Wizja św. Jana Bosco – „Obrońcy dużego okrętu, to wierni serdecznie przywiązani do Stolicy Apostolskiej”

Objawienia Św. Jana Bosco

Papież zwycięży wrogów Kościoła dzięki doskonałemu nabożeństwu do Matki Najświętszej, którym rozpali cały Kościół, czego następstwem będzie powszechny, gorący kult do Eucharystii w całym Kościele i to da zwycięstwo Papieżowi.
Kościół będzie przeżywał ciężkie chwile, także dozna wielu szkód, ale samo Niebo przyjdzie mu z pomocą. Ciężkie czasy skończą się i zapanuje pokój. Dla Kościoła będzie to nowy, wspaniały rozkwit

WizjaJanaBosko

Św. Jan Bosco wieczorem 26 V 1862 roku dostąpił widzenia, które ma wielkie znaczenie dla naszych czasów:

„Ujrzałem siebie na małej, skalistej wysepce na morzu. Szalała straszliwa burza. Wtem ujrzałem olbrzymi okręt, potężnie miotany na wszystkie strony. Na nim zobaczyłem Papieża, kardynałów, biskupów, księży, zakonników i wielu ludzi. I zrozumiałem: oznacza to Święty Kościół Katolicki. Wokół tego wielkiego okrętu – Kościoła widziałem wiele innych potężnych okrętów i były to mniej lub bardziej agresywne statki, które atakowały okręt Kościoła, wyrządzając mu wiele szkód. Równocześnie nieprzyjaciele zarzucali okręt papieski olbrzymią ilością książek i broszur. W czasie szczególnie gwałtownego ataku zobaczyłem, że sam Papież został ciężko ranny i że umarł w skutek upływu krwi. Jednak znajdujący się na jego okręcie kardynałowie wybrali zaraz nowego Papieża. Wiadomość o śmierci jednego Papieża i o wyborze jego następcy została natychmiast podana światu. Ów nowy Papież podjął bardzo trudne zadanie.

Ciężko uszkodzony okręt Kościoła zdawał się być zgubiony wobec szalonej przemocy wrogów; sądzili oni, że odnieśli zwycięstwo. Lecz wtedy zobaczyłem, jak nagle z ciemności i wzburzonego morza wyłaniają się w górę dwa wspaniałe, świetlane kolumny. Nad pierwszą dojrzałem u góry unoszącą się ogromną, jaśniejącą Hostię, a na szczycie kolumny zobaczyłem tablicę z napisem „Salus Credentium”, to znaczy: „Ratunek dla wierzących”. Na drugiej, nieco mniejszej kolumnie, znajdującej się trochę dalej, dojrzałem u góry statuę Niepokalanej Matki Bożej – Maryi oraz tablicę z napisem: „Auxilium Christianorum”, to znaczy: „Wspomożenie chrześcijan”. Kiedy wśród burzy i ciemności, w największej potrzebie i udręce – rozbłysło to cudowne zjawisko świetlne, wszyscy na okręcie Kościoła zapałali nową nadzieją. A nowo wybrany Papież wydał polecenie, by skierować się ku tym dwóm świetlanym kolumnom, aby przytwierdzić do nich okręt Kościoła. Kiedy to nastąpiło, burza uciszyła się, ustąpiły ciemności i nastał wspaniały dzień. Wówczas zobaczyłem, jak wrogie okręty popadły w największy zamęt, zderzały się ze sobą, tonęły w głębiach wód lub wylatywały w powietrze. Inne oddalały się i znikały z pola widzenia. Wielu rozbitków z tych zniszczonych okrętów pływało na szczątkach statków, kierując się ku niosącemu ratunek okrętowi Kościoła. Przyjmowano ich tam z litością i udzielano im pomocy”.

Św. Jan Bosco często opowiadał o tej wizji i dodawał wyjaśnienie:
„Nieprzyjacielskie okręty oznaczają prześladowania Kościoła. Ciężkie go czekają przeprawy. Jego dotychczasowe cierpienia są niczym w porównaniu z tym, co jeszcze nastąpi. Scena ta oznacza, że Papież zwycięży wrogów Kościoła dzięki doskonałemu nabożeństwu do Matki Najświętszej, którym rozpali cały Kościół, czego następstwem będzie powszechny, gorący kult do Eucharystii w całym Kościele i to da zwycięstwo Papieżowi. Kościół będzie przeżywał ciężkie chwile, także dozna wielu szkód, ale samo Niebo przyjdzie mu z pomocą. Ciężkie czasy skończą się i zapanuje pokój. Dla Kościoła będzie to nowy, wspaniały rozkwit.”

