Refundowane szamaństwo – czyli czy coś mnie jeszcze zdziwi

To ma być refundowane???
(…) „Wspomagamy tradycyjne leczenie boską energią pobieraną z kosmosu. Ta energia przepływa przez uzdrowiciela, jak przez kanał i przy pomocy jego dłoni trafia do pacjenta”

„Duchowe uzdrawianie” będzie refundowane?
Wiceminister zdrowia spotkała się z uzdrowicielami

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko tuż przed świętami spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. – Prowadziliśmy rozmowy o wprowadzeniu duchowego uzdrawiania, jako oficjalnej metody leczenia refundowanej przez NFZ – mówi nam członkini zarządu PSDU Bogumiła Kubalańca.

Szczurek-Żelazko zapoznała się z metodami leczenia promowanymi przez duchowym uzdrowicieli. Na czym one polegają? – Wspomagamy tradycyjne leczenie boską energią pobieraną z kosmosu. Ta energia przepływa przez uzdrowiciela, jak przez kanał i przy pomocy jego dłoni trafia do pacjenta – wyjaśnia Bogumiła Kubalańca. Podkreśla też: – My nie jesteśmy oszołomami. Nie chcemy zastępować zwyczajnych lekarzy, chcemy im tylko pomóc. Takie metody są stosowane w wielu krajach, tylko w Polsce tak wielu ludzi jest w stosunku do nich uprzedzonych.
Za: wp.pl

Miesięcznik „Egzorcysta” ostrzega:
Czy to Prima aprilis? Stanowczo sprzeciwiamy się i przestrzegamy nie tylko przed refundowaniem wszelkiego typu uzdrawiania „boskimi” energiami, ale też korzystania z takich usług nawet za dopłatą. Od strony naukowej jest to pseudonauka (brak potwierdzenia w badaniach naukowych), a od strony duchowej zagrożenie duchowe, ponieważ jest to korzystanie z mocy złych duchów (bioenergoterapia, reiki, itp.), za które trzeba później zapłacić. Mówią o tym egzorcyści. Złe duchy nic nie robią za darmo, a tym bardziej dla naszego dobra. Pamiętajmy, że skuteczność nie jest miernikiem dobra. Jeśli takie „duchowe uzdrowienie” pomoże to tym gorzej, tym większa pewność, że przyjdzie za to zapłacić.
https://www.facebook.com/MiesiecznikEgzorcysta/posts/1481715701948355

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Refundowane szamaństwo – czyli czy coś mnie jeszcze zdziwi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  • Leszek pisze:

   Prawicowy i chrześcijański rząd? Skąd takie twierdzenie? Nie rozumiem, jak można być tak naiwnym. Błagam, nie dajcie sobie robić wodę z mózgu. Pozdrawiam i zapewniam, zdrajcy narodu polskiego i wrogowie wewnątrz kraju będą ujawnieni i będą uciekać przed Bożym gniewem.

 2. wobroniewiary pisze:

  Weszłam na stronę tego PSDU – Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli. A tam – jak mówi ks. Piotr Glas – ciepłe rączki! I współczesny Harris czy Kaszpirowski. Matko Boża ratuj!

  • Ania pisze:

   Na stronie piszą dokładnie:
   Spotkanie z Panią Minister Żelazko w sprawie wprowadzenia Duchowego Uzdrawiania do Publicznej Służby Zdrowia
   Przedstawiciele Zarządu PSDU Antoni Przechrzta oraz Bogumiła Kubalańca spotkali się z v-ce Minister Zdrowia Panią Józefą Szczurek Żelazko. Celem spotkania było zapoznanie Pani Minister z metodą duchowego uzdrawiania oraz omówienie możliwości wprowadzenia tej metody do publicznej służby zdrowia. Pierwsze kroki już mamy za sobą, przełamujemy lody, okazuje się, że wiele osób w Ministerstwie i Rządzie nie wie na czym ta metoda polega i potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii. Mam nadzieję, ze będzie więcej spotkań i że w końcu pacjenci będą mogli skorzystać z uzdrowicieli w służbie zdrowia.

