S. Santina, świadek życia o. Dolindo do Polaków: Proście o jego wstawiennictwo i przez niego powierzajcie Bogu swoje sprawy

Rozmowa została nagrana podczas zbierania materiałów do książki „Użyczam Ci, Jezu, mojego głosu, a Ty mów… Rozmowy ze świadkami życia ojca Dolindo.” 

Siostra Santina – świadek życia o. Dolindo do Polaków ❤

Świadkowie życia o. Dolindo w najnowszej książce

Ojciec Dolindo – człowiek, którego ustami przemawiał sam Jezus, przyjaciel Zbawiciela i apostoł wielkiego cierpienia, mistyk, skromny i ubogi ksiądz. Jako sługa Boży zyskuje niebywałą popularność oraz rzeszę oddanych czcicieli.
Nasi autorzy ruszyli tropem charyzmatycznego kapłana, by odkryć jego tajemnice, by dotrzeć do żyjących świadków, którzy pamiętają drogę, jaką przebył Ojciec Dolindo; gdzie stał konfesjonał, w którym spowiadał; klęcznik, przy którym na małych obrazkach zapisywał słowa do duszy. Przede wszystkim jednak pamiętają oni cuda i łaski wyproszone przez wstawiennictwo Ojca Dolindo. W książce pojawia się więc obszerna rozmowa z krewną Ojca Dolindo Marią Grazią Ruotolo, absolutnie unikatowa relacja sióstr zakonnych, które doświadczyły spowiedzi w konfesjonale Ojca Dolindo. Zamieszczone zostały również relacje świadków codzienności mistyka z Neapolu, a także refleksje ks. Skrzypczaka – wielkiego propagatora jego kultu. Za: niedziela.pl

Zbieramy intencje na II pielgrzymkę do Włoch

Za niecały miesiąc, w dniach 14-28 lipca odbędzie się II pielgrzymka Czytelników naszej strony do Włoch (w planie jest też Neapol i nawiedzenie grobu Sługi Bożego Ojca Dolindo).
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc i może ktoś się jeszcze zdecyduje na wyjazd, a pozostali niech wpisują w komentarzach lub wysyłają na maila intencje, które zostaną we Włoszech złożone u grobu Ojca Dolindo. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

74 odpowiedzi na „S. Santina, świadek życia o. Dolindo do Polaków: Proście o jego wstawiennictwo i przez niego powierzajcie Bogu swoje sprawy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • jolanta pisze:

   Za wstawiennictwem ojca Dolindo proszę o nawrócenie syna,przemianę jego zycia, serca ,dobrą pracę ,rozwiazanie jego spraw sadowych zgodnie z Wolą Pana, za szybki powrót dzieci do mamy Joanny do Anglii, przyznanie wyłącznych praw do opieki zgodnie Wolą Pana, o światło Ducha Św dla ich taty i dziadków by nie krzywdzili swoimi decyzjami dzieci.

   Odpowiedz

 2. Ewa pisze:

  Szczęść Boże, prosze o uwolnienie z nałogu nikotynowego a dla męża nałogu alkoholowego. Bóg zapłać ❤

 3. eska pisze:

  Dzisiaj zakończenie naszej nowenny pompejańskiej za papieża Franciszka. Bóg zapłać wszystkim 🙂

  • Ela pisze:

   Dziękuję Tobie esko za inicjatywę i wspólną modlitwę za papieża Franciszka.

  • Alicja M. pisze:

   Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę w intencji Papieża Franciszka. Życzę błogosławionej nocy.Z Panem Bogiem

  • eska pisze:

   Raz jeszcze dziękuję 🙂
   Przy okazji przypomnę, że już raz z wyprzedzeniem zapraszałam do kolejnej nowenny, tym razem za dusze czyśćcowe, od 1 listopada do 24 grudnia, bo w Boże Narodzenie jest z czyśćca wypuszczanych najwięcej dusz. Więc niech ich tym razem będzie jeszcze więcej! 🙂
   Rezerwujcie sobie terminy 🙂
   ( Ewo, pamiętam – ty chciałaś Tajemnice Radosne. 🙂 )

   Mało ostatnio piszę, ale pamiętam w modlitwie o was wszystkich!

 4. aga pisze:

  Prosze o pomyslny przebieg operacji i zdrowie dla mamy, o dobra prace dla siostry i szczesliwe ukonczenie domu. A takze o blogoslawienstwo Boze i pojednanie dla calej rodziny… Bog zaplac!

 5. Małgorzata pisze:

  Za wstawiennictwem ojca Dolindo proszę o nawrócenie mojego męża, moich córek i wszystkich moich najbliższych którzy są daleko od Pana Boga.

 6. Wiesław pisze:

  Proszę o uwolnienie z nałogu tytoniowego mojej żony. Proszę o przedłużenie umowy o pracę. Bóg zapłać.

