Abp Jan Paweł Lenga o modernizmie i sprawach wiary: jak zachować wiarę w dzisiejszym świecie

O tym jak ważny ten wywiad – niech świadczy fakt, że gdy chciałam zamieścić ten wpis jeszcze wczoraj, wywaliło mi korki, i to nie w mieszkaniu ale na klatce i musiałam czekać do 6.00 rano – wtedy zadzwoniłam do sąsiadów po pomoc (trudno zrywać ludzi ok. północy, trzeba było czekać w ciemnościach do rana)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Abp Jan Paweł Lenga o modernizmie i sprawach wiary: jak zachować wiarę w dzisiejszym świecie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Dzieciątka Jezus – dzień V
  Ofiarujemy Ci, Jezu, nasze oczy ❤

  Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
  Wszechmogący wiekuisty Boże, Panie nieba i ziemi, który objawiasz się maluczkim; spraw, prosimy, abyśmy z należną czcią uwielbiając święte tajemnice Dzieciątka Jezus, Twojego Syna, i wiernie wstępując w Jego ślady mogli dojść do królestwa niebieskiego obiecanego maluczkim. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  Dzień 5 (20 grudnia)
  Z jak wielką miłością spoglądają na nas oczy Dzieciątka Jezus. One cieszą się wszystkim, co dobrego widzą w naszym życiu, a rzewnie płaczą nad naszymi grzechami. Oddajmy Dzieciątku nasze oczy, byśmy już nigdy nie obrażali Go wzrokiem, lecz jak najczęściej spoglądali na to, co nasze serce podnosi do Boga.

  Modlitwa
  O Boskie Dziecię, spojrzyj na nas. Niech miłosierne wejrzenie Twoich oczu rozpali w nas miłość ku Tobie. Ofiarujemy Ci, Jezu, nasze oczy. Udziel nam łaski, abyśmy we wszystkim, co stworzyłeś, widzieli Twoje dzieło, dziękowali Ci za to, co nam dałeś i używali tego zgodnie z Twoją wolą, dla dobra naszej duszy. Obyśmy często spoglądali na Ciebie i rozważali Twoją miłość ku nam. Spraw, abyśmy odrzucali to, co prowadzi do złego i opłakiwali swoje grzechy. Daj nam zasłużyć na twoje łaskawe spojrzenie w ostatniej chwili naszego życia i oglądanie Twej Boskiej chwały w niebie. Amen.

  Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
  O Boże Dziecię, prosimy Cię, spraw, abyśmy coraz doskonalej należeli do Ciebie i służyli Ci coraz lepiej. Chcemy Cię miłować w naszych bliźnich i szerzyć Twoje Królestwo wszędzie, gdziekolwiek się znajdziemy. Amen.

 3. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Charbela dzień VI

  Święty Szarbelu nasz możny pośredniku, proszę Cię, wyjednaj łaskę (…) o którą Cię proszę. Jedno Twoje słowo do Jezusa wystarczy aby zostały odpuszczone moje grzechy, aby zostało okazane mi miłosierdzie i wysłuchana moja prośba.

  Święty Szarbelu, radości nieba i ziemi, wstaw się za mną.

  Boże, który wybrałeś Św. Szarbela aby bronił nas przed Twoją karzącą ręką, za jego wstawiennictwem udziel łaski (…), dla Twojej większej chwały na wieki. Amen.

  Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario, Chwała Ojcu…

 4. wobroniewiary pisze:

  Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza
  Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami ». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie on wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. a oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, którą miano za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego». Wtedy odszedł od Niej Anioł.
  Oto słowo Pańskie.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/12/20/20-grudnia-wspomnienie-swietego-dominika-z-silos-opata-3/

 5. małgorzata pisze:

  Proszę o modlitwę by syn dostał zaległą pensje były pracodawca ciągle zmienia termin

 6. mała pisze:

  W dzisiejszych czasach głos większości biskupów przypomina raczej milczenie baranów w obliczu rozwścieczonych wilków, podczas gdy wierni pozostawieni są samym sobie niczym bezbronne owce – pisze abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy.

 7. wobroniewiary pisze:

  Prośba o modlitwę
  Prosimy wszystkich o dar modlitwy w intencji zdrowia ks. infułata Jana Pęzioła.
  Msza św. o zdrowie księdza będzie w środę o godz. 18:00

  http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/

 8. ja pisze:

  No to się szkoła popisała, zwłaszcza pani polonistka, która nie raczyła sprawdzić co się daje dzieciom do czytania

  Bajkę ściągnięto z internetu i kazano ją uczniom przeczytać na święta jako lekturę. Żaden pracownik szkoły nie zajrzał do treści utworu po pobraniu i wydrukowaniu go w bibliotece szkolnej. Nauczycielka polskiego rozdała uczniom pornograficzną wersję „Pięknej i Bestii”. Sprawę nagłośnili zbulwersowani rodzice

 9. Martyna pisze:

  http://par…..
  [EDYCJA- Administracja strony]

  • wobroniewiary pisze:

   Pani Martyno, chyba nie zna pani zbyt długo naszej strony i nie wie, że od kilku lat walczymy z herezjami zawartymi w „księdze prawdy” i w pseudoprzesłaniach MBM

   Mamy całe tomy stron i ostrzeżeń przed tym, niech pani tego nie promuje
   (ostatni wpis na pasku u góry to dziesiątki odnośników do różnych wpisów ostrzegających przed MBM

   „Maria z Irlandii, objawiła się światu gdzieś ok. 2010.”
   I od razu kradnie NMP JEJ tytuł – tytuł MBM czyli Matki Bożej Miłosierdzia 

    Ja znam jedną Maryję Matkę Miłosierdzia, której obraz świeci w Ostrej Bramie, a figurę możemy oglądać w Łagiewnikach nad tabernakulum 😉

   Maryjo, Matko miłosierdzia módl się za nami!

