Spotkanie z bratem Elia w Warszawie: transmisja on-line

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Spotkanie z bratem Elia w Warszawie: transmisja on-line

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Dzień 6. nowenny do św. Rity
   Podziwem przejęci, rozważamy, o święta Rito, twe życie, które było jakby ciągłą modlitwą. Ciało twe umartwiałaś postami, krótkie chwile snu spędzałaś na twardym posłaniu. Wszystkie umartwienia czyniłaś dla zwalczenia pożądliwości. My postępujemy często zupełnie przeciwnie. Zamiast uciekać się do modlitwy i pokuty, szukamy uciech, które nas odwracają od Boga.

   Dziś jednak, uznając konieczną potrzebę pokuty i modlitwy, błagamy cię, o święta Rito, abyśmy walcząc z naszymi wadami, wyrzekli się ich na zawsze i stali się godnymi cieszyć się wraz z tobą szczęściem wiecznym w niebie. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

   Ojcze nasz…
   Zdrowaś Maryjo…
   Chwała Ojcu…

   Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

   Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień VIII

   Modlitwa wstępna (odmawiana w każdym dniu nowenny)
   Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   W ósmym dniu:

   Pismo święte poucza: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha – Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego” (1 Kor 2,919).

   Módlmy się: Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.

   Modlitwy końcowe (odmawiane w każdym dniu nowenny)
   Ojcze nasz…

   Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

   Litania do Ducha Świętego (do prywatnego odmawiania) – http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=263&doc=199

   Całość: http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=262&doc=198

 2. AnnaSawa pisze:

  Spotkanie z bratem Elia w moim kościele 🙂 ❤ Byłam w zeszłym roku, dzisiaj nie zdążyłam.

 3. mała pisze:

  2 dni temu:

 4. jack gibes pisze:

  Jak Można sie skontaktować z bratem Elia Chcemy go zaprosić do Polaków w Chicago

  Jacek
  Jesus loves you

 5. Ania pisze:

  Jako żołnierze Chrystusa, wszyscy katolicy powinni mieć świadomość, że należą do armii zwycięzców, ponieważ „Christus vincit”. Jak zwięźle ujął to święty Jan Chryzostom: „łatwiej jest usunąć słońce, niż zniszczyć Kościół” ­– mówił bp Athanasius Schneider podczas Rzymskiego Forum Życia, które rozpoczęło się w Wiecznym Mieście we czwartek.

 6. wobroniewiary pisze:

  Kontynuacja bestsellera Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu. Niniejsza książka jest drugą z trzech poświęconych bratu Elii. Ukazał się już Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu, w przygotowaniu jest Boża Opatrzność i najemnik Boga.

  1.Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu
  2. Tajemnica światła. Brat Elia od Apostołów Bożych
  3. W przygotowaniu: Boża Opatrzność i najemnik Boga

  http://www.esprit.com.pl/573/Tajemnica-swiatla.html

  • im pisze:

   Właśnie wróciłam ze spotkania. Kościół pełen. Pomagałam przy sprzedaży książek. Rozchodziły się jak świeże bułeczki, a ci którzy je czytali byli zachwyceni

 7. Małgorzata pisze:

  Byłam dziś na spotkaniu z bratem Elia. Zaniosłam tę stronę i wszystkich „wowitow” (wraz z intencjami, które mają w sercach) i zapisałam na kartce, którą złożono wraz z innymi na ołtarzu. A brat powiedział, że będzie się modlił za nas i w intencjach, które przynieśliśmy.
  Dziękuję Bogu, że byłam. Dziękuję Bogu, że mi pokazał po co byłam.
  Bo bardzo się zastanawiałam czy iść na to spotkanie (byłam w zeszłym roku) a nawet w pewnym momencie miałam pokusę, by wyjść…wrócić do domu …i ewentualnie obejrzeć w telewizji.
  Boże w Trójcy Jedyny: Ojcze, Jezu, Duchu Święty – dziękuję że byłam, dziękuję za brata Elia, za wszystkich, którzy zorganizowali to spotkanie, za wszystkich, którzy w nim uczestniczyli i za wszystkie zesłane z Nieba łaski!

