęca i trochę ubranek.
  Chętnie przyjmiemy.
  Prosimy dalej również o modlitwę za przyczyną sw Józefa o cud znalezienia domu dla naszej Rodziny. Jesteśmy ufni, że Bog nam pomoże i znajdziemy w Toruniu spokojne gniazdo.
  Wszystkie go dobrego dla Was i waszych rodzin w Nowym Bożym Roku ..”

  Adres kontaktowy podam Ewie, prosząc Ją o przekazanie kontaktu, ALE tylko jeśli ktoś ma na zbyciu kołyskę czy nie potrzebne już ubranka, lub słyszał o mieszkaniu w Toruniu (może i w bliskiej okolicy?) dla młodego małżeństwa z czwórką malutkich dzieci – w tym tego niemowlęcia którego jeszcze oczekują.

  DO SIEGO ROKU❣️
  Niech Pan Bóg WAM I WASZYM BLISKIM BŁOGOSŁAWI I DARZY OBFITOŚCIĄ ŁASK potrzebnych tak dla duszy jak i ciała – tych duchowych i materialnych. 💕🙏🏻❣️💕 Niech też ten Rok przyniesie Prawdziwe Zwycięstwo Dobra i tego co miłe Panu Bogu w KK, Polsce i na Świecie, a każde poczęte dzieciątko niech bez zagrożeń z radością się narodzi i wzrasta w miłości i radości na Chwałę Bożą, oparcie i chlubę Rodziców 💕🙏🏻❣️

  • Krystyna pisze:

   +++

  • Renata Anna pisze:

   +++

  • Wuj Tom pisze:

   Proszę adminkę Ewę o adres na maila bo kołyska by się znalazła. Życzę Bożego błogosławieństwa w nowym roku dla wszystkich co tutaj zaglądają.
   Pozdrawiam.
   Tomasz

  • Joanna pisze:

   Bardzo proszę o adres, ubranka się znajda. Pozostałe dzieci wojakom są wieku?

  • Maggie pisze:

   Otrzymałam dzisiaj wiadomość od p.B.=młodej matki z Torunia, spodziewającej się czwartego dziecka.
   W skrócie (o ile 😉 przy mym „darze gadulstwa” o takim można mówić) o tym co napisała:

   Serdecznie ona dziękuje za zadeklarowaną pomoc i cieszy się kołyską, którą „wuj Tom” o ile to możliwe, gdy przeglądnie i o ile nadaje się do użytku, przekaże. Równocześnie przeprasza, że nie może odpowiedzieć wszystkim, bo przy trójce maluchów i będąc na tzw „ostatnich nogach” trudno sprostać wielu sprawom i korespondencji. Jest zaskoczona odzewem (a list jej dotarł do wielu osób – nie tylko Wowitów) i mówi, że ma mało miejsca i tylko dwie półeczki dla kruszynki oraz, że zupełnie brak jej miejsca na przechowywanie więcej ciuszków; DLATEGO serdecznie dziękuje za dobroć ofiarodawcom, prosząc o zrozumienie, że nie może już więcej odzieży przyjąć. Jest wdzięczna wszystkim,i w szczególny sposób dziękuje za modlitwę, której nadal się poleca. Bóg zapłać❣️

   Osobiście też dziękuję Ci WOWIT’owa Rodzino, za zaangażowanie i pomoc, nieznanej osobie. Miejmy nadzieję, że wszystko ułoży się, również z ich mieszkaniem, tj po jej myśli, i wychowa 4 dzieciaczki w zdrowiu, szczęściu i miłości na chwalę Pana Boga, Ojczyzny oraz na przyszłą radość i oparcie dla obojga młodych rodziców tych dzieciaczków 🙏🏻💕❣️

   Was wszystkich i Wasze sprawy, polecam Bożej Łaskawości przez ręce Matki Bożej Nieustającej Pomocy – nawet gdy nie czynię wpisów, jestem sercem tutaj 💕🙏🏻❣️

