Ks. Dominik Chmielewski o dacie 23 września, która ma rzekomo zapowiadać koniec świata

W odpowiedzi na zapytania wielu słuchaczy dotyczących „daty 23 września”, która ma rzekomo zapowiadać Koniec Świata i innych pytań, które są mi zadawane. Proszę jeszcze raz przeczytać znaczenie Wielkiego Znaku z Apokalipsy, tam nie ma nic o końcu świata, tylko o potężnej walce, która rozegra się w świecie widzialnym i niewidzialnym pomiędzy Niewiastą i Jej potomstwem, a smokiem piekielnym w kulminacyjnym okresie czasów ostatecznych. Znaki czasów ostatecznych to nie określanie dat końca świata:)

Czasy ostateczne zaczęły się od Pięćdziesiątnicy. Znak Niewiasty obleczonej w słońce nie mówi o końcu świata, tylko o rozpoczęciu szczególnej duchowej walki ze smokiem piekielnym, o urodzeniu i aktywacji pokolenia Niewiasty do walki z mocami piekła, która to walka przyjmie charakter ostatniej próby, którą KKK określa w ten sposób: KKK 675 „Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących (Por. Łk 18, 8; Mt 24, 12). Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię (Por. Łk 21,12; J 15,19-20) odsłoni „tajemnicę bezbożności” pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele (Por. 2 Tes 2, 4-12; 1 Tes 5, 2-3; 2 J 7; 1 J 2, 18. 22). 

Warto sobie uświadomić, że to oszustwo psudomesjanizmu Antychrysta będzie też uaktywnieniem się wielu fałszywych proroków, którym uda się oszukać większość chrześcijan przez fałszywe znaki i cuda czynione nawet w imię Jezusa, ale do których to Jezus nie przyzna się na Sądzie Ostatecznym. Zwiedzeni chrześcijanie nie będą jak mówi św. Paweł już słuchać zdrowej nauki, ale będą wyszukiwać sobie nauczycieli głoszących nauczania, które łechcą ucho. To słowa św. Pawła. Smok będzie się posługiwał fałszywymi prorokami, żeby walczyli przeciwko Niewieście apokaliptycznej.

Krótko mówiąc oszustwo Antychrysta to stworzenie fałszywego chrześcijaństwa i fałszywego Kościoła, gdzie fałszywi prorocy wśród fałszywych znaków i cudów, nienawidząc i walcząc z Niewiastą, postawią człowieka w miejsce Boga, ale w taki sposób, że jeśli to możliwe zwiodą nawet wybranych, przekonanych, że to nowe objawienie chrześcijaństwa.

Warto też tu przypomnieć, że tak Pismo Święte, jak i KKK odrzuca protestancką interpretacje eschatologiczną, jakoby Kościół miał w mocy i autorytecie zapanować nad całym światem i w ten sposób przygotować go na przyjście Pana. Pismo Święte i KKK mówi wyraźnie: KKK 677 „Kościół wejdzie do Królestwa jedynie przez tę ostateczną Paschę, w której podąży za swoim Panem w Jego Śmierci i Jego Zmartwychwstaniu (Por. Ap 19, 1-9). Królestwo wypełni się więc nie przez historyczny triumf Kościoła (Por. Ap 13, 8) zgodnie ze stopniowym rozwojem, lecz przez zwycięstwo Boga nad końcowym rozpętaniem się zła (Por. Ap 20, 7-10), które sprawi, że z nieba zstąpi Jego Oblubienica (Por. Ap 21, 2-4). Triumf Boga nad buntem zła przyjmie formę Sądu Ostatecznego (Por. Ap 20, 12) po ostatnim wstrząsie kosmicznym tego świata, który przemija (Por. 2 P 3, 12-13).”

Źródło: Ks. Dominik Chmielewski na fb.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski o dacie 23 września, która ma rzekomo zapowiadać koniec świata

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. kasiaJa pisze:

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło we wtorek południowy Meksyk. Wstrząsy były odczuwalne w stolicy kraju, mieście Meksyk, gdzie jeden budynek częściowo się zawalił – podała agencja Reutera.

  Szef meksykańskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie raportów dotyczących ofiar i zniszczeń. Meksykańskie władze wezwały mieszkańców do stosowania się do zaleceń służb bezpieczeństwa.

  Według amerykańskiej służby geologicznej (USGS) trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,1, a jego epicentrum znajdowało się w stanie Puebla, 123 km na południowy wschód od miasta Meksyk. Lokalne stacje telewizyjne pokazują zdjęcia, na których widać zniszczone budynki w mieście Meksyk. Swoją działalność zawiesiła meksykańska giełda.

