15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno – przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus:

„…powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy i określamy jako dogmat objawiony przez Boga: że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” (Breviarium fidei VI, 105)

Orzeczenie to papież wypowiedział uroczyście w bazylice św. Piotra w obecności prawie 1600 biskupów i niezliczonych tłumów wiernych. Oparł je nie tylko na innym dogmacie, że kiedy przemawia uroczyście jako wikariusz Jezusa Chrystusa na ziemi w sprawach prawd wiary i obyczajów, jest nieomylny; mógł je wygłosić także dlatego, że prawda ta była od dawna w Kościele uznawana. Papież ją tylko przypomniał, swoim najwyższym autorytetem potwierdził i usankcjonował.

Przekonanie o tym, że Pan Jezus nie pozostawił ciała swojej Matki na ziemi, ale je uwielbił, uczynił podobnym do swojego ciała w chwili zmartwychwstania i zabrał do nieba, było powszechnie wyznawane w Kościele katolickim. Już w VI wieku cesarz Maurycy (582-602) polecił obchodzić na Wschodzie w całym swoim państwie w dniu 15 sierpnia osobne święto dla uczczenia tej tajemnicy. Święto to musiało lokalnie istnieć już wcześniej, przynajmniej w V w. W Rzymie istnieje to święto z całą pewnością w wieku VII. Wiemy bowiem, że papież św. Sergiusz I (687-701) ustanawia na tę uroczystość procesję. Papież Leon IV (+ 855) dodał do tego święta wigilię i oktawę.
Z pism św. Grzegorza z Tours (+ 594) dowiadujemy się, że w Galii istniało to święto już w VI w. Obchodzono je jednak nie 15 sierpnia, ale 18 stycznia. W mszale na to święto, używanym wówczas w Galii, czytamy, że jest to „jedyna tajemnica, jaka się stała dla ludzi – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny”. W prefacji zaś znajdujemy słowa: „Tę, która nic ziemskiego za życia nie zaznała, słusznie nie trzyma w zamknięciu skała grobowa”.
U Ormian uroczystość Wniebowzięcia Maryi rozpoczyna nowy okres roku kościelnego. Liturgia ormiańska na ten dzień mówi m.in.: „Dziś duchy niebieskie przeniosły do nieba mieszkanie Ducha Świętego. (…) Przeżywszy w swym ciele życie niepokalane, zostałaś dzisiaj owinięta przez Apostołów, a przez wolę Bożą uniesiona do królestwa swojego Syna”.
W liturgii abisyńskiej, czyli etiopskiej, w tę uroczystość Kościół śpiewa: „W tym dniu wzięte jest do nieba ciało Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej, naszej Pani”.
15 sierpnia obchodzą pamiątkę tej tajemnicy również Chaldejczycy, Syryjczycy i maronici. Kalendarz koptyjski pod dniem 21 sierpnia opiewa Wniebowzięcie ciała Matki Bożej do nieba.

Wniebowzięcie MaryiRóżne bywają nazwy tej uroczystości: Wzięcie Maryi do nieba, Przejście, Zaśnięcie, Odpocznienie Maryi. Nie wszyscy ojcowie Kościoła, zwłaszcza na Wschodzie, byli przekonani o fizycznej śmierci Matki Najświętszej. Dlatego także Pius XII w swojej konstytucji apostolskiej nie mówi nic o śmierci, a jedynie o chwalebnym uwielbieniu ciała Maryi i jego wniebowzięciu. Kościół nie rozstrzygnął zatem, czy Maryja umarła i potem została wzięta do nieba z ciałem i duszą, czy też przeszła do chwały nie umierając, lecz „zasypiając”.

Niemniej jasne i stanowcze są wypowiedzi Ojców Kościoła. Na Zachodzie pierwszą wzmiankę o tym niezwykłym przywileju Maryi podaje św. Grzegorz z Tours: (+ 594):
I znowu przy Niej stanął Pan, i kazał Jej przyjąć święte ciało i zanieść w chmurze do nieba, gdzie teraz połączywszy się z duszą zażywa wraz z wybranymi dóbr wiecznych, które się nigdy nie skończą.

Św. Ildefons (+ 667):
Wielu przyjmuje jak najchętniej, że Maryja dzisiaj przez Syna Swego (…) do pałaców niebieskich z ciałem została wyniesiona.

Św. Fulbert z Chartres (+ 1029) pisze podobnie:
Chrześcijańska pobożność wierzy, że Bóg Chrystus, Syn Boży, Matkę swoją wskrzesił i przeniósł Ją do nieba.

Św. Piotr Damiani (+ 1072) tak opiewa wielkość tajemnicy dnia Wniebowzięcia:
Wielki to dzień i nad inne jakby jaśniejszy, w którym Dziewica królewska została wyniesiona do tronu Boga Ojca i posadzona na tronie. (…) Budzi ciekawość aniołów, którzy Ją pragną zobaczyć. Zbiera się cały zastęp aniołów, aby ujrzeć Królową, siedzącą po prawicy Pana Mocy w szacie złocistej w ciele zawsze niepokalanym.

