Prof. Krystyna Pawłowicz do ks. kard. Nycza: proszę nas proislamsko nie agitować i nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy

Księże Kardynale, proszę się nie gniewać, ale na żądanie naszych Wyborców i w swoim imieniu to powiem: Proszę nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy przy użyciu takiej interpretacji zasad naszej wiary, byśmy wbrew jasnemu nakazowi obrony Krzyża, wbrew naszej instynktownej niezgodzie i uzasadnionemu strachowi o nasze życie i bezpieczeństwo – sprowadzali do chrześcijańskiego kraju broniącego się właśnie przed lewacką agresją kulturową – migrantów i uchodźców z Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu i „integrowali się” z nimi, skoro pierwszym religijnym celem tych „gości” jest nawracanie innowierców na islam, często przez zastraszanie i terror.

Chrystus zostawił nam nakaz obrony wiary, Chrystus nie nauczał islamu, Chrystus nie był muzułmaninem, ani „uchodźcą” czy „migrantem” w obecnym groźnym i odpychającym znaczeniu i we wrogim dla chrześcijaństwa obecnym kontekście historycznym. Zrównanie Chrystusa z obecnym uchodźcą islamskim, migrantem terroryzującym goszczące go miejsce jest – myślę – nadużyciem wobec naszej wiary i wobec nas.

Proszę nas, Księże Kardynale, proislamsko nie agitować i nie zawstydzać „nieprzyjmowaniem uchodźców”, czytaj: Chrystusa.

Pamiętamy nakaz Dekalogu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

Poza tym Polacy są tym narodem, który ofiarom różnych wojen, proporcjonalnie do swych możliwości pomaga najwięcej. Mamy w Polsce już kilka milionów uchodźców z krajów sąsiednich i dalekich. Mamy ministra, który w zgodzie z wolą Polaków organizuje pomoc polską na miejscu i w krajach sąsiednich, bez potrzeby sprowadzania poszkodowanych do Polski i integrowania z się nimi pod przymusem i w strachu.

Mam nadzieję, że Ksiądz Kardynał nie będzie się gniewał na mnie za powyższy pogląd przedstawiony w imieniu i w interesie – jak pokazują badania – większości Polaków.

Dziś bronimy Polskę przed naporem bezbożnych nurtów lewackich i będziemy bronić przed antychrześcijańską agresją islamu, która teraz dokonuje się w Europie, i którą wszyscy przecież ze zgrozą obserwujemy.

Proszę nam w tym pomóc i w tym właśnie błogosławić.

Autor: Prof. Krystyna Pawłowicz 
Poseł Prawa i Sprawiedliwości
Za: kliknij

*****
Moje przemyślenie w tej sprawie:

Pani prof. słusznie zwraca uwagę na treść I przykazania „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

W starym Testamencie Bóg wzywał do walki, dodawał sił, sprzyjał zwycięstwom – Naród Izraelitów walczył z innowiercami, z bałwochwalcami, np. Dawid zaangażował się przede wszystkim przeciwko Amalekitom i innym koczownikom, którzy dokonywali napadów, przybywając z pustyni Negeb.
Pamiętamy ze Starego Testamentu sceny ścierania w proch ołtarzy, na których składano ofiary Baalowi i innym bożkom – a dziś ten sam Bóg miałby nas zachęcać do rozkładania dywaników na ulicy czy oddawania czci bożkowi Mahometowi?

Ten, który nas wyrwał z rąk wroga – dziś pchałby w jego objęcia, w gwałty, napady, rabunki, ścinanie głów maczetą za brak wiary w Mahometa i niechęć przejścia na islam, za sprzeciw wobec robienia z naszych córek nałożnic i niewolnic seksualnych? TO NIEMOŻLIWE!!! Jakim trzeba być pustym, by w to wierzyć i jeszcze innym to próbować wmawiać!!!

Jeden jest Bóg i Jemu Samemu cześć oddawać będziemy. Żadnej integracji ze złem, za św. Pawłem unikajmy wszystkiego co ma choćby tylko pozór zła!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

66 odpowiedzi na „Prof. Krystyna Pawłowicz do ks. kard. Nycza: proszę nas proislamsko nie agitować i nie stosować wobec Polaków uporczywej moralnej przemocy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Paweł pisze:

  Intelektualna porażka, „nycz mądrego” do powiedzenia.

  • Maggie pisze:

   W Piśmie Sw jest zdanie Ktoby inną naukę głosił … to niech będzie ..

