Św. Michał Archanioł w walce z muzułmanami – objawienie w Walencji, gdzie Maurowie przyjęli chrzest a meczet zamieniono w kościół

„Michał jest oddechem ducha Zbawcy, który pod koniec świata pobije i zniszczy Antychrysta, tak jak na początku uczynił z Lucyferem”.
Św. Tomasz z Akwinu, doktor anielski

Św. Michał Archanioł objawiał się wiele razy, w różnych miejscach na całym świecie, pomógł niezliczoną ilość razy i nadal pomaga, tylko trzeba z wiarą przyzywać Jego opieki i stale modlić się do Niego, On nigdy nie zawodzi.
„Łatwiej jest – mówi św. Pantaleon – policzyć gwiazdy na niebie, niż wymienić wszystkie korzyści wynikające z wielkiego dobra świętego Michała”.

Objawienie św. Michała w Walencji:

wielkość św. Michała ArchaniołaKolejne objawienie św. Michała miało miejsce w pustelni, która później została ku czci Świętego, kościołem. Znajdowała się ona w Królestwie Walencji. Święty Michał roztoczył swoją opiekę nad tą ziemią i – jak zauważa historyk Escolano – to Archanioł położył kres obecności Maurów w Hiszpanii, kiedy to król Jakub zdobył ich ziemię w dniu ku czci św. Michała Archanioła.

W roku 1521 duża część Walencji znajdowała się pod panowaniem Maurów. W dniu poświęconym Świętemu Michałowi kilkoro chrześcijańskich dzieci podczas zabawy doświadczyło Boskiego natchnienia. Wzięły one obraz z wizerunkiem świętego Michała i zaniosły do pobliskiego meczetu Maurów, którzy nie mieli odwagi im się sprzeciwić. Dzieci zaczęły wykrzykiwać: Niech żyje Święty Michał! i zostawiły tam obraz. W dniu św. Dionizego miała tam zostać odprawiona Msza święta.
Zdarzyło się tak, że Maurowie zostali chrześcijanami, przyjęli chrzest a meczet został poświęcony i zamieniony w kościół!

Za: „Wielkość świętego Michała Archanioła. Miesięczne nabożeństwo w sprawach trudnych”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

34 odpowiedzi na „Św. Michał Archanioł w walce z muzułmanami – objawienie w Walencji, gdzie Maurowie przyjęli chrzest a meczet zamieniono w kościół

 1. wobroniewiary pisze:

  Kolej na Hiszpanię, gdzie Książę Niebieski ukazuje się podczas oblężenia Saragossy (XIIw.) uwalniając miasto od Arabów. Hiszpanie tej interwencji Archanioła zawdzięczają zwycięstwo nad Maurami i zjednoczenie w jedno państwo. W XIX w. , wHiszpańskim San Colombo, karmelitanka, siostra Filomena, widząc niebezpieczeństwa grożące w tamtych czasach Kościołowi, modli się żarliwie o pomoc. W odpowiedzi ukazuje jej się dwukrotnie Święty Michał. „Rozgłaszaj moją wielkość”- powtarza trzykrotnie.To przesłanie otrzymała s. Filomena przy pierwszym objawieniu. Za drugim razem ujrzała Najświętsze Serce Pana Jezusa, z Matką Bożą i św. Michałem Archaniołem u boku, obrazujące wyjednywane przez Maryję łaski, dla uratowania Kościoła, które miał roznieść właśnie św. Michał. Świątobliwa siostra uświadomiła sobie wielkość i znaczenie Świętego Michała, którego pomocy winniśmy przywoływać, aby sprawom naszej wiary i Kościoła dopomóc. O pomoc do Św. Michała zwrócił się w XV w. król Portugalii Alfonso Enriquez. Widząc jak okrutnie Maurowie traktują napadane wioski i miasteczka, prosi Archanioła o pomoc. W decydującej bitwie nie ginie żaden Portugalczyk, a Maurowie uciekają w popłochu.

