Pielgrzymka do Włoch 18-27 września 2018: „Rok jubileuszowy św. O. Pio”

Jak wiemy, w tym roku przypada 100-lecie otrzymania stygmatów i 50-lecie śmierci świętego Ojca Pio. Wiele osób już było w San Giovanni Rotondo, niektórzy dopiero co wrócili, ale może ktoś z naszych Czytelników zechce uczestniczyć w nocy z 22 na 23 września w wyjątkowym nocnym czuwaniu modlitewnym na placu przy kościele w San Giovanni Rotondo  – wraz ze św. O. Pio i Matką Bożą Łaskawą?

Oprócz San Giovanni pielgrzymi odwiedzą następujące miejsca: 
Wenecja – Padwa – Asyż – Casia – Rzym – Pompeje – Neapol – San Giovani Rotondo – Serracapriola – Monte Sant’angelo – Lanciano – Ortona – Loreto – San Marino

TERMIN: 18.09 – 27.09. 2018 /10 DNI/
KOSZT: 650 ZŁ + 350 EURO

1 DZIEŃ Wyjazd. Msza Św. na terenie Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię do TARVISIO. Obiadokolacja i nocleg

2 DZIEŃ (19.09): Śniadanie. Przyjazd do WENECJI, płynięcie statkiem turystycznym na Plac św. Marka. Przejazd do PADWY zwiedzanie Bazyliki Św. Antoniego Msza Św. i modlitwa przy grobie Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ (20.09): Po śniadaniu przejazd do ASYŻU – nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka oraz św. Klary, a także innych miejsc związanych z życiem tych świętych. Msza św. w Bazylice św. Franciszka. Przyjazd do CASCIA – miasta Św. Rity – patronki od spraw trudnych i niemożliwych. Nawiedzenie Bazyliki, Modlitwa przy grobie Świętej. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ (21.09): Śniadanie. Msza Św. Przejazd do WATYKANU. Nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra. Modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II. Zwiedzanie: Zamek Anioła (z zewnątrz), Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz), Fontanna di Trevi. Przejazd na obiadokolację nocleg do hotelu.

5 DZIEŃ (22.09): Śniadanie. Przejazd do POMPEI Msza Św. w Sanktuarium Królowej Różańca Św.  Przejazd do NEAPOLU – Nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” – powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc! Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Obiadokolacja. Dla Chętnych Wieczorem wspólny różaniec w Bazylice Św. O. Pio i czuwanie przy grobie ŚwiętegoNocleg.

6 DZIEŃ (23.09): Śniadanie. Msza św. w bazylice O. Pio Wycieczka po SAN GIOVANNI ROTONDO – Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Ojca Pio. Wspólna Droga Krzyżowa Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ (24.09): Śniadanie. Msza św. Przejazd do SERRACAPRIOLA, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Następnie przejazd do MONTE SANT`ANGELO gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Michała Archanioła – jedynego Sanktuarium konsekrowanego przez samego Michała Archanioła. Modlitwa i zwiedzanie  Sanktuarium. Powrót do SAN GIOVANI ROTONDO. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ (25.09): Śniadanie. Przejazd do LANCIANO, gdzie w VIII w. Miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza Św. w sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do ORTONY – miasta o bogatej historii, kulturze i sztuce. Spacer po starym mieście o gęstej zabudowie i malowniczych zaułkach. Udamy się do katedry pod wezwaniem św. Tomasza, w której przechowywane są doczesne szczątki Apostoła. W jej wnętrzach zobaczymy obrazy ze scenami z życia świętego Tomasza oraz bogato zdobioną freskami kopułę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do LORETO. 

9 DZIEŃ (26.09): Śniadanie, LORETO – Msza Św. Zwiedzanie Sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu Maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który jest nazaretańskim domem Maryi, modlitwa, Nawiedzenie Cmentarza z Polskimi Żołnierzami. Przejazd do SAN MARINO. Przejazd na nocleg do TARVISIO. Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ (27.09): Śniadanie. Przejazd do Polski. Msza Św. na terenie kraju. Powrót w godzinach wieczornych

Program pielgrzymki i dane biura pielgrzymkowego: kliknij

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

50 odpowiedzi na „Pielgrzymka do Włoch 18-27 września 2018: „Rok jubileuszowy św. O. Pio”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Właśnie zaczął się II dzień Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi a tu można odsłuchać dzień
  I-szy:

 3. babula pisze:

  Wszystko co złe rzuciło się na moją rodzinę i na mnie. Proszę o modlitwę.Bardzo proszę.
  O.Pio wstawiaj się za nami.

