Bardzo ważna konferencja ks. Piotra Glasa: o ewangelii sukcesu, metodzie secret i okultystycznym uzdrawianiu

Ksiądz Piotr Glas o „pijanych w duchu św.” – o Heidi Backer i jej podobnych z Toronto Blessing i o metodzie secret! O tej metodzie przyciągania myśli, o której mówi Ania Kuraś, a którą przytoczono u nas w komentarzu! Ks. Piotr Glas wie, że poleje się na niego ogromna fala hejtu, ale on broni Prawdy i dba, abyśmy nie ulegli zwiedzeniu. 

Prowadząc stronę mam obowiązek wam to przekazać. A każdy zrobi co uważa za stosowne. Jak mówi ks. Piotr Glas – „dzisiaj każdy sam musi wybrać”

Komentarz odnośnie metody secret: kliknij

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „Bardzo ważna konferencja ks. Piotra Glasa: o ewangelii sukcesu, metodzie secret i okultystycznym uzdrawianiu

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kasiaJa pisze:

  Ogromne potwierdzenie na to, jak ważne jest dla nas istnienie strony WOWiT !!!
  Bogu niech będą dzięki za ks. Piotra Glasa ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, dziś prosiłam o znak od Boga, czy prowadzić dalej stronę.
   I konferencja ks. Piotra na temat mało znanej (w necie nie ma chyba jeszcze nic, a ja czekam na artykuł od pewnej osoby) „metody secret” potwierdziła, że mam o tym pisać, ostrzegać, ewangelizować a każdy niech sam dokonuje wyboru.
   My piszemy o tym samym, o czym przestrzega ks. Glas w swoich konferencjach i wykładach.

   Jednak sama nie dam rady, potrzebuję waszej pomocy, modlitwy i wsparcia.

   • kasiaJa pisze:

    Modlitwa jest ❤ a i na wsparcie możesz liczyć …

   • Jacek pisze:

    Ewo
    Odbierając znaki właściwie od Ducha, wszystko jest do zrealizowania.
    Jednak potrzeba też naszego współfinansowania.
    Apeluję do wszystkich o wspieranie „skarbonki”
    Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

    • Quis ut Deus pisze:

     Przepraszam, nie widziałem wcześniej (nie klikałem) w skarbonkę, jak też i w kilka innych ikon, do których jeszcze nie dotarłem.
     Już nadrobiłem zaniedbanie!
     Myślę, że zupełnie otwarcie powinno się o tym przypominać częściej, bo zupełnie szczerze mówiąc, nie miałem świadomości -> przypuszczam jak i wielu innych odwiedzających.
     Proponuję Adminom otwierać co miesiąc temat „ZRZUTA” „SKARBONKA” itp. – w efekcie temat będzie zupełnie inaczej wyglądał ze strony finansowej.

     Pozdrawiam i dziękuję za wysiłek prowadzenia strony.

   • AnnaSawa pisze:

    +++

 3. mała pisze:

  Msza święta, Ewangelię czyta o. Maciej Bagdziński, homilię głosi ks. Piotr Skiba
  a następne forum 17-19 maja 2019, ks. Piotr Glas i Dominik Chmielewski już przyjęli zaproszenie 🙂

 4. mała pisze:

  Ksiądz z Neapolu, libański mnich, Włoszka żyjąca 500 lat temu – co sprawia, że tysiące Polaków nagle zaczynają ich czcić?

  W 2017 r. wśród imion nadawanych nowo narodzonym chłopcom pojawił się Charbel (od niedawna pisany także jako „Szarbel”). Do grobu sługi Bożego o. Dolindo Ruotolo w Neapolu pielgrzymują tłumy Polaków, a modlitwa: „Jezu, Ty się tym zajmij” staje się coraz popularniejsza. Do autorek strony internetowej poświęconej św. Ricie przychodzą co miesiąc tysiące próśb o modlitwę. W każdym z tych przypadków kult stał się popularny w ciągu kilku ostatnich lat. Moda? Nie, przyczyny są poważniejsze.

 5. rosa pisze:

  W dniach 11-14 maja, 1968 roku, doszło do jednych z najbardziej poruszających objawień ostatnich wieków. We włoskiej miejscowości Matka Boża pokazała się skromnemu rolnikowi. Wezwała do nawrócenia, odmawiania różańca. Obiecała też, że właśnie w tym miejscu Bóg otworzy okno nieba. Co to za miejsce? Jak wyglądały te wydarzenia?