  XXXX
  W 1624 roku, we wsi Blizne (woj. Podkarpackie) Tatarzy napadali mieszkańców, grabiąc mienie i uprowadzając w jasyr 60 wieśniaków. Proboszcz z mieszkańcami jął przyzywać pomocy Św. Michała. Wracające z łupem wojsko tatarskie zostało zaatakowane na pobliskim wzgórzu (450mnp) przez niezliczoną liczbę wojska w białych szatach. Tatarzy w pouciekali w popłochu pozostawiając jeńców i zagrabione łupy. Do dziś na tym wzgórzu stoi kaplica wybudowana ku czci Św. Michała.

  „Michał jest oddechem ducha Zbawcy, który pod koniec świata pobije i zniszczy Antychrysta, tak jak na początku uczynił z Lucyferem”. Św. Tomasz z Akwinu, doktor anielski.

  https://poltris.nazwa.pl/swmichal/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=62

 2. wobroniewiary pisze:

  Liczne objawienia Świętego Michała miały miejsce również w naszej ojczyźnie. W XIII w. Św. Michał ukazał się księciu krakowskiemu Leszkowi Czarnemu, obiecując zwycięstwo nad Jaćwingami, którzy napadali ziemię lubelską, palili i niszczyli wsie i miasteczka uprowadzając w niewolę mieszkańców. Po zwycięstwie Leszek Czarny wybudował w Lublinie kościół pod wezwaniem Św. Michała. Świątynia przetrwała do połowy XIX w.

  Ps. Teraz są plany jej odbudowy
  Grupa miłośników historii Lublina chce… odbudowy kościoła farnego. Kościół św. Michała Archanioła
  Zwolennicy odbudowy fary: zróbmy to na 700-lecie Lublina
  Oto argumenty zwolenników odbudowy Fary św. Michała na Starym Mieście: * Mamy dokładne plany kościoła. * To było ognisko życia kulturalnego. * To nie jest miejsce zabaw, bo był tam cmentarz.
  Prof. Jadwiga Kuczyńska z KUL przypomniała, że przez setki lat kościół był niezmiernie ważny dla mieszkańców Lublina. – Dbali o niego – opowiadała. – W przyszłym roku minie 160 lat od czasu ostatecznego uprzątnięcia gruzu pod rozbiórce fary. Wkrótce (w 2017 r. – red.) Lublin będzie świętował 700-lecie swojego istnienia. Jakby to było pięknie, gdyby te obchody zbiegły się z odbudową fary.

  Zdaniem prof. Kuczyńskiej za odbudową przemawia kilka faktów, m.in. to, że jest pełna, historyczna dokumentacja budynku

 3. Marakuja pisze:

  Dziś pierwsza Droga Krzyżowa w Wielkim Poście 2016 w POLSCE
  KRZYŻ św. JADWIGI

  lokalizacja: Kraków

  KRZYŻ św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: ankipodroze.pl
  KRZYŻ św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: http://www.pijarzy.pl
  KRZYŻ św. JADWIGI katedra, Wawel, Kraków źródło: http://www.nasza-arka.pl
  KRZYŻ św. JADWIGI katedra, Wawel, Kraków źródło: http://www.ksp.inten.pl
  KRZYŻ św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: http://www.jadwiga.poznan.pl
  KRZYŻ św. JADWIGI – WYCZÓŁKOWSKI, Leon (1852, Huta Miastkowska – 1936, Warszawa), 1924, litografia/papier, 44x28cm; źródło: http://www.jadwiga.poznan.pl
  OŁTARZ KRZYŻA św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: ankipodroze.pl
  OŁTARZ KRZYŻA św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: http://www.fotosik.pl
  OŁTARZ KRZYŻA św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: http://www.wilnoteka.lt
  OŁTARZ KRZYŻA św. JADWIGI – katedra, Wawel, Kraków; źródło: barankowy.blogspot.com
  KATEDRA WAWELSKA – Kraków; źródło: pl.wikipedia.org

