Zakonnik napadnięty przed Jasnogórskim Sanktuarium przez człowieka będącego pod wpływem środków odurzających

Zakonnik napadnięty przed Jasnogórskim Sanktuarium

Ks. Jarosław Cielecki znajduje się dziś w Częstochowie, gdzie odprawił Mszę św. Kiedy wyszedł przed Sanktuarium na dziedzińcu przed wejściem do Bazyliki, zobaczył grupę młodych ludzi, którzy trzymali jakiegoś mężczyznę. Okazało się, że człowiek ten kilka minut wcześniej rzucił się na zakonnika – o. Jana Tyburczy, dusił go i ciągnął po ziemi. Zastosował chwyt zwany klamrą, z którego duchowny nie mógł się uwolnić.

Ks. Jarosław podszedł do o. Jana, zapytał jak się czuje – zakonnik odpowiedział, że nie za dobrze. W pewnym momencie gdy napastnik go dusił, zobaczył już tylko ciemność i myślał, że to koniec. Mężczyzną, który zaatakował zakonnika zajęły się służby porządkowe Sanktuarium. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia i policja. Okazało się, że napastnik był pod wpływem środków odurzających.

Ks. Jarosław zapewnił ks. Jana, że Domy Modlitwy św. o. Charbela obejmą go modlitwą.

Bardzo proszę o modlitwę za ks. Jana i za tego, który go zaatakował – mówi ks. Jarosław.
14.01.2017

Za: http://padrejarek.pl/zakonnik-napadniety-na-jasnej-gorze/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Zakonnik napadnięty przed Jasnogórskim Sanktuarium przez człowieka będącego pod wpływem środków odurzających

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Elżbieta pisze:

   Ojcze Charbelu-modl się za nami. Maryjo, Uzdrowienie Chorych módl się za nami.

  • eska pisze:

   Proszę o modlitwę za znajomą kolegi, żonę i matkę małego dziecka, która wczoraj zniknęła i nie wiadomo, co się z nią stało.
   Kobieta była mocno zaangażowana w okultyzm i jakieś czary. W domu działy się już ostatnio „różne dziwne rzeczy” – nadnatoralne. Ostatnio kobieta zaczęła mieć wizje, że przychodzi po nią szatan. W pewnym sensie był to może dobry przełom, bo zaczęła się modlić. ALE wiadomo, że takie sprawy są trudne, a zły łatwo nie popuści. Tym bardziej więc niepokoi jej zniknięcie i jego możliwe konsekwencje.
   Bóg zapłać za każde westchnienie o ratunek dla niej i jej rodziny.

 2. MM pisze:

  +++
  I to zobaczcie, nie w jakimś ciemnym zaułku ale na samej Jasnej Górze, dziedzińcu przed wejściem do Bazyliki !!!

 3. MM pisze:

  Szczęść Boże. Czy mogę wejść pomodlić się za Was wszystkie? Ksiądz wie, że tu jest agencja towarzyska? Wiem. Tak, wiedziałem od pierwszego tygodnia pracy w Przemienieniu Pańskim. Dom publiczny jest 100 m od kościoła. Różowe ściany pokoiku, smutek wiszący w powietrzu. Od czterech miesięcy modlilem się, by tu wejść i spotkać się z tymi kobietami. Do pokoju z rurą do tańca zeszły dwie Panie. Wiecie, że Bóg Was bardzo kocha? I chce mieszkać w tym domu, w waszych duszach i ciałach… W czasie modlitwy jedna Pani płakała. W czasie błogosławieństwa uczyniły wyraźny, piękny znak krzyz na sobie. Panie, niech Twoja Święta Krew je dziś zbawi. One Ciebie kochają. Pomóż im, proszę. Amen!

  • mkm80 pisze:

   +++
   Maryjo Przenajświętsza, ratuj błagam te dziewczyny i wszystkie inne!
   Święty Michale Archaniele! Ratuj błagam tych mężczyzn którzy wykorzystują te kobiety a szczególnie tych, którzy są pod władzą nieczystości.
   Błagajmy Boga Najmiłosierniejszego by uwolnił świat z tej plagi.
   +++
   Dziękuję Ci Panie za takich odważnych w Duchu Świętym księży! Amen!

  • MariaPietrzak pisze:

   Bo
   👀
   ‚Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty.
   To też nie diabeł rogaty.
   Ani miłość kiedy jedno płacze,
   a drugie po nim skacze.
   Bo miłość to żaden film w żadnym kinie,
   ani róże, ani całusy małe, duże.
   Ale miłość – kiedy jedno spada w dół,
   Drugie ciągnie je ku górze.’
   ( z repertuaru Młodych… z sieci )
   👀
   …Wtedy twórcza jest …Miłością jest !
   ( parafrazując… Naśladując…św. Maksymiliana )
   👀
   Wyjdźmy na peryferie , jak mówi Papież !
   👀
   Czytałam kiedyś o paryskich prostytutkach , które zgarnął z ulicy jakiś Kapłan i zaprowadził na adoracje do Bazyliki Sacré Coeur … Spragnione miłości spotkały Miłość . …
   Mówią , że w Niebie spotkamy tych , co się nie spodziewamy .
   …i się nie pogniewamy !

