Kard. Raymod Leo Burke, kard. Joseph Zen i bp Athanasius Schneider: ,,Kościele katolicki: dokąd zmierzasz?”

7 kwietnia w Rzymie odbędzie się konferencja poświęcona sytuacji Kościoła po adhortacji ,,Amoris laetitia”

Wśród prelegentów znajdą się między innymi kardynał Raymod Leo Burke, kardynał Joseph Zen oraz biskup Athanasius Schneider. ,,Kościele katolicki: dokąd zmierzasz?” – brzmi nazwa konferencji, którą organizuje włoskie stowarzyszenie ,,Przyjaciele Kardynała Caffarry”. Kardynał Carlo Caffarra to jeden z sygnatariuszy głośnych dubiów do papieża Franciszka gorliwie zabiegający o uchowanie skarbu Tradycji, zmarły w ubiegłym roku. Organizacja takiego spotkania była jednym z jego ostatnich życzeń.

,,Tylko ślepiec może zaprzeczyć, że w Kościele panuje wielkie zamieszanie” – brzmi podtytuł rzymskiego spotkania. To słowa, jakie kardynał Caffarra wypowiedział w rozmowie z dziennikiem ,,Il Foglio” w styczniu 2017 roku. Konferencję 7 kwietnia rozpocznie wystąpienie kardynała Waltera Brandmüllera, innego z sygnatariuszy dubiów. Niemiec powie o przykładzie błogosławionego kardynała Johna Henry’ego Newmana i o jego eseju ,,Słuchanie głosu wiernych w sprawach doktryny”.

Następnie kardynał Burke wygłosi wykład pod tytułem ,,Ograniczenia autorytetu papieskiego w doktrynie Kościoła”. Z kolei biskup Schneider powie o ,,Stolicy Apostolskiej jako cathedra veritatis <<siedzibie prawdy>>”. Emerytowany biskup Hong Kongu, wierny Watykanowi kardynał Joseph Zen, powie o współczesnym Kościele w Chinach. Nie będzie osobiście obecny, ale wygłosi przemówienie transmitowane.

Ciekawie zapowiadają się też wystąpienia świeckich. To między innymi profesor historii i prawa z Turynu, Valerio Gigliotti, który omówi ograniczenia władzy papieskiej w historii i prawie Kościoła. Głos zabierze też między innymi były przewodniczący Senatu Włoch, filozof Marcello Pera.

Na koniec nastąpi bardzo ważny moment. Zostanie zaprezentowany tekst deklaracji dla całego Kościoła – będzie to głos ,,ochrzczonych i bierzmowanych członków Ludu Bożego”. Tekst deklaracji będzie zarazem wyznaniem wiary w tych sprawach doktrynalnych i moralnych, które są dziś przedmiotem kontrowersji.

Źródło: life site news

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

70 odpowiedzi na „Kard. Raymod Leo Burke, kard. Joseph Zen i bp Athanasius Schneider: ,,Kościele katolicki: dokąd zmierzasz?”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Wstrząsające słowa niemieckiego księdza! Chce kapłaństwa kobiet i zniesienia celibatu

  Nie ma teologicznych podstaw, by kobiety nie mogły być kapłanami, biskupami, a nawet – czemu nie – papieżem (…) takie rzeczy potrzebują czasu – powiedział Anzelm Grün, niemiecki benedyktyn i psychoterapeuta.

  – W kręgach konserwatywnych moje nauczanie czasami określane jest jako heretyckie – zaznacza na początku wywiadu dla „Augsburger Allgemeine” Anzelm Grün. Niemiecki benedyktyn znany jest z wypowiedzi i przekonań znacznie odbiegających nie tylko od nauczania Kościoła.

  W wywiadzie opublikowanym 30 marca (w Wielki Piątek), Grün wskazał, że nie widzi przeszkód, aby kobiety mogły dostąpić święceń kapłańskich. – Nie ma teologicznych podstaw, by kobiety nie mogły być kapłanami, biskupami, a nawet – czemu nie – papieżem. Są jedynie historyczne podstawy. Takie rzeczy wymagają czasu, pierwszym krokiem jest więc dopuszczenie kobiet do święceń diakonatu na szczeblu regionalnym – twierdzi niemiecki mnich.

