7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

Dzisiejsze wspomnienie zostało ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 r.

Sułtan turecki Selim II pragnął podbić całą Europę i zaprowadzić w niej wiarę muzułmańską. Ówczesny papież – św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej – usłyszawszy o zbliżającej się wojnie, ze łzami w oczach zaczął zanosić żarliwe modlitwy do Maryi, powierzając Jej swą troskę podczas odmawiania różańca. Nagle doznał wizji: zdawało mu się, że znalazł się na miejscu bitwy pod Lepanto. Zobaczył ogromne floty, przygotowujące się do starcia. Nad nimi ujrzał Maryję, która patrzyła na niego spokojnym wzrokiem. Nieoczekiwana zmiana wiatru uniemożliwiła manewry muzułmanom, a sprzyjała flocie chrześcijańskiej. Udało się powstrzymać inwazję Turków na Europę. Zwycięstwo było ogromne. Po zaledwie czterech godzinach walki zatopiono sześćdziesiąt galer wroga, zdobyto połowę okrętów tureckich, uwolniono dwanaście tysięcy chrześcijańskich galerników; śmierć poniosło 27 tys. Turków, kolejne 5 tys. dostało się do niewoli. Pius V, świadom, komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej i zezwolił na jego obchodzenie w tych kościołach, w których istniały Bractwa Różańcowe. Klemens XI, w podzięce za kolejne zwycięstwo nad Turkami odniesione pod Belgradem w 1716 r., rozszerzył to święto na cały Kościół. W roku 1883 Leon XIII wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo Różańca świętego – módl się za nami”, a w dwa lata później zalecił, by w kościołach odmawiano różaniec przez cały październik.

Św. o. Pio: Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi.

Podajcie mi moją broń – mówił Ojciec Pio, gdy czuł, że traci siły w walce ze złem. – Tym się zwycięża szatana – wyjaśniał, biorąc do ręki różaniec.

Suplika do Królowej Różańca Świętego

Ta modlitwa jest odmawiana dwa razy w roku:
– 8 maja, w rocznicę rozpoczęcia budowy sanktuarium różańcowego w Pompejach,
– w pierwszą niedzielę października, w święto Królowej Różańca Świętego.

Suplikę ułożył bł. Bartolo Longo, a św. Jan Paweł II wielokrotnie cytował ją w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae.  To jedna z najpiękniejszych modlitw związanych z różańcem!

O, błogosławiony różańcu Maryi,
słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem;
więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami;
wieżo ocalenia od napaści piekła;
bezpieczny porcie w morskiej katastrofie!
Nigdy cię już nie porzucimy.
Będziesz nam pociechą w godzinie konania.
Tobie ostatni pocałunek gasnącego życia.
A ostatnim akcentem naszych warg
będzie Twoje słodkie imię,
o Królowo Różańca z Pompei,
o Matko nasza droga,
o Ucieczko grzeszników,
o Władczyni,
Pocieszycielko strapionych.
Bądź wszędzie błogosławiona,
dziś i zawsze, na ziemi i w niebie!

Tekst całej supliki: suplika-do-krolowej-rozanca-swietego

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

90 odpowiedzi na „7 października – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AnnaSawa pisze:

  Polecam wszystkim…. i do samego końca !

 3. Monika pisze:

  Rożancowa Pani nieba ziemi

 4. Witek pisze:

  Wklejam tylko link bez komentarza:

 5. EwaT. pisze:

  Prosze o modlitwe za moja siostre Marte ,ktora konczy dzis 30lat. O dary laski Ducha Swietego❤️

 6. Paulina pisze:

  Zastanawiam się, jak zadośćuczynić. Kilka lat temu musiałam służbowo jeździć autobusem do urzędu. Jeździłam „na gapę”. (od pracodawcy nie mogłam otrzymać zwrotu za bilety, a wstydziłam się prosić o podwiezienie samochodem służbowym). Teraz się zastanawiam, jak zadośćuczynić. Jeździłam bez biletu przez około pół roku 3-4 razy tygodniowo. Czy zamówić Mszę Św. wynagradzającą, czy Mszę w intencji o nawrócenie mieszkańców i pracowników tego miasta? (bilety jako zadośćuczynienie mogę kupić, ale nie wiem, jaka byłaby kwota).
  Będę wdzięczna za podpowiedź.

