Orędzie Matki Bożej dla Mirjany z 02 maja 2017

„Drogie dzieci, wzywam was, byście modlili się nie prosząc o [coś dla siebie], lecz składając ofiarę: ofiarę z samych siebie. Wzywam was do ukazania prawdy i miłosiernej miłości. Ja modlę się za was do mojego Syna o waszą wiarę, która coraz bardziej maleje w waszych sercach. Proszę Go, aby was wspomógł swoim Boskim Duchem tak, jak i ja pragnę was wspomagać moim macierzyńskim duchem. Moje dzieci, musicie stać się lepszymi. Tylko ci, [którzy są] czyści, pokorni, napełnieni miłością podtrzymują ten świat, ratują siebie i świat. Moje dzieci, mój Syn jest sercem świata. Powinniście Go kochać i modlić się do Niego, a nie wciąż na nowo Go zdradzać. Tak więc wy, apostołowie mojej miłości, pomnażajcie wiarę w sercach ludzi poprzez swój przykład, swoją modlitwę i miłosierną miłość. Jestem przy was, będę wam pomagać. Módlcie się, aby wasi pasterze mieli jak najwięcej światła i mogli oświecić wszystkich żyjących w ciemności. Dziękuję”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Medziugorje, Orędzia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Orędzie Matki Bożej dla Mirjany z 02 maja 2017

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. Pingback: 2 maja 2017 – Święta Boża Rodzicielko, | Serce Jezusa

 3. Paweł pisze:

  W dzisiejszym orędziu padają słowa o CZYSTOŚCI, POKORZE i MIŁOŚCI:
  „Tylko ci czyści, pokorni, napełnieni miłością podtrzymują ten świat, ratują siebie i świat.”

  Są to trzy główne cnoty Matki Bożej.
  W opisie jednej z otrzymanych wizji węgierska mistyczka s. Maria Natalia Kovacsics pisała:
  „(…) Matka Boża ukazała się przyozdobiona w Jej trzy największe cnoty: niepokalaną czystość, gorejącą miłość i głęboką pokorę. Zobaczyłam, że Bóg będąc Autorem tych łask, w nie mniejszym stopniu je podziwiał.”
  http://www.duchprawdy.com/s_maria_natalia_maryja_zwycieska_krolowa_swiata.htm

  Natomiast do św. Faustyny Matka Boża powiedziała w dniu uroczystości Niepokalanego Poczęcia 1937 roku (Dz. 1414-1415):
  „Pragnę, córko Moja najmilsza abyś się ćwiczyła w trzech cnotach, które Mi są najdroższe, a Bogu są najmilszymi: pierwsza – pokora, pokora i jeszcze raz pokora. Druga cnota – czystość; trzecia cnota miłość Boża. Jako córka Moja musisz szczególnie jaśnieć tymi cnotami.”
  http://zaufaj.com/dzienniczek-swietej/542.html?task=view

  Cnoty te łączą się ze sobą:

  Do Marii Valtorty Pan Jezus powiedział:
  „Kto posiada czystość, ma miłość; kto posiada miłość, ma mądrość (…)”
  http://www.objawienia.pl/valtorta/valt/v-01-014.html

  Do św. Faustyny Pan Jezus powiedział (Dz. 576):
  „(…) wiedz o tym, że dusza czysta jest pokorna”
  http://zaufaj.com/dzienniczek-swietej/537.html

  Co do czystości Pan Jezus przekazał św. Faustynie jeszcze takie cenne myśli:
  „(…) dusza czysta ma moc niepojętą przed Bogiem” (Dz. 534)
  „Wielkie są długi świata zaciągnięte wobec Mnie, mogą je spłacić dusze czyste, swą ofiarą, czyniąc miłosierdzie w duchu.” (Dz. 1316)
  http://zaufaj.com/dzienniczek-swietej/526.html?task=view

  Natomiast sama św. Faustyna zanotowała jeszcze na temat czystości:
  „Dziś podczas nieszporów dał mi Pan poznać, jak bardzo Mu się podoba serce czyste i wolne. Uczułam, że rozkoszą Boga jest patrzeć w takie serce… Lecz serca takie są sercami rycerskimi, życie ich to ustawiczna walka.” (Dz. 1706)
  http://zaufaj.com/dzienniczek-swietej/541.html?task=view

  W związku z tym czystość, obok miłości, jest również „Królową cnót” – tak została nazwana w nadprzyrodzonych snach-wizjach św. Jana Bosco: por. sen „Chusteczka czystości” z 14/15 czerwca 1861 r. [Za: „Sny księdza Bosko” pod redakcją Pietro Zerbino (str. 49-51), wydanie Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 2004, „za zgodą Władzy Duchownej – ks. dr Jan Niewęgłowski SDB, Inspektor Salezjańskiej Inspektorii Warszawskiej, Warszawa, 16.07.2004 r., L. dz. 18/WSI/04”.]

  Miłość jako tradycyjna Królowa cnót ma – moim zdaniem – jedną wadę: jest ona cnotą społeczną. Karol Wojtyła tak pisał o tym w swoim „Elementarzu etycznym” (str. 82, wydanie Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lublin 1999):
  „Sprawiedliwość zaś i miłość są to cnoty z samej swojej istoty społeczne. Ostatecznym, dojrzałym owocem ich realizowania jest pełnowartościowe pod względem moralnym życie każdego społeczeństwa: wielkiego, jak np. państwo, czy też małego, jak np. rodzina.”

  Natomiast czystość – druga Królowa cnót – jest „(…) zadaniem wyjątkowo osobistym”, jak mówi Katechizm Kościoła Katolickiego w punkcie 2344.

  Czystość jako Królowa cnót pociąga za sobą inne cnoty, jak już pisałem powyżej, cytując Marię Valtortę i św. Faustynę, a podsumował to św. Jan Bosco w swoim śnie z 10/11 września 1881 r. („Sen o dziesięciu diamentach”), kiedy zobaczył symboliczny diament czystości z napisem:
  „Wszystkie cnoty przychodzą wraz z nią. Ludzie czystego serca przenikają tajemnice Boga i Jego samego oglądają”.
  [Za: „Sny księdza Bosko” pod redakcją Pietro Zerbino (str. 200), wydanie jw.]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s