  11 maja 1968 rok. Skromny mieszkaniec włoskiej wsi Santa Domenica di Placanica, Cosimo Fragomeni wracał po całym dniu pracy. Przechodził akurat blisko urokliwej skały, gdy nagle powalił go na ziemię oślepiający blask. Ocknąwszy się, spojrzał na szczyt skały. Ujrzał tam piękną kobietę, o kasztanowych włosach, z cudownym welonem na głowie i połyskującą aureolą.

  Kobieta powiedziała przerażonemu Cosimo, iż jest Matką Boga i pragnie, by on – Cosimo Fragomeni – zbudował w tym miejscu kaplicę. „Ja wybrałam to miejsce na moją siedzibę i pragnę, aby zewsząd przybywali tu ludzie, by się modlić” – powiedział Matka Boża i, jak relacjonuje Cosimo w książce „Brat Cosimo i cuda Matki Bożej ze Scoglio” „wzniosła oczy do nieba, oderwała się od skały, i natychmiast rozpłynęła w powietrzu”.

  Tej nocy Cosimo niemal nie zmrużył oka, przerażony misją powierzoną mu przez Maryję. 12 maja jakaś niezrozumiała siła nakazała mu kolejny raz udać się pod skałę. Tam ponownie ujrzał oślepiający blask. Maryja, która ponownie ukazała się Cosimie, zachęciła go do trudu dla budowy sanktuarium.

  Jednak najbardziej wstrząsające były kolejne objawienia. 13 i 14 maja Matka Boża zachęcała Cosimę, do wytrwałego odmawiania różańca. Zapewniła także, że w miejscu objawień Bóg otworzy okno na niebo. Nie stanie się tak jednak bez zaangażowania człowieka. „Jeśli ludzie się nawrócą, będą żałować za swoje grzechy, wyspowiadają się, zbliżą do Boga i będą Go kochać całym sercem, to Bóg zbliży się do nich i przyjmie ich w swoim domu” – wzywała Maryja, zachęcają do żalu za grzechy i podkreślając, jak ważne jest odmawianie różańca.

  https://malydziennik.pl/niezwykle-tajemnicze-objawienie-zobacz-przed-czym-przestrzega-nas-wszystkich/

 6. rosa pisze:

  Nie KGB, a sowiecki wywiad wojskowy GRU! To oni stali za zamachem na świętego Jana Pawła II

  http://www.pch24.pl/nie-kgb–a-sowiecki-wywiad-wojskowy-gru–to-oni-stali-za-zamachem-na-swietego-jana-pawla-ii,60205,i.html

 7. ja pisze:

  Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Pana Jezusa oraz triumfem naszego Zbawiciela. Czy pamiętasz, który z apostołów je opisał? Gdzie do niego doszło? Kiedy Pan Jezus je zapowiedział? I jakie znaczenie ma Wniebowstąpienie dla Twojego szczęścia wiecznego?

 8. wobroniewiary pisze:

  Kilka słów o „sekrecie” czyli „prawie przyciągania”

  Czym jest ten „sekret”
  Sekretem jest „prawo przyciągania”. W esencji prawo przyciągania mówi, że to o czym myślisz ma wpływ na to, co przyciągasz do swojego życia.
  Jeśli więc myślisz o rzeczach, których nie chcesz w swoim życiu, wtedy dostaniesz to, czego nie chcesz.
  Natomiast jeśli będziesz ciągle myślał o tym, czego chcesz to, to dostaniesz.

  Otóż według Byrne prawo przyciągania to prawo wszechświata, kosmosu. Autorka książki podkreśla, że Sekret działa ponieważ Wszechświat jest energią, wszak sam Einstein nauczył nas, że materia może przeobrazić się w energię i na odwrót. Skoro więc wszystko jest energią we wszechświecie, to znaczy, że wszystko ma swoją częstotliwość sygnału (cokolwiek to znaczy).
  Twoje myśli emitują energię o odpowiedniej częstotliwości do wszechświata. Jak to możliwe? Wszystko jest energią, w tym także twoje myśli, już o tym zapomniałeś.

  PO PROSTU NEW-AGE’OWSKI MISZ-MASZ OPARTY NA ENERGIACH!!!

