Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Narodzenie Jezusa

W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

Pasterze u żłóbka

W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Wtem stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. I rzekł do nich anioł: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał». Gdy aniołowie odeszli od nich do nieba, pasterze mówili między sobą: «Pójdźmy do Betlejem i zobaczmy, co się tam zdarzyło i o czym nam Pan oznajmił». Udali się też pośpiesznie i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane.

„Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.”
W małym Świętym Dziecku Bóg ułatwia nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją na cały Nowiuteńki 2020 Rok!

💕 Niechaj w te Święta Bożego Narodzenia
Boże Dzieciątko Jezus zamieszka w naszych sercach,
niech nam wszystkim Błogosławi,
a Najświętsza Panienka niech czuwa nad nami Wszystkimi.
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia 💕

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

80 odpowiedzi na „Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   ❤ Boże Dzieciątko Jezus – Królu wiecznej chwały, który władasz niebem i ziemią, przyjdź do swego ludu. Chociaż żłóbek jest twoim tronem, stajenka – pałacem, pieluszki – płaszczem królewskim, a dworzanami – pastuszkowie, to jednak w tym uniżeniu wyznajemy, że jesteś naszym Królem. Tobie, nasz Królu, oddajemy serca, dusze i ciała, wszystko, co mamy i mieć możemy. Króluj w naszych sercach pokorą, cichością i miłością. Naucz nas pełnić wolę Ojca, jak Ty ją pełniłeś. Pragniemy służyć Ci wiernie i kochać ze wszystkich sił na ziemi, a w bramie wieczności powitać Ciebie jako naszego Króla i z Tobą wejść do Twego królestwa. Amen.

   • Maggie pisze:

    Życzę Wszystkim:
    Zdrowych, radosnych Świąt BN i obfitującego Łaskami Bożymi Siego Roku ❣️;
    a dzisiejszym solenizantom, w szczególny sposób, Ks.Adamowi i Ewie: zdrowia, szczęścia, zawsze radości i pogody ducha, wszelkiej pomyślności, Błogosławieństwa i szczodrobliwej Łaskawości Bożej, oraz nieustannej Opieki Matki Najświętszej
    💕🙏🏻❣️

 2. m pisze:

  ,, O Maryjo, ty Boga nosicielko, o Maryjo, ty Boga Rodzicielko, o Maryjo, ty pierwsza Boga z ziemi po urodzeniu podnosząca, o Maryjo, ty Boga przyjmująca, gdy mówiłaś: Dobrze, żeś przyszedł, Boże mój i synu mój najukochańszy. O Boga całująca. O Maryjo, Boga kąpiąca. O Maryjo, Boga grzejąca! O Maryjo, Boga piastunko, pieluszkami go spowijająca, i mlekiem karmiąca, wychowująca, żywiąca, pojąca, do żłóbka kładąca, i Maryjo, do Egiptu wiodąca! O Maryjo, Matko moja najsłodsza i najukochańsza, przynieś do mnie syna twego nowonarodzonego, małego i umiłowanego. I ty razem z nim racz przyjść do mnie. On bowiem teraz jest bardzo zjednany, miły i bardzo przystępny. A ponieważ dobrze jest teraz z nim rozmawiać i rozkosznie się bawić, Matko moja najukochańsza, przynieś go do mnie i ty razem z nim nie zwlekaj przyjść do mnie!. „Amen.

  • Robert pisze:

   Ładne. : )

  • Euzebia pisze:

   Nowenna Bożego Narodzenia – Luiza Piccaretta

   Dziewiąta godzina
   „Córko moja, mój stan jest coraz bardziej bolesny. Jeśli Mnie kochasz, miej
   wzrok utkwiony we Mnie i zobacz, czy nie mogłabyś ofiarować swojemu
   maleńkiemu Jezusowi jakiejś ulgi. Jedno czułe słówko, jeden uścisk, jeden
   pocałunek, przyniesie ulgę mojemu szlochaniu i moim cierpieniom.
   Posłuchaj moja córko, po tym jak dałem z siebie osiem eksplozji mojej Miłości,
   które człowiek tak źle Mi odwzajemnił, moja Miłość nie dała za wygraną i chciała
   dodać dziewiątą eksplozję do ósmej. A były to moje troski, palące westchnienia,
   płomienne pragnienia, żeby wyjść poza matczyne łono, aby objąć człowieka. I to
   redukowało
   moje
   maleńkie
   Człowieczeństwo
   jeszcze
   nienarodzone,
   doprowadzając do takiej agonii, że dochodziłem do chwili oddania z siebie
   ostatniego oddechu. Ale gdy miałem oddać ostatni oddech, moja Boskość, która
   Mi była nieodłączną, dawała Mi łyki życia i w ten sposób odzyskiwałem życie,
   żeby kontynuować moją agonię, i ponownie powrócić do punktu śmierci.
   Była to dziewiąta eksplozja mojej Miłości: nieustanna agonia i śmierć z Miłości
   do stworzenia. Och, cóż za długa agonia przez dziewięć miesięcy! Och, jakże
   Miłość dusiła Mnie i doprowadzała do śmierci! I gdybym nie posiadał w sobie
   Boskości, która za każdym razem odnawiała we Mnie życie, gdy zbliżałem się do
   mojego końca, to Miłość byłaby Mnie wyniszczyła, zanim bym doszedł do
   momentu wyjścia na światło dnia.”
   Potem dodał: „Spójrz na Mnie, posłuchaj, w jakiej jestem agonii, jak moje
   maleńkie Serce uderza, dyszy i płonie! Spójrz na Mnie, Ja teraz umieram!”
   I zapanowała głęboka cisza. Ja czułam jakbym umierała, krew krzepła mi w żyłach i
   drżąc, mówiłam do Niego: „Miłości moja, Życie moje, nie umieraj, nie pozostawiaj mnie
   samej! Ty chcesz miłości, a ja Cię będę kochała, już więcej Cię nie opuszczę. Daj mi
   Twoje płomienie, żebym Cię mogła kochać jeszcze bardziej i zostać całkowicie
   wyniszczoną dla Ciebie.”
   Zakończenie Nowenny
   W ten oto sposób spędzałam dni nowenny. Gdy nadszedł dzień wigilii i gdy byłam
   sama w pokoju, bardziej niż kiedykolwiek czułam w sobie nietypowy zapał. A oto
   ukazało się przede mną Małe Dzieciątko Jezus, całe piękne, tak, ale drżące i pragnące
   mnie objąć. Wstałam i pobiegłam, aby Je objąć, ale gdy Je tuliłam, zniknęło mi.
   Powtórzyło się to trzy razy. Byłam tak wzruszona i rozpalona, że nie potrafię tego
   wyrazić.

   ze strony:
   wolaboza.org

 3. Wojciech Marcinkowski pisze:

  BÓG ZAPŁAĆ I WZAJEMNIE !!! W.M.

  • Małgorzata pisze:

   Przyjdź Maryjo wraz z Dzieciątkiem Jezus do naszej Adminki Ewy.
   Proszę, niech Boża Dziecina obdaruje ją wszystkimi potrzebnymi łaskami.
   Wszystkiego najlepszego z okazji imienin Ewo!.
   Błogosławionych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

   • babula pisze:

    Z opóźnieniem ale bardzo serdecznie dołączam się do tych życzeń. Chcę nimi objąć także ks. Adama ❤ Niech Dzieciątko Jezus błogosławi Im, wspiera, ubogaca, dodaje sił by pokonywali wszystkie trudności z radością i miłością w sercach. I niech mają tych trudności na ile to możliwe jak najmniej 🙂
    (może po Szkole Krzyża nie uchodzi tak pisać ale o Krzyż Pan zadba).