 7. Ania pisze:

  Film odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące Kursu Alpha:
  1. Kim jest twórca Kursów Alpha?
  2. Powiązania twórcy z Toronto Blessing
  3. Nauczanie protestanckie
  4. Czy kerygmat na którym opiera się nauczanie Kursów Alpha jest katolicki?
  5. Czy katolickie ujęcie Kursów Alpha jest rzeczywiście katolickie?
  6. Jakie powiązania mają niektórzy prelegenci Ogólnopolskiej Konferencji Alpha 2019 ?
  itd.

 8. wobroniewiary pisze:

  Kochani,
  mega pilny apel o modlitwę
  W sobotę rusza pielgrzymka do Włoch gdzie jest ponad 1000 (z mailami) intencji do grobu O. Dolindo
  No i się zaczyna. Ksiądz nie wie do końca czy pojedzie, bo drugi poszedł do szpitala wczoraj a trzeci jest…umierający (leży od 2-ch tygodni na OIOM-ie z otwartym sercem….)
  Proszą bym ja też jechała, ale… czarny tak mi dowalił, że nie wiem czy będę mogła (jako pilot to mam jeździć dopiero od wiosny-lata przyszłego roku) i inne sprawy służbowe a i niestety też i urzędowe
  Czarny staje na rzęsach….
  Potrzeba oceanu modlitwy

 9. Paweł pisze:

  Ciekawostka: papież św. Pius V, który ustanowił dzisiejsze święto Matki Bożej Różańcowej, był również tym papieżem, który w szczególnym zakresie zrealizował uchwały Soboru Trydenckiego (zakończonego akurat na trzy lata przed jego wyborem na papieża), ogłaszając w roku 1566 „Katechizm Rzymski”, w roku 1568 „Trydencki Brewiarz Rzymski”, a w roku 1579 „Trydencki Mszał Rzymski” (Konstytucją Apostolską „Quo primum tempore”).
  W tym zaś Brewiarzu i Mszale znajdował się taki oto „Kalendarz Trydencki”: https://en.wikipedia.org/wiki/Tridentine_Calendar
  I tym miejscu – tytułem właśnie ciekawostki – wyliczam tych wszystkich ŚWIĘTYCH, którzy byli uwzględnieni już w owym „Kalendarzu Trydenckim”, a AŻ PO DZIŚ DZIEŃ są też ponadto uwzględnieni (przynajmniej wspomnieniami dowolnymi) we współczesnym „Ogólnym Kalendarzu Rzymskim” – https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar
  1. NMP, św. Józef, św. Jan Chrzciciel i św. Michał Archanioł (ale śś. Archaniołowie Gabriel i Rafał nie figurowali w Kalendarzu Trydenckim).
  2. Wszyscy śś. Apostołowie i Ewangeliści, a spośród postaci biblijnych ponadto: śś. Niewinni Młodziankowie betlejemscy, św. Barnaba Apostoł, św. Tymoteusz, św. Maria Magdalena i św. Marta.
  3. „Rocznice poświęceń” wszystkich czterech Bazylik Większych w Rzymie (św. Jana na Lateranie, św. Piotra na Watykanie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami).
  4. Ojcowie Apostolscy: św. Klemens Rzymski, św. Ignacy Antiocheński i św. Polikarp.
  5. Spośród pozostałych (wyżej nie wymienionych) Męczenników wspomnianych w „Kanonie Rzymskim”, czyli w „Pierwszej Modlitwie Eucharystycznej”: św. Szczepan, św. Sykstus II, śś. Korneliusz i Cyprian, św. Wawrzyniec, śś. Kosma i Damian, śś. Marcelin i Piotr, śś. Perpetua i Felicyta, św. Agata, św. Łucja, św. Agnieszka i św. Cecylia.
  6. Spośród pozostałych Papieży i pozostałych Męczenników: św. Sylwester, św. Leon Wielki, śś. Fabian i Sebastian, śś. Hipolit i Poncjan, św. Wincenty z Saragossy, czworo spośród 14 śś. „Wspomożycieli” (św. Jerzy, św. Błażej, św. Dionizy z Paryża i św. Katarzyna z Aleksandrii), św. Kalikst I, św. Damazy I, św. Jan I, św. Marcin, św. Apolinary bp i św. Tomasz Becket.
  7. Wszystkich 8 „Wielkich Doktorów Kościoła” (czyli na Wschodzie: św. Atanazy, śś. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu oraz św. Jan Chryzostom, a na Zachodzie: św. Ambroży, św. Augustyn, św. Hieronim i św. Grzegorz Wielki).
  8. Spośród pozostałych Doktorów i pozostałych Biskupów: św. Tomasz z Akwinu, św. Bernard z Clairvaux, św. Bonawentura, św. Mikołaj z Miry, św. Marcin z Tours i jego mistrz św. Hilary z Poitiers oraz św. Paulin z Noli.
  9. Spośród innych Świętych: św. Monika, św. Antoni Opat, św. Benedykt z Nursji, św. Dominik Guzman, św. Franciszek z Asyżu wraz ze św. Klarą i św. Ludwikiem IX.
  [CZYLI można by na koniec powiedzieć, że ci wymienieni wyżej Święci – to jest w większości taki swego rodzaju „ŻELAZNY REPERTUAR” kościelnego kalendarza, liturgii mszalnej, a także Litanii do Wszystkich Świętych (w wersji przedsoborowej lub posoborowej), skoro przez tyle stuleci nie zniknęli oni z obowiązującego kalendarza ogólnokościelnego.]

