O. Augustyn Pelanowski: „Nigdy nie było tak dobrze jak teraz”

Trzeba dobrze wysłuchać tej homilii, aby zrozumieć słowa zawarte w tytule wpisu i homilii.

Tak „dobrze jak nigdy” czuli się arcykapłani żydowscy, kiedy Pan Jezus umarł na krzyżu a oni myśleli, że teraz to już koniec ich kłopotów i „święty spokój” bez Jezusa Chrystusa.

Dziś jest podobnie – świat bez Boga zdaje się triumfować. Ilość niszczenia, burzenia kościołów jest zastraszająca. Dziś sprzedaje się Boga za judaszowe srebrniki w nowoczesny sposób: np. przez akcje wyprzedaży w internecie, kielichów, ornatów i całego wyposażenia burzonych świątyń.

Wielu z nas mówi „nigdy nie było tak dobrze jak teraz”. Czy aby na pewno?

A tu na potwierdzenie słów ojca Augustyna: materiał video z niszczenia kościołów,
ostatnio w styczniu 2018 w Niemczech

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

73 odpowiedzi na „O. Augustyn Pelanowski: „Nigdy nie było tak dobrze jak teraz”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  We Francji buduje się nowe meczety, a stare gotyckie kościoły są niszczone. Są puste, a ich remont jest za drogi. Dla władz samorządowych świątynie nie stanowią ani wartości religijnej, ani nawet kulturowej. Trzeba się ich pozbyć. Tak samo dzieje się niestety w Niemczech.

  Według raportu Senatu we Francji w ciągu najbliższych kilku lat zostanie wyburzonych ok. 2800 katolickich kościołów. Od 2000 r. zburzono już 18 świątyń, 242 kolejnych może zostać zniszczonych w najbliższej przyszłości.

  Katedry św. Jakuba /fr. Saint-Jacques/ w Abbeville już nie ma. Burzenie katedry św. Jakuba w Abbeville odbyło się od 13 lutego do 29 kwietnia 2013 roku.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Czy wiecie dlaczego Kościoły sprzedają ?
   Bo wiary brakuje !
   To jeden ze znaków czasu , który Chrystusa … anonsuje !

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Strzeżmy wiary !
   💤 … Włos sie jeży !!
   Czytałam kiedyś kazania Jana Taulera , a tam pośród sióstr spowiadających się była jedna , która miała objawienie czasów obecnych i wiarę jak śnieg topniejącą . Groza Jana Taulera ogarnęła , jak i wszystkich , którzy nas w historii Kościoła poprzedzali , Apokalipsę sercem czytali . Dramat tych czasów dobrze rozumieli . Oni w dzwony bili , my raczej nie bijemy , żeby nas za oszołomów nie wzięli !!!
   Rozbiórka Kościołów , które Domami Boga , to wizytówka strasznej przecież Apokalipsy !
   Wizytówka tego , któremu czas dano , by nas w Prawdzie i Miłości egzaminował , doświadczał i strofował ?… Wiarę przez sito przesiał , a plewy zostawił ?!
   Zostawił !
   Owocem czego , Domy Boże z powierzchni ziemi buldożerami usuwane , bądź w knajpy i spelunki przemieniane .
   Chichot szatana ! 💤 Bo w tę ruinę antyChryst wchodzi .
   W Liście do Tesaloniczan , święty Paweł upomina , że pierwsza głowę pokaże , „pokorna pokorą Bestya” , co za -plecami sług Bożych- powietrza nabiera , „nabyte dobra” glancuje ,
   miny przed lustrem robi … Nauczyciela imituje ! Nowe gotuje !!
   …. Niegodziwiec , w niewinne tiule zawoalowany .
   Któremu nie w smak twoja wiara .
   I Dom Boży – świadek tej wiary !

   Który Dom Boży pod młotek , następny ?!
   Boże uchowaj !
   Wiarę zachowaj !

