Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi 6-22 sierpnia. Zapraszamy na transmisje radiowe z Niepokalanowa

6 sierpnia w Niepokalanowie rozpoczyna się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.  Data, 06 sierpnia, nie jest przypadkowa – Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi rozpoczyna się bowiem w dniu, kiedy zaczynamy Nowennę przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zakończy zaś – 22 sierpnia, czyli w rocznicę ustanowienia święta Maryi Królowej i poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi przez Ojca Świętego Piusa XII w 1942 roku.  Również 6 sierpnia (1927 r.) Ojciec Maksymilian Kolbe na ziemiach ofiarowanych mu przez księcia Jana Druckiego-Lubeckiego pod budowę Niepokalanowa postawił figurkę Maryi. To od niej wszystko się zaczęło!

PROGRAM TRANSMISJI RADIOWEJ W DNIU 6 SIERPNIA 2018:

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018
Zawierzenie Dziedzictwa Kolbiańskiego
17.00 Nabożeństwo różańcowe
18.00 Msza św.: o. Grzegorz Maria Szymanik OFMConv.
19.00 Konferencja: Grzegorz Kasjaniuk, Maryja do Polaków w Gietrzwałdzie i nie tylko

CAŁY PROGRAM TRANSMISJI RADIOWYCH DOSTĘPNY TUTAJ
CAŁY PROGRAM WIELKIEGO ZAWIERZENIA DOSTĘPNY TUTAJ

Z radością informujemy, że praktycznie wszystkie nabożeństwa, Msze święte, konferencje i spotkania, które odbędą się w dniach 6-22 sierpnia w ramach 2. edycji Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie, BĘDZIEMY TRANSMITOWAĆ.  

NA TRANSMISJE ZAPRASZAMY:
W dni powszednie od 17.00 do 20.00*
W soboty od 11. 00 do 14.00**
W niedziele od 15.00 do 17.00

*Wyjątkiem jest 15 sierpnia (środa) – tego dnia zapraszamy na transmisję radiową od 10.00 do ok. 13.00.;  w czwartek (16 .08) i w piątek (17 .08) transmisja do 19.00, ponieważ w tych dniach o 19.00 będą pokazy filmowe w sali św. Bonawentury.

**W sobotę, 18.08, na transmisję zapraszamy od 11 do 13.00. Konferencja p. Doroty Hałasy o godz. 13.00 – z racji ślubów nie odbędzie się w bazylice tylko w sali św. Bonawentury, dlatego nie  będziemy jej transmitować bezpośrednio, a wyemitujemy w terminie późniejszym

Radia Niepokalanów można słuchać na całym świecie przez internet:
http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html

Za: kliknij

*****
Wielkie Zawierzenie – DZIEŃ PIERWSZY, 6 sierpnia 2018

Nabożeństwo różańcowe

Kazanie, gwardian Niepokalanowa, o. Grzegorz Maria Szymanik

Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi

Konferencja Grzegorza Kasjaniuka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi 6-22 sierpnia. Zapraszamy na transmisje radiowe z Niepokalanowa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa różańcowa na antenie Radia Niepokalanów w dniach 6-22 sierpnia

  Informujemy Państwa, że od 6 do 22 sierpnia, czyli w czasie Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które będzie trwało w Niepokalanowie,
  różaniec na antenie Radia Niepokalanów, będzie odmawiany w ramach transmisji radiowych z bazyliki w Niepokalanowie. Intencje Słuchaczy zostaną włączone do modlitw, prowadzonych w tych dniach w Niepokalanowie.

  W DNI POWSZEDNIE: o 17.00
  W SOBOTY: o 12.00
  W NIEDZIELE: po 15.00 (po koronce do Bożego Miłosierdzia)

  Jedynie 15 sierpnia (środa) modlitwa różańcowa na antenie Radia Niepokalanów o zwykłej porze, czyli o 19.30.

 3. wobroniewiary pisze:

  Jutro będzie ważna konferencja o 19-00

  Wtorek, 7 sierpnia 2018
  Zawierzenie polskiej gospodarki i przemysłu
  17.00 Nabożeństwo różańcowe
  18.00 Msza św.: ojcowie franciszkanie
  19.00 Konferencja: Małgorzata Nawrocka, Dziecko jako klient w kulturze i mediach

  http://radioniepokalanow.pl/niepokalanow-wielkie-zawierzenie-nsm-6-22-sierpnia-2018-dokladny-program/

 4. wobroniewiary pisze:

  O cudach zawierzenia ❤

  Przekonałem się osobiście, że oddanie się Maryi to nie jest tylko akt pobożności, ale za tym idzie konkretna relacja. Jest to wejście w relację z Matką Bożą, która wchodzi w nasze sprawy, jednocześnie odpowiada pomocą i łaską – mówił o. Mirosław Kopczewski OFMConv

