Homilia o. Jerzego Gardy: Pomóżmy MB Fatimskiej uratować ludzkość od zagłady, którą sama sobie szykuje.

Homilia podyktowana osobiście przez o. Jerzego Gardę,
wygłoszona w Świerżach k/Dorohuska podczas Różańca do Granic

Pomóżmy MB Fatimskiej uratować ludzkość od zagłady (m.in.: czynnie brońmy
Polski, Kościoła i Europy przed inwazją islamu i ideologią gender)

(…) „Jeszcze dla ilustracji jeden obrazek z przedszkola u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – jako owoc praktycznego stosowania ideologii gender. Propozycja w książce pt. „Lieben, kuscheln, schmusen” („Kochać, przytulać, głaskać”) – na str. 90 czytamy: „Jedno dziecko przyjmuje rolę rzeczoznawcy pup (Po-Begutachter). Dzieci ustawiają się w rzędzie z gołymi pupami w stronę tego dziecka i ono – czyli nasz rzeczoznawca – orzeka, która pupa do kogo należy. Jeśli nie wie, może pupę delikatnie pogłaskać lub uszczypnąć”. Następne ćwiczenie: ze strony 84: “Dzieci mają poruszać się po sali jak psy i się wzajemnie obwąchiwać. Patrz rysunek – dziecko powinno przytrzymać tyłek przy twarzy drugiego dziecka i na nie pierdnąć”. (źródło: kliknij)
Do takich standardów doszli nasi zachodni sąsiedzi!

            Maryjo, nasza najlepsza Matko i Królowo, Służebnico Pańska, Matko Różańcowa, Nasza Fatimska Pani.

            100 lat temu przyszłaś do ludzkości czyli do nas przez pośrednictwo trojga ubogich pastuszków – Łucji, Franciszka i Hiacynty. Prosiłaś – żądałaś nawrócenia od grzeszników. – czyli od nas. Żądałaś, abyśmy codziennie odmawiali różaniec, aby Ojciec Święty poświęcił Rosję i świat Twemu Niepokalanemu Sercu, byśmy pokutowali za nasze grzechy. Nasi praojcowie i ojcowie nie spełnili należycie Twoich żądań i próśb i dlatego po stu latach od Twoich Maryjo objawień w Fatimie przychodzimy do Ciebie w niecodzienny sposób – z różańcami wzdłuż granicy całej naszej Ojczyzny Polski.

            Dzisiaj, to jest dokładnie po 100 latach przychodzimy tu – ale od ponad pięciu lat przychodzimy do Ciebie Maryjo w Pokutnych Marszach Różańcowych za naszą Ojczyznę w ramach Krucjaty Różańcowej. Takie Różańcowe Marsze Pokutne odbywają się co miesiąc w kilku miastach Polski – w Warszawie, w Poznaniu, w niedalekim Zamościu, w Bielsku-Białej i w jeszcze kilku innych miastach.

            Dzisiejsza modlitwa „Różaniec do Granic” jest – można powiedzieć – zwieńczeniem trwających już od ponad 5 lat Marszów Pokutnych Różańcowych. Nie mają one tak jak modlitewna akcja „Różaniec do granic” medialnego zaplecza, lecz dzięki cichości i pokorze, w jakich się odbywają, posiadają silniejszą duchową siłę przebicia i oddziaływania.

          Przychodzimy dzisiaj do Maryi z różańcem, bo wytoczono przeciw naszemu narodowi i Ojczyźnie armaty. Nie są to takie armaty, za pomocą których Szwedzi usiłowali zdobyć Jasną Górę Zwycięstwa. Nie są to armaty i karabiny na sznurkach czerwonogwardzistów z 1920 roku. Nie są to armaty nazistowskich Niemiec i Czerwonej Armii z 1939 roku, najeżdżające Polskę z zachodu i ze wschodu. Są to o wiele groźniejsze diabelskie armaty, wytoczone przeciwko narodowi polskiemu i Polsce przez lewackich liberałów na czele z obłąkańczą, piorącą mózgi ideologią gender. Ich cel to eliminacja Boga z życia indywidualnego, zniszczenie rodziny, eliminacja Boga z życia społecznego i postawienie człowieka w Jego miejsce – jako kreatora nowej rzeczywistości i bezbożnych praw a właściwie bezprawia. „Po co ci Bóg” – mówią – skoro sam możesz być dla siebie „bogiem” i decydować o wszystkim? Przecież to Bóg cię zniewala, więc poczuj się wolny”. Ta kusząca propozycja stale znajduje naśladowców niepomnych na to, jak wiele tragedii przeżyła ludzkość próbując budować „raj na ziemi” z pominięciem Boga i Jego świętych przykazań.