Modlitwa ułożona przez Padre Matteo da Agnone
do Matki Bożej Wniebowziętej

O, słodka Matko, o Królowo, o Pani nasza
Jeśli widzisz nas w grzechach – podnieś nas!
Jeśli w łasce – podtrzymuj nas!
Jeżeli na drodze do Boga zatrzymujemy się – porusz nas!
jeśli idziemy – pocieszaj nas!
Ty jesteś naszą pośredniczką,
Podobnie jak Syn Twój jest pośrednikiem
pomiędzy Ojcem a człowiekiem,
tak Ty jesteś pośredniczką
między człowiekiem a Twoim Synem.
Jesteś naszą warownią, spójrz na wojnę, jaka nas otacza
Jesteś naszą gwiazdą, spójrz na burzę jaka się podnosi.
Jesteś jak księżyc, spójrz na ciemną noc,
pośród której się znajdujemy.
Broń, kieruj, oświecaj nasze serca,
abyśmy trzymając się prostej drogi do nieba
mogli się cieszyć najpierw Bogiem,
a potem Tobą na wieki wieków. Amen

Matka Boża prosiła w Fatimie:
„chcę, byście odmawiali codziennie różaniec”

Nowenna Pompejańska przed wyborami parlamentarnymi
od 19.08.2019 do 11.10.2019
„O Polskę wolną od aborcji, eutanazji, lgbt i wszelkiego diabelstwa”

Link do zapisów: kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

65 odpowiedzi na „15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały 2019 rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa codzienna za osobę lgbt do 13 maja 2020 r:

   „Jezu miłosierny, proszę Cię za tę osobę, którą duchowo adoptowałem, a która przez wewnętrzne nieuporządkowanie znajduje się w niebezpieczeństwie potępienia wiecznego. Daj jej łaski potrzebne, by odnaleźć Ciebie. Spraw, by odnalazła piękno czystej miłości i weszła na drogę nawrócenia i uzdrowienia. Amen”
   + codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego

 2. Ania pisze:

  Z okazji 15 sierpnia „Madonna w altanie różanej ❤
  i życzenia dla każdego z nas od św. Jana Bosko 😇

 3. Ania pisze:

  Musimy odkłamać wczoraj i dziś! Marsz Życia Polaków i Polonii w Oświęcimiu

 4. wobroniewiary pisze:

  O Dziewico Niepokalana, Matko Boga i Matko nas ludzi! Wierzymy z całą gorliwością naszej wiary w Twoje tryumfalne wzięcie z duszą i ciałem do niebios, gdzie zostałaś ogłoszona Królową wszystkich chórów anielskich i wszystkich zastępów Świętych. I my łączymy się z nimi, aby chwalić i błogosławić Pana, który Cię wywyższył ponad wszystkie czyste stworzenia, aby ofiarować Ci żar naszej pobożności i miłości.

  Wzrok Twój, który macierzyńsko pieścił pokorne i cierpiące człowieczeństwo Jezusa na ziemi, nasyca się w niebiosach widzeniem chwalebnego człowieczeństwa Mądrości Niestworzonej, radość Twej duszy w oglądaniu twarzą w twarz godnej uwielbienia Trójcy Przenajświętszej porusza Serce Twe uszczęśliwiającą tkliwością a my, nędzni grzesznicy, my, którym ciało obniża lot duszy, błagamy Cię, abyś oczyściła nasze zmysły, byśmy nauczyli się już tu na ziemi, kosztować Boga z cudów stworzenia. Amen

 5. Betula pisze:

  „Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny” – rozdział 58

  Z książki
  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – Maria z Agredy

  Audiobook:
  http://www.youtube.com/watch?v=ut5Gw6-_0jA&list=PLRAjap92cYdqITig6sP5iU6irs-kwBJk8

 6. wobroniewiary pisze:

  15 sierpnia – Uroczystość WNMP, rocznica cudu nad Wisłą.

  „Tak, jak św. Paweł mówi o WNIEBOWSTĄPIENIU naszego Pana jako wstępie do Jego wstawiennictwa za nas, tak my powinniśmy mówić o WNIEBOWZIĘCIU Matki Bożej jako o wstępie DO JEJ WSTAWIENNICTWA ZA NAS.”

 7. mięta pisze:

  Uroczystość Wniebowzięcia należy do tzw. świąt nakazanych, co oznacza, że katolicy na całym świecie mają obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej

  Dogmat o Wniebowzięciu Maryi z duszą i ciałem do nieba został ogłoszony przez Papieża Piusa XII w 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus (Najszczodrobliwszy Bóg). Dokonało się to na usilną prośbę biskupów i świeckich z całego świata, także z Polski.

  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywana jest tradycyjnie również dniem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów zioła i kwiaty, które są tam święcone. To również okazja do dziękczynienia rolników za plony, które zebrali.

 8. mięta pisze:

  Ks. Glas: wsłuchajmy się w głos Maryi. To Ona zwycięży piekło!

  Gdy świat staje się duchowym bagnem, gdy w Kościele pojawia się straszliwa herezja modernizmu, doprowadzając do korupcji duchowej, jedynym ratunkiem pozostaje Maryja, Matka Syna Bożego – pisze ks. Piotr Glas w nowej książce „Ostatnie wołanie Maryi”.