  – Będąc u swojej siostry, która ma chorego od 15 lat męża na nowotwór, przypomniałem sobie, że mam ze sobą akt zawierzenia rodziny Matce Bożej. Zaproponowałem, by to uczynić. Mój szwagier od pół roku leżał w łóżku i w ogóle nie wstawał. Trzeba było wszystko przy nim robić. Liczyliśmy się z tym, że to mogą być ostatnie dni jego życia. Uklękliśmy przy łóżku szwagra i przeczytaliśmy akt zawierzenia. Dwa miesiące później ich odwiedziłem. Wchodzę do domu i oczom nie wierzę. Mój szwagier na wózku przy stole siedzi i je własnymi rękami. Przekonałem się, że oddanie, zawierzenie Matce Bożej nie jest tylko pustym aktem, ale jest to siła, która zmienia nasze życie – opowiadał
  https://www.gosc.pl/doc/4912346.Zawierzenie-Maryi-Sila-ktora-zmienia-zycie

 5. Betula pisze:

  KORONKA DO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

  1. Jezu! jakoś się przemienił, będąc Bogiem, stając się człowiekiem: tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.

  Ojcze nasz … Zdrowaś … Chwała Ojcu …

  2. Jezu! jakoś się przemienił na górze Tabor, dla utwierdzenia wiary świętej o prawdziwym Bóstwie Twojem; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.

  Ojcze nasz … Zdrowaś … Chwała Ojcu …

  3. Jezu! jakoś się przemienił przy ostatniej wieczerzy, gdyś chleb i wino przemienił w prawdziwe Ciało Swe i Krew Swoje przenajświętszą; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.

  Ojcze nasz …. Zdrowaś …. Chwała Ojcu …

  4. Jezu jakoś się przemienił czasu męki swojej, gdyś był razami i sińcami oszpecony, i będąc Bogiem nieśmiertelnym, umarłeś za nas na krzyżu; tak racz przemienić wszystkie smutki moje w pożądane i zbawienne pociechy.

  Ojcze nasz … Zdrowaś … Chwała Ojcu …

  5. Jezu! jakoś się przemienił przy chwalebnem Zmartwychwstaniu uwielbionego Ciała Twego, gdyś pocieszył Matkę Swoje Najświętszą; tak racz przemienić wszystkie smutki, strapienia i dolegliwości moje, w pożądane i zbawienne pociechy.

  Ojcze nasz … Zdrowaś …. Chwała Ojcu …

  Ofiarowanie Koronki

  Przedwieczny Synu Boga żywego, Panie nasz, Jezu Chryste! ofiaruję Tobie te pacierze moje, zmiłuj się nade mną grzesznikiem złośliwym! a przez pięciorakie najświętsze Przemienienie Twoje racz gniew Twój i Twoje karanie sprawiedliwe przemienić nade mną w łaskę, miłosierdzie i błogosławieństwo ojcowskie; wszelkie smutki, strapienia, przeciwności moje, przemienić mi w radość, wesele i pociechę zbawienną; racz wszystko złe, na jakie zasłużyłem, przemienić miłosierdziem Swojem w dobre i szczęśliwe; nieprzyjaciół moje w przyjaciół, wszystkie od nich niebezpieczeństwa w pocieszenie; racz mnie samego najniegodniejszogo grzesznika przeciw Tobie, Ojcu najlepszemu, przemienić łaską Twoją, w wiernego i gorliwego sługę i naśladowcę Twojego, abym na miłosierdzie Twoje w życiu tem zasłużywszy, we wszystkiem pokornie i z wdzięczności, woli się Twojej zawsze poddawał, i do błogosławionego królestwa Twego był przyjętym, który z Ojcem i z Duchem świętym Bóg w Trójcy Przenajświętszej żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

  Za: Książka do nabożeństwa dla wszystkich katolików, szczególniej zaś dla wygody katolików Archidyecezyi Gnieźnieńskiej i Poznańskiej z polecenia najprzewielebniejszego Arcy-Biskupa Dunina ułożona w 1861r.

 6. Betula pisze:

  W większości polskich miast znajdują się parafie pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Niewielu wiernych pamięta jednak jakie święto obchodzimy szóstego dnia sierpnia. Przypomnijmy zatem czym była transfiguracja, gdzie do niej doszło i co oznaczała.

  1. Czym jest transfiguracja?
  Słowo transfiguracja wywodzi się z łacińskich słów trans (oznaczającego inny) oraz figrua (co oznacza kształt). Łatwo więc dojść do wniosku, że transfiguracja oznacza po prostu zmianę kształtu – znakomicie oddaje to przyjęte przez kościół polskie słowo przemienienie. W wielu językach do dziś święto Przemienienia Pańskiego nazywa się właśnie transfiguracją – między innymi w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim czy włoskim. Polski Kościół zdecydował kilkaset lat temu o używaniu słowa przemienienie, ale w języku teologów transfiguracja wciąż funkcjonuje.

  To właśnie to wydarzenie – Transfigurację, a więc Przemienienie Pana Jezusa – opisują Ewangelie odczytywane szóstego sierpnia.

