Duchowa pielgrzymka do granic Polski – zostań duchowym pielgrzymem

Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia to wspólnota 10 osób, która 13 maja wyrusza na pieszą pielgrzymkę, w trakcie której otoczy naszą Ojczyznę szczególną modlitwą różańcową. Kontynuując dzieło Wielkiej Pokuty, powstała akcja

Różaniec do Granic
Wspólnota wędrować będzie wzdłuż polskiej granicy. Przebędzie około 3500 km, co zajmie pielgrzymom 20 tygodni, czyli dokładnie tyle, ile jest tajemnic różańcowych.

Pielgrzymka jest tylko przygotowaniem do ogólnopolskiej modlitwy za Ojczyznę, która odbędzie się 7 października. Wtedy też zakończy się „fizyczna” wędrówka, którą zwieńczy utworzenie żywej linii granicznej. Polacy utworzą żywy łańcuch i trzymając się za ręce na granicy Polski odmówią Różaniec.

ERM zaprasza CIEBIE dziś
do DUCHOWEJ PIELGRZYMKI „RÓŻANIEC DO GRANIC POLSKI”
Pielgrzymi Bożego Miłosierdzia przyjmują na szlaku po 2-3 osoby (ze względów wytrzymałościowych oraz noclegowo-technicznych). Oczywiście wiemy, że nie każdy może pozwolić sobie na taką wędrówkę! Dlatego też Eucharystyczny Ruch Młodych organizuje

DUCHOWĄ PIELGRZYMKĘ (Rejestracja Duchowego Pielgrzyma, kliknij)
która wyruszy równolegle z tą właściwą. Zadaniem Duchowego Pielgrzyma, będzie codzienne odmawianie przynajmniej jednej dziesiątki różańca, by w ten sposób złączyć się w modlitwie z Pielgrzymami-piechurami, wypraszając u Matki Bożej opiekę nad Polską.

ZAPRASZAMY KAŻDEGO:
dużego, małego i najmniejszego, starszego, młodszego i najmłodszego, wspólnoty, zgromadzenia zakonne, osoby indywidualne. Stwórzmy linię obrony przed złem. Oddawajmy pod obronę Maryi Polskę, Europę i cały świat.
Rejestracja Duchowego Pielgrzyma (kliknij)
Zachęcamy również, by dać widzialny wyraz naszej troski o Ojczyznę w święto Matki Bożej Zwycięskiej tj. dnia 7 października 2017 roku.
Stwórzmy ŻYWY ŁAŃCUCH RÓŻAŃCOWY wzdłuż całej granicy Polski!
Źródło: Różaniec do Granic

***

„Za miesiąc zostanie wydany opracowany przez KEP oficjalny program”
zapowiedział Maciej Bodasiński.

Dodał, że podjęcie inicjatywy należy do 22 diecezji, przez teren których przebiega granica Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża – koordynatorzy oraz tzw. kościoły stacyjne – będzie ich ok. 200.
Jak zapowiedział Maciej Bodasiński, wzdłuż całej granicy wyznaczone zostaną sektory; będzie ich ok. 3,5 tys. Będą też sektory specjalne, jak górskie szczyty, czy akweny.
„Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu mamy już umówionych kajakarzy, którzy wyruszą z kościoła stacyjnego, by w kajakach utworzyć szpaler na rzece. Na wspólnej granicy Polski, Czech i Słowacji zaprosimy do modlitwy także Czechów i Słowaków. W jednym momencie wszyscy ci zgromadzeni ludzie rozpoczną modlitwę” – podkreślił Bodasiński. Radio Maryja

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Różaniec, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Duchowa pielgrzymka do granic Polski – zostań duchowym pielgrzymem

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. maria pisze:

  Św. Charbel i kard. Sarah w Niepokalanowie. Franciszkanie nie wierzą w „święte zbiegi okoliczności”.

  O. Mirosław Adaszkiewicz OFMConv, kustosz sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie komentuje obecność dwóch wielkich osobistości na ziemi św. Maksymiliana.

  25 lipca do bazyliki przybyła pielgrzymka z Libanu z relikwiami św. Charbela. Tego samego dnia w ornacie św. Maksymiliana liturgię sprawował kard. Rober Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu i Dyscypliny Sakramentów, autor książki „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”.

  – Nic się nie dzieje bez Bożej przyczyny. Relikwie mnicha, pustelnika, człowieka wielkiej modlitwy, ascezy oraz kardynała, który także mocno kładzie nacisk na milczenie i modlitwę, to może być znak od Boga, żebyśmy w tym hałaśliwym świecie bardziej docenili milczenie, modlitwę, skupienie, ascezę – mówi franciszkanin. I dodaje: – Zatrzymajmy się, Bóg przemawia w ciszy serca.
  http://warszawa.gosc.pl/doc/4058506.Kustosz-sanktuarium-w-Niepokalanowie-Docenmy-modlitwe-milczenie

  • Monika pisze:

   „…to może być znak od Boga, żebyśmy w tym hałaśliwym świecie bardziej docenili milczenie, modlitwę, skupienie, ascezę – mówi franciszkanin. I dodaje: – Zatrzymajmy się, Bóg przemawia w ciszy serca.”