Sen
Wyobraźcie sobie, że znaleźliście się ze mną na brzegu morza lub jeszcze lepiej, na samotnej skale. Jedyny ląd przez was dostrzegany, to ten pod waszymi stopami. Cała przestrzeń wodna usiana niezliczoną liczbą okrętów stojących w szyku bojowym. Ich dzioby miały zakończenia ostre jak włócznia, zdolne w razie ataku przebić na wylot i kompletnie zniszczyć statki wroga. Okręty te byly wyposażone w armaty. Na pokładach znajdowało się mnóstwo karabinow, materiałów wybuchowych i innej broni różnego rodzaju, a takze ksiqzki.

Okręty te atakowały inne statki o wiele większe i wyższe niż one same. Próbowały one zniszczyć nieprzyjaciela, podpalić lub w jakikolwiek sposób go osłabić.

Łódź Papieża
Eskortę majestatycznego i w pełni wyposażonego okrętu papieskiego stanowiły mniejsze statki, które za pomocą sygnalów otrzymywały rozkazy od niego i wykonywaly manewry, broniąc się przed naporem nieprzyjacielskiej floty.

Dwie Kolumny
Na środku bezbrzeżnego oceanu wyrastały nagle dwie kolumny w bliskiej odległości od siebie. Na wierzchołku jednej z nich widniał posąg Niepokalanej Dziewicy. U jej stóp jaśniał transparent z napisem Auxilium Christianorum – Wspomożenie wiernych. Na drugiej kolumnie większej i wyższej pojawiła się ogromnych rozmiarów monstrancja z Najświętszą Hostią. Poniżej można było czytać proporcjonalny do tej kolumny napis: Salus credentium – Zbawienie wierzących.

Sternik łodzi Piotrowej
Najwyższym dowódcą tego dużego okrętu był Ojciec Święty, Namiestnik Jezusa Chrystusa na ziemi. Widząc wściekły atak wrogów i niebezpieczeństwo stąd płynące dla swoich wiernych, postanowił zebrać koło siebie kapitanów mniejszych okrętów celem podjęcia decyzji.

Zebranie kardynałów
Wszyscy kapitanowie znaleźli się na pokładzie papieskiego okrętu, skupieni wokół osoby Papieża. Zaledwie się rozpocztęło spotkanie, a tu zerwał się gwałowny sztorm, więc dowódcy szybko przenieśli się na swoje statki, by nimi dowodzić z bliska. Nastał okres kroótkiego spokoju. Papież po raz drugi zgromadził kapitanów na flagowym okręcie, kontynuując swój kurs. Burza na morzu rozpętała się na nowo. Papież stanął przy sterze i ze wszystkich sił próbował utrzymać posuwanie się statku w kierunku owych dwóch kolumn, z których wierzchołka zwisały kotwice i duże haki umocowane na stalowych łańcuchach.

Bitwa
Wszystkie okręty nieprzyjaciela rozpoczęły atak. Próbowały na każdy możliwy sposób przyhamować i zatopić statek Papieża: jedne czyniły to przy pomocy pism i książek lub innych materiałów zapalnych, których mieli pełno do dyspozycji, inni uruchomili strzelby, karabiny i moździerze. Bitwa rozszalała się na dobre. Dzioby nieprzyjacielskich statków uderzały gwałtownie w burty przeciwników, lecz ich wściekłe zapędy nie przynosiły skutków. Marnowali tylko czas i amunicję. Wielki okręt Papieża płynął bezpiecznie i spokojnie. Z upływem czasu bardzo silne i zmasowane ataki wrogów spowodowały duże i głębokie wyrwy w jego bokach. Lecz delikatny wiatr, płynący od dwóch kolumn, natychmiast te szkody usunął.

Zniszczenie wroga
W międzyczasie armaty atakujących rozpadają się z hukiem, karabiny i inna broń milkną, a dzioby okrętów łamią się w kawałki. Potężne cielska statków osuwają się w rozszalałą toń i giną. Nieprzyjaciel nieprzytomny z wściekłości walczy wręcz pięściami, bluźni i przeklina.

Nagle Papież pada ciężko ranny. Jego podwładni biegną mu na pomoc i podnoszą go. Papież po raz drugi doznaje poważnego zranienia, osuwa się z nóg i umiera. Z ich okrętów plyną w przestrzeń ohydne szyderstwa. Bezpośrednio po śmierci Ojca Świętego nowy Papież zajmuje jego miejsce przy sterze łodzi Kościoła. Dowódcy poszczegolnych okrętów zebrali się błyskawicznie i tak szybko obrali nowego Papieża, że wiadomość o śmierci Zmarłego zbiegła się z wieścią o wyborze jego następcy. Przeciwnicy zaczynają tracić odwagę. Nowy Papież po rozgromieniu wroga i przezwyciężeniu wszystkich przeszkód wprowadza swój okręt między dwie kolumny i zatrzymuje go między nimi. Cumuje statek z jednej strony przy kolumnie z Najświętszym Sakramentem, a z drugiej strony przy kolumnie z Najświętszą Niepokalanie Poczętą Dziewią Wspomożycielką.