  Maryja woła – a może powinienem powiedzieć mocniej: krzyczy – dziś do świata i do Kościoła. Wszystkie znaki na niebie i ziemi już od stu pięćdziesięciu, a może nawet dwustu lat uświadamiają nam, że dzieje się coś nadzwyczajnego. Można w to wierzyć albo nie, można mieć maryjną pobożność lub jej nie mieć, ale nie sposób zaprzeczyć temu, iż współczesność jest czasem wielkiej duchowej bitwy. Maryja odgrywa w niej olbrzymią rolę. Do Niej, jak to zostało zapowiedziane w Apokalipsie, należeć będzie ostatnie słowo, bo Bóg Jej dał władzę pokonania szatana. To brzmi niewiarygodnie, ale Bóg swojemu stworzeniu – kobiecie – dał ostatnie słowo w walce z całą potęgą piekła

  Read more: http://www.pch24.pl/ks–glas–wsluchajmy-sie-w-glos-maryi–to-ona-zwyciezy-pieklo-,68808,i.html

 9. Ania pisze:

  Ku szczytom nieba podąża
  Maryja, jasna jutrzenka,
  Wspanialsza blaskiem od słońca
  I od księżyca piękniejsza.

  Całego świata Królowa
  Na tronie dzisiaj zasiada,
  Gdyż Ona Tego zrodziła,
  Kto był przed światła początkiem.

  Wstępuje ponad aniołów,
  Przewyższa świętych zastępy,
  Bo Jej zasługi są większe
  Niż wszystkich błogosławionych.

  Ogląda władzę monarszą
  Swojego Pana i Stwórcy,
  Którego w łonie nosiła
  I w żłób złożyła ubogi.

  Przez Ciebie, czysta Dziewico,
  Twój Syn wziął ciało człowiecze,
  Więc teraz módl się do Niego,
  By nas za braci swych uznał.

  Maryjo, z Tobą pragniemy
  Wysławiać Trójcę Najświętszą,
  Gdyż Bóg do nieba Cię wziąwszy
  Okazał swoją potęgę. Amen.

  Hymn Godziny Czytań Uroczystości Wniebowzięcia NMP
  zdjęcie Wniebowzięcie Peter Paul Rubens

 10. wobroniewiary pisze:

  Opis Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na podstawie „Poematu Boga Człowieka”.

  Z duszą i z ciałem. Z pism Marii Valtorty
  „…to, co nazywa się niewłaściwie Moją śmiercią, było ekstatycznym zachwyceniem się Bogiem […]. Bóg jednak chciał mieć Mnie, Niepokalaną, w Niebie z duszą i z ciałem, zaraz po zakończeniu Mego ziemskiego życia. Uczynił to dla pouczenia o Swoim pierwotnym stwórczym planie, jaki miał wobec człowieka, którego On, Stwórca, przeznaczył do życia i do przejścia bez śmierci z Raju ziemskiego do niebiańskiego: do wiecznego Królestwa”.

 11. ewajabo1313 pisze:

  Szczęść Boze,
  Proszę o zapisanie mnie na NP EWA1313

 12. wobroniewiary pisze:

  Kochani, nawet sobie nie wyobrażacie ile i jakich bluzgów leci dziś na NMP
  Widzę treść wsadzając to do spamu, serce się kraje…
  Proszę, wynagradzajmy Bogu za te zniewagi zadawane naszej Królowej Nieba i Ziemi

 13. m-gosia pisze:

  Dzisiaj około 12.30 na końcu kazania na Sumie Odpustowej w Ludźmierzu ks.Arcybiskup Marek Jędraszewski wspomniał i przytoczył słowa pieśni Sodalicji Maryjnej „Błękitne rozwińmy sztandary”.Pamiętam tę pieśń,zagrzewa do boju .

 14. Ania pisze:

  Sataniści szaleją 😦

  Abp Terrence Prendergast potępił tzw. czarną mszę, którą sataniści chcą „odprawić” w Ottawie. Hierarcha podkreślił, że jest ona „nikczemna” i „nienawistna”. Dodał, że potępia ją z troski o wszystkich wiernych Kościoła

  Bluźnierczy rytuał, zorganizowany przez Nicholasa Marca, szefa krajowego organizacji Świątynia Szatana w Kanadzie, odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 22:00 w heavy metalowym barze o nazwie The Koven. Miejsce to znajduje się zaledwie kilka przecznic od bazyliki i katedry Notre Dame w Ottawie. Marc powiedział redakcji Global News, że będzie to „pierwsza zorganizowana, publiczna czarna msza w historii Kanady”. Jak się okazuje, sataniści sprzedają dla wszystkich chętnych bilety po 20 dolarów, na podstawie których będą wpuszczani do baru.

  Satanista stwierdził również, że rytuał satanistyczny jest „wyrazem wolności osobistej” oraz że „wyrazem wolności jest bluźnierstwo”. Jak wynika z jego wypowiedzi dla Global News, sataniści podczas „czarnej mszy” zamierzają odwrócić krzyż do góry nogami. Podczas bluźnierstwa będą obecne także inne satanistyczne symbole.