 7. babula pisze:

  Proszę o nawrócenie moich bliskich, o pełne miłości spotkanie rodziny z okazji ślubu córki,o szczęście dla młodych, wierność Bogu,o zdrowie dla męża i dla mnie, bym mogła pomóc i służyć rodzinie, o uwolnienie z nałogu alkoholowego dla osoby w rodzinie, o zbawienie wieczne dla zmarłych z rodziny.

  • Agnieszka pisze:

   @babula
   Pamiętam jak pisalas tutaj o swoich rozterkach związanych ze slubem córki. Widze, ze wszystko powoli sie uklada i slub sie odbędzie. Tego Wam wlasnie życzę by spotkanie odbyło się w zgodzie i radości by młodzi angażowali sie tylko sobą a nie sprawami rodzin by Bóg byl obecny.w ich malzenstwie. Pozdrawiam serdecznie
   ➕➕➕

   • babula pisze:

    Dziękuję Agnieszko 🙂 To był cud! Zaczął się gdy zaproponowałam córce aby odmawiali razem „Pod Twoją obronę”. Ja tez się modliłam. A wszystko co złe minęło gdy zaczęłam odmawiać 24 godziny męki Pana Jezusa. A oni modlą się razem dalej.
    Nikt już się nie kłóci.
    Dziękuję Panie Jezu ❤

 8. Ela pisze:

  Szczęść Boże. Proszę o modlitwę za moje dzieci i wnuki aby Bóg otworzył im serca na milosc do Pana Jezusa i Matki Najswietszej i zdjął bielmo im z oczu aby widzieli ze tylko W Bogu jest zycie.

 9. mała pisze:

  To ci dopiero homofantazja.
  Kuzyn Królowej Elżbiety weźmie „ślub” z mężczyzną. Do ołtarza poprowadzi go…była żona

 10. mała pisze:

  Uwaga! Do Polski napływają tysiące imigrantów z Azji i Afryki

  Do Polski napływają tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy imigrantów z Afryki i Azji. Tylko w Warszawie działa kilkadziesiąt wyspecjalizowanych agencji, które legalizują przybyszów. Proceder jest prosty. Tworzy się fikcyjną firmę, która wystawia zapotrzebowanie na pracowników. Dzięki temu do Polski transportuje się migrantów, rzekomo do pracy. Otrzymują oni pozwolenie na 3 lata pracy – najwięcej w całej Unii Europejskiej. Dlatego migranci walą nad Wisłę drzwiami i oknami, a firm prowadzących ten proceder jest bez liku. ABW odmawia komentarza w tej sprawie. O wszystkim mówił w rozmowie z ,,Aktualnościami dnia” w Radiu Maryja dziennikarz Marcin Wikło z ,,Sieci”, który proceder legalizowania migrantów w Polsce opisał wraz z red. Markiem Pyzą.

  http://www.fronda.pl/a/uwaga-do-polski-naplywaja-tysiace-imigrantow-z-azji-i-afryki,111556.html

 11. Aleksandra pisze:

  Intencja do Włoch:
  – o łaskę skruchy dla Pauliny, Barbary, Dawida, Marcina, Mirosława i wypełnienie się wobec nich woli Bożej,
  – o łaskę Chrztu Św. dla Davida i aby Pan otworzył mu serce na wiarę
  – o łaskę przymnożenia żywej wiary dla całej mojej rodziny oraz bliskich i dalekich krewnych,
  – o dar wspólnej modlitwy w rodzinach moich dzieci, brata i siostry i rodzinie męża
  – o serce czyste dla dzieci w rodzinie,
  – o uwolnienie z nałogu alkoholowego męża,
  – o prawidłowy rozwój adoptowanych dzieci oraz zdrowie i siły dla ich rodziców Romana i Eli,
  – o błogosławieństwo Boże i wzrost wiary dla Kapłanów z Parafii.
  – o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
  Bóg zapłać.

 12. Silka pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji wierności Chrystusowi do końca moich dni i łaski potrzebne na drogach realizacji powołania zakonnego

 13. wobroniewiary pisze:

  Przeżyjmy jeszcze raz spotkanie z O. Ciprian de Meo, który zajmuje się procesem beatyfikacyjnym Sługi Bożego Matteo da Agnone
  1) o. Cipriano opowiada o sobie oraz o ojcu Matteo z Agnone. O. Matteo żył w latach: 1563-1616, a wicepostulatorem jego procesu beatyfikacyjnego jest właśnie o. Cipriano

  2) o. Cipriano opowiada o egzorcyzmach, podczas których materializują się przedmioty. Wśród nich okulary św. Maksymiliana i różaniec zmarłej przed kilkudziesięciu laty matki ojca Cipriano

  3) o. Cipriano opowiada o swojej znajomości z ojcem Pio

  4) o. Cipriano o tym, jak szatan najczęściej nas kusi…

  5) o. Cipriano udziela błogosławieństwa

 14. Katarzyna pisze:

  Intencja za wstawiennictwem Ojca Dolino: proszę o rozkwit naszego małżeństwa, wolność od wszelkich zranień, wynikających z bardzo trudnej przeszłości. O zwycięztwo Prawdy nad jej imitacją. O zdrowie oraz ciepło dla mojej mamy, siostry, teściowej i teścia. O to, aby niebo, wybrało dla nas dom. O możliwość pracy, bym mogła wspierać finansowo mojego męża. A przede wszystkim o wzrost wiary dla mnie a nawrócenie i skruchę dla Darka oraz mojego ojca.