  Dla benedyktyna-psychoterapeuty także celibat jest kwestią wątpliwą. Jego zdaniem „powinna być to indywidualna decyzja każdego kleryka”. Grün nie widzi także problemu w wyświęcaniu homoseksualistów. – Znam wielu księży homoseksualistów. To bardzo dobrzy księża – twierdzi.

  Anzelm Grün prowadzi Dom Rekolekcyjny dla kapłanów z „wątpliwościami”. Jego bliskim współpracownikiem jest Wunibald Muller, propagator błogosławieństw dla par homoseksualnych, zniesienia celibatu i kapłaństwa kobiet. Muller także jest psychoterapeutą.

  Anzelm Grün w wątpliwość podaje także dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Jego zdaniem postać Maryi jest symbolem – wzorem dla innych ludzi i my wszyscy jesteśmy „niepokalanie poczęci”. – Maryja nie jest kimś wyjątkowym, a my nie jesteśmy zwykłymi grzesznikami – wskazywał w 2017 roku.

  Grün zaznaczył, że wielki wpływ na jego myślenie wywarła działalność Karlheinza Graf Dürkheima, niemieckiego mistrza zen. Wielu komentatorów w wywodach Grüna dopatruje się myślenia ezoterycznego. On sam nie wypiera się inspiracji dziełami Gustava Junga, ucznia Freuda, psychoanalityka i okultysty

  https://www.pch24.pl/wstrzasajace-slowa-niemieckiego-ksiedza–chce-kaplanstwa-kobiet-i-zniesienia-celibatu,59343,i.html

  • Anna pisze:

   Tragedia…..

  • Anne pisze:

   Witajcie, rzadko odwazam sie u Was napisac (jestem Niemka i samoukiem jezyka Polskiego). Dla mnie najbardziej smutny jest fakt, ze Anselm Grün jest w Niemczech duzym autorytetem i gwiazda wsrod ludzmi szukajacych prawdziwej wiary ze stron ewangelickich jak i katolickich. Wsrod katolikow w Niemczech ceniono byl do tej pory bardzo wysoko, napisal ksiazki i wydal plyt, to nie jest zwykly ksiadz… Dziekuje za ta informacje. Pozdrawiam Was serdecznie, Anne.

  • AnnaSawa pisze:

   W pierwszej sekundzie zamiast „psychoterapeuta” przeczytałam „psychopata”, potem pomyślałam, że może wysłać temu duchownemu książkę Ks. Stefano Gobbi – „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”….tam gdzie sam Jezus mówi do kapłanów o ogromnym kryzysie w duchowieństwie….

   ….Anne, czy może wiesz czy ta książka jest dostępna w języku niemieckim?? Dziękuję.

   ps: może warto w ogóle powysyłać do tak błądzących kapłanów wiele wersetów w których się o tym mówi, ….może ich przez to Duch Święty natchnie??

   • Ada pisze:

    w parafii podarowałyśmy 4 egzemplarze dla księży. problemem jest jeszcze by czytali….. na razie nie widać aby to czynili.

 3. Jacek pisze:

  Skoro jest zielony to nie ma co się dziwić jego zagubieniu.
  Takich należy izolować , a nie promować.
  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 4. Dorota pisze:

  Bardzo smutne………..

 5. wobroniewiary pisze:

  4 kwietnia, ksiądz Jarek rozpocznie pieszą pielgrzymkę z Niegowici do Częstochowy. Będzie ciągnął za sobą wózek z kopią wizerunku Matki Bożej Wniebowziętej z Niegowici oraz relikwie św. Jana Pawła II i św. Charbela. Będzie to pielgrzymka Dziękczynno-Pokutna. Na portalu www,padrejarek.pl będzie można zobaczyć codzienną trasę, którą pragnie przejść ksiądz

 6. Paulina D pisze:

  Jeśli dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny mu przeszkadza to już widać jak bardzo jest to „pogubiony” człowiek. Psychoterapeuta? No tak, i wszystko jasne.