  • wobroniewiary pisze:

   Arcybiskup Ottawy stwierdził również, że praktyki okultystyczne i satanistyczne otwierają drzwi do „królestwa zła”, dając demonicznym duchom przyzwolenie, aby „zainfekować miasta negatywnymi i złymi energiami”. Hierarcha zapowiedział odprawienie Mszy św. w intencji zadośćuczynienia za zło, które wydarzy się podczas satanistycznego obrzędu.

   Hierarcha poprosił również o modlitwę wiernych w intencji osób, które wezmą udział w „czarnej mszy”. „Proszę wstawiennicze grupy modlitewne, aby modliły się za tych, którzy planują wziąć udział w tym wydarzeniu, aby odwrócili się od ścieżki ciemności i zamiast tego zwrócili się ku światłu wiary” – powiedział abp Prendergast na łamach National Catholic Register

 15. Ania pisze:

  Ważne słowa ks. abp. Jędraszewskiego: Odnieśliśmy wspaniałe zwycięstwo, ale zmaganie smoka z nami trwa. Nie bądźmy bierni!

 16. Paweł pisze:

  W nawiązaniu do dzisiejszego Święta:
  Gdzieś czytałem, że między Bogiem a Matką Bożą różnica jest m. in. taka, że kiedy (lub „o ile”) będziemy w Niebie, to ZROZUMIEMY w pełni Matkę Bożą, bo Ona jest Osobą doskonałą, ale jest Osobą ludzką. Natomiast Trzy Osoby Boskie będziemy w Niebie poznawać CORAZ BARDZIEJ i BARDZIEJ przez całą wieczność (to będzie takie nigdy nie kończące się „crescendo” chwały, „wizji uszczęśliwiającej”), ale tak do końca to Osób Boskich NIE ZROZUMIEMY NIGDY…

 17. wobroniewiary pisze:

  Bardzo mocna i ważna homilia

 18. agnieszka pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Na dniach zwalniają się miejsca w różach różańcowych, (które współmoderuję), będących pod skrzydłami ojców z Niepokalanowa i Jasnej Góry: 2 miejsca w róży za ojców i rownież 2 w róży o dobrego małżonka. Czy ktoś z Wowit bylby zainteresowany przyłączeniem się? pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem!

  • Elżbieta pisze:

   Jestem zainteresowana przystąpieniem do Róży Różańcowej za współmałżonka prosząc o jego nawrócenie.

   • wobroniewiary pisze:

    Proszę sobie wybrać jedną na stałe tajemnicę i podać nam 😉

   • agnieszka pisze:

    Witaj Elżbieto, dziekuje za odpowiedź na moje ogłoszenie. Wpisze Cie na jedno z tych dwóch miejsc, które się zwolniły . Czy znasz zasady działania róż? Jesli nie to zapraszam do kontaktu mailowego (kontakt na priv przez Ewę / przez Wowit). Do każdego miejsca jest przypisana Tajemnica na dany miesiac. Jak się wchodzi na zwolnione przez kogoś miejsce to bierze się Tajemnicę, która przypada na dany miesiac dla tego miejsca. Ewa chyba po prostu nie zauważyła powzyszego mojego ogłoszenia i myślała, ze Ty do niej się zgłaszasz , do nowej rozy, która byc może powstaje na Wowit. Dlatego pewnie zasugerowała, ze możesz sama z siebie wybrać Tajemnicę, bo faktycznie jak się tworzy róża nowa to można sobie na ten pierwszy miesiąc wybrać Tajemnicę. Roza za mezow, którą prowadzę (im św Józefa), działa od listopada. Obecnie wolne miejsce jest przy 1 Tajemnicy Bolesnej oraz przy 4 Chwalebnej. Daną Tajemnicę rozważa się przez miesiąc – podałam Ci te co są do wzięcia teraz na sierpień. Prosze daj znak, którą z tych dwóch opcji wolisz to przypisze Cię do jednej z nich. Co miesiąc jest zmiana Tajemnic na kolejna (czyli jak masz na sierpień 4 Chwalebna to na wrzesień 5 chwalebna, na pazdziernik 1 radosna itd az cały cykl różańcowy się omodli). Potem decydujesz czy chcesz nastepny cykl czy nie. To tyle z grubsza tytułem wstępu. Pozostaję do dyspozycji na priv (adres mailowy moj do dalszej korespondencji można przez Wowit na priv uzyskać) . Pozdrawiam Ciebie serdecznie i cały Wowit, życząc wszystkim blogoslawionej niedzieli 💙

    • Elżbieta pisze:

     Zasady działania róż znam bo sama prowadzę Róże Różańcowe za dzieci.Pani Agnieszko proszę mi przydzielić według swego uznania . Dziękuję i pozdrawiam.

    • agnieszka pisze:

     Wspaniale Pani Elzbieto, tez jestem w rozy za dzieci, dzis takie czasy, ze bez codziennego rozanca w intencji rodziny to ani rusz. Pomyslalam, ze moze Ewa obecnie jest tak zajeta organizacją Pompejanki za Ojczyzne, ze nie ma co jej zawracac glowy posrednictwem w kontakcie mdzy nami, zatem po prostu oto moj nr tel 606 238 669 – prosze o kontakt , chocby smsowy, celem dogrania szczegolow. Zapraszam tez inne chetne osoby jesli sie znajda na Wowit: sa jeszcze 2 miejsca w rozy za ojcow i 1 w rozy o dobrego malzonka. pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem

 19. Magda pisze:

  Moja kolezanka wlasnie napisala mi ze chcialaby zdradzic swojego meza…
  Prosze o modlitwe przez rece sw. Józefa o nawrocenie oraz milosc i wiernosc w ich małżeństwie. Bóg Zapłać!

