Papież Franciszek: wydarzenia we Francji są kawałkiem toczącej się już trzeciej wojny światowej

Papież Franciszek stanowczo potępił wczorajsze zamachy terrorystyczne w stolicy Francji. Podkreślił, że tego, co się wydarzyło, niczym nie można usprawiedliwić. Wskazał zarazem, że to dramatyczne wydarzenie jest kawałkiem toczącej się już trzeciej wojny światowej.

Papa Francesco

Watykan od pierwszych chwil śledził straszliwe informacje docierające z Paryża. „Jesteśmy zszokowani tym kolejnym przejawem szalonej przemocy terrorystycznej i nienawiści. Wraz z Papieżem i wszystkimi, którzy pracują na rzecz budowania pokoju, zdecydowanie potępiamy terroryzm” – stwierdził ks. Federico Lombardi. Watykański rzecznik wskazał zarazem, że „jest to atak, który podważa pokój całej ludzkości, stąd też wymaga stanowczej i solidarnej reakcji ze strony nas wszystkich, aby przeciwstawić się rozprzestrzenianiu zabójczej nienawiści we wszelkich jej formach”.

W telegramie przesłanym na ręce arcybiskupa stolicy Francji kard. André Vingt-Trois Papież podkreślił, że „przemoc niczego nie rozwiązuje”. Zapewnił zarazem, że modli się do Boga, aby „zainspirował myśli pokoju i solidarności”.  Do dramatycznych wydarzeń Ojciec Święty odniósł się także w wywiadzie telefonicznym dla włoskiej telewizji katolickiej TV2000. Wyznał, że nie jest w stanie zrozumieć tego, co się wydarzyło.

„Jestem wstrząśnięty, przepełniony bólem; nie rozumiem. Ale trudno zrozumieć takie rzeczy dokonane przez ludzi, dlatego jestem wstrząśnięty, przepełniony bólem i modlę się. Jestem bardzo blisko umiłowanego narodu francuskiego, jestem bliski rodzinom ofiar i modlę się za nich wszystkich. Tak, to jest kawałek trzeciej wojny światowej. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich czynów – ani religijnego, ani ludzkiego. To jest nieludzkie. Stąd też jestem bliski tym wszystkim, którzy cierpią, i całej Francji, którą bardzo kocham” – powiedział Papież.
Za: http://pl.radiovaticana.va

*********

DZIĘKUJMY BOGU BO JEST ZA CO – OTO DECYZJA NOWEGO RZĄDU!!!

Wobec tragicznych wydarzeń w Paryżu Polska nie widzi politycznych możliwości wykonania decyzji o relokacji uchodźców – Konrad Szymański Minister ds. europejskich w rządzie PiS i Beaty Szydło
Za: kliknij


******

Napiszę co myślę:
BÓG NIE DOZWOLI Z SIEBIE SZYDZIĆ!
I ZE SWOICH DZIECI!
GDY MIELIŚMY SMOLEŃSK 2010 – NIKT NAM NIE WSPÓŁCZUŁ… kpił sobie Zachód, że szukamy międzynarodowych komisji, że robimy aferę ze śmierci kilkudziesięciu osób….
I tak po cichu ROSŁO PRZYZWOLENIE NA ZABIJANIE.
Dziś tymi tragicznymi wydarzeniami we Francji BÓG STAJE W OBRONIE POLSKI I POLAKÓW, bo my jeszcze słuchamy Boga i zachowujemy Przykazania (nowy katolicki rząd, Prezydent itd.)
Dzięki tym wydarzeniom nasz kraj zostanie uchroniony od nawały islamskiej, od gołych tyłków LGBT i gender i od tego całego zgniłego Zachodu, i od „fałszywych uchodźców”
Tylko błagam:
Nie wypuszczajmy różańców z rąk!
BROŃMY WIARY I TRADYCJI!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

116 odpowiedzi na „Papież Franciszek: wydarzenia we Francji są kawałkiem toczącej się już trzeciej wojny światowej

 1. Adminka pisze:

  Może i narażę się wielu osobom i pomyślą „co ona wygaduje i wypisuje”, ale napiszę co myślę:
  BÓG NIE DOZWOLI Z SIEBIE SZYDZIĆ!
  I ZE SWOICH DZIECI!
  GDY MIELIŚMY SMOLEŃSK 2010 – NIKT NAM NIE WSPÓŁCZUŁ… kpił sobie Zachód, że szukamy międzynarodowych komisji, że robimy aferę ze śmierci kilkudziesięciu osób….
  I tak po cichu ROSŁO PRZYZWOLENIE NA ZABIJANIE.
  Dziś tymi tragicznymi wydarzeniami BÓG STAJE W OBRONIE POLSKI I POLAKÓW, bo my jeszcze słuchamy Boga i zachowujemy Przykazania (nowy katolicki rząd, Prezydent itd.)
  Dzięki tym wydarzeniom nasz kraj zostanie uchroniony od nawały islamskiej, od gołych tyłków LGBT i gender i od „fałszywych uchodźców”
  Tylko błagam:
  Nie wypuszczajmy różańców z rąk!
  BROŃMY WIARY I TRADYCJI!!!

  • Maria pisze:

   Swietnie powiedziane AMEN

  • Maggie pisze:

   Amen.

   Przypomnę/dodam tu jeszcze „występy” feministek w paryskich kościołach, których za „spektakle” nikt nie ścigał … teraz one niech wciągną gatki, na roznegliżowane zadki, bo będą miały w co robić ze strachu, wobec takiego miłości krachu.

   • Maggie pisze:

    Widne to w dzisiejszym świecie:
    no i sprawa oczywista ..
    trafił antyChryst .. na antyChrysta.
    Czy i teraz pani Angela i Bruksela
    złociste uśmiechy rozdziela?

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, Angela „objawiła” się dopiero dziś ok. godz.9:00 a uśmiechy …..????

    • Maggie pisze:

     Mario z Warszawy, a moze i z Paryża:

     Zanim Angela drzwi odbarykadowała,
     Nim wylazła z kąta .. zrobiła sie 9-ta

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, kochanie, masz rację, zanim się ogarnęła i wylazła z kąta zrobiła się 9:00. O rety to zaczyna się udzielać ( mam na myśli rymowanie

    • Maggie pisze:

     I dobrze Mario, bo pół żartem, pół serio, chroni przed histerią.
     Tych, zaś, co nie lubią „ględzenia” .. pobudza do czytania i do myślenia.

   • Irena pisze:

    A ja odpowiem słowami z Pisma Świętego:
    W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie. Albo myślicie, że owych osiemnastu, na których zwaliła się wieża w Siloam i zabiła ich, było większymi winowajcami niż inni mieszkańcy Jerozolimy? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie». (Łk 13. 1-5)

    Nie jesteśmy nic lepsi od Francuzów. Niech każdy z nas zastanowi się nad tym, co Bóg chce dla mnie powiedzieć ?
    Wieczny odpoczynek daj Panie zabitym we Francji.

