O. Dariusz Sambora OFM o sytuacji chrześcijan w Syrii oraz z prośbą o pomoc dla nich: modlitewną i materialną

Zróbmy w tym Adwencie dobry uczynek – wysłuchajmy kazania o. Dariusza z Ziemi Świętej i wspomóżmy chrześcijan w Syrii: modlitwą i datkami

A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Mimo grypy udało mi się pojechać do kościoła i nie żałuję. Bóg  ma wobec zawsze nas plan, a my musimy tylko chcieć go odczytywać i realizować.
Podczas Mszy św. nagrałam kazanie, które wygłosił dziś o. Dariusz Sambora OFM z Komisariatu Ziemi Świętej, oddelegowany do kościołów w całej Polsce w celu naświetlenia sytuacji w Syrii, konkretnie w Aleppo oraz w celu zbiórki materialnej i prośby o pomoc modlitewną dla chrześcijan w Syrii, zwłaszcza dla małych dzieci.
Niżej podaję nr konta – możemy wspomóc w Adwencie naszych braci w wierze, którzy giną albo ranni bez chleba i wody, czy bez lekarstw bardzo cierpią i nie mają znikąd pomocy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wszelką pomoc pieniężną prosimy słać na:
Pro TERRA SANCTA
IBAN: IT 67 W050
18121010 0000 012291
Dopisek PRO SIRIA

Posłuchajmy z uwagą kazania o. Dariusza, który opowiada jak chrześcijanie bardzo cierpią w Syrii, jak jeden zakrystianin odmówiwszy przejścia na islam został ścięty a koszmarom, nalotom bombowym i cierpieniom nie ma końca….

*****
Caritas z pomocą Aleppo

W wyniku walk zbrojnych między siłami rządowymi, a rebeliantami we wschodniej części syryjskiego Aleppo zostało uwięzionych około 2 miliony ludzi. Z pomocą przychodzi Caritas Syria.
Sytuacja jest dramatyczna, większość rodzin z dziećmi zmuszonych do ucieczki  przebywa na ulicach. Brakuje leków, wody i jedzenia, a temperatura sięga 40 stopni Celsjusza.
Caritas Syria wspiera 150 rodzin, które zostały zmuszone do życia na ulicy w bezpieczniejszych częściach Aleppo. Zapewniono im wyżywienie i pomoc medyczną. Ponadto Caritas Syria uruchomiła specjalny fundusz, który umożliwi dalszą pomoc – zakwaterowanie i  najpilniejsze potrzeby, m. in. zakup namiotów, koców, leków, wody i mleka dla niemowląt.
Większość dzieci i starszych potrzebuje leczenia. To straszne patrzeć na ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed śmiercią. Najgorszy jest widok dzieci, które nie są niczemu winne. One nie zasłużyły na taki los. – mówi Rana Krait, pracownik Caritas Syria w Aleppo.
Caritas Polska uruchomiła zbiórkę SMS-ową na rzecz pomocy Syrii. Aby wesprzeć działania Caritas Syria i włączyć się w pomoc mieszkańcom Aleppo,  można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska z dopiskiem SYRIA.

CARITAS POLSKA
ul. Okopowa 55
01-043 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Bank Millenium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Źródło z informacji Szymona: Caritas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „O. Dariusz Sambora OFM o sytuacji chrześcijan w Syrii oraz z prośbą o pomoc dla nich: modlitewną i materialną

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Syria: Tragiczny bilans 13 miesięcy rosyjskich bombardowań

  Liczba ofiar bombardowań prowadzonych w Syrii przez rosyjskie lotnictwo wyniosła w ciągu ostatnich 13 miesięcy 10 102 osoby – ogłosiło w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Są to zarówno bojownicy ugrupowań opozycyjnych, jak i cywile.
  Wśród ofiar działań sił powietrznych Rosji wspierających od września 2015 roku rząd Baszara el-Asada były 4 162 osoby cywilne, w tym 1 013 dzieci i 584 kobiety.
  Liczba zabitych bojowników Państwa Islamskiego, którzy są oficjalnie głównym celem tych nalotów, wynosi 2 861.
  3 079 zabitych – według komunikatu Obserwatorium – to syryjscy i zagraniczni bojownicy innych odłamów dżihadu.
  Zarówno Moskwa, jak i Damaszek utrzymują, że prowadzone przez nie bombardowania są wymierzone w organizacje terrorystyczne. Tymczasem, według Obserwatorium, rosyjskie lotnictwo bombarduje również gęsto zaludnione, mieszkalne dzielnice miast i używa do tych ataków półtonowych bomb kasetowych, odłamkowych i zapalających.
  http://gosc.pl/doc/3528485.Syria-Tragiczny-bilans-13-miesiecy-rosyjskich-bombardowan