 4. Ania pisze:

  Mam bardzo ważne pytanie

  Czy gabinet diagnostyki i terapii biorezonansowej, diagnostyki DDFAO oraz profesjonalnych porad żywieniowych to jest ok czy ten biorezonans to jakieś dziadostwo? 😦

  • Monika pisze:

   Przeczytaj nawet w zwykłej wikipedii i będziesz miała jasną odpowiedź, bez wątpliwości – 10 pierwszych linijek, a nawet 3 pierwsze linijki tekstu wystarczy.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Biorezonans

   • Bogumiła pisze:

    Nie kierowałabym się definicją z wikipedii a porozmawiała z jakimś fizykiem. Biorezonans działa diagnostycznie na takiej same zasadzie jak rezonans. Tylko te gabinety biorezonansowe mają też inne rzeczy, typu: otwieranie czakr i inne. Tego należy się wystrzegać. Biorezonans w diagnostyce czasami jest jedyną opcją jaką można choremu zrobić. U mojego syna potwierdziły się alergie wziewne, potem zrobione testem z krwi. Nawet te robione rezonansem były dokładniejsze. Sprawdzaliśmy u alergologa.
    Biorezonans tylko jako diagnostyka, reszty należy się wystrzegać!

    • babula pisze:

     Moniko może to Ci pomoże podjąć decyzję:
     „Niewątpliwymi wadami korzystania z tej metody leczniczej są jej czasochłonność oraz dość wysokie koszty. Jeden zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych, a często potrzebna jest wielomiesięczna terapia.

     Jednak największym problemem tej metody jest to, że badania naukowe nie potwierdziły jej skuteczności – wynika z nich, że działa ona równie dobrze, jak placebo. Być może w przyszłości pojawią się jakieś dowody na to, że biorezonans działa, póki co jednak budzi on wiele zastrzeżeń wśród środowisk naukowych i medycznych – wiele z nich uważa, że jest to zwykłe oszustwo.”
     ze strony: https://zdrowie.tvn.pl/a/co-to-jest-i-na-czym-polega-biorezonans

    • babula pisze:

     przepraszam -mój kom. był do Ani

   • Monika pisze:

    Pewnie, że wikipedia nie jest najwyższym autorytetem ale jakimś źródłem podstawowej wiedzy jest i to co podaje można sprawdzić.
    Jednak czy i to nie wystarczy, że biorezonans bazuje na urządzeniu stosowanym przez scjentologów oraz, że diagnostyka ta nie jest potwierdzona przez naukę? Czy nie wiemy czym jest scjentologia? Sporo już filmów i świadectw było, że jest to destrukcyjna sekta.
    Biorezonans to nie jest żadna naukowa metoda ale pseudonaukowa. Nie jest to wiedza medyczna a więc zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej czyli alternatywnej, gdzie praktyki, metody są obalone, niemożliwe do udowodnienia na podstawie badań naukowych lub ich działanie jest szkodliwe.
    O tym już wielokrotnie było, że Kościół przestrzega przed stosowaniem metod i praktyk, które nauka obala, które są niesprawdzone itd. i należą do tzw. medycyny niekonwencjonalnej i przeczytamy o tym na wielu stronach Katolickich.
    Starszą wersją tej techniki – biorezonansu – jest elektroakupunktura, czyli zmodyfikowana wersja akupunktury. Czy trzeba też udowadniać, że akupunktura jest pseudonaukowa?
    Czy to wszystko mało?
    Czy naprawdę wolimy szukać pomocy w metodach pseudonaukowych niż potwierdzonych nauką?