 15. Daria pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo pokornie proszę
  – o łaskę skruchy serca, dobrej spowiedzi i powrotu do Sakramentów Świętych dla Joanny i Jakuba
  – o uzdrowienie z depresji, uwolnienie z nałogu słodyczy, o przemianę życia dla Pawła
  – o żywą wiarę w rodzinach moich córek, także dla męża
  – o Bożą radość i pokój serca dla mnie

 16. eva pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo o zdrowie dla rodziców, siostry i jej nienarodzonego dziecka oraz szczesliwe rozwiazanie dla niej. O łaskę zdania waznego egzaminu w terminie, a takze o łaskę podjecia wlasciwej i dobrej decyzji w sprawie pracy.

 17. Marta pisze:

  Prosze o uzdrowienie siostry i dobra prace dla niej,o pomoc we wszystkich sprawach dla mojej rodziny

 18. Małgosia pisze:

  Proszę o nawrócenie całej rodziny i radość ze spotkania na ślubie córki. Proszę o dobrą spowiedź przedmałżeńską dla narzeczonych Pauliny i Kamila. O ratunek dla mojego małżeństwa. O mocną wiarę dla mnie i całej rodziny i wytrwanie w niej aż do końca. O łaskę przebaczenia w rodzinie. O. Dolindo, Św. O. Pio modlcie się za nami.

 19. m1c pisze:

  Dziś krakowski sąd uniewinnił grupę ludzi którzy byli oskarżeni o wyłudzenie 280 mln złotych na karuzelach Vat , obrotach paliwem itp , twierdząc że nie ma podstaw do stwierdzenia że popełniali przestępstwa. Z przykrością stwierdzam ze takich sądów bronił pewien ksiądz w mojej parafii 15 lat temu , i od tamtego czasu zaczęło się moje negatywne podejście do księży, bo nikt z pozostałych księży w parafii go nie skrytykował i nie poprawił. Bóg wie że piszę prawdę.

  • wobroniewiary pisze:

   Idź to oddaj na spowiedzi świętej, bo widać, że masz wielką urazę i żal i zaczynasz obwiniać cały Kościół o całe zło.
   Wiesz, ile twoich komentarzy nie przeszło (bo w każdym za każdy wypadek, przypadek i zdarzenie w Polsce obwiniałeś księży)

   • m1c pisze:

    Ataki są , i specjalizuje się w nich wielu, lecz księża byli bierni wobec ludzkich tragedii i teraz tak to się odbija . Mało kto w miastach już broni księży , bo oni sami odcieli się od ludzi za murami plebanii. Chętni organizowali wspólnoty modlitewne, lecz gdy były poważne sprawy to się wyciszali… tak jak w przypadku gdy wyrzucano dziesiatki tysięcy ludzi z mieszkań oddawanych podstawionym fałszywym spadkobiercom w kamienicach, lub wyłudzano mieszkania za pożyczkę w wysokości kilku tysięcy złotych.
    Co do spowiedzi : to temat poruszyłem , lecz księża nie umieją odpowiedzieć dlaczego biskupi milczeli w takich sprawach choć publicznie dawniej deklarowali że kościół zawsze będzie wspierał biednych i poszkodowanych. np. w Gdańsku 400 osób straciło mieszkania kilka lat temu bo mafia notariuszy za kilka tys. wyłudzała je na sfałszowane umowy kredytowe które tak naprawdę były umowami notarialnymi .

    • wobroniewiary pisze:

     I ten komentarz przepuszczam, aby inni widzieli, dlaczego Ty notorycznie jesteś w spamie!
     Ty nadal obwiniasz innych, a każdy ma pilnować siebie i to właśnie siebie nawracać a innych omadlać (nimi zajmie się Pan Jezus)
     Czytając Twoje komentarze od razu przychodzi mi na myśl „co ze ślepym o kolorach” – przecież za czasów Pana Jezusa też nie mieli mieszkań, wielu było wyrzucanych, ba! – sam Zbawiciel narodził się w stajni, bo „nie było miejsca dla Niego w Betlejem w żadnej gospodzie…”

     A Ty będziesz sądzony z własnych a nie z cudzych czynów, pamiętaj o tym!
     W świadectwie Glorii Polo Pan Jezus pokazuje jej kobietę trudniącą się prostytucją, Gloria patrzy na nią z niesmakiem a Pan Jezus mówi „to przez Ciebie, bo Ty jej NIE POMOGŁAŚ”!!!
     Niech ten przykład uzdrowi ciebie z duchowego daltonizmu!