   Maryja czy „Maria” z Irlandii? – Wybór należy do ciebie!
   Nie można dwom panom służyć (Mt 6, 24).

   Maryja – Najświętsza Maryja Panna „Maria z Irlandii” – od „Świętych Przekazów” z „Księgi Prawdy”
   Maryja – Matka Bożego Miłosierdzia,
   a) wspomnienie kościelne 16 listopada
   b) Święto ustanowione przez Kościół Katolicki!
   „Maria z Irlandii”– każe siebie nazywać „Marią Bożego Miłosierdzia”
   a) ustaliła sobie wspomnienie na 9 listopada
   b) samowolka „Chciałbym, aby 9 listopada 2012r., w drugą rocznicę Mojego pierwszego wezwania do ciebie Moja córko, Moja armia odmawiała tę Modlitwę Krucjaty o Zwycięstwo Reszty Kościoła
   Maryja mówi: (ks. St. Gobbi „Do Kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej” Jestem Wodzem niezrównanej armii „Maria z Irlandii” mówi w Swojej „księdze prawdy”:
   …armia została utworzona, W Mojej armii będą różne poziomy ze stopniami każdego rodzaju
   Będziecie się cieszyć wiecznym szczęściem w Niebie Będziecie się cieszyć 1000-letnim rajem na ziemi
   Maryja mówi:
   Odmawiajcie Różaniec i trwajcie przy krzyżu
   KRUCJATA RÓŻAŃCOWA
   „Maria z Irlandii”mówi:
   Odmawiajcie modlitwy krucjaty i posiadajcie „pieczęć”
   „KRUCJATKI”

   Czy Jezus zrezygnował z Armii Maryi, Swej Niepokalanej Matki na rzecz „Mery Irlandki”???

   Każdy ma wolną wolę – wybór należy do was!

   Odmawiając Różaniec Święty zwracajmy uwagę na zwrot „Zdrowaś Maryjo” a nie „zdrowaś Mario”, bo jak widać Maria niejedno ma imię…
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/ostrzezenie-ks-adam-skwarczynski-ostrzega-przed-satanistycznym-podlozem-oredzi-marii-z-irlandii/

   • Martyna pisze:

    Dziękuję! Już biegnę przekazać dalej, od kogo dostałam.

    PS owszem, jestem tutaj krótko, korzystam zawsze z telefonu, nie dostrzegłam ostrzeżeń…
    PPS Dziękuję raz jeszcze. Za wszystko, co Pani dla nas robi.

 10. wobroniewiary pisze:

  Ależ czarny nie lubi tej strony!
  Ostatnie akcje
  – niejakiej „Krysi” (nie mylić z Krystyną), której nie podoba się wpis o spowiedzi i rzekomy obowiązek spowiadania się co tydzień,
  – Marii, której się śni, że sam Archanioł Gabriel zwiastuje jej dobrą nowinę,
  – Izy, którą ciągnie do dziewczyny,
  – Romka, który ma podobne sny, że oczekuje narodzin dziecka,
  – Daniela, który pisze do Izy, że powinna być lesbijką, jeśli to czyni ją szczęśliwą (w spamie),
  – Marii1987, która odpowiada Bogumile „dlaczego akurat grzech pychy? Nigdy go u siebie nie dojrzałam, ponieważ od zawsze byłam skromna i modliłam się gorliwie”

  To wszystko występy jednej i tej samej osoby, która chciała nas ośmieszyć i kpić sobie z nas i naszej strony, ale jak widać ośmieszyła się sama.
  Nie broniła prawdy i nauczania katolickiego ale próbowała tu antykatolickiej dywersji.

  Ja takim odpowiadam: Apage satanas!

  • Paweł pisze:

   edycja… (Ale z góry przepraszam, jeśli tę „Krystynę” niesłusznie posądzam.)

   • Krystyna pisze:

    Panie Pawle, miało być „spowiadałam”, a nie spowiadałem. Pozdrawiam.

   • wobroniewiary pisze:

    Tak Pawle, to nie ta Krystyna, ‚nasza Krystyna” jest OK 😉

    • Paweł pisze:

     Przepraszam.
     Oglądałem kiedyś w internecie – jako kuriozum dla mnie – nagranie video wywiadu Moniki Olejnik z posłanką Anną Grodzką i w pewnym momencie tego wywiadu posłanka mówiąc o sobie i jeszcze jakiejś kobiecie użyła formy typu „byliśmy” czy „poszliśmy”, na co Monika Olejnik natychmiast zareagowała poprawiając na „byłyśmy” czy „poszłyśmy”.
     I tak mi się to teraz skojarzyło 😉 , ale jak widać to fałszywy alarm.
     Jeszcze raz przepraszam.

  • Leszek pisze:

   Maryi Niepokalanej cześć i chwała na wieki za stronę WOWiT!
   Niech Bóg w Trójcy Jedyny będzie uwielbiony w Maryi Niepokalanej!♡♡♡

 11. Monika pisze:

  Wiadomość pilna!
  Przyda się oprócz Pompejanki kilka Zdrowasiek dziś i jutro za Ewę, bo ma „niezły sajgon”.

 12. Dana pisze:

  Upalna +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s