 7. eska pisze:

  Ponownie zapraszam do Nowenny Pompejańskiej w grupach (każda osoba odmawia jedną część Różańca)

  Intencja: „O doskonałe pełnienie Woli Bożej przez papieża Franciszka poprzez Maryję, w Maryi i dla Maryi.”

  Część błagalna: 28.04. – 24.05
  (28.04. – świętego Ludwika Grignion de Montfort; 24.05. – Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana oraz NMP wspomożycielki wiernych.)
  Część dziękczynna: 25.05 – 20.06.

  NP1: Ela – Taj. Radosne, Maria Pietrzak – Taj. Światła, Renata Anna – Taj. Bolesne, eska – Taj. Chwalebne

  NP2: ………., Ania W. – Taj. Światła, Alicja M. – Taj.Bolesne, …………

 8. mirek pisze:

  małymi kroczkami realizują plan zniszczenia KK

 9. Ehmm pisze:

  Niemcy: Wojna domowa w Niemczech. Musi wkroczyć papież

  W Kościele katolickim w Niemczech rozgorzał bardzo poważny spór, który przekracza już granie Odry i sięga samego Watykanu. Chodzi o rzecz najważniejszą – o Ciało Chrystusa.

  W lutym tego roku niemiecki episkopat uznał, że Komunię świętą można podawać heretykom. Protestanci mają móc przyjmować Eucharystię, jeżeli za żonę lub męża mają katolika i po prostu… bardzo chcą wspólnej Komunii świętej. To jawne pogwałcenie Kodeksu Prawa Kanonicznego.

  Kodeks wyjaśnia, że udzielenie Komunii świętej niekatolikowi jest możliwe, ale o ile nie jest on prawosławny, to musi tu zachodzić bardzo ważny powód, musi on podzielać wiarę w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii… oraz nie może mieć dostępu do duchownego swojej denominacji. Decyzję Niemców krytykowano na całym świecie, ale i niektórzy biskupi z samego episkopatu nie byli zadowoleni.

  Do tego stopnia, że zwrócili się teraz z prośbą do samego Watykanu. Siedmiu biskupów poprosiło najważniejsze urzędy Stolicy Apostolskiej o rozstrzygnięcie, czy to, co przyjął niemiecki episkopat, jest dopuszczalne czy też nie. Wszystkiemu przewodniczy kardynał Rainer Maria Woelki z Kolonii, a co ciekawe – akcja odbywa się w jawnym konflikcie z przewodniczącym episkopatu, kardynałem Reinhardem Marxem, który jest głównym promotorem dopuszczenia do Komunii świętej protestantów.
  http://www.fronda.pl/a/wojna-domowa-w-niemczech-musi-wkroczyc-papiez,108586.html

  • Robert pisze:

   Polecam. Duża doza normalności, ciepła i wiary. Ludzie i widoki nie z clipów reklamowych. Trochę przykro, że na trasie przystępują nieliczni, których odwagę jednak podziwiam. Ksiądz zaś jest wzorowy, czyli ludzki, ale i głos podniesie, gdy trzeba.

  • AnnaSawa pisze:

   Pięknie mocna inicjatywa :). Niech Bóg księdza błogosławi i Maryja towarzyszy w całej drodze. Amen.

 10. Anna pisze:

  W sobotę w Łagiewnikach odbywać się będzie czuwanie przed świętem Miłosierdzia Bożego,będzie to transmitowane przez program tv regionalny / chyba 3 to jest/ na całą Polskę. Z Panem Bogiem….niestety nie ” zakodowałam” godziny 🙂 skleroza,ale jakoś wieczorkiem.