  We wschodnim ramieniu ambitu, czyli obejścia obok prezbiterium, królewskiej katedry pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika, i św. Wacława – na wzgórzu Wawelu w Krakowie, obok zakrystii, znajduje się barokowy ołtarz. Wykonany w latach 1743–5 z czarnego marmuru, według projektu Franciszka (wł. Francesco) Placidiego (ok. 1710-5, Rzym – 1782, Kozienice), włoskiego architekta i rzeźbiarza, stanowi artystyczną ramę dla znajdu­jącej się w jego centrum niezwykłej relikwii – krucyfiksu, pochodzącego z końca XIV w., zwanego Krzyżem św. królowej Jadwigi Andegaweńskiej (1373-4, Buda – 1399, Kraków)…

  Jego historia nierozłącznie związana jest z początkami panowania dynastii Jagiellońskiej na tronie Rzeczypospolitej.

  http://www.swzygmunt.knc.pl/extraordinaryEFFIGIES/CRUCIFIXesPOLAND/HTMs/KRAKOW_KRZYZswJADWIGI_01.htm

  • Magda pisze:

   Alicja „POUCZENIA” pt. 10.04.1992, godz.8.20 Podczas Drogi Krzyżowej

   I Nie ośmielaj się osądzać dzieł Moich, albowiem niczym jest twój rozum wobec Mojej Mądrości.
   II Nie odbieraj nikomu krzyża, lecz go umacniaj, aby uniósł.
   III Nie ubolewaj nad cudzym upadkiem, lecz wspieraj modlitwą i pokutą twoją.
   IV W opiece Matki pokładaj nadzieję.
   V Czyń, co możesz, a resztę w pokoju duszy pozostaw Bogu.
   VI Nie bądź skąpa w czynieniu miłosierdzia.
   VII Upadki są po to, by z nich powstawać w skrusze serca.
   VIII Żyj wolą Moją i karm się pouczeniem Moim.
   IX Rutyna też jest upadkiem.
   X Pozwól Mi ogołocić tych, których kochasz. Niech oni ujrzą swą nagość, by wyzwolić się od siebie samych.
   XI Oddaj Mi rany twoje i bliźnich, i świata, bym uleczył Miłością.
   XII Dusza twoja niech spoczywa w Bogu, bo Jego jest.
   XIII Masz Matkę, która przedstawi cię Bogu.
   XIV Światu pozostaw, co od niego pochodzi.
   Amen!

 4. Pingback: Św. Michał Archanioł objawiał się wiele razy, | Serce Jezusa

 5. Kasia pisze:

  Dziękuję za ten wpis, nie wiedziałam tyle o św. Michale Archaniele

 6. Kasia pisze:

  Wszyscy Polacy chcą imigrantów?

  • Adam pisze:

   Nie, nie, nie i… NIE! Polacy to naród jednolity i właśnie w tym jego (nasza) siła. Naiwna tolerancja to droga do zguby. W przeszłości też walczono o zachowanie tożsamości narodowej i religijnej. Świat się nie zmienił, ale ktoś próbuje wmówić nam, że jest inaczej. BZDURA!

 7. jack gibes pisze:

  On Friday, February 12, 2016, W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej wrote:

  > wobroniewiary posted: „Św. Michał Archanioł objawiał się wiele razy, w > różnych miejscach na całym świecie, pomógł niezliczoną ilość razy i nadal > pomaga, tylko trzeba z wiarą przyzywać Jego opieki i stale modlić się do > Niego, On nigdy nie zawodzi. „Łatwiej jest – mówi św. Panta” >

 8. Weronika pisze:

  Proponuję codziennie odmawiać modlitwę do św. Michała Archanioła!