 3. wobroniewiary pisze:

  Uczestniczmy jak najczęściej w Mszach Świętych ❤
  Czy wiesz, że:

  W godzinie twojej śmierci będziesz miał największe pocieszenie za uczestnictwo w licznych Mszach św., ponieważ każdą Mszę św., zabierasz ze sobą na sąd. One będę wstawiać się za tobą. Proporcjonalnie do gorliwości, z jaką w nich uczestniczyłeś, twoja doczesna kara w czyśćcu będzie zmniejszona. Msza św. gładzi grzechy lekkie, których nigdy nie wyznałeś na spowiedzi i Szatan w ten sposób będzie osłabiony wobec ciebie. Uczestnicząc we Mszy św., przyczyniasz się do najbardziej skutecznej pomocy duszom czyśćcowym. Jedna Msza św., w której uczestniczyłeś w czasie życia ma większe znaczenie niż wiele innych ofiarowanych za ciebie po śmierci. Uczestnicząc we Mszy św., zostaniesz uwolniony od wielu niebezpieczeństw, nieszczęść, których w przeciwnym wypadku nie mógłbyś uniknąć. Każda Msza św. przyczynia się do twojej chwały w niebie. Przez każdą Mszę św. będziesz mógł skrócić cierpienia dusz czyśćcowych, które czekają, byś za nie się modlił. Uczestnicząc we Mszy św. otrzymasz błogosławieństwo kapłana, a zatem błogosławieństwo Boga, który jest w Niebie.
  Podczas Mszy św. klękasz pośród legionów aniołów, którzy z uszanowaniem obecni są na Mszy św. Błogosławieństwo Boga zabierasz ze sobą z Mszy św., również dla twoich spraw ziemskich.

  Fragmenty orędzi Jezusa i Maryi – s. Maria Natalia, Węgry (1936-1988)

 4. mała pisze:

  Kościół przegrał z węglem brunatnym. Zabytkowa katedra została wyburzona przez koncern RWE

  Latami Nadreńczycy walczyli przed sądami z wizją kopalni odkrywkowych Garzweiler II. Bezskutecznie. Trybunał Konstytucyjny w Karlsruhe zadecydował, że kopalnia ma powstać. W konsekwencji wieś Erkelenz-Immerath powoli znika z powierzchni ziemi, a wraz z nią zniknęła zabytkowa katedra Św. Lamberta.

  Protesty nie zdały się na nic. Zwyciężył gigant energetyczny RWE i węgiel brunatny. Kościół zbudowany w stylu neoromańskim, został wyburzony na tle protestów mieszkańców i ekologów

  https://wpolityce.pl/swiat/375850-kosciol-przegral-z-weglem-brunatnym-zabytkowa-katedra-zostala-wyburzona-przez-koncern-rwe-wideo

 5. mała pisze:

  Rzeczywiście nigdy nie było tak dobrze jak teraz 😦

  W związku z niebywałym wzrostem zaburzeń psychicznych wśród dzieci, planowane jest wprowadzenie rządowego programu mającego ograniczyć zjawisko, informuje „Dziennik Gazeta Prawna”

 6. Jacek pisze:

  Chyba nikt myślący już nie ma wątpliwości,
  że zbliżamy sie do końca cywilizacji.
  Tym bardziej uczestniczenie w Mszach,
  jest dla nas lekarstwem dla Duszy.
  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 7. wobroniewiary pisze:

  Kiedyś abba Makary szedł z braćmi drogą w Egipcie i usłyszał chłopca, który mówił do swojej matki: “Matko, pewien bogacz kocha mnie, ale ja go nie cierpię; a pewien biedak nie znosi mnie, a ja go kocham”. Na te słowa zdumiał się abba Makary, a bracia go pytali: “Cóż jest w tych słowach takiego, ojcze, że się zdumiewasz?” Starzec im odpowiedział: “Zaprawdę, bracia, Pan nasz jest bogaty i miłuje nas, a my nie chcemy Go słuchać; a wróg nasz diabeł jest nędzarzem i nienawidzi nas, my zaś kochamy jego nieczystość”. 1 Apo 24(477)

 8. Dorota pisze:

  Błagam i prosze o modlitwę za duszę mojej znajomej która zmarła wczoraj była osobą bardzo trudną

 9. Małgorzata pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej córki ,która ma zaburzenia depresyjne i myśli samobójcze . Jezus , Maryja , Józefie Świety ratujcie !!

