Ks. Dolindo Ruotolo: Jak kochać Kościół, kiedy widzimy w nim grzech

Ks. Dolindo Ruotolo: uderzasz w Kościół, uderzasz w Papieża, to znaczy, że uderzasz w Chrystusa

Jak radzić sobie z cierpieniem? Jakie znaczenie ma przebaczenie? Czego uczy nas ks. Dolindo? Jak kochać Kościół, kiedy widzimy w nim grzech? Joanna Bątkiewicz – Brożek, autorka książki „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo” wyjaśniała, jaki sens ma modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij” i jak ją wprowadzić w życie. ZOBACZ!

Życie księdza Dolindo to było 88 lat przybicia do krzyża, od samego urodzenia, po samą śmierć. Imię Dolindo znaczy cierpienie. To był człowiek, który urodził się świętym, ale naznaczony wielkim cierpieniem – mówiła Joanna Bątkiewicz – Brożek.

Kościół równa się Jezus. To najprostsza definicja kościoła, jaka istnieje – dodawała. Ks. Dolindo mówił: uderzasz w Kościół, uderzasz w Papieża, to znaczy, że uderzasz w Chrystusa – podkreślała.

Za kilka dni pojawi się wpis przypominający o pielgrzymce WOWIT-ów do Włoch, do Ojca Dolindo i O. Pio. Powiem tyle, że chętnych jest ok. 100 osób. Więc będą dwa autokary i dwie trasy (ale należy już wpłacać zaliczkę do biura – 200 zł). Obydwie trasy będą przez W-wę, jedna na Jasną Górę a druga na Lublin i Miejsce Piastowe. Dwóch pilotów, dwóch kapłanów, wspólne Msze św. a reszta musi być podzielona. Jadą ludzie nie tylko z naszej strony, ale na resztę szczegółów odpowiem w mailu)
We wpisie pojawią się też propozycje do Medjugorje – może my z Wowit pojechalibyśmy w sierpniu?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Ks. Dolindo Ruotolo: Jak kochać Kościół, kiedy widzimy w nim grzech

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Ks. Sławomir Kostrzewa: „Na początku 1979 r. moi rodzice dowiedzieli się, że Bóg chce obdarzyć ich kolejnym, czwartym już dzieckiem. (…) Ale ich radość trwała krótko. W tym czasie lekarze jednoznacznie zdiagnozowali chorobę mamy: stwardnienie rozsiane. Jest to nieuleczalna choroba, wiążąca się z niewyobrażalnymi cierpieniami. Wysiłek organizmu związany z narodzinami dziecka mógłby być zabójczy dla mamy. Po pewnym czasie okazało się, że jest to ciąża bliźniacza – na świat miała przyjść dwójka dzieci. A więc obciążenie organizmu miało być większe niż początkowo przewidywano. Jakby tego było mało, po pewnym czasie lekarz zdiagnozował, iż dzieci przyjdą na świat kalekie – z wodogłowiem.

  Trudno wyobrazić sobie, co musieli wówczas przeżywać moi rodzice, jak ciężka była to dla nich próba wiary. Ale ufali Bogu, polecając siebie i swoje dzieci pod opiekę Sercu Jezusowemu i Maryi, Matce Bożej. Byli gotowi przyjąć, co Bóg da. Nie czuli się władni decydować o czyimś życiu czy śmierci. Wiedzieli, że to należy do Boga. Chcieli przyjąć takie dzieci, jakie da im Bóg, bez względu na to, czy będą zdrowe, czy nie”.

 3. wobroniewiary pisze:

  24-tygodniowe dziecko przeżyło aborcję. Po godzinnym konaniu zmarło. Słowa to za mało. Oburzenie – również. To, co się wydarzyło nie zostanie odwrócone. Za późno. Do nieudanego przerwania ciąży doszło z niedzieli na poniedziałek (o czym informuje między innymi telewizjarepublika.pl), kiedy do szpitala trafiła matka wraz z teściową, by dokonać aborcji na sześciomiesięcznym płodzie

  Czytaj więcej: https://www.sosrodzice.pl/24-tygodniowe-dziecko-przezylo-aborcje-godzinnym-konaniu-zmarlo/

  • Marcin pisze:

   To nie jest plod. To zawsze bylo dziecko. Mojej kuzynce urodzila sie 6 miesieczna dziewczynka. Zyje. Jest zdrowa. Jako czlowiek mam ochote krzyczec do Boga zeby to juz zakonczyl. Zeby zakonczyl zabijanie dzieci i niech ten swiat sie skonczy. Jako czlowiek, ktory wie, ze Bogu zalezy na kazdym istnieniu blagam Go o zycie dla tych dzieci i opamietanie rodzicow.

 4. mała pisze:

  Biedna drużyna Nigerii! Władze Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej ostatnio krzywym okiem patrzą na magię.

 5. wobroniewiary pisze:

  Chociaż jeszcze trwa Wielki Post – już zapraszamy na Adwentowe Forum Charyzmatyczne do Lublina z o. Józefem Witko

  W dniach 7-8 grudnia 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Forum Charyzmatyczne, na które chcemy z radością Cię zaprosić! Forum Charyzmatyczne, to wspólne wołanie o Ducha Świętego, znani goście, uwielbienie, otwarte spotkanie ewangelizacyjne z o. J. Witko

 6. Agnieszka pisze:

  Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus. Proszę o jakieś wskazowki odnośnie pielgrzymki,gdzie można dokonać zapisu i może jest jakiś nr telefonu?

 7. Agnieszka pisze:

  Proszę o jakieś informacje odnośnie pielgrzymki do Włoch?

 8. Teodor pisze:

  Jak MATKĘ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s