  2. Jak Ewangelie opisują Przemienienie Pańskie?
  Apostołowie Łukasz, Marek i Mateusz piszą, że w kilka dni po wyznaniu Chrystusa, iż zostanie zamordowany, ale zmartwychwstanie, Pan wziął ze sobą na górę Piotra, Jana i Jakuba. Tam dokonało się przemienienie – gdy Pan Jezus się modlił jego twarz stała się promieniejąca a jego odzienie lśniąco białe tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła (Mk 9, 3). Wtedy ukazali się uczniom wokół Jezusa Eliasz z Mojżeszem, z którymi Ten rozmawiał (Mt, 17, 3). Święty Piotr odezwał się wówczas proponując zbudowanie dla nich trzech namiotów (Łk, 9, 33). Nagle, z obłoków rozległ się głos To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! (Mt 17, 5).

  Uczniowie słysząc głos Boga przestraszyli się i padli na twarz, po czym Chrystus zbliżył się do nich i powiedział Nie lękajcie się. A wokół niego nie było już nikogo prócz uczniów.

  3. Po co dokonało się Przemienienie?
  Na to pytanie dokładnie odpowiada Katechizm Kościoła Katolickiego, w punkcie 568: Przemienienie Chrystusa ma na celu umocnienie wiary Apostołów ze względu na przyszłą mękę, wyjście na „wysoką górę” jest przygotowaniem do wejścia na Kalwarię. Chrystus, Głowa Kościoła, ukazuje to, co zawiera Jego Ciało i czym promieniuje w sakramentach: „nadzieję chwały” (Kol 1, 27).

  Przemienienie było więc przygotowaniem uczniów na bolesną godzinę Męki, by nie ulegli zgorszeniu krzyża, by mieli pewność wywiedzioną także z nadprzyrodzonych źródeł.

  4. Gdzie doszło do Przemienienia?
  Ewangelie mówią o wysokiej górze na której wydarzenie to miało miejsce, żadna z relacji Apostołów nie wskazuje jednak jej nazwy. Tradycja chrześcijańska mówi jednak o górze Tabor – była ona wcześniej wielokrotnie wspominana w Starym Testamencie. Wymieniał ją prorok Samuel w swojej mowie do króla Saula, odnosili się do niej także prorocy Jeremiasz, Ozeasz oraz autorzy Księgi Psalmów.

  5. Dlaczego Panu Jezusowi towarzyszy Mojżesz i Eliasz?
  Pojawiające się u boku Chrystusa postacie ze Starego Testamentu reprezentują dwa główne składniki Starego Przymierza – Mojżesz symbolizuje Prawo, a Eliasz uważany był za największego z Proroków. Prawo i Proroctwa znane Żydom miały się zbiec w osobie Jezusa Chrystusa wraz z Jego śmiercią i zmartwychwstaniem.

  To symboliczne towarzystwo Chrystusa miało dodać pewności apostołom, ze jest On Synem Bożym. Ewangelista zauważa, że Pan Jezus nawiązywał do tego raz jeszcze, już po swoim zmartwychwstaniu, kiedy zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego (Łk 24, 27).

  6. Przemienienie opisują Ewangeliści Łukasz, Mateusz i Marek, tymczasem na górze z Chrystusem byli inni uczniowie. Czy zachowały się ich wypowiedzi na ten temat?
  W swym drugim liście święty Piotr dokładnie potwierdza to, co wcześniej zapewne opowiedział pozostałym apostołom: Nie za wymyślonymi bowiem mitami postępowaliśmy wtedy, gdy daliśmy wam poznać moc i przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa, ale jako naoczni świadkowie Jego wielkości. Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: To jest mój Syn umiłowany, w którym sobie upodobałem. I słyszeliśmy, jak ten głos doszedł z nieba, kiedy z Nim razem byliśmy na górze świętej (2P, 1, 16-18).

  7. Czego uczy nas Przemienienie Pańskie?
  Transfiguracja była przede wszystkim wyjawieniem apostołom boskiego, nadprzyrodzonego majestatu. Egzegeci biblijni podkreślają także często, że to doświadczenie apostołów trwało niezwykle krótko, przez moment. To symboliczne wskazanie, że nasza wiara rzadko sprowadza się tylko do doświadczeń mistycznych.

  Read more: http://www.pch24.pl/przemienienie-panskie–oto-co-musisz-wiedziec-o-transfiguracji,37392,i.html#ixzz5NOkG1K5m

 7. Ania pisze:

  Episkopat: Nie możesz iść na pielgrzymkę? Zrób chociaż TO

  Księża biskupi zachęcają do pielgrzymowania duchowego osoby, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć fizycznie w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik

  „Pielgrzymowanie duchowe to propozycja zarówno dla osób starszych i chorych, jak i dla mam opiekujących się dziećmi, zapracowanych ojców czy Polaków żyjących na emigracji. Pielgrzymi duchowi otaczają swoją modlitwą pieszych pątników, którzy niosą ich prośby przed wizerunek Matki Jasnogórskiej. Wspólna modlitwa i wzajemne wsparcie jednoczy wszystkich Polaków, zarówno w Polsce i poza jej granicami. Zachęcam wszystkich, zarówno pielgrzymów duchowych jak i pieszych, do umieszczania w mediach społecznościowych zdjęć czy filmików oznaczonych hasztagiem #PolskaPielgrzymuje. W ten sposób możemy dzielić się pięknem i trudem codziennego pielgrzymowania oraz wspólnie powierzać się opiece najukochańszej Matki” – podkreślił ks. Rytel-Andrianik.