  • J pisze:

   Nie nalezy wierzyc we wszsytko co podaje Syryjskie Obserwatorium Praw Czlowieka. To tak jakby wierzyc TVP za czasow po-psl i GW w kazdym czasie. Czasami mam wrazenie ze jest dokladnie odwrotnie niz to co oni podaja. A nazwy to czesto juz widzieliscie dawno stworzone zeby dawaly wrazenie zupelnej przeciwnosci.Wojna w rejonie arabskim zakonczy sie kiedy amerykanie i ci co rzada ameryka wycofaja sie z rejonu oraz wycofaja swoich wszystkich ”specjalnych” agentow.

 3. Jacek pisze:

  IT 67 W050 18121010 0000 012291 – to jest pelny numer bankowy? Z tymi literami?

 4. Teresa pisze:

  Oj Ewa Ewa Ty Aniele ziemski

  • MM pisze:

   W końcu mamy I Niedzielę Adwentu to i Aniołów Bóg zsyła na ziemię 🙂
   A wpis jest bardzo ważny, tak wiele ludzi przechodzi obojętnie obok tematu Aleppo, bo to przecież gdzieś daleko, na innym kontynencie i nas nie dotyczy.
   My wybieramy bombki jaki kolor na choinkę, oni mają bomby
   Jak dobrze, że choć modlitwą czy drobnym datkiem można im pomóc.
   Dobrze, że jest ta strona

   • eska pisze:

    MAmy też dziś wspomnienie NMP od Cudownego Medalika (rocznicę objawienia Medalika Katarzynie Laboure). Nie ma przypadków, są tylko znaki. Myślę zatem, że jeśli temat wypłynął akurat dziś, to jest życzeniem naszej Mamusi, abyśmy nie pozostali bierni. W końcu jak Ona, jako najlepsza Mama, ma patrzeć na cierpienie swoich syryjskich dzieci?

    • wobroniewiary pisze:

     Dokładnie, jako niewolnica NMP staram się wypełniać wolę Nieba, mimo choroby pojechałam do kościoła (wiem, że nie powinnam, bo roznosi się zarazki) ale po pierwsze poczułam się o wiele lepiej a po drugie u OO. Franciszkanów jest takie miejsce z boku, przy zakrystii, gdzie jest zawsze 5-6 osób i tam sobie byłam, a obok był głośnik, tel. położyłam pod głośnik i się nagrało….i wyszedł wpis i pomoc dla Syrii 🙂

    • eska pisze:

     I jeszcze to hasło na nadchodzący rok liturgiczny: „Idźcie i głoście”. No to poszłaś, a potem nam ogłosiłaś 😉

 5. Włamanie do kościoła na Górze Tabor

  24 października br. zostały wyłamane drzwi i okna w sanktuarium Przemienienia na Górze Tabor. Franciszkanie posługujący w tym miejscu zauważyli wtargnięcie intruzów rano około godziny 7.00, czyli w chwili otwarcia Sanktuarium. Natychmiast powiadomiono wikariusza kustodii o. Dobromira Jasztala, który niezwłocznie przybył na miejsce, by zapoznać się z rodzajem zniszczeń i udzielić niezbędnej pomocy.
  W kościele został przewrócony ołtarz, wyłamane drzwiczki do tabernakulum oraz porozrzucane komunikanty, a cyborium w którym był Najświętszy Sakrament został skradziony. Figura Maryi, która znajdowała się nad tabernakulum została zabrana, ale później znaleziono ją pomiędzy kościołem a zakrystią. Również inna figura Madonny, znajdująca się na półce w zakrystii, została rzucona na ziemię, ale nie odniosła żadnych uszkodzeń
  Ponadto skradziono nagrania wideo, a także dwie skarbonki z ofiarami składanymi przez pielgrzymów.
  „Największe zniszczenia dotyczą ołtarza z Przenajświętszym Sakramentem – mówi o. Dobromir – ponieważ zostały sprofanowane komunikanty oraz zdewastowane drzwiczki do tabernakulum. Innych zniszczeń w kościele nie było”.
  Powiadomiona policja przyjechała na miejsce i przeprowadziła stosowne dochodzenie. Jak na razie nie są znane osoby, które dopuściły się tego niecnego czynu.
  http://www.terrasancta.pl/pl/aktualnosci/zobacz/wamanie-do-kocioa-na-grze-tabor