  • Dorota pisze:

   +++ Jezu zajmij sie tym ty

  • Robert pisze:

   +++

  • tu MariaPietrzak pisze:

   +++

  • Bogumiła pisze:

   Małgorzato oczywiście się pomodliłam za Twoją córkę. Mam nadzieję, że jest pod opieką dobrego psychiatry? Polecam Ci też zgłębić wiedzę o florze bakteryjnej w jelicie człowieka. Zrób córce badania w Poznaniu w Centrum Medycznym VitaImmum flory bakteryjnej. Bardzo często zaburzenia psychiczne są spowodowane brakiem odpowiedniej ilości i jakości dobrych bakterii w jelitach. W stanach depresyjnych powinno się przyjmować probiotyk Sanprobi Barrier (żółte pudełko).
   Oczywiście w pierwszej kolejności idźcie do dobrego psychiatry. Depresja jest uleczalna całkowicie.
   Niech Was Bóg błogosławi+ ❤

   • wobroniewiary pisze:

    A ja zacytuję ks. Macieja Bagdzińskiego z naszych rekolekcji nad morzem. Podchodziliśmy do ks. mówiąc z jakich chorób chcemy być uzdrowieni, gdy jedna osoba wymieniła depresję, to ks. Maciej wykrzyknął: depresja to zniewolenie a nie choroba.
    Lekarz potrzebny ale przede wszystkim modlitwa uwolnienia.
    Zresztą ta osoba jak zechce to sama o tym napisze.

    • robb pisze:

     Ksiądz to też człowiek i może się mylić i moim zdaniem mocno się myli.Tylko Pan Bóg jest Wszechwiedzący.

  • Bogumiła pisze:

   Polecam prelekcję ks. Krzysztofa Grzywocza. Wiele można zrozumieć.

   • Monika pisze:

    Księża egzorcyści polecają słuchać księdza Krzysztofa Grzywocza ale to nie dziwne, bo to prawdziwy autorytet od depresji a jest naprawdę dobry i bardzo pomocny, warto słuchać jego nagrań – są dostępne dla wszystkich. Podaje On przykłady naprawdę wielkich Świętych, którzy cierpieli na depresję, np. Święty Jan od Krzyża – okazuje się, że dość często to idzie w parze, świętość i depresja. Tłumaczy jak postępować właściwie z osobami depresyjnymi.

    • wobroniewiary pisze:

     Którzy księża? Można prosić o konkret?
     Zawsze warto podeprzeć się źródłem 😉

    • Monika pisze:

     Przykład? Ksiądz egzorcysta, Karmelita Bosy, Ojciec Wojciech Twardzik.

    • Monika pisze:

     Jeśli ktokolwiek kiedyś poszukiwał dobrych informacji z pierwszej ręki, z najlepszego źródła czyli z Kościoła, na temat depresji, to nie mógł nie natknąć się na księdza Krzysztofa Grzywocza w tym akurat temacie. Księża, w tym księża egzorcyści, tym bardziej polecają ten znany autorytet, jeśli chodzi o depresję.

    • ANNA pisze:

     Ks.Krzysztof Grzywocz również był egzorcystą.