Dzisiaj stowarzyszenia pozarządowe, tzw. fundacje usiłują z różnym skutkiem realizować programy swoich liberalnych mocodawców z zagranicy (nie chodzi tutaj o dobre fundacje). Ostatnio zostało ujawnione, że dostały one 51 mln złotych na programy szkolnej i pozaszkolnej edukacji czyli deprawacji seksualnej dzieci i młodzieży, na programy eliminacji religii w ogóle, a katechezy katolickiej w szczególności z polskich szkół powszechnych. Od kilku już lat na wielu polskich uczelniach jest wykładana ideologia gender, znana jako „gender study” piorąca mózgi studiującej młodzieży. jest ona wspierana ciągle przez przyjętą przez poprzednią ekipę rządząca tzw. „konwencję o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet w rodzinie”. Piękne słowa, lecz kryją w sobie straszny program, a program ideologii gender to zagrożenie dla cywilizacji łacińskiej, europejskiej o chrześcijańskich korzeniach.

A oto niektóre przykłady ich programu:
1) zniszczyć rodzinę jako przeżytek;
2) zdeprawować dzieci i młodzież pod hasłem edukacji seksualnej;
3) mordowanie dzieci nienarodzonych na każdym etapie życia prenatalnego;
4) zabijanie tożsamości dziewczynek i chłopców poprzez wprowadzenie chorego umysłowo pojęcia „płci kulturowej i społecznej”;
5) promowanie dewiacji i sodomii jako alternatywy dla zgodnego z naturą sposobu życia;
6) eutanazja dla starych, chorych i niedołężnych;
7) forsowanie patologii w miejsce zdrowych zasad i postaw;
8) cofanie się do pogańskich wierzeń i czarów;
9) forsowanie kłamstwa w miejsce prawdy i zaklinanie rzeczywistości, która nie zgadza się z obłąkańczą ideologią;
Jest to podobne, jak było u marksistów „jeżeli rzeczywistość nie zgadza się z pryncypiami, tym gorzej dla rzeczywistości”.

            Matka Boża jako Matka Różańcowa przyszła, aby wezwać ludzkość do modlitwy różańcowej, do pokuty, ale też przestrzec przed karą, do której zdążają ci, którzy ignorują Boga i Jego przykazania. 13 lipca 1917 roku Matka Boża odsłoniła dzieciom fragment piekła: „Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia. Zanurzeni w tym ogniu byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli. Postacie były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron, jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle. Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy”.

Można, oczywiście, na słowo diabeł, piekło wzruszyć ramionami lub zataczać się ze śmiechu; warto jednak mieć to na uwadze, że kto neguje istnienie piekła, ten czyni Chrystusa kłamcą. Kościół – wsłuchany w słowa Zbawiciela i przejęty orędziem Matki Bożej z Fatimy, spełnia zasadniczy cel: prowadzi dusze do zbawienia i wskazuje na wszystko, co temu zbawieniu zagraża. A mętna lewacko-liberalna propaganda zabija w człowieku wrażliwość na Boga, na wieczność, na grzech. ta propaganda czyni z człowieka niewolnika jego własnych słabości i namiętności, a narodem niewolników łatwo kierować i manipulować. Kilka dni temu, we wtorek (3.10.2017 – czarny wtorek) były w Warszawie i w innych miastach Polski marsze śmierci – za zabijaniem nienarodzonych dzieci pod głównym hasłem „ratujmy kobiety”. 

Z transparentem głoszącym: „ideologia gender to barbarzyństwo i ciemnota umysłowa XXI wieku” i przed chwilą wypowiedzianym jej programem stanęliśmy na chodniku przed przechodzącym pochodem, aby chociaż niektórych obywateli sprowokować do myślenia i refleksji nad tym, co czynią. Później udaliśmy się z naszym transparentem w rejon Placu Zamkowego, skąd dochodziły – głuchy odgłos bębnów i jakby jęki potępieńców w piekle.

