W najbliższy piątek – modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji

Fundacja Życie i Rodzina w porozumieniu i przy akceptacji Wydziału Duszpasterskiego KEP zachęca parafie, by 1 czerwca w czasie pierwszopiątkowych nabożeństw odmówić specjalnie przygotowaną modlitwę wynagradzającą Panu Bogu za grzech aborcji

Modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji do odmówienia
w czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego
 

(Światowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2018 r.):

Boże Wszechmogący, w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci!

[W dniu, w którym świat obchodzi święto Dziecka,] pragniemy Ci podziękować za każde dziecko, które jest błogosławieństwem i darem od Ciebie, Boga Miłości i Boga Życia i z całego serca przeprosić, że często ten dar i błogosławieństwo Twoje odrzucamy.

Przepraszamy za ojców, którzy odrzucili odpowiedzialność za swoje poczęte potomstwo i pozwolili dokonać aborcji lub nawet do niej nakłaniali, za to, że nie wspierali matek swoich dzieci i nie walczyli o zachowanie życia swojego potomstwa!

Przepraszamy za kobiety, które odrzuciły powołanie do bycia kochającą mamą, a wybrały piętno śmierci!

Przepraszamy za tych wszystkich, którzy wywierali presję ku podjęciu tragicznego wyboru śmierci, i którzy nie wspierali kobiet w wychowaniu dzieci!

Przepraszamy za lekarzy i pracowników służby zdrowia, którzy zamiast ratować każde życie ludzkie, nawet te najmniejsze, neutralnie podchodzą do wyborów między życiem i śmiercią lub stają się szafarzami śmierci!

Przepraszamy za polityków stanowiących prawo, którzy bardziej słuchają ludzi niż Ciebie (por. Dz 5, 29) i kompromisowo traktują ludzkie życie tolerując niesprawiedliwe prawo, które nie broni życia każdego człowieka!

Przepraszamy za ludzi nauki i osoby kształtujące opinię publiczną, które deprecjonują wartość życia ludzkiego stawiając wyżej wartość wyboru planów życiowych!

Przepraszamy za wszystkich, którzy przyczyniają się w jakikolwiek sposób do nastania bezdusznej cywilizacji śmierci!

Przepraszamy za wszystkich, którzy nic nie uczynili, aby obronić najbardziej bezbronne, jeszcze nienarodzone dzieci, które same bronić się nie mogą!

Nade wszystko przepraszamy za nas samych, że świadectwo naszego życia nie przyciąga innych do Chrystusa i wypełniania Jego wezwania: „to co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)!

Maryjo, Królowo Polski i Bogarodzico, która w pełni przyjęłaś dar Dziecięcia w swoim łonie (por. Łk 1, 26-38), wyproś nam u swego Syna Jezusa Chrystusa łaskę przebaczenia grzechów naszych popełnionych przeciwko dzieciom nienarodzonym!

Boże Miłosierdzia, położyłeś przed nami „życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo” (Pwt 30, 19 i Pwt 30, 15).

Błagamy, nie odbieraj nam Swojego błogosławieństwa!

Błagamy, by Twoje słowo z Księgi Ezechiela stało się w nas ciałem: „I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała. Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali” (Ez 36, 26n)!

Duchu Święty, Duchu Pocieszycielu, Duchu Prawdy, prowadź nas ku poszanowaniu godności każdego dziecka, które od poczęcia Bóg powołał do istnienia ku Swojej chwale! Dodaj nam odwagi i mądrości, byśmy zawsze wybierali życie, a nie śmierć, byśmy stale kroczyli drogami sprawiedliwości i miłości, zgodnie z wolą naszego Stwórcy. Amen.

Za:gosc.pl

O aborcji, o modlitwie, aby polski rząd przyjął prawo chroniące dzieci
w mocnych słowach mówi egzorcysta ks. inf. Jan Pęzioł:

 (…) I teraz musimy się ogromnie modlić, żeby ta ekipa rządząca – ten parlament, uchwalił ustawę o nienaruszalności życia człowieka! Od poczęcia! Bo zamordowanie człowieka jest wielką zbrodnią. Obojętnie, czy on żyje pod sercem mamy, czy on żyje na świecie. Jednakowy grzech. Straszliwy.

To w połowie tamtego XX wieku Pan Jezus powiedział włoskiemu ks. Ottavio Michelini: 

Za straszny grzech aborcji diabeł sforsował obronne mury Kościoła
i wszedł do środka! 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

62 odpowiedzi na „W najbliższy piątek – modlitwa ekspiacyjna za grzech aborcji

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. mała pisze:

  Czy oby na pewno ,,mocno” ?

  Nie należę do kategorii księży rygorystycznie podchodzących do spraw moralnych. Sam jestem człowiekiem słabym i rozumiem słabość innych. Wielokrotnie zwracano mi uwagę na moją zbytnia pobłażliwość w konfesjonale. Ale jak można inaczej, jeżeli ktoś skruszony, uznający swój grzech przychodzi prosić o miłosierdzie ? Przecież to sam Syn Boży za nas umiera na krzyżu. Jednakże sprawa budowania zgody w referendum na śmierci nienarodzonych to nie sprawa słabości, zawahania, chwilowej niepoczytalności, niezrozumienia ale przemyślanego wyboru. Nie wiem co Irlandczykom powie papież Franciszek, który do nich niedługo przyjedzie, ale moje rozeznanie tej sprawy to nie tylko wskazanie do powstrzymania się od przystępowania do Komunii świętej ale wręcz zakaz. W sposób świadomy, dysponując wolną wolą przykładasz rękę do śmierci człowieka to nie jesteś w komunii- wspólnocie z Chrystusem. Zgadzając się na zabicie najmniejszego nienarodzonego czynisz to samo z poczętym Jezusem.
  ks. Tomasz Kancelarczyk

  • małgorzata pisze:

   No właśnie tak powinno być u nas w kościele ale nie wiem czy doczekam takich czasów .że kapłani wyraźnie powiedzą u nas w Polsce ,kto popiera aborcje sam się ekskomunikował i chociaż chodzi do spowiedzi i komunii są one nieważne.

   • Jerzy pisze:

    Non Posumus!. I tak powinno być. Wasze słowa muszą być tak, tak – nie nie!. I nie ma innej drogi. Godząc się na aborcje – zamykasz sobie drogę do Komunii Świętej. I Kościół w Polsce powinien to zdecydwanie wyartykułować!.