   No i dodajmy
   http://www.nonpossumus.pl/ps/Ps/5.php

   • BoTer pisze:

    Proszę, nie w ten sposób… Prof. Pawłowicz ma rację, bardzo podoba mi się jej tekst, odważny, konkretny, ale delikatny, wyważony i z szacunkiem pisany. Wy – merytorycznie – też rację macie, ja myślę o imigrantach islamskich tak samo. Ale, błagam, pomyślcie dwa razy, zanim naciśniecie enter w gniewie albo w sarkazmie, bo takie uczucia przekazujecie. Do tego wyśmiewając czyjeś nazwisko. Nie podoba mi się to, to brak elementarnej miłości i szacunku do, jak by nie było, kapłana katolickiego, nawet jeśli on błądzi. Od katolików należy mu się szacunek, szczególnie w miejscu publicznym. Napominać można i trzeba, jeśli jest konieczność, ale może zgodnie z regułą biblijną? Najpierw w cztery oczy, itd. A jeśli to fizycznie niemożliwe, to pozostaje modlitwa, jak piszą Admini za kard. Burke`m.
    Nie chcę Was, Paweł i Maggie, urazić, ale zakłuło mnie w serce to, w jaki sposób zareagowaliście. Z Bogiem.

    • Paweł pisze:

     Napisałem, co napisałem, skasować nie mam możliwości. Uwierz, że to najbardziej lakoniczna wersja, poprzednie były mocniejsze. Wiem, ze mamy modlić się za takich kapłanów i uczynię to. Czy jednak mamy milczeć w obliczu głupoty głoszonej z mocą autorytetu? Może tak, ale brak mi argumentów lub do tego jeszcze nie dojrzałem. Może hierarcha chciał coś innego wyrazić, ale mu nie wyszło, bo nie umie? Jeśli będziemy tylko milczeć i modlić się, czy nie dajemy tym samym przyzwolenia na szerzenie bredni? Czy nie usłyszymy kiedyś zarzutu: Oto mogliście protestować i pouczać waszych nauczycieli, gdy słyszeliście, że głoszona przez nich nauka jest szkodliwa, a nie uczyniliście tego? Zobacz, co pisze @Ehmm, konwertyci islamscy dotknięci są do żywego takim nauczaniem i zgorszeni, odchodzą.
     Piszę te słowa nie przeciw kapłanom, lecz przeciw, delikatnie mówiąc, nieroztropności.

    • Ava pisze:

     @ BoTer
     a na jaki szacunek myslisz zasługuje ten najwyższy hierarcha KK ( zdrajca!!) który chce zgubić nas i nasz kraj a nasze życie zrobić koszmarem!!!!!
     Dlaczego nic nie mówi o odpowiedzialnosci tych rządów którzy doprowadzili do tej sytuacji prowadząc tam wojnę? Dlaczego nic nie mówi o braku pomocy dla uchodżców ze strony tak bogatych krajów arabskich!!!! To dlaczego my europejczycy mamy brać za to dopowiedzialność???? My już mamy miliony Ukrainców!!!!

   • fufok pisze:

    W ten sposób naród wierny Bogu może zamienić się we współczesnych Krzyżaków
    , jak ktoś nie pamięta to niech sobie przypomnieć historie ich krzewienua wiary. Jedna wielka śmierć. sorry. Jestem wierzący. W żywego i obecnego Jezusa – On sam powiedział że jest z nami aż do skończenia świata. Pamiętacie co odpowiedział w synagodze nauczycielowi pisma na pytanie o najważniejsze przykazanie?
    Ewangelia wg św Marka 12:
    28Wówczas podszedł jeden z nauczycieli Pisma, który słyszał ich rozmowę. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?”.29Jezus rzekł: „Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, jest Panem jedynym. 30Będziesz miłował Pana, swego Boga, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych”. 32Powiedział do niego nauczyciel Pisma: „Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo jeden jest i poza Nim nie ma innego. 33Miłować Go całym sercem, całym rozumem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego o wiele więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary”.34 Jezus, widząc, że rozsądnie odpowiedział, rzekł do niego: „Niedaleko jesteś od królestwa Bożego”. I odtąd nikt już nie odważył się Go pytać.”

