Październik – miesiąc Maryi, miesiąc Różańca Świętego, któremu św. Jan Paweł II nadał mu moc egzorcyzmu

Ks. Adam Skwarczyński wspomina:
Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach – chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział:

„Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!” Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu”. Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów – od kilku miesięcy – Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!”

Jak się wydaje, aby Różaniec w pełni był egzorcyzmem, powinniśmy wypełnić przynajmniej trzy warunki: zaangażować w tę walkę swój rozum, swoją wolę, jak też mieć mocne przekonanie, że ta broń jest zawsze skuteczna. Inaczej mówiąc: mamy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania Przeciwnika (szatan znaczy właśnie przeciwnik), jak też wielką ufność w moc Boga i w Jego zwycięstwo, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą.

Módl się razem z nami – (Róża Różańcowa – kliknij)

Ojciec Pio nie wypuszczał różańca z rąk! Czyń podobnie – kliknij

„Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi”.
„Podajcie mi moją broń – mówił Ojciec Pio, gdy czuł, że traci siły w walce ze złem. – Tym się zwycięża szatana – wyjaśniał, biorąc do ręki różaniec”
Często, nawet w godzinie śmierci powtarzał : „Zawsze odmawiaj różaniec”.

„Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec. Nawet wtedy, gdy pracujesz: myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz, módl się – bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny” św. O. Pio

Kiedy O. Pio konał:
„Kiedy konał i już z nami nie mógł rozmawiać, jego jedyną odpowiedzią było pokazanie różańca i szeptane słowa: Zawsze, zawsze…”

W październiku rozpoczynamy „Miesiąc z Maryją” – nabożeństwo
wg św. Alfonsa Liguoriego 

Można zapisywać się tutaj: http://nowenny.pl/pazdziernik-z-maryja
Wtedy kolejne dni przychodzą prosto na e-mail

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

81 odpowiedzi na „Październik – miesiąc Maryi, miesiąc Różańca Świętego, któremu św. Jan Paweł II nadał mu moc egzorcyzmu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś w dniu św. Hieronima, Patrona tłumaczy – proszę Was wszystkich o modlitwę, abym miała zlecenia tłumaczeniowe, z których mogłabym żyć i utrzymywać się wraz z Anią

  Święty Hieronim (ok. 345-419/420), doktor Kościoła, znany jest przede wszystkim jako tłumacz i komentator Pisma Świętego. Swoją pracę traktował z niebywałym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Przez kilkanaście lat studiował język hebrajski i grecki, czytał manuskrypty, wyszukiwał i porównywał informacje pochodzące z wielu źródeł. Dokonany przez niego przekład Pisma Świętego, zwany Wulgatą, jest do dziś obowiązującym tłumaczeniem Biblii na język łaciński
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2019/09/30/30-wrzesnia-wspomnienie-obowiazkowe-sw-hieronima-kaplana-i-doktora-kosciola/

 3. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=2ysmaWKNlJE Jeśli Polska posłuszna będzie Woli Mojej……

 4. wobroniewiary pisze:

  Do szokujących zajść doszło na głównym placu w stolicy Meksyku. Zwolennicy aborcji chcieli podpalić katedrę metropolitalną. Sytuacja była na tyle poważna, że interweniować musiała straż pożarna.

  • Maggie pisze:

   Bóg jest MIŁOŚCIĄ I MIŁOŚĆ Pana Boga i bliźniego to podstawa szczęścia i życia. Meksykański nienawistny atak na katedrę TO nie tylko krzyczący do Nieba „wybryk” ALE NADE WSZYSTKO DOWÓD (proof/evidence) , ŻE
   PRO-CHOICE: = PRO-HELL & HATE

   • Paweł pisze:

    A tu posłuchajcie: Meksyk od znacznie lepszej strony – młodzi Meksykanie grają na 4 ręce słynny meksykański walc „Ponad falami”:

    • Paweł pisze:

     Natomiast na tym filmiku na samym początku – zanim pojawi się flaga Austrii – pojawia się flaga Meksyku [być może ma to jakiś związek z faktem, że cesarz Meksyku Maksymilian był bratem cesarza Austro-Węgier Franciszka Józefa I – https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom_Habsbursko-Lotary%C5%84ski ]. Filmik ten prezentuje bardzo ładny walc Carla Michaela Ziehrera op. 208 pod tytułem „WIEDEŃSKIE WYSTAWY ŚWIATOWE”:

 5. m-gosia pisze:

  Paweł dziękuję za wstawki muzyczne.Czasami zapominam ,że istnieje coś innego niż zwykła szara codzienność, a bardzo lubię muzykę.Wczoraj też po twojej propozycji zatopiłam się na youtubie do pierwszej w nocy.No mocno przegięłam.

  • wobroniewiary pisze:

   Ja kocham myzykę 😊

  • Paweł pisze:

   Dzięki. W dzisiejszych czasach dzięki Internetowi uzupełniam swoją wiedzę muzyczną. W domu mojej babci grywało się na pianinie (bo dwie siostry mojej mamy ukończyły 7-letnią szkołę pianina, a tylko moja mama już po 2 latach się „zbuntowała”, choć nawet te dwa lata jej się przydały – jak mówi – gdy potem kształciła się na nauczycielkę).
   I tak na przykład teraz dzięki Internetowi odkryłem, że znany mi od dzieciństwa (i grywany wielekroć przeze mnie) walc „Fale Dunaju” ma aż OSIEM części (8 walców „składowych” + „coda”, czyli zakończenie powtarzające pokrótce walc piąty, drugi i ósmy). Tych dwóch ostatnich części (czyli walców nr 7 i 8) zupełnie nie znałem [walce nr 1 i 2 są powszechnie znane i drukowane zawsze w polskich wydaniach nut; dalsze cztery poznałem dzięki znalezionym w domu babci nutom poniemieckim, ale dwa ostatnie walce „składowe” ani „coda” niestety się w nich nie zachowały]:

   [Walc ten jest o tyle osobliwością, że jego Autor był Rumunem. No cóż, Dunaj płynie przecież także przez Rumunię, więc kompozytorzy „austro-węgierscy” nie mogą mieć wyłącznego „patentu” na wszystkie piękne walce „naddunajskie”…]

   • babula pisze:

    Zapachniało mi dzieciństwem Dzięki 🙂

    • Paweł pisze:

     A tu jeszcze dwa dość nietypowe wykonania tego walca, które akurat mi się podobają (najpierw duet Rosjan na akordeonach, a potem Włoch na okarynie):


     Natomiast aby sobie powspominać tak POKRÓTCE wszystkie najsłynniejsze walce Johanna Straussa II, można posłuchać „muzycznej laurki” jaką mu zrobił jego brat Eduard Strauss z okazji 50-lecia twórczości wielkiego Johanna, KOMPILUJĄC umiejętnie fragmenty najważniejszych jego walców w jeden „wieniec laurowy”:

     A tu – nie aż tak „autorsko-kompozytorskie”, ale w założeniu podobne – współczesne zestawienie fortepianowe, czyli „potpourri walców” Johanna Straussa:

   • Paweł pisze:

    A tu zobaczcie, jak nieźle CZESCY kompozytorzy usiłowali dorównać Austriakom w komponowaniu walców – oto np. bardzo ładny walc „Dzieci z Monachium” Karela Komzáka:

    No i wreszcie akcent patriotyczny – piękny koncert Polaka z epoki późnoklasycystycznej (czyli jest to tutaj coś pośredniego między wiedeńskim klasykiem J. Haydnem a polskim romantykiem F. Chopinem, który notabene kontynuował w szeregu swoich kompozycji ewidentny w tym utworze tzw. styl „brilliant”):

    • Paweł pisze:

     Kiedyś słyszałem, jak niezrównany fachowiec od muzyki klasycznej – śp. Bogusław Kaczyński – mówił, że NAJSŁYNNIEJSZĄ ARIĄ w całej literaturze operetkowej jest aria „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” – a więc posłuchajcie jej w wykonaniu… Pawła Kukiza:

    • babula pisze:

     Pawle dzięki jeszcze raz 🙂 Weszłam na muzykę klasyczną, dawno jej nie słuchałam…a teraz nasączam się tymi cudownościami 🙂
     Tyle piękna Pan Bóg umieścił w człowieku!

