Włoski stygmatyk Brat Elia w Polsce – świadectwo o bracie oraz jego nauczanie i modlitwa

Ks. Marco – opiekun duchowy z ramienia kurii brata Elia
(homilia: świadectwo na temat brata Elia)

Brat Elia:

Twarz Jezusa objawiona bratu Elia, włoskiemu stygmatykowi

twarz_jezusa_eliaZdjęcie przedstawia Pana Jezusa, z którego emanuje piękno, łagodność i pokora. Żaden z artystów nie namalował tego obrazu. To sam Jezus dał się … sfotografować włoskiemu stygmatykowi, bratu Elia (Eliasz). W Polsce zna go pewno mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. Wiele osób widywało brata Elia, jak będąc sam, z kimś rozmawia. Pytano go wielokrotnie: „Z kim rozmawiasz? Kogo widzisz?”. Brat Elia, zmęczony tymi pytaniami, zwrócił się z tym do Jezusa. A Jezus, w odpowiedzi, wysłał go do pobliskiego kościoła w celu sfotografowania białej ściany. Z 12 zrobionych zdjęć wszystkie wyszły białe, z wyjątkiem jednej kolorowej fotografii.

Ewa Jurasz prosiła mnie o poprawienie co niniejszym czynię:
Brat Elia powiedział jej, że nie z 36 fotografii ale z 12 fotografii wybrał zdjęcie Pana Jezusa, że na 12 fotografii wszystkie były białe i tylko ta jedna kolorowa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Włoski stygmatyk Brat Elia w Polsce – świadectwo o bracie oraz jego nauczanie i modlitwa

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Tu na zdjęciu możecie zobaczyć stygmaty

 3. Marakuja pisze:

  Mam pytanie czy wiecie coś o tym, czy mikrokinezyterapia jest zagrożeniem duchowym? Nie potrafię znaleźć nic na ten temat w internecie.

  • Maria Koda pisze:

   Dlaczego nie ma rany na dłoni Chrystusa ?

   • wobroniewiary pisze:

    Ponieważ to Jezus z czasu życia na ziemi a nie po Zmartwychwstaniu
    Wystarczy pomyśleć, że to nie samozwańcza MBM ale wszystko zostało zbadane przez Kościół, promotorem brata Elii jest o. Jan Paweł (Maciej Bagdziński) wystarczyło go zapytać.
    Brat Elia ma wyznaczonego przez ks. biskupa opiekuna duchowego, jakby coś było nie tak, Kościół powiedziałby „stop, basta, non possumus”

 4. Aria pisze:

  Witam Wszystkich !
  Byłam wczoraj na spotkaniu z Bratem Elia w Lwówku .
  Wielkie i niezapomniane przeżycie .
  Czy z tego spotkania ukaże się na stronie wowit film ?
  Z Bogiem

 5. wobroniewiary pisze:

  Samo wystąpienie brata Elia – tłumaczy Ewa Jurasz

 6. wobroniewiary pisze:

  Jest on jednym z największych żyjących stygmatyków oraz mistyków. Na jego dłoniach boku i głowie pojawiają się bolesne rany (stygmaty). Dzięki jego wstawiennictwu i modlitwie wielu ludziom ustąpiły najcięższe choroby. W Polsce zna go mało kto, natomiast we Włoszech ciągną do niego rzesze wiernych, licząc na jego wstawienniczą modlitwę i charyzmat uzdrawiania. Elia jest najmłodszym z ośmiorga dzieci Anny Pompei i Carmela Cataldo. Bardzo pobożna rodzina mieszkała w miasteczku Francavilla Fontana w Apulii na południu Włoch. Gdy chłopiec miał siedem lat, w 1969 roku, podobnie jak reszta rodziny, rozpoczął post. Odmawiał sobie słodyczy i częściej się modlił. Ale po kilku dniach bardzo osłabł. Zawieziono go do szpitala. Lekarze nie stwierdzili choroby, więc dziecko wróciło do domu, choć było osłabione i nie mogło stać o własnych siłach. Obawiano się najgorszego, szczególnie w Wielki Piątek, gdy Elia sprawiał wrażenie, że umiera. Jednak pod wieczór w Wielką Sobotę wstał z łóżka i poszedł się bawić jak gdyby nigdy nic. Już jako dorosły opowiadał, że w tym samym roku zobaczył swego Anioła Stróża, który obiecał mu zawsze się nim opiekować, a kilka dni potem Matkę Bożą. Gdy Elia skończył 26 lat, wstąpił do kapucynów. Wybrał klasztor w Bergamo. Tu w okresie Wielkiego Postu znów jego ciało zaczęło krwawić. Bardzo starał się to ukryć i wstydził się tego. Nie udało się. Bracia zauważyli rany i byli zdumieni, że wraz z krwią wydobywał się z nich zapach róż i fiołków, zamiast zapachu krwi. Przełożeni wysłali go do lekarza, lecz ten niczego nie stwierdził. Współbracia zaczęli podejrzewać, że być może są to znaki męki Chrystusa. Ale Elia nie chciał się z tym zgodzić, bo czuł się niegodny. Zaczął doświadczać kryzysu wiary i to tak głębokiego, że w 1994 roku wystąpił z klasztoru. Rozpoczął pracę przy chorych i więźniach oraz jako robotnik w fabryce. Jednak co roku w Wielkim Poście miał kłopoty z pracodawcami. Nie przychodził do pracy z powodu ogromnego bólu i bezsenności. W Wielki Czwartek co roku zaczynało krwawić jego ciało. Krwawe wybroczyny pokrywały plecy i brzuch. Z głowy sączyły się strużki krwi. Na rękach, nogach i boku pojawiały się otwarte rany. Mężczyzna leżał nieruchomo na łóżku. W Wielką Sobotę rany stopniowo znikały. W Niedzielę Wielkanocną Elia z radością uczestniczył w liturgii, ale gdy święta się kończyły, dowiadywał się, że jest wyrzucony z pracy. Na ciele Elii wkrótce pojawiły się stygmaty, które otwierały się w każdy piątek. Został zbadany przez neurofizjologa, prof. Marca Margnelliego, a potem był obserwowany przez niego kilka lat. Lekarz stwierdził, że stanu, w który zapadał Cataldo, nie da się wytłumaczyć naukowo. Jesienią 2000 roku Elia trafił do toskańskiego klasztoru na Monte Oliveto Maggiore. Tam usłyszał wewnętrzny głos, który wzywał go do pielgrzymowania ze Słowem Bożym pośród ludzi i powołania zgromadzenia Apostołów Boga. Elia doznał wewnętrznego uspokojenia.

  Z pokorą przyjął stygmaty. W 2003 roku z grupą osób zakupił zrujnowany klasztor franciszkański w Calvi w Umbrii. Trwa jego remont. Nad ich duchowością sprawuje stałą pieczę wysłannik miejscowego biskupa. Do umbryjskiego klasztoru co roku przyjeżdża wielu pielgrzymów z Włoch i całego świata. Za wstawiennictwem Elii dochodzi do uzdrowień fizycznych i duchowych. Dzięki jego modlitwie została uzdrowiona dziewięciomiesięczna dziewczynka urodzona z wadą serca. Elia wciąż powtarza, że choć cuda są znakami Bożej łaski, najważniejsza w życiu jest wierność Ewangelii. Tylko ona przynosi prawdziwy pokój serca.

  Niedawno przybyła tu pewna młoda kobieta, która straciła wzrok w wypadku samochodowym. Lekarze zrobili wszystko, co w ich mocy, ale wzroku nie udało się odzyskać. Po długiej wspólnej modlitwie z bratem Elią w pewnej chwili zaczęła krzyczeć: „Ja widzę”. Takich cudów po modlitwie wstawienniczej było wiele.
  Tekst przygotował Sebastian Duda.

  Za: http://www.franciszkaniewieliczka.pl

 7. wobroniewiary pisze:

  Przed chwilą się dowiedziałam, proszę o modlitwę za koleżankę mojej Ani (razem jeździły,razem siedziały w autokarze na wycieczkę szkolną)
  Kasię potrącił samochód, jak wracała ze szkoły. Ania wie tylko, że Kasia leżała na ulicy w kałuży krwi z głowy. Zabrało ją pogotowie, mama ma wyłączony tel. nic więcej nie wiemy.
  Proszę o modlitwę za Kasię !!

 8. Maggie pisze:

  UWAGA
  Zawędrowałam dziś na Święty Krzyż, oczywiście internetowym lotem. Jest tam informacja, która może zainteresować mieszkających w okolicy.

  Mianowicie jutro, 19 Czerwca o godz.12:00 ks.bp. polowy WP Józef Guzdek odprawi Mszę Św na świętokrzyskich błoniach z okazji rocznic:
  1/ 1050 Chrztu Polski,
  2/ 3-ciej nadania tytułu Bazyliki Mniejszej kościołowi Trójcy Świętej.
  Eucharystię uświetniać będzie Orkiestra WP, warszawskiego garnizonu.