 6. Marzena pisze:

  Pani Ewo dziękuję z całego serca za oleje i relikwie. Niech Bóg wynagrodzi Pani dobre serce. Pamiętam w modlitwie.
  Pozdrawiam gorąco.
  Proszę także o modlitwę Was kochani za mojego męża by Jezus otworzył jego serce. Błagam o szturm do nieba.

 7. Ewa pisze:

  Abp Gądecki zachęca do głoszenia światu Ewangelii i przypomina setną rocznicę objawień w Fatimie

  Wraz z początkiem Adwentu w Kościele w Polsce rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten rok Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Program Duszpasterski pod hasłem „Idźcie i głoście”. „Każdy ochrzczony jest powołany przez Boga do zaangażowania się na rzecz głoszenia światu Ewangelii” – podkreśla abp Stanisław Gądecki, który przypomina również o przyszłorocznej, setnej rocznicy objawień w Fatimie, gdzie Matka Boska wzywała do nawrócenia i pokuty

  http://www.pch24.pl/abp-gadecki-zacheca-do-gloszenia-swiatu-ewangelii-i-przypomina-setna-rocznice-objawien-w-fatimie,47680,i.html#ixzz4RCiEwykk

 8. wobroniewiary pisze:

  Z cyklu „Biblia w rok” z naszej drugiej strony:
  PSALM 140(139)
  Przeciw podstępnym wrogom
  1 Kierownikowi chóru. Psalm. Dawidowy.
  2 Wybaw mię, Panie, od człowieka złego,
  strzeż mnie od gwałtownika:
  3 od tych, którzy w sercu knują złe zamiary,
  każdego dnia wzniecają spory.
  4 Ostre jak u węża ich języki,
  a jad żmijowy pod ich wargami.
  5 Od rąk grzesznika ustrzeż mię, Panie,
  zachowaj mnie od gwałtownika,
  od tych, co zamyślają z nóg mnie zwalić.
  6 Pyszni sidło na mnie skrycie zastawiają:
  złoczyńcy rozciągają powrozy,
  umieszczają pułapki na mojej drodze.
  7 Mówię Panu: Jesteś moim Bogiem;
  usłysz, o Panie, moje głośne błaganie.
  8 Panie, mój Panie, potężna moja pomocy,
  osłaniasz w dniu walki moją głowę.
  9 Nie dawaj tego, Panie,
  czego pragnie niegodziwiec,
  nie spełniaj jego zamiarów!
  Niech nie podnoszą 10 głowy ci, którzy mnie otaczają,
  niech dzieło ich warg przygniecie ich samych!
  11 Niech spadnie na nich deszcz węgli ognistych;
  niech zwali ich do dołu, by się nie dźwignęli!
  12 Niech nie ostanie się w kraju mąż złego języka:
  gwałtownika niech ogarną nieszczęścia.
  13 Wiem, że Pan oddaje sprawiedliwość ubogiemu,
  biednemu – słuszność.
  14 Tylko sprawiedliwi będą sławili Twe imię,
  prawi mieszkać będą przed Twoim obliczem.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-listopad/biblia-w-rok-28-listopada/

 9. wobroniewiary pisze:

  O. Badeni: Uwierzcie w koniec świata
  O. Badeni: Paruzja już istnieje

  Książka jest zapisem rozmów przeprowadzonych z zakonnikiem przez Judytę Syrek. Publikacja ukazała się w krakowskim wydawnictwie Znak. O. Joachim Badeni zmarł 11 marca 2010 r., dożywając 97 lat.

  Pewien rodzaj zła bardzo wyraźnie prowokuje gniew Boga. (…) Masowa aborcja i pedofilia. To są dwie zbrodnie, które budzą gniew Boga, wyraźnie to widzę. Aborcja dokonywana w milionach, pedofilia popełniana nawet wśród duchowieństwa – przestrzegał dominikanin o. Joachim Badeni w książce “Uwierzcie w koniec świata”.

