Jim Caviezel – Mocne przesłanie do świata!

Niektórzy z nas – znacie ich – przyjęli fałszywe chrześcijaństwo, gdzie wszystko opiera się jedynie na wesołych rozmowach. Nazywam to „happy Jesus and glory”.

„Dzisiejszy świat potrzebuje dumnych wojowników, którzy zaryzykują swoją reputację, swoje imię i staną po stronie prawdy!”

Mocne i treściwe przesłanie aktora Jima Caviezela, odtwórcy roli Jezusa Chrystusa w filmie  „Pasja” Mela Gibsona, odnośnie obecnej kondycji świata.

Jim Caviezel, znany na całym świecie ze swojej kreacji Jezusa w filmie Mela Gibsona „Pasja”, wcielił się tym razem w ewangelistę św. Łukasza. Rolę tę odtworzył w filmie historycznym zatytułowanym „Paweł, Apostoł Chrystusa” (z ang. „Paul, Apostle of Christ”).
Ks. Piotr Glas mówił, że w Anglii ten film jest zakazany (!)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

50 odpowiedzi na „Jim Caviezel – Mocne przesłanie do świata!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Agnieszka pisze:

   Witam! Chciałam zapytać, jak z posługą Zielińskiego M., czy jest to „dobry” charyzmatyk, czy lepiej się wstrzymać ze względu na ogólny chaos w sprawach różnych posług charyzmatycznych? Słyszałam dużo pozytywnych opinii na jego temat, ale to jeszcze o niczym przecież nie świadczy… ostateczni i tak skłaniam się ku kapłanom 😉 …

   • wobroniewiary pisze:

    Każdy ma wolną wolę – ja unikam ze względu na słowa z Listu św. Jakuba:

    „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. 15 A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone”
    http://www.nonpossumus.pl/ps/Jk/5.php

    I proszę aby temat tego pana u nas się nie pojawiał. Nie chcę być źródłem nagonki na niego, ale nie chcę mieć z nim nic wspólnego!

    • Agnieszka pisze:

     🙂 Dziękuję. Tylko tu nie najważniejszy jest ten czy inny „charyzmatyk” a ogromna liczba ludzi, którzy korzystają, czasem nieuświadomieni, z posług nie zawsze klarownych… bardziej to mam na względzie.

    • wobroniewiary pisze:

     To proponuję lekturę „zwiedzeni.pl” Tam wszystko napisane jasno i klarownie 😉

     Ja na pewno nie pójdę na spotkanie z tym panem, po tym co czytałam, widziałam itd.

    • Agnieszka pisze:

     Dzięki wielkie. Od samego patrzenia na te filmy, kręci mi się w głowie, to jakaś istna parodia 😉 Czasami jest taka niezręczna sytuacja, że proboszcz parafii zaprasza takiego gościa, który niekoniecznie jest przejrzysty w swej działalności. Zaprasza parafianów, ze szczególnym oczekiwaniem na członków danej wspólnoty parafialnej. Jeżeli mam dość argumentów, jestem gotowa podjąć rozmowę z proboszczem, aby uwzględnił inne opinie, że nie wszystko co się świeci, jest dobre. Najważniejsza jest prawda, dlatego też się pytam, bo tu chodzi o każdą duszę i nie można być obojętnym na te sprawy. Sama nierzadko spotykam się z odmiennymi opiniami kapłanów z jednej tylko parafii, ale ostatecznie ja muszę dokonać wyboru, ale też uświadamiać innych, przy czym wybór też należy do nich. Maryja, tylko z Nią i przez Nią człowiek nie zginie- jest najlepszą Osobą, Która oddziela prawdę od jej pozorów, zawsze…

    • Agnieszka pisze:

     Dziękuję, wiem, że ogólnie takie zagrożenia istnieją. Pytam też o konkretną osobę, bo nie chcę wrzucać wszystkich do jednego wora. Nie jestem „specjalistką” od posług charyzmatycznych. Bardziej wolę duchowość kontemplacyjną. Stąd, kto pyta nie błądzi 😉