 8. ja pisze:

  Pracę wywróżyła jej wróżka. „Każdy chce wiedzieć co go czeka, więc od czego są wróżki? – myślała. Dwa razy była u wróżki, która opowiedziała jej przeszłość, mówiła o wielu rzeczach, o których nie powinna wiedzieć. Była również u jasnowidza. „Doprowadziło mnie to do takiego stanu, że przez dwa tygodnie nie mogłam wstać z łóżka”

  – Jestem świadectwem, bo ludziom wydaje się to śmieszne, nie radzę nikomu korzystać z tego typu osób i z nimi w ogóle rozmawiać. JA wiem, że to sposób na życie, na zarabianie, ale na ogół te kobiety są zniewolone przez zło. Ja odczułam to na sobie. Nigdy więcej nie chcę do tego wracać – opowiada Małgorzata Kotwica, autorka książki „Kwiaty Boga”

  – 5 lat temu poznałam cudowną kobietę, nawróconą wiedźmę Patrycję Hurlak. Spotkałyśmy się na jednej z warszawskich imprez, na pokazie mody. Zaczęłyśmy dużo rozmawiać. Patrycja była bardzo uparta, bo myślałam, że się rozjedziemy i tak się skończy. Patrycja uparcie telefonowała, że doprowadziła do mojego powrotu do Kościoła. Wtedy wszystko się zmieniło – podkreślała

  – Pamiętam jak Patrycja powiedziała, że w „momencie kiedy wrócisz do kościoła zobaczysz, jak wszystko zacznie się zmieniać” – dodawała

  Małgorzata Kotwica pomaga teraz kobietom z Domu Samotnej Matki w Łodzi.
  https://malydziennik.pl/zobacz-koniecznie-do-czego-doprowadzilo-ja-spotkanie-z-jasnowidzem-ku-przestrodze/

 9. Ania pisze:

  Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb poinformował dzisiaj o udaremnieniu próby zamachu z wykorzystaniem rycyny lub ładunków wybuchowych. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, braci egipskiego pochodzenia.

 10. wobroniewiary pisze:

  Każdy z chilijskich biskupów złożył dziś na ręce Ojca Świętego pisemną rezygnację z pełnionego urzędu, zaś Franciszek zadecyduje o dalszym losie każdego z nich – poinformowano podczas konferencji prasowej z udziałem sekretarza generalnego chilijskiego episkopatu, bpa Fernando Ramosa

  W swoim oświadczeniu biskupi dziękują ofiarom za to, że nieustannie głośno mówili o tym, czego doświadczyli pomimo oporów jakie napotkali w Kościele. Proszą ich o przebaczenie.

  • tu MariaPietrzak pisze:


   A jego nauczanie niech w sercach pozostanie !
   Bo kiedy czasy nieprawosci , medialne ( wlos sie jezy ) doniesienia , swiatowcow wynaturzenia , a lodz zdaje sie pradem znoszona , Jego rada nieomylnie modlitwe podpowiada …

   «Adoro Te devote, latens Deitas!»
   Patrzmy razem na Jezusa w Eucharystii; kontemplujmy Go i powtarzajmy Mu wspólnie te słowa św. Tomasza z Akwinu, które wyrażają całą naszą wiarę i całą naszą miłość: Jezu, adoruję Ciebie, ukrytego w Hostii!
   W epoce, naznaczonej przez nienawiść,
   egoizm,
   pragnienie niewłaściwie pojmowanego szczęścia,
   upadek obyczajów,
   brak wzorców ojcostwa i macierzyństwa,
   nietrwałość wielu młodych rodzin,
   tak liczne przejawy ludzkiej słabości i krzywdy wyrządzane młodym,
   patrzymy na Ciebie, Jezusie w Eucharystii, z nową nadzieją.
   Choć jesteśmy grzeszni, ufamy Twemu Boskiemu Miłosierdziu.
   Zwracamy się do Ciebie słowami uczniów z Emaus: «Mane nobiscum, Domine! — Zostań z nami, Panie!»