  • Elizeusz pisze:

   Aborcja to krwawy podpis szatana, jak o tym możemy przeczytać w „Prawdziwym Życiu w Bogu” V. Ryden;
   I. Pan Jezus:
   … Chcę, abyście byli odważni. Nie lękajcie się w dniach tego wielkiego ucisku. Brońcie nadal mojego Słowa, Mojej Tradycji, nie przyjmujcie doktryn ludzkich i wymyślonych (por. 2Tm 4,3n; Hbr 13,9a), które Mój wróg doda i podpisze własnym piórem. Jego podpis zostanie dokonany krwią – krwią odebraną dzieciom, którymi posługują się w swych morderczych wtajemniczeniach (por. Mdr 12,5!), których celem jest jego nominacja! [z przypisu: «Jego podpis zostanie dokonany krwią». Odkąd tak wiele państw zalegalizowało aborcję, szatanowi jest o wiele łatwiej uzyskać władzę. Przerywanie ciąży jest ukrytą formą zabójstwa, oddająca cześć szatanowi, gdyż jest to składanie ofiar z ludzi.
   Dla otrzymania mocy umożliwiającej udzielenie władzy nieprzyjacielowi, szatan wymaga(ł) tej ukrytej formy ofiary z ludzi]… (3.10.1994, z Zeszytu73) i … Ja, Jezus Chrystus, cierpię ogromne udręki, widząc zbrodniczą masakrę niewinnych niemowląt, ludzkich ofiar… (20.12.1996; z Zeszytu 87)
   II. Matka Boża:
   … Nie wiecie, co Bóg przygotował dla tego złego pokolenia.. Przypomnijcie sobie jednak, jak w czasach buntu (2P 2,5n; Hi 22,15-17; Lb 16) Jego ręka spadła na ludzi grzesznych i że była to cząstka tego, co On przeznaczył dla was (2P 3,7.10.13). Jego sprawiedliwość odpowie z Jego Świętego Przybytku stosownie do grzechów tego pokolenia. Przybędzie z ogniem, piorunami, huraganem i płomieniem Ognia pochłaniającego wszystko (Iz 29,6 i 30,30), aby spalić zbrodnie świata. Nie, wy nie wiecie, co Wszechmocny przygotował wam, aby oczyścić ludzkość.
   Znaki są wokół was, ale niewielu je widzi i dostrzega.
   Niewinna krew Moich synów i córek jest rozlewana dla szatana (Ps 106,37n). Ta niewinna krew jest jak ofiara dla szatana. Jego plan polega na tym, aby ogołocić świata ze stworzeń, was wszystkich wyniszczyć i wrzucić w płomienie. Pragnie on uczynić z was wszystkich wielką ofiarę.
   Wołam, płaczę, wylewam krwawe łzy, ale niewielu zwraca na to uwagę. Bóg przyjdzie do was, ale wy nie wiecie, w jaki sposób.
   – Najświętsza Matko modlimy się, ale jak sama mówisz, jesteśmy bardzo nieliczni. Co robić?
   – Wasze modlitwy mogą zmienić świat. Wasze modlitwy mogą wyprosić Łaski Boże dla nawrócenia grzeszników. Im więcej będzie nawróceń, tym więcej pojawi się modlitw o nowe nawrócenia, wypowiedzianych i wysłuchanych.
   Rozumiesz? Modlitwy są potężne. Dlatego nalegam, abyście nie zaniedbywali ani waszych modlitw, ani waszych ofiar, które są bardziej niż kiedykolwiek wymagane od wiernych. Bóg wspomni na każdą waszą ofiarę, Moje kochane dzieci… (24.11.1991; z Zeszytu 56)
   III. Św. Michał Archanioł:
   … Dziś w tym pokoleniu demonowi oddaje się coraz większą cześć. Od początku był on zabójca i kłamcą (J 8,44), a dziś czci się go jak ojca. To jemu oddaje się wszelkie honory. Ludzie kłaniają się obecnie bardzo nisko jego dziełom (Mt 4,8n.10) i z tego powodu wasze pokolenie ściągnęło na siebie karę. Na wasze kraje napadają zastępy duchów nieczystych, które wszędzie się wałęsają. Szatan kusi dziś nawet wybranych Boga (por. Mt 24,24). Dlatego właśnie wszędzie rozszerza się zamęt w tym pokoleniu, które wznosi swe wieże na niewinnej krwi (z przypisu: Aborcja jest obecnie zalegalizowana w b. wielu krajach) i buduje swe kraje na zbrodni. Jedynie ta ofiara (z przypisu: Aborcja podoba się szatanowi, potrzebującemu ofiar z ludzi dla uzyskania mocy. Zbrodni tej dokonuje codziennie wiele osób. Nie są one nawet świadome, że oddają przez to cześć demonowi i udzielają mu w ten sposób mocy.) podoba się szatanowi… (14.10.194, z Zeszytu 74)

   • Katarzyna pisze:

    Te słową są Prawdziwe. A opisana walka ze sfery ducha, poprzez nasze grzechy, przeniosła się już do świata. Są dwie rzeczywistości, które nigdy się nie spotkają. Jestem z pokolenia, które wychowano (poprzez inżynierię społeczną) w możliwości zjednoczenia tych sprzecznych kierunków, co jest największym bluźnierstwem i ohydą jakie zaistaniały od powstania świata. Dzieci transformacji czyli największy eksperyment. Wykorzenienione z tradycji i wierzeń przodków oraz własnych. Zatopione w mirażu. Obecnie, powracające ze światowej niewoli. Cena ucieczki od zwiedzenia oraz szatańskich ułud, jest wielka. Jednakże, kiedy toczy się walkę, widać absolutnie wszystko. Widać te dwa światy, chociaż pozornie ich nie ma i nie istnieją. A słowa Biblii, objawień, kazań, katechez, modlitw, wszystkie sakramenty stają się żywe.

