Zaproszenie na rekolekcje do Gostynia z ks. Sławomirem Kostrzewą i ks. Dariuszem Dąbrowskim

O rekolekcjach w Gostyniu:
Alicja Lenczewska bierze udział w rekolekcjach w Gostyniu. Pojechała w zastępstwie, za kogoś. Tam stało się coś, co zmieniło jej życie. „Tam stanął przede mną Jezus” – notuje. „Bardziej realny, prawdziwszy niż wszystko, co było w kaplicy: niż ludzie, którzy stali obok.
Stało się to po przyjęciu Komunii Świętej (podczas Eucharystii), kiedy ze skruchą myślałam, jak bardzo jestem spóźniona w drodze do Niego. Wszystko przestało istnieć, był tylko On. Jego potęga, moc, ogrom coraz większy i ja coraz mniejsza przy Nim. Ogrom miłości tak wielkiej, niespotykanej, przed którą można tylko płakać nad swoją niewdzięcznością. A potem radość, że On mnie kocha. Radość rozsadzająca serce. Od tej chwili zmieniło się wszystko: hierarchia wartości, struktura potrzeb, cel życia. Jedyną wartością, pragnieniem i celem stał się On – Jezus Chrystus. A najpiękniejszymi chwilami stały się spotkania z Nim: w modlitwie codziennej, w codziennej Eucharystii, w Komunii Świętej, a także w powszedniości życia i pomagania innym. Wszystko, za czym tęskniłam i goniłam po świecie przez tyle lat, dał mi On. I dał wiele więcej, niż mogłam sobie wyobrazić i pragnąć”.

Alicja zaczyna prowadzić duchowe zapiski. Powstają dwa zbiory notatek: „Świadectwo” i „Słowo pouczenia”.
„To, co zapisujesz – mówi Jezus – jest po to, aby ludzie zrozumieli, że Ja chcę mówić do każdego, by pokierować nim, ustrzec od zła i wprowadzić na drogę zbawienia. Że jestem przy każdym człowieku, w każdej chwili jego życia”
Za: gosc.pl

Pobierz program: Gost. Program kwiecień 2018 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

67 odpowiedzi na „Zaproszenie na rekolekcje do Gostynia z ks. Sławomirem Kostrzewą i ks. Dariuszem Dąbrowskim

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • wobroniewiary pisze:

   Kochani, krótko, ale bardzo potrzebuję waszego wsparcia.
   Jestem w trudnej sytuacji.
   Dziękuję za każde Zdrowaś

   • Kazimierz pisze:

    † † †

    Kochani!

    „Skoro więc Chrystus cierpiał w ciele, wy również tą samą myślą się uzbrójcie, że kto poniósł mękę na ciele, zerwał z grzechem, aby resztę czasu w ciele przeżyć już nie dla [pełnienia] ludzkich żądz, ale woli Bożej.”
    (1P 4, 1)

    Modlitwa o łaskę umocnienia w cierpieniu

    Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci moje zranione serce, weź je i przygarnij do swojego. Nie chcę się nigdy sprzeciwiać Twojej Woli, lecz gdyby próby, jakie na mnie dopuszczasz, były tak ciężkie, iżbym ścieżki Twojej się lękał, schwyć mnie w Twoje dłonie, Ojcze, i umocnij. Umocnij, abym służył Ci z wdzięcznością tak, jak Ty to postanowileś. Amen.

    Modlitwa zjednoczenia w cierpieniu z Panem Jezusem

    Ufam Tobie, Jezu, który we mnie przeżywasz swoją Mękę. Jednoczę moje udręki z Twoją doskonałą Ofiarą dla złagodzenia Twojego gniewu i dla Zbawienia grzeszników, których wybrałeś. Amen.

   • Maggie pisze:

    ❣️🙏🏻❣️

   • Małgorzata pisze:

    +++

   • tu MariaPietrzak pisze:

    +++

   • Ania pisze:

    † Dziecko Moje, nie odsuwaj się od ludzi, którzy są ci niemili, i od miejsc, gdzie ponosisz trud. Idź nie tam, gdzie jest ci przyjemnie, i nie do tych, gdzie ci schlebiają. Idź tam, gdzie jesteś potrzebna, gdzie możesz wnieść pokój i Miłość Moją. Gdzie trzeba pomóc i nieść ulgę sercom umęczonym.

    Idź, jak szedłem Ja, nie bacząc na siebie, lecz na dobro najbardziej poranionych dzieci Moich. Czyż ich uleczenie nie było ważniejsze dla Mnie niż Rany Moje?

