Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu!

Św. Augustyn mówi: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu”.
Gdy Bóg jest na I-szym miejscu, to przede wszystkim przestrzegany jest Dekalog i wszystkie przykazania. Zarówno pierwsze: „Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną” (wszelkie bałwochwalstwo, wpisane na listę zawodów wróżki, bioenergoterapeuci itp.) jak i piąte: NIE ZABIJAJ czy szóste: Nie cudzołóż! Wszystkie – bez wyjątku! 

„Zatrzymaj aborcję” ma jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy tego zapisu zabija się 95 proc. dzieci poczętych w polskich szpitalach

Projekt „Zatrzymaj aborcję” poszedł w odstawkę

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny na środowym posiedzeniu ponownie nie zajęła się projektem „Zatrzymaj aborcję”. Wniosek o rozszerzenie porządku obraz złożył poseł Jan Klawiter, ale miażdżącą przewagą jego propozycja została odrzucona.

Za przyjęciem wniosku o włączenie projektu „Zatrzymaj aborcję” do porządku obrad głosowała jedna osoba, przeciwko było 29, a trzy się wstrzymały.

[…] Poseł Michał Winnicki uznał głosowanie, jak również wiadomość o dalszym zbieraniu opinii na temat projektu „Zatrzymaj aborcję” jako „polityczne tchórzostwo” oraz ignorowanie głosu prawie miliona obywateli, którzy złożyli podpis pod obywatelskim projektem. Przewodnicząca zaapelowała z kolei, aby nie wywierać na komisję presji w tej sprawie.

Głosowanie skomentowała także na Twitterze Kaja Godek, inicjatorka projektu „Zatrzymaj aborcję”. – Nie będzie prac nad #ZatrzymajAborcję. Komisja Polityki Społ. i Rodziny utrzymuje w prawie zabijanie chorych dzieci i odpowiada za śmierć 3 maluchów dziennie – napisała.

„Posłowie powinni rozpatrywać obywatelskie projekty”

O tym, że komisja nie planuje zająć się projektem obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję” dowiedzieli się w środę rano przedstawiciele fundacji Życie i Rodzina. – Dla nas jest to niezrozumiałe, dlatego że sprawa aborcji jest sprawą najwyższej wagi. Mówimy tutaj o życiu ludzi – powiedział KAI Jacek Januszewski z Fundacji Życie i Rodzina.

[…] Po to mamy posłów i po to mamy zagwarantowaną w prawie możliwość złożenia inicjatywy ustawodawczej przez obywateli, żeby móc w takim trybie działać. My to zrobiliśmy, inicjatywę poparło 830 tys. Polaków. Trybunał pracuje swoim harmonogramem, a Sejm może w każdej chwili podjąć tę ustawę – wyjaśnił przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina.

Poparcie mediów

Za projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” podpisało się kilkudziesięciu dziennikarzy i przedstawicieli mediów. – Stanowczo wzywamy polityków do niezwłocznego wcielenia w życie ustawy obywatelskiej “Zatrzymaj Aborcję”, która ograniczy wieloletni haniebny proceder eksterminacji Polaków postrzeganych jako “niedoskonali” – brzmi list otwarty dziennikarzy. Projekt poparli znani publicyści, dziennikarze mediów, m.in. „Naszego Dziennika”, tygodników „Gość Niedzielny”,  „Idziemy”, „Niedziela”, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, portalu wPolityce.pl, Wiara.pl i Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży Sejm skierował do dalszych prac w komisji 10 stycznia. W marcu projekt uzyskał pozytywną rekomendację sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Została do niego wydana także opinia Biura Analiz Sejmowych.

„Zatrzymaj aborcję” ma jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy tego zapisu zabija się 95 proc. dzieci poczętych w polskich szpitalach.
Całość: kliknij

Ks. Adam Skwarczyński: KTO RZĄDZI POLSKĄ?
W czyje ręce – po raz kolejny – dostała się nasza Ojczyzna?!

Po środowym głosowaniu w sejmowej komisji przecieramy oczy ze zdumienia! Wniosek o przystąpienie do pracy nad ustawą, mającą chronić polskie dzieci w łonach matek, został poparty zaledwie przez jedną osobę (!) a odrzucony przez 29 posłów, w tym posłów PIS-u!!! Trzy osoby umyły ręce, bo wstrzymały się od głosowania. Czy ci posłowie nie zdają sobie sprawy z tego, że jeszcze wyraźniej zanurzają swoje ręce w niewinnej krwi małych Polaków? Że nie tylko oni, ale cały Naród będzie musiał za to odpowiedzieć przed Bogiem, oddając się przez to w ręce Jego sprawiedliwości?! Że Król i Królowa Polski otrzymują kolejny cios w swoje serca?

Niedługo wszyscy członkowie komisji wylegną na świeże powietrze i będą płakać nad pięknymi kwiatami i zalążkami owoców, zwarzonymi przez mróz. Czy skojarzą sobie ten fakt z tym, co sami zrobili, skazując niewinne maleństwa na śmierć “w majestacie polskiego prawa”, a raczej bez-prawia, i to pod sztandarem partii, obłudnie głoszącej obronę prawa i sprawiedliwości?

Niech dzieci Boże, które są prawdziwymi Polakami, wylegną na ulice z wielkim bólem w sercach. Niech po raz kolejny, z modlitwą na ustach, błagają o Boże Miłosierdzie dla naszego biednego Narodu, który wciąż nie potrafi wybrać na swoje władze ludzi godnych zaufania.

