Nowenna do św. Józefa, dzień VIII – Miłość do Jezusa

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny

O chwalebny Patriarcho, święty Józefie, z pokorą upadam przed Tobą. Oddaję się pod Twą przemożną opiekę, zobowiązując się do najszczerszej wiary i pobożności. Przyrzekam czynić wszystko, co w mojej mocy, aby Cię czcić przez całe moje życie i okazywać Ci miłość. Dopomóż mi w tym, święty Józefie. Bądź przy mnie teraz i przez całe moje życie, a szczególnie w chwili mej śmierci, jak byli przy Tobie Jezus i Maryja, abym mógł pewnego dnia w niebie razem z Tobą wielbić Boga na wieki wieków. Amen.

Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne skarby Nieba i Ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem, po Maryi, spośród świętych jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć.

Dzień 8
17 marca – Miłość do Jezusa

Święty Józef kochał Jezusa gorącą miłością. Z woli Opatrzności był na ziemi ojcem dla Syna Bożego. Zaradzał Jego potrzebom, wychowywał Go i cieszył się Jego stałą bliskością. Jego miłość do Jezusa była ofiarna, zdolna do poświęceń i wyrzeczeń. Żył jedynie dla Niego, gotów wykonać dla Niego wszelkie możliwe posługi, a utracić Jezusa było dla Józefa największym cierpieniem. Święty Józefie, wyjednaj mi czystą i gorącą miłość, abym kochając szczerze Boga tu na ziemi, mógł potem w niebie cieszyć się Jego widokiem razem z Tobą i wszystkimi świętymi.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, Ciebie Bóg wybrał na Opiekuna Świętej Rodziny; proszę, byś otaczał mnie zawsze swoją opieką. Od tej chwili obieram Ciebie na mojego Ojca, Opiekuna, Doradcę i Patrona. Błagam, abyś mnie przyjął pod swoją opiekę: wszystko, czym jestem, wszystko, co posiadam, moje życie i moją śmierć.

Wejrzyj na mnie, broń mnie od zasadzek nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, wspomagaj mnie we wszystkich moich potrzebach, pocieszaj w cierpieniach mego życia, a szczególnie bądź przy mnie w godzinie mojej śmierci. Wstawiaj się za mną do Boskiego Odkupiciela, którego byłeś godny trzymać w swych ramionach, oraz do Najświętszej Dziewicy Maryi – Twej Najczystszej Oblubienicy.

Udziel mi tych błogosławieństw, które doprowadzą mnie do zbawienia. Zalicz mnie do grona Twych czcicieli, a ja będę się starać, by okazać się godnym Twej opieki. Amen.
Wspólnota św. Józefa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Nowenna do św. Józefa, dzień VIII – Miłość do Jezusa

 1. wobroniewiary pisze:

  Prosimy o modlitwę za 1,5 rocznego Marcinka chorego na zespół downa, chłopczyk jest w bardzo ciężkim stanie.

 2. Ire na pisze:

  Św Józefie wstawiaj się do Twojego Syna bym potrafiła dźwigać mój krzyż ,w zjednoczeniu z Chrystusem ,dziękując za pomoc Jego w każdym dniu.

 3. Paweł pisze:

  ORĘDZIE MATKI BOŻEJ DANE KS. STEFANO GOBBIEMU W UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA 19.03.1984:

  286 Patrzcie na Józefa, Mojego małżonka

  a Moi najmilsi synowie, spójrzcie dziś na Mojego najczystszego małżonka Józefa, będącego dla was wszystkich przykładem współpracy z planem Bożym przez miłość, czystość, wiarę i wytrwałość.

  b Był on dla Mnie małżonkiem czystym i wiernym, cennym współpracownikiem w pełnej miłości opiece nad Dzieciątkiem Jezus. Był zapobiegliwy, pracował w milczeniu. Uważał, by nam nigdy nie brakowało środków koniecznych do życia. Odznaczał się sprawiedliwością i mocą w codziennym wypełnianiu zadania powierzonego mu przez Ojca Niebieskiego.

  c Z jaką miłością przypatrywał się każdego dnia cudownemu wzrostowi Jezusa, Syna Bożego! Jezus zaś odwzajemniał się głęboką synowską miłością. Jakże go słuchał i jak był mu posłuszny, jakże go pocieszał i pomagał mu!

  d Najmilsi synowie, chcę, by również w was zakwitły te cnoty, które uczyniły go tak doskonałym w wypełnieniu opatrznościowej misji.

  e Niech się pojawi w was jego milczenie i życie ukryte – konieczne obecnie do spełnienia powierzonego wam przeze Mnie planu.

  f Żyjcie z dala od hałasu i zgiełku, daleko od krzyków i otaczającej was coraz bardziej wrzawy. Trwajcie w wewnętrznym spokoju i w cichej rozmowie z Jezusem oraz z waszą Niebieską Mamą.

  g Nigdy nie bierzcie udziału w złych spektaklach i zamykajcie oczy na nęcące pokusy świata. Chrońcie się przed subtelną taktyką moralnego zepsucia, stosowaną dzisiaj w sposób bardzo podstępny i niebezpieczny przez prasę i telewizję.