  Wcześniej we wtorek w stolicy kraju odbyły się ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

  Znaczna część miasta Meksyk wybudowana jest na dnie dawnego jeziora, którego gleba potęguje wstrząsy, powodując, że odczuwalne są nawet te oddalone o kilkaset km od miasta.

  19 września przypada 32 rocznica trzęsienia ziemi o magnitudzie 8,1, w którym zginęło według różnych szacunków od 5 do 40 tys. osób. Jego epicentrum znajdowało się na Ocenie Spokojnym, 350 km na południowy wschód od stolicy kraju.
  http://misyjne.pl/meksyk-silne-trzesienie-ziemi/

 3. mała pisze:

  W Neapolu powtórzył się tzw. cud św. Januarego. Polega on na rozpuszczeniu się przechowywanej w ampułkach zakrzepłej krwi żyjącego na przełomie III i IV wieku biskupa i męczennika, patrona stolicy Kampanii

  Cud ma miejsce trzy razy w roku: we wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Januarego – 19 września oraz w pierwszą niedzielę maja i 16 grudnia. Rozpuszczenie się krwi męczennika uważane jest za zapowiedź pomyślności dla Neapolu i jego mieszkańców.

  Ogłaszając, że krew rozpuściła się, kard. Crescenzio Sepe podziękował Bogu za to, że Ten „raz jeszcze okazał swą dobroć”.

  http://malydziennik.pl/stalo-sie-bog-okazal-swa-dobroc-cud-sw-januarego-znow-sie-powtorzyl,7893.html

 4. MariaPietrzak pisze:

  Nowiny z Medjugorje , piora Siostry Emmanuel

  (…)
  Dziwne manifestacje!
  Podczas objawienia 2 września jeszcze raz byliśmy świadkami pewnego dosyć niezwykłego zjawiska. Ale tego dnia przyjęło ono rozmiar, jakiego jeszcze nigdy nie widziałam.
  Gdy pojawiła sięMatka Boża, wielka ilość osób zaczęła wyć bluźnierstwa i ryczeć jak zwierzęta.
  To trwało przez pewien czas,potem stopniowo cichło.
  Gdy ludzie dręczeni przez demony znajdują się w obecności Matki Bożej, te demony czasami tak dają o sobie znać.
  Pewien ksiądz, który był z nami, na końcu objawienia wyznał mi, że w swojej duszy odczuł przyjście Matki Bożej na świetlistym obłoku, na którym stała.
  Ten obłok stopniowo zniżał się i wypędzał demony do otchłani, co wywoływało ich bunt i nawet powodowało, że się między sobą biły.
  Ten ksiądz należy do zespołu, który każdego tygodnia pracuje z egzorcystą i ma dar widzenia w duchu tego, co jest niewidzialne.
  Te rzeczywistości to nie jest nic nowego, Ewangelia dostarcza nam pewną ich ilość.
  Ale dzisiaj z powod umnożących się szkodliwych praktyk i popełnianych ciężkich grzechów, wiele osób całkowicie nieświadomie otwiera swoje drzwi szatanowi i jego aniołom.
  Módlmy się więc dużo do Matki Bożej, skoro Ona została wybrana przez Boga, żeby zmiażdżyć głowę węża.
  Ona jest najlepszym egzorcystą po Jezusie!
  Odmawianie różańca jest bardzo potężną bronią przeciw siłom zła.
  Pewien egzorcysta z Mediolanu, Don Ambrogio Villa mówił w świadectwie o słowach wypowiadanych
  przez szatana podczas ostatniego egzorcyzmu.
  Wezwany do odpowiedzi na pytania księdza szatan
  oznajmił: „Dla nas (demonów) Medjugorje jest naszym piekłem na ziemi!” (Patrz PS. 1).
  Jak można temu siędziwić?
  Biorąc pod uwagę intensywność modlitwy, jaka otacza codzienne przyjścia Matki Bożej, biorąc pod uwagę wieczory adoracji, w których biorą udział tysiące osób, biorąc pod uwagę liczne szczere spowiedzi, nawrócenia i pojednania, to nic dziwnego, że wróg rodzaju ludzkiego czuje się źle.
  Ale uwaga!
  On to wszystko czyni, żeby sprzeciwić się planowi Matki Bożej i go zniszczyć, tak więc nasza niebieska Matka liczy na nas bardziej niż kiedykolwiek.
  Jeszcze raz prosi nas w tym miesiącu przy Błękitnym Krzyżu, gdy objawiła się Ivanowi, żeby modlić się za Jej plany dotyczące Medjugorja i za Jej zamiary.
  „Potrzebuję waszych modlitw, żeby pomóc światu” – powiedziała na początku objawień.
  Nie pozwólmy na to, żeby Jej się nie udało, bo dużo z tego, co się stanie, zależy od naszych modlitw i od naszego postu!
  Od naszej dobrej woli zależy, żeby żyć orędziami lub je zignorować.