 4. Ania pisze:

  Kochani bracia i siostry w Chrystusie Panu naszym,życzę Wam wszystkim wytrwania w wierze, nadziei i miłości,życzę wam i waszym najbliższym zbawienia. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

 5. Paweł pisze:

  Bóg zapłać!
  Tak oto powoli zaczynają się „Boże urodziny”, a moje się właśnie powoli kończą 😉
  Wesołych Świąt!

 6. Małgorzata pisze:

  Przyjdź Najczulsza Matko wraz z Dzieciątkiem Jezus do każdego serca a szczególnie do serc samotnych, chorych, pogubionych, do osób, które się nie spodziewają, że Bóg i Jego Matka mogą przyjść właśnie do nich. Przyjdź, proszę.

  • Paweł pisze:

   A tu austriacki oryginał tej najbardziej międzynarodowej kolędy, jaką jest „Cicha noc”:

   To była pierwsza w ciągu kilkunastu lat mojej edukacji szkolnej kolęda, jakiej w ogóle „poważono się” oficjalnie uczyć w szkole (z lat 80.), a to i tak dopiero w ogólniaku i TYLKO na lekcjach angielskiego – jako „naukę języka”:

   Natomiast np. nasz krajowy zespół „Mazowsze” znałem za komuny szczególnie z tchnących „pochwałą socjalizmu” utworów w rodzaju „Ukochany kraj”, a nie z takiego oto pięknego wykonania kolęd:

 7. babula pisze:

  Księdzu Adamowi, Tomaszowi, Ewie, Kazimierzowi, całej Rodzinie WOWIT-owej, wszystkim Czytelnikom tej strony życzę pełni łask Bożego Narodzenia. Niech to maleńkie Dzieciatko narodzi się, żyje i wzrasta w naszych sercach! Przyjdź Panie Jezu, Maryjo otocz nas swoim płaszczem miłości, św. Józefie opiekuj się życiem Jezusa w nas ❤

 8. babula pisze:

  Ewo tak Ci proszę by następna Nowenna Pompejańska była w intencjach Matki Bożej !
  Może już coś ustaliłaś wcześniej -nie miałam czasu czytać ale myślę, że w intencjach jakie ma Maryja zawiera się wszystko o co moglibyśmy prosić i nie wymyślimy niczego lepszego, niż to czego Ona dla nas pragnie.

 9. neta pisze:

  z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzę Wszystkim Bożego pokoju, wiary, nadziei, radości, miłości, zbawienia i błogosławieństwa Bożego.

 10. Iwona pisze:

  życzę wszystkim bliskości Dzieciątka Jezus, Jego Mamy i Św. Józefa

  • Anna pisze:

   I ja dołączam się do życzeń, mija właśnie drugi rok jak tu jestem, Błogosławieństwa Bożego i Radości z oczekiwanego Narodzenia Pana dla Adminów strony dla Księdza Adama,Tomasza i całej rodzinie wowitowej!

  • Katarzyna pisze:

   Bóg zapłać Ewo. Wszystkim czytelnikom życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia a wraz z nimi wielu łask Pańskich.

 11. klasv pisze:

  Czekamy na Ciebie, Jezu.
  Szczęśliwych Świąt.

 12. zbig314 pisze:

  Dzieciątko Jezus przytul dziś, Tych, którzy Cię najbardziej potrzebują,
  Dla całej społeczności Wowitów życzenia odnalezienia Dzieciątka i Jego Matki
  A dla p. Ewy i adminów podziękowania za wasz trud i życzenia wytrwałości na dalsze dni.

 13. Witek pisze:

  Przepiękne są te życzenia ze strony głównej.
  💕 Niechaj w te Święta Bożego Narodzenia, Boże Dzieciątko Jezus zamieszka w naszych sercach,
  niech nam wszystkim Błogosławi, a Najświętsza Panienka niech czuwa nad nami Wszystkimi.
  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia”.
  Życzę nam wszystkim spełnienia się tych życzeń:)

 14. Robert pisze:

  Życzę Wszystkim: adminom i użytkownikom WOWIT, nieczytelnikom WOWIT, a także trollom i otwartym wrogom WOWIT, abyśmy kiedyś zasiedli razem przy jednym stole w wielkim Domu Ojca. Tam już prezentem będzie codzienna nasza obecność w Świętości, a nie tylko od święta, np. upamiętniającego ten arcycud „zmieszczenia się” całego Boga w ludzkim Noworodku. : )

 15. wobroniewiary pisze:

  Ks. Piotr Glas. Adwent 2019 | Polska nie może utracić wiary!
  Nie pozwólmy zagospodarować przestrzeni duchowej ludziom, głoszącym fałszywego Chrystusa. Polska potrzebuje dzisiaj Boga, potrzebuje kapłanów – mówi ks. Piotr Glas w trzecim docinku rekolekcji adwentowych 2019

 16. Artur K pisze:

  Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia,obfitości łask Bożych przez ręce Maryji w nadchodzącym nowym roku ,dla calej wspólnoty Wowit.

 17. Darek pisze:

  💕Z całego serca dla całej rodziny WOWiT Życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, niech Pan Jezus narodzi się w każdym z nas, a Maryja nasza Mama opiekuje się nami tak czule jak w Betlejem Malutkim Panem Jezusem💕

 18. Ania pisze:

  Błogosławionych Świąt Bożego narodzenia ❤

 19. ja pisze:

  Życzę wszystkim błogosławionych, szczęśliwych – a nie tak, jak wielu np. na fb życzy innym i sobie magicznych świąt!

 20. wobroniewiary pisze:

  Proponuję 4 „Nowenny do Matki Bożej Rozwiązującej węzły”
  1) w intencji przerwania milczenia hierarchii kościelnej 25.12.2019-02.01.2020
  2) w intencjach Matki Bożej 03.01.2020 – 11.01.2020
  3) w intencji Polski – 12.01.2020 – 20.01.2020
  4) w naszych wszystkich intencjach – 21.01.2020 – 29.01.2020

  Do tych nowenn nie robię zapisów – odmawia każdy kto chce, całą nowennę (czyli 1 część Różańca z przypisanymi modlitwami
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/04/26/ks-piotr-glas-najmocniejsza-modlitwa-na-najtrudniejsze-przypadki-nowenna-do-matki-bozej-rozwiazujacej-wezly/

  Click to access nowenna-do-maryi-rozwiazujacej-wezly.pdf

  II) Od 30 stycznia do 24 marca ruszamy z Nowenną Pompejańską za dzieci nienarodzone – a w I dzień Świąt (JUTRO WIECZOREM RUSZĘ Z ZAPISAMI)

  Nowennę w intencji dzieci nienarodzonych będziemy odmawiać od 30.01.2019 do 24.03.2019, a więc skończymy w wigilię uroczystości Zwiastowania Pańskiego – dnia, w którym podejmuje się Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

  Zapisy do nowenny otworzę w Boże Narodzenie, składając naszą wolę modlitwy w urodzinowym darze Dzieciątku Jezus ❤

 21. Robert pisze:

  Gdy już Noc Święta zacznie się wyciszać, proponuję jeszcze małą kawę (lub podwójną miętę) oraz lekturkę załączonego artykułu (a dodatkowo pomyślunek nad czasownikiem „nazwać” i zwrotem „nadać imię” – to dla pasjonatów, którzy doceniają np. przypisy benedyktynów z Tyńca.)
  https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TB/wydawnictwom_imie.html

 22. Longin pisze:

  Pełni błogosławieństwa Bożego dla wszystkich twórców i opiekunów tej strony, niech Boża Dziecina przyniesie Pokój i Miłość, a Duch Święty ożywia i oświeca nas do dawania świadectwa Prawdy.