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  I wpisywać tu swoje intencje za co i za kogo. Módlmy się z siebie nawzajem 🙂
  1) za Adminów i Czytelników strony
  2) za Ojczyznę i rząd, aby nasz kraj nie przyjął żadnych muzułmańskich uchodźców (tylko chrześcijan)
  3) za moją rodzinę, o nawrócenia i zdrowie dla każdego członka rodziny
  4) za Kościół święty, aby został obroniony przed herezją modernizmu i żeby w każdym kościele można przyjmować Komunię Św. na kolanach
  5) o pracę i zdrowie dla Ewy
  6) o łaski dla papieża Franciszka i papieża emeryta Benedykta XVI

  • wobroniewiary pisze:

   🙂
   W intencjach Bogu wiadomych (te noszę w sercu) +
   – o zdrowie dla starszej córki oraz dla wszystkich moich dzieci,
   – o stałą pracę i stałe zlecenia dla mnie,
   – o zdrowie dla mnie
   – za Kościół, kapłanów, siostry zakonne i osoby konsekrowane,
   – za nasze rekolekcje
   – za papieża Franciszka

  • Lucyna pisze:

   O błogosławieństwo Boże dla Piotra i cud zdanej matury.

  • Anna pisze:

   – o zdrowie dla wszystkich zwłaszcza dla starszej siostry
   – o pomoc w nauce dla Ani
   – o nawrócenie w rodzinie, dwóch osób najbardziej

   • Kamuc73 pisze:

    -o laske nawrocenia dla moich dzieci
    -o Boze blogoslawienstwo dla moich wszystkich kolegow z pracy i pacjentow
    -o zdrowie i zgode dla calej mojej rodziny
    -o dobrze przezyte rekolekcje montfortanskie dla mnie

  • leszek pisze:

   W intencji uproszenia potrzebnych łask:
   -dla moich bliskich żyjących i zmarłych,
   -dla mojej parafii i wspólnoty wowit,
   -dla naszej kochanej ojczyzny – Polski,
   -dla papieża Franciszka z całym Kościołem Świętym,
   -dla grzeszników całego świata,
   -dla dusz stojących na krawędzi otchłani o ratunek od Maryi,
   W intencji dziękczynnej i pochwalnej dla Maryi Niepokalnej.

 9. Marakuja pisze:

  -za grzeszników
  -za moja diecezję i ks. arcybiskupa, biskupów , kapłanów, osoby konsekrowane
  -za moją rodzinę i wszystkich, których kocham
  -za tych, którzy mnie nie lubią i źle mi życzą
  -za cały Kościół Boży o jedność wszystkich członków
  -za wszystkich pracowników mojej przychodni i naszych pacjentów

  • beat pisze:

   O laske nawrocenia i uwolnienia Patrycka Irka od nalogow i umiar w jedzeniu dla mnie
   Za Zjednoczenie KK i wspolne swieta Wielkanocne
   Za nawrocenie Europy i Swiata i pokoj w Syri i Ukrainie

 10. Paweł pisze:

  Ciekawe słowa założyciela michalitów – bł. Bronisława Markiewicza – o św. Michale Archaniele przytoczono na str. 107-108 w modlitewniku „Nabożeństwo do świętego Michała Archanioła i Aniołów” [opracowanym przez ks. Waleriana Moroza CSMA, wydanie drugie, Wydawnictwo Michalineum, Warszawa (Struga) – Kraków 1994, „za pozwoleniem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, dnia 25 marca 1986 r., Nr 1590/K/86 – Ks. Bp Zb. J. Kraszewski, wikariusz generalny, Ks. Stanisław Pyzel, notariusz”]:

  „Dziwna rzecz – pisał [bł. Bronisław Markiewicz] do Rzymu 1901 roku do swoich synów duchowych – że dotąd święty Michał Archanioł jest mało czczony, mimo że w liturgii od wieków odbiera cześć zaraz po Najświętszej Maryi Pannie. Jego cnotami są: pokora, czystość, gorliwość o chwałę Bożą i o dobro dusz ludzkich. Widać, że zbliżyły się czasy Antychrysta i potęg diabelskich, kiedy z wielką mocą wypadnie Kościołowi walczyć pod wodzą św. Michała i jego Towarzyszy.”