Zakończenie bitwy
Następuje nieprawdopodobny chaos i wstrząs. Wszystkie okręty, które dotychczas walczyły przeciw Papieżowi, uciekają w bezładzie i popłochu.

Wpadają na siebie i rozbijają się na kawałki, wzajemnie się topią. Kilka mniejszych statków towarzyszących okrętowi papieskiemu i walczących po jego stronie wzięło zdecydowany kurs w kierunku dwóch kolumn.
W czasie bitwy wiele statków, wycofawszy się z obawy przed niebezpieczeństwem, ostrożnie obserwowało z daleka rozwój wypadków. Wraki rozbitych okrętów nieprzyjacielskich zginęły w odmętach oceanu. Statki trzymające się dotąd na uboczu, szybko popłynęły ku owej bramie z dwóch kolumn, a dotarłszy tam, zakotwiczyły się przy nich. Pozostały tam bezpieczne razem z głównym okrętem papieskim. Na morzu zapanował wielki spokoj.

Ksiądz Bosko wyjaśnia
W tym momencie ksiądz Bosko spytał księdza Rua: „Co myślisz o tym opowiadaniu?” Ksiądz Rua odpowiedział:

„Wydaje mi się, że Okręt Papieża może oznaczać Kościół, którego on jest zwierzchnikiem, a statki mniejsze, ludzie i morze – to świat. Obrońcy dużego okrętu, to wierni serdecznie przywiązani do Stolicy Apostolskiej. Jej wrogowie próbują unicestwić ją za wszelką cenę. Kolumny na oceanie to nabożeństwo do Matki Najświętszej i Najświętszego Sakramentu.
Ksiądz Rua nie wspomniał o Papieżu, który upadł i zmarł. Ksiądz Bosko również milczał na ten temat. Dodał tylko: „Masz rację! Powinieneś wyjaśnić jeszcze jedno zjawisko. Okręty wroga to symbol prześladowań. Zbliżają się bardzo trudne momenty dla Kościoła. Dotychczasowe walki są niczym w porównaniu z tym, co go czeka. Wrogie okręty symbolizowały prześladowców, którzy probują zatopić statek papieski. Są tylko dwa sposoby, by mógł się uratować w tym wielkim dramacie: Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Wspomożycielki Wiernych i częsta Komunia Święta. Należy dołożyć maksymalnych wysiłków, by te dwie praktyki realizować wszędzie i w życiu wszystkich. Ksiądz Bosko nie dał żadnych innych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Wizja św. Jana Bosco – „Obrońcy dużego okrętu, to wierni serdecznie przywiązani do Stolicy Apostolskiej”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa do św. Jana Bosko
  Święty Janie Bosko,
  Ojcze i Nauczycielu młodzieży,
  posłuszny darom Ducha i otwarty na rzeczywistość swoich czasów
  byłeś dla młodzieży, zwłaszcza tej bezbronnej i ubogiej,
  znakiem miłości i troskliwości Boga.

  Bądź nam przewodnikiem
  na drodze przyjaźni z Panem Jezusem,
  abyśmy mogli odkryć w Nim i w Jego Ewangelii
  sens naszego życia
  i źródło prawdziwego szczęścia.

  Dopomóż nam odpowiedzieć hojnie na powołanie,
  które otrzymaliśmy od Boga,
  abyśmy w codziennym życiu
  byli budowniczymi jedności
  i współpracowali z entuzjazmem,
  w jedności z całym Kościołem,
  w tworzeniu cywilizacji miłości.

  Wyjednaj nam łaskę wytrwałości
  w jak najgłębszym przeżywaniu życia chrześcijańskiego
  według ducha błogosławieństw;
  i spraw, abyśmy, prowadzeni przez Maryję Wspomożycielkę,
  mogli kiedyś znaleźć się z Tobą
  w wielkiej niebiańskiej rodzinie.
  Amen.