 23. Ava pisze:

  Błogosławieństwo Maleńkiego Jezusa niech spocznie na tworzących WOWiT, czytelnikach i wszystkich tych którzy kiedykolwiek zetknęli się z tą stroną.
  Boża Rodzicielko prowadź nas do stóp Dzieciny.

 24. Elizeusz pisze:

  ‘A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie zapowiedziane przez proroka:
  «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy „Bóg z nami”» (Iz 7,14). On zbawi swój lud od jego grzechów’ (Mt 1,21-23)
  Anioł rzekł do pasterzy: ‘Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: «Dziś w mieście Dawida, Betlejem narodził się Zbawiciel, którym jest Mesjasz/Chrystus, Pan»’ (Łk 2,10n). Gdy głęboka cisza zalegała wszystko, a noc w swym biegu dosięgała połowy, wszechmocne Twe Słowo zstąpiło z Nieba, z królewskiej stolicy (Mdr 18,14n), by stać się Ciałem i zamieszkać wśród swego ludu (J 1,14a).
  Te słowa Pisma rozbrzmiewają przez wieki w naszych uszach, aż do naszych czasów.
  W tamtą, pamiętną, zwłaszcza tę duchową o wiele głębszą noc, ogarniającą ówczesną ludzkość – zniewoloną grzechem i nie mającą nadziei na zbawienie, rodzi się z Dziewicy Maryi, Zbawiciel, aby wybawić wszystkich ludzi, wszystkich czasów z grzechów (Ps 130,8).
  Tym samym rozpoczyna się (a w zasadzie, zaczęło się tajemnicą Wcielenia) dzieło naszego, rodziny ludzkiej odkupienia, które będzie trwało przez całe życie Pana Jezusa, by osiągnąć swój punkt kulminacyjny w zbawczej, o nieskończonej i ponadczasowej wartości Ofierze ze Swego Ciała, wydanego za nas, i Jego Krwi za nas przelanej na szczycie Kalwarii. Ta Ofiara odnawia się mistycznie w czasie każdej celebrowanej Mszy Świętej.
  W te Pierwsze, corocznie uroczyście obchodzone, Boże Narodzenie czas osiągnął swoją pełnię (Ga 4,4), proroctwa się wypełniły. Obietnica przyjścia Odkupiciela i Zbawiciela zstąpiła jak pochodnia, by rozjaśniać mroki czasu i historii.
  Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat – powie Piłatowi, Pan Jezus – by dać świadectwo prawdzie (J 18,37). Jakiej prawdzie? Tej, że Bóg jest miłością (1J 4,8), że nie chce śmierci wiecznej grzesznika (Ez 33,11) i dlatego posłał Swego Syna na świat jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy (1J 4,9n), abyśmy mogli być zbawieni (J 3,16n).
  „Przygotujcie się ze Mną na przyjście Jezusa, które dokonuje się każdego dnia w tajemnicy Jego rzeczywistej obecności eucharystycznej oraz w drogim, spotykanym przez was człowieku. To codzienne spotkanie z Jezusem powinno stać się dla was radosnym i stałym Bożym Narodzeniem” – powie Matka Boża w swym Orędziu nr 367 do Kapłanów (ale też i do nas, wiernych świeckich)
  (28.11.1987r.).
  Od tamtego radosnego wydarzenia minęło już ponad 2000 lat, a teraz żyjemy z łaski Bożej i wyroków Opatrzności Bożej, w czasie Drugiego Adwentu, który ma się już końcowi, bo jak pisał św. Paweł Apostoł „noc się posunęła, a przybliżył się dzień” (Rz 13,12).
  Dzisiaj świat i jego mieszkańcy na nowo dostał się pod panowanie Złego, bowiem ogarnia go – jak mówi Matka Boża – wielka ciemność negacji (istnienia) Boga, uporczywe odrzucanie Go i buntu przeciwko Jego Prawu Miłości.
  Dzisiaj noc ponownie spowija cały świat i ciemność gęstnieje nad życiem ludzi i narodów. Jest to ciemność braku/utraty wiary i odstępstwa, bezbożności, egoizmu i pychy ludzkiej.
  Ten stan rzeczy wskazuje na rychły zapowiadany w Piśmie, powrót Pana Jezusa na obłokach niebieskich w chwale, czasu tej właśnie nocy. Zbliża się Jego Drugie Narodzenie w chwale. Będzie ono podobne do Jego Pierwszego Narodzenia, ale ta Godzina należy do tajemnic Ojca (Dz 1,6n).
  Proroctwa, które wydają się, że już się wypełniły, mają to do siebie, że mogą mieć okresy powtarzania się. I tak się rzeczy mają w odniesieniu do Drugiego przyjścia Pana w chwale.
  Te dawne głosy proroków i wysłanników Boga, jak ongiś podtrzymywały, tak i dzisiaj też przez współczesnych proroków podtrzymują płomień pochodni nadziei i oczekiwania na powrót Chrystusa (por. 2P 1,19; Łk 12,35). Cały bieg czasu i historii skierowany jest ku tej wspaniałej chwili. Jego Drugie Narodzenie jest właśnie u naszych drzwi. Miejmy więc otwarte nasze umysły na Niebiańskie Głosy, które – na tyle różnych sposobów i przez tyle znaków – mówią nam, że bliskie jest drugie Boże Narodzenie, kiedy upadną przed Nim na twarz wszystkie potęgi Nieba, ziemi i piekła – na doskonałą chwałę Boga Ojca.
  W pretorium, Piłat powiedział do Pana Jezusa: „A więc jesteś Królem?” No co, Jezus odpowiedział: «Tak, jestem Królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie» (J 18,37). I tą prawdę, Pan, z którego ust nigdy kłamstwo nie postało (Iz 53,9d) potwierdzi, gdy przyjdzie powtórnie w chwale, by ustanowić Królestwo łaski, świętości, miłości, sprawiedliwości, pokoju (Mt 6,10). W ten sposób doprowadzi do doskonałego wypełnienia planu Odkupienia przez całkowicie odnowienie Stworzenia (Dz 3,21). Z chwilą powrotu Pana w chwale rozpocznie się nowy czas nowych niebios i nowej ziemi (2P 3,13; Ap 21,1; Tb 14,6).
  Zarazem tryumf Niepokalanego Serca Maryi dokona się przez nowe narodzenie Jezusa w sercach i duszach ludzkich na nowo niespotykany dotąd sposób.
  Zatem, Drogie Blogowiczki/Drodzy Blogowicze nieśmy odważnie radosną nowinę nie tylko o Pierwszym, ale też i Drugim Bożym Narodzeniu Pana w chwale, oczekując na to wydarzenie na modlitwie i w wierze.
  „Oto zwiastuję wam radość wielką, bliskie jest drugie Boże Narodzenie. Bądźcie cierpliwi i umacniajcie wasze serca, bo przyjście Pana jest bliskie” (Jk 5,8).
  „Już teraz śpiewajmy Panu pieśń nową, albo zwycięstwo gotuje Mu Jego prawica i święta ramię Jego. Pan okaże swoje zbawienie: na oczach narodów objawi swoją sprawiedliwość. Ujrzą wszystkie krańce ziemi zbawienie Boga naszego” (Ps 98,1-3).
  „Łaskawość i wierność spotkają się z sobą, ucałują się sprawiedliwość i pokój/miłosierdzie i prawda. Sprawiedliwość kroczyć będzie przed Nim, po śladach Jego kroków/gdzie postawi swoje kroki – zbawienie” (Ps 85,11.14)
  „I powiedzą w owym dniu: Oto nasz Bóg, Ten, któremuśmy zaufali, że nas wybawi; oto Pan, w którym złożyliśmy nasza ufność: cieszmy się i radujmy z Jego zbawienia” (Iz 25,9). Amen.