 Kilka dni później Pan Bóg siłami przyrody daje znaki – czy jednak one pobudzą do refleksji umysły zniewolone diabelską propagandą, sączoną przez stacje radiowe i telewizyjne, a także gazety i dzienniki, wrogie Polsce, Polakom, Panu Bogu i Chrystusowemu Kościołowi, takie jak: TVN, Polsat, G…Wyborcze i inne?  Cóż – to mamy w umyśle, sercu i duszy, czym się żywimy.

Jeszcze dla ilustracji jeden obrazek z przedszkola u naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – jako owoc praktycznego stosowania ideologii gender. Propozycja w książce pt. „Lieben, kuscheln, schmusen” („Kochać, przytulać, głaskać”) – na str. 90 czytamy: „Jedno dziecko przyjmuje rolę rzeczoznawcy pup (Po-Begutachter). Dzieci ustawiają się w rzędzie z gołymi pupami w stronę tego dziecka i ono – czyli nasz rzeczoznawca – orzeka, która pupa do kogo należy. Jeśli nie wie, może pupę delikatnie pogłaskać lub uszczypnąć”.
Następne ćwiczenie: ze strony 84: “Dzieci mają poruszać się po sali jak psy i się wzajemnie obwąchiwać. Patrz rysunek – dziecko powinno przytrzymać tyłek przy twarzy drugiego dziecka i na nie pierdnąć”. (źródło: kliknij) Do takich standardów doszli nasi zachodni sąsiedzi!

A my? Przyszliśmy dzisiaj do naszej najlepszej Matki, aby tego rodzaju standardy narzucane przez obłąkanych ideologów gender nie miały nigdy i nigdzie miejsca w naszej Ojczyźnie. Nasze standardy – to Boże standardy oparte na Dekalogu, 8 błogosławieństwach, Ewangelii i nauce Kościoła. Przyjechaliśmy i przyszliśmy na granice naszej Ojczyzny, aby przez modlitwę różańcową prosić Matkę Najświętszą, aby obroniła nas przed tymi brukselskimi standardami, tak jak przed laty obroniła nas przed standardami moskiewskimi. 

Dzisiaj, gdy tutaj jesteśmy, wszystko jest poprawnie – publicznie wyznajemy nasza wiarę w Chrystusa, dajemy wspaniałe świadectwo Polsce, Europie i światu. Ale co będzie z naszym chrześcijaństwem na co dzień, gdy wrócimy do naszych domów? Czy wszystko wróci tak jak było? Nie może tak być!!!

W Fatimie Matka Boża powiedziała dzieciom „Niech ludzie już dłużej nie obrażają Boga grzechami, już i tak został bardzo obrażony”. Wróćmy dzisiaj po modlitwie do naszych domów przemienieni i innych modlitwa i dobrym słowem przemieniajmy, a przede wszystkim własnym przykładem.
1) Nie bójmy i nie wstydźmy się publicznie przyznać do Chrystusa przez uczynienie znaku krzyża świętego, gdy przechodzimy przed kościołem, krzyżem, figurą lub gdy zaczynamy podróż w autobusie, pociągu czy własnym samochodzie.
2) Nośmy ze sobą różaniec i codziennie módlmy się na nim.
3) Włączajmy tylko katolickie media Radio Maryja i Telewizję TRWAM podające prawdziwe wiadomości i przekazujące ewangelie i w ten sposób umacniajmy i pogłębiajmy naszą wiarę.
4) Kupujmy i czytajmy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Nasz Dziennik, Anioła Stróża i inne katolickie czasopisma.
5) Nie włączajmy, nie słuchajmy i nie oglądajmy stacji radiowych i telewizyjnych wrogich Panu Bogu, Kościołowi i naszej Ojczyźnie oraz wrogich każdemu z nas.
6) Módlmy się codziennie za naszą Ojczyznę i za rządzących, aby sumiennie z Bożą bojaźnią wypełniali swoją służbę wobec narodów.
7) Święćmy Dzień Pański –  niedzielę uczestnicząc w Eucharystii w kościele (nie dotyczy osób chorych nie mogących pójść do kościoła). Niech żaden Polak katolik nie wejdzie do sklepu, aby w niedzielę robić zakupy. Zakupy w niedzielę robią tylko poganie.
8) Czynnie brońmy Polski, Kościoła i Europy przed inwazją islamu.
9) Jako świadomi katolicy wypełniajmy obowiązki wynikające z sakramentów chrztu i bierzmowania, aby naszą katolicką wiarę wyznawać, według niej żyć i bronić do oddania życia włącznie.
W ten sposób odpowiemy czynnie na wezwanie Matki Bożej w Gietrzwałdzie przed 140 laty i pomożemy Matce Bożej Fatimskiej uratować ludzkość od zagłady, którą sama sobie szykuje. Amen!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Przemarsz z kościoła do punktów modlitwy:


Ojciec Jerzy wraz z innymi odmawia Różaniec Św. trzymając swój transparent

Uwaga od o. Jerzego Gardy: kopiowanie zezwolone po podaniu źródła zamieszczenia homilii, czyli strony „w obronie wiary”  

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

43 odpowiedzi na „Homilia o. Jerzego Gardy: Pomóżmy MB Fatimskiej uratować ludzkość od zagłady, którą sama sobie szykuje.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Pingback: Homilia o. Jerzego Gardy: Pomóżmy MB Fatimskiej uratować ludzkość od zagłady, którą sama sobie szykuje. | Biały, bardzo biały

 3. wobroniewiary pisze:

  A rok temu było tak podczas Wielkiej Pokuty:

  Pieśń trzech młodzieńców
  51 Wtedy ci trzej jakby jednym głosem wysławiali, wychwalali i błogosławili Boga, mówiąc w piecu:
  52 Błogosławiony jesteś, Panie Boże naszych ojców –
  pełen chwały i wywyższony na wieki.
  Błogosławione niech będzie Twoje imię
  pełne chwały i świętości –
  chwalebne i wywyższone na wieki.
  53 Błogosławiony jesteś w przybytku
  świętej Twojej chwały –
  chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
  54 Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa –
  chwalony, sławiony przez wieki nade wszystko.
  55 Błogosławiony jesteś Ty, co spoglądasz w otchłanie,
  co na Cherubach zasiadasz –
  pełen chwały i wywyższony na wieki.
  56 Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba –
  pełen chwały i sławny na wieki.
  57 Wszystkie Pańskie dzieła, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  58 Aniołowie Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  59 Niebiosa, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  60 Wszystkie wody pod niebem, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  61 Wszystkie potęgi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  62 Słońce i księżycu, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  63 Gwiazdy nieba, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  64 Deszcze i rosy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  65 Wszystkie wichry niebieskie, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  66 Ogniu i żarze, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  67 Chłodzie i upale, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  68 Rosy i szrony, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  69 Mrozy i zima, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  70 Lody i śniegi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  71 Dni i noce, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  72 Światło i ciemności, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  73 Błyskawice i chmury, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  74 Niech ziemia błogosławi Pana,
  niech Go chwali i wywyższa na wieki!
  75 Góry i pagórki, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  76 Wszystkie rośliny ziemi, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  77 Źródła, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  78 Morza i rzeki, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  79 Wieloryby i stworzenia morskie, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  80 Wszelkie ptaki powietrzne, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  81 Zwierzęta dzikie i trzody, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  82 Synowie ludzcy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  83 Izraelu, błogosław Pana,
  chwal i wywyższaj Go na wieki!
  84 Kapłani Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  85 Słudzy Pańscy, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  86 Duchy i dusze sprawiedliwych, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  87 Święci i pokornego serca, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki!
  88 Chananiaszu, Azariaszu, Miszaelu, błogosławcie Pana,
  chwalcie i wywyższajcie Go na wieki,
  bo wybawił nas z otchłani
  i z mocy śmierci ocalił nas,
  wyrwał nas spośród płonącego żarem ognia.
  89 Wychwalajcie Pana, bo łaskawy,
  bo na wieki Jego łaskawość.
  90 Wszyscy bogobojni,
  błogosławcie Pana, Boga bogów,
  chwalcie i wysławiajcie,
  bo na wieki Jego łaskawość.

 4. mała pisze:

  Film „Proroctwo” to nie jest zwyczajny projekt filmowy. Natchnienie do podjęcia tematu tego filmu zostało rozeznane przez dwoje ludzi, w czerwcu 2015 roku. Potwierdzone zostało przez ich spowiednika oraz przemodlone podczas serii Adoracji Najświętszego Sakramentu, zorganizowanych w tej intencji. Znaków było wiele, chociażby w postaci błyskawicznego zgromadzenia środków na pierwszy dzień zdjęciowy, który odbył się już miesiąc po odczytaniu wezwania serca.