    Mamy własną tradycje, piękna i jedyna właściwą wiarę w jedynego Boga.
    Którego największym przykazaniem jakie mam dał jest miłość. Najpierw i ponad wszystko do Niego a potem do bliźniego. Każdego bliźniego.
    A Bóg dał nam rozum. Można przyjść uchodźców z głową. Przecież to nie są ludzie bez umiejętności. Chcecie u nas mieszkać? To przestrzegajcie naszego prawa i pracujcie, żebyście mieli co jeść. Nie ma pracy? Naprawdę? No tak skoro politycy wola kłócić się między sobą to nie będzie lepiej. Ale skoro nie potrafimy zadbać o własny naród..
    Tutaj też jest potrzebna miłość. To jest przykazanie z którym nie można dyskutować. Sam Pan Jezus o nim przypomina.
    Wierzysz w Niego?

 3. mała pisze:

  Bezpieczeństwo narodowe ma twarz konkretnych osób. Dlaczego ich bezpieczeństwa ma się liczyć mniej, niż bezpieczeństwo migrantów?

  Bezpieczeństwo uchodźcy liczy się bardziej niż bezpieczeństwo narodowe – oznajmił arcybiskup Stanisław Gądecki. Trudno się jednak z taką opinią zgodzić.|

  „Każdy by chciał żyć w bezpieczeństwie, tylko tyle, że nasza postawa niewiele ma wtedy wspólnego z chrześcijaństwem. Egoizm osobisty – czyli troska o zachowanie własnego bezpieczeństwa, przeważa nad altruizmem, czyli nad tą postawą, która powinna jednak być ukierunkowana na pomoc innym osobom” – ocenił abp Stanisław Gądecki.

  Bardzo łatwo jest formułować ogólne prawdy, że dobro konkretnego uchodźcy liczy się bardziej niż jakieś ogólne bezpieczeństwo narodowe. Tyle, że pod tym terminem kryje się dobro konkretnych osób. Bezpieczeństwo narodowe to także to, że – dzięki temu, że nie ściągaliśmy migrantów przez ostatnie pół wieku, i nie wpuściliśmy tzw. uchodźców (z których przynajmniej część, czego nikt nie ukrywa, to regularni terroryści z ISIS) nie mamy zamachów na jarmarki bożonarodzeniowe, nikt nas nie atakuje, a polskie kobiety nie są molestowane i gwałcone podczas zabaw sylwestrowych. To jest właśnie to bezpieczeństwo. Jego brak ma więc bardzo konkretne oblicza: zamordowanych na koncercie nastolatków, rozjechanych przez terrorystów przechodniów, ofiar podłożonych bomb, zgwałconych kobiet. I nie jest prawdą, z punktu widzenia chrześcijaństwa, że ich życie jest mniej istotne niż, niż życie migrantów czy uchodźców.

  http://malydziennik.pl/bezpieczenstwo-narodowe-ma-twarz-konkretnych-osob-dlaczego-ich-bezpieczenstwa-ma-sie-liczyc-mniej-niz-bezpieczenstwo-migrantow,9585.html

  • Maggie pisze:

   Szkoda, że poszły w zapomnienie słowa śp.kard.Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia … może by warto tak odkurzyć archiwa w Episkopacie ?

 4. wobroniewiary pisze:

  Napiszę też swoje prywatne przemyślenie: Pani prof. słusznie zwraca uwagę na treść I przykazania
  Pamiętamy nakaz Dekalogu – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną!”

  W starym Testamencie Bóg wzywał do walki, dodawał sił, sprzyjał zwycięstwom – Naród Izraelitów walczył z innowiercami, z bałwochwalcami, np. Dawid zaangażował się przede wszystkim przeciwko Amalekitom i innym koczownikom, którzy dokonywali napadów, przybywając z pustyni Negeb.
  Pamiętamy ze Starego Testamentu sceny ścierania w proch ołtarzy, na których składano ofiary Baalowi i innym bożkom – a dziś ten sam Bóg miałby nas zachęcać do rozkładania dywaników na ulicy czy oddawania czci bożkowi Mahometowi?

  Ten, który nas wyrwał z rąk wroga – dziś pchałby w jego objęcia, w gwałty, napady, rabunki, ścinanie głów maczetą za brak wiary w Mahometa i niechęć przejścia na islam, za sprzeciw wobec robienia z naszych córek nałożnic i niewolnic seksualnych? Jakim trzeba być pustym, by w to wierzyć i jeszcze innym to próbować wmawiać!!!

  NIEMOŻLIWE!
  Jeden jest Bóg i Jemu Samemu cześć oddawać będziemy. Żadnej integracji ze złem, za św. Pawłem unikajmy wszystkiego co ma choćby tylko pozór zła!