   • Magda pisze:

    Agnieszko,
    Ja obserwuje tego Pana od jakiegoś czasu.
    Ja trzymałabym się z daleka.
    Dlaczego?
    1. Na tych spotkaniach (moim zdaniem) to On jest w centrum uwagi, oczywiście zapewnia , ze to Pan Jezus uzdrawia itp. ale jednak ludzie liczą na niego i ten „cuda” które się dzieją za jego sprawą. .
    2. Nigdy nie ma Najświętszego Sakramnetu
    3. O Maryji , różańcu świętym nic , cisza . .
    4. A na jego Instargamie bardzo długo „wisiało „ zdjęcie z jego odwiedzin w Stanach w kościele „Bethel Church” z dopiskiem „ Zobaczmy co u naszych braci się dzieje”.
    Tu również , tak jak Pani Ewa odsyłam do strony http://www.zwiedzeni.pl

    Możliwe ze się pogubił i niestety innych w to włącza .
    Nie oceniam go, nie potępiam , możliwe ze sam nie jest tego świadomy.
    Trzeba się za niego modlić .

    Kolejna rzecz. Jest bardzo promowany przez telewizje śniadaniowe , pojawił się nawet Pana Kuby w programie ( nie jakoś gość, lecz towarzysz gościa )
    Za dużo w tym „celebryctwa” i tu już powinno się zapalić czerwone światełko.

    Trzeba się za chłopaka modlić .

    • Agnieszka pisze:

     Też uważam, że modlitwa jest bardzo ważna. Jeśli ten mężczyzna nie jest świadomy to pół biedy, gorzej jak ktoś działa z premedytacją. Byłam na Mszy Świętej nowej wspólnoty odprawionej w starym zwyczaju , tzn. chleb zrobiony z mąki i wody, podawany na rękę i wino pite z kielicha. Tak się złożyło, że jestem przed spowiedzią i nie przyjęłam Pana Jezusa, ale gdybym miała Go przyjmować na rękę i na siedząco, bo tak zostało ustalone odgórnie i jest to podobno zgodne z przepisami liturgicznymi, miałabym mieszane uczucia. Moja koleżanka wyszła nieco zmieszana, jak mi powiedziała, Dlaczego nie odprawić Mszy Świętej tak, jak Ona aktualnie wygląda? I jeszcze to lizanie czy ssanie z ręki, żeby nie zostały okruchy… nawet jeśli kiedyś tak było, to apostołowie nie rozumieli w pełni, co się dokonuje a przecież Msza Święta przeszła swój rozwój… O Matko Najświętsza dopomóż, nam w tych czasach zamętu… abyśmy słusznie wybierali, nieraz pomiędzy prawdą a posłuszeństwem….

    • Maggie pisze:

     Posłuszeństwo jest cnotą i obowiązkiem ALE tylko (!) do momentu … kiedy wyłamannie się: jest OBRONĄ przed PROFANACJĄ.

     Posłuszeństwo zaś czartowskim podszeptom jest WYKLUCZONE I NIE DO PRZYJĘCIA =grzech.

    • Agnieszka pisze:

     …jeden z moich ulubionych współczesnych kapłanów to ten, który mówi tak, że aż rozpala mi się serce: Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ks. Kardynał Sarah m.in. w sprawie przyjmowania Komunii Świętej: https://www.youtube.com/watch?v=afVtwepF0b8 Warto to udostępniać kapłanom, którzy czynią inaczej i świeckim.

    • Paul Van Mar pisze:

     Niestety , Nie zgodzę się z tobą i na tej stronie co piszą ludzie o J.C. Wymieniasz co złego uczynił w punktach, a sama nie widzisz swojej belki w oku. Jak nie zrozumiesz jak działa Duch Święty, co Czyni, to nie uda Ci się tego pojąć. W przesłaniu które dał, w 2018 roku, Jim mówił o modlitwie, czytaniu Pisma Świętego i pokucie. Przykro mi, że nic nie widzisz z filmu „Pasja”, jeśli też ten film tak oceniasz, jak J.C. Pomodlę się za Ciebie, abyś mogła dostać Od Chrystusa Jezusa wiarę i łaskę od Maryi. Totus Tuus- Ave Maria.