JEZU, MARYJO, KOCHAMY WAS! RATUJCIE POLSKĘ!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

89 odpowiedzi na „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  „Na pewno społeczeństwo ma prawo do informacji. I taką informację my zapewnimy i z taką informacją dotrzemy. I mówię tutaj konkretnie o okręgach wyborczych. Mówię otwarcie, tutaj nie ma czego ukrywać. To, co się działo w środę, było skandalem, bo tutaj nie rozmawiamy o projekcie, który można procedować wiele miesięcy. Co osiem godzin gdzieś w szpitalu duszą przedwczesnym porodem środkami farmakologicznymi dziecko. To, co widzieliśmy w „Botoksie”, ta scena, kiedy dziecko kilkanaście godzin umiera odłożone na tackę, notorycznie dzieje się w szpitalach. W tej chwili gdzieś też to się dzieje. ”

  • Jacek pisze:

   Jaki skutek odniosło zliberalizowanie poprzedniego projektu?!
   Właśnie widzimy nadal nic się nie zmienia.
   W sprawie dekalogu nie wolno ustępować Pani Godek.
   Mordercy na szczytach władzy robią swoje,prowadzą Polskę do piekła.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

  • Agnieszka pisze:

   ABORCJA PRZERAŻAJĄCY CZYN W ASPEKCIE WIARY- OCZYMA BOGA: Na podstawie świadectwa p.Glorii Polo: „Nie zabijaj – Aborcja
   Kiedy w mojej „Księdze Życia” doszliśmy do piątego przykazania Bożego – „Nie zabijaj” – pomyślałam sobie: wreszcie, nie mam sobie nic do zarzucenia, ponieważ nikogo nie zabiłam. Ku mojemu ogromnemu przerażeniu Pan pouczył mnie o czymś całkiem innym. Pokazał mi z całą wyrazistością, że byłam niesamowicie okrutną morderczynią. Mordy, w jakie byłam uwikłana, należały do zabójstw, które w oczach Pana zaliczają się do tych
   NAJPOTWORNIEJSZYCH: aborcja dzieci nienarodzonych… Gdy zabija się takie dziecko, ono tak głośno krzyczy, że całe Niebo drży i trzęsie się. W moim
   przypadku, gdy pozwoliłam uśmiercić dziecko, słyszałam jego głośny i rozdzierający serce krzyk. Słyszałam także, jak Jezus jęczał i cierpiał na krzyżu z powodu tej duszy i każdej pojedynczej duszy, która jest abortowana, i której odmawia się prawa do życia.
   Spojrzenie Pana na krzyżu było tak pełne bólu, nie da się opisać, jakie cierpienia musiał znosić z tego powodu! Gdybyście mogli to zobaczyć, nikt nie odważyłby się dokonać aborcji. (Pani Polo ponownie przerywa przemówienie i zaczyna płakać) A teraz pytam Was: ile aborcji przeprowadzanych jest na tym świecie? W jednym dniu? W ciągu jednego miesiąca? Możecie zmierzyć straszliwy rozmiar naszych grzechów? Rozmiar masowego mordu, cierpienia, jakie sprawiamy Bogu, Jemu, który jest pełen miłosierdzia dla nas, który nas kocha, mimo że jesteśmy niczym potwory i po prostu grzeszymy ot tak sobie? I krzywdy, jaką sami sobie wyrządzamy oraz jak zło opanowuje nas i nasze życie? Aborcja jest najcięższym grzechem, najstraszliwszym grzechem ze wszystkich grzechów. Za każdym razem, gdy przelewana jest krew dziecka, – niewinnego dziecka – , SKŁADAMY SZATANOWI OFIARĘ CAŁOPALNĄ, a jego moc w świecie powiększa się. Dusza krzyczy zrozpaczona o pomoc – i nikt nie może jej usłyszeć, względnie nikt nie chce jej usłyszeć!
   Powtarzam Wam jeszcze raz: Ta dusza jest dojrzała i dorosła, nawet jeśli nie ma jeszcze wykształconego i uformowanego ciała, to jest ona już w pełni ukształtowana. Tak jak w pestce jabłka zawarte jest już wszystko o dużym rozłożystym drzewie. Ciało musi się wpierw uformować i urosnąć, ale dusza jest gotowa. A ów krzyk, jaki wydaje młode życie, gdy się ją zabija, sprawia że Niebo drży. Ale i w piekle rozdziera się krzyk, ale tryumfu, porównywalny z okrzykiem na stadionie piłki nożnej, gdy ktoś strzelił gola.
   PIEKŁO jest takim stadionem, ogromnym, niedającym się ogarnąć wzrokiem boiskiem
   PEŁNYM DEMONÓW, diabłów, którzy ODNIÓSŁSZY TRYUMF KRZYCZĄ JAK SZALENI. „./całość od str. 41/ http://www.pmk-sa.com/dokumenty/Swiadectwo.pdf

   • Agnieszka pisze:

    …i pomyśleć, że to wszystko dzieje się w kraju, który za Królową ma Matkę Najświętszą a za Króla samego Boga… kraj, który ma być „iskrą” dla Europy i całego świata: „Polskę szczególnie umiłowałem, a JEŻELI POSŁUSZNA BĘDZIE woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości”. (Dz. 1732 )… jeżeli będzie posłuszna…

    • Maggie pisze:

     Agnieszko, chyba ci „niektórzy” są …. otumanieni i NIE Maryja i Jezus im ważni … jeśli wybrali za króla: grzech/zbrodnię i służą raczej pozostającemu w cieniu „gabinetowi cieni” …

    • Katarzyna pisze:

     Do Maggie: mogę tylko/aż napisać, że w Polsce wpływ „gabinetu cieni” jest przepotężny. Moja rodzina a także ja sama, zostaliśmy starci na proch, przez to rzekomo „nieistniejące” lobby. Jestem (jeszcze żywym) świadkiem tego, jakie są ich możliwości. Jeśli Bóg pozwoli oraz taka będzie jego wola, to powiem kiedyś świadectwo. Konkludując: Polska jest zniewolona, przez wrogów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Ze strukturami masońskimi w samym Kościele włącznie. A osoby wierne tradycji i nauce Kościoła, są zrównywane z ziemią. Tępi się: wiarę, rodzinę, wartości katolickie, uczciwość, wykształcenie, które nie jest zgodne z linią programową, ród, Ojczyznę, pamięć bohaterów, bezinteresowną pomoc, miłość tą prawdziwą a nie z kolorowych okładek. Hołduje się: cywilizacji śmierci, by całkowicie zniszczyć naszą pamięć i tożsamość. Na dzień dzisiejszy, triumfuje ten opętańczy pochód. Zatrzymać go można jedynie poprzez żywą wiarę i Bożą interwencję. Po ludzku, tego szaleństwa już zatrzymać się nie da. Zwycięztwo będzie należeć do Maryi.