  • Paweł pisze:

   Chciałbym jeszcze skorygować dwie literówki i dodać dwie ciekawostki:
   1. wyżej wspomniana Konstytucja Apostolska „Quo primum tempore” ogłaszająca Trydencki Mszał Rzymski była wydana w roku 1570 (a nie 1579, jak omyłkowo napisałem):
   2. w punkcie 6 wśród Papieży i Męczenników wymieniłem św. Marcina I, ostatniego w dotychczasowej historii papieża-męczennika, pisząc tylko „św. Marcin”, więc to wymaga ujednoznacznienia, gdyż jednocześnie w punkcie 8 mamy św. Marcina z Tours, biskupa i pierwszego wyznawcę (czyli nie-męczennika) czczonego w Kościele Zachodnim.
   A jako ciekawostkę mogę dodać, że – oprócz tego, co powyżej o tym napisałem – nie wszystkie istotne reformy zalecone przez Sobór Trydencki były dziełem św. Piusa V, gdyż już jego poprzednik Pius IV ogłosił tzw. „Trydenckie Wyznanie Wiary” [które wg informacji w Breviarium Fidei z roku 2001 do dziś obowiązkowo jest składane m. in. przez biskupów, proboszczów, przełożonych zakonnych, neoprezbiterów, cenzorów katolickich oraz doktorów i profesorów uczelni katolickich], natomiast zalecone przez tenże Sobór nowe wydanie Biblii okazało się niestety skandalem za Sykstusa V (będącego następcą następcy św. Piusa V), gdyż papież ten „(…) podczas prac nad swoim dziełem kierował się własną wyobraźnią, w twórczym zapędzie pozmieniał układ rozdziałów i numerację wersów, a czasem nawet pomijał całe wersy, o ile nie pasowały do jego wizji” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Sykstus_V – wobec czego, gdy papież zmarł, kardynałowie „(…) wstrzymali druk [tej tzw. Biblii sykstyńskiej] i rozpoczęli akcję masowego odkupywania już sprzedanych egzemplarzy – rzekomo na mocy ostatniej woli Sykstusa V – by je następnie zniszczyć”. Poprawne zaś nowe wydanie Biblii, tzw. Biblia klementyńska, ukazało się dopiero cztery pontyfikaty później – za Klemensa VIII – i to ona aż „do roku 2001 pełniła rolę oficjalnej Biblii w Kościele katolickim” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Wulgata_klementy%C5%84ska

 10. m-gosia pisze:

  Poleciłam sprawę pielgrzymki na Różańcu Św.w kościele.

