Skandaliczna decyzja brytyjskiego sądu – Mały Alfie Evans nie poleci do Rzymu, czeka go już tylko śmierć

Jak podaje portal Lifesitenes.com, sąd w Manchesterze nie zgodził się na przewiezienie Alfie Evansa do watykańskiej kliniki pediatrycznej Bambino Gesu, gdzie miałoby być kontynuowane jego leczenie.

Podczas rozprawy prawnik rodziców Alfie Evansa argumentował, że pozostanie dwuletniego Brytyjczyka w szpitalu Alder Hey  w Liverpoolu pozostaje wbrew najlepszym interesom dziecka. W poniedziałek Alfie został odłączony od aparatury podtrzymującej życie, był jednak w stanie oddychać samodzielnie przez kilkanaście godzin.

Jak informuje portal lifesitenews.com, decyzja sądu kończy legalne możliwości rodziców Alfie Evansa, które pozwoliłyby im zabrać swojego syna do Rzymu na kontynuację leczenie. Wczoraj wieczorem obywatelstwo dwulatkowi przyznał rząd Włoch i zapewnił transport do Rzymu. Nie przekonało to jednak brytyjskiego sądu.

Za: gosc.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Skandaliczna decyzja brytyjskiego sądu – Mały Alfie Evans nie poleci do Rzymu, czeka go już tylko śmierć

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • EwaT. pisze:

   Pani Ewa nie wydaje na nikogo wyrok!Jedynie skomentowala ze sama nie skorzysta z konferencji tego Pana a kazdy niech sam decyduje.Ja osobiscie z dala rowniez!
   Prosze uszanowac prace adminow.

 2. wobroniewiary pisze:

  Ludzie się Boga nie boją 😦 😦 😦

  Jak podkreśla na swoim facebooku monitorujący sprawę i informujący na bieżąco o jej przebiegu podróżnik Wojciech Cejrowski – sędzia Hayden skazuje tym samym niewinne dziecko na śmierć w męczarniach.

  • Maggie pisze:

   To rodzice nie mają tutaj NIC A NIC do powiedzenia? Tylko bezduszny sfinks w peruce, o mentalności dr Kevorkiana czy Mengele .. cuchnący jakby masońską pychą, wyrokuje by podać śmiertelny zastrzyk „sprawiedliwości” … a kto mu daje prawo wyrokowania o losach obcego mu niewinnego (!) dziecka … ?!? Skoro we Włoszech czekają na malca to taki wyrok = zbrodnia.

 3. wobroniewiary pisze:

  20 lat temu ….poroniłam Karolinkę. Zaczęło się 25 kwietnia – zakończyło zabiegiem 27 kwietnia. Akurat w tych dniach bolesnej rocznicy czytam o Alfim.
  Serce się kraje, że łez i wzruszeń brakuje.
  Co czują jego rodzice ………… Boże pomóż im i całemu światu.
  To już nie ciche ale głośne sądowe przyzwolenie na zabijanie – dziś dzieci, a jutro nas – starszych 😦

 4. Ehmm pisze:

  „Brytyjscy „lekarze” i sędziowie, potomka Windsorów też byście tak dobijali? Alfie Evans, wbrew wam będzie żył wiecznie, a wy już jesteście martwi” – napisała posłanka Krystyna Pawłowicz.

  https://www.wprost.pl/swiat/10120126/prosby-o-modlitwe-i-obrazliwe-slowa-pod-adresem-polskich-wladz-walka-o-zycie-alfiego-evansa-rozpalila-komentatorow-na-twitterze.html

 5. AnnaSawa pisze:

  Nie przestawajmy w modlitwach, odmawiam za tego chłopca różaniec i koronkę do Łez Matki Bożej, wierzę, że Matka Boża cały czas czuwa nad nim i słucha naszych modlitw. Niepokalane Poczęcie ratuj tego chłopca, wyrwij go z sideł złego. Amen.

 6. kasiaJa pisze:

  The Wojciech Cejrowski
  48 min ·
  #AlfieEvans CO MOŻNA ZROBIĆ

  Ktoś zaproponował ustawianie zniczy pod Ambasadą Brytyjską.
  Jestem daleko, nie mogę iść pomodlić się i postawić świeczki* dla Alfiego, ale gdybym był dzisiaj w Polsce, to bym poszedł:
  Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie znajduje się przy ul. Kawalerii 12.
  Konsulat w Krakowie – przy ul. Świętej Anny 9
  W Poznaniu – ul. Święty Marcin 80/82
  Szczecin: ul. Starego Wiarusa 32
  Wrocław: ul. Oławska 2
  Łódź: ul. Struga 2
  Katowice: ul. PCK 10
  Lublin: ul. Beskidzka 9
  wc
  * Rodzina chłopca prosiła o świeczki – dla nich to symbol wsparcia i czuwania, nie koniecznie znicz „dla zmarłych” – przyp. red.
  ________________________

  Powstała POLSKA GRUPA na Facebook – oddolna i niezależna od WC i jego ekipy (nie znamy założycieli): https://www.facebook.com/groups/772404076290413/?fref=nf