 11. mała pisze:

  Brawo dla Pana Jarosława Kaczyńskiego 🙂

  Jest reakcja na zamieszanie wokół nagród.
  – Powiedziałem, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Stąd reakcja na nagrody. Oczekiwanie daleko idącej skromności. Celem polityków nie jest bogacenie się. Podjęliśmy decyzje. Ministrowie, sekretarze stanu przekażą nagrody w połowie maja na cele społeczne do Caritasu. Zostanie złożony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. Wprowadzone zostaną nowe limity dla wójtów, prezydentów, starostów
  – oznajmił Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

 12. Witek pisze:

  Jakoś na temat aborcji się nie wypowiedział…, to jest polityka. brawo to chyba za dużo…

 13. Zinka pisze:

  Modlitwa św. Augustyna na gorszy dzień

  Boże życia naszego,
  są dni, kiedy brzemię na naszych barkach wydaje się nie do uniesienia,
  kiedy droga staje się nieskończoną udręką,
  a szare niebiosa wiszą nad nami złowróżbnie.
  Są dni, kiedy w życiu naszym nie słychać muzyki,
  serce próżno wygląda drugiego serca,
  a dusza ze strachu truchleje.

  Oświecaj wówczas nam drogę,
  poprowadź wzrok tam, gdzie niebo skrywa swoją obietnicę,
  a serce tam, gdzie rozbrzmiewa muzyka.
  Daj nam poczucie jedności z bohaterami i świętymi każdego czasu
  i przynaglij naszego ducha,
  żebyśmy mogli być oparciem na drodze do Twej chwały i czci
  dla dusz tych wszystkich, którzy idą z nami przez życie.
  Amen

  Św. Augustyn

 14. Anna pisze:

  Australijscy politycy – pod pretekstem walki z nadużyciami seksualnymi – od dłuższego czasu próbują ograniczyć tajemnicę spowiedzi. O tym, jaką ochronę prawną powinno zapewnić się kapłanom w konfesjonale, powinny zadecydować władze centralne – stwierdziła ostatnio premier wschodniego stanu Nowej Południowej Walii.
  http://www.m.pch24.pl/atak-na-tajemnice-spowiedzi–australijskie-wladze-chca-zmusic-kaplanow-do-jej-naruszenia,59350,i.html

 15. Małgorzata pisze:

  Bardzo proszę wszystkich o modlitwę za 3,5 letniego Kubusia, syna mojej koleżanki.
  Jutro z rana ma operację na otwartym sercu. Dodam tylko, że Kubuś jest jednym z trojga dzieci i wszystkie one chorują na serduszko.
  Z góry Bóg zapłać za każde westchnienie modlitewne!

 16. Małgorzata pisze:

  Proszę o modlitwę za Laurę. To osoba niewierząca. Leży na „ojomie”. W śpiączce. Nagle straciła przytomność. Serce, rozedma płuc… Wola Twoja, Panie… Spraw, żeby się nie potępiła…

 17. tu MariaPietrzak pisze:

  ,,Kościele katolicki: dokąd zmierzasz?” – brzmi nazwa konferencji i pytanie .
  Taka odpowiedź i przestroga w słowie Chrystusa do Świętej Brygidy Szwedzkiej .
  „Ale ponieważ człowiek wolnym rozumem jest obdarzony, dobrowolnie gardząc moim Przykazaniem, czartowi przyzwala. Dlatego słuszna to rzecz, aby człowiek na sobie doznał jego tyraństwa” /
  – Czy to nie święty Paweł powiedział , żebyśmy nie wybiegali zbytnio naprzód ? Trzymaj się Pana Boga – pokornych droga !

 18. tu MariaPietrzak pisze:

  Zgłębiając temat sumienia … Hermann Goering wyznał : «Nie mam żadnego sumienia. Moim sumieniem jest Adolf Hitler». ( z artykułu ks. Roberta Skrzypczaka )
  Bez wchodzenia w trudne dla mnie debaty , czy i moim wyznaniem nie powinno być : Jezus Chrystus moim Panem jest !
  I moim sumieniem , też !
  Czym sie dzielę z prostymi … dziećmi Bożymi .

  🎋
  ” Niechaj z nami będzie Pan – alleluja.
  Niech obroną będzie nam – alleluja.
  2. Jego słowo wiecznie trwa – alleluja,
  Wieczną prawdę w sobie ma – alleluja.
  3. Chcemy zgłębić słowa treść – alleluja,
  Braciom je radośnie nieść – alleluja.
  4. Chcemy nim na co dzień żyć – alleluja.
  I w przyjaźni z Bogiem być – alleluja.
  5. Źródło życia, Panie nasz – alleluja.
  Ty nam wieczne życie dasz – alleluja.
  6. Prowadź wśród zawiłych dróg – alleluja
  W Trójcy Świętej jeden Bóg – alleluja.
   