    • wobroniewiary pisze:

     Paul Van Mar,
     Magda nie pisała o J.C. a o zupełnie kimś innym, jej słowa to odpowiedź na pytanie Agnieszki z godz. 11:33
     więc się nie gorączkuj a przeczytaj komentarze z góry na dół.

    • Paweł Maszk pisze:

     wobroniewiary – A to wybacz. Powinna na przyszłość wpisywać. Żeby nie było zamieszania 😉 .Pozdrawiam z Maryją ❤ .

 2. Angelica pisze:

  Kochani bardzo i to bardzo pragne was poprosic o modlitwe. Moj maz (Anglik niewierzacy) w koncu zgodzil sie abysmy sie z rodzina przeprowadzili do Polski ale warunkiem na to jest abysmy najpierw sprzedali dom co w naszych okolicznosciach jest bardzo trudne. Wiem ze Bog wszystko moze i ze wysluchuje modlitw jezeli intencja jest dobra dlatego blagam pomodlcie sie w tej intencjii.
  Nie chce narzekac ale dla mnie miekszanie w Anglii jest wielkim krzyzem poniewaz jestem uosobniona w swej wierze a nawet wysmiewana ale Bog daje mi moc i sile aby zasadzic ta wiare w moje dzieci.

  Z calego serca dziekuje i Pragne Blogoslawic

 3. Małgorzata pisze:

  Witam, mam do odstąpienia za połowę ceny dwa miejsca na forum w Szczecinie. Może ktoś jest zainteresowany?

 4. tu MariaPietrzak pisze:

  ‘Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim’ … ( z Listu do Filipian ) , nic nie stracilo ze swojej mocy .
  W swiecie brudu i kretactwa porywa serca teskniace za Prawda , Miloscia I Czystoscia !
  Ku Chrystusowi !
  Nauczyciel niebezpieczny dla tych , ktorzy chcieliby nas widziec w kloace !
  U nas wchodzi na ekrany 2 maja .
  „Bądźmy płomiennego ducha” Rz(12, 11),
  Dobrego dnia !

 5. m-gosia pisze:

  Świat pędzi ku przepaści. Walka dobra ze złem trwa. Na tej stronie takie piękne świadectwa.
  Ewa z tym Twoim samochodem, a Alfie Evans to dopiero wojownik. Ciśnienie mi skacze. Może udać się na pustynię jak Ojcowie Pustyni? Może nic nie widzieć i nic nie słyszeć. A może poddać się prawdziwie Jezusowi i Jego prowadzeniu. Gdybyśmy mieli wiarę jak ziarnko gorczycy…W głowie kłębowisko, a za oknem wiosna w rozkwicie. Słońce świeci ,ptaki cudnie śpiewają. Przyjdź Panie Jezu , Ufam Tobie.

  • Maggie pisze:

   We „Vademecum lekarza praktyka” jakie stało u nas w biblioteczce (ojciec jako młody lekarz zaglądal doń, jako, że był (rzec można) jedynym lekarzem dostępnym non stop i to na parę powiatów), „hasło” homoseksualizm było w części chorób psychicznych.

   Obecnie za takie zaszeregowanie to już nie tylko etykietka homofoba … ale i kodeks karny w pas się kłania.. ☹️…

   Nowoczesna, jak widzimy na tym przykładzie, jest „nadzwyczaj postępowa” , iż w czasach: kiedy ludzkość stoi (❗️) na krawędzi (❗️) przepaści … robi krok do przOOduuu …. ‼️

   • Maggie pisze:

    Kiedyś zetknęłam się z fraszką, której autora nie pamiętam i która w przybliżeniu (bo też czas wytarł ją z pamięci) brzmiała:
    Rak, wskazując na swą czerwień stworom pól i lasów, kroczył do tyłu, krzycząc: idę z duchem czasu ! …

    A jak chodzi o dewiacyjne sexozwiązki,
    to detale strwożone oczy przykuły:
    widząc, że kopyta, rogi i ogon,
    służą tam zamiast księdza i stuły;
    a ich bytu racja
    to wykrętna dewiacja.