 20. Izabela pisze:

  Maryja ,jako Niepokalana, była wolna od grzechu pierworodnego, więc nie mogła umrzeć, bo przecież śmierć jest karą za grzech. Została wzięta do nieba jako żywa osoba, z duszą i ciałęm. Potwierdziła to zresztą widzącym w Medjugorje. Szczęść Boże.

  • Zebra pisze:

   Izabelo,
   Św.Anna Katarzyna Emmerich opisuje, że Pan Jezus dał wybór Matce Bożej, czy chce umrzeć ponieważ tak jak piszesz była wolna od grzechu. Matka Boża we wszystkim chciała naśladować Syna i postanowiła umrzeć, nim Syn weźmie ją z duszą i ciałem do nieba.

   Tu jest to objawienie uznane przez KK przytoczone dokładniej:
   https://m.fronda.pl/a/wniebowziecie-nmp-wedlug-anny-katarzyny-emmerich-1,131440.html

   • Paweł pisze:

    To charakterystyczne, że w odniesieniu do szczegółów przebiegu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jakby Z REGUŁY występują RÓŻNICE pomiędzy tym, co różni mistycy przedstawiają na ten temat na podstawie otrzymanych przez siebie objawień.
    Dwa lata temu tu na stronie, we wpisie na uroczystość 15 sierpnia (teraz już usuniętym), pisałem:
    Dwa (…) [różniące się] opisy Wniebowzięcia NMP wg objawień danych mistyczkom można przeczytać na następujących stronach:
    1. Według Marii Valtorty – http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-035.htmlhttp://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-036.html
    – wraz z osobistym komentarzem Najświętszej Maryi Panny i Pana Jezusa:
    http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-037.html
    2. Według Sł. Bożej Marii z Agredy – http://www.mocmodlitwy.info.pl/files/MARIA_Z_AGREDY-MISTYCZNE_MIASTO_BOZE.pdf
    Czcigodna Maria z Agredy podaje np., że z Wniebowzięcia Matki Bożej „najbardziej radowali się nasi pierwsi rodzice – Adam i Ewa, następnie św. Anna, św. Joachim i św. Józef”.

    Natomiast we wcześniejszym wpisie z tegoż roku 2017 (też już teraz usuniętym), na święto Matki Bożej Anielskiej (2 sierpnia), pisałem:
    (…) Niedawno odkryłem, że cztery mistyczki, których książki mam u siebie w domu (Maria Valtorta, bł. Anna Katarzyna Emmerich, czcigodna Maria z Agredy i św. Brygida Wielka) inaczej odpowiadają w swoich objawieniach na pytanie: ile czasu ciało Najświętszej Maryi Panny spędziło w grobie. A mianowicie:
    1. Według Marii Valtorty ciało Maryi w ogóle nie zostało złożone w grobie, lecz po „zaśnięciu” nastąpiło Wniebowzięcie: http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-07-037.html
    2. Według bł. Anny Katarzyny Emmerich ciało Maryi miało uroczysty pogrzeb i zostało złożone w grobie, lecz tej samej nocy po pogrzebie nastąpiło Wniebowzięcie. A miało to miejsce w Efezie.
    3. Według czcigodnej Marii z Agredy Maryja umarła w piątek 13 sierpnia i została uroczyście pogrzebana w Dolinie Jozafata w Jerozolimie, a w niedzielę 15 sierpnia nastąpiło Jej Wniebowzięcie: http://www.mocmodlitwy.info.pl/files/MARIA_Z_AGREDY-MISTYCZNE_MIASTO_BOZE.pdf
    4. Według św. Brygidy grób Maryi znajdował się w Dolinie Jozafata w Jerozolimie, a ciało Maryi leżało w tym grobie po Jej śmierci przez 15 dni [za: Św. Brygida Wielka „Objawienia i inne dzieła”, str. 331 („OBJAWIENIA” – Księga VII, rozdział 26) – wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2004, przekład z języka łacińskiego: ks. Jan Hojnowski SCJ, o. Salezy Kafel OFMCap., ks. Tadeusz Wietecha SCJ].
    Czyli zależnie od wizjonerki czas przebywania ciała Maryi w grobie wynosił:
    a) zero (wg Marii Valtorty);
    b) niecały dzień (wg bł. Anny Katarzyny Emmerich);
    c) niecałe 2 doby (wg czcigodnej Marii z Agredy);
    d) 15 dni (wg św. Brygidy).
    [Na koniec mogę nadmienić, że mnie osobiście najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja przedstawiona przez Marię Valtortę.]