  http://www.fronda.pl/a/episkopat-nie-mozesz-isc-na-pielgrzymke-zrob-chociaz-to,113506.html

  • Ania pisze:

   Modlitwa Pielgrzyma

   Jasnogórska Pani Bogarodzico Dziewico. W Twym Niepokalanym Sercu składam moje duchowe pielgrzymowanie. Łącząc się duchem i modlitwą z pątnikami zmierzającymi ku Jasnej Górze, ofiaruję ten dzień w intencji /wymień intencję/. Oddaję Ci Matko moje radości i troski, spotkania i rozmowy, pragnienia i dobre uczynki. Moje prace łączę z Twoimi pracami w Nazarecie, cierpienia i upokorzenia z Twoim trwaniem pod Krzyżem Jezusa na Kalwarii. Matko Boża patronko pątników, niosąca pomoc Świętej Elżbiecie, pielgrzymująca z rodziną do Jerozolimy, oddal ode mnie wszelkie zasadzki złego ducha, uproś opiekę Świętych Aniołów, aby mnie strzegli w drodze i szczęśliwie doprowadzili do celu. Bądź Przewodniczką na wszystkich drogach mojego życia, ucz mnie wypełniać wolę Ojca, pogłębiać więź z Jezusem, odczytywać natchnienia Ducha Świętego. A kiedy przyjdzie kres mojego ziemskiego pielgrzymowania, bądź przy mnie i zaprowadź bezpiecznie do niebieskiej Ojczyzny. Amen

   Imprimatur, Wikariusz Generalny Archidiecezji Częstochowskiej: Bp. Jan Wątroba, Ldz. 203 Częstochowa, dnia 22.04.2004 roku

   https://paulini.com.pl/pielgrzymka-duchowa/

 8. małgorzata pisze:

  Boże przymnóż mi wiary abym uwierzyła że w czasie Przeistoczenia, na ołtarzu jest Twoje Ciało i Krew.

 9. kropka pisze:

  W środę, czwartek i piątek ks. Dominik Chmielewski

  Środa, 8 sierpnia 2018
  Zawierzenie dzieł ewangelizacji i duchowieństwa
  17.00 Nabożeństwo różańcowe
  18.00 Msza św.: ks. Dominik Chmielewski SDB
  19.00 Konferencja: ks. Dominik Chmielewski SDB

  Czwartek, 9 sierpnia 2018
  Zawierzenie sprawujących władzę
  17.00 Nabożeństwo różańcowe
  18.00 Msza św.: ks. Dominik Chmielewski SDB
  19.00 Konferencja: ks. Dominik Chmielewski SDB

  Piątek,10 sierpnia 2018
  Zawierzenie bezpieczeństwa narodowego i sportowców
  17.00 Nabożeństwo różańcowe
  18.00 Msza św.: ks. Dominik Chmielewski SDB
  19.00 Konferencja: ks. Dominik Chmielewski SDB

  http://radioniepokalanow.pl/niepokalanow-wielkie-zawierzenie-nsm-6-22-sierpnia-2018-dokladny-program/