  • Zinka pisze:

   Litania do św. Jana Bosko
   Kyrie, elejson, Chryste, elejson, Kyrie, elejson.
   Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święty Janie Bosko, módl się za nami.
   Żywy obrazie Boskiego Przyjaciela młodzieży,
   Ukochany Synu Maryi Wspomożycielki,
   Wierny Naśladowco umiłowanego ucznia Jezusa,
   Pasterzu wybrany przez Boga dla licznych zastępów młodzieży,
   Niezrównany Uczniu Dziewicy najmądrzejszej w sztuce wychowania,
   Apostole płonący gorliwością o zbawienie dusz,
   Przewodniku święty młodzieży,
   Wzorze wychowawców i nauczycieli,
   Założycielu zgromadzeń zakonnych, powołanych do wychowania i zbawiania młodzieży,
   Ojcze sierot i opuszczonych,
   Kapłanie według Serca Bożego,
   Budowniczy Bożych świątyń materialnych i duchowych,
   Gorejący Głosicielu Ewangelii,
   Wielki Nauczycielu bojaźni Bożej,
   Bezwzględny nieprzyjacielu wszelkiego zła i grzechu,
   Entuzjastyczny Piewco potęgi i dobroci Maryi Wspomożycielki,
   Apostole niezmierzonej Opatrzności Bożej,
   Niezmordowany i roztropny Kierowniku dusz w Sakramencie Pokuty,
   Apostole częstej Komunii świętej,
   Bojowniku nieustraszony w zwalczaniu herezji,

   Obrońco wiary katolickiej żywym słowem i drukiem,
   Wielki i gorliwy Twórco dzieł misyjnych,
   Przewodniku apostolatu świeckich,
   Wybitny Cudotwórco i Proroku,
   Szlachetny Wspomożycielu w każdej potrzebie,
   Niezrównany Doradco i Pocieszycielu,
   Wierny Przyjacielu ludu i młodzieży,
   Potężny Orędowniku u tronu Boga,
   Módl się za nami, święty Janie Bosko.
   – Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
   Módlmy się:
   Boże, Ty powołałeś świętego Jana Bosko, wyznawcę, na ojca i nauczyciela młodzieży, z Twojej również woli, przy pomocy Maryi Panny, założył on w Kościele nowe zgromadzenia, spraw, prosimy, abyśmy pałając tym samym ogniem miłości, mogli zdobywać dusze i służyć Tobie samemu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 3. kasiaJa pisze:

  Zwycięstwo przyjdzie przez Niepokalaną! Zachęcam do propagowania wśród dzieci miesięcznika katolickiego „Mały Rycerzyk Niepokalanej” wydawanego przez oo. franciszkanów w Niepokalanowie. To bardzo dobre czasopismo. Można zaprenumerować swoim dzieciom albo zrobić komuś prezent. Jest to także dobra pomoc katechetyczna. http://malyrycerzyk.pl/

 4. Helena pisze:

  NOWENNA DO MARYI WSPOMOŻENIE WIERNYCH:
  Przez 9 dni Nowenny prośbie o łaskę towarzyszą następujące modlitwy:

  Chwała i dziękczynienie – bądź w każdym momencie, – Jezusowi w Najświętszym, Boskim
  Sakramencie.

  Witaj, Królowo, Matko miłosierdzia,
  życia, słodyczy i nadziejo nasza, witaj!
  Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy;
  do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na
  tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza,
  one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć,
  a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego,
  po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa,
  o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

  Maryjo, Wspomożenie wiernych – módl się za nami.

  Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
  że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego,
  kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy przyzywa,
  Ciebie o przyczynę prosi.
  Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
  o Panno nad pannami i Matko,
  biegnę, do Ciebie przychodzę,
  przed Tobą jako grzesznik
  strapiony staję. O Matko Słowa,
  racz nie gardzić słowami moimi,
  ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

  Ksiądz Bosko, odprawiającym nowennę, zalecał następujące dyspozycje ducha:
  nie pokładać nadziei w czowieku, a jedynie w Bogu; swoją wiarę oprzeć na Chrystusie, który jest żródłem wszelkiej łaski, dobra i błogosławieństwa oraz na wstawiennictwie Maryi, w której Bóg pragnie okazać swoją moc i chwałę; być gotowym przyjąć wolę Bożą.
  Określił też warunki odprawiania Nowenny:
  – Sakramentalna spowiedż i Komunia Święta;
  – ożywić swoją wiarę w Chrystusa Eucharystycznego i nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych;
  – złożyć ofiarę na dzieło salezjańskie, apostolsko zaangażować się w dzieło wychowywania młodzieży, jeśli otrzymało się łaskę.
  Ksiądz Bosko często powtarzał: ” Zaufajcie Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda!”.