 3. tu MariaPietrzak pisze:

  @@@@@@@@@@@@@@@@
  Boze Cialo , swietosc Boga o smaku Chleba .
  Najwietszy Sakrament jest w rekach Kaplana.
  Niech te dni przed nami beda dziekczynieniem za Kaplanow ,
  czyli ludzi , ktorzy sa odpowiedzialni za swietosc w Kosciele.
  Podziekujmy za kazdego Kaplana , tego , ktory nas ochrzcil ,… ktory rozgrzeszyl …. ktory podaje Komunie swieta … a moze juz namascil , bo bylismy chorzy … I tego tez , ktory przekazal nam Imie Trojcy Swietej podczas Sakramentu Bierzmowania .
  Podziekujmy za tego , ktory blogoslawil slub , …podziekujmy rowniez za tych Kaplanow , ktorych w zyciu spotkalismy i popatrzmy na nich jako na narzedzia , takie czesto marne , , ale w rekach Boga przekazujace to , co najcenniejsze !
  Dziekujmy tez za to , ze znamy mechanizmy antklerykalne , ktore sa programem wymazywania z zycia Kosciola swietosci .
  Kaplanow mozna doprowadzic do porzucenia ich odpowiedzialnodsci za swieosc , ,
  a nawet mozna ich wymordowac …. !

  Ale swietoci z Kosciola nie da sie wymazac , bo Kosciol Chrystusowy jest swiety !

  … Niech te dni przed nami czwartek Boze Cialo , niedziela i oktawa Bozego Ciala, beda dniami dziekczynienia za nasza swietosc , ktora podaja i umacniaja , czuwajac nad jej rozwojem , Kaplani .

  https://kjb24.pl/swiety-swiety-swiety-ks-prof-edward-staniek/
  Święty, Święty, Święty! – ks. prof. Edward Staniek
  Homilia wygłoszona 28 maja 2018 r. w kościele Sióstr Felicjanek pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Krakowie.

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
  Bog Najswietszy , Bog Milosci w Sakramencie Eucharystii i Kaplanstwa Utajony … teraz , zawsze i w Wiecznosci , niechaj bedzie pochwalony , uwielbiony , wywyzszony .
  I modlitwa przez nas chroniony !
  Amen

 4. AnnaSawa pisze:

  Wklejam ten tekst już 4-ty raz….ciekawe czy teraz będzie widoczny ????
  Pomóż nam stworzyć film o Bożym Miłosierdziu, który ma szansę poruszyć serca na całym świecie!
  http://www.kolbe.org.pl/

 5. kropka pisze:

  Ten wpis, wpis ks. Adama i kilka ostatnich wpisów pokazuje jak ważna i potrzebna jest ta strona.
  I Bogu dzięki za nią.
  Bardzo poruszyły mnie te słowa na czerwono od księdza Micheliniego
  „Za straszny grzech aborcji diabeł sforsował obronne mury Kościoła i wszedł do środka!”

  • Katarzyna pisze:

   Ta strona jest domem dla poszukujących Boga, walczących ze złem, z grzechem, przebaczeniem sobie i innym. Dla wyrastających z błędnej recepcji katolicyzmu. Dla uczących się wiary „od nowa”. Dla błądzących i dla ugruntowanych. Wskazuje drogę dchowego wzrostu. Stanowi kierunek w tym obłędzie chaosu współczesnego świata. Jest bazą wiedzy o praktykach religijnych, tych przemilczanych, nie wyjaśnionych dobitnie. Dlatego jej potrzeba istnienia jest bardzo ważna.

 6. AnnaSawa pisze:

  Chociaż jedną Zdrowaś Maryjo za Panią Dorotę i za to, co się tam stało…..
  Nie wolno nikogo przeklinać!
  https://www.facebook.com/groups/1148438521965010/permalink/1356175014524692/

 7. AnnaSawa pisze:

  Tym razem bez żartów i pół żartów….bo na serio. Tomasz Samołyk…..o…..(aż miło 🙂 )

 8. tu MariaPietrzak pisze:

  “Czy jednak przyjęliście światłość do waszych serc?
  Czy rzeczywiście wyparliście się ciemności?
  Czy wybraliście podążanie Drogą, którą jest Jezus, światłość świata?
  (…)
  Przypomnijcie sobie, co nam powiedział Jezus:
  Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle (Mt 10, 28).

  głosil kard. Robert Sarah podczas homilii wygłoszonej w czasie Mszy Świętej w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego w katedrze Matki Bożej w Chartres podczas pielgrzymki do Matki Bożej Chrześcijaństwa 21 maja 2018 r.

  I dalej idac powiedzial …

  “Rozejrzmy się bacznie wokół!
  Zachodnie społeczeństwo wybrało budowanie samego siebie bez udziału Boga.
  I teraz pokłada ufność w błyszczących, acz mylących światełkach społeczności konsumpcyjnej, w korzystaniu za wszelką cenę, w szalonym indywidualizmie. Świat bez Boga jest światem ciemności, kłamstwa i egoizmu!
  Bez Bożego światła zachodnie społeczeństwo jest niczym pijany statek płynący w nocy!
  Nie ma już wystarczająco miłości aby mógł przyjmować dzieci, chronić je od chwili poczęcia w matczynym łonie oraz strzec przed agresją pornografii.
  Pozbawione światła Boga zachodnie społeczeństwo nie umie już okazywać szacunku starcom, ani towarzyszyć do ostatniej chwili tym, którzy kończą już swoje życie; nie robi miejsca dla najbiedniejszych i najsłabszych.
  Jest ono wydane ciemnościom strachu, smutku i izolacji.
  Może już ofiarować tylko pustkę i niebyt.
  Pozwala na mnożenie się najbardziej szalonych idei”.

  Nie wystarcza wiec hasla wiecowe , to czyny swiadcza o nas !
  Jak pisze Krasinski …
  / Powtarzacie:
  „Chryste! Chryste!”
  A nie macie w sercu Jego –
  Jakżeż Ducha wam świętego
  Przejąć dobro wiekuiste?
  Z was się każden nad odłogiem
  Własnej próżni wspina Bogiem
  Na paluszkach wzdętej pychy! –
  I tak wy zwierzęciejecie. –
  Bo kto sam się bóstwi w świecie,
  Ten na odwrót swego szału
  Odczłowiecza się pomału –
  Aż się stanie taki lichy,
  Że, padając – dojdzie chyba
  Do roślinnej istni grzyba! –
  Lub też dziki – sępny -chory –
  Miasto widzeń – widzieć zmory,
  Miasto natchnień -czuć wściekliznę
  Będzie – zmąci wiary, dzieje,
  Człowieczeństwo i ojczyznę,
  Zwątp rozpaczy i nadzieję!
  Wtedy śród błędów swych pędu
  Wezwie drugich do obłędu –
  Za każdym się krokiem
  Przenazwie prorokiem –
  Zbawicielem -Bożym Bratem:
  I dusz wielu będzie katem”!