 10. Betula pisze:

  PRZEMIENIENIE NA GÓRZE TABOR – fragment, z pism bł. A.K.Emmerich

  „Potem zaprowadził ich Jezus trochę dalej, w miejsce nieco zagłębione; przed nimi wznosiła się skała, jakby brama, mieszcząca za sobą grotę, podobna do groty modlitewnej na Górze Oliwnej, tylko że tu można było także schodzić w dół pieczary. Zatrzymawszy się tu, nauczał Jezus dalej, mówił im o modleniu się na klęczkach i szczególnie teraz zalecał im modlić się ze wniesionymi w górę rękoma. Nauczył ich potem odmawiać „Ojczenasz”, przeplatane odpowiednimi ustępami z psalmów. Zaraz też uklękli wszyscy trzej w półkole i zaczęli się modlić. Jezus klęczał naprzeciw nich na wystającej z ziemi skale i przeplatał modlitwę cudowną, głęboką a rzewną nauką o stworzeniu i odkupieniu. Słowa Jego, nadzwyczaj miłe i natchnione, upajały Apostołów. Już zaraz z początku zapowiedział im Jezus, że chce im pokazać, kim jest, że ujrzą Go uwielbionego, okrytego chwałą, by nie zachwiali się w wierze, gdy ujrzą Go wzgardzonego, zbezczeszczonego, odartego podczas śmierci z wszelkiej chwały. Słońce już zaszło i zmrok ogarnął powoli ziemię, Apostołowie jednak nie zauważyli tego, przejęci cudownymi słowami Jezusa i samą Jego postacią; ciało bowiem Jezusa robiło się coraz Świetlistsze, a w koło widać było jakieś nieuchwytne zjawiska duchów anielskich. Piotr dojrzał je także, więc przerywając Jezusowi, zapytał: „Mistrzu, co to znaczy?” — „Oni służą Mi!” — rzekł Jezus. Wtedy Piotr zawołał z natchnieniem, wyciągnąwszy ręce: „Mistrzu, jesteśmy przecież tu, więc służyć Ci chcemy we wszystkim!” — Podczas gdy Jezus nauczał dalej, spłynęły na Apostołów od owych zjawisk anielskich strumienie przedziwnych wonności, nasycając ich i dając im przedsmak niebiańskich rozkoszy. Postać Jezusa rozświetlała się coraz bardziej, aż wreszcie stała się prawie przezroczysta. Wkoło nich wśród ciemnej nocy utworzył się krąg świetlisty, tak jasny, że jak w dzień biały można było rozeznać każde ziółko. Apostołowie uczuli się wewnętrznie dziwnie skupieni i pokrzepieni. Gdy blask coraz bardziej się zwiększał, zakryli głowy, a pochyliwszy się do ziemi, tak pozostali bez ruchu. Około dwunastej w nocy doszedł blask do najwyższego stopnia. Z Nieba na ziemię spływał świetlisty szeroki szlak, po którym aniołowie najrozmaitszych stopni jedni spuszczali się na dół, inni w górę się wznosili. Jedni, malutcy, pokazywali się w całej swej postaci, inni wynurzali tylko oblicza z morza światła, jedni wyglądali jak kapłani, inni jak wojownicy. Każdy różnił się czymś od drugiego, od każdego spływały na ziemię inne siły, wonie, blaski i niebiańskie pokarmy. Wszyscy byli w nieustannej czynności i ruchu. Więcej w zachwyceniu, niż we śnie pogrążeni, leżeli Apostołowie twarzą na ziemi. Wtem w krąg świetlany weszły trzy nowe świetliste postacie. Wyglądało to zupełnie naturalnie, jak gdy ktoś z ciemności nocnych wchodzi na miejsce oświecone. Dwie z nich o kształtach wyraźnych, ludzkich, zaczęły rozmowę z Jezusem; był to Mojżesz i Eliasz. Trzecia postać powiewna, więcej duchowa, milczała przez cały czas; był to Malachiasz. Słyszałam, jak Mojżesz z Eliaszem zbliżając się, pozdrowili Jezusa, a On zaczął zaraz z nimi rozmowę o odkupieniu i Swych przyszłych cierpieniach. Zachowanie się tych trzech osób nosiło na sobie cechę prostoty i naturalności. Mojżesz i Eliasz nie wyglądali tak starzy i wycieńczeni, jak zeszli z tego świata; postacie ich tchnęły zdrowiem i młodzieńczą świeżością. Mojżesz, większy, poważniejszy i majestatyczniejszy od Eliasza, miał na sobie długą suknię, a na czole dwa jakby wyrosłe promienie. Budowy krępej, robił wrażenie surowego karciciela, lecz zarazem przebijała z niego prostota, niewinność, czystość i zacność. Wyrażał teraz Jezusowi swą radość, że widzi Tego, który jego i lud jego wywiódł z Egiptu, a teraz powtórnie chce ich odkupić. Przytaczał wiele wyobrażeń swego czasu, wzniośle mówił o baranku