  Święty Michał Archanioł walczy nie tylko na ziemi, lecz przebywa także często w czyśćcu. Oto krótki cytat z książeczki „Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych. Siostra Emmanuel rozmawia z Marią Simmą”, wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1997, (str. 27-28):

  „- Czy Jezus przychodzi do czyśćca?
  – Nigdy żadna dusza mi tego nie powiedziała. To Matka Boża tam przychodzi. (…) Święci również nie przychodzą do czyśćca, za to są tam aniołowie i Archanioł Michał. Każda dusza ma także swojego anioła stróża przy swoim boku.
  – Co robią aniołowie w czyśćcu?
  – Przynoszą ulgę i pocieszają. Dusze mogą nawet ich widzieć.”

  Dla uzupełnienia muszę tu jeszcze dodać, że dusze czyśćcowe widzą też czasami św. Józefa. Oto cytat ze str. 25 książki „Rękopis z czyśćca”, którą tłumaczył ks. Adam Skwarczyński i która była tu na stronie zamieszczana:

  „Owszem, widzimy czasem świętego Józefa, ale rzadziej niż Najświętszą Maryję Dziewicę.”

  [Zacytowałem wg wydania Michalineum z roku 1998, wydanego „za wiedzą Kurii Siedleckiej L. dz. 566/97; Imprimatur: +Joseph Palica, Archiep. Philippens., Vic. Gen., Roma”]

  • Paweł pisze:

   Wyżej wymieniona przeze mnie książka „Rękopis z czyśćca” kilka razy obszernie wspomina o św. Michale Archaniele. Poniżej skopiowałem te fragmenty ze strony:

   Click to access siostra_maria_od_krzyza-_rekopis_z_czyscca.pdf

   ROK 1879
   Wrzesień (rekolekcje): Widujemy świętego Michała tak, jak się widzi Aniołów: nie ma on ciała. Przybywa do czyśćca na poszukiwanie wszystkich dusz, które już zostały oczyszczone, gdyż to właśnie on do nieba je wprowadza. Tak, to prawda, co mówił Biskup: jest on pomiędzy Serafinami. Jest pierwszym aniołem nieba.
   Nasi Aniołowie Stróżowie odwiedzają nas również, ale święty Michał jest od nich o wiele piękniejszy! Matkę Najświętszą widujemy w ciele. Przybywa do czyśćca w dni swoich świąt i wraca do nieba z wieloma duszami. Nie cierpimy wtedy, gdy z nami przebywa. Święty Michał Jej towarzyszy, ale gdy przybywa sam, cierpimy jak zazwyczaj.
   (…)
   13 sierpnia: Mam ci dużo rzeczy do przekazania, które potrafisz zrozumieć tylko ty i Ojciec. Czy myślałaś o tym, aby podziękować dobremu Bogu za to, że ci go przysłał? Módl się za niego codziennie.
   – „Jaki jest najlepszy sposób uczczenia świętego Michała Archanioła?” – Najlepszym sposobem uczczenia go w niebie i na ziemi jest usilne polecanie nabożeństwa do dusz czyśćcowych oraz rozszerzanie wiadomości o wielkiej misji, jaką pełni święty Michał wobec dusz oczyszczających się. Jemu to Bóg poruczył prowadzenie dusz do miejsca pokuty, a następnie, po wyzwoleniu z czyśćca, wprowadzenie ich do wiecznego domu. Za każdym razem, gdy jakaś dusza powiększa liczbę wybranych, Bóg jest przez nią uwielbiony, a oddana Mu chwała spływa także w jakimś stopniu na chwalebnego Sługę nieba. Jest to dla niego zaszczyt stawiać przed Panem dusze, które chcą opiewać Jego miłosierdzie, jednocząc się w okazywaniu wdzięczności z wybranymi na wieczność całą. Nie potrafię ci przedstawić tej wielkiej miłości, jaką pała ten niebieski Archanioł względem Boskiego Mistrza oraz tej, jaką Bóg mu się odwzajemnia, wreszcie miłości i ogromnej litości, jaką ten święty Archanioł ma w stosunku do nas. On to dodaje nam odwagi w cierpieniu, mówiąc nam o niebie.
   Powiedz Ojcu, że jeśli chce się podobać świętemu Michałowi, niech usilnie poleca nabożeństwo do dusz czyśćcowych. W świecie wcale się o tym nie myśli. Po śmierci rodziców i przyjaciół zmówi się kilka modlitw i kilka dni popłacze, i na tym koniec! Odtąd dusze są opuszczone… Co prawda zasługują one na to, bo same na ziemi nie modliły się za zmarłych, a Boski Sędzia daje nam na tamtym świecie tylko to, co robiliśmy na ziemi. Kto zapominał o duszach cierpiących, sam z kolei jest zapomniany. Gdyby jednak zachęcono go do modlitwy za zmarłych, gdyby dano mu, choć trochę poznać, czym jest czyściec, być może postępowałby inaczej.
   Jeśli dobry Bóg na to pozwala, możemy komunikować się z Archaniołem bezpośrednio, na sposób, w jaki duchy i dusze komunikują się ze sobą.
   – „W jaki sposób obchodzi się święto świętego Michała w czyśćcu?”
   – W dniu swojego święta święty Michał przybył do czyśćca i wrócił do nieba z wieloma duszami, zwłaszcza z tymi, które miały do niego nabożeństwo na ziemi.
   – „Jaką chwałę otrzymuje święty Michał, gdy ziemia obchodzi jego święto?”
   – Gdy na ziemi czci się jakiegoś świętego, otrzymuje on w niebie chwałę dodatkową. Nawet gdyby nie czczono go ze względu na jakiś czyn heroiczny albo ze względu na chwałę, jaką przy różnych okazjach przynosił na ziemi Bogu, ma on tak samo dodatkową nagrodę w tym czasie w niebie. Nagroda ta polega na podwojeniu chwały dodatkowej złączonej z nagrodą, jaką mu przynosi wspominanie go na ziemi. Chwała dodatkowa, którą otrzymuje Archanioł, jest wyższa od chwały innych świętych, bo chwała ta, o której mówię, jest wprost proporcjonalna do wielkości zasług tego, kto ją otrzymuje, jak też do wielkości czynu, który mu ją wysłużył.
   (…)
   Święty Michał jest zawsze obecny w chwili opuszczania przez duszę ciała. Widziałam Go wtedy ja, ale też każda odchodząca dusza. Jest on świadkiem i wykonawcą Bożej sprawiedliwości.
   Widziałam także mego Anioła Stróża. Chcę ci dać do zrozumienia, dlaczego można powiedzieć, że święty Michał zanosi dusze do czyśćca:, bo dusza sama siebie nie „nosi”; jednakże głównie, dlatego jest to prawdą, że on tam się znajduje, jako obecny na sądzie.
   (…)
   – „Czy obietnice dane tym, którzy odmawiają różaniec świętego Michała, są prawdziwe?”
   Obietnice są zupełnie realne, jednakże nie trzeba sądzić, że osoby, które go odmawiają z przyzwyczajenia, nie troszcząc się o swoją doskonałość, będą natychmiast z czyśćca uwolnione. Byłby to pogląd fałszywy. Święty Michał czyni znacznie więcej, niż obiecuje, lecz tych, którzy są skazani na długi czyściec, nie wyciąga stamtąd tak szybko. Bez wątpienia, przez wzgląd na ich nabożeństwo do świętego Michała, męki ich będą skrócone, lecz niech nie liczą na całkowite uwolnienie! Ja, która ten różaniec swego czasu odmawiałam, mogę służyć za przykład. Natychmiastowego uwolnienia z czyśćca dostępują te osoby, które mężnie pracowały nad własnym uświęceniem i które mają niewiele do odpokutowania.
   (…)
   Święty Michał będzie uczestniczył w walce Kościoła. Jest on wodzem Kościoła – wprawdzie tak bardzo prześladowanego, jednak nie bliskiego całkowitej klęski, o której marzą wrogowie. On jest także szczególnym opiekunem Francji, pomoże jej odzyskać dawne znaczenie najstarszej córki Kościoła. Przecież, mimo wszystkich grzechów popełnionych we Francji, spotyka się tam również tak wiele dobrego i wiele jest dusz pełnych poświęcenia. Doprawdy nie wiem, kiedy święty Michał wystąpi! Należy modlić się dużo w tych intencjach, wzywać Archanioła, powołując się na jego tytuły i błagać go, by wstawił się u Tego, nad którego Sercem ma taką moc.