  Ta modlitwa ekspiacyjna piatkowa powinna sie mnozyc i rozancem wspierac , bo to jedyny sposob na te moce , ktore nas wyjalawiaja i odczlowieczaja !

  / Jedno Zdrowas Maryjo … co łaska ….

 9. Ehmm pisze:

  Pozwólcie Ukochać się Bogu to tłumaczona z włoskiego przez Apostolstwo Maryjne w roku 1981 broszurka wydana w Mediolanie pod redakcją kierownika duchowego ks. Gobbiego – Don Renze Del Fante. Zawiera ona rozmowy anonimowej zakonnicy (klaryski-kapucynki) z Panem Jezusem.
  Książeczka nie ma imprimatur, ale jest dopuszczona przez Kościół do obiegu.
  „Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie, wszystko badajcie, a co szlachetne, zachowujcie”.
  Kontynuacja przez cały miesiąc maryjny.
  Niech Wam wszystkim słowa Pana Jezusa zapadną do serca. Przylgnijmy do Niego i oddajmy Mu siebie i całe nasze życie. Zaufajmy Jego naukom i obietnicom.
  „Niech Pan Jezus uczyni mnie żertwą ofiarną za inne dusze, abym miłością bliźniego (aż po najwyższe poświęcenie) wykonał w praktyce Jego naukę. Abba Ojcze! Bądź uwielbiony we wszystkich dziełach swoich, w Twoim synu Jezusie Chrystusie, a przez Boga mojego Ducha Świętego, w Nim i przez Niego i dla Niego. Prowadź mnie tą wąską ścieżyną, abym strudzony, lecz szczęśliwy dotarł do ostatecznej nagrody, którą przygotowałeś wszystkim wiernym Tobie.”
  Z Panem Bogiem

 10. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę za zmarłą (dziś pogrzeb) moją sąsiadkę i koleżankę Alicję. Ala jest a raczej była tylko o rok starsza. Chodziłyśmy do tej samej szkoły, miałyśmy wiele wspólnych zajęć i kolegowałyśmy się. Ala zmarła jak moja mama, na wątrobę i trzustkę.

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie [*] [*] [*]

 11. Ehmm pisze:

  MODLITWA SZTURMOWA DO ŚWIĘTYCH ANIOŁÓW

  Wszechmogący, Wieczny Boże w Trójcy Świętej Jedyny, zanim my, słudzy Twoi, zaczniemy błagać świętych Aniołów, upadamy przed Tobą na kolana i wielbimy Ciebie, Ojcze, Synu i Duchu Święty.
  Bądź pochwalony i uwielbiony na wieki, a wszyscy Aniołowie i ludzie przez Ciebie stworzeni niech Cię adorują, kochają i Tobie służą Święty, Mocny, Nieśmiertelny Boże.
  I Ty, Maryjo, Królowo wszystkich Aniołów, przyjmij łaskawie nasze błagania, które zanosimy do sług Twoich i kieruj je do tronu Najwyższego, abyśmy otrzymali łaski, pomoc i ratunek. Ty błagająca Wszechmocy Ty Pośredniczko łask. Amen.
  Święci Aniołowie, zostaliście nam dani przez Boga ku naszej ochronie i pomocy, błagamy Was w imię Boga w Trójcy Jedynego:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię Krwi Przenajświętszej Pana naszego Jezusa Chrystusa:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez wszechmocne imię Jezusa:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez wszystkie rany Pana naszego Jezusa Chrystusa:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez całą mękę Pana naszego Jezusa Chrystusa:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez święte Słowo Boże:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez Serce Pana naszego Jezusa Chrystusa:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię miłości Bożej ku nam biednym:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię wierności Bożej ku nam biednym:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię Miłosierdzia Bożego ku nam biednym:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię Maryi, Matki Bożej i naszej Matki:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię Maryi, Królowej Nieba i Ziemi:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was w imię Maryi, Waszej Królowej i Pani:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez waszą szczęśliwość:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez Waszą wierność:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was przez Waszą waleczność i Królestwo Boże:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Błagamy Was:
  – Zasłaniajcie nas Waszą tarczą!
  Błagamy Was:
  – Brońcie nas Waszym mieczem!
  Błagamy Was:
  – Oświecajcie nas Waszym światłem!
  Błagamy Was:
  – Schrońcie nas pod płaszcz Maryi!
  Błagamy Was:
  – Ukryjcie nas w sercu Maryi!
  Błagamy Was:
  – Złóżcie nas w ręce Maryi!
  Błagamy Was:
  – Ukazujcie nam drogę do bramy życia: otwartego Serca Pana naszego!
  Błagamy Was:
  – Prowadźcie nas bezpiecznie do niebieskiego domu Ojca!
  Wszystkie dziewięć chórów błogosławionych:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Nasi szczególni, towarzyszący nam wszędzie przyjaciele, dani nam przez Boga:
  – Śpieszcie nam z pomocą!
  Śpieszcie, wspomagajcie, błagamy Was!
  Najdroższa Krew naszego Pana i Króla została przelana za nas biednych.
  – Śpieszcie nam z pomocą, błagamy Was!
  Serce Pana naszego i Króla bije z miłości do nas biednych.
  – Śpieszcie nam z pomocą, Błagamy Was!
  Niepokalane serce Maryi, Najczystszej Waszej Królowej, bije z miłości do nas biednych.
  – Śpieszcie nam z pomocą, błagamy Was!
  Św. Michale, Św. Rafale, Św. Gabrielu, bądźcie przy nas ze swymi Aniołami,
  – pomagajcie nam i módlcie się za nami.