  Natomiast o 13:30 będzie Koncert Piosenki Religijnej i Patriotycznej z okazji tych rocznic.

  Źródło: http://www.świętykrzyż.pl

 9. wobroniewiary pisze:

  Ewa Jurasz prosiła mnie o poprawienie co czynię:
  Brat Elia powiedział jej, że nie z 36 fotografii ale z 12 fotografii wszystkie były białe i tylko ta jedna kolorowa

  Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Włoch i spotkanie tam z bratem Elią:
  *******
  Chętni mogą też skorzystać z pielgrzymki do Włoch i tam spotkać się z bratem Elią, pielgrzymkę organizuje p. Ewa Jurasz

  Kiedy nadszedł czas uczty posłał swego sługę aby powiedział zaproszonym:
  „Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe” Łk 14,15-24

  Planowany program (29/30.06 -10.07.2016 r.) – https://wobroniewiaryitradycji.files.wordpress.com/2016/05/program-2016.doc

 10. Czester pisze:

  +++ za Kasie

   • magda pisze:

    W Kanadzie od piątku obowiązuje ustawa o wspomaganym medycznie samobójstwie, przyjęta tego dnia przez Senat i podpisana przez gubernatora generalnego. Przedstawiciele rządu zapowiedzieli już prace nad możliwymi modyfikacjami nowego prawa 😦

 11. Pufik pisze:

  Trochę nie na temat, ale mam pytanie. No więc skazana jestem na dojeżdżanie do pracy z dziewczyną, która jest wulgarna, lubi rozmawiać o sprawach intymnych swego małżeństwa, chwalić się jakiego sprzętu używa itd. Staram się to ignorować i dużo się modlę, ale nie ulega wątpliwości, ze wszystko to słyszę. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji, jak się zachować, a najważniejsze czy powinnam się z tego wyspowiadać z biernego uczestnictwa w bluźnierczej rozmowie.
  Może lepiej byłoby chodzić pieszo, ale miałabym około 3 km, nie mam innej możliwości dotarcia do pracy.

  • wobroniewiary pisze:

   Trudno poradzić konkretnie, ale masz prawo powiedzieć „sorry, ale to twoje intymne sprawy i one mnie nie interesują…” coś w tym stylu a żeby „załagodzić” powiedzieć „wolę rozmowy o dietach, zdrowym stylu czy coś w ten deseń.. .;)

  • wobroniewiary pisze:

   Odpowiedź od bardzo kompetentnej osoby, która pragnie zachować anonimowość:

   ” Ewo, napisz tej pani aby tej koleżance, z którą jeździ do pracy podarowała książkę „Twarzą w Twarz z demonem”

   Ode mnie: zgadzam się, to tylko 2,50 zł a wiele pomoże.

 12. olo13jcb pisze:

  8 rzeczy w które NIE WOLNO się ubrać do Kościoła. Nawet gorącym latem

  Im więcej stopni Celsjusza wskazują termometry w późnowiosenne niedziele, tym świadkami większego zgorszenia stają się wierni polskich kościołów. Krótkie spódniczki, dekolty, odsłonięte ramiona, krótkie spodenki – coraz częściej ubrani w ten właśnie sposób chodzimy uczcić Pamiątkę Śmierci Pana Jezusa.
  To naprawdę woła już o pomstę do nieba.

  Oto czego zdecydowanie nie powinniśmy zakładać wybierając się na Mszę Świętą. Zupełnie nie jest przy tym ważne, czy na zewnątrz jest 28 czy 37 stopni, nie jest też ważne czy po/przed Mszą wybieramy się nad jezioro, do restauracji czy na grilla. Nie zakładamy i już:

  cd: http://www.pch24.pl/8-rzeczy-w-ktore-nie-wolno-sie-ubrac-do-kosciola–nawet-goracym-latem,36414,i.html

  • olo13jcb pisze:

   Ubierając się latem do kościoła myślmy w następujący sposób – w co ubrałbym się na spotkanie z Królową Brytyjską? Ubierzemy leginsy i japonki? T-shirt i klapki?
   A potem uświadommy sobie, że Wielkość, Godność, Chwała i Majestat Chrystusa – Króla Wszechświata – są nieskończenie większe niż jakiegokolwiek ziemskiego monarchy.

 13. Pingback: Brat Elia – współczesny stygmatyk z Calvo | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s