  Jak rozpoznać fałszywego proroka?
  Myśli Ojciec, że wielu jest dzisiaj fałszywych proroków?
  – Nie mam już życia czynnego. Siedzę tylko w celi, więc nie wiem. Ale dziennikarze powinni wiedzieć, ponieważ fałszywy prorok zawsze chce zwrócić na siebie uwagę i przekonać ludzi, że ma rację – nie biskup, nie Kościół, tylko on. Lubi zwracać się więc do prasy, radia, telewizji. Potrzebuje mediów, bo inaczej byłby nieszkodliwy.
  Ale może Ojciec powiedzieć, po czym rozpoznać fałszywego proroka?
  – Jeśli ktoś twierdzi, że wszystko wie i jest przekonany, że zna datę paruzji (paruzja – zapowiadany przez proroków powrót Chrystusa na świat; przyp. red.), to z góry wiadomo, że jest fałszywym prorokiem. Są też grupy fałszywych proroków, na przykład Świadkowie Jehowy. Co pewien czas ogłaszają koniec świata. Zbierają się, czekają i nie ma końca… Wymyślają więc następną datę, i tak w kółko. Natomiast jeśli ktoś głosi wiarę w zwycięstwo dobrego nad złem, to jest prawdziwym prorokiem. Kiedy zaczyna podawać dokładne metody działania, to myślę, że jest już trochę podejrzany.
  – Nauczanie musi iść w zgodności z Kościołem, nie może być skierowane przeciwko woli hierarchii kościelnej, co oczywiście nie jest dzisiaj łatwe. Ale głoszenie czegoś wbrew, czy poza Kościołem, zawsze jest fałszywe. Wszyscy wielcy święci byli podporządkowani Kościołowi, nawet wtedy, kiedy zamierzali przeprowadzić reformę. Każda odbywała się w zgodzie z ówczesnym Kościołem i hierarchią, mimo iż w pewnych okresach hierarchia była na niezbyt wysokim poziomie. Uważam, że bez hierarchii działanie w Kościele jest podejrzane. To jest sekciarstwo.
  A jeżeli biskupi postępują źle? Wiele razy mówił Ojciec, że jest zgorszony zachowaniem pewnego biskupa podejrzanego o pedofilię. W takich sytuacjach też mam słuchać hierarchów?
  – To nie cała hierarchia jest zła. Tylko jeden biskup jest jawnym grzesznikiem, w sposób możliwie najgorszy, jaki może być. Jeżeli biskup ma jakieś kontakty seksualne z klerykami, którzy mu podlegają, to nie może być gorszego zła! Dla biskupa i dla kapłana też.

  http://stacja7.pl/wiara/uwierzcie-w-koniec-swiata/

 10. Malgosia pisze:

  Kochani.
  Proszę Was o modlitwę w intencji moich synów.Przechodza bardzo trudne chwile w swoim młodym życiu i boje się ,ze sobie z tym nie poradzą.
  Westchnijcie razem ze mną,prosze,:Jezu,Ty się tym zajmij.

 11. Ewa pisze:

  Oglądam wiadomości na TV Trwam, dużo dziś mówią o Syrii i o Aleppo i jeden zakonnik mówi, że jak masz dać pieniądze ale nie pomodlisz się o pokój to lepiej nie dawaj pieniędzy ale pomódl się, bo pokój jest najważniejszy.
  Módlmy się i pomagajmy

 12. wobroniewiary pisze:

  Sytuacja w Aleppo jest krytyczna. Wraz ze zintensyfikowaniem ofensywy coraz więcej bomb spada na to oblężone miasto syryjskie. Ludzie są coraz bardziej przerażeni i nie widzą dla siebie żadnej przyszłości. Wskazuje na to proboszcz tamtejszych katolików obrządku łacińskiego. O. Ibrahim Alsabagh OFM zauważa, że każdy żyje z dnia na dzień ciesząc się tym, że przeżył i szukając bezpiecznego sposobu ucieczki dla swych rodzin.

  „Mimo że wczoraj była I Niedziela Adwentu, do kościoła przyszło dużo mniej ludzi” – mówi o. Ibrahim. Jest to wynik powszechnego braku bezpieczeństwa. Proboszcz tego umęczonego miasta wskazuje zarazem, że prawdziwym problemem staje się kwestia przeżycia nie tylko z powodu non stop spadających bomb, ale i braku pożywienia. Ludzie sięgają do ostatnich zapasów, które udało się dostarczyć do miasta dzięki pomocy kościelnych organizacji humanitarnych. Przy oszczędnym korzystaniu starczą one maksymalnie na dwa tygodnie.