 12. Ania pisze:

  bardzo was prosze o modlitwę za 8-miesieczną dziewczynkę, która jest właśnie na oddziale szpitalnym, nie może swobodnie oddychać a lekarze nie wiedzą co jest jest, bo wyniki ma dobre

 13. Martyna pisze:

  Spraw, Panie, aby moja wiara była mocna i radosna (Paweł VI)

  Panie, wierzę, chcę wierzyć w Ciebie! Spraw, żeby wiara moja była pełna, żeby przenikała moje myśli, mój sposób sądzenia o rzeczach Bożych i rzeczach ludzkich.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była dobrowolna, to znaczy, żebym osobiście zgodził się i przylgnął do tej wiary, ażebym przyjął wszelkiego rodzaju wyrzeczenia i wszelkie obowiązki, jakie ona niesie z sobą, i żeby ta wiara wyrażała szczyty mojej osobowości.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była pewna, oparta na całym szeregu dowodów i wewnętrznym świadectwie Ducha Świętego, pewna swoim umacniającym światłem i uspakajającym wnioskiem, który daje mi jak gdyby odpoczynek dla duszy.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była silna, żeby się nie lękała trudnych problemów, żeby była zawsze chciwa i gorliwa nowych świateł, żeby się nie obawiała przeciwności ze strony tych, którzy wątpią albo, kiedy ją odrzucają, kiedy jej zaprzeczają, ale żeby spoczywała na przekonaniu wewnętrznym, że to jest Twoja prawda; żeby zawsze moja wiara zwycięsko przechodziła ponad krytyką i ciągle się utwierdzała, przezwyciężała trudności dialektyczne i duchowe, na jakich upływa dzisiaj nasze życie doczesne.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była radosna i żeby dawała pokój i szczęście mojemu duchowi, żeby usposabiała do rozmowy z Bogiem i do rozmów z ludźmi, tak iżby promieniowała tym świętym obcowaniem, świętym i ludzkim, i żeby dawała to szczęście, jakie płynie od kogoś, kto wiarę posiada.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była skuteczna; daj miłości mojej sposób, ażebym mógł tę wiarę wyrazić na zewnątrz tak, aby powstała prawdziwa przyjaźń z Tobą, abym Ciebie przez moją działalność okazywał w cierpieniu, w oczekiwaniu ostatecznego objawienia, w ciągłym poszukiwaniu i dawaniu nieustannego świadectwa, żebym w tym wszystkim znajdował także pokarm dla ufności i dla nadziei.

  O Panie, spraw, żeby wiara moja była pokorna, ażeby opierała się nie tylko na doświadczeniu mojej myśli i mojego uczucia, ale żeby była wzbogacona świadectwem Ducha Świętego i żeby nie szukała lepszej gwarancji niż w uległości Tradycji i autorytetowi Magisterium Kościoła świętego. Amen.

 14. Martyna pisze:

  Drodzy, ostatnio pisałam o tym, jak szukałam miejsca, gdzie mówi się tylko Prawdę, tak… Dziś natchnęło mnie na modlitwę za osoby, które tam zostały, hm gdzie ja byłam, za osobę, która prowadzi tę stronę i jak nie kryje dorobiła się na tym majątku… Nie będę pisać o jakiej stronie mowa, podawać linku, oczywiście, powiem Wam tylko, że dziennie komentuje, mocno tam uczestniczy w osobach około 100, 200 osób, zaglada przynajmniej 2 tysiące…
  Nie pamiętam już ile czasu się męczyłam, ale pamiętam, że już czułam, że mózg mi ekspoludje, za dużo chaosu, za dużo słów, za dużo informacji (czyt. bzdur)…
  Może ktoś z Was, zechce się pomodlić za te osoby, którym już daleko do realności… A wszystko oczywiście niewinnie się zaczyna, psychologia, dieta, uczucia…

  • wobroniewiary pisze:

   „za osobę, która prowadzi tę stronę i jak nie kryje dorobiła się na tym majątku…”

   A ja nawet nie mam tysiąca brutto na dwie: siebie i Anię miesięcznie, na chleb nie zawsze mi starcza 😦

 15. Martyna pisze:

  Ewo, wiem o czym mówisz… Ale Bóg widzi wszystko, wie kiedy, ile nam potrzeba…
  Nie wiem czy pamiętasz, pisałam, że kiedy nie miałam już na leczenie, a nie należało przerywać terapii, dostałam pieniądze od nieznajomego z Ameryki Północnej…
  Nie bój się nic.

  Jak jest, jest dobrze. Bóg wie co robi.
  Obiecuję modlitwę za Ciebie.

 16. mała pisze:

  ZAMACH!!! Są ofiary. Napastnik nie żyje

 17. Dawid pisze:

  Wie ktoś może czy nabożeństwo 12 piątków należy rozpocząć od piątku przed Wielkim Postem, czy też można rozpocząć w inny piątek, co oczywiście wiązałoby się z brakiem łask z poprzednimi piątkami?

  Chodzi o to -> https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/modlitwa/droga-zbawienia-czyli-o-12-piatkach/

 18. m1c pisze:

  Jest ma aferka …Wydało się że znany Poseł Pięta z Pisu miał niedawno kilkumiesięczy romans z modelką poznaną na misięcznicy smoleńskiej . Ta modelka kręciła się wsród polityków PISu przy spotkaniach publicznych, aż trafiła na głupca i go uwiodła. zdradził swoją żonę . Głupiec nawet nie pomyślał że jest bardzo nieatrakcyjny a tu taka kobieta. .. Gość bardzo staro wygląda, jest starszy od Prezydenta Dudy o rok a wygląda na dziadka 65 -70 letniego, fizycznie nigdy chyba zarobkowo nie pracował ( tak wynika z jego życiorysu ) a tak staro wygląda . Co do samej modelki ma na ciele dziwne tatuaże , z jakimś dziwnym pismem , i żadna zielona lampka mu się nie zaświeciła a przecież udzielał się w lokalnym kole radia Maryja…..

 19. mała pisze:

  Cytuję za Justyną Truszkowską:

  „ŚWIADECTWO
  Dzisiaj usłyszałam piękne świadectwo od pana Edek Michał Talkowski pragnę się z wami podzielić.

  Dawno dawno temu (15 lat temu dokładnie), kilku młodych studentów postanowiło porobić sobie żarty z ludzi wierzących. Jeden z nich zdobył sutannę, przebrał się za kapłana, po czym wszedł do konfesjonału w celu spowiadania ludzi.
  Koledzy czekali na zewnątrz.
  Gdy tylko wyszedł z kościoła, zaczęli go wypytywać: „No opowiadaj. No jakie ludzie mają grzechy? Co mówili? Z czego się spowiadają?” Ku ich zdziwieniu chłopak wyznał, że nie może powiedzieć, żeby dali spokój.
  Okazało się, że podczas siedzenia jako osoba świecka w konfesjonale dostąpił całkowitego nawrócenia, Pan Jezus jakby pouczył go, że grzechów tych nie może nikomu wyznać. I koniec jest najlepszy, ten mężczyzna poczuł powołanie kapłańskie i w tej chwili jest księdzem.