  • Maggie pisze:

   Też tak myślę. Dlatego wyżej link do Psalmu 5, o goszczeniu wroga.
   Zgroza, na którą najwlaściwszą reakcją to ocean modlitwy
   Jezu Ty się tym zajmij❣
   Kiedyś nie chciało się mi wierzyć w wizję ukazaną Katarzynie Emmerlich
   Jezu, Maryjo, Józefie Św. .. ratujcie dusze ❣

  • Julia pisze:

   Bogu dziękuję za Waszą stronę i wypowiedzi Kapłanów to pozwala mnie i moim bliskim odszukać pokój serca i światło na drogę Prawdy w tym szalonym szlaku ciemności jaki otacza nas . Tak wile razy korzystam z Waszych publikacji aby innym pomóc czy umocnić .Największy smutek ogarnia moje serce gdy słyszę „Julio a gdzie nasi księża , dlaczego milczą i uciekają !” będąc na poczekali przed gabinetem lekarskim podeszła do mnie starsza kobieta i zaczęła ze mną rozmawiać oto jej słowa cyt: jest w mojej klatce 15 mieszkań , tylko dwa małżeństwa , jeden rozwodnik i czterech wdowców reszta to wdowy. Gwar i radość zamilkły . Nasza klatka to grób, ludzie ze sobą nie rozmawiają . Mam do dyspozycji cztery ściany i telewizor do modlitwy .Muszę z kimś o tym porozmawiać bo nie mam z kim a znam ciebie z kościoła .Życzyliśmy sobie na pożegnanie dobrego wieczoru i Bożego błogosławieństwa . Wśród pacjentów oczekujących nastała cisza już nikt nie klikał w komórkach .

 5. wobroniewiary pisze:

  To już potwierdzone: aborcjonistka otrzymała papieski order

  Komunikat opublikowany na oficjalnej stronie archidiecezji skupia się na informacji, że kardynał Eijk nie tylko nie był zaangażowany w przyznanie nagrody znanej promotorce aborcji i ruchów LGBT, ale nawet nie wiedział o tym, że order ma być jej wręczony. W oświadczeniu pada jednak stwierdzenie, że Ploumen odznaczenie otrzymała.

  Wyjaśnienie ma związek z faktem, że zgodnie ze zwyczajową procedurą, Order Świętego Grzegorza przyznawany jest na wniosek biskupów. Wszystko wskazuje więc, że albo tym razem decyzja o jego wręczeniu zapadła poza zwykłym trybem, albo też Ploumen zawdzięcza go innemu hierarsze.

  Read more: http://www.pch24.pl/holenderska-archidiecezja-potwierdza–papieski-order-przyznano-aborcjonistce,57585,i.html#ixzz54IbEYu83

  • Maggie pisze:

   Nie dla Mary Wagner czy prof.Hazana albo ks.Małkowskiego ale dla aborcjonistki …. wszyscy święci przewracają się na to w mogiłach … aż ziemia się trzęsie …

   Panie Jezu Chryste Ty się tym zajmij, bo żniwa wielkie i niedługo, a robotników tak mało❣🙏🏻❣

 6. kasiaJa pisze:

  Pozostaje nam wyłącznie modlitwa za papieża Franciszka i kard. Nycza… wyłącznie.

 7. Ehmm pisze:

  Modlitwa Jezusa
  Siostra Maria Natalia: Widziałam pewnego razu, jak Jezus błagał Ojca Przedwiecznego. Zapytałam, dlaczego i za kogo tak się modlił. Odpowiedział:
  „Moje dziecko, modlę się za tych, za których wy również się modlicie, za których powinniście się modlić. Błagajcie Ojca Niebieskiego, aby ostatecznie zakończyła się niegodziwość. Proście Go, aby święty niebiański pokój, który przyniosłem na ziemię, napełnił serca ludzkich istot i aby rozwinęła się w nich miłość i aby rozprzestrzeniła się wszędzie. Przez Moje błaganie otrzymałem od Niebieskiego Ojca bliski koniec waszych udręk i przyjście do was niebiańskiego Pokoju.
  Teraz czekają was jeszcze ciężkie doświadczenia, lecz możecie je złagodzić poprzez modlitwę i wytrwałe akty wynagradzające. Zabierzcie się więc do dzieła pełni gorliwości i nadziei, aby aniołowie i święci niebiescy zjednoczeni ze Mną i Moją Niepokalaną Matką, mogli wyprosić miłosierdzie u Ojca Przedwiecznego. Bogu tak obrażanemu złóżcie ofiary wynagradzające, także za grzechy innych. To od tego zależy skuteczność łaski wielkiego cudu, którego nadejście jest bliskie.”