   DUCHOWE UZDRAWIANIE (uzdrawianie psychosomatyczne)
   propozycja włączenia tej formy terapii do systemu publicznej opieki zdrowotnej w Polsce
   Antoni Przechrzta, Danuta Adamska-Rutkowska

   http://psdu.pl/spotkanie-z-pania-minister-zelazko-w-sprawie-wprowadzenia-duchowego-uzdrawiania-do-publicznej-sluzby-zdrowia/

 3. kasiaJa pisze:

  Klęska 😦 Oj, chyba na nowo trzeba pisać o zagrożeniach: szamaństwie, energo… reiki i innych

 4. wojtekm49 pisze:

  IDŹ PRECZ SZATANIE W OGIEŃ WIECZNY !!!

 5. wojtekm49 pisze:

  Nie chcą (czy nie mogą ?) całkowicie zakazać aborcji , a wpuszczają diabła do naszego życia !!!

 6. mała pisze:

  Polaków duchowe uzdrawianie wchodzi w następną fazę. Przedstawiciele PiS-owskiego rządu w osobie wiceministra zdrowia spotykają się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli (PSDU) w celu wprowadzenia duchowego uzdrawiania do PUBLICZNEJ służby zdrowia. „Potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii” piszą uzdrowiciele i wyrażają nadzieję, że pacjenci będą mogli skorzystać z tej formy „leczenia”.

  „Prowadziliśmy rozmowy o wprowadzeniu duchowego uzdrawiania, jako oficjalnej metody leczenia refundowanej przez NFZ” – mówi nam członkini zarządu PSDU Bogumiła Kubalańca. Wyjaśniała członkom Ministerstwa Zdrowia: „Wspomagamy tradycyjne leczenie boską energią pobieraną z kosmosu.”

  Była premier Szydło wypowiadała się w przeszłości na temat NIESZCZEPIENIA dzieci ponieważ nie można lekceważąc głosów rodziców niezgadzających się na takie metody zapobiegania chorób. Jak widać Ministerstwo Zdrowia idzie dalej i rozwija niestandardowe metody uzdrawiania i leczenia tak popularne kilkadziesiąt lat temu w cieszących się olbrzymim powodzeniem ruchach NEW AGE. Położenie dłoni na chorym organie i przesłanie do niego energii z kosmosu jest „zabiegiem” niezbyt kosztownym, aparatury do tego jeszcze nie wymyślono, a więc niskim kosztem można tysiące ludzi uzdrowić i wskoczyć do czołówki państw leczących skutecznie, lecz niestety metodami kosztownymi i nienaturalnymi.

  Organizacja PSDU zrzesza DUCHOWYCH dyplomowanych (?) uzdrowicieli, którzy niosą pomoc poprzez duchowe uzdrawianie polegające na modlitwie, medytacji i nakładaniu rąk. Wykształcenie medyczne nie jest wymagane, prawna odpowiedzialność również nie no bo w końcu nakładać ręce to każdy może a badań naukowych uzasadniających jakiekolwiek pozytywne rezultaty podobnych „medycznych” szarlatanerii jeszcze nikt nie wymyślił

  https://www.salon24.pl/u/lchlip/832353,duchowe-uzdrawianie-na-recepte

  • wobroniewiary pisze:

   „”Potrzeba więcej rozmów i prezentacji, aby oswoić Ministerstwo z dobrodziejstwami tej formy terapii”

   Nieźle sobie diabeł wymyślił

   • rysik pisze:

    A po takich „rozmowach i prezentacjach” to może i sami ministrowie i ich pracownicy dadzą się zwerbować…??? wpływy masonerii coraz wyraźniejsze 😦 :/

    • Maggie pisze:

     Odsunęli Panią Szydło, matkę kapłana❗️ … i teraz dopiero … właściwe szydło wyłazi z worka, w którym jak w puszce Pandory … choroby .. wsród których dominują absurdy i niezgoda – czyli od rogatego muzyka, brzmiąca jak z psychiatryka gdy ..
     Koń jak z Troji …
     dwoi się i troi ..
     Ale kopytno-rogaty WIELKIEJ i ZGODNEJ modlitwy oraz sakramentali się boi, więc RÓZANIEC NA SZANIEC

 7. kasiaJa pisze:

  Rogaty podstępny jest, daje „wzrost gospodarczy” i inne sukcesiki a głupi zachłyśnięci lecą za tym odrzucając to, co powinno być budowane na Prawie Bożym. Módlmy się o opamiętanie dla rządzących…