    • Maggie pisze:

     @Katarzyna:
     Wszędzie, na całym świecie, odczuwalne skutki (!) działań szarych eminencji, bywa, że niewidocznych jak mikroby, a wiadome, choć zamaskowane ich intencje etc ALE Jezus jest Panem… a wszyscy jesteśmy na Ziemi tylko (!) przelotem, więc się nie załamujmy i żyjmy Prawdą, modląc się rownież i za wrogów, choć to czasem trudne. W Niebie, nie ma miejsca na żadne animozje, trzeba przebaczać, zostawiając (bez „emocji”) wyroki Panu Bogu. „Po czynach ich poznacie”, a Apokalipsa to nie bajka.
     Dobrze, że się trzymasz bez rozpaczy, bo depresja NIE od Boga pochodzi. Niech Matka Najświętsza z hufcem Aniołów błogosławi i chroni❣️🙏🏻❣️

     Któż jak Bóg ❣️⁉️❣️Jezu ufam Tobie❣️Jezu, Ty się tym zajmij❣️

 3. kropka pisze:

  Drastyczne ale prawdziwe. Zdjęcie z kliniki aborcyjnej 😦

 4. Helena pisze:

  Kaja Godek odpowiada Jurkowi Owsiakowi i…
  3. Używa dzieci, których rodzice proszą go o pomoc, do lobbowania za zabijaniem takich dzieci. Współczesna Akcja T4″ – napisała Godek.

  Akcja T4 to nazwa realizowanego przez III Rzeszę w latach 1939-1944 programu polegającego na fizycznej „eliminacji życia niewartego życia”. W jego ramach mordowano chorych na schizofrenię, niektóre postacie padaczki, otępienie, pląsawicę Huntingtona, stany po zapaleniu mózgowia, osoby niepoczytalne, chorych przebywających w zakładach opiekuńczych ponad 5 lat oraz ludzi z niektórymi wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi.

  https://www.pomponik.pl/plotki/news-kaja-godek-odpowiada-jurkowi-owsiakowi-i-oskarza-go-o-lobbow,nId,2567577

  • Katarzyna pisze:

   Czekam na Boży głos w tej właśnie sprawie, ponieważ oszaleliby Państwo jak również oniemiałaby cała opinia publiczna bez wyjątku i sympatii czy też antypatii politycznych, gdybyście mieli świadomość tego, co się dzieje na ziemiach polskich, za zgodą władz państwa polskiego. Jest to koszmar, jaki dotąd nie istniał jeszcze na świecie.

   • Maggie pisze:

    Kochana Kasiu, koszmar istnieje na świecie … np Linda Gibons przesiedziała ponad 10 lat, a Mary Wagner też ciągle ma odsiadkę i ciąganie po sądach, za sprzeciwianie się rzezi dzieciątek i oferowanie pomocy ich „matkom”.

    Pelikanica, kiedy nie ma czym wyżywić piskląt, drze swoją pierś i raczy swe dzieci własną krwią … a człowiek ….

    Kryminalista ma szansę obrony przed sądem … a niewinne i bezbronne dziatki „zaocznie”, bez możliwości na ostatnie słowo … skazywane są na śmierć … w tym przez rozdzieranie żywcem są wyjmowane po kawałeczku (nawet niedługo tuż, tuż przed narodzeniem) …

    Morgentaler, założyciel sieci businessu aborcyjnego pod nazwą klinka, otrzymał za zasługi (?!) nawet Honorowy Order Kanady … – paradoks: za mordowanie przyszłości tj dzieci=przyszłych ale niedoszłych już Kanadyjczyków.

    Czy można się dziwić, że Ziemia drzy etc?

    • Katarzyna pisze:

     Maggie, dziękuję Tobie za wsparcie. Strasznie bardzo dziękuję. Jestem już u kresu sił. Czym jest zdegenerowany system prawny, wiem u samego źródła. To absolutnie nie jest żaden wymiar sprawiedliwości. Niewinni ludzie, cierpią za winnych. W wielkim, przeogromnym skrócie tak można ująć sprawę. Przed sądem odgrywa się spektakl. Nasz rodzimy casus Księdza Popiełuszki, jest aż nad wyraz wymowny. Prawda jest znana, ale zdegenerowany system aparatu politycznego i około-politycznego, drży na samą myśl o jej ujawnieniu. Ja też „siedzę” za kogoś, kto ma wpływy, koneksje a pozbawiony jest krztyny człowieczeństwa. Polska, którą się nam podaje do publicznego oglądu a ta, która jest w istocie: to dwie różne Polski. Pisała o tym rozdwojeniu, Pani Zofia Nosko, mistyczka ze Szczecina. Stąd też są dwa orły, które mają skrajnie różne interesy. Są względem siebie przeciwstawne. Pochodzę z rodziny wielkich polskich patriotów, mordowanych w Katyniu, więzionych w oflagach dla oficerów, w których wdrażano programy totalnego zniszczenia tożsamości i osobowości. Księży pracujących dla Polonii w Stanach. Biskupów, którzy odprawiali mszę polową w Smoleńsku, w tamten dzień. Siostry pracującej dla Matki Teresy i z nią samą. Polityków i pracowników Prawdziwej Kultury Polskiej. Wykładowców na tajnych kompletach. Ci którzy zmarli, zasłużeni dla kraju, byli odznaczani orderami dla walczących o wolność Ojczyzny. Kobiety i mężczyźni w równym stopniu. Pochowani na Powązkach. Przeszli przez piekło na ziemi. Również je przechodzę. Chociaż sama jestem nikim. Jedynie świadkiem czasów, naszej rodzimej historii. Świadczę o Prawdzie. To jest hańba dla nas wszystkich, ten współczesny całokształt „demokratycznej” i „wolnej” Polski. Praca i życie pokoleń jest obracane w proch. A mamona, prywata, szemrane interesy stały się „bogiem” będących u steru. Okrągły stół, był neokomunistyczną blagą ażeby złaknionym wolności rodakom, dać jej iluzję. Walka o prawdziwe wolną Polskę, toczy się właśnie teraz. Ta zapowiadana iskra z Polski, nie jest urojeniem fanatyków religijnych. To jest Najprawdziwsza Prawda! Księża zaangażowani w jej propagowanie, są tytanami na te czasy. A my wszyscy mamy obowiązek, sprostać temu zadaniu, co jest niewypowiedzianie trudne. Ta strona, jest synonimem wolności i trzyma mnie jeszcze przy życiu. Przypomina Polskę, którą znałam w tych wspaniałych ludziach. Proszę się zatem nie dziwić, że wszystkim nam jest ciężko. Ponieważ jest to ta Polska, która była przeznaczona do całkowitej likwidacji a pamięć o niej, miała przestać istnieć. Na zawsze. Bardzo serdecznie pozdrawiam.