    • wobroniewiary pisze:

     Dziękuję, nie wiedziałam, wolałam zapytać 😉

    • Monika pisze:


     „Ludzie depresyjni są prorokami naszych czasów.”
     „Szanujmy tych ostatnich proroków naszych czasów, zrozummy ich przesłanie: jaka otchłań, jaka strata. To często nie jest ich strata, to często jest nasza strata. To są często ludzie święci, którzy to niosą, właśnie, żeby ci pokazać: popatrz, ile w tobie jest straty, to jest twój smutek, nie mój. To są ludzie święci, bo Pan Bóg wie, że tylko święci uniosą, jak Faustyna, jak Jan od Krzyża, Edyta Stein, brat Albert. Pan Bóg wie, że tylko święci uniosą. Ale oni pokazują nam nasze pustki, nasze smutki, nasze źródła smutku większe od źródeł radości. „Nie leczmy” zbyt szybko tych ludzi, zrozummy ich przesłanie a jeżeli leczmy ich to przy okazji leczmy siebie, nasze ułudy, że można żyć bez Boga, człowiek jest istotą mistyczną albo jest nieżywy, albo jest dzieckiem na Łonie Ojca albo jest chory na chorobę sierocą, bez wyjątku.”

     Na koniec ksiądz Krzysztof przytoczył wzruszający do łez, przepiękny wiersz pana profesora Kazimierza Dąbrowskiego.

     ks. Krzysztof Grzywocz – O samotności – serce i nerki https://www.youtube.com/watch?v=W5NSuaBzaGY

  • babula pisze:

   +++
   Panie Jezu zanurzam ją w Twojej Najdrogocenniejszej Krwi!

   • Jo pisze:

    Monika, wlasnie przeczytalam, ze ten ksiadz zginal w Alpach ???, a teraz sobie uswiadomilam ze pare lat temu wysluchalam jego nagran o depresji, zapomnialam nazwiska tego ksiedza. O mamo, lece sie za niego pomodlic. Jego slowa byly i wciaz sa jak oklad na rany, pamietam, ale wtedy dostalam zakaz rozpowszechniania jego nagran.

 10. agicam pisze:

  +++

 11. Helena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach.

 12. Ela pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 13. tu MariaPietrzak pisze:

  Wielkopostne biadanie … Biada mi , jeślim bez skruchy…

  „Jeden z mistyków opisywał , jak wygląda ksiądz , który odprawia Mszę świętą w stanie grzechu ciężkiego i przyjmuje Komunię świętą .
  Biała Hostia zamienia sie w czarną .
  – mówi ksiądz Piotr Glas w wywiadzie ns łamach marcowego numeru Egzorcysty .

  Dramat świętokradzkiej Komunii potwierdza święty Julian Eymard , pisząc , że chrześcijanin , który w stanie grzechu śmiertelnego przyjmuje Komunię , tym samym rzuca Pana Jezusa pod stopy króla swego serca , szatana , skazując Go na powtórną Mękę i krzyżowanie . Jak zatem może wyglądać taka Hostia ? … czarno !
  Jak piekło , które zapanowało nad Niebem białej Hostii . Nad Jezusem , który nie tego się spodziewał zstępując z Wysokiego Nieba .
  Mało się dzisiaj mówi o Eucharystii , jeszcze mniej o wynagradzaniu , mimo stulecia Fatimy , więc choć tak krótka refleksja pod wpływem lektury Egzorcysty .
  Może jakiś Franciszek usłyszy albo Hiacynta … może za kogoś ofiaruje , kogoś uratuje , a na pewno ulgę przyniesie Bogu , w Hostii Ukrytemu , miłości naszej spragnionemu .
  💜
  Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty w najgłębszej pokorze cześć Ci oddaje i ofiaruję Ci Najdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego na Ołtarzach całego świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętności, którymi On jest obrażany. Przez nieskończone zasługi Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Marii proszę Cię o nawrócenie biednych grzeszników.
  ….
  O nasze własne nawrócenie !

 14. marta21 pisze:

  We wszystkich intencjach+

 15. Bogna pisze:

  Jim Caviezel,

  aktor grający główną rolę w słynnej „Pasji” Mela Gibsona podczas spotkania ze studentami zachęcił do rezygnacji z narracji prowadzonej przez „współczesny świat” w drodze do świętości. Jednocześnie dał świadectwo swojej wiary.