  • wobroniewiary pisze:

   Secret to inaczej pozytywne myślenie

   Czym jest to pozytywne myślenie? – poczytajmy co o tym mówi demonolog ks. Aleksander Posacki SJ

   Plaga „pozytywnego myślenia” – ks. Aleksander Posacki SJ

   „Pozytywne myślenie” to termin, który wszedł do języka codziennego („myśl pozytywnie!” – słyszymy często). Wydawałoby się, że także z tej racji nie ma w nim nic złego. Tak jednak nie jest. Za optymizmem haseł wspomagających samoocenę stoi określona ideologia. Dziś, w dobie liberalizmu, przeciwstawia się ona chrześcijaństwu – tyleż subtelnie, co radykalnie – jak prawie żadna inna.

   (…)”Pozytywne myślenie” inspirowane New Age i pewnymi odłamami protestantyzmu amerykańskiego (będących pod wpływem ruchu Nowej Ery) przenika także niestety do niektórych katolickich grup charyzmatycznych. Fala publikacji na ten temat wciąż rośnie, a nawet jest stosowany przymus stosowania tej ideologii w rozmaitych instytucjach czy firmach (liczne kursy i seminaria), które w taki sposób (przypominający psychomanipulację stosowaną w sektach), wpływając na swoich pracowników czy klientów, chcą zwiększyć swoje dochody (zob. A. Posacki, Psychologia a New Age, w: „Nasz Dziennik”, 22-23 listopada 2003). (…)

   Myślenie życzeniowe zamiast prawdy

   Ideologom „myślenia pozytywnego” nie chodzi o prawdę obiektywną, ale o takie przeinaczanie definicji prawdy, że prawdą staje się coś, „dzięki czemu czujemy się lepiej”. Stosuje się tu domorosłą i uproszczoną psychologię, która przechodzi w swoistą pseudoreligię sukcesu, bogactwa i absolutnego szczęścia.

   Potrzeby są tu realne, ale obietnice nierealne. Upragnione cele często fascynują właśnie dlatego, że są nierealistyczne. Wyraża się to w kluczowych dla pozytywnego myślenia tezach, takich jak: „jeśli myślimy pozytywnie, spotykają nas same dobre rzeczy” (J. Silva); „nieważne, kim jesteś, ważne, za kogo się uważasz” (A. Bierbach); „to, w co wierzysz, staje się prawdą” (L. Hay).

   Z psychologicznego punktu widzenia „myślenie pozytywne” sprzyja tłumieniu prawdziwych uczuć, co może być niebezpieczne (zakończyć się np. samobójstwem), podobnie jak liczenie wyłącznie na efekt placebo czy autosugestię w przypadku poważnych zaburzeń somatycznych. Wielu psychologów wykazało, że przyczyną zaburzeń są problemy sumienia (problem dobra i zła) i etycznie ukierunkowanego sensu życia (V. Frankl) czy braku realizmu w postrzeganiu rzeczywistości (K. Horney). Większość też twierdzi, że do rozwoju potrzebne są tak pozytywne, jak i negatywne emocje.

   (…)Postawy ukryte za „pozytywnym myśleniem” są jednak najczęściej niedojrzałe i egoistyczne (przypominają marzenia dziecka, które jednak zatrzymało się w swoim rozwoju), służą wyparciu prawdziwych uczuć, oddalają od realnej pomocy w profesjonalnej terapii, ale mogą korespondować również z postawą magiczną i idolatryczną (otwierając ludzi na grzech bałwochwalstwa i jego duchowe konsekwencje, czyli zniewolenia duchowe i demoniczne). […]
   ks. Aleksander Posacki SJ

   Źródło: Nasz Dziennik, 18-19.11.2006

   • Anna pisze:

    Rada na to…….Bądź Wola Twoja Panie Boże, Ty lepiej wiesz co
    mi trzeba.Jezu ufam Tobie.

   • M. pisze:

    Gdziekolwiek przeczyta się lub usłyszy słowa typu: materia, energia, wizualizacja, bogactwo, sukces itp. to można być pewnym, że to nie ma nic wspólnego z katolicyzmem i najlepiej zaprzestać dalszego czytania czy słuchania o tym. I nie ma co roztrząsać, zastanawiać się nad tym czy taka nauka jest dobra czy też nie. Bo nie jest.

