Film o bracie Elia, któremu Jezus ukazał swą Twarz

Polecamy wszystkim Czytelnikom film nadany przez TV Trwam na temat stygmatyka brata Elia, któremu Pan Jezus zechciał objawić swoją Twarz

twarz_jezusa_elia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Film o bracie Elia, któremu Jezus ukazał swą Twarz

 1. Ania pisze:

  Piękny film, obejrzałam na jednym oddechu.
  Czy dalej niektórzy będą pisać, że ten pokorny brat Elia to pyszałek żądny telewizji i nie wiadomo kto? Przebacz im Panie, bo nie wiedzą, co mówią i czynią.
  Przecież Elia ma swego spowiednika, sprawę uzdrowienia za jego wstawiennictwem bada kuria rzymska.
  To nie jest samowolny pyszałek tylko pokorny sługa Boży
  Chwała Ci Panie za brata Elię

  • wobroniewiary pisze:

   mc2 czytał wikipedię a wiadomo jakie to źródło…

   • mc2 pisze:

    Trzeba napisać do diecezji w Terni we Włoszech że w sprawach wiary i religii są niewiarygodni niczym wikipedia .
    Ta diecezja wydała swoje stanowisko dwukrotnie w sprawie tego ,,brata ”. w 2008 i 2012 roku.
    http://www.diocesi.terni.it/precisazione-su-cataldo-elia/
    po za tym mam admin pisząc w temacie tego brata komentarze nadal nie był w temacie …
    oto komentarz admina w obroniewiary 5 Listopad 2015 o 20:51
    : W tv włoskiej mówiono, że sprawę badał Watykan, brat nadal sprawuje czynności kapłańskie, uczestniczy w mszach św. o uzdrowienie, nie ma żadnych zakazów.

    https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/11/05/twarz-jezusa-objawiona-wloskiemu-stygmatykowi-br-elia/

    Mam pytanie jak może osoba sprawować czynności kapłańskie skoro nie jest kapłanem?
    Po za tym nawet nie jest bratem zakonnym bo nie złożył ślubów zakonnych.

    Ewentualnie prosiłbym o podanie jakiś danych potwierdzających ze został kapłanem aby sprawować czynności kapłańskie.

   • mc2 pisze:

    I jeszcze jedno w swoim komunikacie diecezja Terni twierdzi że Cataldo Elia mylnie jest zwany Bratem Eliaszem . ale cóż teraz we Włoszech w Kościele takie afery że może tyle on znaczy co wikipedia…

    • Monika pisze:

     To normalne i oczywiste, że we wspólnocie zwą go Bratem. W wielu wspólnotach osób świeckich jest taki zwyczaj i norma, że właśnie tak się do siebie zwracamy i świetnie, że tak jest i nikt się temu nie dziwi. To takie naturalne. Faktycznie, często wspólnoty tworzą prawdziwe rodziny, gdzie czujemy się lepiej niż we własnych rodzinach – otrzymujemy i wzajemnie dajemy zrozumienie, pomoc i bezpieczeństwo, i przede wszystkim Miłość. Wspólnie działamy i znamy się, dlatego byłoby to dziwne mówić do siebie na Pan / Pani. Czy nie uważasz, że do każdego powinno się mówić Bracie / Siostro – w końcu wszyscy jesteśmy jedną rodziną w Chrystusie, czyż nie? Co więc tak bardzo Cię razi? Że zwracają się do siebie prawidłowo? Nie trzeba być zakonnikiem, żeby takich zwrotów używać.
     Jeśli do kogoś mówisz Bracie, to myślisz, że będzie to mylny zwrot albo źle odebrane?
     Komu to może przeszkadzać?
     W kilku poprzednich Twoich wypowiedziach nie podawałeś linków do źródeł skąd czerpiesz takie pewne informacje. Przydałyby się, jeśli chcesz być wiarygodny.
     Jezus jest Panem i niech Ci błogosławi w Twoich poszukiwaniach.

    • elwe pisze:

     mc2 …Być może masz już nowe „pewne” wiadomości , szczególnie po wizycie w Polsce Brat Eliasz Cataldo jest współczesnym stygmatykiem . Dość obszernie informowało o tym „Echo Medjugoria” ,TV TRWAM kilka lat wcześniej nadała film o Bracie Elii.Ostatnio ukazała się książka „Brat Elia stygmatyk, który sfotografował twarz Jezusa” (Wydawnictwo „m” Kraków

  • Andrzej pisze:

   Dołączam się do podziękowań , za film o bracie Eliaszu i podzielam zdanie pani Ani. Chwała Panu

 2. Monika pisze:

  Pamiętajmy o przygotowaniu wody – już jutro I sobota miesiąca.
  Jezus jest Panem!

  • Monika pisze:

   Przypominam o nastawieniu wody na 10:00 rano dzisiaj.

   • Andrzej pisze:

    O co chodzi z tym nastawianiem wody na godz 10 :00 ?