 11. cure pisze:

  W san Bonico (objawienia trwaja od 2004) w objawieniu z 26 gru. Maryja nawoluje do postu raz w tygodniu przygotowujacego do „wielkiego wydarzenia”

  Tutaj fragment tlumaczony google:

  Dziękuję bardzo dzieci, bardzo i mówię wam ważną rzecz dla wszystkich dzieci: od jutra zaczynasz pościć co najmniej jeden dzień w tygodniu, dzieci, zrób to, polecam, przygotowujemy się na wielkie wydarzenie dla dzieci.
  Wszystkich was błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen. „

 12. Eva pisze:

  Błogosławionego 2020 roku!

 13. kasiaJa pisze:

  Niech Wam Bóg błogosławi w całym nadchodzącym 2020 roku! Wszelkiego dobra i wypełniania Woli Bożej w swoim życiu ❤
  Można "zajrzeć" do Pana Jezusa – link do NIepokalanowa (Kaplica Wieczystej Adoracji)
  https://youtu.be/BKoweAT723g

 14. babula pisze:

  Wielu łask Bożych, spełnienia marzeń, mądrych postanowień, które odbudują nasze wnętrze z Bożą pomocą i kochających ludzi na co dzień -życzę Wam Rodzino WOWiT-owa.
  A szczególnie ks. Adamowi i Tomaszowi wytrwałości, cierpliwości, miłości Boga i bliźnich i niech ISKRA rozgorzeje w potężny pożar !

 15. B.P.Gdańsk pisze:

  Patron na 2020: JEZUS MIŁOSIERNY, hurra hurra!! Cały rok z Jezusem Miłosiernym! Wszystkim Wowitom błogosławionego roku 2020, niech Matka Boża ma na nas baczenie i łaska i nadzieja nas nie opuszcza!

 16. Bożena pisze:

  Piękne życzenia ❤ BÓG ZAPŁAĆ ! również życzę WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWIONEGO NOWEGO 2020 ROKU.❤

  • Bożena pisze:

   Mój Patron na 2020 to bł. SALOMEA
   Praktyka : Modlę się za młodzież aby umiała żyć w czystości
   Przesłanie:
   Jezu – Hostio żywa,Tys Matką moją,
   Tyś mi wszystkim.
   Z prostotą i miłością, z wiarą i ufnością przychodzić będę do Ciebie Jezu.
   Dzielić się będę z Tobą wszystkim
   jak dziecię z kochającą matką:
   radościami i cierpieniem,
   jednym słowem – wszystkim ( Dz.230).

 17. AnnaSawa pisze:

  Z nastaniem 2020 Roku wszystkim tutaj życzę….

  PSALM 91
  O Bożej opiece

  1 Kto przebywa pod osłoną Najwyższego
  i w cieniu Wszechmocnego spoczywa,
  2 mówi do Pana: «Ucieczko moja i twierdzo,
  mój Boże, któremu ufam».
  3 Bo On sam cię wyzwoli
  z sideł myśliwego
  i od zgubnego słowa.
  4 Okryje cię swymi piórami
  i schronisz się pod Jego skrzydła;
  Jego wierność – to puklerz i tarcza.
  5 W nocy nie ulękniesz się strachu
  ani za dnia – strzały, co leci,
  6 ani zarazy, co nadchodzi w mroku,
  ni moru, co niszczy w południe.
  7 Choć tysiąc padnie u twego boku,
  a dziesięć tysięcy po twojej prawicy,
  ciebie to nie spotka.
  8 Ty ujrzysz na własne oczy,
  będziesz widział odpłatę daną grzesznikom.
  9 Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
  za obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego.
  10 Niedola nie przystąpi do ciebie,
  a plaga się nie przybliży do twego namiotu,
  11 bo swoim aniołom nakazał w twej sprawie,
  aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
  12 Na rękach będą cię nosili,
  abyś nie uraził swej stopy o kamień.
  13 Będziesz stąpał po wężach i żmijach,
  a lwa i smoka będziesz mógł podeptać.
  14 Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie;
  osłonię go, bo uznał moje imię.
  15 Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham
  i będę z nim w utrapieniu,
  wyzwolę go i sławą obdarzę.
  16 Nasycę go długim życiem
  i ukażę mu moje zbawienie.