    • Paweł pisze:

     Co do poszukiwań w Internecie, to dodam jeszcze z własnego doświadczenia, że warto czasami zajrzeć do czegoś lub wysłuchać czegoś, co na pierwszy rzut oka nie wydaje się atrakcyjne. Bo np. bardzo długo nie chciało mi się nawet wysłuchać w całości walca Johanna Straussa „Du und Du” op. 367 (to się po polsku tłumaczy chyba: „Tylko Ty”), ale kiedy w końcu go wysłuchałem, to z ogromnym zaskoczeniem stwierdziłem, że to jest po prostu „STRESZCZENIE W POSTACI WALCA” całej operetki „Zemsta nietoperza”, czyli drugiej po „Baronie cygańskim” najważniejszej operetki Johanna Straussa:

     Tak więc czasami „POZORY MYLĄ!”…

 6. wobroniewiary pisze:

  Oto i Ona – ZŁODZIEJKA ŁASK 😍Jako święta jest w stanie każdemu z nas coś wykraść 😉 – Św. Tereska od Dzieciatka Jezus. Jej wspomnienie przypada 1 października. Zachęcamy do modlitwy za Jej wstawiennictwem.

 7. Ania W. pisze:

  Chciałabym zapytać czy ktoś zna, odmawia albo coś wie o Różańcu 13 Tajemnic ku czci 13 cnót NMP za dusze w czyśćcu cierpiące.
  Spotkałam się z niedawno z tą modlitwą i budzi moje obawy, ponieważ po pierwsze za odmawianie
  są obietnice: można uwolnić 500 dusz z czyśćca itd, po drugie modlitwa ta pochodzi z modlitewnika
  „Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa”.
  Ostatnio robi się coraz bardziej popularna.

  Czy ktoś coś wie, zależy mi na konkretnej opinii, również kapłanów.

  • wobroniewiary pisze:

   Wiemy i ostrzegamy
   To kolejne „małpus Dei” – Kościół zatwierdził Koronkę tzw. „decymkę” 10 cnót NMP ale znalazł się ktoś, kto chce być lepszy, nawet rozprowadza te różańce i uważa się za lepszego a to owoc pychy i własnych wymysłów oraz jednego wielkiego nieposłuszeństwa

   • Joanna pisze:

    Pani Ewo, mam pytanie właśnie o tego ks. Czy to prowadzenie przez niego do duchowej rodziny o.Pio we Włoszech też jest nieważne? Wiem że głosi rekolekcje i są one polecane innym.
    Rozumiem że oleje i różańce nie, ale czy tak samo należy się odnieść do słowa i rekolekcji które głosi ten Kapłan? Czy takie też jest stanowisko jego przełożonych? czy tylko chodzi o te oleje i różańce?

  • cure pisze:

   Takie obietnice to akurat normalna rzecz : modlitwa sw Gertrudy ratujaca az 1000 dusz a nie jakies 500 😛 https://www.youtube.com/watch?v=rGlqZQilJ2E . mozna tez 1000 razy dziennie powiedziec Jezu Maryjo kocham was Ratujcie dusze. wlasciwie po co szukac nowinek ?

 8. Ania.W pisze:

  Mój brat kupił ten różaniec z modlitwą od kapłana na pielgrzymko -rekolekcjach we Włoszech.
  Az trudno uwierzyć.

 9. Ania W. pisze:

  Co zrobić z tym Różańcem i dołączonym obrazkiem ,dodam,że kupionym od księdza.