  Chwała Panu za tak piękne sposoby i drogi jakimi próbuje nas do siebie przyciągnąć. Z każdego zła, Bóg wyciąga dobro”.

 20. tu MariaPietrzak pisze:

  Nie wszystko zapamietalam , wiec tak z poprawka … I dodatkiem .
  „Byłem (…) ateistą, kiedy przechodziłem przez drzwi kaplicy,
  i pozostawałem nim nadal w jej wnętrzu.
  Obecni tam ludzie, widziani pod światło, rzucali tylko cienie, między którymi nie mogłem odróżnić swojego przyjaciela, i coś w rodzaju słońca promieniowało w głębi kaplicy.
  Nie wiedziałem, że był to Najświętszy Sakrament.
  Nie doznałem nigdy zmartwień miłosnych ani niepokoju, ani ciekawości.
  Religia była starą chimerą, a chrześcijanie gatunkiem opóźnionym na drodze historycznej ewolucji.
  (…)
  Jeszcze dzisiaj widzę tego dwudziestoletniego chłopca, którym wtedy byłem.
  Nie zapomniałem jego osłupienia, kiedy nagle wyłaniał się przed nim z głębi tej skromnej kaplicy świat, inny świat – o blasku nie do zniesienia,
  o szalonej spoistości, którego światło objawiało i jednocześnie zakrywało obecność Boga,
  tego samego Boga, o którym jeszcze przed chwilą przysięgałby, że istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni.”
  „Owym światłem, którego nie ujrzałem cielesnymi oczyma, nie było to, jakie nas oświeca lub powoduje opalanie. To było światło duchowe, tzn. światło pouczające – jakby żar prawdy.
  Odwróciło ono definitywnie porządek rzeczy.
  Od chwili kiedy je ujrzałem, mógłbym powiedzieć, że dla mnie tylko Bóg istnieje, a wszystko inne jest jedynie hipotezą …
  (…).
  /…”Bog istnieje . Spotkalem Go”/ Andre Frossard

  “Andre Frossard , to nawrocony Zyd , nawrocony przed Najswietszym Sakramentem w przedsoborowej jeszcze Kaplicy Adoracji Wynagradzajacej , w Paryzu . ktora znajdowla sie wtedy przy ulicy Ulm .
  Dal temu wyraz swiadectwem w ksiazce …”Bog istnieje . Spotkalem Go”.
  Zrobcie Mu miejsce , Pan idzie z Nieba … to slowa wdziecznosci , przypomnienia i zachety arcybiskupa Depo przed dzisiejszym Apelowym Blogoslawientwem , abysmy w swoim harmonogramie nie zalowali miejsca Bogu Eucharystycznemu “…
  … “aby czuc sie kochanym i aby kochac” … jak brzmi echem zapewnienie Swietych ….

 21. traditionalist pisze:

  Co do do aborcji…
  „Szczególnie niebezpieczna jest działalność masonerii w dziedzinie moralności małżeństwa i rodziny. Jej działania wymierzone są przeciwko tradycyjnym, zakorzenionym głęboko
  w społeczeństwie pod wpływem chrześcijaństwa, wartościom. […] Znany mason francuski, H. Caillavet, stał się inicjatorem wielu projektów parlamentarnych, m.in. projektu o rozwodzie za obopólną zgodą (1968), pierwszego liberalnego tekstu o aborcji (1971) oraz niedawnego projektu usunięcia zapisów uważanych za dyskryminujące homoseksualistów. Loże masońskie we Francji zdołały ponadto doprowadzić do uprawomocnienia: pełnoletności od 18 lat , specyficznie rozumianych zasad wychowania seksualnego, antykoncepcji, sztucznego zapłodnienia, swoistej edukacji przygotowującej umysły do „normalności” eutanazji. W 1976 r. Fred Zeller, były
  wielki mistrz Wielkiego Wschodu Francji, oświadczył: ‚Proszę mi wierzyć, w ostatnich czasach dzięki naszym ugodom (pomiędzy masonami), skierowanym przeciwko skostniałym elementom zachowawczym i ciemnym, mogliśmy przeprowadzić nasze teksty dotyczace aborcji oraz planning familial.’
  Podczas wizyty w Moskwie, w 2008 roku, wielkiego mistrzaWielkiego Wschodu, J.-R. Ragache, chełpił się on, że to wolnomularze mają główną zasługę w legalizacji
  rozwodów, aborcji, wolności seksualnej i zapowiedział dalszą walkę o legalizację eutanazji i ‚ślubów’ homoseksualnych. […]
  W walce z wartościami chrześcijańskimi i wpływem Kościoła na kształtowanie nowoczesności istotną rolę odgrywa niszczenie tradycyjnej moralności.
  Jak odnotował tygodnik ‚Le Point’ z 11 września 1978 roku: ‚Prace masońskie znajdują się często w awangardzie idei. Należy do nich: dezorganizacja rodzin,
  antykoncepcja, aborcja’. Wpływy masonerii są wykorzystane do burzenia moralności chrześcijańskiej i do lansowania nowych ideologii w rodzaju New Age czy gender.
  Mają one za zadanie `zmiękczać` nauczanie Kościoła katolickiego.”