    • kropka pisze:

     Ludzie idą za nowinkami jak ślepi a potem płaczą, że ktoś w rodzinie odchodzi od Boga, ktoś zdradza, bije czy pije, firma bankrutuje itp. itd.
     A to nic innego jak konsekwencje wcześniejszego życia, korzystania z uzdrowicieli i sprzętów uzdrowicielskich

    • Maggie pisze:

     Baczność❗️: Mi to kojarzy się jak porównanie leczenia homeopatią zamiast: konwencjonalnego uwzględniającego ziołolecznictwo.
     Monika i Kropka zwróciły uwagę na sedno sprawy = NIC ująć czy dodadać, podobnie myślę.
     Wybór należy do człowieka, bo ma wolną wolę.

 5. Barbara pisze:

  Proszę o modlitwę bo u mnie też wszystko złe rzuciło sie na mnie i mojego syna Patryka,prosze również za nas o modlitwę.
  św.o.Pio módl sie za nami.,wstawiaj się za nami.

 6. Ania pisze:

  Inwazja demonów na Polskę. Rozmowa z dr. Stanisławem Krajskim

  Demony wnikają w polskie życie polityczne i atakują polski Kościół.

  Marian K. Podkulski: To zdanie (powyżej) jest chyba grubo przesadzone. Wygląda to jak polowanie na czarownice, których w istocie nie ma. Toż to nie średniowiecze.

  Stanisław Krajski: To, co Pan nazywa „polowaniem na czarownice” miało miejsce we wczesnej nowożytności, a nie w średniowieczu, bo w okresie reformacji pomiędzy XV a XVII. Miało wtedy miejsce w całej Europie oko. 80 tys. procesów o czary, czyli o kontakty z demonami. Wynikałoby z tego, jeśli te dane nie są zawyżone, że w całej Europie było góra, i to przez 200 lat, 160 tys. czarownic (przy założeniu, że połowa z nich stanęła przed sądami). A ile dzisiaj, jak Pan myśli, jest w Europie i w USA czarownic?

  MKP: Kilkadziesiąt?

  SK: W USA jest ok. 300 tys. zarejestrowanych czarownic, w Europie jeszcze więcej?

  MKP: Niemożliwe.

  SK: To są fakty. Niech Pan poczyta sobie o religii Wicca, której wyznawcy uznają się za czarownice

  MKP: I to te czarownice wprowadzają demony do Polski?

  SK: Nie. Wie Pan, że w dokumentach Kościoła katolickiego masoneria określana jest jako „pomocnicy szatana na ziemi”?

  http://prawy.pl/76048-inwazja-demonow-na-polske-rozmowa-z-dr-stanislawem-krajskim/

 7. Ehmm pisze:

  Gość Niedzielny
  „Kto krytykuje nauczanie Franciszka, nie jest wierny tradycji Kościoła”. Abp Fisichella w 25. rocznicę ogłoszenia przez św. Jana Pawła II encykliki „Veritatis splendor”.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   „Współczesny człowiek powinien ponownie zwrócić się do Chrystusa, aby otrzymać od Niego odpowiedź na pytanie, co jest dobre, a co złe” – wskazał włoski hierarcha, przypominając główne myśli dokumentu.

   ………….
   Czytam jeszcze raz i przecieram oczy !
   Od kiedy nie wiemy co jest dobre , a co złe ?
   Już małe dziecko czuje w sercu , że czegoś robić nie wolno , bo sie z tym kryje !
   Ponadto mamy Dekalog , mamy Błogosławieństwa , mamy Ewangelie , mamy Listy Apostolskie , mamy Tradycje Kościoła , mamy ciągłość nauczania …. Znamy Drogę , więc jak to jest , ze ciągle nie wiemy jak idziemy ?
   Naukę zwątpieniu poddajemy ! Zamęt siejemy !
   Drogowskazów za mało?
   „Bóg jest niezmienny ” zostawili Święci .
   Więc o co chodzi ?
   Czy nie o słowa Pawłowe , że „będą szukać nowych nauczycieli , bo ich świerzbią uszy”?
   Dla nowego postepowania poszukujemy rozwiązania … – Usprawiedliwienia dla nie-Ewangelii .
   Pana zmieniamy na pana . Stąd nauka obróbce poddana !
   Czy nie tak ?!
   Przyjdź Duchu Swiety , Duchu Prawdy przyjdź ! I zamieszkaj w sercu Kapłana , niech pierzchną ciemności przed Obliczem Pana , amen .
   ……………….
   2 List do Tymoteusza /
   Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty , spełnij swe posługiwanie!
   ….
   Bądźcie trzeźwi , czuwajcie ! ….