   Otóż to – i to nie dotyczy tylko franciszkanów ale z całą pewnością nas wszystkich.
   I na pewno warto zajrzeć do tej książki o tak wymownym tytule:
   „Moc milczenia. Przeciw dyktaturze hałasu”.
   Bo jeśli czerpać, to chyba właśnie m. in. z takich mądrości.
   W końcu ilu z nas zastanawia się jaki jest udział ciszy w naszym życiu?

   Przykładowy link do tej książki dla chętnych z niej zaczerpnąć:
   https://e-religijne.pl/pl/p/Moc-milczenia.-Przeciw-dyktaturze-halasu-Kardynal-Robert-Sarah%2C-Nicolas-Diat/10716
   Jezus jest Panem!

 3. maria pisze:

  „Za miesiąc zostanie wydany opracowany przez KEP oficjalny program <>” – zapowiedział Maciej Bodasiński.

  Dodał, że podjęcie inicjatywy należy do 22 diecezji, przez teren których przebiega granica Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża – koordynatorzy oraz tzw. kościoły stacyjne – będzie ich ok. 200.

  Jak zapowiedział Maciej Bodasiński, wzdłuż całej granicy wyznaczone zostaną sektory; będzie ich ok. 3,5 tys. Będą też sektory specjalne, jak górskie szczyty, czy akweny.

  „Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu mamy już umówionych kajakarzy, którzy wyruszą z kościoła stacyjnego, by w kajakach utworzyć szpaler na rzece. Na wspólnej granicy Polski, Czech i Słowacji zaprosimy do modlitwy także Czechów i Słowaków. W jednym momencie wszyscy ci zgromadzeni ludzie rozpoczną modlitwę” – podkreślił Bodasiński.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/7-pazdziernika-wzdluz-granic-polski-stana-ludzie-odmawiajacy-rozaniec/

 4. janina60 pisze:

  witam chciałam dowiedziec się o Luisie Piccerrete mistyczce moja znajoma odmawia jej modlitwy ale ma wątpliwości

 5. janina60 pisze:

  chetnie sie przyłącze na duchowa pielgrzymke ale jak 13maja jak maj już był

 6. Barbara pisze:

  dołączyła lepiej późno niź wcale

 7. Helena pisze:

  Ja też dopiero dziś dołączyłam.

 8. Betula pisze:

  Wspaniała wiadomosc dla czcicieli sw.Michała Archanioła i Kalwarii Zebrzydowskiej.

  W Kalwarii Zebrzydowskiej w Klasztorze OO.Bernardynów w dniach 4 do 6 sierpnia będzie Peregrynacja Figury Sw.Michała Archanioła z Góry Gargano.
  Informacja ze strony kalwaria.eu

 9. Ania pisze:

  Dziś w nocy nałożenie nowych koron na Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej

  Dziś w nocy na Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze nałożone zostaną nowe korony. To kolejny ważny etap w jubileuszowym świętowaniu 300-lecia koronacji Wizerunku. Diademy są repliką pierwszych papieskich koron ofiarowanych Maryi w 1717 r. przez Ojca Świętego Klemensa XI, skradzionych w 1909 r.

  Ich fundatorami są wierni z włoskiej diec. Crotone, gdzie także znajduje się sanktuarium Matki Bożej. Paulini przypominają, że nowe korony są tylko dopełnieniem inicjatywy duszpasterskiej „Żywa Korona Maryi”, bo najważniejsza jest przemiana serc Polaków i dopełnienie koronacji ewangelicznym życiem. Pielgrzymi zobaczą nowe korony na skroniach Czarnej Madonny i Dzieciątka już jutro rano, po uroczystym odsłonięciu Obrazu.

  Pierwsze papieskie korony na Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze podarował Ojciec Święty Klemens XI. Miało to związek z ustanowieniem papieskiego dekretu o koronacji dla od lat czczonego i znanego częstochowskiego Wizerunku Maryi. Koronacja z 8 września 1717 r. była w Kościele wydarzeniem bezprecedensowym , bo po raz pierwszy odbywała się poza Italią, na co jasnogórscy paulini otrzymali specjalną zgodę Stolicy Apostolskiej.

  Akt koronacji częstochowskiego Obrazu papieskimi koronami był swoistą pieczęcią najwyższego autorytetu Kościoła, Ojca Świętego, nad „elekcją” Maryi przez naród. Pogłębił on istniejącą od dawna w Rzeczpospolitej świadomość, że znajduje się pod szczególną opieką Bogurodzicy. Po odparciu „potopu szwedzkiego” w krytycznym momencie wezwana została Maryja na tron Polski przez króla Jana Kazimierza 1 kwietnia 1656r. W akcie ślubów złożonych przez władcę we Lwowie monarcha oficjalnie proklamował Matkę Bożą Królową Korony Polskiej.
  Więcej: http://gosc.pl/doc/4059376.Dzis-w-nocy-nalozenie-nowych-koron-na-Obraz-Matki-Bozej

 10. Pingback: Duchowa pielgrzymka do granic Polski – zostań duchowym pielgrzymem | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s