    ( Słowo Pouczenia 145, pt. 19 VII 1991, g. 8:15)

   • Iwona pisze:

    przez wstawiennictwo św Andrzeja Boboli…dziś rocznica wyświęcenia

   • AnnaSawa pisze:

    +++ ❤

   • Kazimierz pisze:

    Regina Caeli, laetare, alleluia!

    Kochani, mam serdeczną prośbę, aby zacząć używać znaku krzyża łacińskiego † przy potwierdzaniu odmawiania (odmówienia) modlitwy w czyjejś intencji, ale również w każdych innych okolicznościach, a nie używać znaku + (plus)!
    Krzyż łaciński mu dłuższą belkę pionową, krótszą zaś poziomą.
    Ktoś mógłby powiedzieć, że nie używa znaku plus, lecz jest to znak krzyża greckiego.
    Zgadza się, ale symbol ten używany był w Grecji (Helladzie), jeszcze przed na narodzeniem Pana naszego Jezusa Chrystusa (era przedchrześcijańska)!

    Wiemy przecież, że symbolika krzyża chrześcijańskiego obejmuje wymiar wertykalny i wymiar horyzontalny. Belka pionowa, jako wymiar wertykalny, oznacza zjednoczenie nieba z ziemią, tego, co Boskie z tym co ludzkie w Chrystusie. Natomiast belka pozioma, jako wymiar horyzontalny, oznacza zjednoczenie ludzi ze wschodu i zachodu, a zarazem uniwersalny charakter zbawienia dokonanego na krzyżu.
    Tak jak nie ma krzyża bez którejkolwiek z tych belek, czy też nie istnieje wymiar wertykalny bez horyzontalnego, tak też nie da się rozłączyć tego co Boskie z tym co ludzkie – od czasu kiedy to „Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”(J 3, 16)!
    Nie mniej jednak to, co Boskie będzie zawsze większe (największe i pierwsze) od tego co ludzkie, wymiar wertykalny zawsze powinien mieć pierwszeństwo przed wymiarem horyzontalnym i analogicznie, belka pionowa krzyża powinna być zawsze dłuższa niż jego belka pozioma!
    Zupełnie tak samo jak z tym przykazaniem, a w zasadzie dwóch przykazaniach:
    „Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?” On mu odpowiedział: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy”.
    (Mt 22, 36-40)
    „Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”
    (św. Augustyn)

    Symbolem krzyża łacińskiego † zresztą posługiwała się w swoich słowach „POUCZENIA” – Alicja Lenczewska, tak często przywoływana na tym portalu.

    „To wszystko mówił Jezus tłumom w przypowieściach, a bez przypowieści nic im nie mówił. Tak miało się spełnić słowo Proroka:
    Otworzę usta w przypowieściach,
    wypowiem rzeczy ukryte od założenia świata.” (Mt 13, 34-35)

    Pozdrawiam
    Wasz „czepialski”faryzeusz 😀

    „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.”
    (1Tes 5, 21-22)

    • Kazimierzu, nie każdy jest tak oblatany w sprawach komputerowych jak ty i nie potrafi zamieścić taki łaciński krzyżyk a wiele osób pisze z komórki czy tabletu i też to jest utrudnione. Dla tego +++ zostawmy jako symbol tego, że ktoś obiecuje modlitwę a doskonałości we wpisywaniu krzyżyków zostawmy doskonałym, oni już odebrali swoją nagrodę. Wszak w modlitwie nie chodzi o to aby w doskonały sposób wpisać krzyżyk na jakiejś stronie internetowej ale o to aby się modlić a to jak to okazujemy jest kompletnie bez znaczenia. W pozostawieniu plusika chodzi o to aby osoba prosząca o modlitwę wiedziała, że jej prośba nie pozostaje bez echa.
     Tak więc zachęcam osoby które modlą się za kogoś, pozostawiajcie krzyżyk czy też plusik, co kto potrafi i nie przejmujcie się tym, że Kazimierzowi plusiki się nie podobają bo to nie o wasze plusiki tu chodzi ale o modlitwę.
     Zgadzam się z tobą, faktycznie, jesteś czepialski i to strasznie czepialski.
     „Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie!”
     Twoje czepialstwo nie jest szlachetne, ono jest po prostu paskudne.

    • Maggie pisze:

     Moja 📌: Emoji na moim najnowszym iPad to tylko 🙏🏻➕ oraz + … jako możliwe skrótowe znaki modlitwy.
     Chyba przyznasz mi rację Kazimierzu (o 23:57), że ważniejsza modlitewna łączność i sama modlitwa, niż „dokładność” graficzna.