 5. Helena pisze:

  Ksiądz Bosko sam ułożył tekst nowenny i zalecał ją, zapwniając: ” Praktyka, którą wam najbardziej zalecam, to ucałowanie medalika Najświętszej Wspomożucielki i wzywanie Jej pomocy aktem strzelistym: Maryjo, Wspomożenie Wiernych módl się za nami oraz pobożne odprawianie nowenny do Niej. Kto ufa Matce Bożej, nigdy nie dozna rozczarowania”.

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Dziękuję , Heleno 🌼
   Znalazłam niegdyś przy wspomnieniu o Poznańskiej Piątce , pośród ich osobistych rzeczy , pisana odręcznie …
   💙 Modlitwa do Wspomożycielki Wiernych
   O Najświętsza i Niepokalana Panno Mario,
   Matko nasza najdobrotliwsza ,
   Potężna Wspomożycielko chrześcijan,
   Poświęcamy się całkowicie Twojej słodkiej miłości i świętej Twojej służbie .
   Poświęcamy Ci nasz umysł z Jego myślami ,
   Serce z Jego uczuciami ,
   Ciało z Jego skłonnościami i wszystkimi siłami ,
   Obiecując Ci iż zawsze działać bedziemy na większą cześć i chwałę Bożą, i na zbawienie dusz .
   Ty przeto o Panno niezrównana, któraś po wszystkie czasy była Wspomożycielką ludu chrześcijańskiego, racz błagamy Cię okazywać się nią i nadal , a osobliwie w tych czasach .
   Upokarzaj wrogów naszej wiary świętej i znieważaj ich nikczemne dążności .
   Uświęcaj i wzmacniaj biskupów i kapłanów , i spraw by zawsze żyli w jedności i posłuszeństwie z papieżem, nieomylnym nauczycielem.
   Zachowaj od niedowiarstwa młodzież niedoświadczoną ,
   wzbudzaj święte powołania i pomnażaj miłość kapłanów, by przez ich działalność Królestwo Jezusa Chrystusa zachowało się wsrod nas i rozszerzyło się aż do ostatnich krańców świata .
   Prosimy Cię jeszcze o Matko Najsłodsza , żebyś miała w swej opiece młodzież niedoświadczoną i na tyle niebezpieczeństw narażoną, nieszczęśliwych grzeszników i konających .
   &
   Amen

 6. tu MariaPietrzak pisze:

  ” Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy” Jan Paweł II, …
  Tak nabożeństwo do Matki Bożej i Nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu , dwie kolumny z wizji sw Jana Bosko , rękojmią zwycięstwa i rozkwitu dla Kościoła świętego i każdego z nas .
  – Znamienne , że pod koniec swego pontyfikatu zostawił nam Jan Pawel II jakby w Testamencie, Dwie Kolumny …Encyklikę o Różańcu i Encyklikę o Eucharystii ….
  … dla czasów , które , widać to , domagają sie wsparcia na solidnych , „Auxilium Christianorum ” i „Salus credentium” .

  Vhttps://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/rosarium_virginis_16102002.html
  .🌹 Różaniec – skarb, który trzeba odkryć … Młodym przedłożyć …jak miał nadzieje Jan Pawel II , potrafią oni tchnąć w tę modlitwę „entuzjazm typowy dla ich wieku” i wydobyć nowe piękno .

  https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/eucharistia_17042003.html
  🌹 Eucharystia – skarb, który trzeba odkopać …
  … Dobry Pasterzu, prawdziwy Chlebie,
  Jezu, zmiłuj się nad nami … nakarm nas i strzeż …

 7. wobroniewiary pisze:

  Jeden z nawróconych włoskich wróżbitów mówił, że talizmany są poddawane specjalnemu rytuałowi, a ich koszt jest uzależniony od ilości wypowiedzianych nad nimi przekleństw i bluźnierstw pod adresem Matki Bożej. Tego rodzaju przedmioty są szczególnie niebezpieczne dla osób, które je noszą, a także dla ich rodzin, ponieważ stają się znakiem obecności i działania złych mocy. Egzorcyści mówią, że u osób noszących talizmany lub amulety występują stany lękowe, depresyjne, przypadki nękania przez złe duchy, a nawet opętania

 8. wobroniewiary pisze:

  Co się dzieje? czytam i nie dowierzam. Dzisiejsze leczenie to „akupunktura i kciuki”

  Tomasz Gollob po 5 dniach leczenia akupunkturą. Mistrz prosi kibiców „Trzymajcie za mnie kciuki”
  Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ i koordynator „akcji Chiny”, rozmawiał w poniedziałek rano przez Skype’a z Tomaszem Gollobem. – Pokazał mi swój pokój, opowiedział o leczeniu i prosił kibiców o duchowe wsparcie – mówi Fiałkowski.