   • tu MariaPietrzak pisze:

    Juz lata temu , moze 20 – scia , przyjechalam do mojej kolezanki z podstawowki . Patrze zdziwiona , bo na komodzie stoi karteczka z napisem … “ja , Krystyna , jestem magnesem dla pieniedzy”!
    Czy to jest z tej samej beczki , co pozytywne myslenie ??

   • Quis ut Deus pisze:

    Z całkowitym spokojem należy rozróżnić to, co napisano wcześniej (myślenie życzeniowe/secret) od potęgi myśli człowieka i tym, co Katolik może z nią zrobić:
    Ze „Świadectwa” Alicji Lenczewskiej nr 55 N. 20 IV 86, g. 7
    „- Czym jest modlitwa za kogoś?
    + Siłą dobra, jakie wytwarzasz i jakim otaczasz osobę, za którą się modlisz. Dzięki temu usuwasz zło, jakie jest przy niej, i które pobudza ja do grzechu.
    Myśl człowieka jest potęgą. Wytwarzaj i wysyłaj dobre myśli: pełne życzliwości i miłości.
    Jednocz się ze Mną w tej intencji i odwołuj się do Mojej mocy miłości.
    Taką modlitwą możesz zmieniać ludzi, o ile będzie ufna i wytrwała.”

    • Maggie pisze:

     Tak właśnie o to chodzi, aby pogody ducha, pobożne życzenie, NADZIEJĘ, optymizm, odpędzanie rozpaczy, MODLITWĘ nie mylić i nie łączyczyć z tym sekretnym myśleniem, bo tu moźna mylnie interpretować.

     Chrześcijanin mając Wiarę, Nadzieję i Miłość z ufnością i pozytywnie patrzy w przyszłość, choć nie raz zadrży czy zakłuje jego serce. Pogodzić się z ufnością z Wolą Bożą w ten sposób: aby nie narzucać Panu Bogu kiedy o coś prosimy.
     Rozpacz i depresja od złego pochodzi.

     Św.JPII zawsze zwracał uwagę, na ufność (a ufność to pozytywne myślenie) i modlitwę oraz zwalczaniem zła Dobrem (a Dobro jest pozytywne).
     Kończę, bo niedługo wychodzę prawie na niezbyt łatwych 12 godzin. Tak, że do usłysznia jutro, jeśli taka Wola Boża.
     Jezus jest Panem❣️🙏🏻💕

   • Agnieszka pisze:

    Jest film o tytule „The Secret” i książka. Podobne temu to „Potęga podświadomości”- Murphy Joseph, zawierająca cytaty z Pisma Świętego a teraz w necie wyświetliły mi się pozycje książkowe: „Potęga teraźniejszości”-Tolle Eckhart, „Myśl!… i bogać się”- Hill Napoleon, „The Power of Positive Thinking”/”Siła pozytywnego myślenia”- Norman Vincent Peale i wiele innych… Dziadostwo przychodzi głównie z Ameryki. Nie wiem, czy jest prawo przyciągania przez myśl na zasadzie czystej nauki, nie znam się na tym. Dla mnie to po prostu kolejna sztuczka szatańska wykorzystująca ludzką naiwność i zachłanność. Zły robi z człowieka zawsze durnia i nierzadko mu się to udaje niestety…

    • Aga pisze:

     Kiedys właśnie trafiłam na ten film i kilka min.obejrzalam. Nawet mnie zaciekawił,lecz nie pamietam już czemu zostawiłam to w spokoju (jak te całe NLP). Widać Boża łaska

 9. Kazimierz pisze:

  † Królowo nieba, wesel się, alleluja!

  Dzisiaj trzeba wybrać!

  Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie, niedługo zabawicie na ziemi, którą idziecie posiąść, po przejściu Jordanu. Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi.”
  (Pwt 30, 15-19)

  O Pasterzu, zgromadź w jednej swej owczarni,
  Zabłąkane owce, które giną,
  W jeden Kościół zbierz na nowo i przygarnij,
  Byśmy jedną stali się rodziną.

  Na ramiona swoje weź, o Panie,
  Tych, co sami wrócić już nie mogą!
  Niechaj zjednoczenia cud się stanie,
  Prowadź nas ku niebu wspólną drogą.

  Ześlij o Chryste Twojego Ducha nam!
  Czekamy!

  Przyjdź Duchu Święty, przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej umiłowanej Oblubienicy.