 18. MJ pisze:

  Patron na rok 2020
  św. BARBABA
  Praktyka
  W mojej modlitwie pamiętać będę
  o misjonarzach, by mogli owocne
  głosić Ewangelię w krajach misyjnych.
  Przesłanie
  Miłość czysta zdolna jest do czynów wielkich
  i nie łamią jej trudności ani przeciwności;
  jak miłość [jest] mocna [mimo] wielkich trudności
  – tak też jest wytrwała w szarym,
  codziennym, żmudnym życiu.
  Ona wie, że by się Bogu przypodobać,
  jednego potrzeba, to jest,
  aby najdrobniejsze rzeczy czynić
  z wielkiej miłości –
  miłość i zawsze miłość (Dz. 140).
  Wszelkich Łask Bożych dla wszystkich!

 19. Danka pisze:

  Błogosławionego 2020 roku, wszelkich łask Bożych w tym Nowym Roku dla Wowitowców, księży i Osób prowadzących stronę.
  A moi patroni na ten rok:
  Patron
  św. CYRYL I METODY
  Praktyka
  Modlić się będę o powrót
  do chrześcijańskich korzeni
  i moralne odrodzenie
  w krajach Unii Europejskiej.
  Przesłanie
  Utrata każdej duszy pogrąża Mnie
  w śmiertelnym smutku.
  Zawsze Mnie pocieszasz,
  kiedy się modlisz za grzeszników.
  Najmilsza Mi jest modlitwa –
  to modlitwa za nawrócenie dusz grzesznych;
  wiedz, córko Moja,
  że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana (Dz. 1397).

  • Paweł pisze:

   W tej modlitwie, «zadanej» tu w myśl powyższych słów: „Modlić się będę o powrót do chrześcijańskich korzeni i moralne odrodzenie krajach Unii Europejskiej” – być może pomocna byłaby końcowa modlitwa Ojca św. Jana Pawła II zawarta w jego Adhortacji Apostolskiej „Ecclesia in Europa” [ja sam ją też czasami odmawiam]:
   «MARYJO, MATKO NADZIEI, bądź z nami na naszych drogach! Naucz nas głosić Boga żywego; pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi, jedynemu Zbawcy; spraw, byśmy służyli bliźniemu, otwierali się na potrzebujących, wprowadzali pokój, z zapałem budowali świat bardziej sprawiedliwy; wstawiaj się za nami, którzy działamy w historii, pewni, że plan Ojca się wypełni.
   JUTRZENKO NOWEGO ŚWIATA, okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami! Czuwaj nad Kościołem w EUROPIE: niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii; niech będzie autentycznym miejscem komunii; niech żyje swoją misją głoszenia, celebracji i służby Ewangelii nadziei dla pokoju i radości wszystkich.
   KRÓLOWO POKOJU, strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia! Czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami: niech ufnie zdążają drogą jedności jako zaczyn zgody na kontynencie. Czuwaj nad młodzieżą, nadzieją przyszłego świata; niech wielkodusznie odpowiada na wezwanie Jezusa. Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi za narody: niech podejmują budowanie wspólnego domu, w którym szanować się będzie godność i prawa każdego.
   MARYJO, DAJ NAM JEZUSA! Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go! On jest nadzieją Kościoła, EUROPY i ludzkości. On żyje z nami, pośród nas, w swoim Kościele! Z Tobą mówimy: „Przyjdź, Panie Jezu!” (Ap 22, 20). Niech nadzieja chwały wlana przez Niego w nasze serca przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!» – https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/europa_28062003.html
   NATOMIAST dość długa modlitwa do śś. CYRYLA i METODEGO, Apostołów Słowian i Patronów Europy, znajduje się w zakończeniu Encykliki św. Jana Pawła II „Slavorum Apostoli” [również i tę modlitwę zdarzało mi się niekiedy odmawiać…]:
   «O Boże wielki, w Trójcy Jedyny, Tobie powierzam dziedzictwo wiary narodów słowiańskich, zachowaj je i błogosław temu dziełu Twojemu! Wspomnij ten moment, gdy wedle Twej woli, Ojcze wszechmogący, nadeszła dla tych ludów i narodów „pełnia czasów” i święci Misjonarze z Tesalonik, wypełniając wiernie nakaz Twojego Syna Jezusa Chrystusa skierowany do Jego Apostołów, idąc ich śladami oraz ich następców, przynieśli na ziemie słowiańskie światło Ewangelii, Dobrą Nowinę o zbawieniu, i dali wobec nich świadectwo:
   • że Ty jesteś Stworzycielem człowieka, naszym Ojcem, i dlatego my, ludzie jesteśmy między sobą braćmi w Tobie;
   • że poprzez Syna, Słowo Twoje odwieczne, dałeś wszystkim rzeczom istnienie, a ludzi powołałeś do życia wiecznego;
   • że tak umiłowałeś świat, iż dałeś nam swojego Jednorodzonego Syna, który dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba, i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem;
   • i że na koniec zesłałeś Ducha mocy i pocieszenia, aby każdy człowiek odkupiony przez Chrystusa mógł w Nim dostąpić godności Twojego dziecka i stać się dziedzicem Twoich niezawodnych obietnic danych ludzkości!
   Twój plan stwórczy, Ojcze, który w Odkupieniu osiągnął swoją pełnię, dotyka żywego człowieka, obejmuje całe jego życie i dziele wszystkich ludów.
   Wysłuchaj, Ojcze, modlitw całego Kościoła, który prosi Cię dzisiaj, by ludzie i narody, które dzięki apostolskiej misji świętych Braci Sołuńskich poznały i przyjęły Ciebie, Boga prawdziwego i przez Chrzest weszły do świętej wspólnoty Twoich synów, mogły nadal bez przeszkód przyjmować z radością i ufnością ten ewangeliczny program oraz realizować swoje ludzkie możliwości na gruncie ich nauczania!
   • Aby mogły zgodnie z własnym sumieniem iść za głosem Twojego powołania drogami ukazanymi im po raz pierwszy jedenaście wieków temu!
   • Niechaj ich przynależność do Królestwa Twojego Syna nie będzie przez nikogo traktowana jako sprzeczna z dobrem ich ziemskiej ojczyzny!
   • Aby mogły oddawać Ci należną chwałę w życiu prywatnym i publicznym!
   • Aby mogły żyć w prawdzie, miłości, sprawiedliwości i pokoju mesjańskim, który obejmuje ludzkie serca, wspólnoty, ziemię i cały kosmos!
   • Aby mogły w poczuciu ludzkiej godności i godności synów Bożych przezwyciężać wszelką nienawiść i zło dobrem zwyciężać!
   Spraw też, Boże w Trójcy Jedyny, aby za wstawiennictwem świętych Braci Sołuńskich cała EUROPA coraz bardziej odczuwała potrzebę jedności w wierze chrześcijańskiej oraz braterskiej wspólnoty wszystkich jej narodów; by mogła przezwyciężyć niezrozumienie i wzajemną nieufność, a także rozwiązać konflikty ideologiczne we wspólnym uznaniu prawdy i dać całemu światu przykład sprawiedliwego i pokojowego współżycia, opartego na wzajemnym szacunku i nienaruszonej wolności.
   (…) Cały Kościół dziękuje Tobie, który wezwałeś narody słowiańskie do wspólnoty wiary, za ich spuściznę i wkład, jaki wniosły do dziedzictwa powszechnego. (…) Oby ten wkład nie przestał nigdy ubogacać Kościoła kontynentu europejskiego i całego świata! Oby nie zabrakło go we współczesnej EUROPIE i świecie! Oby nie zabrakło go w świadomości współczesnych nam ludzi! Pragniemy przyjąć w całej rozciągłości te wszystkie wartości, które narody słowiańskie wniosły i wnoszą do duchowego dziedzictwa Kościoła i ludzkości. (…) Pragniemy sięgać do przeszłości, aby w jej świetle zrozumieć obecną rzeczywistość i odgadnąć przyszłość. Posłannictwo Kościoła jest bowiem zawsze skierowane z niewzruszoną nadzieją ku przyszłości.
   Tę przyszłość, jaka po ludzku zdaje się być pełna zagrożeń i niepewności, składamy z ufnością w Twoje ręce, Ojcze niebieski, przyzywając wstawiennictwa Matki Syna Twojego i Matki Kościoła, a także Twoich Apostołów Piotra i Pawła oraz świętych Benedykta, Cyryla i Metodego, Augustyna, Bonifacego i wszystkich świętych zwiastunów Ewangelii w EUROPIE, którzy silni wiarą, nadzieją i miłością głosili naszym ojcom Twoje zbawienie i pokój, a trudem duchowego posiewu dali początek budowaniu cywilizacji miłości, nowego ładu opartego na Twoim świętym prawie i na Twojej łasce, która u kresu dziejów ożywi wszystko i wszystkich w niebieskiej Jerozolimie.» – https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/slavorum.html