  https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/734778/tomasz-gollob-po-5-dniach-leczenia-akupunktura-mistrz-prosi-kibicow-trzymajcie-z

  • Zinka pisze:

   Moja koleżanka zadzwoniła do mnie i powiedziała mi o pewnej takiej pani , które studiuje medycynę (już pomogła swojej córce , a teraz pomaga mamie tej koleżanki) , iż może ona mnie postawić na nogi . Mąż pojechał do niej . Tak go „omamiła „, że kupił pakiet informacji ( z internetu) i dwie paczki z ziół. Jak się później okazało – chińskich .Oczywiście ta pani była bardzo chętna mnie leczyć .
   Poczytałam te jej zalecenia do kuracji ,
   gdzie wchodziła w grę również akupunktura i poczułam taki silny niepokój , że nie mogłam spać w nocy .
   Następnego dnia zadzwoniłam do tej pani , że rezygnuję z leczenia i proszę aby mi zwróciła pieniądze – 150 zł . Okazało się w rozmowie , iż ta pani studiuje medycynę ale chińską .Mówiła o aniołach i archaniołach . Że kiedyś była katechetka w szkole . Ale ja już nie dałam się zwieść . Zwróciła mi pieniądze ,.a ja odzyskałam spokój ducha ☺

  • eska pisze:

   Niedługo jak ktoś będzie nawet chciał publicznie poprosić o modlitwę zamiast trzymania kciuków, to się będzie bał. 😦 Skoczkowie narciarscy już są atakowani za pobożnośc i żegnanie się na belce.
   https://sport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/wojciech-kuczok-zaatakowal-poboznosc-polskich-skoczkow-doczekal-sie-odpowiedzi/be454t8

 9. Lena pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za dziecko kolegi męża z pracy, ma miesiąc i jest w stanie krytycznym, leży w centrum zdrowia matki polki w Warszawie. Dziecko dostało martwicy jednej rączki po operacji i lekarze nie wiedzą jak leczyć:(

 10. Zinka pisze:

  U mnie choinka jeszcze stoi ( sztuczna ).
  Wizyta duszpasterska dopiero w piątek ,
  więc pozwolicie , że wrzucę na zakończenie okresu kolędowego tę piękną pastoralke

 11. wobroniewiary pisze:

  Czy ktoś z Was słyszał o nowej akcji „Dzień pokutny w Gietrzwałdzie”?
  Gietrzwałd 30 czerwca 2018 roku
  Znajomi już się zapisują, rezerwują noclegi a ja 1 raz o tym słyszę….

 12. Jacek pisze:

  Znalazłem w internecie, ale pierwsze słyszę o tej akcji.
  W Katedrze nic nie wspominano podczas mojej obecności, a jestem co dzień
  http://archwarmia.pl/dzien-pokutny-w-gietrzwaldzie/
  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 13. Bogna pisze:

  W ten piątek tj 2-go lutego oddam się w Niewolę Matce Bożej po raz pierwszy.

  Mieszkam w Londynie
  Jak powinnam prawidłowo to przeprowadzić jak poniżej ?
  Nie znam żadnego księdza który jest niewolnikiem Maryji niestety
  Co zrobić ?

  Informacja od ks. Macieja Bagdzińskiego:
  Do niewolnictwa powinien przyjąć kapłan, który jest niewolnikiem i pobłogosławić.
  Z tego co wiem, to ks. Adam Skwarczyński jest niewolnikiem.
  A skoro nie ma innej możliwości, to niech sobie sami założą, przeczytają akt oddania w niewolę św. Ludwika a gdy spotkają takiego kapłana – niewolnika Maryi, niech go poproszą o błogosławieństwo.

 14. Betula pisze:

  Jutro jest pierwszy czwartek miesiąca czyli dzien w ktorym szczegolnie powinnismy pamiętac o Panu Naszym Jezusie Chrystusie obecnym w Najswietszym Sakramencie Ołtarza, gdzie przebywa dla nas do konca swiata jako Więzien Miłosci.