  Ktoś zapoczątkował POLSKĄ PETYCJĘ do Prezydenta RP @AndrzejDuda o przyznanie Alfiemu polskiego obywatelstwa:
  https://www.petycjeonline.com/petycja_do_prezydenta_rp_andr…

  #PrayForAlfieEvans
  #SaveAlfieEvans
  #FreeAlfieEvans
  #ReleaseAlfieEvans
  #AlfiesArmy

  • AnnaSawa pisze:

   „…W obronie angielskiego chłopca ponownie zaapelował wczoraj wieczorem Papież. O godz. 21.15 Franciszek napisał na Tweeterze: „Poruszony modlitwami i wielką solidarnością okazywaną Alfiemu Evansowi, ponawiam mój apel, aby ból jego rodziców został wysłuchany i by spełniono ich pragnienie podjęcia nowych form terapii”…”

 7. kasiaJa pisze:

  21:09 czasu polskiego
  Tata Alfiego pisze, że chłopiec walczy już prawie dobę od momentu odłączenia go od aparatury, jest głodzony już 23 godziny.
  – To jest humanitarne? Gdzie jest jego godność? – pyta ojciec chłopca.

 8. kasiaJa pisze:

  Szpital Alder Hey, w którym więziony jest Alfie Evans, przed laty zamieszany był w wielką aferę związaną z pobieraniem tkanek i narządów dzieci bez zgody rodziców, przetrzymywaniem organów oraz sprzedażą pooperacyjnych tkanek firmie farmaceutycznej.
  http://www.pch24.pl/alder-hey—szpital-z-mroczna-przeszloscia,59801,i.html

 9. Malgosia pisze:

  Gdzie jest w tym momencie Krolowa Anglii???Przeciez wystarczy jedno Jej slowo.
  Jezu ,Ty sie tym zajmij,blagamy Cie.

  • Maggie pisze:

   Kochana, królowa NIE rządzi ALE TYLKO reprezentuje – mogłaby co najwyżej wyrazić swoją opinię. Jest też Ona królową Kanady, z której ma dochody, ale którą faktycznie nie rządzi.

 10. kasiaJa pisze:

  Pan Wojciech Cejrowski pisze na swoim profilu fb:
  The Wojciech Cejrowski
  1 godz. ·
  *** UWAGA LIVERPOOL *** PILNE *** PROSIMY UDOSTĘPNIAĆ ***
  Rodzina #AlfieEvans apeluje, żeby ktoś przywiózł do szpitala „RESUS MASK” czyli maskę resuscytacyjną.

  Alfie ma kłopoty w oddychaniu, szpital nie chce pomóc.

  Wcześniejsza prośba o maskę tlenową została spełniona, teraz potrzebna maska RESUSCYTACYJNA. PILNE.

  INFORMACJA Z OFICJALNEJ GRUPY ALFIES ARMY OFFICIAL

  Kontakty:
  http://www.facebook.com/thomas.leenew.7
  http://www.facebook.com/christine.grayson.12
  http://www.facebook.com/danielEvanss12

  lub inni admini grupy Alfies Army Official
  https://www.facebook.com/groups/alfiesarmy/members/

 11. Witek pisze:

  Scena: „żyć albo nie żyć…” polaryzuje się coraz bardziej. Dla jednych wierzących w Boga jest to umocnienie, zjednoczenie w walce o życie, pokazuje co jest najistotniejsze na tym świecie. Dla innych osób sługusów tego drania, jest to pokazanie: zobaczcie, kto tu rządzi.
  To jest jedno dziecko i temat jest nagłośniony. A ile takich dzieci jest na całym świecie…?
  Mnie też miało nie być….,
  Dlatego nie wypuszczajmy Różańca z ręki. Lepiej to już było. Jedyna nadzieja w Bogu i jego Mamie Maryi.
  Nie traćmy nadziei. Niech wiedzą, że się nie poddamy. Może nawet po ludzku przegramy, ale po Bożemu będziemy zwycięzcami.

 12. piotr wiśniewski pisze:

  +++

 13. Renata Anna pisze:

  Proponuję modlitwę;
  Panie Boże proszę Cię o cud uzdrowienia Alfie Evans za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Amen

 14. kasiaJa pisze:

  Tymczasem dowiadujemy się „ciekawych” rzeczy o poglądach sędziego, który skazał Alfiego na śmierć. Panie Boże, ulituj się…

  • babula pisze:

   MORDERCA!
   jestem słabą starszą kobietą i tak chętnie zdzieliłabym go prawym sierpowym!

   • Maggie pisze:

    Babulu, ten człowiek jest chyba gorszy od Piłata, bo bez wahania wydał WYROK, a przecież mógłby jak Piłat „pozbyć się kłopotu”: zgadzając się tutaj na wysłanie dziecka do Włoch‼️

    Sfinks zimny i despotyczny, z trunkowym nosem, który chyba nie umiał okazać miłości swojemu/własnemu a niepełnosprawnemu dziecku – i przypuszczalnie ten nieszczęśnik ma pretensje/bunt do samego Pana Boga. Chyba mocniej niż sierpowym można go zdzielić: Zdrowaśką, bo w Anglii mnóstwo (siedlisko) masonów = zasiew złego.