  • Jacek pisze:

   Módl sie za księży którzy błądzą.
   Modlitwa to największe wsparcie .
   Możesz też adoptować księdza,
   który według Ciebie błądzi.
   Resztę zostaw Bogu On się tym zajmie.
   https://ddak.wordpress.com/zasady-adopcji/ddak/

   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

  • Marek pisze:

   Dzisiaj na wp był kolejny artykuł szkalujący księży. I nie jest to jedyny portal który umieszcza takie artykuły. Podobno jeden z kapłanów skrytykował rodziców jedynaków za to że posiadanie jednego dziecka z wyrachowania i egoizmu. Piszę podobno bo nie miałem siły doczytać artykułu do końca i nie wierzę w ogóle w to co tam wypisują. Jeśli tak było to przyznaję mu rację. Zawsze jednak mnie ciekawią opinie pod takimi artykułami bo zawsze ale to zawsze wylewa się rzeka nienawiści i jadu do Kościoła i księży. To nie są komentarze typu: „nie zgadzam się z szanownym Kapłanem…” lub „w tej kwestii mam inne zdanie”. Dla mnie jest jasne że z komentarzy tych bije diaboliczna nienawiść. Kolega, który był na rekolekcjach, prowadzonych przez egzorcystę przed Wielkanocą tego roku, zwrócił mi uwagę że ilość takich ataków zwiększa się szczególnie przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. I rzeczywiście codziennie było to 2-3 artykuły. Komentarz broniący Kościoła lub Kapłana był absolutną rzadkością. Słowa „klecha” i tak dalej to standard. Do tego podpisy autorów komentarzy z piekła rodem. Kiedyś próbowałem bronić swoimi komentarzami ale teraz wklejam po prostu modlitwę do Michała Archanioła :).
   Wiara w Boga musi się wiązać ze świadomością istnienia piekła i szatana. Inaczej człowiek zatraca bojaźń Bożą. Kiedyś byłem wobec tego obojętny. Ale obecnie trzeba stanąć po jednej ze stron. Czasy są nieciekawe a znaki czasów nie napawają optymizmem. Bardzo dużo dziwnych i złych rzeczy dzieje się na świecie, I jest ich coraz więcej. Dlatego trzeba się modlić za Kościół i kapłanów od papieża aż po młodych wikariuszy. Nie ma lepszego wsparcia niż z samej góry:). Z Panem Bogiem!

 20. Ania pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji nawrócenia, uwolnienia i uzdrowienia Adriana

 21. Aleksandra pisze:

  Szczęść Boże. Proszę w intencjach które nosi w Sercu Maryja😊

 22. Kazimierz pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo pokornie proszę i błagam o prowadzenie w życiu po drogach wiary i zawierzeniu życia Panu BOGU i Najświętszej Maryi Panny dla moich synów Marcina i Roberta i zdania egzaminów

 23. Bogusia pisze:

  Ojcze Dolindo,prosze o Twoje wstawiennictwo, w sprawach Bogu i Tobie wiadomych.
  DZIEKUJE…!!!

 24. wobroniewiary pisze:

  Dzień 2. nowenny do św. Piotra i Pawła

  Święci Apostołowie Pawle i Piotrze, uproście mi żywą wiarę, nadzieję mocną i miłość doskonałą, zaparcie się samego siebie, cierpliwość w przeciwnościach, gorliwość w modlitwie i wypełnianiu obowiązków, czystość serca, oddanie się woli Bożej i dotrwanie w Jego łasce aż do śmierci.

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…

  Uwielbiam Cię, Jezu, za łaskę światła i mądrości okazanej Świętym Apostołom Piotrowi i Pawłowi. Gorąco błagam za wszystkich ludzi Kościoła, abyś ustrzegł ich umysły, serca i zmysły, by mogli kochać i służyć jedynie Jezusowi i Jemu poświęcać swe siły.

  Chwała Ojcu…

  Święci Apostołowie Piotrze i Pawle, módlcie się za nami.

 25. Aneta pisze:

  Proszę o zdrowie i wiarę dla mnie i moich najbliższych.