    • wobroniewiary pisze:

     Nie mam czasu teraz, ale napiszę krótko – wśród sędziów jak i wśród piekarzy, szewców, są ludzie i ludziska.
     Nie można obwiniać całego sądownictwa.

     Ileż tam jest ludzi wierzących, katolików, gorliwych i praktykujących. Swego czasu tłumaczyłam dla wymiaru sprawiedliwości. Moje koleżanki – panie prokuratorki, sędziny były najbardziej prawymi ludźmi, jakich znałam. Do dziś służą radą prawniczą mnie i każdemu, kto tego potrzebuje.

     Dziękuję Bogu, że na mej drodze w moich sprawach i w tłumaczeniach stawiał uczciwych i prawych sędziów, prokuratorów i innych.

     Raz spotkałam człowieka złej woli podczas tłumaczeń, i wiem, co ludzie wówczas czują.

    • Maggie pisze:

     @Katarzyna
     W trudnych chwilach pamiętajmy: Nasze cierpienia są NICZYM, wobec Chrystusowych – zwłaszcza, że On cierpiał i nadal cierpi za wszystkich bez wyjątku i … jakżesz to MU bolesne, że marnowane są te Cierpienia a Miłość Jego odrzucana etc.
     Wierz mi, że kiedy przyjrzysz się światowym „trendom”, to Polska przypomina jeszcze oazę/schronisko.
     Dlatego zło, widząc, że jego koniec blisko, tym bardziej atakuje i to w perfidny sposób – cel wiadomy.

     W każdej zawierusze, najeźdźcy (i zły) dobierali się do ludzi myślących,szlachetnych patriotów .. by otumanić i ”odhołowić” .. ale dzięki wierze i jako Naród Maryjny, odradzaliśmy się przez pokolenia. Dlatego w naszych „ciekawych czasach” skomasowany atak skierowany jest na Kościół (oraz Maryjnej Polsce), dzięki któremu nie zginęła nasza Nacja i szlachetność Polaków. Również dlatego … Kościołowi, jak we wojnie trojańskiej (!), przychodzi zmagać się w ogromnej próbie czasów ostatecznych.
     Dopóki jest (choćby tylko w małej grupce Rodaków) Wiara, Nadzieja i Miłość, to Iskra z Polski się żarzy i ma szansę zamienić się w światową pożogę. Maryja ukochala Polskę – nasi wieszczowie, nie bez powodu, porównywali nasz kraj do ukrzyżowanego Chrystusa.

     Jak pisze Adminka, są różni ludzie i ludziska, tak, że unikajmy generalizacji, aby uniknąć bolesnej „siewki depresji” ..
     Niszczenie objęło nie tylko prawodawstwo ale i zarzewia szlachetnego patriotyzmu w środowiskach np kolejarzy, leśników, stoczniowców, górników – w większości oddanych Maryji.
     Pamiętajmy jednak (nawet w sytuacjach kiedy prawo przypomina bezprawie: gdy jest raz na prawo a raz na lewo); że trzeba żyć i przekazywać naszym następcom, hierchię wartości, tak jak nasi patriotyczni przodkowie: Bóg, Honor, Ojczyzna, a X Przykazań to najdoskonalszy Kodeks prawny.

     Św.JPII powiedział kiedyś, że naród, który zabija własne dzieci, nie jest godnym by istnieć. Dodatkowo, na łożu śmierci mówił, że nadejdą baaardzo trudne czasy … ale abyśmy wytrwali we wierze i tradycji, bo „to” nie potrwa długo.

     Ks.Dolindo, choć znalazłby argumenty, NIGDY nie mówił źle o Kościele, tylko cierpiąc modlił się – podobnie było ze św.o.Pio. Dlatego, zgodnie z prośbą Maryji módlmy sie za kapłanów, bo ich charyzmat i rodzina to podstawa zdrowego społeczeństwa.

     Dobrze, że masz nadzieję ❣️, bo jeśli nawet wiara i miłość poddane sa próbie .. to nadzieja może je odrodzić.

     Jezu Ty się tym zajmij❣️

     P.S.
     Przepraszam, że tak dużo – ale widocznie za moim darem gadulstwa „odbijam sobie” czas, kiedy stary IPad odcinał mnie od WOWIT (za stary z dopłatą, mam nowej generacji, który nie zamarza,nie rozłącza i nie wyłapuje 8 networks – jakże przestrzeń jest zaśmiecona „techniką”).

 5. mała pisze:

  Straszne 😦

 6. mała pisze:

  I odnośnie I przykazania

 7. wobroniewiary pisze:

  Pamiętajmy dziś i o innej zbrodni

 8. mała pisze:

  Bardzo smutne 😦

  • Maggie pisze:

   Jezus kocha wszystkich i cierpi: kiedy Jest odrzucany i lżony.
   Trudno patrzeć na tego typu nienawistny, przekrętny i „edukacyjny” film. Jeśliby to obrażało tylko Katolików to … nie byłoby aż (!) tak straszne jak … związana z tym obraza Pana Boga.
   BBC wychodzi tu na autora kompendium „ABC profanacji otwierającej piekielne wrota” …

   Panie Boże wybacz, bo nie wiedza co czynią, daj im opamiętanie i taką przemianę aby byli godni Obietnic Chrystusowych.

   Jezu Chryste, Ty się tym zajmij ❤️🙏🏻

   • Maggie pisze:

    BBC, jak widzimy, liczy na zawiązane oczy Temidy i ma problem z kwalifikacją własnej „twórczości” pod odpowiednie §§§ …

    • Katarzyna pisze:

     Ponieważ BBC jest częścią globalnego, grubego „networku” i ton nabija im „piniądz”. „Szkoła dokumentu” rodem z BBC, Planete etc. z dokumentem, nie ma już nic wspólnego. To jest lobby. Światowa kinomatografia, łączy już jedynie funkcje: product placement, igrzysk połączonych z elementami hipodromu oraz lifestylowego magazynu w ruchomych obrazkach. Przesyconych wszechobecną promocją new age’u.