 20. Iga pisze:

  A ja sobie dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, po mszy św o północy wylosowałam z plecionego dużego koszyka, a la talerza, ślicznej siostry stojącej z nim przy wyjsciu po mszy sw ok 1.30.
  Sw Maria Małgorzata Alacoque
  Praktyka
  Modlę się, wynagradzając miłosiernemu Sercu Pana Jezusa za wszystkich, ktorzy nie ufają
  Jego Dobroci.
  Przesłanie
  Modlitwa duszy pokornej i miłującej rozbraja zagniewanie Ojca Mojego i ściąga błogsławieństw morze.
  Jezus, Dz.320
  A wszystkim życzę Bożej Opieki i Opatrzności w 2020!!

 21. Kasia pisze:

  Patron na 2020: Sw. Dominik Guzman. Modle sie o jednosc chrzescijan.

 22. kasiaJa pisze:

  Patron: św. JAN PAWEŁ II
  Praktyka: Modlę się o łaskę nawrócenia dla nieprzyjaciół Kościoła.
  Przesłanie:
  Jak bardzo dzisiejszy świat
  potrzebuje Bożego miłosierdzia!
  Na wszystkich kontynentach
  z głębin ludzkiego cierpienia
  zdaje się wznosić wołanie o miłosierdzie.
  (św. Jan Paweł II)

  Nic nie dzieje się z tzw. przypadku. Bogu niech będą dzięki ❤

  • Mateusz PWW pisze:

   Ja dziś wylosowalem:
   Patron

   ŚWIĘTA BOŻA RODZICIELKA

   Praktyka

   Przez przyczynę Matki Bożej modlę się
   za małżeństwa, które oczekują potomstwa,
   słowami: „Zdrowaś Maryjo..”

   Przesłanie

   Idę przez życie wśród tęcz i burz,
   ale z czołem dumnie wzniesionym,
   bo jestem dzieckiem królewskim,
   bo czuję, że krew Jezusa krąży w żyłach moich,
   a ufność swoją złożyłam
   w wielkim miłosierdziu Pańskim (Dz. 992).

   A od śmierci Weroniczki mam bliznę w sercu i chcemy mieć razem z żoną dalsze potomstwo więc odbieram to jako znak od Mateńki… Błogosławionego roku!