  • wobroniewiary pisze:

   Od księdza W.R.?
   Spalić!

   • Pielgrzym Mariuszz pisze:

    Chyba Twoja pycha zasłania Twoje oczy Ewo opamiętaj się ! Spalić olejek/różaniec bo co? Sama opisywałaś łaski które otrzymałaś? Niestety śmierdzi to hipokryzją. Wiem Ewo że nie przejdzie komentarz ale opamiętaj się proszę !

    • wobroniewiary pisze:

     To nie pycha – to pokorna odpowiedź na ostrzeżenia i apele ojca kapucyna z San Giovanni Rotondo, który każdą polską pielgrzymkę przestrzega przed olejami od tego księdza (ksiądz „WR” ludzi do rodziny O. Pio przyjmuje w innym klasztorze, bo wie, że legalnie to tym zajmuje się Biuro Pielgrzyma w San Giovanni Rotondo a wszelkie wpłaty tam dokonywane idą na cele Kościoła a nie na prywatne wątpliwe inicjatywy)!
     Teraz jeszcze doszły różańce do 13 cnót i obrazy o. Matteo (nie chcesz wiedzieć, co o. Cipriano de Meo mówił na ten temat).
     Litości!!!
     Masz wątpliwości – zapytaj przełożonych tego księdza od olejów i różańców.
     Ja już wątpliwości nie mam!

    • babula pisze:

     Łatwo osądzać @Pielgrzymie. I czym teraz to śmierdzi ? Opamiętaj się proszę !

    • wobroniewiary pisze:

     Szkoda pisać, ja już nie wpuszczę tu żadnego jego komentarza. Ja mu osobiście tłumaczyłam, że to co robi „ów ksiądz” jest złe. On wie, że szef Biura Pielgrzymów ostrzega, że o. Cipriano ostrzega, on się za głowę łapał i prosił o modlitwę za tego pogubionego kapłana

 10. Bogumiła pisze:

  Kochana Rodzino WOWITowa błagam Was wesprzyjcie modlitwą: wczoraj w nocy zmarł na atak serca chrzestny mojego syna – miał 35 lat. Żył z dala od Boga, chyba dalej już nie można i tak umarł. Błagam o modlitwę za duszę Michała. Dziękuję z serca.

 11. Betula pisze:

  W IV-ty dzień nowenny do Matki Bożej Różańcowej (28.IX – 6.X)

  „Przedziwny sekret Różańca Świętego” – Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (fragmenty)

  Święty Grzegorz z Nyssy mówi z wdziękiem, że jesteśmy malarzami. Nasza dusza jest czekającym płótnem, na które musimy nanieść pędzel; Cnoty są kolorami, które mają uwidocznić jej blask, a oryginał, który mamy kopiować to Jezus Chrystus, który doskonale reprezentuje Ojca Przedwiecznego. Tak więc jak malarz chcący, żeby jego portret był jak najbardziej naturalny, stawia sobie przed oczami oryginał i za każdym pociągnięciem pędzla, które wykonuje, spogląda na niego, tak i chrześcijanin musi mieć zawsze przed oczyma życie i cnoty Jezusa Chrystusa, ażeby nic nie powiedzieć, niczego nie pomyśleć i nic nie zrobić, co by nie było z Nim zgodne.

  To żeby nam pomóc w ważnym dziele naszego przeznaczenia, Matka Boża nakazała św. Dominikowi przedstawić wiernym odmawiającym Różaniec, święte tajemnice Jezusa Chrystusa, nie tylko żeby Go adorowali i wychwalali, ale przede wszystkim, żeby modelowali swoje życie i swoje działanie na Jego wzorze. Otóż, tak jak dzieci naśladując rodziców, patrząc na nich i rozmawiając z nimi uczą się; jak uczeń patrząc na pracującego mistrza uczy się wykonywania dzieła, podobnie wierni bracia Różańca rozważając głęboko i nabożnie cnoty Jezusa Chrystusa w piętnastu tajemnicach Jego życia, stają się podobni do tego Boskiego Mistrza z pomocą łaski i za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny.