  W tej dramatycznej sytuacji chrześcijanie Aleppo zainicjowali w Adwencie specjalną modlitwę o pokój. „Nie wiem, czy można się modlić jeszcze bardziej i intensywniej niż dotąd, ale próbujemy” – mówi o. Ibrahim. Specjalną akcję modlitewną podjęły też dzieci. Będzie ona prowadzona w każdą pierwszą niedzielę miesiąca nie tylko w Aleppo, ale we wszystkich parafiach franciszkańskich na świecie. „Trwamy na modlitwie o pokój – mówi o. Ibrahim. – Powierzamy Bogu także tych, którzy zrzucają bomby na nasze domy i świątynie”.

  • wobroniewiary pisze:

   W tej dramatycznej sytuacji chrześcijanie Aleppo zainicjowali w Adwencie specjalną modlitwę o pokój. – Nie wiem, czy można się modlić jeszcze bardziej i intensywniej niż dotąd, ale próbujemy – mówi o. Ibrahim. Specjalną akcję modlitewną podjęły też dzieci. Będzie ona prowadzona w każdą pierwszą niedzielę miesiąca nie tylko w Aleppo, ale we wszystkich parafiach franciszkańskich na świecie. – Trwamy na modlitwie o pokój – mówi o. Ibrahim. – Powierzamy Bogu także tych, którzy zrzucają bomby na nasze domy i świątynie – dodaje.

   http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/171329,aleppo-modli-sie-o-pokoj.html

   • Maggie pisze:

    Jak pisałam, jeszcze raz proponuję, abyśmy przez 33 dni przy Akcie Oddania się Maryji, dodali choćby jedno Zdrowaś Maryjo lub Pod Twoją Obronę za Mieszkanców Aleppo i Chrześcijan oraz prześladowców ..
    – choćby jedno serdecznie wypowiedziane w tej intencji: Ave Maryja

    • wobroniewiary pisze:

     Więc dodawajmy 🙂

    • Monika pisze:

     Przy okazji nie bądźmy niewdzięczni i nie zapomnijmy podziękować za wyjątkowego kapłana, odprawiającego co miesiąc te Msze Święte w naszych intencjach, choćby krótką Modlitwą za Niego samego i w Jego intencjach. Ewa i Pan Bóg zna Jego imię, którego na razie nie ujawnia a to wystarczy – wystarczy, że westchniemy za Niego do Boga.

 13. Maggie pisze:

  Przed chwilą wypisałam czek, jak w zeszłym roku na pomoc Chrześcijanom. Złożyłam też intecje, które będą zawiezione na Pasterkę do Betlejem,a w których obejmuję Chrześcijan i ich prześladowców, ale m.in. również podziękowania, przeprosiny i prośby naszej WOWIT’owej Rodziny z poleceniem żywych i zmarłych naszych bliskich. Niech Wiara, Nadziej i Miłość zaprowadzą do Pokoju i Chrystusa.

  Jezus jest Panem!

 14. Kasia pisze:

  W ostatnich dniach napływają coraz bardziej bulwersujące informacje świadczące o tym, że niestety rząd Prawa i Sprawiedliwości w polityce dotyczącej tradycji, obyczajów, kultury, ochrony rodziny, nie tylko nie przeciwstawił się temu, co robiła Platforma Obywatelska, ale nadal podąża tą tęczową autostradą i nie widać nawet hamowania – mówił podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy).

  – Okazuje się bowiem, że Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dofinansowało w kwocie 200 tys. złotych program Fundacji Autonomia, który wchodzi właśnie do polskich szkół, w którym to programie mamy takie pojęcia z zakresu marksizmu kulturowego, jak walka z homofobią, jak walka o równouprawnienie różnych tzw. orientacji homoseksualnych. Mamy do czynienia z feministyczną, homoseksualną propagandą w polskich szkołach za pieniądze Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Co więcej jest to continuum polityki, która została wyrażona przez rząd w czerwcu tego roku, kiedy to poparliśmy na forum UE kolejne przepisy tego typu. Co więcej, 21 listopada na Forum Organizacji Narodów Zjednoczonych rząd, razem z innymi liberalnymi krajami, przeciwstawił się rezolucji Grupy Afrykańskiej, która nie chce, żeby marksizm kulturowy i homopropaganda funkcjonowały w ONZ – wyliczał Winnicki działania PiS uderzające w rodzinę.