  „Maryja Zwycięska Królowa Świata”

 8. Monika pisze:

  Proszę o modlitwę od serca za Ewę, byłam dziś u niej krótko, widziałam, i powiem, że problemy nie pozostają bez wpływu na Ewę, jest jej dosłownie połowa…

 9. Ehmm pisze:

  Trudne pytania do papieża. „Jeśli islam jest dobrą religią, to czemu nawracając się ryzykowaliśmy życiem?”

  Grupa muzułmanów nawróconych na katolicyzm, napisała do papieża Franciszka list otwarty z prośbą o zmianę jego nauczania na temat islamu. – Skoro papież wydaje się nauczać, że „islam jest religią dobrą samą w sobie” to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? – pytają autorzy listu.
  – Przez kilka lat, wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach. Nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy i prośby o spotkania – piszą na wstępie autorzy listu. Zadają w nim trudne pytania do papieża dotyczące jego nauczania na temat islamu. – Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą? – pytają.

  Autorzy listu twierdzą, że islam nie może być sojusznikiem w walce przeciwko władzom, które chcą dominować i zniewolić świat, ponieważ „podzielają tę samą totalitarną logikę opartą na odrzuceniu królestwa Chrystusa”.

  – Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam (włoski dziennikarz i polityk pochodzenia egipskiego, który przeszedł na katolicyzm w 2008 roku – przyp. red.), opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji – piszą.

  Otwarty list do papieża robi zgromadził w internecie do tej pory ponad 2600 podpisów.

  Źródło: onepeterfive.com

 10. wobroniewiary pisze:

  Zakończę cytatem z Pisma Świętego: Z 2 Listu św. Jana:

  „Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód, a nie trwa w nauce [Chrystusa], ten nie ma Boga.
  Kto trwa w nauce [Chrystusa], ten ma i Ojca, i Syna. Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów”

  Amen!!!

 11. AnnaSawa pisze:

  …w ogóle…i przede wszystkim !!! To JEST MIGRACJA KONTROLOWANA – ZAPLANOWANA. Tu nie chodzi o podanie szklanki wody czy chleba osobom potrzebującym, czy schronienia dla matek z dziećmi i w ciąży….co większość z nas by uczyniła…z prostego odruchu serca ale to jest NARZUCENIE PAŃSTWOM ZALEWU ISLAMU, wymieszania społeczeństw w totalnym chaosie.
  I tu nikt nas nie straszy politycznie….to my domagamy się od rządzących ochrony…a od kościoła KAPŁANÓW-OJCÓW !!! aby nas bronili a przede wszystkim naszych dusz.

  Pod jednym filmem napisałam: My nie musimy słuchać polityków, którzy to niby nas straszą….to my ich prosimy i WYMAGAMY od nich obrony własnego narodu przed wszelkimi niebezpieczeństwami ! My sami widzimy co się dzieje i dokąd to zmierza, mamy znajomych w wielu krajach Europy i tym samym wiadomości z pierwszej ręki….nie musimy słuchać „straszących polityków”. Co ma na myśli Papież (z całym szacunkiem i modlitwą za Niego), to sam wie, proszę ludziom nie robić wody z mózgu….już mamy od tego właśnie „europejskich polityków”. Pasterze winni bronić swoje owieczki…tak aby czuły się bezpieczne. Co innego pomagać wszystkim, ale nie wystawiać się na zagrożenia i chaos wynikający z KONTROLOWANEGO ZALEWU IMIGRANTÓW EKONOMICZNYCH i ANTYCHRZEŚCIJAN.

  ps: co z pobitymi ludźmi przez bandy rozwydrzonych islamistów, co z nastolatkami zgwałconymi i zamordowanymi np. w Szwecji???, co z nastolatkami z Niemiec błagającymi o pomoc bo się boją wychodzić z domu do sklepu??? co z młodzieżą szkolną europejską, która ma robioną wodę z mózgu bo każą im uczyć się o islamie i boją się wypowiadać bo im ta „demokracja” zamknęła usta???………czy mam tu powklejać stos filmów, zdjęć, i artykułów nagrywanych i pisanych przez osoby pokrzywdzone z całej Europy???…..chyba już wszyscy je widzieliśmy??