    • wobroniewiary pisze:

     A ja odpowiem tak:
     Wyparli się publicznie Boga, co się działo od czasu Rewolucji Francuskiej?
     A te splądrowane kościoły i zbezczeszczone gwałtami i orgiami seksualnymi z prostytutkami ołtarze kościelne?
     Nie mów że nie słyszałaś o tym!!!
     „w czasie rewolucji francuskiej, nierządnicę wciągnięto na ołtarz katedry Notre Dame, gdzie ukoronowano ją i czczono jako Boginię Rozumu”
     Piers Compton: Wygięty krzyż

     Nie darmo św. Jan Paweł II wołał do Francji tymi słowami
     „Francjo, córo Kościoła co zrobiłaś z swoim chrztem?

    • Maggie pisze:

     A nie tak dawno feministki, też się tam ładowały .. w rajskim stroju i organizacja ta nie była nawet skarcona za tego typu akcje – ani zdelegalizowana.

     Niestety gdzie drwa rąbią, tam i wióry lecą, tak że ginąć mogą osoby niewinne (choć wszyscy jesteśmy grzesznikami, ale o różnej skali przewinień – w kontekście wydarzeń zaś używa się powszechnie określeń: winny, niewinny, współwinny).

    • Aleksandra pisze:

     Dziękuję, Irena. Pozostałe wpisy trudno komentować.

    • wobroniewiary pisze:

     Niech Cię Bóg błogosławi!

  • Monika pisze:

   Otóż to! Samo sedno. Dlatego szczególnie dzisiaj warto przypomnieć film Leszka Dokowicza: Ja Jestem!
   Przy tego rodzaju tragicznych zdarzeniach od razu mi się ten film przypomina.
   Link dla tych, którzy jeszcze go nie obejrzeli:
   http://gloria.tv/media/zWQgYVexFFA
   W filmie od min. 0:57:13 opowiada swoje świadectwo Polka uratowana dosłownie w cudowny sposób z katastrofy dwóch budynków WTC w Nowym Yorku, 11 września 2001 r.
   Jezus jest Panem!

  • olo13jcb pisze:

   +++++++++++++++++++++++++++++++++

   +AMEN+AMEN+AMEN+

   +++++++++++++++++++++++++++++++++

   Artykuł ku refleksji….

   Paryż wart Mszy – czyli czas na otrzeźwienie

   „Po zamach terrorystycznych w Paryżu, jak można się było spodziewać, trwa wykwit niezliczonych komentarzy, analiz, ocen, opinii, ekspertyz. Z wieloma z nich się zgadzam, niektóre mnie dziwią, sporo też jest takich, świadczących o – w najlepszym razie – naiwności ich autorów…..

   cd.; http://www.janbuczynski.pl/paryz-wart-mszy-czyli-czas-na-otrzezwienie/

   ….Tytułowe słowa „Paryż wart Mszy” zostały kiedyś wypowiedziane w drwiącym kontekście, jako uprzedmiotowienie wiary i podporządkowanie jej interesom politycznym. Ale dziś nabierają nowego znaczenia – nigdzie indziej nie warto zanurzyć tych naszych bolączek, jak w Eucharystii. Paryż (i cały świat) nie jest wart Mszy, bo jest taki ważny, cenny i wspaniały – tylko dlatego, że jest taki nędzny, biedny i pogubiony.”

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Sylwia pisze:

   Mi się nie narazisz bo mam takie same zdanie . I wierzę że u Nas w Polsce będzie inaczej , że nie dopuścimy do tego co się dzieje w innych krajach – ludzie sami gotują sobie los , to taka współczesna Sodoma i Gomora . Wierzę że Polska stanie się wyznacznikiem przyzwoitości i przywołaniem do rozsądku wszystkich tych co z nas kpili i nie słuchali naszych słów .

 2. Sylwia pisze:

  Tak nam dopomóż BÓG.

 3. Sylwia pisze:

  Prosze o poprawienie tego strasznego bledu ktory zrobilam we wpisie.

 4. Ania pisze:

  UWAGA! Kolejni terroryści jadą do Paryża. Trwa pościg!
  O godzinie 13:08 samochód marki Citroën Berlingo przebił bramki na autostradzie A10 na wysokości miejscowości Ablis w departamencie Yvelines na południu francuskiej stolicy. Samochodem podróżuje czterech uzbrojonych po zęby mężczyzn – donosi francuski dziennik „Le Parisien”. Trwa pościg policyjny!

  Dziennik francuski donosi, że samochód podąża w kierunku Paryża i policja go już namierzyła.

 5. agnieszka pisze:

  Słuszne myśli. Mniemam, że ta większość co głosowała w tym roku na takiego prezydenta i na taki rząd właśnie tak samo myśli.
  Bóg naszą nadzieją i miłością.
  Z serca błogosławie adminom za wspaniala „robote ” i trzymanie gardy i umacnianie nas. Dziękuje Bogu za WOWiT cały. 🙂

 6. Małgosia pisze:

  Amen!
  Właściwe i słuszne nazwanie strony
  W obronie wiary……

 7. Zygmunt pisze:

  To co się dzieje w obecnej Europie to jest kara Boża, która obecnie nadchodzi- kara za bezbożność, zabijanie dzieci nienarodzonych, tolerowanie sodomii.
  I jak uczy Wielki Polak Piotr Skarga, Bóg za grzechy wspólne, czy za grzechy społeczne karze mieczem pogańskim i ten miecz właśnie nad Europę nadciąga. Oby tylko nas to nie spotkało.

  • wobroniewiary pisze:

   Dlatego nie wypuszczajmy Różańca z rąk!!!

   • Maggie pisze:

    To jeszcze nie jest kara, ale ostrzeżenie,
    więc w ręce różańce i na kolana i na szańce.

    • Sylwia pisze:

     Oby wielu ludzi przebudziło się ze snu i w końcu oprzytomnieli . Niech zrozumieją że wielką moc ma Modlitwa . Tak to jest ostrzeżenie dla wszystkich – bo to co dzieje się na świecie , jest potwierdzeniem tego że świat jest u schyłku upadku , tylko wiara i modlitwa , pokuta , może nas powstrzymywać od tego co nas czeka .Modlitwy i tylko modlitwy ..

 8. Ewcia pisze:

  Amen!
  Warto wrócić do pytania św. Jana Pawła II skierowanego przed laty do Francji.
  „Francjo, córo Kościoła co zrobiłaś z swoim chrztem?

 9. darco pisze:

  Konferencja Episkopatu Polski zakazala celebrowania mszy swietych i nabozenstw z intencja o uwolnienie z grzechu pokoleniowego i o uzdrowienie miedzypokoleniowy
  http://episkopat.pl/informacje_kep/6966.1,Episkopat_Polski_nt_Grzechu_pokoleniowego_quot_i_uzdrowienia_miedzypokoleniowego_quot.html

  • wobroniewiary pisze:

   Dobrze zrobili, bo nie ma czegoś takiego jak grzech pokoleniowy czy międzypokoleniowy.

   Grzechy są tylko i wyłącznie własne. Co innego konsekwencje i skutki grzechów naszych przodków- ale to trzeba rozumieć a do tej pory manipulowano tym i używano bzdurnych heretyckich terminów.