  – Niestety rząd Prawa i Sprawiedliwości to popiera i to jest skandal. Ja mam pytanie do posłów katolickich w PiS: Co wy robicie w tym Sejmie? Wasz rząd popiera homopropagandę! Co wy robicie w tym Sejmie i dlaczego popieracie te układy?! – pytał posłów Prawa i Sprawiedliwości. Złożył przy tym wniosek o przerwę w obradach, aby rząd mógł się do tego ustosunkować. Nikt, ani rząd, ani posłowie PiS, odnosić się do tych faktów jednak nie chciał.

  http://prawy.pl/41821-winnicki-ostro-do-poslow-pis-co-wy-robicie-w-tym-sejmie-wasz-rzad-popiera-homopropagande/

  • Maggie pisze:

   Kasiu, nie powtarzajmy takich zwrotów jak „do zaczadzonych PiSem”, musimy pamiętać, źe zło wszędzie wlazło, a wybieraliśmy mniejsze zło .. a zło jest zawsze złem, nawet jeśli mniejszym … nie było lepszej alternatywy, która dałaby 100 % wygraną nad POprzednikami, którzy nadal mają we wszystkich organizacjach swoich agentów. Tego typu określenia są zaKODowane i mają dzielić, przeszkadzać w zmianach tych dobrych. Małymi kroczkami drepcząc i z wielkim bagażem przeszłości/naleciałości, też moźna dojść do celu … jeśli się jest wytrwałym i z Panem Bogiem.

   Coś dla podumania:

   Rewolucji tor utarty:
   Przetasują ciut swe karty,
   a że talia tylko jedna …
   zawsze wyjdzie jakaś wredna.

   Z tym, że Jezus jest Panem i ta wredna karta … nie da finalnej wygranej, bo nikt Boga nie zwycięży/nie pokona. Z ufnością i serdeczną modlitwą na kazdy dzien i na każdy czas: Jezu ufam Tobie.

   • wobroniewiary pisze:

    Kasia wzięła to z fb, w takiej formie to chodzi po necie, widziałam u kilku swoich znajomych.

    • Maggie pisze:

     Domyśliłam się, źe to nie są słowa Kasi, bo nie pasują do niej i dlatego zaczęłam od: nie powtarzajmy, bo w ten sposób może dojdzie do innych, że zło ma cechy kameleona.

    • Monika pisze:

     Ten zwrot ma znamiona przekleństwa – a jeśli to przekleństwo, to dobrze jest nie powtarzać przekleństw (zawsze), tak jak dobrze nie powtarzać wulgaryzmów. Nie warto eksperymentować z brzydkimi słowami. Ludzie dziś przeklinają wszędzie: w pracy, w szkole, na ulicy a inni, czasem bezmyślnie a czasem celowo naśladują, powtarzają, rozsiewają jak mogą złe słowa, myśląc, że to jest bez znaczenia.
     – Co zasiejesz, to zbierzesz.
     Tak jak dobro rozprzestrzenia się, tak też i zło może również i nie ma przez to utrudnionego zadania by zdobywać nowe tereny.
     Choć sama spotkałam się z tym, że nawet psycholodzy na jednej ze stron dotyczących psychologii przekonują o 6 psychologicznych zaletach przeklinania (nie będę tu wrzucać linku) – raczej takie podejście ma chyba niewiele wspólnego z byciem Pokornym i z samą Maryją, z Bogiem, który na Krzyżu, gdy za nasz grzech oddawał życie, nie przeklinał.
     Na pewnej blogu psychologicznym wyczytałam w artykule pewne zdanie, z którym na szczęście świadomie nie muszę się zgadzać: „Zaskakujące, ale przeklinanie wg naukowców może być oznaką szczęścia, a społeczne przeklinanie (występujące np. w danej grupie zawodowej) może łączyć ludzi.

 15. Edyta pisze:

  Witam, chcialabym sie dolaczyc do pomocy materialnej dla Syrii. Chce wyslac pieniadze na konto Pro Terra Sancta. Przelew bedzie z zagranicy i prosilabym o dane do tego przelewu. M.in. Nr BIC.
  Dziekuje. Edyta

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s