   / Nie zostawil nas sierotami , pozostal cząstką z nami , Duchem w dziełach swych licznych . Obecny , droge wskazuje i oreduje !

 11. mała pisze:

  „A. Duda zakazał polskich flag i wyrzucił Polonię spod Pomnika Katyńskiego ” – o tym, co wydarzyło się w Jersey mówi W. Rosowski cz.1

  Jest mi smutno. Prezydent, który miał dać nam nadzieję, okazał się wielkim rozczarowaniem. Najpierw była ustawa o sądach, później weto w sprawie degradacji zbrodniarzy jak: Jaruzelski i Kiszczak. Teraz mamy skandal w Jersey! Nie chce mi się już pisać więcej, po prostu posłuchajcie Witolda Rosowskiego, który dokładnie opisuje słowami to, jak nasz Prezydent zachował się wobec Polonii amerykańskiej i wobec ludzi, którzy od wielu lat dbali o Pomnik Katyński w Jersey! Cholernie mocne i smutne! Zapraszam do lajkowania i podawania dalej!

  http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie

  • mała pisze:

   „A. Duda odwrócił się od Polonii jak B. Komorowski!” – W. Rosowski mówi o wizycie Prezydenta RP w Jersey cz.2

   Gdy A. Duda pojawił się jako kandydat na Prezydenta RP wielu nie wiedziało co myśleć? Po jakimś czasie okazało się, że ten stosunkowo młody polityk może pokonać urzędującego wtedy Bronisława Komorowskiego, który kompromitował nasz kraj i Urząd Prezydenta na każdym kroku. Duda wygrał wybory, jednak po trzech latach od tego momentu doszliśmy do miejsca, które zmusza nas do zastanawiania się nad tym wszystkim. Dwa dni temu miało miejsce bardzo smutne wydarzenie, gdy w Jersey pod Pomnikiem Katyńskim nasz obecny Prezydent odwrócił się plecami do swoich rodaków, którzy mieli dla niego wiele rzeczy do powiedzenia. Zachował się jak jego poprzednik. Zapraszam do wysłuchania drugiej części rozmowy z Witoldem Rosowskim, który był świadkiem tego wydarzenia. Zachęcam do udostępniania i przekazywania dalej. Naprawdę mocne!

   http://thenowypolskishow.co.uk/duda-wyrzuca-polonie-cz2

   • babula pisze:

    posłuchałam p. Rosowskiego. Mówi o tym co widział, dzieli się emocjami i wyciąga Własne wnioski. Nigdzie nie pada stwierdzenie, że starał się skonfrontować te wnioski, sprawdzić czy są słuszne – u Źródła. Starał się o wywiad z prezydentem? a może z kimś kto mu towarzyszył? nie dopuszczono go? wyrzucono za drzwi? Nie przyszło nikomu na myśl, że nasz prezydent został znieważony, zlekceważony tak bardzo, że nie miał odwagi spojrzeć w twarz swoim rodakom? Może nie chciał zaostrzyć i tak naprężonych stosunków między Polską a USA? Jest tyle pytań, na które nie ma odpowiedzi i może nigdy nie będzie.
    No ale śpieszmy się, rzucajmy kamienie!

    Nie mówię tego do ciebie Mała. Tobie jest smutno -i w tej sytuacji to jest pocieszające.

 12. babula pisze:

  Kochani Help i Pomocy! Bo nie wiem czy mogę iść do Komunii Św. w sytuacji gdy zmagam się z żalem za wyrządzoną mi krzywdę. Już mi się wydawało, że przebaczyłam a to wciąż co jakiś czas odżywa. I wpadłam na „genialny” pomysł by sobie wyobrazić, że daję tej osobie w szczękę i zastanowić się czy by mi ulżyło. No, ulżyło by mi! A po chwili zobaczyłam w wyobraźni ciąg dalszy: ja biję po twarzy nie tę osobę ale Jezusa! I żal mi, że tak się poddałam złości. Postanowiłam pójść do spowiedzi przy pierwszej okazji. ale jeśli księdza nie będzie to czy mogę iść do Komunii? Wciąż nie wiem.