 25. eska pisze:

  Wszystkim rodzicom życzę, by nowonarodzone Dziecię przyniosło Wam odwagę umierania dla innych.
  Wszystkim żonom i matkom – byście prowadzone przez Maryję umiały wychować dzieci według Bożej, a nie własnej woli.
  Mężom i ojcom – by Święty Józef wspierał Was w opiece nad tymi, których kochacie.
  A dzieciom życzę, by były kochane przez rodziców bezwarunkowo.
  Niech nasze rodziny będą na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu.

 26. Edyta pisze:

  Kochani,życzę Wam wszystkim zdrowych,spokojnych,rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciątko Jezus Wam wszystkim błogosławi ❤
  Dla ks Adama i Pani Ewy przesyłam również życzenia imieninowe,zdrowia,wszelkiego Błogosławieństwa Bożego i opieki naszej Kochanej Mamusi Maryi ❤

 27. Aleksandra pisze:

  Litania do Dzieciątka Jezus

  Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
  Dzieciątko Jezus, usłysz nas. Dzieciątko Jezus, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

  Boskie Dzieciątko, prawdziwy Synu Boga, zmiłuj się nad nami.
  Boskie Dzieciątko, Synu Maryi Panny,
  Boskie Dzieciątko, Słowo, które stało się ciałem,
  Boskie Dzieciątko, mądrości Ojca przedwiecznego,
  Boskie Dzieciątko, przedmiocie upodobania Ojca,
  Boskie Dzieciątko, oczekiwanie sprawiedliwych,
  Boskie Dzieciątko, upragnione od wszystkich,
  Boskie Dzieciątko, Królu Aniołów,
  Boskie Dzieciątko, Zbawicielu nasz,
  Boskie Dzieciątko, któreś sobie obrało za mieszkanie ubożuchną stajenkę, żłóbek za kolebkę, prostych pastuszków za swych wielbicieli,
  Boskie Dzieciątko, które królowie uznali światłością i zbawieniem wszystkich narodów,
  Boskie Dzieciątko, skarbniku łask Boskich,
  Boskie Dzieciątko, źródło świętej miłości,

  Bądź nam miłościw, przepuść nam, Boskie Dzieciątko.
  Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Boskie Dzieciątko.
  Bądź nam miłościw, wybaw nas, Boskie Dzieciątko.

  Od niewoli grzechowej, wybaw nas, Boskie Dzieciątko,
  Od złości światowej,
  Od pożądliwości ciała,
  Od pychy żywota,
  Przez pokorne narodzenie Twoje, wybaw nas, Boskie Dzieciątko
  Przez chwalebne objawienie się Twoje,
  Przez ofiarowanie się Twoje,
  Przez niewinność Twoją,
  Przez prostotę Twoją,
  Przez posłuszeństwo Twoje,
  Przez łagodność Twoją,
  Przez pokorę Twoją,
  Przez miłość Twoją, wybaw nas, Boskie Dzieciątko.

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Dzieciątko Jezus!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Dzieciątko Jezus!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami, Dzieciątko Jezus!

  P: Będę się radował w Panu.
  W: Będę się weselił w Bogu, Jezusie moim.

  Módlmy się: Panie Jezu, który z miłości ku nam przybrałeś postać Dzieciątka, ubożuchnego i upokorzonego w żłóbku, uwielbiamy Cię i wraz z mędrcami ofiarujemy Ci złoto gorącej miłości oraz kadzidło żywej modlitwy; uświęć nasze serca, jak niegdyś uświęciłeś serca ubogich pasterzy, abyśmy Ci zawsze wiernie służyli i nigdy nie przestawali wielbić. W: Amen

 28. Elizeusz pisze:

  W przytaczanej na początku tego Gł. Wpisu św. Ewangelii z Łk 2,1-14, w pierwszej jej części, jest mowa o wyprawie brzemiennej w Pana Maryi z Jej małżonkiem, Józefem do Betlejem, miasta Dawidowego, by wziąć udział w spisie ludności zarządzonym przez Cezara Augusta w całym imperium rzymskim. Każdy z podlegających spisowi udawał się do miejsca, z którego pochodził, a nie do miejsca swego aktualnego zamieszkania, a w przypadku Maryi i Józefa było to Betlejem.
  Pisma musiały się wypełnić, bo Mesjasz miał się narodzić właśnie w Betlejem (Mi 5,1; Mt 2,4n).
  Maryja w czasie swego pobytu w świątyni jerozolimsk..czytała proroków i wiedziała z pism, gdzie miał się narodzić zapowiadany i oczekiwany Mesjasz.
  W tym kontekście bardzo pouczająca jest scena przygotowywania się do tego spisu przez Maryję i Józefa, ich dialog dot. tego wydarzenia na ten spis, opisany W księdze I-ej/pkt 44 „Poematu Boga-Człowieka” M. Valtorty, który pozwolę sobie przytoczyć, ku naszemu zbudowaniu wiary (por. Ef 4,29) w zrządzenia Opatrzności Bożej, zapowiadane w Piśmie:
  … Wchodzi Józef. Maryja unosi głowę i uśmiecha się. Józef też się do Niej uśmiecha. Wydaje się jednak, że czyni to z trudem, jak ktoś zaniepokojony. Maryja patrzy na niego pytająco. (…).
  «Jaka myśl cię trapi? – pyta Maryja – Mogę cię pocieszyć?»
  «Zawsze mnie pocieszasz, Maryjo. Jednak teraz to wielkie zmartwienie… Dla Ciebie.»
  «Dla Mnie, Józefie? Jak to?»
  «Na drzwiach synagogi powieszono edykt. Nakazuje spisanie wszystkich Palestyńczyków. Trzeba iść się zapisać w miejscu pochodzenia. Dla nas oznacza to drogę do Betlejem…
  «Przejęłaś się, prawda? To przykre. Wiem o tym.»
  «Nie, Józefie. Nie. Myślę… myślę o Świętych Pismach: o Racheli, matce Beniamina i małżonce Jakuba, z którego narodzi się Gwiazda (zob. Lb 24,17; Rdz 36,18-20 i 48,7): Zbawiciel. Rachela jest pochowana w Betlejem, o którym powiedziano: “A ty, Betlejem Efrata, jesteś najmniejsze spośród miast Judei, lecz z ciebie wyjdzie Władca” (Mi 5,1). Obiecany władca z rodu Dawida tam się narodzi…»
  «Myślisz… myślisz, że nadszedł już czas? O! Co zrobimy?» – Józef jest bardzo przerażony.
  Podróż!… Kto wie, co za tłumy! Czy znajdziemy odpowiednie schronienie? Zdążymy wrócić na czas? A jeśli… jeśli zostaniesz tam Matką? Co zrobimy?… Nie mamy tam domu i nikogo już nie znamy…» Patrzy na Maryję ze współczuciem.
  Ona spostrzega to. Uśmiecha się. Uśmiecha się bardziej do Siebie niż do niego, jakby chciała powiedzieć: “To człowiek sprawiedliwy, ale tylko człowiek. Patrzy po ludzku. Myśli po ludzku. Okaż mu litość, Moja duszo, i doprowadź go do patrzenia duchem”.
  Maryja usiłuje rozproszyć jego niepokój:
  «Nie obawiaj się. Wszystko będzie dobrze. Bóg pozwala znaleźć schronienie zwierzęciu, gdy rodzi. Myślisz, że nie zrobi tego dla Swego Mesjasza? Ufamy Mu. Prawda? Zawsze Mu ufamy (por. Ps 125,1). Im większe jest doświadczenie, tym bardziej ufajmy. Jak dwoje dzieci włóżmy ręce w dłoń Ojca. On nas poprowadzi. Jesteśmy Mu zupełnie oddani. Zobacz, jak nas do tej pory prowadził z miłością.
  Żaden ojciec, nawet najlepszy, nie okazałby nam więcej troskliwości. Jesteśmy Jego dziećmi i sługami. Wypełniamy Jego wolę. Nic złego nie może się wydarzyć. Nawet ten edykt jest Jego wolą. Bo kimże jest Cezar? Narzędziem Boga.
  Od kiedy Bóg postanowił przebaczyć człowiekowi, tak ustalił wydarzenia, żeby Jego Chrystus narodził się w Betlejem. To najmniejsze miasto Judy jeszcze nie istniało, a już została określona Jego chwała. Trzeba, by ta chwała się urzeczywistniła, a Słowo Boga nie zostało uznane za kłamstwo. Tak mogłoby się stać, gdyby Mesjasz narodził się gdzie indziej.
  I dlatego właśnie bardzo daleko stąd powstał mocarz, który zapanował nad nami. Teraz chce on poznać swoich poddanych, właśnie teraz, kiedy na świecie panuje pokój… O, czymże jest nasz mały trud w porównaniu z pięknem tego okresu bez wojny! Pomyśl, Józefie.
  Czas bez nienawiści na świecie! Czy może być szczęśliwsza godzina dla wzejścia “Gwiazdy”, której światło jest Boże, a wpływ odkupieńczy?
  O, nie bój się, Józefie! Jeśli drogi będą niepewne, jeśli tłum utrudni nam podróż, aniołowie staną się obroną i oparciem. Nie dla nas, lecz dla ich Króla. Jeśli nie znajdziemy schronienia, osłonią nas skrzydłami. Nic złego nas nie spotka. Nic nie może się wydarzyć: Bóg jest z nami.»
  Józef patrzy na Nią i słucha, uszczęśliwiony. Zmarszczki wygładzają się na jego czole. Powraca uśmiech. Wstaje bez zmęczenia i troski. Uśmiecha się:
  «Błogosławiona, jesteś Słońcem dla mojego ducha! Błogosławiona, bo umiesz zobaczyć wszystko w świetle Łaski, której jesteś pełna! Nie traćmy więc czasu…