  z: Andrzej Zwoliński, „Religia masońska”, Wydawnictwo M, Kraków 2014

 22. Katarzyna pisze:

  Doskonałym przykładem na inżynierię społeczną wobec rewolucyjnej „odnowy”, w tym przypadku sławetnego roku 1968, jest film pod (bluźnierczym) tytułem: „Christiania. Dzieci hipisów. Historia nieznana”. Dostępny w sieci. „Utopia” stała się w praktyce dystopią. Kopenhaskim „nieudanym ekspeymentem społecznym”. Cierpieniem wielu, ale przemilczanym. Jakby nieistniejącym.
  A Francja..? Ma swój szczególny wkład w burzycielskie rygory, co jest największym paradoksem, który niewielu ze sprzymierzeńców tego dyktatu, stara się zauważyć, zrozumieć, dostrzec. „Wolność” oparta jest na terrorze wyrugowania wszystkiego, co nieprzystawalne do założonego podczas Rewolucji Francuskiej wzorca. Modelu zakładającego „stworzenie” nowego porządku, po zatonięciu we krwi, tzw. starego świata. To współczesne spadkobranie. Przypadek Wandeii, o którym zaczyna się mówić otwarcie po tylu wiekach milczenia oraz społecznej śmierci pierwszego obrońcy prawdy na jej temat, jest symptomatyczny. Przedmurze dzisiejszego globalnego zwiedzenia ma swoje: daty, nazwiska, ruchy, hasła, przełomy a przede wszystkim opiera się o długofalowy plan, realizowany punkt po punkcie na naszych oczach. Człowiek współczesny, nie jest władny aby zatrzymać tę machinę. Precyzyjnie przygotowaną i puszczoną w ruch. Jest wobec niej totalnie bezradny chociaż pozornie dysponuje rozlicznymi narzędziami. Stan faktyczny to „rozbrojenie”, jako konsekwencja niewiary w Boga. Człowiek bez Boga. I człowiek z Bogiem. Innej rzeczywistości nie ma. Wierzący to taki, który może podjąć się walki, na płaszczyźnie ducha. Formacja ta, odbywa się aktualnie. Inżynierownie społeczni, zajęci dezinformacją, o tej prawdzie poraz kolejny milczą.

 23. traditionalist pisze:

  „Przypadek Wandeii, o którym zaczyna się mówić otwarcie po tylu wiekach milczenia oraz społecznej śmierci pierwszego obrońcy prawdy na jej temat, jest symptomatyczny. Przedmurze dzisiejszego globalnego zwiedzenia ma swoje: daty, nazwiska, ruchy, hasła, przełomy a przede wszystkim opiera się o długofalowy plan, realizowany punkt po punkcie na naszych oczach. ”

  Cóż, przytoczę tutaj wypowiedzi innych masonów.
  Wypowiedź ministra marynarki francuskiej Pelletana, który był masonem, cyt.”Znacie nasza politykę, jest to polityka walki z Kościołem […] Pracujemy przeciw Kościołowi […], dlatego znieśliśmy Kongregacje […], dlatego przeprowadzimy rozdział kościołów i państwa; dlatego rozedrzemy pakt ohydnej niewoli, zawarty z teokracją rzymską”.

  Masoński dziennik „Le Siecle”, który po zaborze Rzymu w 1870 r., napisał, że „Tron papieski musiał nieodwołalnie runąć, aby wszystkie inne trony po kolei upadły, iżby system Zjednoczonych Stanów Europy pod chorągwią republikańską nastąpił po starym i przeżytym systemem monarchicznym.” Równiez w sprawozdaniu kongresów lóż francuskich w 1895 r., napisano, że cyt. „Masoneria stara się doprowadzić do Zjednoczonych Stanów nie tylko w Europie, ale i w całym świecie.” Zaś mason Dequaire mówił o „dziele zorganizowania demokracji, a tym samym zorganizowania republiki uniwersalnej”.

  Założycielem Zakonu Iluminatów, był, jak wiadomo Adam Weishaupt. Iluminaci są kojarzeni z masonerią. Otóż, wg Weishaupta, nauka Chrystusowa zawiera „doktrynę demokratyczną, która
  odrzuca powagę i potępia własność”, jednakże nie odpowiada naszym czasom i musi ustąpić nauce masońskiej, zaś „Trójcą Św. ma być odtąd wolność, równość i braterstwo”.

  Na międzynarodowym kongresie masońskim w 1900 r., mason Cocq mówił cyt.”Trzeba zniszczyć samą religię, zniszczyć wiarę w zabobony i w rzeczy nadprzyrodzone, zniszczyć dogmat. Aby dojść do tego, trzeba przede wszytskim przejąć kobiety ideami masońskimi.”. Zaś mason Lemmi do masonów w Rzymie, w 1886 r., pisał tak cyt.”Gdy uwolnimy nasze kobiety i dzieci z więzów przesądu, dokonamy naszego zadania.”.
  Co do wychowania, to francuski minister Briand, na tzw. Ligue d’enseignement w Angers, powiedział, zwracając się do nauczycieli cyt.”Zadaniem waszym jest z powierzonego wam dziecka wyrobić męża w całej piękności tego słowa, to jest męża, mającego mózg zupełnie wolny od nacisku tajemnic i dogmatów. Taki mąż posiada boskość w sobie. On sam jest bogiem, a jeżeli ten bóg był dotąd tak bezsilnym, stąd to pochodzi, że kłamstwo udaremniało jego wysiłki”. Jak to się powiodło, to wynika już z pochwały prezydenta Francji, masona Fallieresa, który w sierpniu 1906 r. chwalił profesorów akademii wyższej w Lyonie, za to, że potrafili cyt.”uwolnić młodzież od jarzma dogmatów i kultu religijnego, a wychowywać ich w duchu rewolucji.”. Faktycznie, usunięto zakonnice i zakonników, ze szkół, aby dzieci nic nie wiedziały o Bogu i żeby wychowywać je na ateistów.

  z: Św. Bp Józef Sebastian Pelczar, „Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie” (wg wyd. z 1913 r.), Dom Wydawniczy „Ostoja”, Krzeszowice 2013

 24. traditionalist pisze:

  Katarzyna napisała m.in. „Przypadek Wandeii, o którym zaczyna się mówić otwarcie po tylu wiekach milczenia oraz społecznej śmierci pierwszego obrońcy prawdy na jej temat, jest symptomatyczny. Przedmurze dzisiejszego globalnego zwiedzenia ma swoje: daty, nazwiska, ruchy, hasła, przełomy a przede wszystkim opiera się o długofalowy plan, realizowany punkt po punkcie na naszych oczach. ”

  Cóż, przytoczę tutaj wypowiedzi innych masonów.
  Wypowiedź ministra marynarki francuskiej Pelletana, który był masonem, cyt.”Znacie nasza politykę, jest to polityka walki z Kościołem […] Pracujemy przeciw Kościołowi […], dlatego znieśliśmy Kongregacje […], dlatego przeprowadzimy rozdział kościołów i państwa; dlatego rozedrzemy pakt ohydnej niewoli, zawarty z teokracją rzymską”.