 5. mała pisze:

  Ojciec Garda mówił ” Kilka dni później Pan Bóg siłami przyrody daje znaki – czy jednak one pobudzą do refleksji umysły zniewolone diabelską propagandą..”
  Oto kolejny znak

  • mała pisze:

   Poniższy film pokazuje obraz jak po wybuchu bomby atomowej. Iście apokaliptyczne obrazy, które bardziej kojarzą się ze scenami z filmów science-fiction niż z rzeczywistością. Niestety, niebezpieczeństwo jeszcze nie minęło.

 6. Monika pisze:

  Objawienia w Gietrzwałdzie trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku i miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes (od 11 lutego 1858 do 16 lipca 1858 r.) i 40 lat przed objawieniami w Fatimie (1917 rok) – wszystkie trzy zatwierdzone przez Kościół Katolicki.
  To co mówił O. Jerzy na Różańcu do Granic i pięknie nam wypunktował, to wszystko także było mówione na Kongresie Różańcowym w dniach 13-14.10.2017 w Lubaczowie ale na Kongresie było o tym dużo szerzej i wyszczególnione było jeszcze więcej punktów odnośnie prośby i wskazań Matki Bożej do nas – mam na myśli konkretne orędzie gietrzwałdzkie skierowane właśnie do nas, Polaków i w języku polskim, mimo, że wtedy Polska była pod zaborami.
  W szczególny sposób na Kongresie było zaznaczone właśnie to orędzie gietrzwałdzkie, gdyż w opatrzności Bożej przyjechał specjalnie do Lubaczowa także ksiądz z Gierzwałdu, który mówił o istocie i szczególnym znaczeniu tego orędzia dla nas – mówił, że to orędzie było w całej historii świata NAJBOGATSZYM TEOLOGICZNIE ORĘDZIEM (z wszystkich orędzi) i prosił by właśnie to orędzie Matki Bożej w Gietrzwałdzie rozpowszechniać, bo ono nadal jest mało znane w świecie i nie wypełniane w Polsce (tym bardziej w świecie) a Polacy mają tu szczególną rolę i Matka Boża na nas liczy – oczywiście powinniśmy zacząć od siebie. A kiedy sami będziemy przemienieni, to pójdzie w świat i będzie ratunkiem dla nas i dla świata.
  Było ono (to orędzie) tak bogate i szerokie w swej treści, że zawiera całą Litanię Loretańską i dodatkowo prośbę o błogosławieństwie – byśmy właśnie błogosławili a nie złorzeczyli czy przeklinali – tak w skrócie.

 7. magda pisze:

  Bardzo ale to bardzo proszę o modlitwę za moją kochaną mamę, która jutro ma bardzo poważną operację a ma chore serce o szczęśliwy jej przebieg i zdrowie dla niej. Będę wdzięczna za każde choćby najmniejsze westchnienie do Pana. Dziękuję.

 8. babula pisze:

  Na stronie gloriatv zamieszczone są wezwania Matki Bożej do pokuty i m. in. :
  „..Jenny Ribes, znana ekspert Objawień Garabandalskich, wygłaszająca o nich prelekcje na całym świecie, przewiduje następujący scenariusz oczekujących nas wydarzeń:
  1..Nawiedzenie Europy przez śniegowo-lodowe tornado.
  2..Ucieczka Papieża z Rzymu – z racji wybuchu „rewolucji” we Włoszech i Francji, skutkiem czego będzie wymordowanie księży, biskupów i kardy-nałów (patrz: III Tajemnica Fatimska oraz Orędzia Amsterdamskie).
  3..Wybór antypapieża – w panującym zamęcie i chaosie zostanie rozpow-szechnione w świecie kłamstwo o śmierci Papieża. Będą zorganizowane uroczystości pogrzebowe – przy pustej trumnie. Jednocześnie zostanie wy-brany nowy „papież”.
  4..Rozpad Unii Europejskiej – załamanie się handlu, transportu i komunikacji.
  5. Wraz z ucieczką Papieża z Rzymu, kościoły zostaną zamknięte. Będzie można modlić się jedynie potajemnie. Nastąpi krótkie prześladowanie chrześcijan.
  6. Zamknięcie banków
  7. Krach na światowej giełdzie
  8. Wystąpienie antychrysta, który – jako „mąż pokoju” – przedstawi swoją ideę ratowania świata.
  Ostrzeżenie
  Zakończy niepokoje, rozruchy i chaos. Pozostawi po sobie zupełnie odmieniony świat.
  Czas po Ostrzeżeniu
  – Masowe nawrócenia, szturm na konfesjonały.
  – Pochówek w zbiorowych grobach tych, którzy stracili życie
  podczas Ostrzeżenia.
  – Klęska bezrobocia.
  – Wielki wzrost powołań i wstąpień do Kościoła.
  Cud
  Conchita powiedziała, że Cud będzie miał miejsce po wielkich opadach śniegu, w czwartek, w marcu, kwietniu lub maju, pomiędzy 8. a 16. dniem miesiąca, ale nie 8-go. Stąd w grę wchodzić może jedynie 11 marca, 15 kwietnia lub 13 maja. Conchita na 8 dni przed Cudem poda jego termin. Papież zobaczy Cud, gdziekolwiek by się nie znajdował.
  Czas po Cudzie
  Nastanie krótki okres pokoju. Ponieważ jednak świat nie wytrwa w skrusze, do władzy dojdzie antychryst, wraz z antypapieżem. Nastanie wielkie prześladowanie chrześcijan – wszystkich, którzy nie dadzą się oznakować [„znakiem bestii”/patrz Apokalipsa wg św. Jana]. Będzie ono podsycane kampanią w mass mediach. Bóg będzie swoich prowadzić!
  Wraz ze śmiercią antychrysta ustaną prześladowania. Przez jakiś czas chrześcijanie będą gromadzić się w swoich domach. Wtedy Bóg oczyści zie-mię – w ciągu Trzech Dni Ciemności. Ci, którzy to przeżyją, wejdą, jak ich prarodzice Adam i Ewa, w Rajski Czas.”

  Jest to zestaw wydarzeń mających nadejść jakoś najbardziej uporządkowany jeśli chodzi
  o ich kolejność. Ale czy można w to wierzyć?
  Nie wiem kto to jest ta Jenny Ribes..?

  • Paweł pisze:

   Faktycznie Conchita powiedziała, że Wielki Cud w Garabandal ma mieć miejsce w miesiącach od marca do maja w czwartek wypadający od 8. do 16. dnia miesiąca. Później czyniła wzmianki pozwalające wykluczyć marzec i maj, a więc pozostaje kwiecień. Dodała także, że zbiegnie się to z obchodami ku czci jednego ze świętych męczenników Eucharystii, który nie był Hiszpanem, a jego imię dla Hiszpanów jest ‚raro’ – ‚dziwne, rzadkie, niespotykane’.

   W związku z tym Maria Saraco – bliska przyjaciółka jednej z czterech garabandalskich wizjonerek, a mianowicie nieżyjącej już Mari Loli, i wielka apostołka objawień w Garabandal – przypuszcza, że Wielki Cud może mieć miejsce 11 kwietnia 2019 roku (jest to w Hiszpanii dzień wspomnienia obowiązkowego św. Stanisława biskupa, męczennika zamordowanego podczas odprawiania Mszy św. i Patrona Polski), jak można przeczytać na prowadzonej przez nią stronie:
   http://garabandal.org/
   (Jest tam po lewej stronie link: St. Stanislaus Bishop & Martyr His Feast Day Is April-11 2019 Could It Be The Date Of The „Miracle”???
   czyli po polsku: Św. Stanisław Biskup i Męczennik – Jego Święto wypada 11 kwietnia 2019 – Czy to mogłaby być data „Cudu”???)

  • Monika pisze:

   Czy nie zastanawiacie się dlaczego więcej interesują nas wszelkie, być może prawdziwe lub nieprawdziwe objawienia, które próbujemy odczytywać i odgadywać, często na własną rękę i szukamy odpowiedzi czy można temu lub innemu wierzyć a zapominamy o orędziach właśnie skierowanych przez Maryję do nas Polaków, na naszej Polskiej ziemi, które jako jedyne w naszej Ojczyźnie zostały zatwierdzone przez Kościół?
   Czy to naprawdę nas tak mało obchodzi i interesuje?