 9. wobroniewiary pisze:

  Warto wiedzieć!!!
  Przeciw wnioskowi głosowali lub wstrzymali się następujący posłowie:

  Joanna Augustynowska, PO, Wrocław
  Piotr Babiarz, niez., Wrocław
  Barbara Bartuś, PiS, Nowy Sącz
  Joanna Borowiak, PiS, Toruń
  Barbara Chrobak, Kukiz15, Sosnowiec
  Leszek Dobrzyński, PiS, Szczecin
  Ewa Drozd, PO, Legnica
  Antoni Duda, PiS, Opole
  Elżbieta Duda, PiS, Kraków
  Joanna Frydrych, PO, Krosno
  Bożena Borys-Szopa, PiS, Katowice
  Angieszka Hanajczyk, PO, Sieradz
  Bożena Henczyca, PO, Kalisz
  Michał Jaros, PO, Wrocław
  Krystian Jarubas, PSL, Kielce
  Magdalena Kochan, PO, Szczecin
  Ewa Kozanecka, PiS, Bydgoszcz
  Anna Krupka, PiS, Kielce
  Bernadeta Krynicka, PiS, Białystok
  Grzegorz Matusiak, PiS, Rybnik
  Rajmund Miller, PO, Opole
  Izabela Mrzygłocka, PO, Wałbrzych
  Marzena Okła-Drewnowicz
  Jarosław Porwich, Kukiz15, Zielona Góra
  Monika Rosa, N, Katowice
  Urszula Rusecka, PiS, Tarnów
  Paweł Szramka, Kukiz15, Toruń
  Janusz Śniadek, PiS, Gdynia
  Jacek Świat, PiS, Wrocław
  Ewa Tomaszewska, PiS, Warszawa
  Teresa Wargocka, PiS, Siedlce
  Robert Warwas, PiS, Sosnowiec

  Nieobecni na posiedzeniu byli:
  Adam Anruszkiewicz, WiS, Białystok
  Waldemar Andzel, PiS, Sosnowiec
  Bożena Henczyca, PO, Kalisz
  Ewa Kołodziej, PO, Katowice
  Beata Mazurek, PiS, Chełm
  Jan Piechota PO, Wrocław
  Anna Schmidt-Rodziewicz, PiS, Krosno

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Dzieci , które jeszcze za ich przyczyną pod nożem zginą , znajdą sie w końcu , po cierpieniu i bólach w ramionach Niepokalanej …
   ale gdzie szanowne państwo , tak lekko wyrokiem szafujące, stanie , gdy śmierć zastanie ?!

   „Zło społeczne bowiem jest doświadczane przede wszystkim jako równia pochyła : Kiedy zaczynamy sie po niej zsuwać , to trudno jest zawrócić” .
   (Ks. A . Zwoliński ) !
   Tym bardziej , zatrzymać !

   ….
   O Boże wielkiego miłosierdzia, Dobroci nieskończona, oto dziś cała nasza Ojczyzna woła z otchłani nędzy swojej do miłosierdzia Twego, do litości Twojej, o Boże;
   a woła potężnym swym głosem nędzy.
   Boże łaskawy, nie odrzucaj modlitwy wygnańców tej ziemi.
   O Panie, Dobroci niepojęta, który znasz na wskroś nędzę naszą i wiesz, że o własnych siłach wznieść się do Ciebie nie jesteśmy w stanie – przeto Cię błagamy, uprzedzaj nas łaską swoją i pomnażaj w nas nieustannie miłosierdzie swoje, abyśmy wiernie pełnili wolę Twoją świętą w życiu całym i w śmierci godzinie.
   Niech nas osłania wszechmoc miłosierdzia Twego przed pociskami nieprzyjaciół zbawienia …. naszego
   ( sw siostra Faustyna )

   Błagamy milosierdzia Twego !

 10. Danuta71 pisze:

  Ojcze nasz w niebie miej miłosierdzie dla nas i całego świata przebacz bo jesteśmy gorzej nierozumni niż zwierzęta . Matko Boża ratuj swoje dzieci .

 11. kropka pisze:

  Warszawiacy 🙂

 12. wobroniewiary pisze:

  Dodaję do wpisu List od ks. Adama w tej samej sprawie – w sprawie aborcji

  • Witek pisze:

   Byłem na Mszy Świętej i na spotkaniu z ks. Piotrem promował swoją nową książkę Dekalog. Wspaniały Kapłan. Trzeba dużo się modlić za Naszych Kapłanów.

  • Zinka pisze:

   Dziękuję księdzu Skwarczynskiemu za ten piękny ,odważny i ,, trafiający w sedno” list . W pełni się z jego treścią zgadzam. I dodam jeszcze słowa św . Jana Pawła II , że Naród , który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości … No cóż , nie można się poddawać. Pozostaje nam jeszcze modlitwa , a potrzeba jej dużo ,by aborcja była całkowicie zakazana – nie tylko w naszym kraju – ale i na całym świecie. Amen

   .

 13. kropka pisze:

  Przypominamy, że o 21.30 ks. Piotr Glas będzie na żywo, na Facebooku!

  • AnnaSawa pisze:

   Przed chwilą wróciłam z mszy i spotkania z ks Piotrem Glasem w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Było tyle osób, że z ledwością pomieściliśmy się w dolnym kościele. Mimo ścisku i duchoty z pewnością stalibyśmy tam jeszcze dłużej :). Mam nadzieję, że będzie jakieś nagranie z tego spotkania.

 14. wobroniewiary pisze:

  W tej części jest mowa o najważniejszych kwestiach
  Ks. Piotr Glas mówi – nie dawać nakładać sobie rąk obcym osobom, ręce czy znak krzyża na czole – tylko księża i rodzice!
  O Komunii św. na klęcząco – mądrze i pięknie
  Cz. I

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Nie wszystko odsluchalam , ale przy temacie Komunii bez spowiedzi swietej , rodza sie mysli …
   … Czy przed Msza swieta jest obecny w konfesjonale Kaplan ? Bo zdarzylo sie tak , ze Ksiadz przyjezdzal na Msze swieta w ostatniej chwili i nie bylo nikogo kto by spowiadal , albo dawal wyraz takiej koniecznosci .
   Zyjemy posrod bledow zaistnialych na przestrzeni ostatnich lat , stad mysle , ze przy kazdej Mszy swietej byloby dobrze choc zdaniem przypomniec katechizmowe prawdy o koniecznosci , o obowiazku spowiedzi przed przystapieniem do Komunii swietej , jesli sie jest w stanie grzechu ciezkiego . Jak apostoł Paweł: „Kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało Pańskie, wyrok sobie spożywa i pije” (1Kor 11,27-29).
   Wprowadzenie tez regularnych godzin spowiedzi swietych , informowanie wiernych o jej zbawiennych skutkach , o dzyskanym zdrowiu nie tylko duszy ale i ciala … to powinno przyniesc owoce .
   Zauwazylam tez , ze coraz wiecej francuskich Kaplanow tuz przed sama Komunia swieta modli sie glosno i wyraznie slowami , ktore docieraja do kazdego wiernego : ‘Przyjęcie Ciała Twego, Panie Jezu Chryste, które ja niegodny spożywać się ośmielam, niech mi się nie wyjdzie na sąd i potępienie, lecz z dobroci Twojej niech mi posłuży ku obronie i uzdrowieniu duszy i ciała. który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen”.
   Wszyscy bladzimy , ale serce Dobrego Pasterza regularne przypomina i upomina .
   Jak zatroskany Ojciec , jak Niebieska Mama w miejscach objawien do dzieci .