  Jeżeli Mojżesz przekazał narodowi hebrajskiemu polecenie od samego Boga, żeby nie zapomniał o łaskach, jakimi został przez Niego obdarzony, o ileż bardziej Syn Boży może nam polecić, abyśmy wyryli w naszym sercu i mieli stale przed oczyma tajemnice Jego Życia, Jego Męki i Jego Chwały, którymi się z nami podzielił i przez które ukazał nam ogrom Swojej Miłości dla naszego Zbawienia.
  „Wszyscy, co drogą zdążacie, przyjrzyjcie się, patrzcie, czy jest boleść podobna do tej, co mnie przytłacza … Wspomnijcie na moje ubóstwo i moje poniżenie, wspominajcie na piołun i gorycz, które spożyłem dla was w czasie Swojej Męki.”

  Jezus Chrystus, Boski Oblubieniec naszych dusz, nasz drogi przyjaciel, chce, żebyśmy pamiętali o Jego dobrodziejstwach i cenili Go nade wszystko. To jest Jego ogromna radość jak również Matki Bożej i wszystkich świętych w Niebie, kiedy medytujemy pobożnie i z uczuciem nad świętymi tajemnicami Różańca, które są największym odzwierciedleniem Jego Miłości do nas i najbogatszymi prezentami, które mógłby nam dać. Dzięki właśnie takim prezentom sama Matka Boża i wszyscy święci doznają chwały.

  Błogosławiona Aniela z Foligno modliła się pewnego dnia do naszego Pana, pytając poprzez jakie ćwiczenia duchowe mogłaby najbardziej Go uczcić.
  Objawił się Jej przybity do krzyża i powiedział: „Moja córko, popatrz na Moje Rany.”
  Nauczyła się od tego słodkiego Mistrza, że nic nie jest Mu bardziej miłe, niż medytowanie Jego Ran. Potem pokazał Jej Rany Swojej Głowy oraz inne okoliczności Męki i powiedział:
  „Przecierpiałem to wszystko dla Twojego Zbawienia: cóż możesz zrobić, co byłoby równe Mojej Miłości dla ciebie?”

 12. sylwias pisze:

  Kochani, czy coś wiecie o stosunku konfederacji do aborcji?

  • Renata Anna pisze:

   Nie znam stosunku Konfederacji do aborcji ale mam informację na temat filmu o aborcji, który w chodzi do polskich kin w listopadzie br.
   Film „UNPLANNED „- NIEPLANOWANE, który w listopadzie wchodzi do Polskich kin był prawdziwym ciosem dla Planned Parenthood – największej sieci klinik aborcyjnych w USA. (Rocznie wykonują oni ponad 300 tysięcy aborcji, co stanowi 1/3 aborcji w całych Stanach). Film Nieplanowane o byłej dyrektorce jednej z ich klinik wyświetlany był w amerykańskich kinach przez 14 tygodni, przez wiele tygodni utrzymywał się też na szczytach list sprzedawanych DVD. Właśnie miał premierę w Kanadzie, Meksyku, wkrótce zobaczy go cała Ameryka Łacińska. Paulina Guzik rozmawiała w „Między Ziemią a Niebem” TVP1 z bohaterką filmu Nieplanowane, Abby Johnson.
   https://www.niedziela.pl/artykul/45646/Abby-Johnson-to-ze-zobaczylam-aborcje-na

  • cure pisze:

   moge sie domyslic jakie poglady ma JKM…
   btw jak PIS nie wygra wyborow to Koalicja PO SLD wprowadzi aobrocje do 9 miesiaca ( byly wypowidzi politykow lewicy na ten temat) . Wttedy kazda osoba ktora na PIS nie glosowala bedzie ta niewinna krwia obciazona. takie bedziecie miec czyste sumienie wyborcy Konfederacji. Wybor miedzy PIS a PO to nie jest wybor miedzy dzuma a cholera tylko miedzy grypa a cholera.