  • Elizeusz pisze:

   O czasie narodzenia się Mesjasza zapowiadanym w Piśmie, możemy się dowiedzieć z fragmentów opisu sceny Rozmowy Jezusa z uczonymi w Piśmie w Świątyni jerozolimsk zapisanej u Łk 2,46-51 tez w Księdze I/68 „Poematu Boga-Człowieka” M. Valtorty:

   „Gamaliel, otoczony tłumnie uczniami, mówi o przyjściu Mesjasza. Opiera się na proroctwie Daniela. Utrzymuje, że Mesjasz już się zapewne narodził. Mniej więcej bowiem dziesięć lat temu wypełniło się zapowiedziane [przez proroctwo] siedemdziesiąt tygodni od dekretu o odbudowie Świątyni (Jr 25,11 i 29,10; Dn 9,2.20nn).
   Szammaj zaprzecza temu. Zgadza się tylko, że Świątynia została odbudowana. Mówi jednak, że powiększyła się niewola Izraela. Światu bardzo daleko do pokoju, jaki miał przynieść ze sobą Ten, którego Prorocy nazywali “Księciem Pokoju”. Zwłaszcza [brak tego pokoju] Jerozolimie, uciemiężonej przez wroga, który ośmielił się posunąć swe panowanie aż do wejścia w obręb Świątyni.
   Długo trwa zawiła dysputa. Każdy mistrz popisuje się erudycją. Czyni to nie tyle dla przekonania rywala, ile dla wzbudzenia podziwu słuchaczy. Intencja ta jest widoczna. Z grupy wiernych, dochodzi młody, chłopięcy głos: «Gamaliel ma słuszność.» W tłumie i w grupie uczonych powstaje poruszenie. Usiłują znaleźć Tego, który się wtrącił. Nie
   trzeba Go jednak wcale szukać. Nie chowa się. Toruje Sobie drogę. Podchodzi do grupy “rabbich”. Poznaję mojego młodego Jezusa. Jest pewny siebie i śmiały, z iskrzącymi się, inteligentnymi oczyma. «Kim jesteś?» – pytają.
   «Synem Izraela, który przyszedł wypełnić, co nakazuje Prawo.»
   Pewna i śmiała odpowiedź podoba się. Wzbudza uśmiechy uznania i życzliwości. Okazują zainteresowanie małym Izraelitą. «Jak się nazywasz?» «Jezus z Nazaretu.»
   W grupie Szammaja przychylność gaśnie. Natomiast bardziej życzliwy Gamaliel, oraz Hillel
   prowadzą nadal rozmowę. Właśnie Gamaliel, zwracając się z szacunkiem do starca, prosi:
   «Zapytaj o coś Chłopca.» «Na czym opierasz swoją pewność?» – pyta Hillel.
   Jezus: «Opieram się na proroctwie, które nie może się mylić co do czasu ani co do znaków, jakie miały towarzyszyć, kiedy nastał czas Jego przyjścia. Prawdą jest, że Cezar rządzi nami. Kiedy jednak wypełniło się siedemdziesiąt tygodni, świat był w wielkim pokoju, a w Palestynie panował taki spokój, że umożliwiło to Cezarowi zarządzenie spisu w swoich podbitych państwach. Gdyby trwała w Imperium wojna i gdyby były w Palestynie rozruchy, nie mógłby tego uczynić. Jak ten czas się wypełnił, tak się też wypełnia inny czas sześćdziesięciu dwóch [tygodni] i jednego od wykończenia Świątyni, żeby Mesjasz został namaszczony i aby się wypełniła dalsza część proroctwa o ludzie, który Go nie chce.
   Jakże możecie mieć wątpliwości? Nie pamiętacie, że Mędrcy ze Wschodu ujrzeli gwiazdę, która rozbłysła, by spocząć dokładnie na niebie nad Betlejem w Judei i że proroctwa, i widzenia, poczynając od Jakuba, wyznaczyły to miejsce jako przeznaczone na narodziny Mesjasza, będącego Synem syna syna Jakuba, poprzez Dawida, który pochodził z Betlejem? Nie pamiętacie Balaama?
   “Gwiazda narodzi się z Jakuba”. Mędrcy ze Wschodu – którym czystość i wiara dała wzrok i otwarła uszy – ujrzeli gwiazdę i pojęli jej imię: “Mesjasz”. Przybyli więc, aby uwielbić Światło, zstępujące na świat.»” (w książce: str.261/2′; w pdf: str. 134)