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Przy temacie zla jakie czai sie w cieniu naszych dzieci , czy to duzych czy malych , rodzi sie niepokoj , a slowa z Pisma … ‘blogoslawione , ktore nie rodzily i piersi , ktore nie karmily ‘ o drzenie serca przyprawiaja .
   Jak te slowa pochodzace od Boga przetlumaczyc ?
   Serdecznie dziekuje za ten czas nam poswiecony , Zdrowas Maryjo… za Ksiedza zdrowie .

   • Elizeusz pisze:

    Pytasz Mario, jak należy rozumieć słowa Pisma: ‘Oto bowiem przyjdą/nadchodzą/ dni, kiedy/w których mówić/ będą: „błogosławione niepłodne łona, które nie rodziły i piersi, które nie karmiły” (Łk 23,29).
    Te słowa Pana Jezusa wyjęte są z kontekstu opisu Jego drogi krzyżowej, a zwłaszcza szczególnie ważne są słowa z poprzedzającego wiersza, w którym Pan Jezus, obarczonym krzyżem, zwracając się do towarzyszących Mu na tej drodze zawodzących i płaczących nad Nim, nad Jego losem niewiast, powiedział do nich: „Nie płaczcie nade Mną, płaczcie raczej nad sobą o nad waszymi dziećmi!” (23,27n).
    1. Mowa o matkach, które nie miały dzieci, w przeciwieństwie do tych matek, które poczęły, wykarmiły dzieci, znajdujące się między bogobójcami, a także mające teraz małe dzieci na swych rękach, które doświadczą czasu pomsty Bożej (Łk 21,22; Rz 2,5), której narzędziami będą legiony rzymskie.
    2. Mowa jest także o tych bezdzietnych matkach, które w czasie oblężenia i zburzenia Jerozolimy przez Rzymian w r. 70-ym po Chr. nie będą musiały oglądać okropnych utrapień innych matek, które będą płakać nad swymi dziećmi ginącymi na ich oczach w mękach głodu.
    Pan Jezus mówiąc o Jerozolimie, zapowiedział: „Biada brzemiennym i karmiącym o owym czasie” pomsty Bożej, będący wyrazem sprawiedliwego gniewu Bożego (Łk 21,23).
    „Biada brzemiennym i karmiącym” zostało wypowiedziane w kontekście mającego nadejść zburzenia Jerozolimy. Chrystus zapowiada, że będzie to czas straszny, szczególnie trudny do zniesienia dla kobiet w stanie błogosławionym i matek z małymi dziećmi. Te przyszłe wydarzenia będą karą za odrzucenie Jezusa przez Izraela, ale nie ma tu mowy o jakiejś osobistej odpowiedzialności kobiet brzemiennych czy karmiących…
    Pan Jezus poleca im, już teraz płakać nad tymi obarczonymi ciężką winą dziećmi narodu żydowskiego, za których przyczyną, z ich powodu ta godzina nie przejdzie bez kary i to jakiej kary, której wykonawcami będą Rzymianie pod wodzą Tytusa.
    Wg dzieła „Wojna żydowska” historyka rzymskiego, Flawiusza, opisującego dzieje powstanie żydowskiego, stolica Izraela, Jerozolima została oblężona, a następnie zdobyta, zburzona w r. 70-ym przez Rzymian. Świątynia jerozolimska została spalona.
    W czasie oblężenia Rzymianie odcięli możliwość zaopatrywania się Żydom w żywność poza obrębem miasta, tak, że w mieście narastał głód. Na ulicach masowo umierali z głodu matki i ich dzieci. Z powodu dużej liczby trupów nie nadążano z grzebaniem zmarłych oraz także zaczęło brakować miejsca na groby.
    W tej sytuacji coraz większa liczba mieszkańców postanawiała uciec do Rzymian. Jednakże tym, którzy wcześniej umierali z głodu, a teraz obfitym jedzeniem obciążali żołądki, pękały wnętrzności. Uciekinierzy nagminnie połykali złote monety, nie chcąc być ograbionym, gdy wiadomość ta dotarła do najemników syryjskich, zaczęto ich zabijać i rozpruwać. Gdy wieść ta dotarła do mieszkańców Jerozolimy, liczba uciekinierów znacznie zmalała. Nędza i głód zaczęły doprowadzać do tego, że ludzie żywili się korą z drzew, mierzwą, gryzoniami oraz owadami. Miały też miejsce przypadki kanibalizmu – matki zabijały swoich synów i po upieczeniu spożywano ich ciała.
    Rzymianie przyjmowali zbiegów, ale ci nader często tylko pozorowali dezercję, a tak naprawdę przechodzili na stronę rzymską, by prowadzić akcje sabotażowe. Tytus nakazał wówczas krzyżować zbiegów z armii powstańczej chcąc w ten sposób zastraszyć obrońców.
    W czasie oblężenia i walk o zdobycie Jerozolimy zginęło ponad milion Żydów. Pojmano wielu jeńców. Jednych z nich przeznaczyli do triumfalnego pochodu w stolicy imperium, innych do ciężkich robót w Egipcie a jeszcze innych na igrzyska do cyrków. Pozostali mieli zostać sprzedani jako niewolnicy.
    I taka jest wymowa, Mario słów Pana Jezusa. Pozdr.

