Abp Jan Paweł Lenga: Polecam książkę ks. Piotra Glasa „Dzisiaj trzeba wybrać”

Św. Paweł Apostoł, kiedy poznał Chrystusa, rzucił wszystko jak śmieci i poszedł za Nim na całego: „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus”.
Ks. Piotr Glas przypomina dzisiaj św. Pawła, głosząc mężnie Chrystusa, niosąc prawdę innym, mówiąc ludziom rzeczy, o których wielu nie ma już odwagi mówić, nawet za cenę prześladowań od swoich braci. To bardzo ważna lektura w czasach zamętu!

O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych

KSIĄDZ PIOTR GLAS od wielu lat ewangelizuje, prowadzi modlitwę o uzdrowienie i wyjaśnia niebezpieczeństwo duchowych uwikłań. Posługuje w Wielkiej Brytanii, a do Polski przyjeżdża regularnie, by głosić słowo Boże i nieść duchowe wsparcie wszystkim zagubionym. 15 października 2016 roku na Błoniach jasnogórskich w czasie WIELKIEJ POKUTY w obecności ponad 200 tysięcy wiernych odmówił modlitwę o uwolnienie Polski spod mocy ciemności.
 
W rozmowie z TOMASZEM P. TERLIKOWSKIM ks. Piotr Glas opowiada o swoim życiu, kryzysie duchowym, drodze do Boga oraz posłudze kaznodziei i egzorcysty. Przypomina, że Jezus nas kocha i chce naszego dobra, niestety często sami zamykamy przed Nim drzwi. Ta książka to nie tylko przewodnik po życiu duchowym, lecz przede wszystkim piękne świadectwo nawróconego kapłana, który całkowicie zawierzył swoje życie Jezusowi i Maryi.
 
Opowieść człowieka, który z urzędnika duchowego stał się Kapłanem.
Ksiądz Glas to wielki wojownik, świadek prawdy, komandos Maryi.

KS. SŁAWOMIR KOSTRZEWADUSZPASTERZ AKADEMICKI
 
Mocna lektura. Ksiądz Glas walczy w wojnie, w której – chcemy tego, czy nie – bierzemy udział wszyscy. I która nie polega jedynie na odprawianiu egzorcyzmów.
JAKUB JAŁOWICZOR„GOŚĆ NIEDZIELNY”
 
Rozmowę z ks. Piotrem Glasem czyta się jednym tchem! Lepiej sprawdź, czy nie masz jakichś koniecznych obowiązków do wykonania na najbliższych kilka godzin, bo gwarantuje, ze nie oderwiesz się od niej!
KS. DOMINIK CHMIELEWSKI SDBDUSZPASTERZ I REKOLEKCJONISTA

 

******
Wywiad z emerytowanym ks. abpem Janem Pawłem Lengą z Kazachstanu 

Refleksje na temat niektórych aktualnych problemów kryzysu Kościoła Katolickiego
Znałem osobiście wielu kapłanów, którzy byli więźniami stalinowskich więzień i obozów, i którzy mimo wszystko zachowali wierność wobec Kościoła. W okresie prześladowań z miłością wypełniali oni swój kapłański obowiązek głoszenia doktryny katolickiej, a jednocześnie wiedli godny żywot, naśladując Chrystusa, swojego niebiańskiego Nauczyciela.

Ja sam ukończyłem moje studia kapłańskie w podziemnym seminarium w Związku Sowieckim, zarabiając jednocześnie na chleb pracą własnych rąk. Zostałem wyświęcony na księdza potajemnie, pod osłoną nocy, przez bogobojnego biskupa, który sam cierpiał prześladowania za wiarę. Już w pierwszym roku mojego kapłaństwa zostałem wydalony przez KGB z Tadżykistanu 
(…) czytaj i oglądaj całość:  kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Abp Jan Paweł Lenga: Polecam książkę ks. Piotra Glasa „Dzisiaj trzeba wybrać”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Ania pisze:

  Dziś o 13-15 w TV TRWAM „film polecany przez ks. Glasa „Łaski pełna”

  Łaski Pełna to refleksyjna opowieść o ostatnich dniach ziemskiego życia Maryi i Jej serdecznej relacji z apostołem Piotrem. Piotr – opoka, na której Chrystus pragnął zbudować swój Kościół, czuje się niepewnie w swej roli. Zadanie zdaje się go przerastać. Wprawdzie w ciągu dziesięciu lat wspólnota chrześcijańska znacznie się rozrosła i sięga już granic Azji Mniejszej, jednak tak dynamiczny rozwój przyniósł z sobą liczne problemy i nieporozumienia. Piotr obawia się, że nie zdoła ich rozwiązać. Matka Boża rozwiewa jego wątpliwości, umacnia go na duchu, swoim przykładem i swoimi mądrymi radami pomaga mu ochronić młody Kościół przed rozpadem.