  https://sremmanuel.org/newsletter/medjugorje-14-wrzesnia-2017-r-swieto-podwyzszenia-krzyza/

  • tu MariaPietrzak pisze:

   Kiedyś o tym pisalam , ale nie mogłam podać źródła .
   Uzupełniam te lukę …

   ” Odwieczna nieprzyjaźń między szatanem i Matką Boża jest w Medjugorje rzeczywistością wyczuwalną .
   W książce ” Medjugorje , wojna dzień po dniu ” opowiedziałam o tym , co przydarzyło się Jelenie w przeddzień 5 sierpnia 1984 roku ( 2000 urodziny Maryi ) . Jakież jednak było moje zdziwienie, gdy sama Jelena opowiedziała mi o niektórych orędziach, dotyczących szatana , przekazanych przez Gospe , głównym animatorom grupy modlitewnej , do której Jelena należała . Jelena była wówczas bardzo młodą dziewczyną , Maryja powiedziała jej :

   – Pewnego dnia szatan udał się do Boga .
   Chciał , by Bóg oddal mu Medjugorje w zamian za co on miał zrezygnować z reszty świata .
   I Jelena dodała ” Oczywiście Bóg odmówił !”

   Gospa chciała nam przez to pokazać centralne znaczenie Medjugorja w planach Bożych dzisiaj, dla zbawienia świata .
   Trzeba umieścić to orędzie w jego kontekście .
   Byłam jednak zdumiona , chociaż przekonana o uczciwości Jeleny: zawsze dawała dowody powściągliwości i zdumiewającej trafności w orędziach , które przekazywała .
   Poszłam do ojca Tomislava Vlasica, który był kierownikiem duchowym tej grupy modlitewnej .
   Gospa powiedziała o nim do widzących : ” On was dobrze prowadzi”.
   W pełni potwierdził mi orędzie , a nawet dodał.
   – Nic w tym dziwnego !
   Daleko jeszcze jesteśmy od zrozumienia planów , które Bóg realizuje poprzez Medjugorje .
   Sama Gospa często mówiła :
   ” Nie rozumiecie moich planów!”
   Potwierdził także inne mocne stwierdzenia .
   Gospa powiedziała do Jeleny :
   ” szatan i jego aniołowie opuścili wiele miejsc na ziemi i, by przybyć do Medjugorje i udaremnić moje plany „.

   Cytat pochodzi z książki ” Medjugorje , lata 90 . Triumf Serca .”/ Siostra Emmanuel

   .

  • siostra Franciszka pisze:

   Gdy w 2009 r. bylam w Medjugorje, i 2 sierpnia przy objawieniu Matki Bozej, to zanim ludzie zaczeli klaskac na Jej przyjscie, w sercu poczulam jak sie zjawila, i natychmiast powierzylam Maryji moje intencje. Gdy Matka Boza przyszla, to tez w tym czasie wiele osób ryczalo okropnie, szczególnie, ci co wyzej poszli na wzgórze, to byl dla mnie slyszalny i widoczny znak Jej obecnosci. Dalej podczas Jej objawienia, nagle katem oka zauwazylam, ze wiele osób spoglada nagle do góry i filmuje cos, ja nie moglam podniesc glowy do góry, bylam zatopiona w modlitwie. Pózniej powiedziano mi, ze byl cud slonca, a ze ja go niewidzialam, bo nie potrzebowalam zadnego takiego dowodu, poniewaz czulam to w duchu, ta milosc, która mnie ogarnela, szczególnie serce. Gdy ktos próbuje zaprzeczac tym objawieniom, to nie ma szans u mnie, sam tego doswiadczylam i mam pok´j w sercu i radosc gdy o tym wspominam,jest to zywe. Tez gdy czytam o jakims cudzie czy uzdrowieniu przez cud, to w tym momencie czuje zar Ducha Swieztego i wiem, ze jest to prawdziwe,…niestety slysze tez czasami opowiesci o cudach,i nic nie czuje, wrecz duchowy chlód, dlatego nie kazdeswiadectwo o uzdrowieniu czy cudzie jest prawdziwe, czyli nie pochodzi od Pana Boga, choc ludzie ci sa przekonani o tym. Czsami po kilku latach spotykalam te osoby i onebyly w okropnym stanie duchowym, daly sie zwiesc, bo niestety czesto szukaja swojej woli, nie Bozej. Jest to oczywiscie moim zdaniem modlic sie za te osoby szczególnie. Bogu dzieki!