 4. Paweł pisze:

  „Na Jasnej Górze i we wszystkich paulińskich klasztorach na świecie (…) [kończy się] nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika. Paweł to szczególny opiekun i patriarcha Zakonu Paulinów. Żył w Egipcie na przełomie III i IV wieku. Ponad 90 lat spędził na pustyni, sam na sam z Bogiem. (…) Na Jasnej Górze ,Pawełki’ mają szczególnie uroczysty charakter. Codziennie przez 8 dni o godz. 18.00 wszyscy ojcowie i bracia paulini gromadzą się w odświętnie udekorowanej i oświetlonej Kaplicy św. Pawła I Pustelnika. Celebrans w otoczeniu asysty i ministrantów po okadzeniu relikwii św. Pawła, wystawionych na ołtarzu, intonuje jeden z dwóch hymnów opowiadających o prześladowaniu chrześcijan mającym miejsce w czasie panowania rzymskich cesarzy Decjusza i Waleriana, i o życiu św. Pawła na pustyni tebajdzkiej w Egipcie. (…)
  Uroczystość tzw. ‚zewnętrzna’ ku czci św. Pawła z udziałem wiernych, duchowieństwa i konfratrów, obchodzona jest w kościołach paulińskich w pierwszą niedzielę po 15 stycznia. W tym roku będzie to dokładnie samo wspomnienie św. Pawła [czyli dzisiaj, 15 stycznia 2017]. Tego dnia na Jasnej Górze o godz. 11.00 pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego odprawiona zostanie uroczysta Suma, a ostatnie ‚Pawełki’ z kazaniem dla dzieci poprowadzi o 16.15 bp Antoni Długosz z Częstochowy. (…)”
  http://www.niedziela.pl/artykul/26601/Nowenna-ku-czci-sw-Pawla-Pierwszego

  P.: Módl się za nami, święty Ojcze nasz, Pawle Pierwszy Pustelniku.
  W.: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się: Boże, któryś uczynić raczył, iż Błogosławiony Paweł, Ojciec nasz, zaszczytami świata wzgardził, udał się na pustynię i tam na rozważaniu Imienia Twego życia swego dokonał, spraw przez przyczynę zasług Jego, byśmy wzgardziwszy ziemskimi dobrami, wieczne otrzymać mogli. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  [Za odmówienie powyższej modlitwy ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika zyskuje się dzisiaj odpust cząstkowy, nadany w akapicie 21 § 1 najnowszego „Wykazu odpustów” z roku 1999, który stwierdza:

  „Partialis indulgentia conceditur christifideli qui, die cuiusque Sancti memoriali in kalendario notata, devote recitaverit in eius honorem orationem e Missali desumptam vel aliam legitime adprobatam.”

  czyli po polsku:
  „Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który w dniu wspomnienia jakiegokolwiek Świętego zapisanego w kalendarzu odmówi pobożnie na jego cześć modlitwę wziętą z Mszału lub inną prawowicie zatwierdzoną.”
  http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

  Modlitwę tę zacytowałem ze str. 722 Modlitewnika Jasnogórskiego „Uwielbia dusza moja Pana” (który opracował o. Konstancjusz Kunz – Definitor Generalny Zakonu Paulinów, a wydał „Instytut Prasy i Wydawnictw NOVUM” – Warszawa 1990, „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L. 864, dnia 17 kwietnia 1985, Ks. Bp Tadeusz Szwagrzyk – Wikariusz Generalny, O. Paweł Kosiak ZP – cenzor”).]

 5. MM pisze:

  „Kościelna pochwała Jurka Owsiaka”

  Ewangelia Jana zadaje pytanie: Czyż może być co dobrego z Nazaretu? Odpowiedział mu Filip: Chodź i zobacz. Jeśli pytasz, czy ktoś może czynić dobro, a nie jest nasz, to idź i zobacz.
  Ten tekst nie dotyczy tylko i wyłącznie WOŚP czy Owsiaka, ale przede wszystkim tego, jak innych oceniamy i w jaki sposób patrzymy na różne rzeczy w świecie jako chrześcijanie

  • leszek pisze:

   To już przesada. Cytowane zdanie w takim kontekście, przyrównanie p.Owsiaka do Pana Jezusa, nazywanie cyrku wośp czymś dobrym to wszystko na deon pl – to już ponad moje siły.

  • leszek pisze:

   MM – ty jesteś prowokator czy szyderca? Pytam, bo różne są kierunki, w których podąża twoja wyobraźnia. Wnioskuję na podstawie twoich wpisów.

   • wobroniewiary pisze:

    Bez obraz, znam tę osobę!

    No niestety, mamy Kościół i „Kościół”
    Jest kryzys w Kościele, co niestety widać po deonie. Sorry ale dla mnie ten artykuł to totalna klapa i dobrze, że wiemy, że takie coś jest.
    Wiesz ile osób po takim artykule wsparło Owsiaka????

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s