Rekolekcje Wielkopostne z ks. Piotrem Glasem: podejmij walkę z szatanem!

„Co jest twoim lękiem?
Czego boisz się, gdy zostajesz sam na pustyni?
Odkryj ten strach w rzeczywistości swojego życia i podejmij walkę! – mówi ks. Piotr Glas w pierwszym odcinku rekolekcji „Niepokonani. Walcz i zwyciężaj!”

Następny odcinek – za tydzień

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Rekolekcje Wielkopostne z ks. Piotrem Glasem: podejmij walkę z szatanem!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowa książka ks. Piotra Glasa: Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu

  Codziennie toczy się walka o każdego z nas niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. Dopiero gdy po tamtej stronie zobaczymy swoje życie, to dowiemy się, jak wiele zawdzięczamy tej niebiańskiej pomocy.
  Jedno jest jednak pewne: nie wolno nam się wpatrywać w ciemność i nią fascynować.
  KS. PIOTR GLAS

  Kapłan, który wielokrotnie stawał twarzą w twarz z demonem, nie ma wątpliwości, że w każdej minucie naszego życia toczy się walka o zbawienie. Czy staniemy po stronie Boga i Maryi czy też damy się uwieść tylko pozornie atrakcyjnemu złu?
  W rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim KS. PIOTR GLAS zachęca nas, by wyzwolić się z własnych słabości, uzdrowić z grzechu oraz zniewoleń i podjąć trudną walkę o szczęście wieczne. Słynny rekolekcjonista, który podczas Wielkiej Pokuty na Jasnej Górze odmówił modlitwę o uwolnienie Polski spod mocy ciemności, bierze do ręki Dekalog i proponuje, by stał się on naszą mapą na drodze do Boga

  http://www.esprit.com.pl/560/Dekalog.html

 3. Anna pisze:

  Modlitwa za Kapłanów:

  Duchu Święty, Duchu Mądrości, prowadź kapłanów;
  Duchu Święty, Duchu Światłości, oświecaj kapłanów;
  Duchu Święty, Duchu Czystości, uświęcaj kapłanów;
  Duchu Święty, Duchu Mocy, wspieraj kapłanów;
  Duchu Święty, Duchu Boży spraw, by kapłani ożywieni
  i umocnieni Twoją łaską, nieśli słowo prawdy
  i błogosławieństwo pokoju na cały świat.
  Niech ogień świętej miłości rozpala ich serca,
  by w płomieniach tej miłości oczyszczali i uświęcali dusze.
  Duchu Święty, powierzamy Ci serca kapłańskie;
  Ukształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Amen.

 4. wobroniewiary pisze:

  Zapytała go: ” Po ile sprzedajesz jajka? ‚ ‚
  Stary sprzedawca odpowiedział: – ” 0. 5 zł /- jajko, proszę pani. ”
  Powiedziała do niego: ” Wezmę 6 jajek za 2,50 – albo sobie pójdę. ‚ ‚
  Stary sprzedawca odpowiedział: – ” Weź je po cenie, jaką chcesz. Być może, to dobry początek, ponieważ nie byłem w stanie sprzedać nawet jednego jajka dzisiaj. ”

  Wzięła jajka i odeszła, czując, że wygrała. Dostała się do swojego eleganckiego samochodu i poszła do eleganckiej restauracji ze swoją przyjaciółką. Tam, ona i jej przyjaciel, zamówili, co im się podobało. Zjedli trochę i zostawili dużo z tego, co zamówili. Potem poszła zapłacić rachunek. Rachunek kosztował ją 140zł /-. dała 150 zł- i poprosiła właściciela restauracji o zatrzymanie reszty.

  Ten incydent mógł być całkiem normalny dla właściciela, ale bardzo bolesny dla biednego sprzedawcy jajek.
  Chodzi o to, że dlaczego zawsze pokazujemy, że mamy moc, kiedy kupujemy od potrzebujących?!! ….I dlaczego jesteśmy hojni dla tych, którzy nawet nie potrzebują naszej hojności?

  Kiedyś czytałem gdzieś:
  Mój ojciec kupował proste rzeczy od biednych ludzi po wysokich cenach, mimo, że ich nie potrzebował. Czasami nawet płacił za nie ekstra. Martwiłem się tym aktem i zapytałem go dlaczego on to robi?
  Wtedy mój ojciec odpowiedział: ….”to jest miłosierdzie pełne GODności, moje dziecko”

  • Jacek pisze:

   Wielu ludzi lubi żyć na pokaz, a empatii prawdziwej w nich zero.
   Bo cóż znaczy obnoszenie się z serduszkami ,
   gdy wspiera się tylko odrobinę dobra,
   a reszta idzie na służbę złu.
   Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 5. wobroniewiary pisze:

  Polecam bardzo dobry artykuł

  Apostoł Narodów spogląda na to wszystko z nieba ze smutkiem, o ile w niebie można się smucić. Wszak w Liście do Rzymian pisał z ubolewaniem: „Mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (1,27). Ale dziś mamy „teologię homoseksualną” (niestety, istnieje coś takiego), która „wytłumaczy” na przykład, że w zacytowanym fragmencie chodzi o seks perwersyjny, a nie o pełne miłości, odpowiedzialne relacje homoseksualne.

 6. mała pisze:

  Emerytowany biskup Salzburga Andreas Laun obrazowo wyjaśnił, dlaczego błogosławieństwo par jednopłciowych jest niemożliwe w Kościele i od razu odcięli się od niego metropolita Wiednia kard. Christoph Schönborn, arcybiskup Salzburga Franz Lackner i zwierzchnik austriackich luteranów Thomas Hennefeld. Hierarchowie ci nie zdystansowali się od skandalicznych sugestii niemieckich biskupów, którzy opowiadają, że błogosławienie grzesznej instytucji jest możliwe, ale gdy ich współbrat mocno bronił wiary natychmiast się od niego odcięli

  http://malydziennik.pl/biskup-powiedzial-prawde-wiec-inni-biskupi-i-kardynal-sie-od-niego-odcinaja,9915.html

  Ps. Biskup A. Laun to ten biskup, który zauważył demonicznośc w przekazach MBM z Irlandii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s