 10. Ola s. pisze:

  Myślę, że w tym temacie potrzeba wiele modlitw i czujności. Nasunął mi się pewien przykład… To tak jakby uprawiać jogę modląc się jednocześnie. Czas pokaże. Po owocach poznacie.

 11. AnnaSawa pisze:

  Dziękuję z serca i wielkie Bóg zapłać za zamieszczenie tego całego tematu wraz z homilią ks Piotra Glasa. Duchu Święty prowadź nas. Amen.

  Maryjo ochraniaj i prowadź wszystkich kapłanów i dodawaj im odwagi w mówieniu prawdy. Amen.

  ps: * nie: „nogo wydłużaj się, wydłużaj się”……. tylko bądź Twoja wola Panie. Amen.

 12. AnnaSawa pisze:

  „a ci co czynią cuda, nawet w Moje Imię…wielu z nich nie jest prawdziwymi prorokami. Ci co nie niosą krzyża nie są ode mnie…” 1:25

 13. AnnaSawa pisze:

  Poruszający apel – irlandzki ksiądz prosi Polaków o modlitwę przed zbliżającym się referendum

  Ks. Marius O’Reilly, ksiądz z Irlandii apeluje do Polaków o modlitwę za swój kraj przed tzw. referendum aborcyjnym, które ma się odbyć 25 maja br. Tego dnia Irlandczycy mają zadecydować o możliwości zmiany konstytucji, by prawna ochrona życia od poczęcia do śmierci została z niej usunięta.

  http://www.tysol.pl/a19147–video-Poruszajacy-apel-irlandzki-ksiadz-prosi-Polakow-o-modlitwe-przed-zblizajacym-sie-referendum

 14. mała pisze:

  W poniedziałek w Liverpoolu odbędzie się pogrzeb Alfiego Evansa, zmarłego pod koniec kwietnia chłopca cierpiącego na chorobę neurologiczną prowadzącą do nieodwracalnego zniszczenia mózgu.

 15. Ehmm pisze:

  Na mężczyznę nie potrzeba było szatana, wystarczyła głupia baba, poleciał od razu…

  Pytają: „Kiedy człowiek zaczyna robić głupstwa?”. Wtedy, kiedy przychodzi do używania rozumu. Jak jest jeszcze nierozumny, to wszystko jedno, ale jak już rozumem rusza trochę, to ma wybór – dobro czy zło. Tak nawiasem mówiąc, ta scena rajska jest uzasadnieniem tego, żeby mężczyźni na te „głupie baby” mogli patrzeć z odrobiną politowania. Szatan wiedział, że mężczyźnie nie da rady, dlatego do kobiety podszedł i elegancko ją nabrał: „Najpierw pomyśl, nie słuchaj Boga. Umrzecie, jak skosztujecie tego owocu? Nieprawda, żadną miarą, ale będziecie jak Bóg znający dobro i zło”. Wtedy ciekawska Ewa odparła: „Dobro mamy, wszystko robimy, co chcemy, tylko jednej rzeczy nie wolno – spożywać owocu z tego drzewa – a poza tym wszyściusieńko”. (Jerzy Owsiak określiłby taką sytuację: „Róbta co chceta, tylko nie jedzta z tego jednego drzewa”.) Ewa zobaczyła owoc piękny, nadający się do zdobycia wiedzy, smaczny i… zerwała.

  Gdy się jednak bliżej przypatrzy tej sytuacji, to wcale jej „głupota” nie jest taka jednoznaczna. Na tę głupią babę potrzeba było szatana z całą jego przemyślnością, wykombinował, jakby to zrobić, by ją zwieść, oderwać od Pana Boga. A na mężczyznę nie potrzeba było szatana, wystarczyła głupia baba, poleciał od razu. My, mężczyźni, na tym tle nie wychodzimy zbyt dobrze. Dlatego nie krzyczmy od razu na kobiety: „Głupia Ewa!”, bo jest jeszcze Matka Boska, też kobieta. Gdy się słyszy potoczne, obiegowe sformułowania, a często kobiety cierpią na to, że mówi się (pół żartem, pół serio) „głupia baba”. Nie bądźmy tacy, każdy z nas ma matkę i wie, że ona wcale nie jest głupia, choć „baba”.