 23. J. K. pisze:

  A ja za czym wylosowałam swojego Patrona prosiłam Boga by mój Patron był mi bardzo pomocny w cierpliwym znoszeniu ataków zła z każdej strony.
  Tak więc na rok 2020 moja Patronką jest:
  Maryja Królowa Aniołów ☺
  Praktyka: Każdego dnia pozdrowię mojego Anioła Stróża i poproszę go, aby mnie prowadził wspierał i pomagał mi spełniać wolę Boga. Dz.419

 24. wobroniewiary pisze:

  Drodzy czytelnicy!

  Życzymy Państwu wielu łask Dzieciątka Jezus za pośrednictwem Świętej Bożej Rodzicielki, a także opieki Świętej Rodziny nad Państwa rodzinami na cały rozpoczynający się rok.

 25. Leon pisze:

  Droga Ewo i Kazimierzu, oboje z żoną, bardzo dziękujemy Wam za trud prowadzenia tej strony… za kolejny rok… Dziękujemy też wszystkim Czytelnikom za jedność w modlitwie…za to, że jesteście…I Wszystkim życzymy błogosławionego Nowego Roku

 26. wobroniewiary pisze:

  W ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia a zarazem pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego Kościół katolicki obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Boskie macierzyństwo jest pierwszym i najważniejszym przywilejem Maryi, z którego wynikają wszystkie inne przyczyny Jej czci i szczególnej roli w Kościele.

  Maryja, będąc Matką Jezusa co do ciała, jest również Matką Jego Mistycznego Ciała, jest Matką Kościoła (Mater Ecclesiae).

  1 stycznia 2004 roku św. Jan Paweł II powiedział m.in.: „Dziś, w pierwszym dniu nowego roku, w liturgii rozbrzmiewa prastare biblijne błogosławieństwo, w którym nad ludem wypowiadane jest imię Pana. «Niech [Pan] zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem» (Lb 6, 26). Z całego serca kieruję to życzenie do całego świata, prosząc Boga o błogosławieństwo dla rodziny ludzkiej. Niech Pan rozpromieni swoje oblicze nad każdym człowiekiem i niech wszystkie narody obdarzy pokojem.

 27. Krystyna pisze:

  Błogosławieństwa Bożego w Nowym roku dla wszystkich osób odwiedzających tę stronę.

 28. weroncia6060 pisze:

  wylosowałam sw Symeona z taj ofiarowania +modlę sie za ludzi w starszym wieku wdowy i sieroty przeslanie pragnę zbawienia dusz pomóż mi moja córko ratować dusze złącz swe cierpienia z męką moją i ofiaruj Ojcu Niebieskiemu za grzeszników

  • Paweł pisze:

   W najnowszej wersji „Martyrologium Rzymskiego”, promulgowanej przez św. Jana Pawła II w dniu 29 czerwca 2001 r. wg dekretu Soboru Watykańskiego II („Martyrologium romanum ex Decreto Sacrosancti Æcumenici Concilii Vaticani II Instauratum auctoritate Ioannis Pauli PP. II promulgatum”) św. starzec Symeon z Tajemnicy Ofiarowania w Świątyni jest wspominany pod datą 3 lutego [jako trzeci z kolei: po św. Błażeju, biskupie i męczenniku, zaliczanym do Czternastu Świętych Wspomożycieli, oraz po św. Oskarze, biskupie, Patronie Skandynawii]: http://www.diocesisdecanarias.es/downloads/santosmartirologioenerojunio.pdf
   Niestety ta powyższa wersja „Martyrologium” jest w języku hiszpańskim, a żadna inna wersja językowa nie jest chyba – jak dotąd – dostępna w Internecie…

 29. Karolina pisze:

  Wylosowałam św. Augustyna
  Modlę się za kapłanów,
  zwłaszcza przeżywających kryzys powołania.
   

 30. Longin pisze:

  Obfitości Błogosławieństwa Bożego na cały 2020 r. dla całej rodziny wowitej oraz jej twórców i animatorów, aby ich praca dobrze służyła odnowie Kościoła Świętego i była prawdziwym Dziełem Bożym.