 29. Euzebia pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże” – Maria z Agredy

  1.
  Podróż Maryi i Józefa do Betlejem na spis powszechny.
  http://www.youtube.com/watch?v=QkY65jH7GGs

  2.
  Narodzenie naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
  http://www.youtube.com/watch?v=MOygkD9mewE

 30. wobroniewiary pisze:

  Litania do Dzieciątka Jezus ❤

  Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie eleison.
  Dzieciątko Jezus, usłysz nas. Dzieciątko Jezus, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

  Boskie Dzieciątko, prawdziwy Synu Boga, zmiłuj się nad nami
  Boskie Dzieciątko, Synu Maryi Panny,
  Boskie Dzieciątko, Słowo, które stało się ciałem,
  Boskie Dzieciątko, mądrości Ojca przedwiecznego,
  Boskie Dzieciątko, przedmiocie upodobania Ojca,
  Boskie Dzieciątko, oczekiwanie sprawiedliwych,
  Boskie Dzieciątko, upragnione od wszystkich,
  Boskie Dzieciątko, Królu Aniołów,
  Boskie Dzieciątko, Zbawicielu nasz,
  Boskie Dzieciątko, któreś sobie obrało za mieszkanie ubożuchną stajenkę, żłóbek za kolebkę, prostych pastuszków za swych wielbicieli,
  Boskie Dzieciątko, które królowie uznali światłością i zbawieniem wszystkich narodów,
  Boskie Dzieciątko, skarbniku łask Boskich,
  Boskie Dzieciątko, źródło świętej miłości,

  Bądź nam miłościw, przepuść nam, Boskie Dzieciątko.
  Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Boskie Dzieciątko.
  Bądź nam miłościw, wybaw nas, Boskie Dzieciątko.

  Od niewoli grzechowej, wybaw nas, Boskie Dzieciątko,
  Od złości światowej,
  Od pożądliwości ciała,
  Od pychy żywota,

  Przez pokorne narodzenie Twoje, wybaw nas, Boskie Dzieciątko
  Przez chwalebne objawienie się Twoje,
  Przez ofiarowanie się Twoje,
  Przez niewinność Twoją,
  Przez prostotę Twoją,
  Przez posłuszeństwo Twoje,
  Przez łagodność Twoją,
  Przez pokorę Twoją,
  Przez miłość Twoją, wybaw nas, Boskie Dzieciątko.

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Dzieciątko Jezus!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Dzieciątko Jezus!
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami, Dzieciątko Jezus!

  P: Będę się radował w Panu.
  W: Będę się weselił w Bogu, Jezusie moim.

  Módlmy się: Panie Jezu, który z miłości ku nam przybrałeś postać Dzieciątka, ubożuchnego i upokorzonego w żłóbku, uwielbiamy Cię i wraz z mędrcami ofiarujemy Ci złoto gorącej miłości oraz kadzidło żywej modlitwy; uświęć nasze serca, jak niegdyś uświęciłeś serca ubogich pasterzy, abyśmy Ci zawsze wiernie służyli i nigdy nie przestawali wielbić.

  W: Amen

  • Paweł pisze:

   W piśmie ewangelizacyjnym „Vox Domini” nr 4 (103) 2005 na str. 10-12 znajduje się cały rozdział zatytułowany „MAŁY KRÓL – Praskie Dzieciątko Jezus”. Można go znaleźć w całości w pliku pdf na stronie: http://www.voxdomini.pl/wp-content/uploads/2017/12/4-2005.pdf – I na końcu tego rozdziału przytoczona jest treść MODLITWY do Praskiego Dzieciątka Jezus, którą to sam Pan Bóg podał karmelicie o. Cyrylowi od Matki Boskiej (1590-1675) – najbardziej zasłużonemu dla początkowego rozwoju kultu tegoż Bożego Dzieciątka. Do tej modlitwy Pan Bóg przywiązał obietnicę życzliwego wysłuchania i w związku z tym wierni z całego świata odmawiają ją przed cudowną figurką Najświętszego Dzieciątka Jezus znajdującą się w praskim sanktuarium (w roku 1924 ponadto ukoronowaną uroczyście papieskimi koronami przez kardynała Merry del Vala, wysłannika papieża Piusa XI).

   • Paweł pisze:

    Widzę jednak, że strony Wydawnictwa „Vox Domini” od jakiegoś już czasu nie działają, więc przytaczam tę powyższą modlitwę – własnoręcznie przeze mnie przepisaną z wyżej podanego źródła:
    „O DZIECIĘ JEZUS, uciekam się do Ciebie i błagam Cię przez wstawiennictwo Twej Świętej Matki, wspieraj mnie w tej potrzebie, którą Ci dziś przedstawiam…,
    gdyż wierzę mocno, że jako Bóg możesz wszystko uczynić.
    Oczekuję z ufnością otrzymania Twojej świętej łaski, kocham Cię z całego mego serca i ze wszystkich sił mojej duszy. Żałuję szczerze, żem Cię obraził grzechami, i proszę o łaskę, abym już więcej ich nie popełniał.
    Postanawiam przeto nigdy już Ciebie nie obrażać i raczej wszystko wycierpieć, aniżeli w czymkolwiek Tobie się nie podobać. Pragnę odtąd wiernie Ci służyć. Dla miłości Twej, o Boże Dziecię, będę kochał bliźniego swego jak siebie samego.
    O, Dziecię Wszechmocne, o Jezu, błagam Cię jeszcze raz, wesprzyj mnie w tej potrzebie…
    Daj mi łaskę posiadania Ciebie w wieczności z Maryją i Józefem świętym, abym Ciebie mógł chwalić wraz z aniołami całego niebieskiego dworu. Amen.”
    A TU JESZCZE wklejam dodatkowo moje komentarze związane z tym tematem, spod wpisu na stronie WOWiT dotyczącego Halloween z dnia 24 X 2017:
    Bł. Małgorzata od Najświętszego Sakramentu (1619-1648), karmelitanka z klasztoru w Beaune we Francji, otrzymała szczególną misję czczenia i rozpowszechniania kultu Boskiego Dziecięctwa Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Założyła ona Rodzinę Dzieciątka Jezus, zapraszając wszystkich, którzy tego zapragną, do uroczystego obchodzenia 25 dnia każdego miesiąca na pamiątkę Bożego Narodzenia oraz do odmawiania Koronki do Dzieciątka Jezus (3 razy Ojcze Nasz i 12 Zdrowaś Maryjo), aby uczcić pierwszych 12 lat życia Pana Jezusa.
    Ten sposób modlitwy objawił siostrze Małgorzacie od Najświętszego Sakramentu sam Bóg, obiecując „szczególne łaski” tym, którzy będą tę koronkę odmawiać.
    Jest ona bardzo krótka: najpierw na cześć trzech osób Świętej Rodziny odmawia się 3 „Ojcze nasz”, dodając po każdym: „A Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami”, następnie zaś: 12 „Zdrowaś” na cześć dwunastu lat dziecięcych Pana Jezusa, rozważając kolejno:
    1) poczęcie z Ducha Świętego,
    2) życie w łonie Najśw. Maryi Panny,
    3) narodzenie,
    4) pokłon aniołów i pasterzy,
    5) obrzezanie,
    6) pokłon trzech króli,
    7) ofiarowanie w świątyni,
    8) ucieczkę do Egiptu,
    9) pobyt w Egipcie,
    10) powrót do Nazaretu,
    11) życie ukryte w Nazarecie,
    12) odnalezienie w świątyni jerozolimskiej,
    Po każdym „Zdrowaś” dodając również „ A Słowo…”; na zakończenie: „Chwała Ojcu…”.
    http://voxdomini.com.pl/roz/praskie%20dzieciatko/praskie-dziec.htm
    „(…) O szczególnej mocy tego nabożeństwa może świadczyć uproszenie wielkich łask, jak np. wyproszenie odwrotu wroga i długotrwałego pokoju dla Francji, wymodlenie potomka królewskiego Ludwika XIV.” – http://www.karmelitanki.pl/pl/dzieciatko-jezus/koronka-do-dzieciatka-Jezus
    Do tego wyżej wspomnianego faktu, że narodzenie króla Ludwika XIV – którego panowanie było szczytem potęgi Francji w całej jej historii – uproszono przez nabożeństwo do Najświętszego Dzieciątka Jezus, nawiązał potem sam Pan Jezus w takich oto słowach skierowanych do św. Małgorzaty Marii Alacoque:
    „Oznajmij pierworodnemu synowi Mego Serca, że jak otrzymał swoje urodzenie na mocy Mojego Dziecięctwa, to narodzenie do łaski i chwały wiecznej otrzyma przez poświęcenie Mojemu Sercu. Pragnie Ono bowiem królować nad jego sercem, a za jego pośrednictwem nad sercami wielkich tego świata.”
    [Za: Ewa Hanter „Historia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa” – wydana przez wydawnictwo APOSTOLICUM i Łomżyńską Księgarnię Diecezjalną z IMPRIMATUR +Stanisława Stefanka TChr – Biskupa Łomżyńskiego z dnia 7.05.1998 r.; str. 33-34]