 12. Mateusz pisze:

  Odnoszę wrażenie że podział jest coraz bardziej widoczny i to wśród hierarchów również, a jeszcze jak byłem ministrantem 10 lat od 97r. to do głowy nam by nie przyszło pomyśleć że będą się takie rzeczy działy, ja to nazywam zezwierzęceniem bo zamieniliśmy sie ze zwierzetami, ludzie pozbyli się rozumu i idą na instynkt jeść, pić bawić się. Gdzieś usłyszałem ciekawe stwierdzenie, że ludzie spodziewali się antychrysta w osobie, jakiejś grupie a tymczasem on jest w ludziach ponieważ ludzie w tej chwili uczynili się jako Bóg, wszystko nam się należy wszystko nasze uwielbienie, pieniądze, zabawa i pogarda dla biedniejszych „gorszych”.

 13. Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego pani Pawłowicz głosowała za skierowaniem do dalszych prac ABORCYJNY projekt? Nie słyszałem, żeby tłumaczyła się z popełnionego błędu.

  • wobroniewiary pisze:

   To słabo pan szuka, bo prof. Pawłowicz tłumaczyła się bardzo mocno i długo
   Wystarczy wpisać w google i „samo się znajdzie”

   Prof. Pawłowicz: „Było to głosowanie tylko proceduralne. Posłowie PiS są za ochroną życia. Nikt z nas aborcji na życzenie nie poparł”
   https://wpolityce.pl/polityka/376639-nasz-wywiad-prof-pawlowicz-bylo-to-glosowanie-tylko-proceduralne-poslowie-pis-sa-za-ochrona-zycia-nikt-z-nas-aborcji-na-zyczenie-nie-poparl

   Tych artykułów jest multum, na stronach Radia Maryja, frondy, i innych

   • Nie można być za i przeciw. 58 posłów PiS tak głosowało to nie przypadek i pomyłka. ABORCYJNY projekt przeszedłby do dalszych procedowań gdyby wiele posłów z opozycji albo nie zagłosowało albo zagłosowało przeciw temu projektowi (nawet ponieśli konsekwencje). Takie postawy zamydlania należy piętnować, a nie usprawiedliwiać!

    • Ale „dalsze procedowanie” oznacza zatwierdzenie projektu ustawy? oznacza, że musi się ją zatwierdzić? bo według mnie nie. Czemu więc rozmawiamy nad czymś co się nie stało.

     Jak wejdziesz do sklepu z chemią to musisz kupić truciznę i kogoś otruć, no chyba nie, możesz przecież kupić farbę by odnowić pokój. Nie powinniśmy mieć kontaktu z choćby pozorem zła, a przecież ta trucizna to służące zabijaniu zło, po co więc wchodzimy do sklepu z chemią skoro powinniśmy „unikać wszelkiego kontaktu ze złem”?
     Jeżeli byłeś kiedykolwiek w takim sklepie to porozmawiajmy o tym, że mogłeś kogoś otruć bo w tym sklepie są trucizny, widziałeś je, musiałeś przejść obok nich a może nawet puszkę przesunąłeś aby wziąć coś innego.
     Miałeś więc kontakt z trucizną, ze złem, albo jesteś za życiem i omijasz trucizny nie wchodząc w ogóle do takiego sklepu, albo nie jesteś, nie można być za tym i za tym. Tak samo jak Ty nie użyłbyś trucizny nawet jak dotknąłeś z nią puszki tak samo ci 58 nie użyłoby swoich kart poselskich do zatwierdzenia aborcji nawet jak dotknęli projektu tej morderczej ustawy, czy to takie trudne zrozumieć?

    • Maggie pisze:

     Choc za Oceanem, ale słyszałam, jak na RM,prof.Pawłowicz wyjaśniała również, że pytanie było tak sformułowane, że wyszło odwrotnie niż chciała.

