O. Augustyn Pelanowski OSPPE: Oblubieniec i moloch. Posłuchajmy i wynagradzajmy!

Bardzo bym chciała, aby jak najwięcej osób odsłuchało tę homilię. To jest bardzo mocna homilia – niszczenie świątyń (kościołów) i świątyń Ducha Świętego czyli naszych ciał, zwłaszcza dzieci, ich wykorzystywanie – seksualne, fizyczne, materialne, zabijanie przez aborcję….

Moloch – bóstwo kananejskie. Nazwa wywodzi się od hebr. מלך „Melek” – król, bóg., (gr. Molóch). Identyfikowany z Adramelechem. Tak jak jemu, Molochowi miano składać ofiary z dzieci.

Posłuchajmy

A następnie wynagradzajmy:

Adoracja on-line
Transmisja z kościoła Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku

Wykonując swoje codzienne obowiązki, ofiaruj je jako modlitwę w zjednoczeniu z Chrystusem, którego w tym samym czasie ktoś adoruje w kościołach i kaplicach naszej Diecezji.

„Dziś adoracja nocna. Nie mogłam brać udziału w niej z powodu słabego zdrowia, jednak nim zasnęłam, łączyłam się z siostrami adorującymi. W godzinie od czwartej do piątej nagle zostałam zbudzona, usłyszałam głos, abym wzięła udział w modlitwie z tymi osobami, które teraz adorują. Poznałam, że jest wśród adorujących dusza, która się za mnie modli. Kiedy się pogrążyłam w modlitwie, zostałam w duchu przeniesiona do kaplicy i ujrzałam Pana Jezusa wystawionego w monstrancji; na miejscu monstrancji widziałam chwalebne oblicze Pana i powiedział mi Pan: co ty widzisz w rzeczywistości, dusze te widzą przez wiarę. O, jak bardzo mi jest miła ich wielka wiara. Widzisz, że choć na pozór nie ma we mnie śladu życia, to jednak w rzeczywistości ono jest w całej pełni i to w każdej Hostii zawarte; jednak abym mógł działać w duszy, dusza musi mieć wiarę. O, jak miła Mi jest żywa wiara.” (św. s. Faustyna Kowalska, Dzienniczek, nr 1421)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „O. Augustyn Pelanowski OSPPE: Oblubieniec i moloch. Posłuchajmy i wynagradzajmy!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Sylwia pisze:

  Proszę o modlitwę za 17-letnią Alicję, która dziś w Lublinie miała wypadek samochodowy i walczy o życie. Maryjo, przez Twoje Niepokalane Serce zawierzamy ją Bogu.

 3. AnnaSawa pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego męża. Jutro rano będzie poddany zabiegowi kardiowersji. Serdeczne Bóg zapłać.

 4. tu MariaPietrzak pisze:

  Po odsłuchaniu ….
  💤 Widzieć obecny czas i nie grzmieć , to dopiero grzechów grzech !

  💤 Widzieć obecny czas i nie osunąć się na kolana , to łaska światła , zmarnowana !

  💤💤💤💤
  / „Każdego dnia pamiętaj, że Ten, kto daje ci ranek, nie obiecuje wieczoru, a dając ci wieczór, nie obiecuje ranka”.
  Stąd każdego dnia tak żyj, jakby miał on być ostatni w twoim życiu.
  / bp Józefa Sebastiana Pelczara – O lenistwie duchowym .( z sieci )

 5. Bogumiła pisze:

  We wszystkich intencjach:
  +++

 6. kazik pisze:

  We wszystkich intencjach:
  +++

 7. Renata Anna pisze:

  To my zabijamy Kościół

 8. eska pisze:

  Ja właśnie odsłuchałam.
  W odniesieniu do słów z ostatnich minut o wulkanie na Islandii, przypomniało mi się, że niedługo (bo w marcu) w Irlandii ma być referendum dotyczące zmiany prawodawstwa, a konkretnie w sprawie usunięcia zakazu aborcji. To ten sam region Europy, co Islandia, nazwa też podobna, stąd moje skojarzenia. Oby nie było tak, że nowelizacja prawa zostanie zatwierdzona, a Bóg odpowie poprzez wulkan…

  +++
  w tej właśnie intencji
  oraz we wszystkich tutaj polecanych

  • wobroniewiary pisze:

   A ja przypomnę, że w naszej blogowej Nowennie Pompejańskiej – dziś mamy ostatni dzień części błagalnej a od jutra jest część dziękczynna i modlitwa:

   1) Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego
   2) część Różańca św.
   3) Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

   4) Królowo Różańca Świętego, módl się za nami! – 3x

 9. wobroniewiary pisze:

  Nabożeństwo trzech Zdrowaś Maryjo

  Nie ma większego nieszczęścia niż grzech śmiertelny. Trzeba się go obawiać i unikać go bardziej niż wszelkich nieszczęść doczesnych. Ustrzeżenie się grzechu śmiertelnego jest pierwszym i bezpośrednim celem poniższego nabożeństwa. Polega ono na odmawianiu rano i wieczorem trzech Zdrowaś Maryjo: pierwszego ku czci Potęgi jaką Matka Boża otrzymała od Boga Ojca, drugiego – Mądrości od Syna Bożego i trzeciego – Miłosierdzia od Ducha Świętego. Poprzez ich odmawianie uzyskuje się nie tylko łaskę wytrwania w dobrym aż do końca, to jest łaskę szczęśliwej śmierci, ale także łaskę zachowania czystości i nabycia cnót oraz łask, jakich dla siebie potrzebujemy.