 21. wobroniewiary pisze:

  Święty Rochu – módl się za nami ❤

  Roch stracił rodziców w młodym wieku. Wówczas, idąc za radą Ewangelii: "Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie" (Mt 19, 21), pieszo, z kijem podróżnym w ręku udał się z pielgrzymką do Rzymu. Nie doszedł jednak do Wiecznego Miasta, gdyż w miasteczku włoskim Acquapendente zastał epidemię dżumy. Zatrzymał się tam, aby zarażonym spieszyć z pomocą, nie bacząc, że sam naraża się na śmiertelne niebezpieczeństwo. W nagrodę za to heroiczne poświęcenie dla bliźnich Pan Bóg miał go obdarzyć łaską uzdrawiania. Zjednało mu to sławę świętego. Uciekając przed otaczającym go tłumem wielbicieli, opuścił miasto i udał się do Rzymu, gdzie spędził ok. 3 lat, nawiedzając kościoły, opiekując się chorymi i ubogimi

  W drodze powrotnej do Francji zatrzymał się w Loreto. W Piacenza znowu zastał epidemię dżumy. Przy posłudze chorym zaraził się. Znalazł się jednak pewien zamożny człowiek, który się nim zajął. Kiedy Roch wyzdrowiał, udał się dalej na północ. Gdy jednak znalazł się już nad Jeziorem Wielkim w miasteczku Angera, pochwycili go żołnierze pograniczni i biorąc go za szpiega, uwięzili. Poddano go indagacjom śledczym, połączonym ze stosowaniem tortur. Wycieńczony, po pięciu latach więzienia Roch zmarł w lochu. Jego niewinność i świętość miał ujawnić cudowny napis na ścianie więzienia: "Ci, którzy zostaną dotknięci zarazą, a będą wzywać na pomoc św. Rocha, jako swego pośrednika i orędownika, będą uleczeni".

  https://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-16b.php3

 22. Monika pisze:

  https://pl.aleteia.org/2018/08/16/sw-roch-troskliwy-pielgrzym-ktoremu-zycie-uratowal-pies-wszyscy-swietni/
  Został patronem chorych na zarazę i jego wizerunek pojawiał się we wszystkich szpitalach.
  Ponadto patronuje kawalerom, osobom fałszywie oskarżonym, grabarzom, aptekarzom oraz… psom. W końcu to właśnie to zwierzę okazało mu więcej miłosierdzia niż mieszkańcy odwiedzanego miasta.

  • Monika pisze:

   https://kosciol.wiara.pl/doc/1860065.Swiety-uzdrowiciel

   Wkrótce okazało się, że potrafi czynić cuda, dzięki którym wielu zostało uzdrowionych. Była to sensacja, przyciągająca tłumy. Roch nie chciał być jednak lokalną atrakcją. Któregoś dnia wymknął się z miasta u udał się w kierunku Rzymu.

   Tam przez trzy lata opiekował się biednymi i chorymi, po czym wyruszył w drogę powrotną do Francji. Odwiedził m.in. Loreto i Piacenzę, gdzie ponownie zastała go „czarna śmierć”. Także tutaj Roch poświęcił się pielęgnowaniu chorych, sam zarażając się dżumą. Udało mu się jednak wyzdrowieć. Według jednej z legend stało się to za sprawą psa i anioła, a było to tak:

   Zadżumiony Roch opuścił Piacezę i ukrył się w lesie, by nie zarażać innych. Tam jednak wytropił go pies, który zaczął mu przynosić każdego dnia chleb. Po czasie, gdy chory zaczął odzyskiwać siły, pojawił się jeszcze anioł, który w cudowny sposób uleczył późniejszego świętego.

   Wkrótce Roch znów mógł wyruszyć w drogę, jednak gdy zbliżał się do granicy w okolicach Angera, strażnicy wzięli go omyłkowo za szpiega. Zaczęli przesłuchiwać, torturować i w końcu zamęczyli na śmierć. Mieszkańcy miasteczka ujęli się jednak „za pielgrzymem, którego sława świętości zdołała już do nich dotrzeć. Zabrali ze sobą relikwie Świętego i pochowali je w parafialnym kościele. Potem przeniesiono jego relikwie do Voghera a wreszcie do Wenecji (w roku 1485), gdzie do dnia dzisiejszego można je oglądać w kościele wystawionym ku jego czci” – pisał ks. Wincenty Zalewski SDB w „Świętych na każdy dzień” (Wydawnictwo Salezjańskie, 1989 rok). Wkrótce potem zaczęły powstawać bractwa, szpitale, przytułki, a nawet rochici – rodzina zakonna.

   W ikonografii często przedstawia się go jako żebraka w łachmanach w towarzystwie psa liżącego mu rany. Co ciekawe, właśnie ów pies jest bohaterem jednej z legend dotyczących świętego Rocha.

   Gdy patron umarł, jego pies zaczął wyć z żalu tak przeraźliwie, że sam wkrótce potem zdechł i pojawił się u boku świętego, gdy ten miał przekraczać bramę niebieską. Widząc psa św. Piotr oburzył się i nie zgodził, na wpuszczenie zwierzęcia do raju, a że Roch nie chciał rozstawać się ze swym wiernym towarzyszem, zrezygnował z raju i wrócił wraz z psem na ziemię, gdzie „ich cienie dokonywały cudów i uzdrawiały ludzi z wścieklizny” – przypuszczał Jean Quercy, autor tekstu „Święty Roch i raj zwierząt”, która znalazł się w zbiorze „Legendy Chrześcijańskie” (wyd. Promic, 2013 rok).