 6. małgorzata pisze:

  Proszę o jedno westchnienie , mój mąż obraził się na moją rodzinę a jesteśmy zaproszeni na urodziny i nie pojedziemy a ja chce jechać.Niech złość , rozgoryczenie odejdzie z naszej rodziny , niech króluje miłość i zgoda.
  Jezu ratuj, mam czas do jutra.

 7. Anna pisze:

  Na wyciszenie ….

 8. AnnaSawa pisze:

  Szanowni Państwo,
  tego sędziego nie należy przeklinać*, bo klątwy zawsze odbijają się też na nadawcy. Kto rzuca klątwy szkodzi też samemu sobie.
  Jego należy skazać za zbrodnię sądową, podobnie jak próbowaliśmy skazywać podobnych do niego morderców pracujących w Polsce po wojnie. Tamto nie wyszło, teraz może się uda.
  Zbrodnia sądowa – wyrok śmierci na osobie niewinnej, wydany przez sędziego, który doskonale wie, że osoba którą skasuje jest niewinna; jak Alfie.
  wc
  * Chodzi o złorzeczenie, a nie wulgaryzmy – przyp. red.
  #AlfieEvans
  #SaveAlfieEvans
  #FreeAlfieEvans
  #ReleaseAlfieEvans
  #AlfiesArmy

  O CO CHODZI? WPROWADZENIE DLA NIEZORIENTOWANYCH

 9. AnnaSawa pisze:

  „Alfie nie jest odżywiany ani leczony już niemal całą dobę.
  Sędzia orzeka: nie wolno zawieźć Alfiego do Włoch na leczenie.
  Sędzia nazywa ten wyrok „ostatnim rozdziałem w sprawie tego niezwykłego chłopca”.
  Na zdjęciu: sędzia Hayden, zbrodniarz, który skazuje niewinne dziecko na śmierć w męczarniach.”

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Ani odżywiany ani leczony … jak do studni wrzucony !
   na skonanie przeznaczony …
   Dzis maly bezbronny chlopczyk , jutro Ty albo ja !
   Cicha , dobroczynna eutanazja to nowa bron … pana tego swiata , milosiernego jak jego poprzednicy w Dachau , ktorzy proceder stosowali , zastrzykiem niewygodnych i zbytecznych , zalatwiali !
   …..
   Święty Boże! Święty Mocny!
   Święty a Nieśmiertelny,

   zmiłuj się nad nami!
   ….
   Świat dół swój grzebie
   od pierwszych dni,
   a w obramieniu Trójkąta
   Twe oko lśni
   nad węgłem niebieskiej bramy…
   A my wołamy do Ciebie,
   a my wzdychamy,
   Ewy nieszczęsne dzieci…
   A z głuchym łoskotem
   na trumnę sypią się grudki
   ziemi oblanej potem,
   ziemi oblanej krwią…
   A naokoło zapadłe mogiły
   i cicho łkające smutki
   wśród trawy, co z cichym szelestem
   pożółkłe liście kołysze.
   A światłość wiekuista biednym ludziom świeci
   w tę podróż ciemną…
   Jestem!
   I Ty jesteś tu ze mną!
   Przerwij tę ciszę!
   Niech Twoje słowo gromowe
   zagrzmi nad wielkim cmentarzem!
   Radosne niech głosi nadzieje!
   Niech zapomniani wstaną,
   a żywym niechaj życie nie będzie ponurym,
   wieki kopanym dołem!
   Zmiłuj się, zmiłuj nad nami!
   Z kornym błagamy czołem!
   Spuść Swoją łaskę na tę naszą głowę,
   na oczy zmroczone łzami!
   Zmiłuj się, zmiłuj nad nami!
   ( …)
   O Ty, łaskami hojny,
   Ty, od powietrza, głodu, ognia i wojny,
   od nagłej i niespodziewanej śmierci
   i od Szatana, który w dom przychodzi
   i dusze zwodzi,
   zachowaj nas, Panie!…
   / J. Kasprowicz

 10. tu MariaPietrzak pisze:

  W posumowaniu tego co powiedział Jim Caviezel …..