   Ja glosuje na kandydata z list Pis ktorego znam osobiscie i wiem ze jest przeciwko aborcji. Przeciez nie trzeba glosowac na jedynki.

   • BePe pisze:

    Proszę o chwilę logicznego myślenia:
    PiS opowiada się za kompromisem, a Konfederacja za pełną ochroną życia. Kto więc będzie obciążony tą krwią?

    • wobroniewiary pisze:

     Konfederacja jest tylko po to aby odebrać te kilka procent głosów PiS-owi, tak samo jak dawniej LPR z Giertychem na czele. To, że kilku posłów z Konfederacji będzie w stanie przeforsować całkowity zakaz aborcji eugenicznej to bujanie w obłokach. Proszę posłuchać co o Konfederacji i jej stosunku do aborcji mów jeszcze do niedawna jej członkini Kaja Godek, jeśli nie ma tam miejsca dla niej, nie będzie również miejsca dla połnej obrony życia. To środowisko jest zbyt pomieszane politycznie i zbyt skłócone wewnętrznie aby się mogło ostać i coś zdziałać pozytywnego. To są brutalne ale fakty. Są też inne kwestie które które wg mnie wykluczają Konfederację z politycznej sceny, i to nie tylko wręcz szkodliwa i niebezpieczna dla Polski ich polityka międzynarodowa ale też sprawy wewnętrzne.
     /Admin/

    • Joanna pisze:

     BePe zgadzam się z tobą. Ja nie będę wybierać ani pomiędzy dżumą a cholerą, czy też jakąś inną chorobą. Ja wybieram życie. Każdy niech zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem, nie przekonujmy się wzajemnie na siłę kto ma bardziej rację. Rządzący mieli 4 lata by zrobić cokolwiek dla życia (mając sejmową większość) – mnie już to nie przekonuje. A także inne sprawy i ich polityka międzynarodowa.
     Na marginesie: wydaje mi się, że musimy przekonać się na własne oczy że żadna partia nas nie ocali i nie da nam szczęśliwego życia. Że to Bóg musi być na 1 miejscu.
     I jest to dla mnie hipokryzja, że partia której w wyborach pomogło (audycje, wywiady itp.) Radio Maryja chce by trwał kompromis ws. Aborcji.

     https://www.pch24.pl/mateusz-morawiecki–zmian-kompromisu-aborcyjnego-nie-bedzie-bo-wywoluja-napiecia,71095,i.html

   • wobroniewiary pisze:

    Tutaj Cure niestety masz rację, możemy mieć chorobę którą już mamy i znamy lub popaść w jeszcze większą zarazę z której będzie niezwykle trudno wyjść.
    /Admin/

    • BePe pisze:

     Pozwolę sobie na polemikę. Współpraca Ruchu Narodowego z partią Wolność i środowiskiem Brauna przebiega bardzo dobrze, stworzyli wspólny program, mają gotowe np. 100 projektów ustaw. Pani Godek po wyjściu z Konfederacji zdecydowała się na start z listy ugrupowania Liroya, które nie ma w programie pro-life. Dlaczego za niezdecydowanie innych oskarża się tych, którzy się dogadali?

     Ja myślę tak: w Niemczech też partia konserwatywno-chrześcijańska była u władzy i to ona, a nie lewica, wprowadziła reformy lewicowe światopoglądowo. Wystarczy metoda małych kroczków.

     PiS może rządzić samodzielnie lub potrzebować koalicjanta. Konfederacja ma w sondażach od 4% do 7,5%, a jeśli nie wejdzie, to nie będzie NIKOGO, kto zmotywowałby PiS do prawicowych reform. Wystarczy naświetlanie pewnych tematów, przez co PiS będzie zmuszony do zabrania głosu i jasnego określenia się za lub przeciw.
     Chociaż już w sprawie aborcji głos zabrał…

    • wobroniewiary pisze:

     A ja Adminka proszę o modlitwę i niepolitykowanie na tej stronie

    • cure pisze:

     tez fajnie w tej kwestii wypoiedzial sie Gadowski. Trzeba zeby PIs wygral wybory. a potem ich krotko trzymac i patrzec na rece. niestety ale wladza i bezkarnosc deprawuje nawet najwiekszych idealistow.