wielkanocnym i Baranku Bożym. Eliasz innej postaci, wyglądał delikatniej, milej i łagodniej. Obaj jednak różnili się bardzo od Malachiasza. Twarze ich i postacie przypominały zwykłych, żywych ludzi, jakich się na ziemi spotyka. Malachiasz zaś miał w sobie coś nadludzkiego, anielskiego, był usposobieniem pojedynczej, pierwotnej mocy i celu. Spokój i uduchowienie wyróżniały go od tamtych. Jezus rozmawiał z nimi o wszystkich Swych mękach, przebytych już dotychczas i czekających Go w przyszłości. Opisywał im całą mękę, jedno po drugim. Oni zaś, stosownie do słów Jego wyrażali Mu swą radość, boleść, lub wzruszenie. Słowa ich pełne były pociechy i współczucia, czci dla Zbawiciela i dziękczynienia Bogu za to wszystko. Nieraz wypowiadali naprzód wyobrażenia tego, co Jezus mówił, i chwalili Boga, że w odwiecznych Swych wyrokach okazał miłosierdzie dla Swego narodu. Malachiasz zaś milczał. Apostołowie tymczasem, podniósłszy głowy, przyglądali się długo w milczeniu tej chwale Boskiej Jezusa, i patrzeli na Mojżesza, Eliasza i Malachiasza. Gdy Jezus opisywał Swe cierpienia przy przybiciu do krzyża, rozłożył ramiona, jak gdyby chciał przez to powiedzieć: „Tak będzie Syn człowieczy wywyższony!” Oblicze Jego zwrócone ku południowi, przeniknięte było światłem, szata jaśniała blaskiem błękitno — białym. Apostołowie jednak, mocą Bożą podwyższeni, wznieśli się wszyscy nad ziemię. Po niejakim czasie opuścili prorocy Jezusa. Eliasz i Mojżesz skierowali się ku wschodowi, Malachiasz ku zachodowi, i wszyscy trzej pogrążyli się w cieniach nocy. Wtedy Piotr, uniesiony radością, zawołał: „Mistrzu! Dobrze nam tu jest. Zbudujemy tu trzy przybytki: Tobie jeden, Mojżeszowi jeden i Eliaszowi jeden!” Chciał przez to powiedzieć, że nie potrzebują innego Nieba, tak im tu błogo i słodko. Przez przybytki rozumiał miejsca spokoju i czci, mieszkania Świętych. Wyrzekł to w odurzeniu radosnym, w zachwyceniu, nie wiedząc sam, co mówi. Gdy przyszli do siebie i zaczynali zdawać sobie sprawę z tego, co zaszło, nowy cud przykuł ich uwagę. Z góry spuścił się na nich biały, świetlisty obłok, podobny do mgły porannej, unoszącej się nad łąkami. Nad Jezusem zaś otworzyło się Niebo i ukazał się obraz Trójcy Przenajświętszej, Bóg Ojciec, jako starzec kapłan, siedział na tronie, a u stóp Jego pląsały orszaki aniołów i innych jakichś postaci. Strumień światła spłynął na Jezusa, a nad Apostołami dał się słyszeć głos cichy, podobny do łagodnego szmeru strumyka: „Ten jest Syn Mój miły, w którym Sobie upodobałem; Tego słuchajcie!” Apostołów zdjął strach i trwoga, rzucili się twarzą na ziemię i znowu przeniknęła ich świadomość, że są słabymi ułomnymi ludźmi, którym Bóg w Swej dobrotliwości dał widzieć takie cuda. Przejęli się trwożnym uszanowaniem ku Jezusowi, słysząc na własne uszy świadectwo, jakie dał o Nim Ojciec Jego niebieski. Byliby tak długo leżeli, lecz Jezus, przystąpiwszy, dotknął się ich i rzekł: „Wstańcie i nie bójcie się!” Powstawszy, ujrzeli samego tylko Jezusa. Była już trzecia godzina rano i brzask się zbliżał. Niebo na wschodzie jaśniało białym pasem, kłęby mgły wilgotnej unosiły się nad ziemią, zasłaniając podnóże góry. Apostołowie onieśmieleni byli i poważni, a Jezus rzekł: „Dałem wam widzieć chwalebne przemienienie Syna człowieczego dla wzmocnienia waszej wiary, byście się nie zachwiali, gdy ujrzycie Syna człowieczego, oddanego w ręce oprawców za grzechy świata, — byście się nie zgorszyli, gdy będziecie świadkami Mego poniżenia, i byście wtenczas słabszych mogli umacniać. Piotr prędzej, niźli inni, poznał Mnie przez Boga, na nim też, jako na skale zbuduję kościół Mój.” Potem pomodlili się wszyscy wspólnie i już jutrzenka zabarwiła strop Nieba czerwoną łuną, kiedy północno — zachodnim stokiem schodzili w dół góry. Po drodze rozmawiał Jezus z nimi o tym, co zaszło, i zakazał im surowo mówić komukolwiek o tym widzeniu, dopóki Syn człowieczy nie zmartwychwstanie. „