    Pan Jezus uzdrowił od urodzenia (!) niepełnosprawnych: głuchoniemego, niewidomego, i trzeba pamiętać, że nie my i nie nasza .. ale tylko Pana Boga Wola i Moc się liczą .. dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

    To jest wielka próba i dopust. Sprawa Elfiego zaś otwiera oczy, rusza serca i dzieje się to w dzisiejszym zmaterlizowanym/wyrachowanym świecie – a Jezus KOCHA i z pewnością ma miejsce w Niebie, dla maleństwa. Trwajmy w modlitwie 🙏🏻💕
    Jezus jest Panem❣️

    • babula pisze:

     słusznie Maggie -lepiej się za niego módlmy.
     Nie jestem dumna z mojego „bokserskiego” wpisu

    • Maggie pisze:

     Babulu,💕,
     mnie też czasami się marzy, aby zdzielić po twarzy, ale tam gdzie draka .. zazwyczaj bez twarzy jest osoba taka … i jak tu trafić? Tylko Zdrowaśką i to w samo serce .. można dotknąć: bluźniercę i mordercę.

     Pamiętajmy aby modląc się, osłonić siebie i bliskich modlitwą. Najkrótsza, z zawierzeniem modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij❣️”… ròwnież nas ochrania.
     ❤️ Jezus jest Panem❣️

 15. Marzena G pisze:

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1835674173161995&id=100001582914050
  Spróbujmy pomóc i podpiszcie petycję do Królowej Elżbiety II z prośbą żeby pomogla uratować Alfie Elvans , żeby mógł być przewieziony do Włoch do szpitala.

 16. wobroniewiary pisze:

  Rodzice niespełna dwuletniego Alfiego Evansa nie ustają w walce o życie malucha, choć brytyjskie sądy i lekarze już wydali na ich syna wyrok śmierci, odmawiając zgody na jego wyjazd na leczenie do specjalistycznej kliniki w Rzymie.

  Wladze Włoch w poniedziałek przyznały chłopcu obywatelstwo, a także specjalną wizę dyplomatyczną. Sędzia Justice Hayden stwierdził, że jest to „ostatni rozdział w sprawie tego niezwykłego chłopca”. O życie maluszka walczy sam papież Franciszek, a rodzice chłopca również nie zamierzają się poddać tak łatwo. Złożyli już odwołanie od decyzji sądu, a dziś po południu w sądzie apelacyjnym odbędzie się przesłuchanie w tej sprawie.

  Kilka dni temu Hayden podjął ostateczną decyzję o odłączeniu malucha od aparatury podtrzymującej życie. Lekarze oceniali, że po odłączeniu od sprzętu dziecko umrze w ciągu kilku minut. Chłopczyk został odłączony w poniedziałek o godzinie 21:17 czasu lokalnego i wciąż żyje, już ponad dobę radząc sobie bez aparatury. Od dłuższego czasu nie zostaje już nawet wody, a także żadnego pożywienia, ostatni raz wodę i tlen podano mu wczoraj.

  „Teraz modlimy się mocno, aby Justice Hayden uwolnił Alfiego. W przeciwnym wypadku Alfie umrze. Proszę, módlcie się. Możecie modlić się w domu, w swoim samochodzie i w pracy. Zachęcam wszystkich, aby stanęli razem po stronie Alfiego. Módlcie się mocno, aby chronić to małe, niewinne błogosławione dziecko”-zaapelował ojciec Alfiego.

  http://www.fronda.pl/a/co-dalej-z-alfiem-evansem-rodzice-nie-poddaja-sie,109416.html

 17. Sylwek pisze:

  focebook wykasował strony o chłopcu przypadek…. za dużo osób się dowie a jeszcze pomodli.

 18. Sylwia pisze:

  Smutne to że człowiek człowiekowi gotuje taki los. Szczególnie niewinnemu dziecku..
  Odbiera mu się szansę na życie i na jaką kolwiek metodę leczenia. Czytałam gdzieś wpis Polskiej lekarki która badała tego chłopca. I sama potwierdziła że nie zgadza się z decyzją lekarzy i sędziego którzy spisali go na straty. Ona uważa przeciwnie że Alfie ma szansę żyć.
  Nie mogę przestać o tym myśleć. Ale wiem że tylko modlitwą możemy pomóc. I pokazywać że los tego dziecka nie jest nam obojętny!.Bo jeżeli ludzie na to będą pozwalać to niestety proceder śmierci będzie panował nadal. I za jakiś czas znów kolejna rodzina znajdzie się w takiej sytuacji. Ciężko pojąć to wszystko. Jak człowiek może decydować za drugiego człowieka. Za rodziców którzy chcą walczyć. Płakać się chce z bezsilności :” 😦 .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s