  Trzy Zdrowaś Maryjo należy odmawiać rano i wieczorem, najlepiej zaraz po wstaniu, aby uprosić sobie opiekę Matki Niebieskiej. Wieczorem – przed samym udaniem się na spoczynek. W ten sposób spędzimy dzień i noc pod opieką Matki Najświętszej. Co do usposobienia wewnętrznego – doskonałe spełnienie tej praktyki wymaga, żeby myśleć o Trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej i żeby każdej z nich dziękować za przywileje udzielone Najświętszej Pannie. Błagać tę dobrą Matkę by nam wyjednała pomoc Ojca, Syna i Ducha Świętego w życiu i przy śmierci.

  Zdrowaś Maryjo dobrze odmówione, to jest z uwagą i pobożnością jest według świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki; jest młotem, który go miażdży; jest uświęceniem duszy, weselem Aniołów, pieśnią wybranych, „hymnem Nowego Przymierza”, pociechą Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej.

  Po Zdrowaś Maryjo należy odmówić z całą gorącością ducha i z żywym pragnieniem, by prośba nasza była wysłuchana, ten krótki akt strzelisty:
  „O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

  Skuteczność tego nabożeństwa powinna skłonić wszystkich czcicieli Matki Bożej, do jego szerzenia.

  Z Dzienniczka św. siostry Faustyny:
  Dzień Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. W czasie Mszy św. usłyszałam szelest szat i ujrzałam Matkę Najświętszą w dziwnej, pięknej jasności. Szata Jej biała z szarfą niebieską — która mi powiedziała: Wielką mi radość sprawiasz, kiedy wielbisz Trójcę Św. za udzielone mi łaski i przywileje — i znikła zaraz. (Dz. 564)

  • wobroniewiary pisze:

   Rozpocznijmy tę modlitwę, kto jej jeszcze nie odmawia, dziś – we wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto

   20 lutego – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA I HIACYNTY MARTO
   Franciszek Marto urodził się w miejscowości Aljustrel, w parafii Fatima, 11 czerwca 1908 r. Jego siostra Hiacynta Marto urodziła się w tej samej miejscowości 11 marca 1910 r. Wychowując się w ubogiej rodzinie poznali Boga i Matkę Boską, i nauczyli się Ich wielbić. W 1916 r. trzy razy widzieli Anioła, a w 1917 r. sześć razy Najświętszą Dziewicę Maryję, którzy wzywali ich do modlitwy i pokuty za odkupienie grzechów, aby uzyskać nawrócenie grzeszników i pokój na świecie. Oboje chcieli natychmiast i ze wszystkich sił sprostać temu wyzwaniu. Rozpaleni coraz żarliwszą miłością do Boga i dusz, pragnęli tylko modlić się i cierpieć, tak jak o to prosili Anioł i Dziewica Maryja. Franciszek zmarł 4 kwietnia 1919 r., a Hiacynta 20 lutego 1920 r. 13 maja 2000 r. papież Jan Paweł II przybył do Fatimy i po raz pierwszy w dziejach Kościoła beatyfikował tak małe dzieci, które nie były męczennikami. 13 maja 2017 roku w 100. rocznicę objawień papież Franciszek kanonizował Fatimskich Pastuszków Franciszka i Hiacyntę w czasie pielgrzymki do Fatimy.

   http://www.sekretariatfatimski.pl/691-wspomnienie-liturgiczne-fatimskich-pastuszkow

  • duszyczka pisze:

   Mój syn-nastolatek ok. 2 lata temu któregoś dnia miałi bunt, skończyło się to tym, że opuścił Mszę św. w ważne święto kościelne.Gdy spokorniał i przyznał się do błędu zaproponowałam mu właśnie tą modlitwę Trzech Zdrowaś Maryjo, którą do dziś odmawia rano i wieczorem. Wierzę mocno, że Maryja będzie chronić moje dziecko przed złym wpływem toksycznych ludzi, od nieszczęścia jakim jest grzech śmiertelny.

 10. wobroniewiary pisze:

  20 lutego – wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto. NMP powiedziała do św. Hiacynty w Fatimie: najwięcej dusz trafia do piekła przez grzechy nieczyste.

  BÓG NIE ZLECIAŁ Z TRONU DO NASZEGO POZIOMU I MUSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE OPRÓCZ MIŁOŚCI I MIŁOSIERDZIA JEST JESZCZE I SPRAWIEDLIWOŚĆ BOŻA!