 26. Maria Larsson pisze:

  Przez wstawiennictwo O. Dolindo prosze o Laske nawrocenia i wiary dla mojej corki, jej dzieci, ich ojca, o zdrowie duszy i ciala i wypelnienie sie Woli Bozej w ich zyciu. Sakramet Malzenstwa dla nich. Prosze abym byla wierna Bogu, Ewangielii do konca zycia, o oczyszczenie, uwolnienie, uzdrowienie dla calej mojej rodziny, dla mnie i calego drzewa genetycznego .Laske glebokiej wiary w Boga,zdrowie, dla moich przyjaciol, wspolpracownikow, dla mojej rodziny, dla mnie, pokore i Dary Ducha Swietego. Ojcze Dolindo modl sie za nami. Serdeczne Bog zaplac. Niech Bedzie zawsze i wszedzie Bog uwielbiony.

  • Jadwiga pisze:

   Ojcze Dolindo .Ty wiesz jaka jest przyczyna wszelkiego zla ,i niepokoju w mojej rodzinie,prosze pomoz w nawroceniu mojego meza.

 27. halina pisze:

  Ojcze Dolindo. Prosze cie o przeproszenie Trojcy Przenajswietszej za grzech odrzucenia kosciola i kaplanow przez syna Tomka. Prosze wypros mu nawrocenie i poznanie prawdy. Ty sie nim zajmiesz .DZIEKUJE

 28. pestka pisze:

  Módlmy się wszyscy gorąco
  Szok! W dokumencie roboczym „Synodu młodych” pada sformułowanie „młodzież LGBT”

  Read more: http://www.pch24.pl/szok–w-dokumencie-roboczym-synodu-mlodych-pada-sformulowanie-mlodziez-lgbt-nwsj,61067,i.html#ixzz5J39wObqO

 29. wobroniewiary pisze:

  ❤ Mt 6,7-15

  „Na modlitwie nie Bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłucham. Nie bądźcie podobni do nich. Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie: święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego. Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia, i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom, i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień”.

  • wobroniewiary pisze:

   Trzy rady Jezusa
   Jezus powiedział do swoich uczniów:

   «Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

   Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie. Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.

   Wchodźcie przez ciasną bramę. Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują» (Z rozdz. 7 Ewangelii wg św. Mateusza)

   Ewangelia zawiera dziś trzy rady Jezusa.
   Pierwsza: szacunek wobec świętości. Jesteśmy strażnikami tego, co najświętsze, tzn. wiary, sakramentów… Przekazując te tajemnice musimy brać odpowiedzialność za to komu i jak o tym mówimy. Nie możemy narazić świętości na zbezczeszczenie. Dotyczy to też nas samych – czy z szacunkiem odnosimy się do świętości? Także tej świętości powszedniej: naszych przyjaźni, naszej rodziny?

   Druga: sprawiedliwe traktowanie wszystkich ludzi. Jesteśmy odpowiedzialni za relacje, które tworzymy; dobrze, abyśmy patrzyli perspektywicznie, jakie będą konsekwencje naszych decyzji.

   Trzecia: uświadomić sobie, że nic w życiu nie ma za darmo, a dojście do celu, zdobycie nieba, wymaga wysiłku. Niebo jest nieskończone, ale brama do niego jest wąska. Obyśmy jej nie przegapili.

   Dzisiejsze czytania liturgiczne: 2 Krl 19, 9b-11. 14-21. 31-35a. 36; Mt 7, 6. 12-14
   Szymon Hiżycki OSB | Pomiędzy grzechem a myślą

   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2018/06/21/21-czerwca-wspomnienie-sw-alojzego-gonzagi-zakonnika/

 30. Maria pisze:

  Ojcze Dolindo .Ty wiesz jaka jest przyczyna wszelkiego zla ,i niepokoju w mojej rodzinie, rodzinie syna i córki .Prosze wstaw się za nami do naszego Ojca w niebie aby zapanowała prawdziwa miłość zgoda i pokój.Prosze o nowe serca czyste dla wszystkich.

 31. Lucyna pisze:

  Prosze o odnalezienie skradzionego roweru.

 32. Stanislawa pisze:

  Ojcze Dolindo prosze wypros laski niezbedne do zbawienia dla Marka i jego rodziny. Prosze o „biale malzenstwo” dla Tatiany i Marka, o niezachwiana wiare dla nich. O nawrocenie grzesznikow, opieke Matki Bozej i o Milosierdzie Boze, szczegolnie w godzinie smierci dla nas wszystkich. O blogoslawienstwo dla Pielgrzymow do Wloch.

 33. Iwona pisze:

  Proszę o łaskę uzdrowienia dla Majki z choroby nowotworowej.

 34. Helena pisze:

  Czy nie wydaje Wam się, że Zinka się już dawno nie odzywała, czy ktoś wie co się z nią dzieje?

 35. Elżbieta pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji uwolnienia i nawrócenia męża Marka o uzdrowienie naszych relacji o łaski dla ducha i ciała dla mnie oraz o Boże błogosławieństwo dla Sylwi , Marcina ich współmałżonków i małego Kubusia. Dziękuję

 36. Helena pisze:

  +++ za wszystkich potrzebujących mojej modlitwy.

