Abp Henryk Hoser SAC: Mobilizują się siły zła – homilia z lotniska w Warszawie przed wylotem do Medziugorje

Z jednej strony dobro, z drugiej strony zło. Te dwie rzeczywistości są w opozycji jedna do drugiej i te dwie rzeczywistości starają się o wcielenie. Znajdujemy się ciągle między tymi dwoma biegunami. Szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli. Zło preferencyjnie atakuje życie. Miejcie w nienawiści zło, a miłujcie dobro. To jest ta polaryzacja, ciągle skonfrontowanie się z jednymi i drugimi – mówił abp Henryk Hoser w homilii podczas Mszy Świętej w kaplicy na Lotnisku Chopina.

– Te ostatnie wydarzenia, napisy na budynkach kościelnych są przejawem tej konfrontacji dobra ze złem. To się w tej chwili niesłychanie nasiliło ze względu na próby doprowadzenia społeczeństwa do wyższego poziomu moralnego i ochrony życia – podkreślał biskup senior diecezji warszawsko-praskiej

– Widzimy jak mobilizują się siły zła, żeby wszystkiemu przeszkodzić. Niemniej będę skonfrontowany z tymi siłami w Medjugorie. Tam, gdzie jest miejsce charyzmatyczne masowych nawróceń, tłumnych spowiedzi, w tym obszarze też są działania diabelskie, które próbują wszystko zrobić, żeby to miejsce zniszczyć. Tam już penetrują mafie – zaznaczył

– Nie powinniśmy być naiwni wobec tej rzeczywistości. Młodzież potrzebuje radykalizmu ewangelicznego, Nie aksamitnych opowieści, nie głaskania z włosem, ale po prostu radykalizmu ewangelicznego, o którym Jezus bez przerwy mówi. Próbujemy dziś używać płytkiego miłosierdzia bezwarunkowego – tłumaczył

Przed wylotem do Medjugorie z misją specjalnego wysłannika Ojca Świętego arcybiskup przewodniczył Mszy św. w kaplicy na Lotnisku Chopina, w czasie której pożegnał się z najbliższymi współpracownikami. Wraz z nim liturgię koncelebrował bp Marek Solarczyk i krajowy duszpasterz służby zdrowia ks. Arkadiusz Zawistowski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Abp Henryk Hoser SAC: Mobilizują się siły zła – homilia z lotniska w Warszawie przed wylotem do Medziugorje

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Za kogo nie należy się modlić!

  • wobroniewiary pisze:

   Wszystkie 44 części i miłego słuchania 🙂

  • Krystyna pisze:

   Wysłuchałam o A. Pelanowskiego, o tym za kogo nie należy się modlić. Czy może ktoś rozjaśnić dokladniej za kogo nie należy się modlić? Modlę się za niewierzących, którzy byli w kosciele w dzieciństwie. Dziekuję

 3. wobroniewiary pisze:

  Wysłuchałam całej homilii, potem przeczytałam 20 rozdział Dziejów Apostolskich
  Słowa abpa Hosera o walce ze złem, o mafii, o testamencie i teraz jeszcze ostatnie zdanie z 20 rozdziału wywołują we mnie smutek i dreszcze 😦

  „Po tych słowach upadł na kolana i modlił się razem ze wszystkimi. Wtedy wszyscy wybuchnęli wielkim płaczem. Rzucali się Pawłowi na szyję i całowali go, smucąc się najbardziej z tego, co powiedział: że już go nigdy nie zobaczą. Potem odprowadzili go na okręt”

  • Marta pisze:

   Dziękuję Ci Panie za arcybiskupa Hosera. Błogosław mu Panie i chroń ode złego.

  • im pisze:

   Wiele lat temu ojcowie franciszkanie w Medziugoriu mówili nam, że Matka Boża znajdzie sobie kapłanów do przekazywania jej objawień ludzkości. Czas to pokazuje. A życie Abp Hozera, niezwykle mądrego i wykształconego człowieka, i ten wybór na ostatnią misję Jego kapłańskiego życia jest zwieńczeniem Jego posługi Kościołowi. Dzięki Bogu!!!
   Objawienia te dotyczą całego świata, całej ludzkości i Niebo tak prowadzi, że decyzja należy do Watykanu.

 4. mała pisze:

  Pamiątka z urlopu – świadectwo egzorcysty

  Młoda rodzina wybudowała sobie dom, a w salonie umieściła dużych rozmiarów figurę pogańskiej bogini. Była to pamiątka z jakiegoś wyjazdu wakacyjnego do Azji. Młodzi nie przypuszczali, że ten souvenir może w jakikolwiek sposób wpłynąć na ich relacje małżeńskie.
  Tymczasem od momentu wyeksponowania pogańskiej bogini w domu zaczęły się kłótnie i doszło do podziału między małżonkami. Po modlitwie rozeznania zauważyłem, że przyczyną sporów była ta właśnie figura. Instalując ją, młodzi sami uczynili tron dla ducha podziału, złości, kłótni i oddali mu w posiadanie swoją rodzinę.
  Ten dom potrzebował egzorcyzmu. A na miejsce pogańskiej bogini koniecznie trzeba było postawić figurkę Matki Bożej Niepokalanej, aby swoim uniżeniem i pokorą przebłagała Pana Boga za grzechy bałwochwalstwa tej rodziny. Aby wzięła w posiadanie dom, uprosiła łaskę jedności i pokory. Aby małżonkowie wrócili do momentu, kiedy relacje między nimi były pełne miłości i aby na nowo zaczęli je budować w oparciu o modlitwę, przez zawierzenie siebie i rodziny Jezusowi Chrystusowi.
  Kiedy chodzę po kolędzie, w wielu luksusowych domach widzę, że w salonie, w którym jestem przyjmowany, nie ma na stałe znaku krzyża ani świętego obrazu. Tylko z okazji wizyty duszpasterskiej stawiany jest jakiś krzyżyk lub obrazek oparty o flakon, który potem jest chowany. Natomiast pełno jest różnych znaków pogańskich, chociażby posążków Buddy, bóstw afrykańskich lub hinduskich. Można też zobaczyć słoniki, motylki, drzewka szczęścia, dzwoneczki. Kupowane są one w specjalnych sklepach, gdzie tradycja pogańska jest promowana, a przy ich produkcji wymawiane są magiczne zaklęcia, mantry związane z pogańskimi wierzeniami. Szamańskie formuły idą w świat za tymi przedmiotami, a ludzie posiadający je otwierają się na zło. Konsekwencją tego są różne, trudne sytuacje w domach i rodzinach. Bywa, że taka rodzina staje się pogańska, już nie chce chodzić do kościoła na Mszę św. i przyjmować sakramenty święte. A jeśli do tego dojdą jeszcze praktyki wróżbiarskie, wywoływanie duchów lub wychodzenie z ciała, to wtedy potrzebna jest interwencja egzorcysty i modlitwa o uwolnienie od skutków takich praktyk.

  Świadectwo księdza Tadeusza spisała Sylwia Zielińska

  Zdjęcie użytkownika Dzień Pański.

 5. wobroniewiary pisze:

  ❤ Mt 9,1-8

  "Jezus wsiadł do łodzi, przeprawił się z powrotem i przyszedł do swego miasta. I oto przynieśli Mu paralityka, leżącego na łożu. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł do paralityka: „Ufaj, synu, odpuszczają ci się twoje grzechy”. Na to pomyśleli sobie niektórzy z uczonych w Piśmie: „On bluźni”. A Jezus, znając ich myśli, rzekł: „Dlaczego złe myśli nurtują w waszych sercach? Cóż bowiem jest łatwiej powiedzieć: «Odpuszczają ci się twoje grzechy», czy też powiedzieć: «Wstań i chodź» ? Otóż żebyście wiedzieli, iż Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów”, rzekł do paralityka: „Wstań, weź swoje łoże i idź do domu”. On wstał i poszedł do domu. A tłumy ogarnął lęk na ten widok i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom".

 6. wobroniewiary pisze:

  ❤ MEDIUGORJE Orędzie z 2 lipca 2018 r.

  „Drogie dzieci, jestem Matką dla was wszystkich, dlatego nie bójcie się, gdyż ja słyszę wasze modlitwy. Wiem że mnie szukacie, i dlatego proszę mojego Syna za wami. Mojego Syna, który jest zjednoczony z Ojcem Niebieskim i z Duchem Pocieszycielem; mojego Syna, który prowadzi dusze do królestwa skąd przyszedł, do królestwa pokoju i światłości. Dzieci moje, została wam dana wolność wyboru, ale ja jako Matka proszę was, abyście użyli wolności na rzecz wyboru dobra. Wy, którzy macie czyste i proste dusze, zrozumiecie to. Nawet jeśli czasami nie rozumiecie słów, odczuwacie w sobie, czym jest prawda. Dzieci moje, nie zatraćcie prawdy i życia w prawdzie, by pójść za kłamstwem. Poprzez życie w prawdzie Królestwo Boże wnika w wasze serca, a jest to Królestwo pokoju, miłości i zgody. Wtedy, dzieci moje, nie będzie w was egoizmu, który was oddala od mojego Syna. Będziecie mieć miłość i zrozumienie dla swoich bliźnich, gdyż zapamiętajcie – ponownie wam to powtarzam – że modlić się znaczy jednocześnie kochać innych, bliźnich, i im się udzielać. Kochajcie i dawajcie w moim Synu, wtedy On będzie działał w was i przez was. Dzieci moje, myślcie nieustannie o moim Synu, kochajcie Go bezgranicznie, a będziecie mieć prawdziwe życie, które trwać będzie wiecznie. Dziękuję wam, apostołowie mojej miłości”.

 7. Danuta pisze:

  Panie Boże Wszechmogący za wstawiennictwem Św.Ojca Pio i ks.Dolindo błagam w największej pokorze o Twoje błogosławieństwo dla mojej rodziny,krewnych,przyjaciół znajomych i sąsiadów.Dziękuję za wszystkie udzielone nam łaski,Bądź uwielbiony i błogosławiony w Trójcy Przenajświętszej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s