 8. Monika pisze:

  Przeczytałam na stronie rynekzdrowia.pl, w komentarzach, że oświadczenie już pani wiceminister złożyła, że z tym nic wspólnego nie ma.
  Warto byłoby, żeby jakieś kompetentne osoby czy służby zajęły się na serio ujawnianiem skąd wychodzą takie kłamstwa – za tym stoją przecież ludzie, który po coś to puszczają w obieg, że nikt już potem nie ma nad tym kontroli – a te bzdurne i szkodliwe nowinki idą jak lawina przez internet – w końcu one nie mają nic wspólnego z prawdą. Dziś łatwo kogoś zniszczyć i wyraźnie widać, że to nie jest bezinteresowne, nie łudźmy się – ktoś ma w tym swój cel i go realizuje. Warto więc znaleźć źródło skąd to wyszło i ujawnić. Dlaczego ludzie mają nie wiedzieć kto im szkodzi czyli kto to puścił w obieg. A ludzie czytając to tylko niejednemu włos się jeży na głowie, bo w pierwszej chwili aż się nie chce wierzyć. Dlatego warto wiedzieć kto za tym stoi. Bo to raczej z kabaretu nie wyszło.

  • wobroniewiary pisze:

   Wyszło nie z kabaretu a od samych uzdrowicieli.

   I dopiero uwierzę, że to jest fake news jak owi uzdrowiciele zostaną podani do sądu za podawanie kłamliwych informacji.
   W końcu u nich na stronie pisze wyraźnie, gdzie, kiedy, z kim i o czym rozmawiali. Pora wyjaśniać takie rzeczy do samego końca, oświadczenie kontra inne oświadczenie- to deko za mało.
   Na stronie MZ jest oświadczenie w 3 osobie. Aż mnie zmroziło (ona nie była, ona nie o tym gadała itp. itd.)

 9. rysik pisze:

  Wyczuwam swąd siarki…

 10. Wyjaśnienia w związku z publikacją na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli

  W związku z publikacją, która ukazała się na stronie internetowej Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli, przedstawiamy poniższe wyjaśnienia.
  Wczesną wiosną 2017 r. Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko spotkała się z przedstawicielami Polskiego Stowarzyszenia Duchowych Uzdrowicieli w biurze poselskim w Bochni w ramach dyżuru poselskiego. Temat rozmowy nie był wcześniej ustalany.
  Pani Poseł Józefa Szczurek-Żelazko w trakcie rozmowy poinformowała, że NFZ finansuje świadczenia opieki zdrowotnej, które zostały zakwalifikowane do wykazu świadczeń gwarantowanych na zasadach określonych w ustawie. Poinformowała również, że realizując politykę zdrowotną państwa, minister zdrowia kieruje się zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM) – dowodów takich dostarczają wyniki badań eksperymentalnych oraz badań obserwacyjnych, jak i zasadami oceny technologii medycznych (HTA), co zapewnia przejrzystość i racjonalność podejmowanych decyzji o alokacji środków publicznych. Brak jest takich dowodów w odniesieniu do metod wskazywanych przez PTDS, o czym przedstawiciele stowarzyszenia zostali poinformowani podczas spotkania.
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami gwarantowane świadczenia opieki zdrowotnej są udzielane zgodnie ze wskazaniami wiedzy medycznej z wykorzystaniem metod diagnostyczno-terapeutycznych innych niż stosowane w medycynie niekonwencjonalnej, ludowej lub orientalnej.
  http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/wyjasnienia-w-zwiazku-z-publikacja-na-stronie-internetowej-polskiego-stowarzyszenia-duchowych-uzdrowicieli/

  • Maggie pisze:

   Przechodzą po grzbiecie ciarki,
   na myśl refundowania kuracji z siarki…
   i sprawa ta pachnie jak „alchemia”,
   która grochówkę w „energię” zamienia.

   P.S.
   Miałam na IPad bzdurną informację, że nie jestem podłączona do Internetu … ale tylko wtedy ta info się pojawiała: gdy chciałam wejść na WOWIT … poprzednio „tylko”, że problem z tą Website lub, ze Safari nie łączy .. no i YouTube z modlitwami było nieosiagalne. Kończę, bo zaczyna zamrażać.
   Zapewniam o 🙏🏻❣
   Jezus jest Panem❣

   • Renata Anna pisze:

    Ja mam komputer poświęcony, a na pulpicie Michała Archanioła, twarzą skierowaną w głab komputera. Zdjęcie zrobione w Guadalupe i nie mam problemów z wejściem na strony katolickie.