  Powrót do życia zgodnego z Dekalogiem i zawierzenie rodzin Maryi, Królowej Rodzin może być dla wielu rodzin w rozsypce ostatnią deską ratunku.

  Grzechy nieczystości, materializm, odrzucenie królowania Boga – to tylko niektóre z wielu furtek, którymi zło niszczy rodziny w Polsce.

  Grzechy pychy, narkomanii, pornografii, alkoholizmu i grzech detronizacji Boga, który jest tylko dobrym kumplem i zawsze okaże swe miłosierdzie mówiąc „rób co chcesz bo ja cię kocham i wszystko ci wybaczę”. A gdzie bojaźń Boża? Ludzie idą w największe grzechy i myślą, że wszystko OK.

  NMP powiedziała do św. Hiacynty w Fatimie: najwięcej dusz trafia do piekła przez grzechy nieczyste.

  Homilia wygłoszona podczas Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Obrzycku, 13 maja 2016 r.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/05/14/ks-kostrzewa-kanaly-zla-w-naszych-rodzinach/

 11. MariaPietrzak pisze:

  „Człowiek nie dlatego żyje, że się urodził, tylko dlatego się rodzi, że żyje.”
  / Dr Wanda Półtawska

  Niech ta wiadomość niezwykłej Polki, matki, lekarza i przyjaciółki św. Jana Pawła II będzie ważnym znakiem dla polityków, aby nie odwlekali potrzeby wprowadzenia pełnej ochrony życia do polskiego prawa. http://www.wicipolskie.org/?p=30405

 12. wobroniewiary pisze:

  Kochany o. Jerzy Garda 🙂
  Zadzwonił, dowiedział się, że jestem chora, nie wychodzę z domu, nie byłam w kościele z powodu chorej nogi i właśnie jedzie do mnie, (wpadł do mego miasta na krótko), i jedzie, aby mnie pobłogosławić, pomodlić się o zdrowie dla mnie.
  Ojciec Jerzy zawsze pamięta też o Czytelnikach WOWiT-u
  Bogu niech będą dzięki za tego kapłana ❤

  • Ada pisze:

   najgorsze, że tak mało ludzi reaguje. a lekarze i pielęgniarki (niestety większość), to normalnie jak hieny czyhające na dzieci i ich rodziców, rodzice traktowani lekceważąca, nazywani dziwakami, zgłaszani do mopsu, zastraszani, itp. i to w imię demokracji i wolności. jaka to wolność?

 13. Maria pisze:

  W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka z 4 lutego zapraszamy i zachęcamy do postu o chlebie i wodzie w piątek (23 lutego).
  Papież poprosił by tego dnia modlić się pościć w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

  http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/post-o-chlebie-i-wodzie-w-piatek-409e.html

 14. Maria pisze:

  Papież Franciszek ogłosił dzień 23 lutego dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W czasie spotkania na niedzielnej modlitwie Anioł Pański wezwał, aby do tej inicjatywy przyłączyli się też ci, którzy nie są katolikami i chrześcijanami.
  – W obliczu tragicznego przedłużania się konfliktów w różnych częściach świata zachęcam wszystkich wiernych do udziału w specjalnym dniu modlitwy i postu w intencji pokoju – 23 lutego, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu – zwrócił się papież do wiernych w Watykanie.

  „Ofiarujemy go szczególnie w intencji ludności Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego” – dodał Franciszek. Zaprosił także osoby, które nie są katolikami i chrześcijanami, aby przyłączyły się do jego inicjatywy w sposób, jaki uznają za „najbardziej stosowny”.

  „Nasz Niebieski Ojciec zawsze słucha swych dzieci, które wołają do Niego w udręce i cierpieniu” – podkreślił papież. Przywołał słowa psalmu: „Podtrzymuj złamanych na duchu i opatrz ich bolesne rany”.

  „Zwracam się z żarliwym apelem o to, byśmy i my usłyszeli to wołanie i by każdy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadał sobie pytanie: Co mogę uczynić dla pokoju” – wezwał papież.

  „Oczywiście możemy się modlić, ale nie tylko: każdy może konkretnie powiedzieć nie przemocy” – wskazywał Franciszek.

  „Przyłączam się do orędzia biskupów i wyrażam me uznanie oraz zachętę dla różnych działań kościelnych, które na wiele sposobów promują i wspierają życie, zwłaszcza dla Ruchu dla Życia” – powiedział.
  http://telewizjarepublika.pl/papiez-23-lutego-dniem-modlitwy-i-postu-w-intencji-pokoju,60192.html

 15. Pingback: O. Augustyn Pelanowski OSPPE: Oblubieniec i moloch. Posłuchajmy i wynagradzajmy! | Biały, bardzo biały

 16. Pingback: 20 lutego – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA I HIACYNTY MARTO | Biały, bardzo biały

 17. Ehmm pisze:

  Posłuchajcie. Krótkie ale bogate w treści. Młot na fałszywych proroków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s