   • @ Henryku
    Kiedy w sejmie większość miała PO/PSL wszystkie obywatelskie projekty ustaw z automatu lądowały w koszu, tak było z sześciolatkami tak było z lasami i z każdym projektem ustawy który wnosiła opozycja do rządzącej wtedy PO. W kampanii wyborczej kandydaci do sejmu z ugrupowań obecnie rządzących złożyli (według mnie niezbyt chyba przemyślaną) obietnicę, że ŻADEN projekt obywatelski DORY CZY ZŁY nie zostanie wyrzucony do kosza tak jak to robiła wcześniej PO, obiecano wtedy, że nad każdym projektem sejm się pochyli i go rozpatrzy i aby zrozumieć tych 58 odsadzanych od czci i wiary należy wiedzieć o tym, że złożone obietnice się spełnia ot tak po prosu. A to, że owa propozycja zabijania dzieci nie miała szans stać się obowiązującą ustawą świadczy następne dziesiąte głosowanie nad innym obywatelskim projektem, tym razem już zakazującym aborcji z tzw. przesłanką eugeniczną gdzie tylko samo podejrzenie choroby u dziecka wystarczało aby je zabić. To jest oczywista oczywistość, że ustawa dopuszczająca aborcję nie mogła zostać zatwierdzona w późniejszych pracach sejmu bo to, że nie będzie złagodzenia zakazu aborcji też mieliśmy obiecane przez kandydatów do sejmu z PiS. Jeżeli ktoś pamięta kampanię wyborczą to powinien pamiętać i te wypowiedzi. Nie trzeba naprawdę żadnej filozofii aby to zrozumieć, nie trzeba żadnego pomstowania nad posłami PiS-u którzy tak wtedy zagłosowali.
    Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że będzie w końcu zakaz zabijania dzieci z podejrzeniem choroby i na tym się skupmy i za to dziękujmy Bogu, że mamy takich przedstawicieli w sejmie i w tych działaniach ich wspierajmy i otaczajmy modlitwą a wszelkie dyskusje nad tym czy przepuścili do dalszego procedowania czy nie, uważam za bezsensowne i niepotrzebne biadolenie nad zupełnie nie istotnymi sprawami, nie ważne czy idziesz po błocie i masz brudne buty czy po aksamitnym dywanie w eleganckich lśniących pantofelkach, ważne jest to aby obrać właściwy cel i do niego iść.
    Może się komuś ten mój punkt widzenia nie podobać i uważać go za jakieś „zamydlanie” ale dla mnie ważny jest cel a to, że idę przez ciemny las czy jadę oświetlona prostą drogą jest kompletnie bez znaczenia a czasem w tym ciemnym lesie łatwo jest wyprowadzić goniącego nas przeciwnika po prostu w „polityczne” pole ale to było tak tylko przy okazji która skrzętnie została wykorzystana do osłabienia antypolskich partii politycznych a do umocnienia patriotycznych ugrupowań co w perspektywie planów zmiany konstytucji jest bardzo ważne i pomocne także w bieżących planach naprawy państwa. Z odrobiną zdziwienia przyglądam się temu całemu jarmarkowi jacy to ci 58 są źli a tylko my dobrzy, dajcie spokój, „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”

  • Ehmm pisze:

   Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja zdradziła kulisy głosowania nad projektem dotyczącym prawa aborcyjnego „Ratujmy kobiety 2017”. Inicjatywę poparli nawet niektórzy posłowie PiS, ale jak się okazuje, oddali swoje głosy przez pomyłkę. – Nie tylko ja się pomyliłam. Nie głosowaliśmy za zabijaniem dzieci – przyznała Pawłowicz.

   https://www.wprost.pl/kraj/10098152/tej-pomylki-poslowie-pis-nie-moga-sobie-darowac-pawlowicz-tlumaczy-sie-z-glosowania.html

   I drugi ważny artykuł:
   Poniżej nagranie, w którym wyjaśniam w Radio Maryja okoliczności omyłkowego głosowania części posłów PiS oraz argumenty tych posłów PiS, którzy zagłosowali za dopuszczeniem projektu lewackiego do dalszych prac sejmowych, razem z projektem obrońców życia. Jak wiemy lewacki projekt, mimo tych pomyłek, i tak został odrzucony.

   Ponieważ nasza ulubiona gazeta „Nasz Dziennik” opublikowała dziś listę proskrypcyjną z nazwiskami 58 posłów PiS, sugerując czytelnikom, iż posłowie ci zagłosowali za UCHWALENIEM ustawy lewackiej rozszerzającej aborcję, więc uczciwość wymagałaby jednak precyzji co do samego faktu i przedstawienia argumentów i powodów, dla których posłowie PiS wczoraj w różny sposób głosowali za przekazaniem też lewackiego projektu do dalszych prac w Sejmie. Otóż, przede wszystkim trzeba jasno powiedzieć, że w czwartek NIE GŁOSOWALIŚMY ZA UCHWALENIEM ŻADNEJ USTAWY, lecz za ROZPOCZĘCIEM dopiero PRAC NAD USTAWAMI. Niczego jeszcze nie uchwalono, a tylko odrzucono projekt skrajnych feministek!
   http://www.fronda.pl/a/prof-pawlowicz-wyjasnia-postawe-pis-ws-aborcji-wazne,105198.html