 11. Anna pisze:

  Szczęść Boże. Wczoraj oswiecilo mnie! Jaka jestem ogromnie pyszna! Wypisuje wszystkie grzechy na kartce, chce isc szybko z nimi do spowiedzi. Co moge robic dalej? Czy macie cos do polecenia? Do czytania, modlitwy w tym temacie?

  • Anna pisze:

   do poczytania w temacie pychy czy spowiedzi?

  • Kaśka pisze:

   Walka z grzechem pychy? Modlitwa o pokorę Tomasza a Kempis:
   O, Jezu cichy i pokornego serca, wysłuchaj mnie.
   Wyzwól mnie, Jezu z pragnienia aby być cenionym,
   z pragnienia aby być lubianym,
   z pragnienia aby być wysławianym,
   z pragnienia aby być chwalonym,
   z pragnienia aby wybrano mnie przed innymi,
   z pragnienia aby zasięgano mojej rady,
   z pragnienia aby być uznanym,
   ze strachu przed poniżeniem,
   ze strachu przed wzgardą,
   ze strachu przed skarceniem.
   ze strachu przed zapomnieniem,
   ze strachu przed wyśmianiem,
   ze strachu przed skrzywdzeniem,
   ze strachu przed podejrzeniem.

   I także Jezu, daruj mi te łaskę bym pragnął…
   aby inni byli więcej kochani niż ja,
   aby inni byli wyżej cenieni ode mnie,
   aby w oczach świata inni wygrywali, a ja bym przegrywał,
   aby inni byli wybierani, a ja bym był pozostawiony,
   aby inni byli chwaleni a ja bym był niezauważony,
   aby inni byli we wszystkim uznani za lepszych ode mnie,
   aby inni mogli stać się świętszymi ode mnie,
   o ile tylko ja będę tak święty jak powinienem,

   Amen.

   I najważniejsze: poproś Pana żeby Cię wspomógł w walce z pychą, On będzie poprzez codzienne trudy i przykrości kształtował Cię. Będzie bolało, bo miłość własna musi umrzeć.

  • zaniepokojona pisze:

   ksiązką o.Molinie ‚Odwazyc sie na lek’- o tym, jak pycha jest korzeniem kazdego grzechu.

 12. Ania pisze:

  Witajcie, jestem w Przyjaciołach Oblubieńca. Właściwie jestem do jutra, kiedy się ze wszystkimi przyjdę oficjalnie pożegnać. (…)

  • Ela pisze:

   Aniu ja też należe do tej wspólnoty i też mi nie pasuje ta współpraca z Zielińskim.Niewiem jak mam postąpić.Czy mogę się z tobą jakoś skontaktować?

   • wobroniewiary pisze:

    Przekażę Ani Twego maila, Anię znam osobiście, byłyśmy we Włoszech 2 lata temu razem na pielgrzymce

   • Ania G. pisze:

    Elu też należałam do wspólnoty Przyjaciół Oblubieńcai jak tylko wyszedł list popierających MZ a tam znajdował się Ks Krzysztof Kralka odeszłam bo nie mam wykształcenia teologii katolickiej i nie wiem czy nie wciskają nam kitu protestanckich bełkotu. A my mamy być wierni Jezusowi a nie wspólnocie i nie księdzu danej wspólnoty ale nauczaniu w Ewangelii. Bo zobacz co się dzieje? Mamy być ślepo posłuszni,tego od nas chcą. Ślepo posłuszni ale tylko BOGU. AMEN

  • Monika pisze:

   Dziękuję za Twoją postawę i za Twoje świadectwo.