     Nawiasem mówiąc: Mój nowy tablet ($ za mój „emerytowany IPad” i za umniejszoną dopłatą = mam teraz 6-tej generacji) jest bez możliwości wielkiej grafiki … żadnych Aps nie zamierzam kupować, bo wolę dać na tacę niż na takie bzdury. Nie widzę jakoś nawet „pozoru zła” w stawianiu + ale dobre intencje i ❤️. Myślę, że się zorientowaleś już iż się trochę rozpędziłeś z chwilą kiedy poruszyłeś parę osób – zwłaszcza, że Kazimierz/Admin odpowiedział na Twoje zarzuty.
     Pozdrawiam, a polecając Bożej Opiece, życzę więcej wyrozumiałości ❣️🙏🏻❣️

     Oraz za Wszystkich WOWIT’ów ❤️+➕🙏🏻❣️
     Jezus jest Panem❣️

  • kropka pisze:

   Kolejny mądry kapłan. Na samym początku modlitwy za kobiety ostrzega, że ręce na głowę może położyć tylko mąż i ojciec i to tylko o tyle, o ile są w stanie laski uświęcającej!
   Chwała Bogu Najwyższemu za takich kapłanów ❤

 2. m-gosia pisze:

  + + +

 3. piotr wiśniewski pisze:

  +++

 4. wobroniewiary pisze:

  Jakie to wszystko smutne 😦 😦 😦
  Jedni sprowadzają do domu kochanki, bo im wolno czynić to w majestacie prawa (w swoim pokoju mogą mieć kogo chcą), dzieci na tym tylko cierpią, inni biją własne dzieci tylko dlatego, że nie mogą „zająć się swoim życiem intymnym” a muszą „pilnować i siedzieć w domach” z tymi dziećmi.

  Nie, no teraz to już mi chusteczek brakuje, do tego ten brak pracy i wpadanie w dołek 😦

  „Młoda matka z Moskwy znęcała się nad swoją córeczką. Kobieta była pod wpływem alkoholu, gdy krzywdziła swoje dziecko i wykrzykiwała przerażające słowa. Całe zdarzenie szybko wyszło na jaw, a dziecku nie stało się nic poważnego

  Kobieta nagrała filmik z tego zdarzenia, który przez pomyłkę wysłała swojej koleżance, a ta szybko zawiadomiła policję. Wideo miało trafić do ojca dziecka, z którym kobieta jest w separacji. Na nagraniu możemy usłyszeć takie słowa:

  – Gdyby nie ty, zajęłabym się swoim życiem intymnym i rzuciłabym twojego tatusia, a przez ciebie siedzę w domu. Oto jak twój tatuś mnie trzymał. Nienawidzę cię, paskudo, nienawidzę, że żyjesz i mi przeszkadzasz. Szkoda, że wcześniej nie dokonałam aborcji…

 5. Maria pisze:

  Pani Ewo, modlę sie za Panią, ja nie moge czytac takich informacji o dzieciach , moja psychika nie jest na to odporna , a co do oj, Sz. to mam bardzo dużo znajomych co słuchają go, cały czas, juz nie rozmawiam z nimi o księżach bo Ks Glasa bardzo złe porównali , serce boli ze ludzie nie widza dobra tym wspaniałym kapłanie,dziekuje za ta stronę .

  • wobroniewiary pisze:

   Ja też dziękuję Bogu i NMP za tę stronę, że ciągle jeszcze mogę ją prowadzić…
   Potrzebuję wszelkiego wsparcia, w tym modlitewnego, abym mogła znaleźć pracę.
   W wieku 50-lat z chorym kręgosłupem i wątrobą nie jest to łatwe (dźwigać powyżej 2 kg nie można) z pracą jest u mnie tragicznie 😦

   • Blanka pisze:

    Pani Ewo, proszę poszukać grup dla tłumaczy na FB (jest ich kilka). Rosyjski to nie mój język, więc aż tak nie zwracam uwagi, ale i tak widzę, że czasem pojawiają się oferty zleceń w kombinacji ru-pl. Atmosfera w tych grupach jest średnia, ale czasem naprawdę można coś złapać. Poza tym jest jeszcze proz.com
    Proszę szukać, może coś się znajdzie, powodzenia!

   • Ola s. pisze:

    Pani Ewo! Proszę to wszystko oddać Jezusowi i Maryi! I już dziękować, za Boży plan w Pani życiu! Ja z serca dziękuję za stronę intern., którą Pani prowadzi! To, że przetrwałam najstraszniejsze lata w swoim życiu zawdzięczam Bogu który pokazał mi tę stronkę. Bóg Zapłać! NIECH BÓG PANIĄ PROWADZI!!!