 11. wobroniewiary pisze:

  Perełka na dziś dla wszystkich:

  „Lecz cóż daléj mówić, bądź dzieckiem Maryi a poznasz co za rozkosz, mieć Maryę za Matkę. Ale służysz — li ty Maryi, modlisz, — li się do Niéj codziennie? nie wstydzisz — się i ty na głos dzwonu wołającego „Aniół Pański,” zdjąć czapkę z głowy i odmawiać pozdrowienie anielskie? O synu niegodny, jeżeli za taką wstydzisz się Matkę! A chociażby cały rynek pełny był Żydów albo złych katolików, którzy patrzą na ciebie, właśnie dla tego niewstydź się pełnić powinności twojéj, boć to nie dzwon, lecz Marya na ciebie woła: „Synu pamiętaj na mnie i na siebie!” Pan Bóg sam głośno woła do serca twego: „Czcij Matkę twoją, aby ci się dobrze wodziło i abyś żył na wieki!” Amen.”

  (…) Odmawiaj codziennie na pozdrowienie niebieskiéj twéj Matki rano, w południe i we wieczór Aniół Pański, Wieczny odpoczynek i modlitewkę albo przynajmniéj te trzy słowa: „Pod Twoją obronę!” nareszcie to westchnienie: „Niepokalane Serce najświętszéj Panny Maryi módl się za nami!”

  • leszek pisze:

   Nie rozumiem…chodzi o jakąś aluzję? Jestem dzieckiem Maryi, a dlaczego nazywasz mnie synem niegodnym? Nie wiesz lecz sądzisz. To pułapka, bo żaden człowiek sprawiedliwego sądu nie wyda, choćby chciał. Uwierz mi, że oddaję cześć Maryi. Jest znacznie więcej, ale nie będę się bronił, bo mi to niepotrzebne. Jezus jest moim Panem i On moim sędzią.

   • wobroniewiary pisze:

    Leszku, przepisuję tę perełkę i jak coś mi się spodoba, zamieszczam dla wszystkich

    Jakie aluzje? Broń Boże 🙂
    Chciałby zły, aby ktokolwiek brał to do siebie jako aluzje, ale nic z tego 😉
    Po prostu perełka, nad którą siedzę i tyle 🙂

    • leszek pisze:

     Przepraszam, tak odczytałem, że to do mnie. Ten z dołu nie tylko w kotle miesza, daje mi „popalić” swoimi podstępami. Szczęść wam Boże! (kiedyś nauczę się jak wystukać na klawiaturze te „buźki”)

    • wobroniewiary pisze:

     zrób dwukropek i nawias zamknięty (nad zerem) – radość albo dwukropek i od razu nawias z „9” – smutek

     Ps. Nie daj się czarnemu, dlatego dołącz. Codziennie będe wklejać modlitwę do św. Michała Archanioła i możemy wpisywać swoje intencje. To tylko 1 min modlitwy a możemy się omadlać wszyscy nawzajem, wymieniając swoje intencje ❤