  h Nie traćcie czasu przed ekranem telewizora, okradając się w ten sposób z cennych chwil modlitwy i słuchania Mego słowa.

  i Niech będzie w was także jego dziewicza czystość. Chcę, aby coraz większe było wasze oderwanie od samych siebie, od stworzeń, od ludzkich spraw, abyście byli wewnętrznie wolni i zdolni do miłości oraz do wiernego i wytrwałego spełnienia wszystkiego, o co Pan was prosi.

  j Naśladujcie Józefa, Mojego umiłowanego małżonka, w jego modlitwie pokornej i ufnej, w jego uciążliwej pracy, w jego cierpliwości i wielkiej dobroci.

  k Powierzcie samych siebie i Mój Ruch jego potężnej opiece. Jak potrafił strzec zagrożonego życia Mojego Dzieciątka Jezus, tak będzie bronił Mojego Dzieła miłości, kiedy Mój przeciwnik zaatakuje je i będzie wściekle zwalczał.

  l Wspólnie z naszym Boskim Dzieciątkiem Jezus dodajemy wam dziś odwagi i błogosławimy was.
  http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/84.htm

 4. Klara pisze:

  http://www.citizengo.org/pl/lf/42354-nie-dla-cenzury-ideologicznej-na-uniwersytetach?m=5&tcid=33868672

  Jak zauważyła sama Rebecca Kiessling, „protesty radykałów czasem towarzyszyły jej spotkaniom także w Stanach Zjednoczonych. Jednak ani Massachusetts Institute of Technology (MIT), ani Uniwersytet Stanforda ani Berkeley, ani też żadne inne uczelnie USA nigdy nie zdecydowały się spełnić postulatów aborcyjnego lobby żądającego administracyjnej ingerencji władz uczelni w wolność słowa i wolność akademickiej debaty”. Stało się to dopiero w Polsce.

 5. wobroniewiary pisze:

  Gra, która doprowadziła już do samobójstwa ponad 100 dzieci, dotarła do Polski – są pierwsze samookaleczenia

  Przed „niebieskim wielorybem” ostrzega Prokuratura Krajowa. Zachęca się rodziców do szczególnego obserwowania zachowań dzieci.

  Publikujemy jej komunikat:
  Troje nastoletnich dzieci z powiatu pyrzyckiego (województwo zachodniopomorskie) dokonało samookaleczenia na ramionach i przedramionach poprzez wycięcie ostrym narzędziem symbolu f50. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie prowadzi już śledztwo dotyczące namawiania tych trojga ustalonych dotychczas małoletnich do targnięcia się na własne życie. Doszło do tego za pośrednictwem internetu, podczas interaktywnej gry o nazwie „niebieski wieloryb”, która polega na wykonywaniu szeregu niebezpiecznych i groźnych poleceń.

  Co ustalono w śledztwie
  Dotychczas w toku śledztwa ustalono, że ta interaktywna gra polega na tym, że bliżej nieustalona osoba, tzw. „opiekun”, wydaje uczestnikom gry różnego rodzaju polecenia i zleca zadania do wykonania, np. dokonanie samookaleczeń, oglądanie „strasznych” filmów, chodzenie po torach kolejowych. Ostatnim zadaniem w tej grze jest skok z dachu wysokiego budynku lub rzucenie pod pociąg. Uczestnikami tej gry są osoby małoletnie, w wieku kilkunastu lat.

  Interaktywna gra „niebieski wieloryb” po raz pierwszy pojawiła się w ubiegłym roku na terenie Federacji Rosyjskiej. Wskutek uczestnictwa w tej grze miało dojść od kilkunastu do nawet około 200 przypadków samobójstw wśród nastolatków. Co najmniej od kilku dni informacje na temat tej gry pojawiają się na polskojęzycznych stronach internetowych.

  Pismo do MEN
  Z uwagi na dobro małoletnich dzieci dziś (17 marca 2017 roku), na podstawie art. 12 par. 1 ustawy z 28 stycznia 2016 roku Prawo o prokuraturze, Krzysztof Sierak Zastępca Prokuratora Generalnego zwrócił się do Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej z prośbą o podjęcie działań prewencyjnych przez podległych jej kuratorów oświaty.

  Apel do rodziców i opiekunów
  Prokuratura zwraca się z apelem do wszystkich rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowywanie dzieci, a także do wszystkich użytkowników internetu, o zwracanie szczególnej uwagi na treści, z których korzystają dzieci. Wszystkie osoby, które zauważą niepokojące zachowania swoich dzieci w związku z korzystaniem przez nie z gry „niebieski wieloryb”, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Szczecinie lub z najbliższą jednostką prokuratury lub Policji.

  Rosyjski spot ostrzegający przed „Niebieskim wielorybem”:
  http://gosc.pl/doc/3754107.Gra-ktora-doprowadzila-juz-do-samobojstwa-ponad-100-dzieci

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s