  ALLELUJA🎋

 19. Monika pisze:

  Czytanie Pierwsze na dziś, 6 kwietnia, z Dziejów Apostolskich:
  „On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni”.

 20. Monika pisze:

  Ukryta stygmatyczka – “Setki masz wyrwać z rąk szatana!”

 21. kropka pisze:

  Tuż przed sobotnią konferencją w Rzymie zatytułowaną: „Dokąd zmierza Kościół?” jeden z jej prelegentów kard. Raymond Leo Burke udzielił obszernego wywiadu włoskiej agencji La Nuova BQ. Podkreślił w nim, że korekta papieża staje się konieczna, by pozostać wiernym Chrystusowi.

  Niektórzy tak zwani liberalni duchowni wielokrotnie wyrażali niezadowolenie z powodu krytyki, podnoszenia wątpliwości i zadawania pytań przez innych duchownych kwestionujących kuriozalne wypowiedzi Franciszka. Zarzucali im nawet nieposłuszeństwo. Jednak „wyprowadzanie z zamętu i korekta błędu nie jest aktem nieposłuszeństwa, ale raczej aktem posłuszeństwa Chrystusowi, a tym samym Jego Wikariuszowi na ziemi” – przypomniał kardynał Burke, wytrawny znawca prawa kanonicznego i były prefekt Sygnatury Apostolskiej.

  https://www.pch24.pl/kard–burke–korygowanie-papieza-to-nie-bunt–to-przejaw-wiernosci-chrystusowi,59398,i.html

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Baranek / Ernest Bryll

   Baranek na nóżkach łamliwych
   Stał na łące wyblakłej. Czekał
   Mógł żyć i mógł być nieżywy 
   – Wszystko w rękach człowieka
    
   A te ręce aż po horyzont
   Ściskały drżące powietrze
   I brudny paluch zakrywał
   Kawałek nieba jeszcze
    
   My mali zagubieni w drodze
   – A co mogliśmy zrobić?
    
   – A czym miał kto zatrzymać
   Okrutne ręce olbrzyma?
    
   A jednak tylu pobiegło
   Naprzeciw ciemności – Jak w ogień
   Baranka niewinnego
   Broniła armia ubogich

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Baranek / Ernest Bryll

   Baranek na nóżkach łamliwych
   Stał na łące wyblakłej. Czekał
   Mógł żyć i mógł być nieżywy 
   – Wszystko w rękach człowieka
    
   A te ręce aż po horyzont
   Ściskały drżące powietrze
   I brudny paluch zakrywał
   Kawałek nieba jeszcze
    
   My mali zagubieni w drodze
   – A co mogliśmy zrobić?
    
   – A czym miał kto zatrzymać
   Okrutne ręce olbrzyma?
    
   A jednak tylu pobiegło
   Naprzeciw ciemności – Jak w ogień
   Baranka niewinnego
   Broniła armia ubogich

  • wobroniewiary pisze:

   Bardzo dobry artykuł!
   Zwłaszcza ten fragment:
   Kardynał Burke był wstrząśnięty wywiadem udzielonym przez Franciszka Eugenio Scalfariemu podczas Wielkiego Tygodnia, który opublikowano w Wielki Czwartek. Zaznaczył, że „wykracza to poza wszelkie granice tolerowalności”. To po prostu „skandal”.

   – Znany ateista śmiał ogłosić rewolucję w nauczaniu Kościoła katolickiego, twierdząc, że przemawia w imieniu papieża, zaprzeczając nieśmiertelności ludzkiej duszy i istnieniu piekła. Było to źródłem wielkiego skandalu nie tylko dla katolików, ale także dla wielu innych, którzy szanują Kościół katolicki i jego nauki, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają – zauważył duchowny.