    • Maggie pisze:

     @Renata Anna: Mój od kilkunastu tygodni nie dopuszcza na WOWIT.. choć skropiony wodą egzorcyzmowaną i w pokoju mam parę relikwi.
     To co tu wchodzi, mnóstwo czasu i cierpliwości mi zabiera: jeśli, oczywiście, się na wpis otwiera.

 11. Leszek pisze:

  To rzeczywiście ironia, trudno zrozumieć kiedy patrzy się na obraz rzeczywistości uczciwym wzrokiem. Niestety polityka nie posługuje się prawością. Pod płaszczem uczciwości kryje się hipokryzja, obłuda, fałsz i zdrada. Pozornie wszystko odbywa się transparentnie, jednak wystarczy się przyjrzeć konsekwencjom, czyli owocom, a wszystko po kolei staje się jasne. Popierałem PiS zanim dotarła do mnie prawda o ochydzie, która w końcu ujawniła się podczas kampanii wyborczej i tuż po wyborach . Nie pozwolę sobie mydlić oczu i wam też tego nie życzę.

 12. Witek pisze:

  Niedawno napisałem, że będzie jeszcze gorzej w temacie związanym z aborcią dzieci niepełnosprawnych ( chociaż powinno się napisać morderstw dzieci ) to dostało mi się że trzeba mieć wiarę i ndzieję.
  To że my się modlimy i staramy się wzrastać w wierze to nie znaczy, że rządzący też tak postępują. Jeszcze nie jedną bitwę trzeba będzie stoczyć.
  Czytamy teraz z żoną książkę ks. Dominika Chmielewskiego i dotarliśmy do tematu związanego z pokutą. Może należało by na stronie utworzyć oddzielny post dla osób, które by pokutowały za te wszystkie zniewagi przeciwko Bogu?!!!
  Dziękuję

 13. Leszek pisze:

  Polecam przyłączyć się do krucjaty różańcowej za ojczyznę
  http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

 14. piotr wiśniewski pisze:

  ręce opadają jak to czytam co ten rząd robi
  STOP Aborcji STOP szamanom – nie wracajmy do lat dziewięćdziesiątych może by jakaś petycja do rządu
  KTÓŻ JAK BÓG

 15. tu MariaPietrzak pisze:

  w samą porę… /

  Orędzie z 25.12.2017 dla Jakova-Medziugorje
  „Drogie dzieci, dzisiaj w tym dniu łaski wzywam was, abyście prosili Pana o dar wiary.
  Dzieci moje, zdecydujcie się na Boga i zacznijcie żyć i wierzyć w to, do czego Bóg was wzywa.
  Wierzyć, dzieci moje, oznacza złożyć swoje życie w ręce Boga, w ręce Pana, który was stworzył i który was kocha bezgranicznie.
  Nie bądźcie wierzącymi tylko w słowach, lecz świadczcie o waszej wierze i żyjcie nią poprzez czyny i osobisty przykład.
  Rozmawiajcie z Bogiem jak ze swoim Ojcem. Otwórzcie i oddajcie Mu swoje serca, a zobaczycie, jak wasze serca przemienią się i będziecie mogli podziwiać dzieła Boga w waszym życiu.
  Dzieci moje, nie ma życia bez Boga, i dlatego jako wasza Matka wstawiam się i proszę mojego Syna, aby odnowił wasze serca i napełnił wasze życie swoją bezgraniczną miłością.
  Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”
  .http://medziugorje.blogspot.com/

 16. Jacek pisze:

  Witek
  Trzeba czytać wcześniejsze wypowiedzi, bo problem całkowity w kłamstwie siedzi.
  Post każdy niech robi indywidualnie bez rozgłosu, bo Bóg widzi kto i co czyni.
  Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

  • Witek pisze:

   Dziękuję Jacek. Brak zrozumienia wpisu. Nie było przytyku do nikogo. Szkoda.
   Admin, nie chcę postów kto ma rację. Można nie udostępniać mojego posta.
   A jak jednoczymy się na Różańcu, modlitwie zbiorowej, na Wielkiej Pokucie – to też robimy bez rozgłosu…, tutaj chodzi o świadectwo, a świadectwo mobilizuje.
   Ale nawet wśród wierzących jest brak zrozumienia…Miałem cichą nadzieję….