  Tak sobie myślę -może ktoś chciałby prezydentowi „dać w szczękę”. Żeby się opamiętał, poprawił…z wielu słusznych powodów. …i co dalej?

  • JO pisze:

   Jedna ze sztuczek diabla jest wodzenie czlowieka, ze jest sie w grzechu smiertelnym, czyli wszystko, zeby oddzielic od Komuni Sw. Ja tak czesto mam, ze jestem na granicy, czy moge czy nie moge do Komuni. I kiedys nie ryzykowalam I nie szlam, efekt byl oslabienie ducha I relacji z Jezusem w wyniki braku fizycznej lacznosci. Cel diabla byl osiagany. Wiec zmienilam taktyke, I teraz jak jestem na takiej granicy, to ide do Komuni I modle sie, ze jesli rzeczywiscie jestem niegodna to przepraszam. I to dziala. Wybieraj zawsze lacznosc z Chrystusem.

   • babula pisze:

    Dzięki JO 🙂
    A mnie się przypomniało pouczenie Pana Jezusa dane siostrze Faustynie: zawsze gdy nie jest pewna czy popełniła grzech ciężki niech idzie do Komunii Św.
    Pan Jezus mówi tak jak Ty (no nie dosłownie ale sens jest ten sam)

    • an m pisze:

     A czy mogę prosić o ten fragment z dzienniczka lub gdzie szukać?

    • wobroniewiary pisze:

     Dz. 156
     + W pewnej chwili bardzo pragnęłam przystąpić do Komunii św., ale miałam pewną wątpliwość, i nie przystąpiłam. Cierpiałam z tego powodu strasznie. Zdawało mi się, że mi serce pęknie z bólu. Kiedy zajęłam się pracą, pełna gorzkości w sercu, nagle stanął Jezus przy mnie i rzekł mi: Córko moja, nie opuszczaj Komunii św., chyba wtenczas, kiedy wiesz dobrze, że upadłaś ciężko, poza tym niech cię nie powstrzymują żadne wątpliwości w łączeniu się ze mną w mojej tajemnicy miłości. Drobne twoje usterki znikną w mojej miłości, jak źdźbło słomy rzucone na wielki żar. Wiedz o tym, że zasmucasz mnie bardzo, kiedy mnie opuszczasz w Komunii św.

    • JO pisze:

     Hah to mnie tylko utrwalilyscie, w racji, dzieki wielkie, jakos zapomnialam o tym z Dzienniczka

    • an m pisze:

     Bardzo dziękuję za ten fragment 🙂

  • Maggie pisze:

   @Babula:
   Z Bożą Pomocą wszystko możliwe.
   Babulu, proś Jezusa: aby się zajął tym Twoim żalem (Tobą i tymi bliźnimi), bo On wszystko może, a Jego Serce krwawi i otwierają się rany kiedy grzeszymy. Mów Mu, źe chcesz, pragniesz, aby Twoje przebaczenie było prawdziwym, a masz trudności gdy po czasie okazuje sie, źe to nie jest tak, bo w Tobie nadal tkwi cierń, który lubi się przypominać. Niech Chrystus Ciebie wzmocni i odczuwalnie ogarnie Swoją Miłością. Proś podobnie Maryję, naszą Ucieczkę, Pocieszycielkę, Opiekuńczą Matkę i Królową.

   Znam ból serdecznych ran i blizn, które czasem zaczynają ugniatać .. czasem całe lata bierze przebaczenie .. nasze przebaczenie jest cudownym darem, jakie możemy Panu Bogu ofiarować – ale diament trzeba szlifować aby z niego powstal brylant. Przebaczenie jest naszym majątkiem.