 10. Adminka pisze:

  I jeszcze dodam oliwy do ognia
  Wkurza mnie na maksa jak się taki głupi Tusk oburza, że to „zamach na demokrację”
  Do tej pory uważał, że „głupi kaczyści” straszą islamem.
  Nie wiedział czym to grozi?
  Evita Łopata tez nie wiedziała?
  Ubogacali się kulturalnie? Dotarli do raju jak pisał Donaldino
  „chciałaby dusza do raju, ale grzechy nie dają…”

  I on śmie się oburzać? Nie sobie weźmie pod swój i swojej córeczki (ale tam w tym raju a nie na polskiej ziemi!) dom watahę kilkuset „uchodźców”
  A jak zechce wyjść spoko na spacer pod las to nie powywija im świstkiem papieru z „immunitetem europejskim” A nuż załapią….

  Może i „polskość to nienormalność” ale ojciec Maciej Bagdziński wbijał nam do głowy, że mamy być nienormalni, mamy być Bożymi wariatami : wariatami-Polakami-katolikami 🙂

  • Marta pisze:

   i bądźmy 🙂
   ale z całym szacunkiem do siebie też niech nie zsiągają, chyba, że wyniosą się w ich strony i tam im i sobie budują domy, bo tu w Polsce, Europie trochę za blisko 🙂

  • Sylwia pisze:

   I takimi jesteśmy – wspomnę tu jak ktoś nazwał nas nawiedzonymi baranami którzy idą za Kościołem – wolę być baranem / barankiem . Wolę być wariatem , mieć wyprany mózg ale wolę iść za Prawdą .

 11. Ania pisze:

  Eminencjo, Kardynale Vingt-Trois

  Arcybiskupie Paryża,

  w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce składam wyrazy współczucia oraz zapewniam o naszej solidarności z ofiarami wczorajszych zamachów w Paryżu. W sposób szczególny łączymy się w bólu z rodzinami zamordowanych i rannych oraz ze wszystkimi, którzy boleśnie przeżywają tę tragedię.

  Jezus Chrystus powiedział: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14,27). Przypominam słowa Jezusa w tej tragicznej sytuacji chcąc dodać otuchy i życzyć, aby nie trwożyły się serca Fracuzów, aby nie dali się zastraszyć i zwyciężyć złu, lecz by potrafili zło dobrem zwyciężać (por. Rz 12,21).

  Biskupi polscy, kapłani, osoby życia konsekrowanego i katolicy w Polsce łączą się w modlitwie, aby Francja mogła cieszyć się trwałym pokojem i bezpieczeństwem jej obywateli. Modlimy się, aby nigdy więcej nie było zamachów, które są przeciw uniwersalnemu Prawu Bożemu i przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

  Łącząc się w bólu,

  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 12. Marta pisze:

  nie rozumiem… a konsekwencje grzechów międzypokoleniowych?
  przecież egzorcyści mają z tego co wiem inne zdanie na ten temat, nie zostało to wzięte pod uwagę?
  módlmy się za naszych Kapłanów, za Episkopat Polski…

  • Maggie pisze:

   Marto: Skutek czyli konsekwencje to nie sam w sobie grzech. Każdy odpowiada za swoje grzechy ale skutki grzechu mogą zmienić np oblicze rodziny lub pokoleń i trwać, choć grzesznikow już nie ma wśród żyjących.

  • zuzia pisze:

   Witam kochani.Tutaj fragment ze strony Episkopatu, całość pod linkiem; http://episkopat.pl/informacje_kep/6966.1,Episkopat_Polski_nt_Grzechu_pokoleniowego_quot_i_uzdrowienia_miedzypokoleniowego_quot.html

   Episkopat Polski nt. ,,Grzechu pokoleniowego” i ,,uzdrowienia międzypokoleniowego”

   „Jedynym grzechem, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie jest grzech pierworodny”, który jest usuwany na chrzcie świętym – czytamy w opinii teologicznej przedstawionej przez Komisję Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski.

   W tej opinii podkreśla się również, że „Kościół od samego początku naucza, że grzech jest zawsze czymś osobistym i wymaga decyzji woli. Podobnie jest z karą za grzech. Każdy osobiście ponosi karę za swój grzech. Wyraźnie pisze o tym św. Paweł w Liście do Rzymian, że „każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu” (Rz 14,12)”.

   „‘Reinkarnacja grzechu’ czy też ‘przechodzenie’ grzechu na kolejne pokolenia, o którym nauczają zwolennicy ‘uzdrowienia międzypokoleniowego’, nie ma uzasadnienia ani w Piśmie św., ani w Tradycji i nauczaniu Kościoła. Tego typu bezpodstawne idee są bardzo niebezpieczne dla życia duchowego wiernych i samej doktryny Kościoła” – czytamy we wspomnianej opinii teologicznej.

   W związku z tym, na wniosek Komisji Nauki Wiary KEP, który został przedstawiony podczas 370. Zebrania Plenarnego (Warszawa w dn. 6-7.10.2015) Konferencja Episkopatu Polski podjęła decyzję o zakazie celebrowania Mszy świętych i wszelkich nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z „grzechów pokoleniowych” czy o „uzdrowienie międzypokoleniowe”. Jednocześnie Biskupi polscy przypominają o różnych formach modlitwy o uzdrowienie chorych, także w ramach liturgii Mszy Świętej, celebrowanych zgodnie z przepisami liturgicznymi.

   RKEP
   tam jest napisane,m.in. o tymże te nabożęństwa mają początek w religiach wschodu ? czy czegoś nie zrozumiałam? Pozdrawiam w Panu.

 13. Marta pisze:

  no tak, jeśli chodzi o grzech międzypokoleniowy… to prawda, że to co innego niż jego konsekwencje

  • Adminka pisze:

   Wielu tego nie rozumie i nie dziwota, że w końcu trzeba zrobić porządek.
   Do mego miasta do oo. Franciszkanów przez wiele lat przyjeżdżał o. Józef Witko. Ale ludzie są niereformowalni, co rusz pytali, kiedy przyjedzie znów „ten uzdrowiciel” od 3-ch lat o Józefa u nas nie ma 😦

   • Marta pisze:

    tak, to smutne… ludzie szukają w ludziach cudotwórców pomijając Jezusa, który uzdrawia, owszem posługując się ludźmi, kapłanami, którzy prowadzą
    staram się zabierać kogo mogę np. na Przeprośną Górkę, ale spotkałam się z pierwszą reakcją, że to człowiek… ale przecież ten człowiek bez Chrystusa nie działałby, a właściwie, że to Chrystus działa przez dane osoby – tak skrótowo, ale chyba wszystcy wiedzą o co chodzi..
    stąd też błędne spojrzenie na medycynę naturalną (nie chodzi mi o wspomaganie witaminami i dobre wybory żywieniowe), homeopatię i taka łatwość wiary we wróżki i inne tego typu odejścia..
    och, ten świat bez interwencji z Góry nie da sobie rady… jest tak zapętlony, że pędzi ślepo ku zatraceniu

    • Maggie pisze:

     Ludzie szkodzą dobrej sprawie, kiedy szerzą jak … analfabeci, różne wieści. Potem nastąpić moga nawet zakazy, a ksiądz musi się dobrze nagimnastykować przed swoimi zwierzchnikami, kiedy ludzie czynią jego z jego posługą, tzw celebrytą i szerzą te herezje o grzechach pokoleniowych, zamiast SKUTKACH grzechów przodków, czy uzdrowieniach przez księdza, a nie przez Jezusa Chrystusa itd.itp.
     Niektórzy maja niezwykły Dar Wiary i dlatego łatwiej im łączyć się z Jezusem. Jezus wiele razy mówił: twoja wiara cię uzdrowiła…

     Tam gdzie jest niezwykła miłość, pokora, i wiara w czasie modlitwy, tam jest Chrystus – to dzięki głębokiej wierze można doznawać Łask. Całe życie się uczymy, więc wyjaśniajmy sobie wzajemnie i innym te sprawy.