 8. Martyna pisze:

  Odwagi! To ja nie bój się! Nie bój się jak jest bardzo ciężko, nawet wtedy gdy nie znasz jutra albo co jest za zakrętem , i kiedy wszyscy cię opuszczą. Nie bój się! To JA JESTEM Panem Twojego życia! Odwagi! /o. Tadeusz Iwaszczyszyn OSPPE

  I jeszcze (akurat) taka myśl. ☺!

  • Agnieszka pisze:

   Martynko, mnie jeszcze pomagają myśli św. Ojca Pio na każdy dzień i losowanie cytatów ze str. „Twoja Biblia”. Cudownie że masz się już lepiej, miejmy nadzieję, że to początek Twojego uzdrowienia. Wszystkiego dobrego! ☺

   • Katarzyna pisze:

    Polecam jeszcze Tomasza Kempisa „O naśladowaniu Chrystusa”. Książkę, która pomogła wielu ludziom, będących w sytuacjach granicznych, na przestrzeni wieków. Cięszę się bardzo, że wracasz do zdrowia.

   • Martyna pisze:

    Agnieszko, dziękuję. ☺ Też mam nadzieję, że już bliżej, jak dalej.
    Jak jest, jest dobrze, Bóg wie, co robi.
    Oo widzisz, również czytałam i rady ojca Pio na każdy dzień i nawet, jak i Ty losowałam sobie cytat – to bardzo mi pomagało, kiedy byłam w szpitalu i nie wzięłam ze sobą Pisma Świętego.
    Aż otworzyłam sobie w okienkach na telefonie, ażeby o tym pamiętać i zaglądać. Dziękuję.

    Kasiu, przyznam, że książki nie miałam w swoich rękach. Od czasu do czasu przewinie mi się właśnie z niej kilka zdań. Zawsze, jak najbardziej trafnych, prawdziwych, dających do myślenia. Chciałabym kiedyś przeczytać całość. Może wynajdę ją w bibliotece.
    Taak. Też cieszę się, kiedy dostaję ten oddech od choroby. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i już o niej będę mogła zapomnieć. ☺ Ale nie o tych wszystkich owocach, dobrach, które obok niej zaistniały.

    Z Bogiem

  • Monika pisze:

   Ja, Pan, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku Jakubie, nieboraku Izraelu! Ja cię wspomagam – wyrocznia Pana – odkupicielem twoim – Święty Izraela.
   http://www.verbumdei.com.pl/2013/12/nie-boj-sie-robaczku-jakubie-nieboraku.html

 9. Leon pisze:

  Bóg zapłać wszystkim, którzy się modlili w intencji uzdrowienia mojej ręki. Nadal BARDZO proszę o modlitwę. Walka trwa. Miłosierdziu Bożemu zawierzamy też Twórców i Czytelników tej wspaniałej strony. Błogosławionego dnia! Jezu ufam Tobie!

 10. Betula pisze:

  76 lat temu Niemcy zgładzili w komorze gazowej Edytę Stein

  W czwartek przypada 76. rocznica śmierci w komorze gazowej niemieckiego obozu Auschwitz II-Birkenau karmelitanki św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein). To pierwsza Żydówka, która przeszła na katolicyzm i została wyniesiona na ołtarze.

  Edyta Stein została beatyfikowana w 1987 r. przez papieża Jana Pawła II. 11 lat później została kanonizowana. Rocznica jej śmierci jest w Kościele katolickim dniem modlitw za ofiary Holokaustu. Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel odprawi w czwartek wieczorem mszę św. w kaplicy oświęcimskiego klasztoru karmelitanek.