  Obietnice dla czcicieli Najswiętszego Sakramentu:
  http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/11.html

 15. mała pisze:

  Surfuję sobie po internecie, przeglądam artykuły, czytam ile osób chodzi do kościoła, ile przyjmuje Komunię św. i mój wzrok pada na zdjecie
  Nie wierze, czy widzieliście coś takiego na żywo w życiu? Zakonnica udziela Komunii świętej?

  foto 1 z 6

  https://www.o2.pl/galeria/tylu-polakow-uczestniczy-we-mszy-i-przyjmuje-komunie-6205777823528577g

  • Paweł pisze:

   Dzisiaj zwyczajnym szafarzem Komunii św. jest zarówno kapłan, jak i diakon, a nadzwyczajnym może być świecki lub zakonnica.
   A przed soborem o świeckim szafarzu lub zakonnicy – to ani mowy nie było, a sam diakon był szafarzem NADZWYCZAJNYM – oto cytaty z Kodeksu Prawa Kanonicznego z roku 1917:

   Can 845 §1. Minister ordinarius sacrae communionis est solus sacerdos.
   §2. Extraordinarius est diaconus (…).
   [Kanon 845 §1. Zwyczajnym szafarzem Komunii świętej jest wyłącznie kapłan.
   §2. Szafarzem nadzwyczajnym jest diakon (…).]

   Can 1274 §2. Minister expositionis et repositionis sanctissimi Sacramenti est sacerdos vel diaconus (…).
   [Kanon 1247 §2. Szafarzem wystawienia i przeniesienia Najświętszego Sakramentu jest kapłan lub diakon (…).]

   Dzisiaj diakon jest też szafarzem zwyczajnym uroczystego Chrztu, a przed soborem był tylko szafarzem NADZWYCZAJNYM:

   Can 741. Extraordinarius baptismi sollemnis minister est diaconus (…).
   [Kanon 741. Szafarzem nadzwyczajnym uroczystego Chrztu jest diakon (…).]

   http://www.jgray.org/codes/cic17lat.html

   • Paweł pisze:

    I akurat natrafiłem na artykuł podający przykład, jak to różne „szemrane indywidua” za pontyfikatu bł. Pawła VI metodą oszustwa fałszowały posoborowe zmiany w liturgii i obrzędach Sakramentów:

    «(…) W 2014 r. opublikowane zostały wspomnienia o. Louisa Bouyera, jednego z największych znawców liturgii w dobie Soboru, a zarazem członka komisji, której powierzono opracowanie posoborowej liturgii. W bardzo negatywnym świetle przedstawia on jej pracę, a w szczególności rolę jej sekretarza o. Annibale Bugniniego. O. Bouyer zarzuca mu bezpodstawne powoływanie się na autorytet Papieża, by przeforsować pewne opcje, które budziły niemal jednomyślny sprzeciw członków komisji: “Papież tego chce”. Francuski teolog wspomina, że pewnego dnia gościł u Pawła VI, który rozmawiał z nim o jednej z liturgicznych innowacji i zapytał go, dlaczego komisja opowiedziała się za takim, a nie innym rozwiązaniem. O. Bugnini nas zapewniał, że Papież kategorycznie się tego domaga – odparł francuski teolog. “Jak to możliwe – zdziwił się Paweł VI – mi powiedział, że w tej kwestii byliście jednomyślni” (L. Bouyer, Mémoires, Paris 2014, ss. 197-204).»
    http://info.wiara.pl/doc/4485061.Francja-Episkopat-poprawia-bledy-w-posoborowym-Mszale

  • duszyczka pisze:

   mała@ Tak, ja widziałam osobiście, jak siostra zakonna udzielała Komunię św.Byłam w dużym szoku i smutku, a było to w Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbreg.

 16. Maria pisze:

  Tak widziałam na żywo parafia Św. Barbary w Łęcznej- Komunię Św.udzielają siostry zakonne w czasie Mszy Św.

 17. Maria pisze:

  Za zgodą biskupa diecezjalnego również siostry zakonne mogą być nadzwyczajnymi szafarzami Komunii świętej – wynika ze Wskazań Konferencji Episkopatu Polski.

  Biskupi polscy obniżyli także wymagania co do wieku kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy. Muszą oni mieć przynajmniej 25 lat ale nie więcej niż 65. Po dostosowaniu Episkopat wydał też instrukcję nt. przygotowania i formacji nadzwyczajnych szafarzy.

  We „Wskazaniach Konferencji Episkopatu Polski odnośnie do nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej” czytamy, że „Biskupi diecezjalni mogą upoważnić mężczyzn, a także siostry zakonne i niewiasty życia konsekrowanego w wieku 25 do 65 lat do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej”.
  Kandydaci muszą cechować się zaangażowaniem w życie Kościoła, wzorowym życiem moralnym oraz poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych. Obniżenie granicy wieku związane jest z dostosowaniem wymogów stawianych kandydatom do postanowień II Synodu Plenarnego.

  Z dokumentu biskupów wynika również, że nadzwyczajny szafarz może udzielać Komunii świętej wtedy, gdy liczba księży jest zbyt mała w stosunku do liczby wiernych przystępujących do Komunii. Nadzwyczajni szafarze mogą pomagać kapłanom nie tylko w swojej własnej parafii, ale również na terenie swojej diecezji. Poza diecezją – jedynie za zgodą ordynariusza tej diecezji.