 37. pestka pisze:

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że państwa Grupy Wyszehradzkiej „nie należą do klubu przyjaciół relokacji uchodźców”. Z kolei premier Węgier Victor Orban podkreślił, że europejskie państwa muszą zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom i chronić granice.

 38. Alina Radwanska pisze:

  Prosze o laske nawrocenia dla tych,ktorzy odwrocili sie od Boga I blogoslawienstwo dla naszej ojczyzny.

 39. Lena pisze:

  Proszę o zdrowie dla dziecka, jestem w 9 tygodniu ciąży i na usg wyszło że dziecko jest za małe jak na 9 tydzień i słabo słychać jego tętno. Proszę o modlitwę bo jest zrozpaczona. Bóg zapłać.

 40. Kazimierz pisze:

  Laudetur Iesus Christus et Maria Immaculata!

  Nowenna do Najdroższej Krwi Chrystusa przed uro­czy­sto­ścią Krwi Chrystusa, 1 lip­ca (odma­wia się przez 9 dni w połą­cze­niu z inną modli­twą do Krwi Chry­stusa np. lita­nią do Krwi Chry­stusa).

  Panie Jezu Chryste,kiedy w czter­dzie­ści dni po swo­im zmar­twych­wsta­niu wra­ca­łeś do Ojca, kaza­łeś swo­im uczniom, razem zgro­ma­dzo­nym, ocze­ki­wać na zesła­nie Ducha Świę­tego. Przez dzie­więć dni trwa­li na modli­twie, aby otrzy­mać dar ponad wszyst­kie dary, aby stać się praw­dzi­wymi Apo­sto­łami. Ufa­jąc, że i nam dzi­siaj udzie­lisz swo­ich darów i bło­go­sła­wień­stwa, pro­simy Cię:

  Oświeć nasz rozum i oczyść ser­ce, aby­śmy dobrze umie­li się modlić. Jak Apo­sto­łom, udziel i nam łaski trwa­nia na modli­twie wraz z Maryją. Ona jest prze­cież Słu­żeb­nicą Pań­ską i „Wszech­mocą bła­ga­ją­cą”.

  Panie, Ty powie­dzia­łeś: „pro­ście, a będzie wam dane; szu­kaj­cie, a znaj­dzie­cie; kołacz­cie, a otwo­rzą wam”. Zachę­ceni Twoim sło­wem, przy­cho­dzimy dzi­siaj do Cie­bie, aby z ufno­ścią przed­sta­wić ci nasze proś­by.

  (chwi­la ciszy)

  Jezu, ufa­my Two­jej miło­ści i Two­jemu miło­sier­dziu, któ­re oka­za­łeś nam przez swo­ją naj­droż­szą Krew. Zawsze z cier­pli­wo­ścią pochy­la­łeś się nad bied­nymi i cho­rymi, nad wzgar­dzo­nymi i grzesz­ni­kami. Jak otar­łeś łzy wdo­wy z Nain, wysłu­cha­łeś proś­by set­nika i nagro­dzi­łeś ufność Marty, tak i nas obdarz rado­ścią dozna­nej od Cie­bie pomo­cy.

  Lecz jeśli nasze pra­gnie­nia nie są zgod­ne z Twoją wolą, umoc­nij naszą wia­rę. Z Tobą chce­my mówić: „Ojcze, nie moja, lecz Twoja wola niech się sta­nie”. Wzbudź w nas ufność, ze Twoje pla­ny wzglę­dem nas są naj­lep­sze, choć nie zawsze je rozu­mie­my.

  Dzię­ku­jemy Ci już teraz za to w wszyst­ko, co dla nas przy­go­to­wa­łeś, bo Ty jesteś Miło­ścią, i wszyst­ko, co nam dajesz albo na nas dopusz­czasz, słu­ży nam dla nasze­go uświę­ce­nia.
  Amen.

  Modlitwa o uzdrowienie z choroby za wstawiennictwem św. Kaspra

  Święty Kasprze,
  naj­więk­szy Apostole Krwi Chrystusa,
  za Twoim wsta­wien­nic­twem wdo­wa,
  Urszula Bono, zosta­ła uzdro­wio­na
  z cho­ro­by raka zło­śli­we­go.
  Prosimy Cię,
  abyś i dziś wsta­wiał się za tymi,
  któ­rzy cho­ru­ją na wszel­kie­go rodza­ju
  cho­ro­by nowo­two­ro­we
  i abyś wypra­szał im łaskę
  cał­ko­wi­te­go uzdro­wie­nia,
  aby mogli dalej żyć w zdro­wiu
  duszy i cia­ła, na chwa­łę Boga
  i w służ­bie swo­im bliź­nim.
  A tym, któ­rzy jesz­cze będą cier­pieć
  z powo­du tej cięż­kiej cho­ro­by,
  daj siłę do przy­ję­cia tego krzy­ża
  w duchu poko­ry i zadość­uczy­nie­nia
  oraz wytrwa­nie w łasce Bożej
  i w codzien­nym ofi aro­wy­wa­niu
  swo­ich cier­pień Bogu Ojcu,
  razem z Krwią Jezusa, ku pożyt­ko­wi wier­nych
  i wspar­ciu zbaw­czej misji całe­go Kościoła
  Chrystusowego. Amen.