   • Jacek pisze:

    Witek
    Nieskromnie to wyglądać będzie , ale odmawiam od jakiegoś czasu cały różaniec za Nawrócenie wszystkich ludzi na Świecie.
    Poszczególne dziesiątki zaś poświęcam w indywidualnych intencjach.
    Pozdrawiam z Panem Bogiem i Niepokalaną

 17. wobroniewiary pisze:

  Przepychanek ciąg dalszy:
  I co na to obrońcy rządu i pani wiceminister?

  „Informujemy, iż usunęliśmy zdjęcie pamiątkowe członków PSDU z Panią v-ce Minister Zdrowia na prośbę Pani Minister, która nie życzyła sobie, aby takie zdjęcie było na naszej stronie.

  W związku z informacją opublikowaną na stronach Ministerstwa Zdrowia ze spotkania Minister Zdrowia Żelazko z uzdrowicielami PSDU zarzucającą nam podawanie nieprawdy w powyższym komunikacie (w naszym odczuciu różniącą się do tego, co miało miejsce) podajemy naszą bardziej szczegółową wersję zdarzenia odwołującą się do informacji zawartych na stronie MZ.

  Jak było na prawdę:
  Można się załamać oświadczeniem Ministerstwa. Mam wrażenie że Pani Rzecznik podaje informacje niezgodne z faktami.”

  (…) Nim się spotkaliśmy na parę miesięcy wcześniej dostarczyliśmy list adresowany do Pani Minister i Ministerstwa Zdrowia ze Stowarzyszenia PSDU z określeniem tematu rozmowy (datowany na dnia 31.01.2017r). Osobiście też na miesiące wcześniej temat był przedstawiony Pani kierownik biura Pani Żelazko w Bochni, wg informacji był przekazany Pani Minister, tylko ponieważ Pani Minister właśnie objęła stanowisko, miała wiele zajęć i nie mogła się od razu ….

  Itp. itd.

  http://psdu.pl/spotkanie-z-pania-minister-zelazko-w-sprawie-wprowadzenia-duchowego-uzdrawiania-do-publicznej-sluzby-zdrowia/

  • wobroniewiary pisze:

   Najlepsza wisienka
   Po rozmowie Pani Minister powiedziała, że porozmawia w Ministerstwie i zorientuje się jaki jest pogląd Ministerstwa w tej kwestii. Parę tygodni później jej sekretarka oddzwoniła, że mają teraz inne problemy i tematem w obecnej chwili nie mogą się zająć.

   • Monika pisze:

    Dyplomatycznie, tylko pytanie czy walka z szatanem ma polegać na dyplomacji?

    • Maggie pisze:

     Czy można określić miarę ludzkiej głupoty? …
     Chyba tylko …. miarą zatracania Owoców Zbawienia.

     Masz rację Moniko, bo sprawa oczywista: taką „dyplomację” otoczyć dobrze Różańcem, gdyż potrzebny tu spowiednik i egzorcysta …

     Ryba psuje się od głowy, a zaczyna się najpierw od oczu… bez różnicy czy to rekin czy szprotka …

     Oj! nie podoba się bestii Wielka Pokuta, Intronizacja Chrystusa, uszczelnianie Różańcem granic …
     Dzierżąc Różaniec w ręku z wiarą: ufajmy Chrystusowi Królowi, a Maryja poprowadzi i przywoła do porządku, nawet (!) takie owce, które zeszły na manowce.
     Nie zapominajmy wyrażać sprzeciwu, uświadamiając sedno pułapki.
     ❣🙏🏻❣

 18. Alutka pisze:

  To pseudo uzdrawianie w dziecięcych i onkologicznych szpitalach klinicznych ma miejsce od wielu lat, mieli na to przyzwolenie, tylko płacili za to zdesperowani pacjenci i ich rodziny. Chwaliła się kiedyś taka jedna bioenergoterapeutka, że są tak poważani wśród wysoko postawionej kadry medycznej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s