  • Betula pisze:

   Ze strony:www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=2164&id=2

   Noc z 18 na 19 sierpnia spędziliśmy oczywiście na Górze Tabor, uczestnicząc we wsienocznoj Preobrażenija Hospodnia w cerkwi Przemienienia Pańskiego. W cerkwi przed ołtarzem znajduje się autentyczne miejsce Preobrażenija Chrystusa.
   Na temat tej cerkwi i zstępujących obłoków bardzo wymownie pisze siostra Maria(Jurczuk) w książce „Ziemia Święta, Cud Ognia i Chwała Obłoków”. Zacytuję kilka fragmentów:
   Część skały, na której stały stopy Przemienionego Chrystusa, została umieszczona w specjalnym kiocie z prawej strony cerkwi. Pozwala to licznie przybywającym na Górę Tabor pielgrzymom ucałować ten święty kamień, gdyż miejsce pod ołtarzem jest dostępne tylko dla kapłanów. W cerkwi tej przechowywane są również relikwie świętych męczenników z 614 r. W cerkwi Przemienienia Pańskiego znajduje się jeszcze jedna świętość – cudowna ikona Matki Bożej Akatystnej. Niezwykłe okoliczności towarzyszyły jej pojawieniu się na szczycie Taboru. Od kilku lat na adres przełożonego monasteru, ojca Iłariona, przysyłane są setki listów z opisem uzdrowień otrzymanych od ikony. Całe stosy listów, adresów, zdjęć uzdrowionych tutaj ludzi, a także dzieci można obejrzeć w skrzynkach ustawionych tuż obok z każdym rokiem powiększa się liczba uzdrowień, cudownej pomocy i wstawiennictwa Matki Bożej w najróżniejszych, trudnych sytuacjach życiowych, jakie nękają ludzi współczesnego świata. Po zakończeniu pierwszej Liturgii, około godziny trzeciej po północy, na szczyt góry Tabor schodzi obłok. Jest to zjawisko tym bardziej zadziwiające, że latem w strefie klimatycznej, w której znajduje się Ziemia Święta, obłoków nie ma, deszcze nie padają. Niebo jest zawsze pogodne.
   Oto przebieg cudownego zjawiska obłoków 6/19 sierpnia 1994 roku:
   Po zakończeniu pierwszej nocnej Liturgii większość uczestników nabożeństwa odjechała. Na placu przed świątynią pozostała część wiernych, aby resztę nocy poświęcić czuwaniu i modlitwie. Tłum ludzi śpiewał piękny troparion święta Przemienienia Pańskiego.
   Pojawienie się pierwszego obłoku wywołało łzy radości i jeszcze bardziej gorącą modlitwę. Po pewnym czasie obłoki, które przedtem przelatywały wysoko nad cerkwią, zaczęły się opuszczać nad głowami zebranych, aż w końcu można je było łowić rękami. W obłokach wewnątrz świerkały iskierki światła. Gdy ustawała modlitwa, obłoki zaczynały unosić się wysoko nad głowami pielgrzymów. Chóralny śpiew troparionów i kondakionu Przemienienia Pańskiego natychmiast powodował opuszczanie się obłoków. Po pewnym czasie ludzie podzielili się na dwie grupy. Podczas gdy jedna grupa śpiewała, druga obserwowała cudowne zjawisko z boku.
   I stawała się rzecz szczególna. Obłoki opuszczały się na tę grupę ludzi, która przebywała w modlitwie. Podczas gdy jeden chór milknął, podchwytywał pieśń drugi – obłoki natychmiast zmieniały kierunek i grupa mogła je łowić rękoma.

 11. kropka pisze:

  Oddać się Maryi – Testament z Krzyża – co to znaczy? – o.Mirosław Kopczewski OFMconv.

 12. wobroniewiary pisze:

  Najgorzej będzie sytuacja wyglądać na Lubelszczyźnie, gdzie wydano ostrzeżenie trzeciego stopnia.Po raz pierwszy tego lata IMGW zdecydowało się wydać tak wysoki alert

  (..) Alert III stopnia zakłada wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego ostrzeżenia IMGW zaleca dużą ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych

  https://wiadomosci.wp.pl/imgw-wydalo-ostrzezenie-trzeciego-stopnia-nadejda-upaly-zagrazajace-zyciu-6281482328877185a

 13. kropka pisze:

  Szczęść Boże,
  rozpoczynamy dziś nowennę przed uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Każdego dnia odmawiać będziemy te same modlitwy – różnić będą się za to intencje, w których je ofiarujemy.

  Dziś chcemy modlić się za wszystkich rodziców o wierność powołaniu, którym zostali obdarzeni, o jego realizację zgodną z nauką Chrystusa. By byli świadkami Jego miłości, by On sam był jej fundamentem.

  Maryjo, Wspomożycielko nasza, wstawiaj się za nami u Twojego Syna.

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu

  Modlitwa
  Maryjo, przez Twoje orędownictwo wołamy, aby moc Twego Syna pomogła człowiekowi naszych czasów zwyciężać to, co niszczy jego godność, a moc Chrystusowych darów dała siłę do walki o prawdziwe wartości rodzące pokój i radość w drodze do życia wiecznego. Amen.

 14. LEON pisze:

  BARDZO proszę o modlitwę w intencji uzdrowienia mojej ręki. sytuacja jest poważna.Najbliższe dni będą decydujące. Bóg zapłać! Pozdrawiam całą WOWITową rodzinę. Niech Pan Bóg Was błogosławi, a Niepokalana ma w swej opiece.

 15. Krystyna pisze:

  Proszę, o westchnienie do Boga w intencji mojej siostry, która ma nawrót choroby nowotworowej. Dziś lekarze podejmą decyzję o operacji lub chemii. Oby lekarze podjęli najlepszą decyzję dla siostry. Bóg zapłać. +++

 16. wobroniewiary pisze:

  Cudowne ❤

  Kard. Mueller apeluje do Unii Europejskiej w sprawie Polski
  Moim oczekiwaniem jest, aby przedstawiciele Unii Europejskiej w pełni respektowali polską demokrację i wolność. Polski naród przez setki lat za swoją wolność oddawał życie i cierpiał. Na Polskę trzeba spoglądać z perspektywy jej własnej historii i podziwiać za to, czego we własnej historii doświadczyła – powiedział Radiu Nadzieja emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Ludwig Mueller.

  https://www.gosc.pl/doc/4924507.Kard-Mueller-apeluje-do-Unii-Europejskiej-w-sprawie-Polski

 17. wobroniewiary pisze:

  Fragment dzisiejszej Ewangelii:
  Gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. Ci zaś, którzy byli w łodzi, upadli przed Nim, mówiąc: «Prawdziwie jesteś Synem Bożym». Gdy się przeprawili, przyszli do ziemi Genezaret. Ludzie miejscowi, poznawszy Go, posłali po całej tamtejszej okolicy i znieśli do Niego wszystkich chorych, prosząc, żeby ci przynajmniej frędzli Jego płaszcza mogli się dotknąć; a wszyscy, którzy się Go dotknęli, zostali uzdrowieni

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/08/07/7-sierpnia-wspomnienie-blogoslawionego-edmunda-bojanowskiego-2/

 18. wobroniewiary pisze:

  DO ODSŁUCHANIA: Wielkie Zawierzenie – DZIEŃ DRUGI, 7 sierpnia 2018
  Wtorek, 7 sierpnia 2018
  Zawierzenie polskiej gospodarki i przemysłu
  17.00 Nabożeństwo różańcowe
  18.00 Msza św.: ojcowie franciszkanie
  19.00 Konferencja: Małgorzata Nawrocka, Dziecko jako klient w kulturze i mediach
  Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo różańcowe

  http://radioniepokalanow.pl/do-odsluchania-wielkie-zawierzenie-dzien-drugi-7-sierpnia-2018/

 19. wobroniewiary pisze:

  Akt oddania się Niepokalanej

  O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, Ucieczko grzesznych i Matko nasza najmiłościwsza, Ty, której Bóg cały porządek miłosierdzia powierzyć raczył, ja, niegodny grzesznik, rzucam się do stóp Twoich, kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność Swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba.
  Użyj także, jeżeli zechcesz, mnie całego, bez żadnego zastrzeżenia, do dokonania tego, co o Tobie powiedziano: „Ona zetrze głowę twoją”, jako też: „Wszystkie herezje samaś zniszczyła na całym świecie”, abym w Twoich niepokalanych i najmiłościwszych rękach stał się użytecznym narzędziem do zaszczepienia i jak najsilniejszego wzrostu Twej chwały w tylu zbłąkanych i obojętnych duszach, a w ten sposób do jak największego rozszerzenia błogiego Królestwa Najświętszego Serca Jezusowego; albowiem gdzie Ty wejdziesz, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wypraszasz, przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają.

  Dozwól mi chwalić Cię, Panno Przenajświętsza.
  Daj mi moc przeciw nieprzyjaciołom Twoim.

  • A jakby tak w całym kraju…:

   „W lipcu w Niepokalanowie prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech odbył publiczne spotkanie, podczas którego wyjaśnił źródła ekonomicznego sukcesu swojego miasta. Wielu podejrzewało, że to zasługa samego prezydenta i jego kompetencji menedżerskich. Tymczasem prawda jest zaskakująca, bo prezydent przyznał, że obowiązki zarządcze przejął kto inny: Maska Boska.

   Rafał Piech prezydent Siemianowic ma spotkaniu z menedżerką miasta – Maryją
   „Każde miasto ma osobę odpowiedzialną. W Siemianowicach Śląskich taką osobą jest Maryja” – poinformował publicznie Piech na spotkaniu zatytułowanym „Oddaj się Maryi”. „Ona otrzymała klucze do miasta, jest jego menedżerem i je prowadzi” – dodał włodarz, który nie zdradził jednak czy wymieniona przez niego osoba pracuje dla urzędu miasta na kontrakcie, czy w ogóle pełnienie przez nią tej funkcji jest jakoś sformalizowane. Liczą się jednak efekty, a te widać jak na dłoni.

   Ostatnie kilka lat to okres widocznego rozwoju Siemianowic Śląskich: naprawa służby zdrowia i placówek oświatowych, rewitalizacja parków i wymiana nawierzchni prawie 30 proc. wszystkich dróg, powstały pływalnie i baseny. W pozostałych częściach polski takie inwestycje dokonują się najczęściej dzięki sprawnemu korzystaniu z funduszy strukturalnych UE. Prezydent Siemianowic ujawnił jednak, że wszystko to zasługa zawierzenia miastu Przenajświętszej Panience, które miało miejsce w 2015 r., już za jego kadencji.

   „Po oddaniu wszystkiego Maryi udało się zrobić tyle rzeczy, ile przez ostatnie 20 lat nie udało się zrobić wszystkim prezydentom” – podsumował krótko Rafał Piech..

   Włodarz Siemianowic wyjaśnił też, jak doszło do tej owocnej współpracy. Wyznał, że jako młody chłopak nie lubił czytać książek, dopóki nie sięgnął po „książki oparte na faktach” i dowiedział się o metodzie zawierzania życia Maryi. „Gdzieś rodziło się to pragnienie oddania wszystkiego Jej” – przyznał. I rzeczywiście dokonał tego.

   W sieci zamieszczono nagranie wideo ze spotkania, zawierające zaskakujące kulisy zarządzania Siemianowicami, ujawnione przez Piecha. Z nieznanych jednak powodów usunięto je.”

   https://wolnemedia.net/siemianowicami-slaskimi-zarzadza-matka-boska/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s