     Podobnie to nie obraz, ale gorąca Wiara, Nadzieja i Miłość jaką wyrażamy, klęcząc przed wizerunkiem, sprowadza Łaski o które prosimy.

     Jezus jest Panem!

   • Sylwia pisze:

    No właśnie wielu ludzi , myśli że to są uzdrowiciele , bardzo mi się też nie podoba porównanie Kapłanów do szamanów – bo i z tym się spotkałam . Wielu nie rozumie że przez Kapłana działa Bóg nie sam Kapłan . To jest smutne ileż to człowiek musi tłumaczyć czasem masie .. ludzi że to nie tak jak myślą ..

  • zuzia pisze:

   Przyznaję,że nic z tego nie rozumiem…chyba to jest początek albo nasilenie czasów o których mówili Mistycy wojny, prześladowania, ogólne pomieszanie w wierze…. jak tu rozeznać…Panie Jezu ratuj, Maryjo Matko nasza prowadż nas do Syna Twego.

   • wobroniewiary pisze:

    Zuzia – ja zachowuję posłuszeństwo. Wiem, że Pan niedługo już każe na siebie czekać.
    Będę czekać na Niego w Kościele w myśl zasady św. Augustyna, że lepiej zbłądzić z Kościołem jak poza nim – i żadne „tomki niesiołowskie mnie nie przekonają, bym pluła na Kościół” 🙂

   • Maggie pisze:

    Zuziu, dobrze to rozszyfrowujesz, bo jeśli nie są czasy ostateczne, to napewno jesteśmy bliscy takim – jest przysłowie „co ma wisieć, nie utonie”. JPII konając, mówił, żebyśmy wytrwali przede wszystkim we wierze i nie zatracali swej tożsamości narodowej, a jako broń wskazał Różaniec i Moc oddania się Maryji.

    • Sylwia pisze:

     Zuziu na Mszę o Uzdrowienie możesz jechać jak najbardziej , tylko tak jak radzi Adminka . Episkopat przecież nie zabrania wyjazdów na takie Msze Święte . Dlatego jedź i módl się 🙂

 14. Marek pisze:

  Przerażający film z ataku na klub Bataclan. Słychać strzały i dramatyczne krzyki
  Od 18 lat!
  http://vod.gazetapolska.pl/

 15. Modlitwa św. św. Jana Pawła II

  Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

  Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już nie będzie więcej wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu, niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna (…), która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

  Z Maryją, Matką Jezusa i naszą, błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetów i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne, w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

  Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.

 16. Adminka pisze:

  Pan Jezus:
  Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje

  Matka Boża z Gietrzwałdu do Polaków w 1877 r.
  „Polacy nie pijcie wódki, ale mówcie codziennie różaniec a zwyciężycie wszystkich wrogów”

 17. agata pisze:

  No coz kochani Rodacy, dzis Rodak zabija Rodaka i sie Cieszy ze jest Zwyciezca.
  Przeciez tyle kosciolow mamy w Polsce, PELNE ludzi I co sie dzieje. Gdzie te modlitwy
  Nie ma w nich Serc. Zlosc, Nienawisc trzeba zakonczyc.

  • wobroniewiary pisze:

   Nieprawda, wiele kościołów pęka w szwach a nawet jak 1000 koło ciebie kpi -ważne abyś Ty klękała i się modliła i coraz częściej we Mszy św. uczestniczyła!

   • agata pisze:

    Bardzo dobrze napisalas, tak nam do pomoz BOG.
    JA CIERPIE, KOCHAM POLSKE I TRADYCJE SA HISTORYCZNE I PIEKNE, ALE TO CO OSTATNIA MNIE SPOTKALO TO JEST TEZ TRAGEDIA, CO SIE DZIEJE NA ZACHODZIE, TO KRZYCZALAM DO BOGA WOLA JA O LITOSC

 18. Pepe pisze:

  Ewangelia św.Mateusza ,rozdział 24

  Początek boleści

  4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

  Prześladowanie uczniów4

  9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

  http://www.biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=269

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś w sposób szczególny polecamy Francję, ofiary zamachu i zamachowców wstawiennictwu Świętego Mikołaja Tavelić. Zginął wraz z trzema towarzyszami: Francuzami Deodatem z Rodez i Piotrem z Narbonne oraz Włochem Stefanem z Cuneo, kiedy postanowili tak jak św. Franciszek głosić Ewangelię Jezusa sułtanowi…Nawet Liturgia staje się znakiem czasu..

   • Pepe pisze:

    czytanie liturgiczne z dnia 13.11.2015
    ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ (Mt 24,42a.44)

    Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

    Czuwajcie i bądźcie gotowi,
    bo w chwili, której się nie domyślacie,
    Syn Człowieczy przyjdzie.

    Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

    EWANGELIA (Łk 17,26-37)
    Dzień Syna Człowieczego nadejdzie niespodziewanie

    Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

    Jezus powiedział do swoich uczniów:
    „Jak działo się za dni Noego, tak będzie również za dni Syna Człowieczego: jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił wszystkich.
    Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi.
    W owym dniu kto będzie na dachu, a jego rzeczy w mieszkaniu, niech nie schodzi, by je zabrać; a kto na polu, niech również nie wraca do siebie. Przypomnijcie sobie żonę Lota. Kto będzie się starał zachować swoje życie, straci je; a kto je straci, zachowa je.
    Powiadam wam: Tej nocy dwóch będzie na jednym posłaniu: jeden będzie wzięty, a drugi zostawiony. Dwie będą mleć razem: jedna będzie wzięta, a druga zostawiona”.
    Pytali Go: „Gdzie, Panie?”
    On im odpowiedział: „Gdzie jest padlina, tam się zgromadzą i sępy”.

 19. agata pisze:

  Kochana Polsko ratuj sie

 20. Rozum pisze:

  Katolicki rząd? Polacy przestrzegają przykazań? Zachód szydził z Polaków? Ja myślałem, że to Niemcy i rosja robią sobie niezłe interesy nie licząc się z polską. Smoleńsk to też dobry interes(dla Rosjan). To, że podobno NMP upodobała sobie polskę, nie oznacza od razu, że jesteśmy lepsi. Jakby Pan Jezus chciał ukarać narody według ich czynów, my też byśmy marnie zginęli. Pozdro.

 21. wobroniewiary pisze:

  Beata Szydło: Jako premier zrobię wszystko, by Polacy byli bezpieczni
  „Jako premier zrobię wszystko, by Polacy byli bezpieczni. Dziś musimy być solidarni z narodem francuskim” – powiedziała Beata Szydło. Złożyła także kwiaty pod konsulatem Republiki Francji w Krakowie i oddała hołd ofiarom zamachów terrorystycznych w Paryżu.