 15. Katarzyna pisze:

  Boze milosierny zlituj sie nad nami i dopomoz swa boska wszechmoca bronic zycia poczetego. Boze wybacz ten straszny grzech aborcji i przyjmij te duszyczki o swojej chwaly. Ktorys za nas cierpial rany Jezu Chryste zmiluj sie nad ami! Jezu Ty sie tym zajmij bo po ludzku to juz chyba niemozliwe…

  • Zinka pisze:

   Katarzyno , można wiele z tych dzieci uratować – poprzez duchową adopcję .
   Jeśli nie wiesz jak ? Podaje link :

   http://www.duchowa-adopcja.pl/jak-przystapic-254

   • Jacek pisze:

    Zinka
    Czy wiesz ile osób tu w portalu adoptowało dziecko?
    Jeśli nie to może warto zrobić ankietę.
    Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

    • wobroniewiary pisze:

     W drugiej linijce pod zdjęciem u góry mamy:
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/duchowa-adopcja-dziecka/

     Ale dobrze, że Zinka przypomina. Czytają nas nowi ludzie i niech oni też duchowo adoptują dzieci 🙂

    • Zinka pisze:

     Dziękuję Ewuniu… Jak Ty mnie znasz 😊 .Dokładnie właśnie tak pomyślałam ,bo życie każdego dziecka nienarodzonego jest na wagę złota … Dla nas może być coś oczywiste , a dla innych nie , na przykład : moja koleżanka ,którą znam od roku ,dopiero ode mnie dowiedziała o Koronce do Bożego Miłosierdzia ( przez przypadek).Nie znała jej wcześniej mimo ,że ma już 50 lat i jest katoliczką . Pewnie niejedna osoba czytająca to forum pomyśli : jak to jest możliwe ,żeby nie znać tej modlitwy ? Właśnie ja tak samo myślałam.

 16. tu MariaPietrzak pisze:

  (do grupy modlitewnej w Medjugorju, 3.03.90)

  Drogie dzieci, tego wieczoru zachęcam was, żebyście szczególnie modliły się za dzieci nienarodzone. Módlcie się przede wszystkim za matki, które zabijają swe dzieci. Drogie dzieci, jestem smutna, ponieważ zabija się tyle dzieci. Módlcie się, żeby na tym świecie nie było takich matek.”
  ◽◽
  A co stało się z tym dzieckiem z trisomią, które zostało usunięte podczas aborcji?
  W Medjugorju Maryja mówi o dzieciach nienarodzonych: „One są ze mną”.
  To dziecko z pewnością dużo się modli za swych rodziców i za swych małych współtowarzyszy, którzy zostali przeznaczeni do tego, żeby nigdy nie oglądać słońca.

  / więcej w liście S. Emmanuel

  http://medziugorje.blogspot.fr/2011/10/list-s-emmanuel-z-15-pazdziernika-2011.html?m=1

 17. Ania pisze:

  Co zwiastuje nadejście czasów ostatecznych? O. Augustyn Pelanowski

  Co zwiastuje nadejście czasów ostatecznych? Prześladowania, kataklizmy, głód, klęski żywiołowe. Wszystkie te znaki dostrzegamy coraz wyraźniej w obecnych czasach. Unicestwienie rodziny to również znak zbliżającego się końca… Żyjemy w bardzo niebezpiecznych czasach, dlatego proroctwo Jezusa jest dla nas ostrzeżeniem. Jakie to ostrzeżenie? Jak obronić się przed atakami sił ciemności, które nas nieustannie atakują i będą te ataki wzmagać?

  Posłuchaj ojca Augustyna Pelanowskiego:

  • tu MariaPietrzak pisze:

   … są i inne znaki czasów , które filmuje i ukazuje w Metropolis ( aktualizacja 2010) , Fritz Lang .
   Już sama historia tego filmu mówi o bezpardonowej walce opartej przede wszystkim na kłamstwie i manipulacji oraz okultyzmie , którym posługują sie synowie ciemności .
   Dla zmiażdżenia Synów Światłości i okpienia ich wiary !
   Powołanie do życia miastowej dziewki , sobowtóra – dla zniszczenia autorytetu Niewiasty , posłanej przez Boga i jej misji w świecie zastygających wartości , to diabelski majstersztyk !
   Przy stanie obecnej techniki nie dziwią też towarzyszące cuda zwodzące wybranych , o których sw . Pawel pisał krótko – fałszywe !
   Szczytem zaś szatańskiej niebieskookiej przewrotności jest przebranie i nabieranie na -nie- swoje-łono , by wpuścić w maliny i wykpić , kogo ?
   Ano Boże Syny !
   By ziemi marzeń nie było , by się proroctwo o nowej ziemi nie ziściło.
   Zdumiewa przy tym powierzchowność i naiwność posłanych , światłem Ducha i Jego mocą , przecież wspieranych !
   Znaków co niemiara , które od Niewiasty prowadzą do antyChrysta albo od antyChrysta do Niewiasty !

 18. Betula pisze:

  14 kwietnia 966r. Mieszko I przyjął Chrzest Sw.,to był początek naszego panstwa.

 19. Betula pisze:

  14 kwietnia 1430 r rabusie napadli na Jasną Górę, sprofanowali i zabrali Cudowny Obraz Matki Bozej Jasnogorskiej, kiedy wracali, konie nie chciały jechac dlatego wyrzucili ten cudowny Obraz przy tym zbili go batem i pozostawili w błocie, zaraz w tym miejscu cudownie wytrysło źródło dla obmycia Cudownego Obrazu, potem postawiono tam kosciół sw.Barbary z cudowną wodą.

 20. Betula pisze:

  Drogi nasz ks.Jarosław Cielecki dzisiaj wejdzie na Jasną Górę – patrzcie na http://www.padrejarek.pl
  Dla tych ktorzy przez internet towarzyszą mu w tej niezwykłej pielgrzymce jest dobra taka wiadomosc, że na początku października ksiądz Cielecki zamierza wyruszyc z Częstochowy do Warszawy takze pieszo z obrazem Matki Bozej z Niegowici i wózkiem.

 21. TOMASZ pisze:

  myślałem że partia PiS jest za zyciem. Przyjdzie dzień gdzie wszyscy padną na kolana.

 22. wobroniewiary pisze:

  Dzień 5. nowenny do św. Ekspedyta
  Szczęść Boże, w piątym dniu nowenny do świętego Ekspedyta, modląc się o pomoc Bożą w życiu, prosimy również o cnotę pokory.