  // fragment z książki Świętość zaczyna się zwyczajnie… od uśmiechu!

  http://ojciecleon.tyniec.com.pl/na-mezczyzne-nie-potrzeba-bylo-szatana-wystarczyla-glupia-baba-polecial-od-razu/

 16. wobroniewiary pisze:

  Dzień 2. nowenny do św. Rity

  Bóg wybrał cię, święta Rito, za jaśniejący wzór dla dziewic, żon, wdów i zakonnic. Zostawiłaś najpiękniejszy przykład żony, zmuszona żyć z mężem pełnym pychy, znosząc w pokorze i cichości wyrzuty, zniewagi, a nawet i bicie. Słodyczą i cierpliwością zmieniłaś porywczość swego męża w łagodną uległość.

  O, gdyby i dziś żony chciały naśladować twe ciche i pełne słodyczy życie, łagodzić serca swych porywczych nieraz mężów, gdybyśmy wszyscy umieli żyć z naszymi krewnymi i bliźnimi według praw Bożych i miłości chrześcijańskiej, ubyłoby tyle niezgód prowadzących niekiedy do opłakanych następstw.

  Błagamy cię, o święta Rito, wyproś nam wszystkim u Boga dary Ducha Świętego, abyśmy kiedyś mogli wielbić wraz z tobą Dawcę wszelkiego dobra w królestwie wiecznego pokoju. Uproś nam również łaskę… (wymieniamy ją).

  Ojcze nasz…
  Zdrowaś Maryjo…
  Chwała Ojcu…

  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.

  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 17. mała pisze:

  Piękne podsumowanie tematu u Alicji Lenczewskiej:
  „Pośredniczenie w drodze do Mnie powinno polegać na pokazywaniu Mnie, a nie siebie, nie wolno zasłaniać Mnie sobą, karmić sobą, wspierać sobą, wyręczać w kontakcie ze Mną”.

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV sob.13.06.1987, godz. 10.30
  † Owoc miłości rodzi się w bólu tak, jak człowiek, który na świat przychodzi. Ale ból jest krótki i uwieńczony radością. Potrzebne jest zatem zupełne oddanie i miłość ofiarna. Miłość ofiarna to świętość. Miłość egoistyczna to grzech. Trzeba mądrze hamować zaspakajanie własnych potrzeb – także duchowych – kosztem drugiego człowieka. Pośredniczenie w drodze do Mnie powinno polegać na pokazywaniu Mnie, a nie siebie, nie wolno zasłaniać Mnie sobą, karmić sobą, wspierać sobą, wyręczać w kontakcie ze Mną. Człowiek nie ma nic do dania drugiemu człowiekowi. Może natomiast uczynić nieskończenie wiele, otwierając czyjeś serce na Moją Miłość i Prawdę. Aby tak było, musi być niezauważalny, musi tylko wskazywać Moją Światłość, Moją Miłość. Musi Mnie oddawać swego bliźniego, nie przywiązywać do siebie, nie zatrzymywać przy sobie.

 18. mała pisze:

  Jeśli ktoś myślał, że po zwycięstwie homoseksualisty o pseudonimie Conchita Wurst Eurowizja już nikogo nie zaskoczy skalą rewolucyjnej propagandy, to był w potężnym błędzie. W tym roku zwyciężyła bowiem artystka śpiewająca utwór o feministycznym wydźwięku, a podczas występu Netty Barzilaj na scenie ustawiono dziesiątki pogańskich kotów maneki-neko rodem z Dalekiego Wschodu. Inna sprawa, że zwyciężczyni reprezentowała kraj, którego geograficzna europejskość pozostawia wiele do życzenia.

 19. tu MariaPietrzak pisze:

  “… Wymaga to wojownikow gotowych zaryzykowac reputacje , imiona , nawet wlasne zycie czy powolanie , aby bronic Prawdy .
  I tak niestety , to jest gorzka prawda , ktora trzeba czesto przyjac …
  beda cie przesladowac ,
  beda o Tobie mowic zle ,
  beda siac intrygi ,
  beda twoje imie uwazac za niecne , to powiedzial Jezus .
  Czy jestesmy na to gotowi ?