  Edyta Stein urodziła się we Wrocławiu w pobożnej rodzinie żydowskiej w 1891 r. Była doktorem filozofii. W wieku 30 lat przeszła na katolicyzm. 12 lat później wstąpiła do zakonu karmelitanek. Przyjęła imię Teresa Benedykta od Krzyża. W wyniku narastających prześladowań Żydów pod koniec 1938 r. została przeniesiona do klasztoru Karmelitanek w Echt na terenie Holandii.

  2 sierpnia 1942 r. zakonnica została aresztowana w klasztorze przez gestapo i osadzona w policyjnym obozie tranzytowym Amersfoort. Dwa dni później została przeniesiona do obozu zbiorczego w Westerbork w okupowanej Holandii. Stamtąd Niemcy deportowali zakonnicę – wraz z blisko tysiącem Żydów – do Auschwitz. Wśród nich znajdowało się kilkudziesięciu ochrzczonych Żydów, a także siostra Edyty, Róża. Transport wyruszył 7 sierpnia 1942 r. i dotarł do obozu w następnym dniu.

  Po selekcji na rampie kolejowej, tzw. Judenrampe, znajdującej się pomiędzy obozem macierzystym Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, do obozu skierowano niespełna połowę przywiezionych. Pozostałych, w tym Edytę i Różę, Niemcy zgładzili 9 sierpnia w jednej z pierwszych komór gazowych w Birkenau, tzw. czerwonym lub białym domku. Ofiary czekały na śmierć w niewielkim lasku na terenie obozu.

  (…) Święta Teresa Benedykta od Krzyża jest współpatronką Europy.
  (…)

  ze strony http://www.dzieje.pl

 11. Ehmm pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV pt. 7.08.1987, godz. 8.45

  † Zawsze oczekuję twej miłości i twego wołania o wsparcie dla ciebie i innych. Chcę pomagać i być blisko, ale oczekuję twego pragnienia i otwarcia serca. Tak wiele chcę dać. Przychodź i bierz dla Moich dzieci, które same nie potrafią.

  Syr 46, 13.15. 20 "Umiłowany przez swego Pana Samuel,
  prorok Pański… Przez swą prawdomówność okazał się rzeczywiście prorokiem, a prawdziwość widzenia uznana została dzięki jego słowom. … Oznajmił los królowi
  i z głębi ziemi głos swój podniósł
  w przepowiedni, by usunąć nieprawość ludu".

 12. Ehmm pisze:

  Niezwykła demonstracja mocy demonów, spuszczonych ze smyczy na niczego nie spodziewających się chrześcijan. Benny Hinn nawet nie dotyka wielu z nich, ludzie padają jam muchy, powaleni na ziemię siłą… Ducha Bożego? Oczywiście są komentatorzy twierdzący oraz argumentujący, że to moc Ducha Bożego. Można zauważyć, że nie tylko osoby w najbliższym otoczeniu Hinna upadają ale całe rzędy z dala od sceny padają uderzane niewidoczną siłą.

  Można zauważyć łzy wzruszenia, niepohamowany płacz czy wstrząsy padaczkowe niektórych powalonych na podłogę.Film obnażający jego oszustwa oraz królewski styl życia. Kilka przykładów jego bogactwa: 10 milionowa willa, dwa Mercedesy, $80 tyś każdy. Nocuje w najbardziej wystawnych hotelach, które każą sobie płacić do ponad $10,000 dolarów za noc. Prywatny samolot, którego utrzymanie kosztuje ponad $100,000 miesięcznie.

  Odnośnie jego rzekomych cudów uzdrowieniowych jeden z byłych członków owego kościoła ewangelicznego powiedział, że nie istnieje ani jeden przypadek udokumentowanego cudu uzdrowienia.

 13. Betula pisze:

  O św.Dominiku patronie dzisiejszego dnia:

  „Święty Różaniec, w takiej formie i metodzie, według której odmawiamy obecnie, wywodzi się
  z Kościoła i podany był przez Najświętszą Maryję Pannę świętemu Dominikowi w 1214 roku, w celu
  nawrócenia albigeńskich heretyków i grzeszników w sposób, jaki zaraz opiszę. Opisuje go także
  błogosławiony Alan de la Roche w swojej słynnej książce zatytułowanej „De Dignitate Psalterii” – „O
  godności Psałterza Maryi”, czyli Różańca świętego.