  Dokument zaleca, aby szafarz podczas pełnienia posługi w czasie Mszy św. był ubrany w albę. Poza Mszą świętą może nosić „zwykłe ubranie”, choć instrukcja nt. sposobu wykonywania posługi precyzuje, że ma to być ubranie „odświętne i poważne”. Od sióstr zakonnych nie wymaga się ubierania alb. Jako nadzwyczajne szafarki mogą one posługiwać w swoich habitach, natomiast inne osoby konsekrowane (członkowie instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane – przyp. KAI ) – jak to określają Wskazania – „w swoim stroju”.

  http://kosciol.wiara.pl/doc/494518.Zakonnice-moga-byc-nadzwyczajnymi-szafarzami-Komunii

  • Ada pisze:

   „Z dokumentu biskupów wynika również, że nadzwyczajny szafarz może udzielać Komunii świętej wtedy, gdy liczba księży jest zbyt mała w stosunku do liczby wiernych przystępujących do Komunii.” – tak to wynika z przepisów, i to jedno zdanie obala zasadność posługi szafarzy. Wiernych w Kościele coraz mniej, w sumie garstka do Komunii, a liczba szafarzy wzrasta…. o co tu chodzi?

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Opowiadała mi znajoma siostra zakonna swój sen …
   „Kiedy zobaczyła tłum wiernych i samotnego księdza z kielichem komunikantów , tak z serca , chciała mu pomóc .
   Podeszła więc do Ołtarza , na którym stał drugi kielich pełen Hostii . Kiedy go jednak wzięła do ręki , by rozdawać wiernym … nagle wszystkie hostie zamieniły się w zwykłe chlebki” !
   Tyle sen ….
   O przeslanie nietrudno .
   Mówi o tym Jan Pawel II w Liście o Eucharystii z 1981 roku … „Dotykanie Najświętszych Postaci jest przywilejem dłoni konsekrowanych” .
   Ewentualnie diakonów .
   A jeśli wyszły z Kościoła inne dyspozycje , to przyniosły szkodę , profanację , świętokradztwo . Nikt z nas nie wie , jakie są konsekwencje przyjmowania komunii z rąk osoby do tego niepowołanej . Spożywamy zwykle chlebki ?
   otrzymujemy Ciało bez Ducha ?
   czy jeszcze coś innego ?
   Eucharystia jest Największym Skarbem jaki posiada Kościół i jak pisze Jan Pawel II , nigdy dość troski o tę Tajemnicę . Tym bardziej, że jeśli na skutek błędów człowieka , Hostia przestaje nas karmić i umacniać , nie jest już Towarzyszem drogi , to w końcu zaczynamy słaniać się na naszych chrześcijańskich nogach , a wyborom brak jednoznaczności .
   – Pan jest mocą\ swojego ludu !

 18. Pingback: Wizja św. Jana Bosco – „Obrońcy dużego okrętu, to wierni serdecznie przywiązani do Stolicy Apostolskiej” | Biały, bardzo biały

 19. Kazimierz pisze:

  „Jedna kobieta w prezbiterium udaremnia 40 powołań kapłańskich z danej parafii”
  /kard. Stefan Wyszyński/

  https://mariakominekops.wordpress.com/2012/09/24/naduzycia-przy-rozdawaniu-i-przyjmowaniu-komunii-swietej/

 20. Maria pisze:

  Lista jest długa ,

  30. Pozwolić kobietom i osobom świeckim na rozdawanie Komunii Św. Argumentować, iż mamy teraz czas świeckich. Zacząć podawać Komunię Św. na rękę i na stojąco lub siedząco jak protestanci, zamiast na klęcząco; mówiąc, iż w ten sposób czynił sam Chrystus. Zgromadzić opłatki dla mszy szatańskich. Następnie zamienić indywidualne przyjmowanie Hostii, stawiając naczynie z opłatkami, które będą zbierane podczas opuszczania Kościoła. Mówić, że będą one przynosić dary Boga w życiu codziennym. Zainstalować maszyny automatyczne do wydawania Komunii, nazywając je tabernakulum.

  całość na stronie ;https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/16/lucyferyczny-plan-zniszczenia-kosciola-katolickiego-realizowany-na-naszych-oczach/

  • Daria pisze:

   Znalezione trafne: „Jeżeli nie trzeba klękać przed przyjęciem Pana Jezusa w Komunii Św. to jakiekolwiek klękanie jest absurdem!!!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s