  • Renata Anna pisze:

   Aniu, czy można powyższy tekst rozpowszechniać?

  • Editka5 pisze:

   Przepraszam a z jakiej diecezji jesteś, chodzi o zakaz rekolekcji z Zielińskim

  • Cecylia pisze:

   Kochana opuść tę wspólnotę jak najszybciej, bez żalu, nie oglądaj się za siebie. Przytul się do Maryii a Ona poprowadzi cię.
   Jezu Maryjo kocham Was ratujcie dusze ♥️

  • Mamre pisze:

   Kilka dni temu było spotkanie w Lublinie ks. Kralka, MZ i kilka osób.. to już nie jest wiara katolicka to jakieś metody hipnozy, Czy aby Duch Święty nas dotknął nie wystarczy obecność kapłana, czy musi być świecki, który domagał się od Boga daru uzdrawiania… Maryja jest jak latarnia morska, która wskazuje nam kierunek i chroni nas przed niebezpieczeństwami, bez Niej rozbijemy się.

  • Ola pisze:

   Ja również opuściłam wspólnotę charyzmatyczną ,od września nie uczęszczam na spotkania. Tam również „guru” jest MZ,o.Recław, o ks.Krakce też sporo ,jak również o o.Witko ,natomiast Maryi zero.

  • Piotr pisze:

   Droga Pani Anno, rzuca Pani oszczerstwa na jedną z najbardziej katolickich i szanujących Tradycję wspólnot charyzmatycznych, jaka jest w naszym kraju. Wszystko, co Pani mówi, to czysta manipulacja, oszczerstwa i niedouczenia. Przykro nam, że w naszej wspólnocie są osoby, które w tak nieewangeliczny sposób pomawiają swoich współbraci i narażają tysiące ludzi wiernych Kościołowi katolickiemu na zniesławienie.
   Np.
   – podręcznik Pawła VI o rewolucji posoborowej? Czy może jednak podręcznik na podstawie adhortacji św. Pawła VI „Evangelii nuntiandi” o tym, by każdy katolik wedle swojego powołania dążył do świętości i głosił Ewangelię…
   – protestanckie podręczniki do prowadzenia kursów? Naprawdę? Czy może zatwierdzone przez kompetentne władze Kościoła katolickiego podręczniki Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Andrzeja?
   – zabrali obraz Maryi? Naprawdę? Maryja jest główną patronką naszej wspólnoty. Jej ikona jest na każdym spotkaniu modlitewnym, które kończy się zawsze dziesiątkiem różańca. Mamy nawet specjalny podręcznik o Niej, a kilka lat temu odbył się uroczysty akt zawierzenia w Wąwolnicy.
   – pisze więc Pani, że to wszystko to herezje? Według kogo? Pani prywatnych osądów? Wspólnota ma zatwierdzenie i błogosławieństwo lokalnych biskupów. Jest bardzo kościołowa, bo osadza ludzi w parafii, w ich powołaniu i tłumi wręcz wszystkie dziwactwa.
   Reszty rzeczy nawet nie ma co komentować, bo jest to po prostu manipulacje.
   Serdecznie pozdrawiam i wzywam do nawrócenia, douczenia się i sprostowania tych oszczerstw. Zachęcam, by oprócz tej prywatnej strony (z wieloma błędami, prywatnymi przemyśleniami, bardzo często na granicy ortodoksyjności lub poza nią ) poczytać dla odmiany Nauczanie Kościoła Katolickiego na wyżej wymienione tematy.