  ***
  Ma Ksiadz racje , wszystkim , ktorzy ida na serio za Chrystusem , ktorym nie po drodze z odstepcami –
  pajecza siec , izolacja i nowe Curriculum Vitae , zgotowane .
  Slowa polskiego Biskupa , zacytowane : “ Gdyby Jezus glosil kazania jak my , Ksieza , to by Go nie ukrzyzowano’ , odnosza sie do wszystkich katolikow .
  Jedynie wiarygodnych , bo zjednoczonych z Chrystusem , boi sie szatan .
  To oni sa przesladowani i usuwani na margines . Krzyzowani i mordowani .
  Reszta jest cacy !
  Milczenie nie zawsze jest zlotem !
  Milczenie jest i wyrokiem !
  Dlatego to , co przeraza najbardziej , to brak refleksji i slizganie sie po powierzchni . I tak jak bylo za dni Chrystusa , ze “lud stoi i patrzy “ …. Bez reakcji . Tak bywa i dzisiaj .
  Stanowi to kluczowe przeslanie LIstu do Tesaloniczan … ktorzy mijaja sie z Prawda , ktorzy milcza o Prawdzie , ktorzy sie jej nie domagaja , ktorzy pozor za Prawde maja , odpadaja .
  Dlatego ta Reszta ma byc ponoc jak reszta .
  Bardzo dobre jest rozwazanie Ojca Pelanowskiego , ktore zarejstrowalam przed kilkunastoma laty , gdy ukazalo sie w tygodniku katolickim . Ono jest ponadczasowe , wiec warto je zauwazyc .
  //(…)
  Żyjemy wśród niepokoju, nerwowego napięcia, niesprawiedliwości i dezorientacji moralnej.
  Wzrastamy więc w rywalizacji z potomstwem nieprawości, by tym wyraźniejsza stała się moc dobra.
  Chwasty zwykle przerastają szlachetne rośliny.
  Gdzie jednak nauczyć się bojaźni Bożej, jak nie w cieniu panoszącego się zła?
  Podstawowym odczuciem duszy jest bojaźń, ale może się ona stać albo bojaźnią przed grzechem, albo bojaźnią uległą złu.
  Albo ulękniemy się popełnienia grzechu, albo z obawy przed dezaprobatą otoczenia zaczniemy czynić to, co inni.
  Dawid w psalmach mówi o tym wyraźnie:
  „Możni prześladują mnie bez powodu, moje zaś serce odczuwa lęk przed Twoimi słowami” (119, 161).
  Był otoczony przez ludzi złych i przerastających go siłą i możliwościami.
  Był zachęcany do naśladowania nieprawości, a mimo to bardziej obawiał się słów Boga ostrzegających go przed naśladowaniem niegodziwych uczynków.
  Dlatego w końcu stał się królem!
  Królem jest ten, kto panuje nad sobą.
  Dopiero taki człowiek ma prawo panować nad innymi!
  W Talmudzie zapisano, że źródłem strumienia ognia w niebie jest pot świętych stworzeń, czyli bojaźń aniołów przed Bogiem (Chagiga 13b).
  Nasz świat zagubił lęk przed grzechem,
  a nauczył się bezczelności wobec Boga.
  To jest najfatalniejsze zachwaszczenie naszych umysłów.
  Raban Jochanan ben Zakaj na łożu śmierci dał zaskakującą naukę swym uczniom: „Obyście się tak bali Boga jak ludzi!”.
  Zdumieni pozorną bezbożnością nauki, uczniowie zapytali go o wyjaśnienie tej uwagi.
  Umierający mędrzec wyjaśnił:
  „Ludzie wstydzą się popełnić grzech w obecności innych ludzi, ale wcale się nie wstydzą popełniać go w obliczu Boga, bo gdy są sami, Bóg jest ich świadkiem.
  Obyście tak się bali popełnić zło, jak wstydzicie się upaść w skalanie w obecności ludzi”.
  To, że w jakimś miasteczku, gdzie żyje stu mieszkańców, jest 99 złodziei, wcale nie znaczy, że setna osoba też musi kraść. Ona tym bardziej będzie cenna, jeśli się do tego nie skusi!
  Będzie jak lilia między cierniami, jak pszenica w chwastach.

  artykuł z numeru 29/2005 17-07-2005
  Płonący pot aniołów o. Augustyn Pelanowski OSPPE

  Duchu Święty, Daru Panu . obdarz mestwem , ktorego brakuje , gdy bojazn i ziemska pokusa serce zamyka i lekiem paralizuje . Ucznia degraduje !
  Plonacy pot Aniolow niech nam przed oczami stoi .
  Bojaznią Panską napawa , serce madroscią koi !