  Modlitwa dnia
  Upokarzaj się we wszystkim, a znajdziesz łaskę u Boga. (Ef 3,20)

  W ślad za miłością Boga i bliźniego idzie cnota pokory. Dusza pokorna, pojmując wielkość Boga, a przepaść swej nędzy, korzy się i wyznaje swą nicość. W stosunkach z bliźnimi ceni i stawia wszystkich wyżej nad siebie – stąd wynika szacunek drugich, a pogarda samej siebie. Cóż może być silniejszego nad takie upokorzenie się duszy wobec Boga i ludzi?

  Święty Ekspedycie, wyjednaj mi u Boga tę fundamentalną cnotę pokory, abym nią przejęty był w każdej chwili mego życia. Błagam Cię również i o wysłuchanie tej mojej naglącej prośby…

  Postanowienie. Przy rannym i wieczornym pacierzu prosić będę Boga o pokorę, a w ciągu dnia powtórzę kilka razy akt:

  Jezu cichy i pokornego serca,
  uczyń moje serce według serca Twego.

  Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu i Litania

 23. Alutka pisze:

  Czy jest jeszcze tjakaś partia, której kierownictwo jest za poszanowaniem ludzkiego życia, w tym przeciw aborcji. W tej Zjednoczonej Prawicy same miny.Słyszałam dziś w Radio Maryja w felietonie, prof. Marka Czachorowskiego, którego jeszcze nie ma w archiwach, że Gowin, minister nauki sprzeciw wobec aborcji, wszelkich luźnych związków itp itd uważa za przejaw poglądowego fundamentalizmu. Nie ma się czego dobrego po nich spodziewać, pokazali swoje prawdziwe oblicza. 😦

  • Alutka pisze:

   Ale powstało jeszcze większe zagrożenie, liberałowie zwierają szyki ,PO i N razem startują w wyborach ,żeby wg K. Lubnauer, ochronić samorządy przed PiS-owską zarazą.

 24. wobroniewiary pisze:

  Potrzebuję pilnie mega modlitwy!!!!
  Proszę o każde Zdrowaś Maryjo

 25. AnnaSawa pisze:

  Przeczytajcie………!

  • AnnaSawa pisze:

   „….Dałem ci istnienie na ten czas, abyś wspierała sługi Moje modlitwą i ofiarą w codzienności twojej…”

 26. AnnaSawa pisze:

  🙂 Dzisiaj..

 27. Agnieszka pisze:

  Witam! jeśli ktoś miałby informacje dotyczące pielgrzymek do Medjugorie /z kapłanem/ z woj. dolnośląskiego, to proszę o nią. Terminy: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.

 28. Alutka pisze:

  Gdzieś przeczytałam , że ksiądz Dolindo Ruotolo często zadawał pokutę wymagającą od penitenta trochę wysiłku i zaparcia się samego siebie np, przez tydzień wstawać 15 minut wcześniej ale bez ociągania, lub siedząc przy stole nie rozpoczynać posiłku tylko odczekać kilka minut.:)
  Z tym wstawaniem bez ociągania miałbym wielki problem.

 29. tu MariaPietrzak pisze:

  Kiedyś powiedział do egzorcysty:
  💤💤💤 „Weź tę obrzydliwą Apokalipsę.
  Tam jest napisane o Niewieście, Która rodzi.
  A ja zawsze próbuję pożerać Jej dzieci.
  Wiesz jak?”.  

  I tu, w sposób mrożący krew w żyłach, opisał zabijanie dzieci w łonie matki oraz przemoc seksualną i gwałty cielesne popełniane na dzieciach.

  Do tych odrażających opisów dodawał za każdym okrzyk:
  „ Ale ubaw! „.

  (…)
  . Innym razem, podczas egzorcyzmów, ponownie wspominał o aborcji, zaczął się perfidnie śmiać i powiedział:
  „ Nawet ustawowe pozwolenie od was dostałem!”.💤💤💤

  /
  Niezamierzone pouczenia złego ducha podczas egzorcyzmów            /           
  Ks. Egzorcysta Pellegrino Eretti

  Groza !!

  • Elizeusz pisze:

   Z „Dz-czka” św. S. Faustyny:
   ŚW. FAUSTYNA OPISUJE CIERPIENIA ZESŁANE JEJ PRZEZ PANA JEZUSA JAKO
   ZADOŚĆUCZYNIENIE ZBRODNI DZIECIOBÓJSTWA NIENARODZONYCH
   16.1X.[37] Dziś tak gorąco pragnęłam odprawić godzinę św. przed Najświętszym
   Sakramentem, jednak inna była wola Boża; o godzinie ósmej dostałam tak gwałtownych boleści, że musiałam się natychmiast położyć do łóżka; wiłam się w tych boleściach trzy godziny, to jest do jedenastej wieczorem.
   Żadne lekarstwo mi nie pomogło, co przyjęłam, to zrzuciłam; chwilami odbierały mi te boleści przytomność. Jezus dał mi poznać, że w ten sposób wzięłam udział w Jego konaniu w ogrodzie i że te cierpienia Sam dopuścił dla zadośćuczynienia Bogu za dusze p o m o r d o w a n e w ż y w o t a c h z ł y ch matek.
   Te cierpienia już trzy razy przechodziłam, zawsze zaczynają się o godzinie ósmej do jedenastej wieczorem. Żadne lekarstwo nie może mi zmniejszyć tych cierpień. Kiedy się zbliża godzina jedenasta same ustępują, a ja w tej chwili zasypiam, na drugi dzień czuję się bardzo słaba. Kiedy mi pierwszy raz się to przydarzyło, było to w sanatorium.
   Lekarze nie mogli tego zbadać, ani zastrzyk, ani żadne lekarstwo nic mi nie pomogło i sama nie rozumiałam co by to za cierpienia były.
   Mówiłam lekarzowi, że jeszcze nigdy w życiu podobnych cierpień nie miałam, on oświadczył, że nie wie co to za cierpienie. Teraz rozumiem co to za cierpienie, bo mi Pan dał poznać… Jednak kiedy pomyślę, że może kiedyś jeszcze będę w podobny sposób cierpieć, to dreszcz mnie przenika, ale nie wiem czy jeszcze będę kiedy w podobny sposób cierpiała, to pozostawiam Bogu, co się Bogu podoba zesłać, to przyjmę wszystko z poddaniem i miłością. Obym tymi cierpieniami uratować mogła choćby jedną duszę od morderstwa.(Dz 1276)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s