  – Nie zostaliście stworzeni żeby się „wpasować”, moi bracia i siostry. Narodziliście się żeby się postawić. Odłączcie się od zdeprawowanego pokolenia. Bądźcie święci. Niech was Bóg błogosławi! – tymi odważnymi słowami Jim Caviezel zwrócił się do studentów zebranych na kampusie uniwersyteckim Steubenville w stanie Ohio. Spotkanie dotyczyło promocji filmu „Paweł – apostoł Chrystusa”, w którego obsadzie znalazł się amerykański aktor.

  Caviezel w stanowczych słowach podkreślił, że chrześcijaństwo to nie tylko piękne śpiewy i wrażliwe, czułe słowa. Być chrześcijaninem to wziąć udział w nieustannej walce, w której stawką jest życie wieczne. – Jesteśmy w stanie wojny z największym wrogiem, jaki kiedykolwiek zaatakował człowieka (…) jeżeli ją przegramy, historia oceni nas jako tych, którzy mając najwięcej do stracenia zrobili najmniej żeby temu zapobiec.

  Aktor zwracał się do studentów, świadom że szczególnie w dzisiejszych czasach poddani są nieustannym atakom za strony politycznej poprawności, kulturowego marksizmu, wszechobecnej seksualizacji i innych zgubnych wynalazków rewolucji 68’, która opanowała uniwersytety.
  – Teraz jest najwyższy czas aby zadać sobie pytanie, czy nadal cieszymy się wolnościami danymi nam przez naszych ojców założycieli? Każde pokolenie amerykanów musi znać smak tej wolności, nie aby robić to „co mi się podoba” ale mieć prawo do zrobienia tego co słuszne – zaznaczał aktor.

  Zdaniem Caviezela, film „Paweł – apostoł Chrystusa” będzie miał podobną wymowę oraz równie potężne przesłanie co „Pasja”. Przewodnim tematem filmu ma być „miłość i przebaczenie”.
  Miłość – mówił aktor – jest źródłem odwagi. – Miłość wyzwala odwagę w każdym z nas, w każdej osobie w każdym czasie. Paweł był iskrą, która zapaliła płomień prawdziwej rewolucji – rewolucji miłości – konkludował aktor, dostając owacje na stojąco.

 16. wobroniewiary pisze:

  Podmieniłam link do kazania, bo tu jest całe dłuższe, a druga połowa – jak zwykle ciekawsza 😉

 17. mała pisze:

  Bardzo ważne
  „Mamy do czynienia z procesem, który jest bardzo trudny do uchwycenia i zdiagnozowania. Znamionuje go rozwój czegoś pośredniego między pszenicą a kąkolem. Niepostrzeżenie dochodzi do zmutowania tożsamości poszczególnych jednostek i konkretnych wspólnot w tradycyjnych Kościołach chrześcijańskich, a gorzkie tego owoce nie są nam jeszcze znane. Nie da się więc zastosować zasady: „po owocach poznacie ich” i wydać jednoznaczną opinię. Zadanie nie jest łatwe do wykonania nawet wówczas, gdy już widać zły wpływ przenikania zmutowanych treści do naszych serc i wspólnot. (…)
  Jesteśmy u początku rozeznawania tego bardzo złożonego zjawiska religijnego, jakim jest przenikanie w nasz Kościół, w niektóre nasze wspólnoty i środowiska, dziwnych zachowań, postaw, obrzędów, także nauczania, które są obce naszej duchowości i destrukcyjne dla tożsamości naszej wiary. Potrzeba rzetelnego rozeznania wszystkiego, także przyczyn szybkiego rozwoju tego procesu, wypracowania kryteriów oceny, solidnych diagnoz i opinii, aby z cierpliwością i skutecznie naprawić powstałe szkody, uporządkować i rozwinąć rzetelną formację duchową, wskazać drogi właściwego rozwoju konkretnych wspólnot. Chcę przy tym bardzo mocno podkreślić, że nie zamierzamy nikogo piętnować, ani stygmatyzować”.

  http://episkopat.pl/bp-czaja-jestesmy-u-poczatku-rozeznawania-rozmowa-o-pentekostalizmie-i-pentekostalizacji/

 18. wobroniewiary pisze:

  Dziś o 18.15 i o 21.30 w Radio Maryja i o 18.15 w TV TRWAM Rozmowy niedokończone z ks. Sławomirem Kostrzewą: Zjawiska współczesnej kultury masowej niszczące rodzinę

  Linki: http://tv-trwam.pl/na-zywo
  http://www.radiomaryja.pl/

  • Zinka pisze:

   Dziękuję Kochana za tą informację ❤.
   Chętnie Go posłucham ☺.