 14. eska pisze:

  Myślę, że najwyższa pora przypomnieć rozważania różańcowe ks. Skwarczyńskiego „Różaniec jako egzorcyzm”:
  http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/Rozan-egzorc.htm

  No i nie wiem – może czas na kolejną nowennę pompejańską. „O ostateczne zakończenie niegodziwości i zwycięstwo Bożej miłości w ludzkich sercach” (inspirowałam się tu „Modlitwą Jezusa” podaną wyżej przez „Ehmm” – można zaproponować inną intencję).
  Odmawianą z użyciem powyższych rozważań różańcowych i koniecznie z Tajemnicami Światła.

 15. Sławek pisze:

  W intencji Pani Ewy 3 tajemnica chwalebna +++

 16. Paweł pisze:

  W nawiązaniu do ostatniego zdania tego wpisu: „Żadnej integracji ze złem, za św. Pawłem unikajmy wszystkiego co ma choćby tylko pozór zła!” – orędzie 254e dane ks. St. Gobbi:

  „e Przeżywacie dzisiaj mroczne czasy, ponieważ na wszelkie sposoby usiłuje się doprowadzić do kompromisu między tym, co Boskie i co szatańskie, między dobrem i złem, między duchem Jezusa i duchem świata. Wielu ludziom grozi niebezpieczeństwo, że padną ofiarą ogólnego zamętu. Nawet w Moim Kościele chciałby się panoszyć fałszywy duch, który nie jest duchem Jezusa, Syna Bożego. Jak niewidzialna trująca chmura szerzy się duch pomieszania tego, co Boskie z tym, co należy do świata, przez co Słowo Boże zostaje pozbawione mocy, a głoszenie Ewangelii – swojej siły.”
  http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1982.htm

 17. ~Anna~ pisze:

  AnnaSawa popieram w 100% .Bardzo mądra wypowiedz pani prof.Pawłowicz. Miłosierny to nie znaczy głupi i naiwny.Na szczęście coraz więcej mądrych księży tłumaczy,że nie wszystkim powinno się okazywać miłosierdzie w jednakowy sposób bo jeden pomoc i okazane serce doceni ,a drugi wykorzysta skrzywdzi i nie będzie miał sobie nic do zarzucenia albo jeszcze wpędzi w fałszywe poczucie winy .O.Augustyn bardzo dobrze tłumaczył w swoim kazaniu o uchodzcach kiedy powinno się być posłusznym i słuchać autorytetów, a kiedy zachować zdrowy rozsądek i nie pozwolić na krzywdę swoją,swojej rodziny czy swojej Ojczyzny.

 18. Sylwek pisze:

  nie za bardzo lubię poseł Pawłowicz ALE zgadzam się w 100% z tym listem nie lubię polityki a ktoś wcześniej wrzucił link właśnie ojca Pelanowskiego cóż więcej dodawać.

 19. piotr wiśniewski pisze:

 20. Przypominając o miłosiernym Samarytaninie:

  Miłosierny Samarytanin
  30 Jezus nawiązując do tego, rzekł: „Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. 31 Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. 32 Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. 33 Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: 34 podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. 35 Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. 36 Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?” 37 On odpowiedział: „Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: „Idź, i ty czyń podobnie!”

  Czyńmy więc podobnie, budując i remontując szpitale dla potrzebujących, szkoląc personel tych szpitali, wysyłając potrzebne leki, jedzenie… Jednak w tym fragmencie Ewangelii nie ma ani słowa o młodych, zdrowych, silnych mężczyznach którzy „uciekają” nie dla tego, że ktoś im zadał rany ale dla tego aby wieść tutaj wygodne darmowe życie. Oni powinni siedzieć tam i pracować w odbudowie tych szpitali a nie w Europie na zasiłkach. Miłosierny Samarytanin nie dał dwóch denarów na przejedzenie zdrowemu człowiekowi tylko rannemu na leczenie i opiekę.

 21. Iwona pisze:

  Krzysztof Bosak porównał tłumaczenie orędzia Papieża z 1 stycznia i twierdzi, że zostało błędnie przetłumaczone na j. polski
  https://www.tysol.pl/a14842-Krzysztof-Bosak-W-tlumaczeniu-oredzia-Franciszka-jest-blad-
  —może faktycznie, to błędne tłumaczenia wprowadzają nas w błąd i sprzyjają niezrozumieniu, a nawet sprzyjają podziałom?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s