Zaproszenie na pielgrzymkę o charakterze modlitewnym do Medjugorje w dniach 11-19.08

MEDJUGORJE – VEPRIĆ – TIHALINA
11.08 – 19.08.2018 /9 DNI/
PIELGRZYMKA MA CHARAKTER MODLITEWNY

Program:
1 dzień – Międzyrzec Pod. 2:30, Łuków 3;00, Lublin 4:00, Opole Lub. 5:00, Kraśnik 6:00, Janów Lub. 6:30, Nisko 7:00, Sokołów Małopolski 8:00, Rzeszów 9:00, Krosno 10:00, Miejsce Piastowe 10:30 – Msza Św. 13:00 Dukla. Przejazd przez Słowację i Węgry. Nocleg.

2 dzień – Śniadanie. Przejazd do Ludbregu – nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa. Msza święta przejazd przez Chorwację do Medjugorje w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Od 3 do 7 dnia – Pobyt w Medjugorje. Codziennie – wspólny różaniec, wieczorna Msza święta i nabożeństwa międzynarodowe, adoracja. Wspólna droga krzyżowa na górę Kriżevac. Wspólne wejście na górę Podbrdo. W miarę możliwości spotkania z Ojcami Franciszkanami oraz spotkania we Wspólnocie Cenacolo i Błogosławieństw. Spotkanie z Patrykiem i Nancy – bardzo wzruszające ich świadectwo życia i ich  radykalnej przemiany oraz całej rodziny po przeczytaniu jednego orędzia  Matki Bożej z Medjugorie.

W jednym dniu wyjazd nad Morze Adriatyckie – Msza Św. w Vepric (chorwackie Lourdes) i Wodospady Kravice (dodatkowa opłata 5 euro – dla chętnych).

W tych dniach 2 posiłki dziennie: śniadanie i obiad.

8 DZIEŃ – Śniadanie Msza św. w Tihalinie.  Przejazd na terytorium Węgier. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ – Śniadanie, przejazd do Polski, msza św. na terenie Polski. Obiad w drodze we własnym zakresie. Powrót w godzinach Wieczornych


Więcej szczegółów: kliknij na Medj.-11-19.08.2018-Emanuel

Zapraszamy do obejrzenia filmu Inki Boguckiej o Medjugorje:

Film dokumentalny przedstawiający od strony historycznej czym jest Medjugorje, miejsce domniemanych objawień Matki Boskiej w Bośni i Hercegowinie. Jedną z narratorek jest Maria Pavlović mająca codzienne objawienia

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Zaproszenie na pielgrzymkę o charakterze modlitewnym do Medjugorje w dniach 11-19.08

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ehmm pisze:

  A jakie są temperatury w sierpniu w Chorwacji?
  Idzie wytrzymać?

 3. wobroniewiary pisze:

  Działanie Ducha Świętego – Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

  Dokładnie za miesiąc, 1 września br., odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, które powstaje w sanktuarium w Niepokalanowie. Będzie to jedyne miejsce w Polsce i jedno z tylko 12 na świecie, należące do 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – Światowych Centrów Modlitwy o Pokój. Trwają ostatnie prace przygotowawcze w Kaplicy Adoracji. Zamontowane zostały właśnie niezwykłe witraże przedstawiające działanie Ducha Świętego (na zdjęciu).

  Ps. Jednym z 12-tu miejsc jest też Medjugorje ❤

  • Monika pisze:

   Dziękuję wszystkim, którzy się tu jednoczymy jak w jednej dobrej Bożej Rodzinie,
   a szczególne dzięki Ewie, bo Jej należą się szczególne podziękowania.
   Nie zapominam też o Kazimierzu, który ma tu ogromny swój udział w tworzeniu strony i nieustannym czuwaniu.
   W dalszy ciągu podtrzymujemy modlitwę o pracę dla Ewy
   – oby wreszcie wyprostowała swoje ścieżki finansowe
   i nie brakowało na codzienne życie +++
   Może ktoś jeszcze się przyłączy? Śmiało. ❤

 4. Ania pisze:

  Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki
  Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy.

  http://tv-trwam.pl/na-zywo

 5. Biskup polowy w godzinę „W”: pokolenie powstańców miało sens!

  W intencji powstańców warszawskich modlono się godzinę „W” pod pomnikiem Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. „Wasze poświęcenie, utrata zdrowia a nawet życie złożone na ołtarzu Ojczyzny – miały sens” – mówił w 74. rocznicę wolnościowego zrywu biskup polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek.