    • Paweł pisze:

     Ta wyżej przedstawiona Koronka znajduje się też na str. 9-13 książeczki „Kołaczcie a otworzą wam. NAJPIĘKNIEJSZE KORONKI”, wydanej w roku 2004 przez Wydawnictwo eSPe i zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:
     IMPRIMATUR
     Kuria Metropolitalna w Krakowie
     nr 1444/2004 z dnia 17 czerwca 2004 r.
     Ks. bp Jan Szkodoń, Vic. Gen.
     Ks. prof. Jan Dyduch, Kanclerz
     Ks. dr Stanisław Szczepaniec, Cenzor
     A PONADTO Koronka ta jest przedstawiona na poniższej stronie Sióstr Karmelitanek (jako że ta strona Sióstr, którą podałem w poprzednim moim komentarzu, już nie działa):
     https://www.karmelitanki.pl/dzieciatko-jezus/koronka-do-dzieciatka-jezus/

 31. Paweł pisze:

  Boże Narodzenie jeszcze się nie skończyło, więc może sensowne będzie wklejenie, póki się nada, takich oto trzech czterdziestoparominutowych nagrań, jakie mi właśnie „z sieci samo wyrzuciło” [gdyż wszelkie używane przeze mnie wyszukiwarki internetowe już świetnie i wręcz drobiazgowo pamiętają, czym charakteryzują się moje upodobania muzyczne, i stale mi coś „podrzucają” – nieraz trafnie]:

  Grecko-polska piosenkarka „Eleni” pochodzi z tego samego miasta w Polsce, co moi rodzice, i chodziła ona nawet razem z moją mamą do tych samych szkół (podstawowej i średniej), tylko że rocznikowo – o kilka klas niżej:

  A tu nagranie „najświeższe”, bo zamieszczone w tym bieżącym miesiącu:

 32. Elizeusz pisze:

  W „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księgi boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny, w rozdz. zatyt. ‚Nauka o łzach’ (link poniżej) Bóg Ojciec w odniesieniu do dzisiejszego czytania z Dz 7,54-60 mówi o św. Szczepanie i Szawle/Pawle:
  http://sienenka.blogspot.com/2011/08/nauka-o-zach-xciii.html

 33. mcc2 pisze:

  Zdrowych Pogodnych świąt . Droga Adminko Kwiaty Śliwy w Bra zakwitły , choć nie w grudniu jak co roku ale już w listopadzie . A ponieważ zakwitły, to może oznaczać tylko jedno w 2020 roku nie będzie wielkiej wojny , i ogólnoświatowych kataklizmów . Link dam jak pojawi się nowy artykuł , aby mój ponowny wpis był w pierwszej dziesiątce , wpisów . Może ktoś skomentuje , może jakiś stary zwolennik legend jak to ma się przepowiedni ostatnich miesięcy o gromadzeniu zapasów , bo w roku przestępnym ma być głód itp. jak nie teraz w 2020 to dopiero w 2024…Może jakiś duchowny to skomentuje.

  • Paweł pisze:

   Według objawień z Garabandal Pan Bóg nas nie ukarze kataklizmami, zanim najpierw nam nie ześle jednoznacznego i powszechnego OSTRZEŻENIA. Tak więc nie byłbym zupełnie pewien, czy w roku 2020 to Wielkie Ostrzeżenie jest już całkiem wykluczone, bo mnie wydaje się – na przykład – że jest wciąż całkiem NIEWYKLUCZONE…
   No ale póki co mamy dzisiaj święto św. Szczepana, patrona katedry w Wiedniu, którą można zobaczyć np. w takim oto filmiku na samym jego początku (wraz z prezentacją utworu Carla Michela Ziehrera „Echt Wienerisch” op. 381, czyli „PRAWDZIWIE PO WIEDEŃSKU”):

   A tu jeszcze kilka nie tak „oklepanych” utworów wspominających albo „WIELKI WIEDEŃ”:

   Albo „WESOŁY WIEDEŃ”:

   Albo „Potęgę HABSBURGÓW”:

   Albo „NADDUNAJSKIE PIEŚNI”:

   Albo ich sławę „OD RENU AŻ PO DUNAJ”:

   Albo „PRZEBUDZENIE NAD DUNAJEM”:

   Albo samych „WIEDEŃCZYKÓW”:

   Także tych zamieszkujących (niegdyś) piękny pałac cesarski Schönbrunn [który miałem okazję zobaczyć akurat 27 lat temu]:

   Lub śpiewających np. „MARYNARSKIE [czy też inne jakieś] POLKI” w tamtejszych chórach młodocianych talentów:

  • mcc2 pisze:

   Odpowiem Ci tak : nigdy nie wierzyłem w Garabandal, nigdy też nie wierzyłem w legendę z sanktuarium Bra , która mówi że śliwy zakwitają w grudniu , a nie zakwitają tylko w obliczu wielkich wojen i kataklizmów w nadchodzącym roku. Tu na forum toczyłem w przeszłości boje ze zwolennikami tej legendy dla których ta legenda to była prawda . Jedyna różnica i wyjątek jest taki że śliwy zgodnie z legendą zawsze miały kwitnąć pod koniec grudnia , nieraz zakwitły w połowie grudnia, a w tym roku to chyba jakiś wyjątek bo pierwszy raz wyczytałem, że w połowie listopada.