  Święty Dominik świadom, że grzechy chrześcijan stanowiły przeszkodę do nawrócenia
  albigensów, wybrał się do lasu w pobliżu Tuluzy, gdzie spędził trzy dni i trzy noce na nieustannej
  modlitwie i pokucie. Nie przestawał jęczeć, płakać i ranić swojego ciała biczowaniem, żeby złagodzić
  gniew Boży, aż padł ledwo żywy. Objawiła mu się wtedy Matka Boża, której towarzyszyły trzy
  księżniczki niebieskie i powiedziała mu:
  Czy wiesz, mój drogi Dominiku, jaką bronią posłużyła się Święta
  Trójca, żeby naprawić świat? – O Pani, odpowiedział, wiesz lepiej ode mnie, bo po swoim Synu, Jezusie
  Chrystusie, byłaś głównym narzędziem naszego zbawienia. Ona dodała:
  Wiedz, że głównym elementem
  arsenału był Psałterz Anielski, który jest fundamentem Nowego Testamentu. Dlatego jeżeli chcesz
  pozyskać dla Boga te zatwardziałe dusze, upowszechniaj modlitwę mego Psałterza.

  Święty całkowicie pocieszony powstał i płonąc gorliwością zbawienia tych ludzi udał się do
  katedry. Natychmiast za przyczyną aniołów zaczęły bić dzwony, żeby zgromadzić mieszkańców. Święty
  nie zaczął jeszcze dobrze głosić kazania, a rozpętała się straszna burza, ziemia się zatrzęsła, słońce się
  zaćmiło, grzmoty i błyskawice podwójnie przybierając na sile spowodowały, że słuchacze pobledli. I ich
  przerażenie zwiększyło się jeszcze bardziej, kiedy zobaczyli, że Matka Boża na obrazie wystawionym na
  widocznym miejscu podnosi trzy razy ręce ku niebu, domagając się pomsty Boga na nich, jeżeli się nie
  nawrócą i nie oddadzą w Jej opiekę.
  Przez te nadzwyczajne zjawiska Pan Bóg chciał rozszerzyć praktykę nowego nabożeństwa
  Świętego Różańca i uczynić je bardziej znanym. Wreszcie burza ucichła dzięki modlitwom świętego
  Dominika. Kontynuował on swoje kazanie i tłumaczył z takim zapałem i siłą doskonałość świętego
  Różańca, że prawie wszyscy mieszkańcy Tuluzy przyjęli to nabożeństwo i niemal wszyscy odstąpili od
  swoich błędów. W niedługim czasie można było zauważyć zmianę obyczajów życia w mieście.”

  fragment z książki „Przedziwny sekret Różańca Swiętego” sw.Ludwik Grignion de Monfort „

 14. kropka pisze:

  NIEPOKALANÓW: 8, 9 i 10 sierpnia br.
  🔜 Rekolekcje maryjne z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB – codziennie g.18.00 – Msza św. z kazaniem, g.19.00 – konferencja.
  Rekolekcje prowadzone będą w ramach Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, odbywającego się w tych dniach w Niepokalanowie.
  ZAPRASZAMY serdecznie

 15. wobroniewiary pisze:

  Dzień 3. nowenny przed Wniebowzięciem

  Szczęść Boże,
  dziś, w trzecim dniu nowenny, modlimy się o łaskę miłości dla wszystkich polskich rodzin – miłości dającej pokój, radość i moc zwyciężającą problemy, trudności dzisiejszego świata, które niszczą piękno i wielkość rodziny.

  Maryjo, Wspomożycielko nasza, wstawiaj się za nami u Twojego Syna.

  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

  Modlitwa
  Maryjo, przez Twoje orędownictwo wołamy, aby moc Twego Syna pomogła człowiekowi naszych czasów zwyciężać to, co niszczy jego godność, a moc Chrystusowych darów dała siłę do walki o prawdziwe wartości rodzące pokój i radość w drodze do życia wiecznego. Amen.

 16. Helena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s