  Desygnowana na premiera Beata Szydło w rozmowie z dziennikarzami wyraziła dziś wyrazy solidarności z bliskimi ofiar tragedii.

  – W tych trudnych chwilach łączymy się przede wszystkim z rodzinami i bliskimi ofiar tej ogromnej tragedii. Jesteśmy solidarni z narodem francuskim. Modlimy się za Paryż, modlimy się za ofiary. Chcę dodać, że jako premier polskiego rządu zrobię wszystko, żeby Polacy byli bezpieczni. To jest mój cel i to jest najważniejsze zadanie. Dzisiaj musimy być solidarni i musimy być przede wszystkim z narodem francuskim. Jeszcze raz podkreślam: bezpieczeństwo Polek i Polaków jest dla nas najważniejsze – podkreśliła premier Beata Szydło.

 22. Witek pisze:

  Witajcie Kochani,
  Bóg dopuszcza wszyskie wydarzenia, aby nas zbawić. Prosiłem i wynagradzałem dzisiaj Panu Jezusowi za naszych braci i siostry, którzy zgineli i cierpią. Prosiłem, aby żadna z tych osób nie była potępiona.
  Super decyzja NASZEGO Rządu ws „emigrantów” – dziekuję.
  Powtórzę na koniec słowa Naszej Mamy – Módlmy się, módlmy się nieustannie.
  Błogosławmy siebie nawzajem i naszych braci i wrogów.
  Dzisiejsza Ewangelia „w skrócie” mówi o: Wytrwałości w modlitwie…, ale, „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?”

  W ręce Twoje Panie powierzam ducha mojego i naszych braci.
  Noc spokoją i śmierć szczęśliwą nich nam da Bóg wszechmogący. Amen

 23. Kasia pisze:

  Polska jednak nie przyjmie imigrantów? Szymański: Nie widzimy możliwości wykonania decyzji
  Tragiczne wydarzenia w Paryżu pokazały słabość Europy. Mimo wzmacniania współpracy europejskich służb antyterrorystycznych po zamachach w Madrycie i Londynie, Europa jest wciąż narażona na skutecznie zadawane ciosy w niesymetrycznej wojnie z terroryzmem islamskim – pisze na portalu wpolityce.pl Szymański.

  Zdaniem ministra ds. europejskich dziś należy wrócić do tego tematu.

  Szymański zauważa, że zamachy w Paryżu oznaczają „konieczność jeszcze głębszej rewizji europejskiej polityki wobec kryzysu migracyjnego”. Zwraca także uwagę, że Europa musi zająć się tematem kontroli granic zewnętrznych UE oraz przeciwdziałaniem kryzysowi migracyjnemu u źródeł.
  http://telewizjarepublika.pl/polska-jednak-nie-przyjmie-imigrantow-szymanski-nie-widzimy-mozliwosci-wykonania-decyzji,26090.html

 24. wobroniewiary pisze:

  Premier Kopacz odmówiła, prezydent Duda pomógł. Ks. Łabuda otrzyma rentę za prześladowania w PRL
  Dostałem właśnie pismo z Urzędu ds. Kombatantów, że po interwencji prezydenta Dudy występują o przyznanie ks. Łabudzie renty kombatanckiej – poinformował na Twitterze Wojciech Wybranowski z Tygodnika „Do Rzeczy”.

  Dziennikarz opisywał sprawę świadczenia dla ks. Łabudy, współorganizatora „Strajku we Włoszczowej” w PRL na stronie Tygodnika Do Rzeczy.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Bohater wciąż wyklęty
  Premier Ewa Kopacz odmówiła przyznania „zasiłku specjalnego” ks. Markowi Łabudzie. Współorganizator „Strajku we Włoszczowej” w PRL, brutalnie pobity przez tzw nieznanych sprawców, poważnie chory, dziś nie ma środków na życie.

  „ Postanawiam odmówić przyznania świadczenia” – napisano w piśmie jakie 27 października Rafał Siemianowski, wicedyrektor sekretariaru premier Ewy Kopacz, skierował do ks. Marka Łabudy.

  Kapłan , który w 2009 r został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla niepodległości Polski”- dziś nie ma pieniędzy na lekarstwa i podstawowe artykuły. Pomagają mu przyjaciele.
  http://dorzeczy.pl/id,7504/Bohater-wciaz-wyklety.html

 25. Marek pisze:

  Waszczykowski: Wszyscy mówili o uchodźcach, a my o uchodźcach i imigrantach, to trzeba rozgraniczać. Kryterium osiedlania się tych ludzi jest bezpieczeństwo. Nie ma takiego kompromisu, który mielibyśmy zawrzeć kosztem bezpieczeństwa Polaków
  http://wpolityce.pl/polityka/271814-waszczykowski-nie-ma-takiego-kompromisu-ktory-mielibysmy-zawrzec-kosztem-bezpieczenstwa-polakow

 26. Kasia pisze:

  Z internetu:
  Wczoraj się objawiło proroctwo dane św Siostrze Faustynie „zostawiam ich samym sobie, jak mnie odrzucają ” – mówi Bóg.

 27. Iwona pisze:

  Wszystkim modlącym się za operację mojego dziecka chcę z serca podziękować – Bóg zapłać za modlitwę za obcego człowieka. Niech Dobry Bóg każdemu z Państwa wynagrodzi. Operacja była w piątek, trwała długo, mam nadzieję, że nie będzie komplikacji. Jestem wdzięczna i pozostaje w modlitwie

 28. wobroniewiary pisze:

  List arcybiskupa Gądeckiego po zamachach w Paryżu do arcybiskupa Paryża Andre Vingt-Trois.
  „Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!”

  Eminencjo, Najdostojniejszy Księże Kardynale,

  w imieniu Kościoła katolickiego w Polsce składam wyrazy współczucia oraz zapewniam o naszej solidarności z ofiarami wczorajszych zamachów w Paryżu. W sposób szczególny łączymy się w bólu z rodzinami zamordowanych i rannych oraz ze wszystkimi, którzy boleśnie przeżywają tę tragedię.

  Jezus Chrystus powiedział: „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka!” (J 14,27). Przypominam słowa Jezusa w tej tragicznej sytuacji chcąc dodać otuchy i życzyć, aby nie trwożyły się serca Francuzów, aby nie dali się zastraszyć i zwyciężyć złu, lecz by potrafili zło dobrem zwyciężać (por. Rz 12,21).

  Biskupi polscy, kapłani, osoby życia konsekrowanego i katolicy w Polsce łączą się w modlitwie, aby Francja mogła cieszyć się trwałym pokojem i bezpieczeństwem jej obywateli. Modlimy się, aby nigdy więcej nie było zamachów, które są przeciw uniwersalnemu Prawu Bożemu i przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

  Łącząc się w bólu,

  + Stanisław Gądecki
  Arcybiskup Metropolita Poznański
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 29. wobroniewiary pisze:

  Albania kolejnym celem terrorystów? „Będziecie się trząść i klęczeć przed Allahem”

  Kolejny kraj na celowniku terrorystów? Albański minister spraw wewnętrznych, Saimir Tahiri, tuż po zamachu w Paryżu otrzymał e-mail z pogróżkami. W wiadomości czytamy, że „święta wojna już się zaczęła” i że to Albania będzie kolejnym celem terrorystów.