   • Paweł pisze:

    A zawsze, odkąd je poznałem (czyli już około 25 lat) wierzyłem w prawdziwość Garabandal; a podobnie – choć to poznałem znacznie później – skłonny jestem niezmiennie wierzyć w nadzwyczajność kwitnienia śliw w Bra (podobnie jak w coroczny „cud krwi św. Januarego” w Neapolu, a także „cud krwi św. Pantaleona” czy cud „Świętego Ognia” mający miejsce już od drugiej połowy I tysiąclecia Kościoła w Wielką Sobotę prawosławną w Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie).
    A na przykład: NIE WIERZĘ w to, że organizmy żywe podlegają EWOLUCJI biologicznej przechodząc trwale z jednych gatunków w inne (i to POMIMO to, że np. papież Franciszek w to wierzy, czemu dał wyraz w swojej ostatniej encyklice „Laudato si” – pierwszej chyba w dziejach encyklice napisanej PO WŁOSKU, co jest moim zdaniem wcale niekoniecznie dobrym znakiem, gdy chodzi o precyzję słowa i poprawność teologiczną tak wysokiej rangi dokumentu papieskiego). Datowania – liczone w milionach i miliardach lat – jakie podaje się nam powszechnie „jako dogmat” w geologii i paleontologii, czy też nawet w kosmologii, ja uważam wciąż za niedostatecznie udowodnione i stawiam je pod DUŻYM ZNAKIEM ZAPYTANIA. Za niemoralne uważam więc nauczanie ewolucjonizmu w szkołach tak, jakby to był już naukowy pewnik; za niemoralne uważam też w ogóle zobowiązywanie kogokolwiek przepisami prawa ludzkiego do czynienia tego, co jest – w świetle bezbłędnej i pewnej nauki Kościoła katolickiego – sprzeczne z przykazaniami Bożymi (a więc np. nakazywanie wykonywania pod jakimkolwiek pozorem aborcji lub asystowania przy niej, nawet w przypadkach dozwolonych przez prawo polskie; udzielanie ślubów cywilnych ludziom ochrzczonym, zarówno heteroseksualistom, jak i homoseksualistom; przepisywanie przez lekarzy i sprzedawanie w aptekach środków antykoncepcyjnych zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli jako środków najczęściej po prostu wczesnoporonnych; jakąkolwiek produkcję i sprzedaż pornografii – i dla mnie to jest mała różnica, czy chodzi o pornografię np. pedofilską czy heteroseksualną, bo moim zdaniem trzeba je prawnie traktować z niemal TAKĄ SAMĄ surowością).
    To tyle. Obawiam się więc, że mamy bardzo małą potencjalną „platformę porozumienia” się w naszych poglądach.

 34. wobroniewiary pisze:

  25 grudnia 2019, jak co roku, Jakov Colo otrzymał następujące orędzie od Matki Bożej w Medziugorju:
  „Drogie dzieci, dzisiaj, w tym dniu łaski, w szczególny sposób wzywam was, abyście otworzyli swoje serca i prosili Jezusa o wzmocnienie waszej wiary. Dzieci, to poprzez modlitwę sercem, przez wiarę i przez uczynki, poznaje się, co to znaczy żyć prawdziwie chrześcijańskim życiem. Dzieci, bardzo często wasze życie i wasze serce wypełnia ciemność, ból i krzyże. Niech wasza wiara się nie chwieje, nie pytajcie dlaczego, myśląc, że jesteście sami i opuszczeni. Otwórzcie raczej swoje serca, módlcie się i wierzcie mocno, a wtedy wasze serce poczuje bliskość Boga i to, że Bóg nigdy was nie opuszcza i że On jest z wami w każdej chwili. Poprzez modlitwę i wiarę, Bóg odpowie na każde wasze pytanie i zamieni każdy wasz ból, ciemność i krzyż w światło. Dziękuję.”

 35. wobroniewiary pisze:

  Orędzie Matki Bożej dla parafii w Medziugorju i dla świata z 25 grudnia 2019:

  Drogie dzieci, przynoszę wam mojego Syna Jezusa, aby was pobłogosławił i objawił wam Swoją miłość, która przychodzi z Nieba. Wasze serca tęsknią za pokojem, którego jest coraz mniej na świecie. Oto dlaczego ludzie są oddaleni od Boga, dusze są chore i zmierzają w kierunku duchowej śmierci. Ja jestem z wami, drogie dzieci, aby was prowadzić drogą zbawienia, do jakiego Bóg was wzywa. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.

  • Elizeusz pisze:

   „Wasze serca tęsknią za pokojem, którego jest coraz mniej na świecie…”.
   Co się tyczy pokoju. O warunkach jego nastania tak mówi(ła) Matka Boża w Orędziach do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   1/. „Niezdolność ludzi do zbudowania dziś p o k o j u wynika z ich uporczywej negacji Boga. Dopóki ludzkość będzie stale odrzucać Boga i buntować się przeciwko Jego prawu, dopóty nie będzie pokoju. Zamiast niego zwiększy się tylko egoizm i przemoc, a wojny będą następować po sobie, coraz bardziej krwawe i okrutne”. (219b; 1.01.1981
   i
   2/. „W dniu, w którym gromadzą się przedstawiciele wszystkich religii, prosicie usilnie o Pokój – we wspólnocie modlitwy i postu. Taką właśnie drogę wam wyznaczyłam. Pokój może zstąpić na was jako dar Boga. Im bardziej będziecie chcieli zbudować pokój w oparciu o same tylko ludzkie dyskusje i negocjacje, tym bardziej będzie się on od was oddalał. Aby zaistniał pokój, ludzkość musi powrócić do Boga – drogą nawrócenia i przemiany serc”. (337a, 27.10.1986)
   oraz
   3/. „Nie pozwólcie się zwodzić. Pokój nie nastanie na świecie dzięki spotkaniom tych, których nazywacie wielkimi tej ziemi, ani dzięki ich negocjacjom. Pokój przyjdzie do was jedynie poprzez powrót ludzkości do Boga, poprzez nawrócenie, do którego w dniu Mego święta znowu was wzywam, oraz dzięki modlitwie, postowi i pokucie” (368c, 8.12.1987)

   • Elizeusz pisze:

    Z „Prawdziwego Życia w Bogu” V. Ryden:
    To mówi Pan: „Ludzie mówią: ‚Mamy pokój’, gdy tymczasem ich serca są wstanie wojny ze Mną i z mocami Nieba” (30.03.1992)

 36. wobroniewiary pisze:

  Abp Fulton Sheen – po polsku 🙂

 37. Ania pisze:

  Na góralską nutę 🙂

  Na Twitterze pojawiło się wyjątkowe nagranie, najprawdopodobniej z koncertu kolęd w jednym z polskich kościołów.

  Zgromadzonych poruszyło wykonanie góralskiej pastorałki „Oj Maluśki, Maluśki”. Śpiewał czarnoskóry mężczyzna. W góralskim kapeluszu i z ciupagą 🙂

  Internauci są wzruszeni i zachwyceni zarówno filmikiem, jak i głosem wykonawcy pastorałki

 38. wobroniewiary pisze:

  „Nie ma dziś gorszej zarazy w cywilizowanym świecie niż ci, którzy kwestionują konieczność dbania o naszą planetę i jej ochronę. Jędraszewski, idź do diabła, tam jest twoje miejsce” – napisał na Twitterze wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Skandaliczne słowa polityka nawiązują do wypowiedzi duchownego dotyczącej ekologizmu.

 39. Jolantae pisze:

  proszę Was o modlitwę za mojego męża- w 1 dzien Bożego Narodzenia jakby cos w niego wstapilo: oswiadczyl, ze nie idzie do kosciola, zaczal sie mnie czepiac ze jestem zanadto religijna, robil wszystko na złość i nie spedzal z nami czasu. Jest na mnie zly, na dzieci nie, ale jak wiadomo oberwaly rykoszetem. On sie msci za brak współżycia wtedy gdy tego chcial, a ja bylam po Wigilii wykonczona. Zepsul nam Boże Narodzenie, boli mnie to wszystko bardzo. Oddaję wszystko Panu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s