  http://tv-trwam.pl/na-zywo

 3. Ania pisze:

  Módlmy się razem, kto nie może być w kościele

 4. Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
  Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł Jej odpowiedział: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” Wtedy odszedł od Niej anioł.
  Oto słowo Pańskie
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2017/12/08/8-grudnia-uroczystosc-niepokalanego-poczecia-najswietszej-maryi-panny-2/

 5. wobroniewiary pisze:

  Dziś same niespodzianki 🙂

  1. Przed chwilą był listonosz i prezent urodzinowy od ks. Adama – akurat 8 grudnia przyszedł 😉
  Przepiękny album „Cuda Różańcowe” + 3 części „Tajemnica z Fatimy”

  2. Informacja z wordpressa:
  Twój blog, W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej, notuje większy ruch niż zwykle! 3 953 odwiedzin w ciągu godziny

 6. Katarzyna pisze:

  Swietna lektura. Madre,zyciowe i fundamentalne dla czlowieka wierzacego przemyslenia. Czyta sie jednym tchem,zmienia myslenie.

 7. Sylwek pisze:

  Ja już czytałem polecam Kazdemu

 8. tu MariaPietrzak pisze:

  Wstęp do książki księdza Piotra Glas , rewelacyjny .
  Kupiłabym ją również ze względu na ten właśnie wstęp i świadectwo o stanie naszej wiary ,wypowiedziane ze szczerością jak przystało na Pasterza ‚alter Christi’, promotora .
  Księdza arcybiskupa Lange .
  Wiara i jej wyznawanie jest trudne , ale „biada mi , gdybym nie glosil Ewangelii” .
  A jeszcze groźniejsze wydaje się Chrystusowe „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze”… z 23 rozdziału , świętego Mateusza !
  …To nie ten Jezus pochylający się nad zdjętym niemocą , ale Syn Ojca , z którego Domu uczyniono jaskinię zbójców !

  ” Dzisiaj trzeba wybrać ” nagli tytuł książki .
  Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię !

 9. tu MariaPietrzak pisze:

  🌱
  I sluga Boży , kardynal Wyszyński WYBRAŁ ,
  na Chrystusa postawił , odsiadką zapłacił , slowo nam zostawił o … odpowiedzialności .

  / Jako chrześcijanie – mamy nadto odpowiedzialność za cały ład nadprzyrodzony naszego życia, do którego jesteśmy wprowadzeni przez chrzest święty.
  Poucza nas o tym święty Jan:
  Po tym poznajemy, że znamy Jezusa, jeśli zachowujemy Jego przykazania […] Kto twierdzi, że w Nim trwa, powinien również sam postępować tak, jak On postępował (1 J 2,3-6).
  Nie można bowiem będąc chrześcijaninem żyć według własnych upodobań i skłonności.
  Nie może istnieć bolesny rozdźwięk między wzniosłością Ewangelii, niezachwianą wiarą naszą i przywiązaniem do Kościoła a codziennością naszego życia, w którym wszystkie nasze wady mogą urągać duchowi Ewangelii i rozsiewać wokół zgorszenie: patrzcie, jak oni są silni w wierze, a jak słabi w zachowaniu zasad moralności chrześcijańskiej.
  Istota odpowiedzialności naszej za Kościół Chrystusowy w tym właśnie się wyraża.
  Nieraz wierni pytają biskupów i kapłanów, jakie są ich współczesne zadania w Kościele posoborowym.
  Odpowiedź jest jedna:
  te same co w Kościele od jego założenia przez Chrystusa.
  Do nas należy: trwać w Chrystusie żyjącym w Kościele, być wiernym łasce uświęcającej,
  jednoczyć się z Trójcą Świętą w miłości, czerpać ją dla braci i obdzielać nią otoczenie.
  To jest najbardziej istotna aktywność wiernych w Kościele.
  Od niej zależy moc Kościoła i wypełnianie naszych osobistych zadań ludu Bożego.
  http://www.nonpossumus.pl/nauczanie/0815.php

 10. tu MariaPietrzak pisze:

  Prezent sobie sprawiłam , książkę zamówiłam .Wdzięcznością powodowana , ślę modlitwę za Kaplana.

  To nawet nie dziesięcina , a westchnień serdecznych chwila 💙Ave Marya💙 za Pasterzy , przez których ‚Twój Boski Syn wciąż od nowa daruje się nam , przez nich dusze nasze odnawia’ , zbawia.
  Maryo , Matko Pasterzy , módl się z nami , za Pasterzami .

  Tajemnica chrztu / trzeba wam się powtórnie narodzić powiedział Jezus do Nikodema . Nikodem nie rozumiał , ale my wiemy … w Duchu i Prawdzie , dlatego wołamy:
  Przyjdź Duchu Święty , przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej Przeczystej Oblubienicy i zamieszkaj w sercu Kaplana , niech pierzchną ciemności przed Światłością Pana !