  • mała pisze:

   Trzeba posłuchać 😉

   • Zinka pisze:

    Oglądałam audycję w Telewizji Trwam z księdzem Sławomirem , wraz z moją drugą połówką . Mąż bardzo pochlebnie wyrażał się o tym kapłanie (widział go po raz pierwszy w życiu ) , że jest bardzo elokwentny , rzeczowy , potrafi zainteresować widza .Na koniec dodał : ” będę słuchać Rozmów Niedokończonych w Radiu Maryja , bo przypadł mi ten ksiądz do gustu „. Mi już dawno przypadł do gustu i też będę słuchać ☺

    • wobroniewiary pisze:

     A mnie ucieszył tel. Dorotki Lenczewskiej, niedługo się z nią spotkam. To żona brata Alicji, wspaniała żona, opiekuje się leżącym obłożnie chorym mężem, opiekuje się nim jak Twój mąż Tobą ❤

    • Zinka pisze:

     Rzeczywiście telefon pani Dorotki – to taka Perełka tego programu ☺❤ .

 19. Bogumiła pisze:

  I jeszcze koniecznie przyjmijmy te słowa ojca Augustyna Pelanowskiego! To kazanie zmieni skruszy nasze serca!

 20. mała pisze:

  Święty Piotr z Alkantary powiedział: Nie szukaj objawień, cudów, ani nadzwyczajności, a raczej tego co mówi Pan i czego naucza w swojej Ewangelii objawionej przez Kościół. W tym kontekście Pan Jezus powiedział wyraźnie: Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien (Mt 10, 38)

 21. mała pisze:

  Polscy księża biskupi wspierają inicjatywę papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”; W piątek i sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu w wielu kościołach na całym świecie będzie możliwość adoracji i spowiedzi przez całą dobę – powiedział PAP rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.

  • Kaska pisze:

   ,,Strona internetowa niemieckich biskupow seksualizuje nowy watykanski znaczek pocztowy przedstawiajacy Zmartwychwstalego”. Mowa o stronie katolish.de – stronie konferencji episkopatu Niemiec (tak mi sie wydaje – doslownie o Konferencji niemieckich biskupow katolickich). Jakis anonimowy autor zamiescil tam informacje o wydaniu znaczka przez Watykan z okazji nadchodzacych Swiat i skomentowal, ze umiesniony Zbawiciel moglby przyprawic niektore kobiety o szybsze bicie serca, przedstawia wedlog autora ,,wypakowanego” Jezusa. Niektorzy komentuja, ze wpisuje sie to w pojawiajace sie, a nie blokowane przez biskupow niemieckich nowe nauczanie na temat seksualnosci i malzenstwa.

  • Zinka pisze:

   Dziękuję Ci Ewuniu , że zamiescilaś tę relację z Mszy świętej o Uzdrowienie , którą sprawował między innymi ojciec Witko . W swym kazaniu , kapłan ten powiedział bardzo ważne słowa . Oto cytat :
   ,, Najtrudniejszą pokutą czy też umartwieniem jest miłość .Miłość , która każe nam kochać tych , którzy często nas ranią , krzywdzą czy też sprawiają że się źle w ich otoczeniu czujemy .Lecz jeśli przezwyciężymy tą niechęć , złość i gniew . Jeśli mimo wszystko , nie rezygnujemy . To to jest najdoskonalsza pokuta . To jest otwarcie się na Ducha Świętego , który jest miłością ” .
   Piękne słowa , które uważam trzeba wprowadzić w czyn . Bardzo mnie one poruszyły ☺ .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s