   • Monika pisze:

    Mam tylko pytanie odnośnie tych błędów na stronie (stronie, która powstała właśnie po to by bronić Wiary i Tradycji Kościoła Katolickiego): gdzie tu są błędy, jeśli są? Proszę wskazać. To poważny zarzut. Jeśli ktoś mówi o błędach, to niech je wskaże. To w końcu nie jest strona o gotowaniu ani o majsterkowaniu, że drobne błędy nikomu nie zaszkodzą.
    Na pewno wiele osób tu zaglądających i czerpiących z bogactwa tej strony, którzy korzystamy jako wierzący lub jako poszukujący Boga, chcielibyśmy zostać uświadomieni o tych rzekomych wielu błędach (?) jeśli rzeczywiście takie są. Gdzie więc tu jest tych wiele błędów, o których mowa w powyższej wypowiedzi?
    Pewnie niejedna osoba chciałaby usłyszeć gdzie i które to są, czego dotyczą, że trzeba było o nich napisać jako o wielu błędach?
    Na razie nie zostały wskazane, więc o czym tu konkretnie mowa, jeśli zarzuca się błędy na stronie? Chyba nie chodzi o ortograficzne itp.?
    Jeśli ktoś jest ortodoksyjny to chyba nic w tym złego – całe życie od dziecka byłam uczona w Kościele Katolickim, że właśnie mamy być ortodoksyjni, do tego dążyć – czyli trwać w wierności zasadom naszej wiary świętej, wierności Ewangelii.
    Tego także uczą nas wszyscy męczennicy i święci, którzy za wiarę gotowi byli oddać swe życie.

    Wg Słownika Języka Polskiego PWN ortodoksyjny to: „zakładający ścisłą wierność swoim zasadom” i „rygorystycznie przestrzegający zasad jakiejś doktryny”.

 13. Gonia pisze:

  Ewo mam prośbę. Czy jest moźliwość abyś od czasu do czasu przekazywała nam Słowa od Pana Jezusa / dla jakiejś prywatnej osoby/. Bardzo nas wzmacniają duchowo.

 14. Renata Anna pisze:

  OTRZYMAŁAM NA POCZTĘ TAKĄ INFORMACJĘ.
  „- Myślę, że nasze czyny muszą mówić o naszej wierze. Dobrze byłoby, żeby nasze zachowania, styl życia, mówiły ludziom wokół o naszym związku z Jezusem – podkreśla doktor Helena Pyz. W Indiach, gdzie już od 30 lat pracuje wśród trędowatych nie wolno prowadzić misji ani otwarcie ewangelizować. Grozi za to nawet więzienie, a nawet śmierć z ręki hinduistycznych radykałów.
  O tych niełatwych realiach warto pamiętać w ogłoszonym przez Papieża Franciszka w całym Kościele szczególnym czasie modlitwy i solidarności. W październiku trwa bowiem Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Odbywa się on pod hasłem „Ochrzczeni i posłani”. Ojciec Święty przypomniał Polakom, że obchody tego miesiąca mają nam pomóc przede wszystkim „w ponownym odkryciu misyjnego znaczenia naszego przylgnięcia wiary do Jezusa Chrystusa, wiary darmo otrzymanej jako dar w sakramencie chrztu”. Zauważył, że wszyscy jesteśmy wezwani, byśmy sami byli świadkami Chrystusa i byśmy wspierali misjonarzy, którzy niosą Ewangelię wszystkim ludom na świecie. Franciszek zachęcił Polaków do modlitwy za misjonarzy, a także wspierania prowadzonych przez nich dzieł solidar ności.
  Dowodem na to, jak ważne są te dwa skrzydła – modlitwa i materialne wsparcie – jest 50 lat działalności Ośrodka Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. Doktor Helena często podkreśla, że bez modlitwy jej misja byłaby niemożliwa. „Wiara w Boga jest w 100 procentach motorem mojej pracy. Wierzę, że Pan Bóg mnie tam chce, wierzę, że jestem wciąż potrzebna, wierzę, że jeszcze mogę zrobić coś dobrego” – wyznaje lekarka. Przypomina zarazem, że swą misję może realizować dzięki hojności wielu Polaków zaangażowanych w Adopcję Serca, którzy często prawdziwie wdowim groszem wspierają trędowatych.
  Warto zauważyć, że w czasie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego mocno wybrzmiewa dramat ludzi trędowatych, ponieważ – decyzją Franciszka – jedną z jego twarzy jest doktor Wanda Błeńska, która przez ponad 40 lat leczyła trędowatych w Ugandzie i walczyła o ich godność. Polska lekarka znalazła się w gronie takich postaci, jak św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Franciszek z Asyżu czy św. Franciszek Ksawery. Doktor Helena znała się i przyjaźniła z doktor Błeńską. Dzieliły się nie tylko sposobami leczenia trądu i walki z wykluczeniem, ale i doświadczeniem wiary i modlitwy.
  Wsłuchując się w zachętę Papieża Franciszka otoczmy w tym miesiącu szczególną modlitwą dwie polskie Matki Trędowatych. Módlmy się o szczęście wieczne dla dr Wandy i rychłe rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. A dla dr Heleny, jej współpracowników i podopiecznych o potrzebne łaski. OFIARUJMY W TEJ INTENCJI CODZIENNY DZIESIĄTEK RÓŻAŃCA.
  Beata Zajączkowska”
  Oglądałam film ” Jutro czeka nas długi dzień”. https://www.youtube.com/watch?v=94asky_eBq0
  Wiem, że ta modlitwa jest dr Helenie Pyz bardzo potrzebna. Jeżeli więc ktoś czuje się na siłach może dołączyć do modlitwy, chociażby jednym Zdrowaś Maryjo!