  Publikujemy tekst modlitwy Biskupa Polowego WP przy pomniku Gloria Victis:

  „Nie sposób zrozumieć dziejów narodu polskiego bez Chrystusa. (…) Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, (…) na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu”.
  Panie Jezu ukrzyżowany i zmartwychwstały. Podzieliłeś los powstańczej Warszawy. Jednak ręka roztrzaskanej figury, leżącej na bruku Krakowskiego Przedmieścia, wskazywała na słowa wyryte na cokole pomnika: „Sursum corda” – „W górę serca”. Krzyż nie był ostatnim Twoim słowem. Było nim zmartwychwstanie. Ostatecznie zło zostało pokonane. Polska odzyskała wolność.
  Dziś stojąc w zadumie przy pomniku GLORIA VICTIS, obejmujemy miłością i modlitwą poległych i zmarłych uczestników Powstania Warszawskiego. Oddajemy cześć Zwyciężonym lecz Niepokonanym! Wasze poświęcenie, utrata zdrowia a nawet życie złożone na ołtarzu Ojczyzny – miały sens. To one przyczyniły się do tryumfu tych wartości, dla których warto żyć i za które warto umierać: wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. Zwyciężyliście!
  Wszechmogący i Miłosierny Boże, Obdarz nagrodą życia wiecznego powstańców, których doczesne szczątki spoczywają na tym cmentarzu i w wielu innych miejscach naszej umiłowanej stolicy. Niech ci, których zamierzano unicestwić, nadal żyją w naszej pamięci. Niech przykłady heroicznej miłości Ojczyzny i wierności Chrystusowi będą źródłem natchnień dla nas i dla kolejnych pokoleń Polaków.
  Prosimy o to przez wstawiennictwo błogosławionych kapelanów Powstania Warszawskiego: ks. Józefa Stanka, o. Michała Czartoryskiego oraz sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
  Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.
  Bp Józef Guzdek
  Biskup Polowy Wojska Polskiego
  http://niedziela.pl/artykul/37056/Pokolenie-powstancow-mialo-sens

  • Witek pisze:

   Szkoda tylko że Biskup nie rozpoczął modlitwy: Znakiem Krzyża i pozdrowieniem Jezusa: Nich Będzie Pochwalony Jezus Chrystus! Nie mam zamiaru krytykować nikogo, a tym bardziej kapłana, ale gdzie i kto ma nas uczyć jak tu są takie ZANIEDBANIA.
   Smutek

   • Witek pisze:

    A wydaje mi się że każdy katolik rozpoczynający modlitwę czyni Znak Krzyża. Wychodzę z domu, robię ZK, rozpoczynam pracę w firmie, robię ZK, przed posiłkiem, robię ZK, przed modlitwą wieczorną, robię ZK. Nawet Prezydent po złożeniu kwiatów zrobił Znak Krzyża. Powstanie…., jak by ludzie się chcieli nawrócić i pokutować, to by było jak w 1920 r. podczas Bitwy Warszawskiej i był Cud za wstawiennictwem Maryi, Podobnie pod Wiedniem, ale w Warszawie człowiek liczył na siebie. I mamy efekty. Opłakujemy, a gdzie wnioski?! Gdzie modlitwa, pokuta i wynagrodzenie. W Rosji jak obchodzili w tym roku rocznicę niepodległości – to… rozpoczęli od Mszy Świętej…, bez komentarza. Smutek

 6. Abp Jędraszewski z okazji Powstania Warszawskiego: Polska to skarb i perła najcenniejsza

  W środę po południu bazylice Mariackiej odprawiona została Msza św. z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. – Polska jest takim skarbem i Polska jest taką perłą najcenniejszą, dla której warto sprzedać i oddać wszystko, by tylko ją mieć – mówił podczas homilii przewodniczący Eucharystii abp Marek Jędraszewski.

  Metropolita zauważył, że odczytana przypowieść Chrystusa o skarbie i drogocennej perle dotyczy co prawda Królestwa Bożego, ale można ją zrozumieć szerzej. – Królestwo Boże to ta szczególna rzeczywistość pewnego napięcia pomiędzy człowiekiem a wartością. Wartością tak wielką i niezwykłą, że człowiek jest w stanie zrezygnować ze wszystkiego, by tę wartość posiąść – tłumaczył.

  Wskazał, że taką wartością dla kolejnych pokoleń Polaków była wolna ojczyzna – i to zarówno w 1918, jak i 1939 roku. – W świetle tej prawdy czym jest Polska jako skarb i jako drogocenna perła, możemy zrozumieć, czym dla Polaków, a zwłaszcza dla tych, którzy mieszkali wtedy w Warszawie, była godzina „W” 1 sierpnia 1944 (…) stolica była symbolem wolnej Polski – mówił, zwracając uwagę, że wśród oczekujących wolności powstańców nikt nie wiedział o rozkazie Hitlera, aby Warszawę zrównać z ziemią.

  Hierarcha powiedział, że podczas powstania wymordowano od 30 do 60 tys. osób. – Mówi się, że to był przejaw najbardziej brutalnej masakry ludności cywilnej dokonanej w Europie w czasie II wojny światowej. I rzeczą znamienną jest także to, że żaden z dowódców odpowiedzialnych za tę masakrę, nie poniósł za nią żadnej odpowiedzialności cywilnej. To niewątpliwie skłania do zastanowienia się, co może znaczyć państwo prawa, jeżeli nie ma w tym państwie odniesień do wartości najbardziej podstawowych, czyli moralnych – stwierdził.
  Więcej: http://niedziela.pl/artykul/37062/Abp-Jedraszewski-z-okazji-Powstania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s