 30. wobroniewiary pisze:

  Nagrania wideo ze spotkania młodych Św. Filomena
  https://www.youtube.com/user/WMiMJ/playlists

 31. robert pisze:

  Iwona niech Twoje serce będzie pełne pokoju bożego.Będzie dobrze.

 32. Sebro pisze:

  Nie wiem, może wchodzę w jakieś teorie spiskowe, ale wg mnie te zamachy to jedna wielka ustawka „możnych tego świata”. Ktoś ma w tym niezły interes aby spowodować, by NATO ruszyło na Syrię. USA zasponsorują, z kolei Rosja trzymając stronę Assada będzie taką przeciwwagą. Pieniążki będą się sypać po obu stronach. Ale i tak wszystko zgarną pejsaci.

  • Marek pisze:

   „Międzynarodowa społeczność musi zjednoczyć się efektywnej w walce z diabłem” – powiedział… diabeł z Kremla
   http://wpolityce.pl/swiat/271822-miedzynarodowa-spolecznosc-musi-zjednoczyc-sie-efektywnej-w-walce-z-diablem-powiedzial-diabel-z-kremla?strona=1

  • wobroniewiary pisze:

   A mnie się wydaje, że to tym możnym wyrwało się spod kontroli, oni myśleli, że islamiści będą chodzić na ich smyczy, a przecież trzeba pamiętać, że nawet ci możni ze swoją kasą są dla nich niewiernymi (pozycja metr za cieniem osła do natychmiastowego odstrzału) – tu każdy jest winien a diabeł tylko zaciera ręce.

   Ewa

   • zuzia pisze:

    Nieraz przychodziła mi do głowy myśl wtedy jak Unia otwierała swoje drzwi ”uchodzcom” wbrew większości obywateli i na ślepo,że gdzięś- ktoś ma w tym cel, aby ostatecznie zniszczyć chrześcijaństwo w Europie, nie swoimi rękoma, ale tak zamanewrować by zrobili to islamiści.

    • Maggie pisze:

     Tak też się stało Małgosiu, i tym samym .. to sprawa oczywista, że trafił antyChryst na antyChrysta. Ryba psuje się od głowy – a dokładniej to od oczu … a że najpierw cierpią małe płotki, to rzeczywistość a nie plotki.

    • Maggie pisze:

     Oj, dostałam oczopląsu z ciąglęgo doskoku do IPad’a … miało być Zuziu a nie Małgosiu. Kończę na dziś „urzędowanie”.

  • J pisze:

   To nie sa teorie spiskowe ale jeden miedzynarodowy tajny spisek. Oni do slowa spisek dodali ”teorie” zeby ludzi odpowiednio ukierunkowac. Tak jak dodali ”panstwo” do slowa islamskie.
   Kto nadal tej grupie terrorystow status panstwa ( w umyslach ludzi oczywscie) ? kto ich szkoli, oplaca – wielkie pieniadze, zapewnia miedzynarodowa logistyke, dostarcza bron, miedzynarodowe polaczenia satelitarne, kto kieruje grupa o zasiegu miedzynarodowym?
   Dlaczego pod stworzony terroryzm podciagnieto religie muzulmanska ? zeby za chwile nam powiedziec ze religia jest niedobra, sluzy fantyzmowi, ekstremizmowi i dlatego trzeba zmodernizowac wszystkie religie i wprowadzic jedna, nowa, uniwersalna, tolerancyjna itd.

   • eska pisze:

    Nic dodać, nic ująć. Mainstreamowe media w całej Europie, wiadomo komu podległe, od dawna prowadziły wyjątkowo jednolitą propagandę odnośnie „uchodźców” i celowo sprowadzili ich do Europy, a najpierw celowo przez lata promowali „multi-kulti” i niszczyli patriotyzm i nacjonalizm jako coś złego. (Tu masz Zuziu rację). Jest to efekt długofalowej polityki i nie ma w tym żadnej przypadkowości.
    Co do niszczenia określonych wartości z premedytacją, to podam taki przykład. Zdawałam maturę w 1993, więc niedługo po Okrągłym Stole, gdy zaczęły się u nas w kraju różne zmiany. Do matury z j.ang. mieliśmy przygotować wypowiedzi na 30 tematów – takie wypracowania, z których jedno wylosowane trzeba będzie opowiedzieć na maturze. Jako pomoc i inspirację – na owe czasy luksusową sensację – dostaliśmy darmowo po kika egzemplarzy… Newsweeka. Dziś wiemy, co to za gazeta. Wśród tematów już wtedy były: „Demokracja – wytarty slogan?” „Co oznacza patriotyzm a czasie pokoju?” (czy jakoś podobnie), „Bycie starym oznacza…” i w ślad za ostatnim tematem należało sie wypowiedzieć także co myślimy o eutanazji (osobny temat). Nie brakło także tematu o tym, jakie jest nasze zdanie na temat aborcji. W Polsce wtedy były to tematy zupełnie niszowe – one ujrzały światło dzienne znacznie później – stosunkowo niedawno. Ale już 20 lat temu młodzież w całym kraju była w tym temacie „ustawiana”.

 33. wobroniewiary pisze:

  Nie zmienię Avatara na francuskie barwy. Żal mi zabitych, żal mi ich rodzin i za nich się pomodlę.Ale zupełnie nie żal mi laickiej Francji, która w wyniku masońskiej rewolucji zapoczątkowała tzw. rozdział Kościoła od państwa, niszcząc romańskie kościoły, gotyckie katedy, bezczeszcząc miejsca święte.Miszkańcom północno – zachodniej prowincji Vandea, którzy nie chcieli się wyrzec Boga,kondotierzy rewolucji zgotowali krwawą łaźnię, podczas której w nowatorski sposób zastosowano piece krematoryjne wrzucając do nich żywcem jednostki bardziej oporne. Rozbrat najstarszej córy Kościoła szedł jednak nie tak szybko jak zakładał Wieki Architekt, gdyż wydała ona w międzyczasie wielu wielkich świętych jak św. Jan Maria Vianney, czy św. Tersa z Lisieux, więc w celu przyspieszenia efektu zaczęto sprowadzać do tego pięknego kraju wyznawców islamu, a profancje świątyń stały się czymś w rodzaju sportu. Poniżej incydent z katedry Notre Dame w wykonaniu gołych bab z FEMEN. Babska zostały uniewinnione,bo sąd nie dopatrzył się znamion czynu zabronionego. Zapłaciły symboliczną kwotę za uszkodzenie złotego dzwonu. A teraz lewactwo nawołuje „Pray for Paris”?Chyba Hilton?Jamais! Mogę się tylko pomodlić o opamiętanie dla Francji.

  • wobroniewiary pisze:

   Dla przypomnienia:
   Francja zakazuje pomników Jana Pawła II

   Decyzją francuskiego sądu władze miasteczka Ploermel mają jak najszybciej zlikwidować pomnik papieża Jana Pawła II. Zdaniem sądu monument narusza… francuską konstytucję.

   Jak wynika z informacji francuskich mediów, Sąd Administracyjny w Rennes w Bretanii nakazał władzom miasta usunąć w ciągu niespełna pół roku pomnik św. Jana Pawła II, wystawiony w 2006 roku.