   Kardynał dodał, że dodatkowo ogłoszenie tych „heretyckich twierdzeń” w Wielki Czwartek, „w jednym z najświętszych dni w roku, w którym Nasz Pan ustanowił Najświętszy Sakrament Eucharystii, a także Kapłaństwo, by zawsze móc ofiarować nam owoce Jego odkupieńczej męki i śmierci dla naszego wiecznego zbawienia” było „nietolerowalne”.

   Hierarchę wzburzyła także nieadekwatna do sytuacji reakcja Stolicy Apostolskiej. – Zamiast wyraźnego podkreślania prawdy o nieśmiertelności ludzkiej duszy i piekła, oświadczenie Stolicy Apostolskiej mówiło jedynie o tym, że niektóre cytowane słowa nie były wypowiedziane przez papieża. Nie stwierdzono, że wyrażone tymi słowami błędne, a nawet heretyckie idee nie są podzielane przez papieża i że papież odrzuca te idee sprzeczne z wiarą katolicką – komentował kardynał. – To igranie z wiarą i doktryną na najwyższym poziomie Kościoła słusznie wywołuje zgorszenie wśród kapłanów i wiernych – dodał.

   • tu MariaPietrzak pisze:

    Kto jak kto , ale Papież Franciszek częściej może niż inni mówi o diable , a wiec i o piekle . Kto z nas nie słyszał ? Trudno wiec uwierzyć w takie wiadomości !

    • wobroniewiary pisze:

     Mario, papież bardzo dużo mówi o piekle, błąd jego polega zaś na tym, że nie dementuje słów tego lewaka a to idzie w świat!
     Manipulacje nad manipulacjami. Ktoś coś chlapnie, papież go i tak przyjmie 5 czy 6-ty raz, więc ludzie wierzą temu, który „chlapie jęzorem”
     A wystarczyłoby powiedzieć „kocham jak Chrystus wszystkich, spotykam się z wszystkimi ale nie potwierdzam słów z tego niby wywiadu” Tylko i aż tyle!

    • Zinka pisze:

     Całkowicie się z Tobą zgadzam Ewo …

    • tu MariaPietrzak pisze:

     Masz racje , Ewo . Milczenie jest tu dwuznaczne i Glowie Kościoła nie przystoi.

    • eska pisze:

     Tym bardziej ponawiam zaproszenie do Nowenny Pompejańskiej w grupach (każda osoba odmawia jedną część Różańca), aby papież Franciszek, podobnie jak św. Jan Paweł II, potrafił prowadzić Kościół w sposób jednoznaczny, bez kontrowersji i wprowadzania zamętu, w zgodzie z nauką Chrystusa.

     Dokładna intencja: „O doskonałe pełnienie Woli Bożej przez papieża Franciszka poprzez Maryję, w Maryi i dla Maryi.”

     Część błagalna: 28.04. – 24.05
     (28.04. – świętego Ludwika Grignion de Montfort; 24.05. – Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana oraz NMP wspomożycielki wiernych.)
     Część dziękczynna: 25.05 – 20.06.

     NP1: Ela – Taj. Radosne, Maria Pietrzak – Taj. Światła, Renata Anna – Taj. Bolesne, eska – Taj. Chwalebne

     NP2: Wojciech – Taj. Radosne, Ania W. – Taj. Światła, Alicja M. – Taj.Bolesne, …………

     Zapraszam do Taj. Chwalebnych oraz do kolejnych grup.

 22. Witek pisze:

  Co by nie mówić – jest zamęt. Nie ma monolitu przekazu. Trudna czeka nas przyszłość. Pewnie przyjdzie nam wybierać, a ten wybór będzie trudny. Posłuszeństwo, ale komu…..,(walka z szatanem nigdy nie była łatwa, a jeszcze jak się ukrywa w owczej skórze!).
  Jezu ratuj!

 23. Krzysztof pisze:

  Podział jest co raz bardziej wyraźny. Na szczęście są kardynałowie, duchowni, którzy jutro zbierają się jutro na konferencji – „Dokąd zmierza Kościół?” ., Niebawem będziemy wiedzieć więcej, z wiarą i modlitwą słuchajmy konserwatywnych duchownych…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s