  Tajemnica cudu w Kanie/ a tych , których prowadzi Duch Boży nazywamy Synami Bożymi . A być Synem , to być wolnym . Dlatego wołamy :Przyjdź Duchu Święty , przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej Przeczystej Oblubienicy i zamieszkaj w sercu Kaplana , niech pierzchną ciemności przed Światłością Pana !

  Tajemnica budowanego Królestwa Bożego / a fundamentu nie można stawiać innego jako ten , którym jest Chrystus Pan , dlatego wołamy : Przyjdź Duchu Święty , przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej Przeczystej Oblubienicy i zamieszkaj w sercu Kaplana , niech pierzchną ciemności przed Światłością Pana !

  Tajemnica przemienienia / twoje tak ma być tak , a twoje nie ma być nie , bo reszta to od diabła pochodzi . Dlatego z nadzieją wołamy :Przyjdź Duchu Święty , przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi , Twojej Przeczystej Oblubienicy i zamieszkaj w sercu Kaplana , niech pierzchną ciemności przed Światłością Pana !

  Tajemnica ustanowionego Sakramentu Eucharystii / jedno serce , jeden duch z Jezusem to owoc godnie przyjętej Komunii świętej.
  Gwarancja jedności pośród nas i naszej jedności z Chrystusem.
  Przyjdź Duchu Święty , przyjdź przez potężne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi, Twojej Przeczystej Oblubienicy i zamieszkaj w sercu Kaplana , niech pierzchną ciemności przed Światłością Pana !

  By się nie dali , „solą świata a nie miodem pozostali „(G. Bernanos) , Posłani…. zdrowym ziarnem Prawdy grunta obsiewali , bo od ich siewu zależy czy plewy zbiorą … czy do Bożych spichlerzy ?

  / Pod Twoja obronę

 11. Piotr pisze:

  Witam serdecznie,

  za informacją z Kurii płockiej a dot. ks. Piotr Glasa. Informacja te pochodzi od ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

  Jest to oficjalny Komunikat Kancelarii Kurii Diecezji Płoskiej, link poniżej.

  Odnośniki do źródła – strona 4 punkt 3: http://diecezjaplocka.pl/media/5778275/e-Oko%CC%81lnik%2034-2017%20pdf.pdf

  (… ) edycja, ocenę, czy ks. Glas jest stabilny emocjonalnie czy nie – proszę zostawić specjalistom!!! – Adminka

  • wobroniewiary pisze:

   Odpowiedź:

   Uprzedzam odpowiedź – zanim nie zdążę wykasować „odpowiednich linków” z diecezji płockiej. Ks. Piotr Glas był egzorcystą w Anglii a nie w Polsce – stąd odpowiedź dla kurii jest prawidłowa: ks. P. Glas nie był egzorcystą w Polsce i na żadnej liście być nie mógł!
   A do reszty zapraszam do książki „Dzisiaj trzeba wybrać”. Jutro jest Święto Maryjne i Różaniec do granic w USA – stąd taki atak na Wielką Pokutę, na RdG i na ks. Glasa

   Komentarz mądrego kapłana, ks. Sławomira Kostrzewy:

   Niestety informacje, na których opiera się komunikat kurii pochodzą z nieprawdziwej informacji, która została wysłana do Episkopatu. Ktoś czegoś nie sprawdził i upublicznił… Ks. Glas od dwóch lat nie pełni posługi egzorcysty i nie ukrywał tego, a zrezygnował sam, z powodów zdrowotnych. Myślę że niedługo sam odniesie się do treści tych komunikatów. A tymczasem „zatroskanych „katolików” Teresa Sikora i Tomasz Stępień proszę o roztropność w przekazywaniu informacji, którą niedługo ktoś będzie zmuszony dementować.

   https://www.facebook.com/groups/129185981013338/permalink/142970732968196/?comment_id=143026282962641&notif_id=1513024562754709&notif_t=group_comment_reply&ref=notif

 12. MariaPietrzak pisze:

  Przeciez ksiadz arcybiskup Lenga we wstepie juz to przewidzial, dokuczanie i dziury w calym szukanie za wiernosc Slowu i powolaniu , dusz ratowaniu !
  Odwagi ksiedzu Piotrowi dodaje , zagrzewa do wiernosci w tych czasach odstepstwa i nieprawosci .
  I Chrystusowi Panu zarzucano … potem Go zlapano… Kat tryumfowal , kiedy Pana krzyzowal !

  To dzisiaj sie upowszechnia we wszystkich srodowiskach,
  ze ‘ofiara katem sie staje’,
  a kat za brzuch sie sciska … ze smiechu !
  Czasy antyChrysta !

  Kto nastepny ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s