 31. M. pisze:

  Za patrona na ten rok wylosowałam
  św. Marcina, żołnierza i biskupa

  Praktyka
  Modlę się dowolną modlitwą
  za polskich żołnierzy,
  zwłaszcza poza granicami kraju
  oraz za poległych na służbie!

  Przesłanie
  O wiele większą ma zasługę miłosierdzie ducha,
  na które nie potrzeba mieć ani pozwolenia, ani spichlerza,
  jest ono przystępne dla wszelkiej duszy (Dz. 1317).

 32. Longin pisze:

  Wylosowałem za patrona Jezusa Eucharystycznego…chyba najwspanialszy „podarunek” jaki mogłem otrzymać na rozpoczęcie tego roku.

 33. Monika pisze:

  Patron wylosowany dla mnie: św. JAN DAMASCEŃSKI
  Praktyka
  W swojej modlitwie pamiętać będę
  o uchodźcach i osobach
  prześladowanych przez islamistów.
  Przesłanie
  Jezu mój, przeniknij mnie całą,
  abym mogła Cię odzwierciedlić
  w całym życiu swoim.
  Przebóstwij mnie, aby czyny moje
  miały wartość nadprzyrodzoną.
  Spraw, abym miała dla każdej duszy
  bez wyjątku miłość, litość
  i miłosierdzie (Dz. 1242).

  Patron wylosowany dla męża Grzegorza: bł. JOLANTA
  Praktyka
  W swojej modlitwie pamiętać będę
  o dziękczynieniu za powołania
  do klasztorów żeńskich i męskich.
  Przesłanie
  Dusze wybrane są w Moim ręku światłami,
  które rzucam w ciemność świata i oświecam go.
  Jak gwiazdy oświecają noc,
  tak dusze wybrane oświecają ziemię,
  a im dusza doskonalsza, tym większe światło
  roztacza wokoło siebie i dalej sięga;
  może być ukryta i nie znana
  nawet najbliższym, a jednak jej świętość
  odbija się w duszach na najodleglejszych
  krańcach świata (Dz. 1601).

  Błogosławionego 2020 Roku dla wszystkich!
  Niech ten rok dla każdego będzie pełen miłości i Bożych cudów.

  • Paweł pisze:

   Wg książki: Jean Huscenot „Doktorzy Kościoła”, wydanie „Edycji Świętego Pawła”, Częstochowa 2002 [IMPRIMATUR: bp Jan Wątroba, Wikariusz Generalny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, 30 stycznia 2002, L.dz. 54/2002] – św. Jan Damasceński był NAJDŁUŻEJ ŻYJĄCYM Doktorem Kościoła, bo żył aż 100 lat (na drugim miejscu jest św. Alfons Maria Liguori – 91 lat, a na trzecim: św. Albert Wielki – 80 lat; jednakże książka ta nie uwzględniła jeszcze św. Hildegardy z Bingen – ogłoszonej Doktorem przez Benedykta XVI – która żyła aż 81 lat…).
   PONADTO zgodnie z powyższą książką (str. 452-455): szczególnymi cechami św. Jana Damasceńskiego jako Doktora Kościoła są 1. jego przynależność do kręgu kulturowego GRECKIEGO (wraz ze św. Atanazym, śś. Bazylim Wielkim i Grzegorzem z Nazjanzu – notabene: Patronami dnia dzisiejszego, św. Janem Chryzostomem oraz świętymi Cyrylami: Jerozolimskim i Aleksandryjskim), podczas gdy większość Doktorów Kościoła należała do kręgu kulturowego łacińskiego (oprócz: św. Franciszka Salezego i św. Teresy od Dzieciątka Jezus – z kręgu francuskiego; św. Jana od Krzyża oraz śś. Jana i Teresy z Avili – z kręgu hiszpańskiego; św. Piotra Kanizjusza – z kręgu niemieckiego; św. Katarzyny ze Sieny i św. Alfonsa Marii Liguoriego – z kręgu włoskiego; św. Efrema – z kręgu syryjskiego; oraz św. Grzegorza z Nareku – z kręgu ormiańskiego);
   2. jego przynależność do MNICHÓW WSCHODNICH (obok: św. Efrema, św. Bazylego Wielkiego, św. Jana Chryzostoma i św. Grzegorza z Nareku), podczas gdy wśród Doktorów było ponadto: 3 benedyktynów (św. Grzegorz Wielki, św. Beda Czcigodny i św. Anzelm z Canterbury), 1 benedyktynka (św. Hildegarda z Bingen), 1 kameduła (św. Piotr Damiani), 1 cysters (św. Bernard z Clairvaux), 1 karmelita (św. Jan od Krzyża), 2 karmelitanki (obie śś. Teresy: Wielka i Mała), 2 dominikanów (św. Tomasz z Akwinu i jego nauczyciel św. Albert Wielki), 1 dominikanka III zakonu (św. Katarzyna ze Sieny), 2 franciszkanów i 1 kapucyn (św. Antoni Padewski, św. Bonawentura i św. Wawrzyniec z Brindisi), 2 jezuitów (św. Piotr Kanizjusz i św. Robert Bellarmin) oraz 1 redemptorysta (św. Alfons Maria Liguori).
   NATOMIAST wg książeczki: o. Gabriel Roschini OSM „KATECHIZM MARYJNY – z dodaniem dokumentów Magisterium Kościoła katolickiego” (Imprimatur: Rzym, dnia 12 lutego 1950 r. – ks. Alphonsus M. Benetti; Alba, dnia 2 lutego 1950 r. – ks. kan. Pasquale Gianolio, Wikariusz Generalny), wydanie Wydawnictwa TE DEUM sp. z o.o., Warszawa 2001 (str. 13) – św. Jan Damasceński należy do tych Ojców Kościoła, którzy byli „GŁÓWNYMI OJCAMI MARYJNYMI” [obok trzech Wielkich: śś. Ambrożego, Hieronima i Augustyna – na Zachodzie, oraz śś. Efrema i Cyryla Aleksandryjskiego na Wschodzie, a ponadto na Zachodzie: św. Ildefonsa z Toledo, tudzież na Wschodzie: śś. Epifaniusza i Germana]. Jako ciekawostkę można dodać, że spośród późniejszych Doktorów Kościoła „GŁÓWNYM DOKTORAMI MARYJNYMI” byli: św. Tomasz z Akwinu i jego nauczyciel św. Albert Wielki, a ponadto „Ojciec scholastyki” św. Anzelm z Canterbury; oprócz tego św. Bernard z Clairvaux, św. Franciszek Salezy i św. Alfons Maria Liguori; tudzież nie tak popularni: św. Beda Czcigodny (wielki Doktor Kościoła angielskiego), św. Piotr Kanizjusz (drugi „Apostoł Niemiec” po św. Bonifacym bpie i męczenniku) oraz jedyni trzej KARDYNAŁOWIE w gronie Doktorów Kościoła: śś. Bonawentura, Robert Bellarmin i Piotr Damiani.

 34. Alina pisze:

  Ja wylosowałam patrona św. Mateusza Ewangelistę.
  Praktyka.
  Modlę się za zatwardziałych grzeszników, aby skorzystali z czasu miłosierdzia i nie zginęli na wieki.
  Przesłanie.
  Najwięksi grzesznicy dochodziliby do wielkiej świętości, gdyby tylko zaufali Mojemu miłosierdziu (Dz.1784).

 35. Elzbieta Baranowska pisze:

  Dziękuje .Pozdrawiam……😊😊😇Amen,,,,

 36. stephanie pisze:

  BOG ZAPLAC ZA WSZYSTKO PANI ANU
  ZYCZENIA ZDROWIA I BLOGASLAWIENIA BOZEGO 2020
  ________________________________

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s