   Co było dalej? Wieści o ziemskich cudach św. Rocha i jego psa dotarły wreszcie do samego Boga, który koniecznie chciał porozmawiać z Rochem, dlatego też zgodził się, by do raju wszedł także jego pies.

   Wtedy jednak inni święci zaczęli się domagać, by i ich pociechy przekroczyły wrota niebios. Np. św. Piotr chciał koguta, Noe gołębicę, św. Hubert łanię, Jonasz… wieloryba. Bóg Ojciec i na to wyraził zgodę.

   „Pokój zwierzętom. Zwierzęta kochane przez świętych mają w sobie coś więcej niźli inne, mają jakby duszę. niechaj wejdą. każdy z was wprowadzi zwierzę, które było mu przyjacielem” – powiedział Stwórca.

   W finale opowieści do raju wchodzą także wół i osioł, które ogrzewały Dzieciątko Jezus w betlejemskim żłóbku.

 23. Ania pisze:

  Świat w Czechach stanął do góry nogami! Pedofile chronieni przez policję – obrońcy rodziny i wiary nazywani ekstremistami.

 24. wobroniewiary pisze:

  Kochani,
  bardzo wszystkich przepraszam, ale wszelkie komentarze, zapisy będę robić od jutra w dzień czy wieczór.
  Bardzo źle się czuję, potrzebuję odpocząć, pospać albo tylko leżeć z dala od komputera, tel. i wszystkiego. Mam wrażenie, że wszystkie soki ze mnie wychodzą, zero siły – przepraszam, ale komentarze muszą poczekać. Potrzebuję Waszej modlitwy, pomocy i zrozumienia

  Ps. Jakby kto klątwę rzucił….

  • Bożena pisze:

   +++❤

  • Maggie pisze:

   Ochrona Ewo również tym co poniżej – słuchaj jeśli nie możesz śpiewać i w ogóle wszyscy uwielbiajcie Pana Boga, okrywając się jak pancerzem pieśnią uwielbienia (to również ważne przy odmawianiu Nowenny Pompejańskiej, którą zaczynamy od poniedziałku – bo zły szaleje kiedy Różańcem się go grzmoci):

   Ciebie Boga wysławiamy

   Koronka uwielbienia Boga ze św.Michałem Archaniołem

   Bogurodzica

  • Katarzyna pisze:

   +++

  • Renata Anna pisze:

   +++

  • Paweł pisze:

   Pomodliłem się za Adminkę i według jej intencji prostymi modlitwami (m. in. 1 całą częścią Różańca, modlitwą „Anioł Pański”, modlitwami nawiązującymi do wybranych Patronów Adminki, takimi jak np. „Święty Michale Archaniele…”, Cudownym Responsorium „Si qaeris” do św. Antoniego z Padwy, Nowenną do Najśw. Serca Jezusa ułożoną przez św. Ojca Pio itp.).
   Ale jeżeli chodzi Patronów, którzy być może bardziej „akuratnie” nawiązują do powyższych słów Adminki: „Jakby kto klątwę rzucił….”, to może warto wkleić tu ponownie moje dwa komentarze z zeszłego roku (które znajdowały się pod usuniętym już wpisem na święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego). Oto te komentarze (były one wtedy chyba moją odpowiedzią na czyjąś prośbę o modlitwę):
   *******************
   Na stronie http://catholicsaints.info/patrons-against-sorcery/ wymieniono dwoje „PATRONÓW PRZECIWKO CZAROM”, a są nimi św. Benedykt z Nursji i bł. Kolumba z Rieti.
   Natomiast na stronie http://catholicsaints.info/patrons-of-possessed-people/ wymieniono jedenastu „Patronów ludzi owładniętych przez SZATANA”, a są nimi m. in. św. Bruno (założyciel zakonu kartuzów) i św. Dympna (dziewica i męczennica) – oboje znani też jako „Patronowie obłąkanych” (jak podaje zacytowana niżej książka) – oraz dwaj męczennicy zaliczani do Czternastu Świętych Wspomożycieli: św. Cyriak i św. Dionizy (pierwszy biskup Paryża).
   Oto modlitwy ku czci czworga z nich zacytowane z książki „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”:
   1. Ku czci św. Benedykta z Nursji (str. 253):
   „Boże, który ustanowiłeś św. Benedykta opata wspaniałym nauczycielem w szkole służby Bożej, naucz nas, abyśmy ponad wszystko przedkładali Twoją miłość i zawsze szli drogą Twoich przykazań. Amen.”
   2. Ku czci św. Brunona z Kolonii (str. 364-365):
   „Boże, który wezwałeś św. Brunona, aby służył Tobie w samotności, pozwól nam w czasie naszej ziemskiej wędrówki nieustannie myśleć o sprawach niebios i zawsze znajdować czas dla Ciebie. Amen.”
   3. Ku czci św. Dympny, męczennicy czystości (str. 173):
   „Wysłuchaj, o Panie, nasz Zbawco, naszych modłów, które zanosimy przez pamięć św. Dympny, patronki epileptyków i obłąkanych. Spraw, aby krzepił nas jej przykład i łaskawa pomoc. Amen.”
   4. Ku czci św. Dionizego, biskupa i męczennika (str. 367):
   „Boże, który wysłałeś św. Dionizego i jego towarzyszy, aby głosili Twoją wiarę narodom i obdarzyłeś ich cnotą wytrwałości, spraw, abyśmy za ich przykładem nauczyli się gardzić korzyściami i nie ulegać przeciwnościom świata. Amen.”
   ___________________
   Mogę jeszcze zacytować dawną łacińską modlitwę ku czci wyżej wspomnianego św. Cyriaka męczennika, zgodnie z łacińskim Brewiarzem Rzymskim opublikowanym w 1961 roku („BREVIARIUM ROMANUM ex decreto Sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Summorum Pontificum cura recognitum” – Editio prima iuxta typicam, Tomus alter, Romae-Turonibus-Parisiis, SUMPTIBUS ET TYPIS MAME, Copyright 1961 by Maison Mame):
   „Deus, qui nos annua sanctorum Martyrum tuorum Cyriaci, Largi et Smaragdi solemnitate laetificas: concede propitius; ut, quorum natalicia colimus, virtutem quoque passionis imitemur. Per Dominum nostrum Iesum Christum Filium tuum, qui tecum vivit et regnat in unitate Spiritus Sancti, Deus, per omnia saecula saeculorum. Amen.”
   A oto moje prywatne tłumaczenie tej modlitwy:
   „Boże, który radujesz nas doroczną uroczystością świętych Męczenników Twoich Cyriaka, Larga i Smaragda: udziel łaskawie, abyśmy tych, których narodziny dla nieba czcimy, także odwagę męczeństwa naśladowali. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”
   Jako ciekawostkę mogę dodać, że ostatni przedsoborowy Kalendarz Rzymski wydany za pontyfikatu św. Jana XXIII uwzględniał nie tylko wyżej wymienionego św. Cyriaka (pod datą 8 VIII), lecz również prawie wszystkich Czternastu Świętych Wspomożycieli (jedynie oprócz św. Achacego), tak jak ich wymieniono na stronach: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czternastu_%C5%9Awi%C4%99tych_Wspomo%C5%BCycieli i http://catholicsaints.info/fourteen-holy-helpers/
   Można to sprawdzić w angielskim tekście tego Kalendarza na stronie: https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1960