  ” Przekazywać wiarę oznacza zasadniczo przekazywać Pismo Święte, a przede wszystkim Ewangelie, które pozwalają poznać Jezusa, Pana.
  To właśnie Paweł VI, przypominając o priorytecie ewangelizacji, wskazywał wszystkim wiernym:
  «Nie będzie bez pożytku, jeśli poszczególni wierni i poszczególni głosiciele Ewangelii rozważą na modlitwie to zdanie:
  Ludzie,
  choćbyśmy nie głosili im Ewangelii, będą mogli zbawić się na innych drogach, dzięki miłosierdziu Bożemu, ale czy my sami możemy się zbawić, jeśli zaniechamy jej głoszenia z powodu gnuśności, lęku, «wstydzenia się Ewangelii»
  — jak pisał św. Paweł — lub kierowania się fałszywymi poglądami?
  ….
  Słowa apostoła Pawła:
  «Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku.
  Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!»
  (1 Kor 9, 16),

  http://www.vatican.va/roman_curia/synod/documents/rc_synod_doc_20110202_lineamenta-xiii-assembly_pl.html

  Jest pewne , że twoje zaangażowanie w sprawy Ojca , twoja reputacja i wiarygodność będzie potwierdzona prześladowaniem .
  Musisz się z tym liczyć !
  Wilki w owce przebrane z cicha ujadają …. spokoju nie dają . Mobbing wprowadzają !
  Kiedyś dostałam list od Księdza …
  ” my , kapłani na panią patrzeć nie możemy . Ksiądz Proboszcz nam powiedział , „co z pani za pani’ . I żeby spotkania z Grupą i adoracje anulować , nie słuchać co pani mówi …. Dla „posłuszeństwa” panią ignorować !!!
  Pani źle z oczu patrzy” !
  Ale więcej nie zdradził . Chociaż i tak za dużo powiedział , bo go tu już nie ma ! Cicho go usunęli , bo szczerze przemawiał , do pokuty i nawrócenia namawiał …
  Za to inny ręce do góry podnosząc … dodał „My Chrystusa i Kościoła nie zdradzimy” !
  Umilkł , sądu nie bylo , za to gilotynkę ustawili i w Robespierre zabawili !
  To nie żarty !
  „Tak traktuje moich przyjaciół” słowa Chrystusa przemawiają , bo świadectwo Prawdzie dają !
  Zresztą widzę , ze i Biskupi obrywają i Kardynałowie lanie dziś dostają !
  Jeśli o Prawdzie mówią i Prawdy się domagają !
  Pamiętam taki zimowy wieczór , wszędzie spokój , tylko przed naszym oknem zamieć !!
  To nie przypadek !
  To Moc z Kapłana w uczucie ubrana !!!

  Ile zasiewu jadu i nienawiści wczoraj wobec Chrystusa , a dziś …. wobec Jego Mistycznego Ciała … Prześladowanie to nie ze świata pochodzi , ale od środka Kościoła ktoś armię Pana zwodzi ….
  Mocą , która … czy od Boga pochodzi !?
  Dziś Mistyczne Boże Ciało … codziennie drogą krzyżową chodzi , nie inaczej to wygląda jak przy stacji Dudy – Gracza „z szat obnażenie , Pana poniżenie”!!

  Bez szemrania ….
  jeden dzień na służbie u Ciebie Panie , lepszy niż innych tysiące u tych co ciemność wybrali … spudłowali ! ….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s