  • wobroniewiary pisze:

   Płonący pot aniołów
   Augustyn Pelanowski OSPPE

   Przypowieść o chwastach trudno byłoby uznać za poradę dla rolników. Chwastów się nie toleruje. Z punktu widzenia życia duchowego, istnienie przeszkód może jednak okazać się pomocą. Chrześcijański punkt widzenia jest zupełnie odległy od Jungowskiego ujęcia, że zło uzupełnia dobro, a Lucyfer jest ciemną stroną Boga.

   Cała homilia: http://liturgia.wiara.pl/doc/420106.16-Niedziela-zwykla-A/6

 20. Ehmm pisze:

  Słyszeliście kolejne novum o. Szustaka?
  „Chrystus nie zmartwychwstał, tylko został podniesiony z martwych przez Ojca. …” – mówi o. Adam Szustak OP.
  Boże widzisz i nie grzmisz!

  • Bogumiła pisze:

   Wysłuchałam tych słów w całości i dają nadzieję na moją beznadziejną sytuację jaką mam w życiu. Nie wiem dlaczego tak się oburzyłeś na to kazanie ojca Szustaka Ehmm?
   Czy Bóg nie jest dawną życia? Czy nie jest częścią Jezusa?
   Te słowa dają otuchę, że w Bogu można powstać z realiów, które po ludzku przerażą, budzą strach i rozpacz. Odwróćmy się od tego i skierujmy w stronę Życia, czyli Boga. A raczej prośmy aby w swoim Miłosierdziu wyrwał nas z naszych śmierci, w których trwamy bo inaczej zginiemy w naszych wnętrzach. Niby chodzimy a jesteśmy jak nieżywi bo rozpacz, strach i beznadzieja nas pożera od środka.

   • wobroniewiary pisze:

    Bogusiu słowa o tym, że Jezus nie zmartwychwstał a został podniesiony przez Ojca ocierają się o herezję.
    Jezus zmartwychwstał swoją Boską mocą i pamiętajmy, że Bóg jest w Trójcy Jedyny!

   • Maggie pisze:

    @Bogumiła:
    Chrystus zmartwychwstał i to fakt historyczny, ujęty w Wyznaniu Wiary, a to powinno budzić nadzieję.
    Rozpacz, zwłaszcza taka pożerająca, nie od Pana Boga pochodzi. To trudne do pojęcia ale Pan Bóg nie jest „częścią Jezusa” i Wobroniewiary juź to tlumaczyło (kiedyś był też przykład, jak to czynił św.o.Pio).

    Podam zdarzenie, sprzed kilku dni. Na zwróconą uwago-radę pewnej osobie, której się „chlapnęło”, że Św.Józef to nie ojciec Jezusa i nigdy nie był on ojcem Jezusa, ale przybranym ❗️ojcem, opiekunem etc .. pozostał upór .. dający w efekcie swego rodzaju obrazę, ocierającą się o herezję. Czy można się dziwić, że ta osoba ma trudności znalezienia Pana Boga i tzw atmosfery modlitwy?
    Istnieją malutkie kroczki, które nawet na Bożych ścieżkach, mogą zmienić „rytm marszu” … i … można tego nie zauważyć.
    Spotkałam już parę razy piękne modlitwy, w których (niestety) suplikacje do Jezusa, a więc do Pana Boga brzmiały … módl się za nami ⁉️❓ .. a to poważny przekręt … z rodzaju, który może ściągnąć niepoźądane konsekwencje.
    Za kapłanów musimy gorąco się modlić,” bo żniwa wielkie i niedługo, a robotników tak mało”

    Jezus jest Panem❣️
    💕

 21. Maria pisze:

  Zaczęłam oglądać wstawioną powyżej konferencję ks. Glasa. Chciałabym się zapytać, czy inni słyszą to samo, czyli, że na początku filmu – od 0:54 do 1:17 jest strasznie zmieniony głos, zupełnie inny niż księdza?

 22. robb pisze:

  ojcu Szustakowi coś się mocno pomyliło.Gdzie napisane jest w Piśmie świętym że Jezus zmartwychwstał po trzech dniach ??? napisane że trzeciego dnia zmartwychwstał a nie po trzech dniach a to kolosalna różnica.

 23. Pingback: Ks. Piotr Glas: Jak się modlić o uzdrowienie, by nie odrzucić Chrystusa ukrzyżowanego? | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s