Skończmy z obłudą – czyli przestańmy dokładać Franciszkowi tam, gdzie mówi jednym głosem z Benedyktem XVI!

Wczoraj kilka osób zapisywało się do Róży Różańcowej, otwieram więc wpis i co widzę?

INTENCJA PAPIEŻA BENEDYKTA XVI na grudzień 2012:

Ogólna: Aby migranci na całym świecie byli przyjmowani, zwłaszcza przez wspólnoty chrześcijańskie, z wielkodusznością i autentyczną miłością.

Nie wierzysz? – kliknij na wpis z XI 2012 roku

Nasza strona powstała dnia 9 stycznia 2012 – tego dnia minęła 150 rocznica narodzin dla nieba sługi Bożej Pauliny Jaricot (1799-1862), założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca

Intencje Ojca Świętego Benedykta XVI Grudzień 
Ogólna: Aby migranci na całym świecie byli przyjmowani, zwłaszcza przez wspólnoty chrześcijańskie, z wielkodusznością i autentyczną miłością.
Misyjna: Aby Chrystus objawił się całej ludzkości jako światło, które płynie z Betlejem i odbija się na obliczu Jego Kościoła

I co? W tym przypadku nie ma tu wyzwisk od heretyków, fałszywych proroków i Antychrysta! Oczywiście odróżniajmy tu uchodźców (migrantów) od nachodźców (najeźdźców-islamistów), ale oszczędźmy sobie sami tej obłudy w dowalaniu papieżowi Franciszkowi. On nie mówi nic innego jak jego poprzednik – świątobliwy Benedykt XVI.

Dla przykładu komentarz pani Iwony (za który jestem bardzo wdzięczna)
Krzysztof Bosak porównał tłumaczenie orędzia Papieża z 1 stycznia i twierdzi, że zostało błędnie przetłumaczone na j. polski https://www.tysol.pl/a14842-Krzysztof-Bosak-W-tlumaczeniu-oredzia-Franciszka-jest-blad — może faktycznie, to błędne tłumaczenia wprowadzają nas w błąd i sprzyjają niezrozumieniu, a nawet sprzyjają podziałom? 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.