   Czy to nie dziwne, że wiele osób jest tak bardzo żądnych sensacji i wizji horrorów i wolą raczej rozmyślać nad tym na ile tamte są prawdziwe i czy się to spełni, zamiast zająć się zgłębianiem i wypełnianiem tego co dla nas przygotowała Maryja a co wybrzmiewa od 140 lat, czyli tego o czym sama mówi do nas, Polaków, po Polsku, o co prosi nas Kochająca Matka – Maryja, licząc tak bardzo na swoje dzieci i przedstawiając się jako: „Najświętsza Panna Maryja Niepokalanie Poczęta”?
   Czy znamy wszyscy orędzie gietrzwałdzkie?

   Mały cytat z książeczki „Orędzie gietrzwałdzkie”, wydanej w tym roku, którą opracował ksiądz Krzysztof Bielawny:
   „XI. Maryja – Niewiasta Eucharystii
   20 sierpnia 1877 r., rozpoczął się nowy rok szkolny. Justyna zapytała Maryję:
   – Czy mamy z rana przychodzić na różaniec, przed Mszą Świętą?
   Maryja odpowiedziała:
   – Wpierw proszę, byście uczestniczyli we Mszy Świętej, a później odmawiali różaniec.
   Msza Święta jest ważniejsza niż różaniec.

   Msza św. jest najważniejszą i najpiękniejszą modlitwą, której nie zastąpi żadna inna indywidualna modlitwa. Winniśmy uczestniczyć w niej jak najczęściej, jeśli jest to możliwe, to nawet codziennie. Nasze uczestnictwo winno być czynne, świadome, pełne i owocne. Pełne i owocne jest wtedy, kiedy przystępujemy do Komunii Świętej.”

   Dalej jest napisane:
   „Sobór Watykański II uczy,że Msza Święta jest: „źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego”. Msza Święta jest ucztą i bezkrwawą ofiarą Jezusa Chrystusa, którą składa Bogu Ojcu. Uczestnicząc w Niej, uczestniczymy we wspólnej ofierze Jezusa Chrystusa i Kościoła. Poprzez tę ofiarę otrzymujemy łaskę zbawienia.”

   • Monika pisze:

    Przykładowo tu jedna z książek na ten temat, która była przygotowana do druku ale na ponad sto lat powędrowała do szuflady – „Przesłanie z Gietrzwałdu”, autorstwa bł. Honorata Koźmińskiego:
    https://aros.pl/ksiazka/przeslanie-z-gietrzwaldu
    Błogosławiony uznał objawienia za szczególny znak Boży dla całego narodu polskiego i wyznaczenie misji dziejowej dla Polaków.

   • babula pisze:

    Dla mnie Moniko jest obojetne czy przepowiednie pochodza z Garabandal, Fatimy czy z Polski i nie jest wazne kto je glosi.
    Decydujace jest by byly uznane przez Kosciol i pozwalaly z grubsza ustalic kolejnosc wydarzen. Wtedy mam jeszcze jakas szanse uratowac moja slabo wierzaca rodzine. Pokaze ze bylo przepowiedziane, wydatzylo sie to reszta sie tez wydarzy
    I moze wreszcie pojda do dobrej spowiedzi.

 9. wobroniewiary pisze:

  Mnie dziś spotkała niespodzianka i zaskoczenie całkowite – dostałam dziś w prezencie od jednego Ojca Franciszkanina obraz mojego kochanego św. Antoniego – kopię obrazu łaskami słynącego ❤
  Św. Antoni zawsze sam do mnie przychodzi, w różny sposób ale zawsze z Jego świętej inicjatywy 😉
  O taki 🙂

 10. wobroniewiary pisze:

  Zarzuca się nam Polakom, że bronimy się przed inwazją islamu. A co mamy robić?
  Doniesienie z wczoraj – bardzo smutne 😦

  https://reporters.pl/9990/islamista-morduje-nozem-biskupa-narysowal-mu-krwia-krzyz-na-czole-wideo-18/

 11. Pingback: Objawienia w Gietrzwałdzie trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku i miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes (od 11 lutego 1858 do 16 lipca 1858 r.) i 40 lat przed objawieniami w Fatimie (1917 rok) – wszystkie trzy zatwierdzone przez Ko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s