 12. Magda pisze:

  Nie boję się śmierci

  24 października w rezonansie magnetycznym rozpoznane zostały u mnie przerzuty do większości kręgów w kręgosłupie, do wątroby oraz do kości ramienia. Medycyna daje mi od 6 tygodni do 6 miesięcy życia, nawet jeśli podjęłabym leczenie. Nie zgadzamy się jednak na żadne leczenie, które mogłoby zaszkodzić Andrzejkowi. Jestem w 5. miesiącu ciąży, Andrzejek – moje szóste dziecko – ma urodzić się w lutym. Nazywam się Joanna, mam 36 lat i od 15 lat jestem szczęśliwą żoną.” Te kilka zdań ze świadectwa Joanny Siniawskiej pokazuje, w jak niesamowicie trudnym położeniu znalazła się jej rodzina. Można pomyśleć, że Bóg ich opuścił. Oni tak jednak ani przez chwilę nie pomyśleli. „Mimo tych trudnych przeżyć jesteśmy dalej wierni Bogu i nie przestajemy Go kochać.” – pisze Joanna. „W naszym domu jest normalna, radosna atmosfera. Dzieci o wszystkim wiedzą. Ludzie, którzy przychodzą do mnie i nierzadko płaczą, wychodzą radośni. Wiele osób się za mnie modli: żołnierze amerykańscy, którzy mają kapelana z Polski, zakony na Syberii i Kamczatce, również misjonarze w Tanzanii oraz siostry zakonne w Izraelu. Jestem wdzięczna Panu Bogu za dobroć innych, za modlitwy i cieszę się z powodu „obudzenia” tylu ludzi.” Joanna pragnie wykorzystać owo obudzenie dla większej chwały Boga. „Chciałabym prosić” – apeluje, „aby osoby, które modlą się o moje uzdrowienie, dodawały też następujące intencje: o czystość przedmałżeńską dla młodych ludzi, o prawdziwą jedność w małżeństwach, o nieodrzucanie daru macierzyństwa i ojcostwa, o wychowywanie dzieci w rodzinach w prawdziwej wierze.”„Nie boję się śmierci” – pełne świadectwo Joanny i jej męża przeczytasz w najnowszym numerze Miłujcie się! To świadectwo wiary, która rodzi radość nawet w obliczu śmierci i świadectwo radości, która rodzi wiarę.

  • Bogusia pisze:

   @ Joanno, kiedy modlilam sie za Ciebie i Twoja rodzine ( bardzo krotko ,ale goraco)-uslyszalam slowa:”…Bog swoich ludzi NIE zostawia…”
   Nos prosze,te slowa w Sercu swoim…!
   Niech Cie Bog blogoslawi i strzeze…!!!

 13. wobroniewiary pisze:

  Biblia w rok. Teksty na dzisiaj.
  Z Dziejów Apostolskich:

  Ale i niektórzy wędrowni egzorcyści żydowscy próbowali wzywać imienia Pana Jezusa nad opętanymi przez złego ducha. „Zaklinam was przez Pana Jezusa, którego głosi Paweł” – mówili. 14 Czyniło to siedmiu synów niejakiego Skewasa, arcykapłana żydowskiego. 15 Zły duch odpowiedział im: „Znam Jezusa i wiem o Pawle, a wy coście za jedni?” 16 I rzucił się na nich człowiek, w którym był zły duch, powalił wszystkich i pobił tak, że nadzy i poranieni uciekli z owego domu. 17 Dowiedzieli się o tym wszyscy Żydzi i Grecy, mieszkający w Efezie, i strach padł na wszystkich, i wysławiano imię Pana Jezusa. 18 Przychodziło też wielu wierzących, wyznając i ujawniając swoje uczynki. 19 I wielu też z tych, co uprawiali magię, poznosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Wartość ich obliczono na pięćdziesiąt tysięcy denarów w srebrze. 20 Tak potężnie rosło i umacniało się słowo Pańskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s