  • BePe pisze:

   Całkowity zakaz aborcji jest w programie Konfederacji. Od lat niezmienne poglądy w tej kwestii mają jej liderzy, tj. Braun, Winnicki, Bosak.

   • cure pisze:

    Giertych Misio Kaminski i Niesiolowski rowniez mieli i maja niezmienne poglady w tej kwestii.

    Wsrod poslow pisu sa osoby rowniez za zakazem aborcji i przeciec mozna na te osoby glosowac. Zreszta jak sie w naszej polityce takie rzeczy dzieja ze Kukiz idzie z PSLem to ja bym sie nie dziwil jak by po wyborach Braun zawarl koalicje z PO. Ludzie glosujacy na konfederacje sa zwodzeni tak samo jak wczesniej Ci popierajacy Kukiza czy wlasnie LPR.

    ja sam kiedys popieralem JKM no ale z tego wyroslem. Oby Duch Sw natchnal wszystkich przed wyborami. Madrosc Roztropnosc Rozsadek.

    • BePe pisze:

     Przepraszam, ale najpierw Pan (Pani?) napisał, że nie wie, jakie poglądy w kwestii aborcji ma JKM (a jest i był przeciwnikiem), a teraz Pan pisze, że kiedyś go popierał – wydaje mi się to zupełnie nieprawdopodobne.
     Po drugie: dlaczego wszyscy popierający inne partie mają być zwiedzeni, tylko nie zwolennicy PiS-u? Skoro nie wiedział Pan, że Konfederacja jest pro-life, to znaczy, że nie zna Pan nawet pobieżnie programu Konfederacji. Jak można oczekiwać rozsądnego podjęcia decyzji przez wyborców, skoro wielu konserwatystów nie poświęciło nawet 2 minut, żeby chociaż obejrzeć film o programie Konfederacji, nie mówiąc o jakimkolwiek innym wysiłku w celu uzyskania wiedzy z innego źródła niż telewizja?

    • wobroniewiary pisze:

     To jest ostatnia wypowiedź polityczna na tej stronie

     Tu potrzeba modlitwy a politykowania mam serdecznie dość

    • cure pisze:

     napisalem cos zupelnie innego ! peace !

 13. Voitec. pisze:

  Dzisiaj umarł mój tatuś. Proszę, modlitwę. Dziękuję.

 14. wobroniewiary pisze:

  Uwaga! Uwaga!
  Znów chodzą lewe smsy i informacje o rzekomym objawieniu Ivana w Medjugorje
  „”Najnowsza Wiadomosc z Medjugorie od wizjonera Ivano. Matka Boza prosi zeby codziennie o godz. 18.30 przerwac swoje obowiazki i odmowic co najmniej 3 razy Zdrowas Maryjo o pokoj i przeciwko zblizajacej sie wojnie. Prosi zeby ksieza otworzyli koscioly i gromadzili ludzi na goracej modlitwie rozancowej.” Przekaz innym.”

  To stare i nieprawdziwe Echo Medjugorje to prostowało setki razy. Ivan tego nie przekazywał, ten sms krąży od co najmniej 4 lat. O godz. 18-30 to najczęściej jeszcze trwa Msza św. i wtedy Pan Jezus jest na ołtarzu albo trwa już Komunia św. Różaniec – zawsze (odmawiam codziennie) ale na I miejscu Msza św. i Żywy Pan Jezus w Eucharystii

  • BEATA M. pisze:

   Właśnie dzisiaj otrzymałam takiego sms’a i wiem jak go potraktować, dziękuję, że jesteście ❤️ We wszystkich powyższych intencjach POD TWOJĄ OBRONĘ… 🙏

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s