   • Kasia pisze:

    Dzieki za te slowa! Potwierdzily pewna prawde, ktora niedawno odkrylam… to usilne szukanie uzdrowienia a nie szukanie Woli Bozej…

 5. tu MariaPietrzak pisze:

  Na dzień narodzin Maryi 8 września Ivan miał objawienie przy Błękitnym Krzyżu i Maryja ponownie
  nas wzywała do modlitwy w rodzinach, za młodzież i o świętość w rodzinach.
  „ Moje dzieci odeszły.
  Odłączyły się od mojego Syna Jezusa.
  Módlcie się, drogie dzieci !
  Wiedzcie, że ja się modlę i wstawiam się za każdego z was przed moim Synem…”

  https://sremmanuel.org/newsletter/medjugorje-14-wrzesnia-2017-r-swieto-podwyzszenia-krzyza/

  / Czy może być dramatyczniejsze orędzie nad to ?!!

 6. Pingback: W Medjugorje pojawił się Krzyż na niebie | Biały, bardzo biały

 7. tu MariaPietrzak pisze:

  „Potem wielki znak się ukazał na niebie:
  Niewiasta obleczona w słońce
  i księżyc pod jej stopami,
  a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu.
  2 A jest brzemienna.
  I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia.
  3 I inny znak się ukazał na niebie:
  Oto wielki Smok barwy ognia,
  mający siedem głów i dziesięć rogów
  – a na głowach jego siedem diademów.
  (…)
  17 I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpocząć walkę z resztą jej potomstwa ,
  z tymi, co strzegą przykazań Boga
  i mają świadectwo Jezusa. (z Ap. sw. Jana )
  💧
  „Stoimy dziś w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżyła ludzkość , uprzedzał kard. Karol Wojtyła w 1976 roku będąc w USA.
  Nie przypuszczam, aby szerokie kręgi społeczeństwa amerykańskiego, ani najszersze kręgi wspólnot chrześcijańskich zdawały sobie z tego w pełni sprawę.
  Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem a antyKościołem, Ewangelią i jej zaprzeczeniem.
  Ta konfrontacja została wpisana w plany Boskiej Opatrzności; jest to czas próby, w który musi wejść Kościół, a polski w szczególności.
  Jest to próba nie tylko naszego narodu i Kościoła.
  Jest to w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską ze wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów”
  💧
  „Więc mówię za Chrystusem samym: Weźmijcie Ducha Świętego !
  Ducha Świętego nie gaście !
  Ducha Świętego nie zasmucajcie !
  Musicie być mocni ” ! to już w Krakowie .
  Bo co z tymi
  … Którym brak Ducha Chrystusowego , mimo że ochrzczeni ?
  Którzy nie na wierności , ale na większości stoją ?…
  Którzy się swego cienia boją ?
  Którzy ani tak ani nie , tylko zawsze pośrodku ?
  Którzy „niemi , gdy ich Pana prowadzą lżą i opluwają” ? … oczy zasłaniają ?!
  Którzy nie zadają pytań , bo się boją trudnych odpowiedzi i wyzwań ?
  Którzy dziś sobie palcem uszy zatykają ?
  „Nie ma mnie”, tabliczkę ma drzwiach wieszają !
  💧
  „ Moje dzieci odeszły.
  Odłączyły się od mojego Syna Jezusa….mówi Maryja ….
  (8 o9 2017 , w Medjugorje)
  💧
  Coraz to z Ciebie jako z drzazgi smolnej
  Wokoło lecą szmaty zapalone
  Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
  Czy to co Twoje będzie zatracone
  Czy popiół tylko zostanie i zamęt
  Co idzie w przepaść z burzą.
  Czy zostanie
  Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament
  Wiekuistego zwycięstwa zaranie?
  Wiary dziś życzę Tobie, że zostanie
  Bo na tej ziemi jesteś po to właśnie
  By z ognia zgliszcza
  Mógł powstać dyjament
  Wiekuistego zwycięstwa zaranie

  Czy wiesz, że jesteś po to właśnie!
  …( Cyprian Kamil Norwid )
  💧
  Kiedyś był u nas na rekolekcjach ks. Biskup Piotr Jarecki . Na zakończenie rozdawał nam obrazki i błogosławił „Na świadectwo Prawdzie ” w tych ciemnościach , co świat spowiły .
  Obyśmy na posterunku wytrwali , orężem Prawdy i Miłości – kłamstwu kłam zadali .
  Świadectwo złożyli .
  Zwyciężyli .
  Odeszli po wieniec chwały !

 8. Pingback: Ks. Dominik Chmielewski o dacie 23 września, która ma rzekomo zapowiadać koniec świata | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s