   W opinii sądu pomnik jest… za duży, a przez to jest „ostentacyjny”, a to z kolei stoi w sprzeczności z zagwarantowanym przez francuską konstytucję rozdziałem

   http://niezalezna.pl/66715-francja-zakazuje-pomnikow-jana-pawla-ii

   • mc2 pisze:

    Właśnie poczytałem sobie tu na forum o komunikacie Polskiego Episkopatu w sprawie dwóch pojęć : uwolnień od grzechu międzypokoleniowego i uzdrowień między pokoleniowych . Episkopat zakazał z tego co rozumiem tych dwóch czynności .
    W 10 punkcie noty episkopatu pisze to wyraźnie :

    10. Praktyka modlitwy, czy Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie międzypokoleniowe, czy o wyzwolenie z grzechu pokoleniowego zdradza bardzo wyraźnie brak wiary, czy przynajmniej niedowierzanie w skuteczność łaski sakramentalnej, na pierwszym miejscu chrztu świętego. W tym sakramencie zostajemy wyzwoleni z wszelkiego grzechu. Owszem pozostają w ochrzczonym pewne doczesne konsekwencje grzechu, takie jak cierpienie, choroba, śmierć, czy nieodłączne od życia ułomności, takie jak słabości charakteru, a także skłonność do grzechu. Jednak wszelki grzech jest zmazany. Czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego (nr 1262): „Chrzest odpuszcza wszystkie grzechy, grzech pierworodny i wszystkie grzechy osobiste, a także wszelkie kary za grzech. W tych, którzy zostali odrodzeni, nie pozostaje więc nic, co mogłoby przeszkodzić im w wejściu do Królestwa Bożego, ani grzech Adama, ani grzech osobisty, ani skutki grzechu wśród których najcięższym jest oddzielenie od Boga”.

    Konkluzja: Mając na uwadze wszystkie poczynione uwagi, postuluje się, by władza kościelna jednoznacznie ostrzegała przed używaniem w przepowiadaniu pojęć: „grzech pokoleniowy” i „uzdrowienie międzypokoleniowe”. Powinna też oficjalnie zakazać celebrowania Mszy świętych i nabożeństw z modlitwą o uzdrowienie z grzechów pokoleniowych czy o uzdrowienie międzypokoleniowe.

    I teraz mam pytanie , bo się tym nie interesowałem :
    Czy Ojciec Witko prowadził nabożeństwa uzdrowień międzypokoleniowych , czy też skutków grzechów miedzypokoleniowych , bo z tego co zrozumiałem wg. episkopatu praktyka modlitwy, czy Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie międzypokoleniowe zdradza brak wiary w skuteczność chrztu świętego.

    • wobroniewiary pisze:

     Ojciec Witko zawsze mówił o skutkach i dawał przykład:
     matka podaje dziecku muchomora (w dobrej wierze, myśląc, że to dobry grzyb)
     Matka nie ma grzechu ale dziecko ponosi konsekwencje działań matki – typu: albo umiera otrute albo cierpi chore leży w szpitalu, czeka na przeszczep wątroby…

     Inny przykład, ojciec jest kierowcą, zarabia na rodzinę ale pije. Raz się napił i siada za kółkiem. Zabija kogoś, sam ląduje w szpitalu i czy dziecko nie poniesie konsekwencji jego czynu? Koniec nauki, studiów, trzeba iść pracować, zarzucić np. wielką karierę naukową, zostanie dobrym lekarzem, bo przez picie ojca nie można się dokształcić, potem się zaczyna depresja, smutek, wyrzuty itd. itp.

     Jasne? jasne! Uraza, żal, brak przebaczenia, depresja….
     Długo by opisywać… przykładów tysiące.

    • Ania W. pisze:

     Wróciłam dzisiaj z rekolekcji z ojcem Jamesem Manjackalem .Ojciec wczoraj głosił rekolekcje o uzdrowieniu drzewa genealogicznego ,zachęcał do zamawiania 30 mszy za przodków , a dzisiaj za to przepraszał ,bo dowiedział się od jednego z księży ,że Episkopat zabronił mówienia o tym. Odniosłam wrażenie ,że był tym zdziwiony tłumacząc ,że jeździ po całym świecie i mówi o uzdrowieniu drzewa genealogicznego i zna rodziny ,w których przyniosło to dobre owoce. W Polsce już nie będzie o ty mówił.
     Nie wiem co o ty sądzić .

 34. wobroniewiary pisze:

  A co powiecie o tym?
  Pacyfka znakiem solidarności z Francją!

  Pacyfka stała się symbolem jedności z pograżoną w bólu Francją. Promują ją nie tylko lewacy ale i media na całym świecie. Także w Polsce.

  Symbol odwróconego krzyża w okręgu stał się ostatniej nocy symbolem solidarności z Paryżem. Uznano, że symbolem tym będzie wieża Eiffla namalowana niby odręcznie, jakby w pośpiechu. W zasadzie symbol ten przypomina pacyfkę, z której korzystają sataniści na całym świecie. Od 1958 roku ten ma on oznaczać pokój (stąd nazwa – pacyfka), jednak w czasach starożytnych to był krzyż Nerona – odwrócony krzyż, na którym powieszono św. Piotra. Symbol ten moż obecnie spotkać na obrzędach tzw. czarnej mszy (zwykle po nich).

  http://www.prawy.pl/wiara/11325-lewacy-juz-pilnuja-francji-maja-swoj-znak

  • eska pisze:

   W wypowiedzi ks. Kostrzewy o Oli, która rozmawiała z Panem Jezusem także była mowa o tym, ze pentagram w kole i pacyfka to dwa najgorsze znaki.

  • mc2 pisze:

   Ta pani Kopacz żyje w oderwaniu od rzeczywistości ( jeżeli ten zrzut ekranu jest prawdziwy ) przyczyną ataków w Paryżu jest nie brak tolerancji Francuzów lecz to że Francja postanowiła walczyć z państwem Islamskim i przyłączyła się do nalotów w Syrii na islamistów dwa miesiące temu .

  • wobroniewiary pisze:

   „Idiotoza nabyta” + zniewolenie ducha i umysłu 😦

  • eska pisze:

   A ja uważam, że pani K. jak każda posłuszna marionetka trzyma sie tego, co jej mówić i robić każą. Od wielu lat obserwuję, że im kto więcej napsuł w kraju, tym cieplejszą posadkę dostawał w Brukseli. Przypadek? Nie. Po prostu dobrze się wywiązali z powierzonego im zadania rozmontowywania Polski.
   Jak się jest posłusznym, to ciepła posadka w Brukseli. A jak nie, to seryjny samobójca czy też „ciężarówki ze żwirem” czekają…

   (Faktem jest, że w tak zepsutym otoczeniu, w jakim funkcjonują jej podobne osoby, można także i osobiście uwierzyć w to, co się mówi i robi. Ale nie uważam, że to jest TYLKO to.)