   ❣️🙏🏻💕

 13. kropka pisze:

  Kolejna odsłona postępu po szwedzku

  Władze miasta Vaxjo w południowej Szwecji wyraziły w miniony wtorek (15 maja) zgodę, aby co piątek muezin wzywał przez cztery minuty wyznawców islamu na modlitwę. Wcześniej zakazały tamtejszej parafii katolickiej używania dzwonów – donosi agencja CNA.

  http://gosc.pl/doc/4736145.Szwecja-Tak-dla-muzulmanow-nie-dla-katolikow

 14. wobroniewiary pisze:

  Babulo, to są emocje a odpowiedź moja – myślę, że Ci pomoże.
  Jeśli modlisz się za daną osobę, to znaczy, że jej przebaczyłaś. Tylko uraza jeszcze jest.

  Zobacz wpis:
  O prawdziwym przebaczeniu – jeśli modlimy się za kogoś, możemy być pewni, że przebaczyliśmy tej osobie

  Każdego dnia jesteśmy zaproszeni do przebaczania tym, którzy nas krzywdzą lub ranią. Pamiętajmy, że przebaczenie jest aktem woli, a nie uczuciem

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/03/23/o-prawdziwym-przebaczeniu-jesli-modlimy-sie-za-kogos-mozemy-byc-pewni-ze-przebaczylismy-tej-osobie/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   „Jak schlebiający przyjaciele nieraz czynią nas gorszymi, tak obrażający nas wrogowie nieraz przyczyniają się do naszej poprawy.
   Ale Ty odpłacasz im nie za to, czego poprzez nich dokonujesz, lecz za to, co było ich intencją”
   (Augustyn 1997, IX, 8)
   / Dawid Nowakowski , ŚW. AUGUSTYN A PARADOKS ZŁA
   file:///C:/Users/DOM/Downloads/4.%20Dawid%20Nowakowski,%20%20w.%20Augustyn%20a%20paradoks%20z%20a,%20s.%2061%20-%2088.pdf

   … Rozumiem , ze przez zlych ludzi Pan Bog dokonuje w nas jakiegos dziela … uczy wytrwalosci , przebaczenia , prowadzi do uswiecenia .
   Nas ten gest przebaczenia czyni wolnymi !
   A modlitwa , ktora za zlego ofiarujemy , moze sie przyczynic do jego… przemiany !
   A wiec nie w szczeke , a w Serce , Jezusa oczywiscie – “Ojcze przebacz im, bo nie wiedza , co czynia” ! Kiedy bedzie mnozona , wiekszego dziela dokona .
   Ewa dobrze to ujela , przebaczeniem jest juz modlitwa za zlego , “gromadzi węgle nad glową jego”… 🙂

 15. Danuta pisze:

  Mnie kiedyś ksiądz przy spowiedzi wytłumaczył ,że przebaczenie to akt woli i to,ze pamiętamy i wracamy do tego to normalne, bo trudno darzyć miłością tego,który nas skrzywdził.
  Ale gdyby ta osoba była w potrzebie i zwróciła się do nas o pomoc,a my odmówilibyśmy z powodu urazy to wtedy jest dowód, że nie przebaczyliśmy.Oczywiście powinna być modlitwa o pomoc w przebaczeniu i za tą osobę.

  • babula pisze:

   Dziękuję wszystkim za dobre i mądre rady. Ewo kiedyś czytałam tu o przebaczeniu a jak trzeba przejść od teorii do praktyki to skleroza się objawia 😉
   Mario -szczególnie zapamiętam, że przez ludzi zadających rany Pan Bóg dokonuje we mnie czegoś dobrego.
   Znów pojaśniało mi w sercu. Proszę Pana Jezusa by dał to ciepłe światło każdemu kto chciał mi pomóc.
   Każdemu żeby dał ! 😀

   • wobroniewiary pisze:

    „W żadnym miejscu orędzia ewangelicznego ani przebaczenie, ani też miłosierdzie jako jego źródło, nie oznacza pobłażliwości wobec zła, wobec zgorszenia, wobec krzywdy czy zniewagi wyrządzonej. W każdym wypadku naprawienie tego zła, naprawienie zgorszenia, wyrównanie krzywdy, zadośćuczynienie za zniewagę, jest warunkiem przebaczenia.”
    (Jan Paweł II, Dives in misericordia, 14)

 16. tu MariaPietrzak pisze:


  XXIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym – Częstochowa 2018 sobota cz1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s