  Litania do Krwi Chrystusa

  Kyrie ele­ison, Chryste ele­ison, Kyrie ele­ison.
  Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłu­chaj nas.
  Ojcze z nie­ba, Boże, zmi­łuj się nad nami.
  Synu Odkupicielu świa­ta, Boże,
  Duchu Święty, Boże,
  Święta Trójco, Jedyny Boże,
  Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca
  Przedwiecznego, wybaw nas!
  Krwi Chrystusa, wcie­lo­ne­go Słowa Bożego,
  Krwi Chrystusa nowe­go i wiecz­ne­go Przymierza,
  Krwi Chrystusa, przy kona­niu w Ogrójcu
  spły­wa­ją­ca na zie­mię,
  Krwi Chrystusa, try­ska­ją­ca przy biczo­wa­niu,
  Krwi Chrystusa, bro­czą­ca spod cier­nio­wej koro­ny,
  Krwi Chrystusa, prze­la­na na krzy­żu,
  Krwi Chrystusa, zapła­to nasze­go zba­wie­nia.
  Krwi Chrystusa, bez któ­rej nie ma prze­ba­cze­nia,
  Krwi Chrystusa, któ­ra w Eucharystii poisz i oczysz­czasz dusze,
  Krwi Chrystusa, zdro­ju miło­sier­dzia.
  Krwi Chrystusa, zwy­cię­ża­ją­ca złe duchy,
  Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników,
  Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców,
  Krwi Chrystusa, rodzą­ca Dziewice,
  Krwi Chrystusa, osto­jo zagro­żo­nych,
  Krwi Chrystusa, ochło­do pra­cu­ją­cych,
  Krwi Chrystusa, pocie­cho pła­czą­cych,
  Krwi Chrystusa, nadzie­jo poku­tu­ją­cych,
  Krwi Chrystusa, otu­cho umie­ra­ją­cych,
  Krwi Chrystusa, poko­ju i sło­dy­czy serc naszych,
  Krwi Chrystusa, zadat­ku życia wiecz­ne­go,
  Krwi Chrystusa, wyba­wie­nie dusz z otchła­ni czyść­co­wej,
  Krwi Chrystusa, wszel­kiej chwa­ły i czci naj­god­niej­sza,

  Baranku Boży, któ­ry gła­dzisz grze­chy świa­ta,
  prze­puść nam, Panie.
  Baranku Boży, któ­ry gła­dzisz grze­chy świa­ta,
  wysłu­chaj nas, Panie.
  Baranku Boży, któ­ry gła­dzisz grze­chy świa­ta,
  zmi­łuj się nad nami.

  K: Odkupiłeś nas, Panie, Krwią swo­ją.
  W: I uczy­ni­łeś nas Królestwem Boga nasze­go.

  Módlmy się: Wszechmogący wiecz­ny Boże, któ­ryś Jednorodzonego Syna swe­go usta­no­wił Odkupicielem świa­ta i Krwią Jego dał się prze­bła­gać, daj nam, pro­si­my, god­nie czcić zapła­tę nasze­go zba­wie­nia i dzię­ki niej dozna­wać obro­ny od zła docze­sne­go na zie­mi, aby­śmy rado­wa­li się wie­ku­istym szczę­ściem w nie­bie. Przez tegoż Chrystusa, Pana nasze­go. Amen.

  Dziękczynienie za przelanie Krwi Przenajdroższej

  Panie, uzdro­wi­łeś dzie­się­ciu trę­do­wa­tych, ale tyl­ko jeden wró­cił, aby Ci podzię­ko­wać. „Gdzież jest dzie­wię­ciu pozo­sta­łych?” – zapy­ta­łeś, bole­jąc nad nie­wdzięcz­no­ścią uzdro­wio­nych. My tak­że czę­sto zapo­mi­na­my o wdzięcz­no­ści. Przyjmujemy cza­sa­mi nawet odku­pie­nie przez Twoją Najdroższą Krew, tak jak­byś był nam je winien. Przepraszamy za to i pro­si­my, przyj­mij tę modli­twę jako wyraz wdzięcz­no­ści i dobrej woli.

  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś przy obrze­za­niu, pod­da­jąc się Prawu Mojżeszowemu. Twoje posłu­szeń­stwo było poku­tą za nasz brak goto­wo­ści do przy­ję­cia Woli Ojca.