 25. Kasia pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za siostrę męża. Kobieta pogubiła się bardzo. Tylko napiszę w skrócie o co chodzi, bo naprawdę ona potrzebuje ratunku. Modlę się za nią również ale tu cud potrzebny. Pierwsze dziecko ma z jednym facetem, ślub kościelny z kolejnym, z którym jest po rozwodzie. Obecnie mieszka z konkubentem , który też jest po rozwodzie i 30 lat starszy od niej. Rok temu urodziła dziecko ale najprawdopodobniej ma je jeszcze z innym facetem. Dzisiaj dowiedziałam się o tym. Jest ona chrzestna mojej córki, gdyż twierdziła, że nawraca się 3 lata temu, jednak to było najprawdopodobniej kłamstwo, aby tylko chrzestna zostać, przeplakalam już tą sytuację z chrztem, zaufalam jej, chciałam dość szansę i ona to wykorzystała. On chyba nic nie rozumie, uważa że jest ok. Jest bardzo znerwicowana. Widziała, że nosi cudowny medalik, który dałam teściowej. Bóg zapłać za każdą modlitwę w intencji Bogusi.

  • Maggie pisze:

   W największych cierpieniach czy zmaganiach się własnych lub bliźnich, pamiętajmy aby z ufnością wielbić Pana Boga oddając mu sprawę w Jego Ręce … prosząc (bez buntu, że tak się stało) Jezu Ty się tym zajmij❣️.
   Kasiu, może ?, serdecznie proś też własnymi słowami lub tymi poniżej:

   Litania do św.Walentego

   Litania do św.Marii Magdaleny

   Modlitwa do św.Marii Magdaleny

   💕

   • Maggie pisze:

    Zawsze TEŻ pamiętajmy ❗️o modlitwie ochronnej dla siebie i bliskich (zanurzenie we Krwi Pańskiej, czy Pod Twoją obronę).
    Muszę dodać, że trudno abyśmy w natłoku zajęć/pędzie życia etc, wznosili modły do poszczególnych Świętych z długiej listy tak jeden po/za drugim. Dlatego myślę, że w każdej sytuacji, dodatkowo ❗️do wybranych modlitw, można serdecznie zwrócić się prywatnie (!) modlitwą:

    Jezu, Maryjo, Józefie Święty i WSZYSCY Święci i Święte, Błogosławieni i Błogosławione, Służebnicy Boży i Służebnice Boże w Niebie, kocham Was, ufam Wam, RATUJECIE dusze, ratujcie nas, ratujcie kapłanów i Kościół , ratujcie Polskę, ratujcie rodziny, ratujcie rodzaj ludzki. Proszę Was i tu przedstawić … leżącą na sercu sprawę: ….
    💕🙏🏻❣️

 26. Bozena pisze:

  Dzisiaj pomodlimy się Różańcem Ojca Pio o 16:00 w naszym kościele parafialnym za panią

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s