 15. Monika pisze:

  Ważne, by obejrzeć do końca, bo na końcu jest ważna informacja, że jedyne, niemodernistyczne, 33-dniowe przygotowanie do Aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję, na podstawie „Traktatu” Św. Ludwika, jest opracowane przez Ks. Fryderyka Wilhelma Fabera.

  Pod nagraniem:
  33-dniowy okres ćwiczeń duchowych do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję –
  https://gloria.tv/text/PRD3Ar8fC8ut1e…
  ABC OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MARYI
  https://gloria.tv/text/vfWVMsZ3mZgg3c…

  Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny
  https://gloria.tv/text/QtqVG6qnP2Kv4F…

 16. wobroniewiary pisze:

  Pierwsza Komunia w wieku 101 lat, niemożliwe? Dla Boga nie ma nic niemożliwego.

 17. Joanna pisze:

  WAŻNY FILM „GENDER-TĘCZOWA REWOLUCJA”

  „DLA TRIUMFU ZŁA WYSTARCZY OBOJĘTNOŚĆ DOBRYCH LUDZI.(…) Ta precyzyjna ideologia próbuje zapanować nad nami, KROK PO KROKU PRZESUWAJĄC GRANICĘ – ostrzegają twórcy filmu z Fundacji Polska Ziemia.
  Już we wtorek 8 października o godzinie 16.30 na antenie Telewizji Trwam odbędzie się premiera filmu Fundacji Polska Ziemia pt. „Gender – tęczowa rewolucja”.
  Dokument Fundacji Polska Ziemia jest kontynuacją pierwszej części filmu; „Zmierzch. Ofensywa ideologii gender”. Ukazuje kulisy działalności środowisk homoseksualnych i promowanej przez nie niebezpiecznej ideologii.
  Film będzie emitowany również w środę o godzinie 23.50, czwartek o godzinie 11.00 oraz w piątek o godzinie 22.50.

  Read more: http://www.pch24.pl/gender—teczowa-rewolucja–dzisiaj-premiera-drugiej-czesci-dokumentu,71325,i.html#ixzz61lhUAXk1

 18. wobroniewiary pisze:

  Od jutra wraz z Kanał Ku Bogu i Wydawnictwo AA z Krakowa zapraszamy do wysłuchania nowej radiowej lektury, którą jest książka „Po tamtej stronie. Tajemnice życia po śmierci. Z ojcem Livio Fanzagą romawia Andrea Tornielli.” Czyta Igor Nadolski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s