  Masoński dziennik „Le Siecle”, który po zaborze Rzymu w 1870 r., napisał, że „Tron papieski musiał nieodwołalnie runąć, aby wszystkie inne trony po kolei upadły, iżby system Zjednoczonych Stanów Europy pod chorągwią republikańską nastąpił po starym i przeżytym systemem monarchicznym.” Równiez w sprawozdaniu kongresów lóż francuskich w 1895 r., napisano, że cyt. „Masoneria stara się doprowadzić do Zjednoczonych Stanów nie tylko w Europie, ale i w całym świecie.” Zaś mason Dequaire mówił o „dziele zorganizowania demokracji, a tym samym zorganizowania republiki uniwersalnej”.

  Założycielem Zakonu Iluminatów, był, jak wiadomo Adam Weishaupt. Iluminaci są kojarzeni z masonerią. Otóż, wg Weishaupta, nauka Chrystusowa zawiera „doktrynę demokratyczną, która
  odrzuca powagę i potępia własność”, jednakże nie odpowiada naszym czasom i musi ustąpić nauce masońskiej, zaś „Trójcą Św. ma być odtąd wolność, równość i braterstwo”.

  Na międzynarodowym kongresie masońskim w 1900 r., mason Cocq mówił cyt.”Trzeba zniszczyć samą religię, zniszczyć wiarę w zabobony i w rzeczy nadprzyrodzone, zniszczyć dogmat. Aby dojść do tego, trzeba przede wszytskim przejąć kobiety ideami masońskimi.”. Zaś mason Lemmi do masonów w Rzymie, w 1886 r., pisał tak cyt.”Gdy uwolnimy nasze kobiety i dzieci z więzów przesądu, dokonamy naszego zadania.”.
  Co do wychowania, to francuski minister Briand, na tzw. Ligue d’enseignement w Angers, powiedział, zwracając się do nauczycieli cyt.”Zadaniem waszym jest z powierzonego wam dziecka wyrobić męża w całej piękności tego słowa, to jest męża, mającego mózg zupełnie wolny od nacisku tajemnic i dogmatów. Taki mąż posiada boskość w sobie. On sam jest bogiem, a jeżeli ten bóg był dotąd tak bezsilnym, stąd to pochodzi, że kłamstwo udaremniało jego wysiłki”. Jak to się powiodło, to wynika już z pochwały prezydenta Francji, masona Fallieresa, który w sierpniu 1906 r. chwalił profesorów akademii wyższej w Lyonie, za to, że potrafili cyt.”uwolnić młodzież od jarzma dogmatów i kultu religijnego, a wychowywać ich w duchu rewolucji.”. Faktycznie, usunięto zakonnice i zakonników, ze szkół, aby dzieci nic nie wiedziały o Bogu i żeby wychowywać je na ateistów.

  z: Św. Bp Józef Sebastian Pelczar, „Masoneria. Jej istota, zasady, dążności, początki, rozwój, organizacja, ceremoniał i działanie” (wg wyd. z 1913 r.), Dom Wydawniczy „Ostoja”, Krzeszowice 2013

 25. traditionalist pisze:

  Niestety, ale aż się prosi, żeby dopisać wypowiedź osobnika o pseudonimie „Vindice” z tzw. „Alta Vendita” (czyli Wysokiej Wenty), który pisał do „Nubiusa” również z Wysokiej Wenty:
  cyt.”To nie ostrego sztyletu powinien lękać się najbardziej zarówno Katolicyzm, jak i monarchia. Ale te dwa filary porządku społecznego mogą się zawalić wskutek zepsucia – więc niestrudzenie nad nim pracujmy. Tertulian słusznie zauważył, że z krwi męczenników rodzą się chrześcijanie. Otóż nasze rady zajęły stanowisko, że dość mamy chrześcijan. Nie mnóżmy przeto męczenników, lecz propagujmy wszelkie występki. Niech niezliczone rzesze ludzkie chłoną je wszystkimi pięcioma zmysłami, niech się w nich pławią aż do przesytu. (…). Sprzyjajcie tedy zepsuciu serc, a nie będziecie mieli katolików. Odciągajcie księdza od pracy, od ołtarza i od praktykowania cnót. Niech czym innym zajmie on swe myśli i zacznie inaczej spędzać czas. Uczyńcie zeń próżniaka. żarłoka i politykiera, a stanie się przewrotnym intrygantem o wybujałych ambicjach. Czyniąc tak tysiąc razy lepiej spełnicie swoje zadanie, niż gdybyście stępili wasz sztylet na kościach paru nieszczęśników. (…)
  Zepsucie na wielką skalę, oto cośmy przedsięwzięli. Zepsucie ludu przez kler, a kleru przez nas. Ono ostatecznie pozwoli nam złożyć Kościół do grobu.
  Słyszałem niedawno, jak jeden z naszych przyjaciół śmiał się filozoficznie z naszych planów, mówiąc: ‚By rozprawić się z katolicyzmem, należy zacząć od usunięcia kobiety’. W pewnym sensie to prawda. Ale ponieważ nie możemy usunąć kobiety, zdeprawujmy ją razem z Kościołem. ‚Corruptio optimi pessima’ (…).
  Najlepszym sztyletem, który pozwoli ugodzić Kościół, jest zepsucie.”

  z: Arnaud de Lassus, „Masoneria”, Fundacja Pomocy Antyk, „Wydawnictwo Antyk – Marcin Dybowski” 2008

 26. traditionalist pisze:

  Jeszcze dygresja odnośnie owej „Wysokiej Wenty”. Otóż (być może wielu z Was to wie), w XIX w. przejęła ona kontrolę nad tajnymi stowarzyszeniami. Zrządzeniem Opatrzności Bożej (tak to rozumiem), służby wywiadowcze Watykanu przejęły tajną instrukcję „Alta Vendita”. Jej fragment brzmiał:
  cyt.”Naszym ostatecznym celem jest cel wytknięty przez Voltaire’a i Rewolucję Francuską: unicestwienie Katolicyzmu, a nawet myśli chrześcijańskiej, która – ostawszy się na rumowisku Rzymu -stałaby się prędzej czy później jego kontynuacją.”

  z: Arnaud de Lassus, „Masoneria”, Fundacja Pomocy Antyk, „Wydawnictwo Antyk – Marcin Dybowski” 2008

  Więcej na ten temat, można przeczytać m.in. w artykule Ś.P. Johna Vennariego: „Alta Vendita – Masoneria i przewrót w Kościele Katolickim – John Vennari” (na: bibula.com/?p=74239).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s