 6. babula pisze:

  Gotuje obiad i spiewam Jezusowi. Moze ktos sie dolaczy 🙂
  Niech bedzie chwala i czesc i uwielbienie, chwala i czesc Jezusowi…***

  • Zinka pisze:

   Śpiewałam z Tobą Babulu , ale tak mi się telefon zawieszał i nawet wyłączał ,że nie mogłam dokonać wpisu i wkleić tej pięknej pieśni do Pana Jezusa. Czynię więc to teraz…

   • Ehmm pisze:

    Zinka, twoje świadectwo dostałam z linkiem do, nie uwierzysz, ze strony Mieczysławy Kordas.
    Tej fałszywej prorokini, która wierszuje i rymuje w stylu
    „wy wszyscy biskupi zginiecie, bo macie w nosie Miecie,
    jesteście masonami a nie moimi sługami”
    Normalnie ręce opadają 😀 😀 😀

    • Zinka pisze:

     Dzięki za tą informację . Słuchałam ją raz do momentu , gdy powiedziała , że Papież- Święty Jan 23 (jeśli dobrze pamiętam ) jest w piekle.
     No cóż …Dołączam ją do moich intencji modlitewnych.

  • Helena pisze:

   Wzięłam z Ciebie przykład, ale dopiero o16.00

 7. Krystyna pisze:

  Za tych, którzy potrzebują modlitwy
  +++

 8. Anna pisze:

  Dziś w Radio Maryja audycja wieczorna o autyzmie.
  Z Panem Bogiem

 9. kropka pisze:

  Dobrze, że z tym zrobili porządek

 10. Ehmm pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" SŁOWO POUCZENIA – EPILOG pon. 19.09.2005

  † Dziecko Moje najmilsze, czas próby trwa. Przytul się do Mnie i do Maryi i czerp Miłosierdzie z Serca Mego dla braci twoich. Wielka wojna rozgrywa się nad światem i jej odgłosy przenikają świat i ludzi. Niepokój, lęk i nienawiść wciskają się w serca ludzkie zwłaszcza te, które odwróciły się ode Mnie, które nazbyt powierzchownie przyznawały się do Mnie, a teraz gubią się, ulegając ekspansji zła. Dziecko Moje, Moje Rany krwawią coraz bardziej i coraz więcej potrzebuję miłości i oddania od ciebie, od twoich sióstr i braci, którzyście ślubowali Mi miłość, wierność i posłuszeństwo. Potrzebuję coraz więcej ofiar od wiernie oddanych Mi dzieci. Wasze małe ofiary mogą ocalić wielu, byleby składane były z miłością i w duchu miłosierdzia. Czas biegnie coraz prędzej, jest coraz bardziej brzemienny w wydarzenia, które są upomnieniem i ostrzeżeniem wobec nadchodzącego oczyszczenia świata i serc ludzkich z gangreny zła i grzechu. Bądźcie czujni i całą ufność pokładajcie w Mądrości i Miłości Mojej.

  Prz 30, 11-14 "Jest plemię, co ojcu złorzeczy
  i matce nie chce błogosławić.
  Jest plemię w swych oczach niewinne,
  a nie jest obmyte z brudów.
  Jest plemię o wzroku wyniosłym,
  powieki ma w górę wzniesione.
  Jest plemię o zębach jak miecze,
  o zębach trzonowych jak noże,
  by wygryźć uciemiężonych z kraju,
  a spośród ludzi nędzarzy".

 11. wobroniewiary pisze:

  Dla Czytelników z okolic Szczecina

 12. wobroniewiary pisze:

  Zadzwoniła Gosia w sprawie Laury, tej niewierzącej, która leżała nieprzytomna w szpitalu.
  Dziś odłączyli ją od aparatury, rodzina nie chciała i nie życzyła sobie księdza, Gosi zapowiedziano, żeby nawet nie myślała o tym, że jakiegoś sprowadzi…
  Ale my pomódlmy się dziś za Laurę, za jej duszę i wieczne zbawienie.
  Może w ostatniej chwili się nawróciła i zawołała Jezu ratuj!
  Jakie to wszystko dziś smutne ;(

 13. Małgonia pisze:

  +++

 14. Ehmm pisze:

  O. Augustyn Pelanowski w najnowszym numerze „Egzorcysty” mówi o proroctwie danym mu przez Boga dotyczącym również prezydenta Andrzeja Dudy.

  Przypominamy, że „Kto bowiem czyni bezprawie, poniesie karę za bezprawie. On nie ma względu na osobę” oraz „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie.”

  Nie pokładajmy więc nadziei w żadnym człowieku, ale tylko w Bogu.

  „Na to pytanie odpowiem jeszcze proroctwem, jakie otrzymałem
  od Pana:
  […] – Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s