  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś na Górze Oliwnej. Nie chcia­łeś pomo­cy dwu­na­stu legio­nów anio­łów, lecz się­gną­łeś po kie­lich cier­pie­nia. Twój kie­lich gory­czy stał się dla nas kie­li­chem zba­wie­nia.

  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś przy biczo­wa­niu. Nie chcia­łeś żad­nych wzglę­dów, mia­łeś za to wzgląd na nas. Poprzez bicz, któ­ry ranił Ciebie, my zosta­li­śmy odku­pie­ni.
  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś przy koro­no­wa­niu cier­niem. Byłeś praw­dzi­wym Królem, ale wybra­łeś koro­nę cier­nio­wą, aby­śmy mogli kró­lo­wać z Tobą. Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś na dro­dze krzy­żo­wej. Na niej wyba­wi­łeś nas od błęd­nej dro­gi naszych grze­chów.
  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś na krzy­żu. Nie wie­dzia­łeś, co to grzech, a sta­łeś się „grze­chem”, aby­śmy otrzy­ma­li życie wiecz­ne.
  Dziękujemy Ci, Jezu, za Krew, któ­rą prze­la­łeś przy otwar­ciu Twego boku. Ubogi do nas przy­sze­dłeś i krwa­wiąc nas opu­ści­łeś, ale my sta­li­śmy się boga­ci dzię­ki Twej miło­ści. Amen.

  http://www.sanktuarium.cpps.pl/czestochowa/wydarzenie/nowenna-krwi-chrystusa

  „Jeżeli zaś chodzimy w światłości,
  tak jak On sam trwa w światłości,
  wtedy mamy jedni z drugimi współuczestnictwo,
  a krew Jezusa, Syna Jego,
  oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.”
  (1J 1, 7)

  Z Bogiem

 41. Lucyna pisze:

  Ojcze Dolindo, proszę wybłagaj mi, bym nie musiała już zażywać leków na depresję. Jezu ufam Tobie.

 42. wobroniewiary pisze:

  Taka mała uwaga do wszystkich:
  Pisząc w zeszycie długopisem – wszelkie kropki, przecinki, znaki zapytania i inne stawiamy od razu po wyrazie a nie po kilku wolnych miejscach od wyrazu.
  Tutaj róbmy to samo, a będzie to wyglądać jak należy.
  Nawet nie chcę wspominać, ile komentarzy przychodzi mi edytować, bo „razi po oczach”

 43. maria pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo proszę o nawrócenie i żywą wiarę dla syna jego żony i dzieci. Ojcze proszę uproś zdrowie dla córki,zdanie egzaminu dla wnuczek .Zdrowe oczy dla mnie.Bóg Zapłać. Święty O.Pio módl się za nami. JEZU UFAM TOBIE.

 44. Alicja pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo proszę o uwolnienie mojego tata Edwarda z nałogu alkoholowego i w innych sprawach Panu Bogu wiadomych.

 45. Janina pisze:

  Przez wstawiennictwo Ojca Dolindo Blagam Boga o Milosirdzie dla rodziny od skutkow przeklenstw okultyzmu grzechow pokoleniowych uwolnienie od zlych duchow przebaczenie grzechow onawroceni Piotra Michala Ani Janusza o rozwiazanie spraw sadowych

 46. Aga pisze:

  Ks. Dolindo O uzdrowienie z nerwicy lękowej, która nie pozwala mi normalnie funkcjonować.

 47. Janina pisze:

  Ojcze Dolindo za Twoim wstawiennictwem prosze o uwonienie z Nocy zla przeklenstw moja rodzine nawrocenie

 48. Alicja pisze:

  Ojcze Dolindo,proszę o dobrą spowiedz dla nowożeńców Piotra i Angelliki,uproś Boże błogosławieństwo na nowej drodze życia,świętość i potrzebne dary dla nich i wszystkich gości weselnych.O szczęśliwe rozwiązanie dla Marii.
  Powierzam Ci Drogi Ojcze Dolindo całą moją rodzinę,przyjaciół,ojczyznę.Abyśmy w naszym życiu wypełnili Wolę Pana i żyli dla Niego.

 49. Sylwia pisze:

  Przez wstawiennictwo o.Dolindo proszę o łaskę nawrócenia i sakrament spowiedzi dla mojego męża Andrzeja który właśnie 19 lipca obchodzi urodziny, miłość, wierność dla naszego sakramentalnego małżeństwa.
  Proszę o nawrócenie dla naszej córki Izabeli i sakrament spowiedzi oraz obfitość Bożych darów i łask, ochronę o obronę od wszelkiego zła.

 50. Elżbieta pisze:

  Za wstawiennictwem ks Dolindo proszę o dar potomstwa dla córki Sylwii aby doczekali się zdrowego dzieciątka a dla córki Justyny dobrego człowieka na swej drodze aby załozyła rodzinę o pokój na świecie i nawrócenie grzesznków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s