 35. wobroniewiary pisze:

  „A dwa dni temu w Libanie dwa zamachy, 44 zabitych i setka rannych. I nic. Pies z kulawą nogą się nie przejmie. Żadne Żesłi Bejrut się nie pojawiają… Fejsbuk nie proponuje filtra z zielonym cedrem i w czerwone paski… Dlaczego? 44 trupy to za mało? A może Francuzi są krajem bardziej wartościowym?”
  http://newsdaily.com/2015/11/lebanon-in-mourning-after-bomb-blasts-kill-43/

  • eska pisze:

   Jak by jakiś Libański przywódca powiedział, że rozniesie sprawców na strzępy, to by to na nikim nie zrobiło wrażenia. Ale jak coś w tym stylu powiedział Europejczyk i Hollande, to jest potencjalnie znacznie większa szansa, aby masę ludzi w Europie zainspirować do nienawiści i zemsty bez opamiętania – bo niejako jest odgórne przyzwolenie, a nawet zachęta. Kolejna manipulacja społeczeństwem – jechanie na emocjach.
   Jeszcześmy się nie wygrzebali z konsekwencji duchowych II Wojny Światowej, a już chcą nas wpędzić w trzecią. Cytuję z książki: http://aros.pl/ksiazka/to-jezus-leczy-zalamanych-na-duchu
   „Jest oczywistością, że czas brzemienny grzechem musi mieć swoje następstwa. Wielkie zło potwierdzane jest wielokrotnych echem, zanim zupełnie wygaśnie. Zwracam na to uwagę świadomy faktu, że – żyjąc u progu XXI stulecia – niesiemy w sobie ciężki balast minionego czasu. (…) Bylibyśmy naiwni, gdybyśmy czas gehenny, która naznaczyła minione stulecie, uważali za rozdział definitywnie zamknięty. Sama ilość przelanej w XXw. krwi, która przekłada sie proporcjonalnie na bezmiar grzechu i niewyobrażalnej krzywdy ludzkiej, uświadamia, jak wiele serc zostało opanowanych albo nieprawiością, albo doświadczeniem krzywdy. Prowadzący parę lat temu spotkanie dla kapłanów i świeckich z Polski, modlących sie o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne, ks. Rufus Pereira, podzielił się niezwykłym przekonaniem, które zyskał, posługując głoszeniem słowa i modlitwą w wielu krajach naszego kontynentu: „Europa bardzo potrzebuje uzdrowienia wewnętrznego, bo tu w każdym domu albo ktoś zabijał, albo został zabity…” Ile uciemiężeń dźwigają pokolenia kroczące aktualnie przez ziemię, jako skutek bezbożności i obciążenia ranami tamtego wieku, wie tylko Bóg. Czas cierpienia wyrosłego z zakrwawionej gleby może zostać skrócony tylko przez wyrzeczenie się zła i pokutę podjętą za przodków, przebaczenie krzywdzicielom i wyproszenie uleczenia okaleczonych dusz (uzdrowienie wewnętrzne).”

   A teraz zestawmy to sobie z celowym ściągnięciem imigrantów imigrantów i wypowiedzią Hollanda oraz konsekwencjami tegoż… Chichot szatana słychać coraz głośniej… 😦

  • Monika pisze:

   Z internetu: „217 zabitych w chrześcijańskiej szkole w Kenii, ofiary somalijskich dzichadystów – kwiecień 2015 r. Cały świat milczał.”

 36. Pepe pisze:

  Powiedziałbym, że Rok Miłosierdzia wydaje się teraz tym bardziej konieczny. Potrzebujemy go bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – stwierdził ks. Lombardi. – To nie jest czas na to – oznajmił – by rezygnować z niego czy też się bać – dodał.

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/w-rzymie-obawy-o-przebieg-roku-swietego-w-zwiazku-z-zagrozeniem-terrorystycznym/204hly

 37. mc2 pisze:

  Właśnie ujawniono , że rodowity <<Francuz<< który uczestniczył w zamachach nazywał się Omara Ismaila Mostefaia . a to było powodem komentarzy lewaków w internecie że powstrzymanie napływów uchodzców nic nie da , bo w atakach uczestniczyli rodowici Francuzi. Zaprawdę rodowici… z dziada pradziada ….po Mahomecie.
  I działo się to w sytuacji gdy w internauci masowo w komentarzach już wczoraj nie wierzyli w rodowitość tego anonimowego Francuza , to jednak zdarzały się jednostki które wszystko obracały w spak pisząc wbrew rozsądkowi ze to francuz – To lewacy i nowocześni liberałowie .

 38. Marzena pisze:

  Pilnie potrzebujemy wraz z mężem modlitwy!

 39. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek: droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości

  Droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości – powiedział papież Franciszek po południowej modlitwie „Anioł Pański”. Wyraził swój „głęboki smutek z powodu ataków terrorystycznych, które w piątek późnym wieczorem zanurzyły Francję we krwi, powodując wiele ofiar”.
  – Prezydentowi Republiki Francuskiej i wszystkim obywatelom tego kraju składam wyrazy mojego najgłębszego współczucia. Szczególnie blisko jestem rodzin osób, które straciły życie i rannych – podkreślił papież.
  – To wielkie barbarzyństwo budzi nasz niepokój i zastanawiamy się, jak ludzkie serce może wymyślić i dokonać takich strasznych wydarzeń, które wstrząsnęły nie tylko Francją, ale i całym światem. W obliczu tych niedopuszczalnych czynów, nie można nie potępić oburzającej obelgi dla godności osoby ludzkiej. Pragnę stanowczo potwierdzić, że droga przemocy i nienawiści nie rozwiąże problemów ludzkości! I że używanie imienia Bożego dla usprawiedliwienia tej drogi jest bluźnierstwem – wskazał Franciszek.
  Zachęcił wszystkich do przyłączenia się do jego modlitwy. – Powierzmy miłosierdziu Bożemu bezbronne ofiary tej tragedii. Niech Maryja Panna, Matka Miłosierdzia wzbudzi w sercach wszystkich ludzi myśli mądrości i postanowienia pokoju. Prosimy Ją, by chroniła i czuwała nad umiłowanym narodem francuskim, Europą i całym światem – mówił papież.

  Po chwili ciszy wszyscy odmówili modlitwę Zdrowaś Maryjo.
  Za: Niedziela.pl

 40. Ania pisze:

  Ania W
  Widać, że o James jest bardzo POSŁUSZNY!
  I tak ma być.Wtedy przez posłuszeństwo diabeł odejdzie

 41. Emi pisze:

  Nawroc sie Francjo zapelnij swoje kosciola !

  Apropos zamachow zgadzam sie z Papiezem Franciszkiem ktory zreszta nawolywal do wpuszczania emigrantow ,ale dlaczego nikt nie nazywa po imieniu z jakiej przyczyny powstalo ISIS i dlaczego fala emigrantow zalala Europe ?

  Odpowiedz jest krotka :
  Destabilizacja Bliskiego Wschodu przez USA w takich krajach jak Irak , Syria , Libia
  Coscie amerykancy zrobili z tymi stabilnymi krajami ? Zasialiscie smierc, niezgode i nienawisc za co my europejczycy teraz placimy zamachami , falami emigracji zagubionych ludzi co wykorzystuja ortodoksyjni islamisci ktorych sami stworzyliscie.

  Napisalam to bo nikt sie nad tym glebiej nie zastanawia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s