    • Adminka pisze:

     „Chodzi o poświęcenie wody raz w miesiącu, w Pierwsze Soboty o 10.00 rano. Znają ten termin tysiące Polaków w Kraju i za granicą, przygotowują wodę do poświęcenia, a nawet sami, gdy mogą, łączą się w duchu z poświęcającymi ją księżmi i przyjmują ich błogosławieństwo”

     Ks. Adam Skwarczyński – woda egzorcyzmowana
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/komentarze-kaplana-krk/woda-egzorcyzmowana/

    • Andrzej pisze:

     Całkowicie się zgadzam z panią Moniką. Był taki czas kiedy księża z ambony zwracali się do nas ” umiłowani bracia i siostry w Chrystusie Panu ” i to było piękne. Szkoda , że zapomnieli o tym lub może zaczęli się stawać ” politycznie poprawni” , oby nie. Natomiast mc2 , no cóż mam wrażenie , że chce podważyć prawdziwość osoby brata Eliasza i jego stygmatów. Oglądając film nie odniosłem wrażenia jakoby brat Eliasz pchał się przed obiektyw kamery. Powiem szczerze odbieram to jako złośliwość przeciw bratu Eliaszowi. Popraw mnie jeśli się mylę mc2. Przy okazji chce podziękować admince , za link o wodzie. Bóg zapłać 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Dwa cudowne wizerunki ❤

 4. wobroniewiary pisze:

  BÓLE PORODOWE PRZED POWROTEM MESJASZA….
  Czy odczuwamy już bóle porodowe przed powrotem Mesjasza?


  Myślę, że naprawdę żyjemy w niezwykłym czasie. Nie było jeszcze takiego momentu w historii, w którym tak wyraźnie widzielibyśmy, jak spełniają się zapowiedziane przez Biblię proroctwa. Nie mówię o wybuchach wulkanów, trzęsieniach ziemi, tsunami, niezwykle ciekawych zjawiskach tetrady krwawego Księżyca, bo takie zjawiska wydarzały się przecież w historii. Mówię o znakach, które obserwuje dopiero nasze pokolenie. Na przykład o biblijnych obietnicach dotyczących Izraela. Bóg obiecał, że Żydzi powrócą do swej ziemi. Od 1948 roku Izrael ma własne państwo. Obiecał, że Jerozolima na nowo połączy się z Izraelem. To proroctwo również się spełniło, w 1967 roku. Dziś obserwujemy inne dynamiczne zjawisko: Żydów mesjanistycznych, czyli tych, którzy odkrywają w Jezusie obiecanego Mesjasza…


  Szacuje się, że w ciągu kilkunastu lat nawet 1,5 mln Żydów uwierzyło w rabbiego Jeszuę…


  Poznałem kilku z nich. Opowiadają o tym, że wielu Żydów przyjmuje Jezusa nie tylko dlatego, że ktoś ogłosił im Ewangelię, ale dlatego, że Syn Boży sam im się objawia. Słyszałem wiele osobistych historii, które bardzo mnie poruszały. My, chrześcijanie, nie zdajemy sobie sprawy z tego, czym dla Żyda jest przyjęcie Jezusa. To prawdziwe trzęsienie ziemi, coś o wiele większego, niż możemy przypuszczać. Jeśli w rodzinie syn przyjmuje Jezusa, zostaje wyklęty przez własnego ojca. To częste przypadki. A mimo tej presji powstają coraz to nowe kongregacje mesjanistyczne…


  (…) Gdy kard. Ratzinger spotkał się z przedstawicielami Żydów mesjanistycznych, rzucił: „Jeżeli jesteście Izraelem, który powraca, to znaczy, że dochodzimy do ostatniego etapu historii”.

  http://gosc.pl/doc/2745136.Bole-porodowe

  • Marakuja pisze:

   Dobrze te czasy opisuje św. Paweł- słowa z wczorajszego czytania:
   „Lecz zgodnie z tym, co napisane:
   Ci, którym o Nim nie mówiono, zobaczą Go,
   i ci, którzy o Nim nie słyszeli, poznają Go.”
   (Rz. 15, 21)

 5. AnnaSawa pisze:

  ………..I rude (rudawe) włosy….jak w opisie błogosławionej Kasi Emmerich :-D.

 6. Adminka pisze:

  Ja również podzielam zdanie Ani, pod koniec filmu jest mowa, że sprawa jest znana kurii i Watykanowi, brat jest pod jurysdykcją kościelną biskupa a ten go „obserwuje”, czyli nie ma ucieczki w nieznane….
  Jest też kierownik duchowy.
  Pierwsze stygmaty pojawiły się w wieku 28 lat, gdy brat Elia wstępował do braci kapucynów, to normalny zakonnik , który za głosem Anioła Stróża zakłada nowe zgromadzenie Apostołów Bożych (czy mało zakonników/zakonnic opuszczało zakony by założyć inne, nowe?
  Ponadto film pokazuje jak oni tam żyją, jak brat Elia codziennie sprawuje Mszę św.
  TV TRWAM nie puściłaby filmu o kimś suspendowanym, zakazanym itd.
  Tyle mam do powiedzenia – musimy być ostrożni, ale komuś zaufać musimy.
  Ja ufam TV Trwam.

  Ps. Jakby ktoś obejrzal we Włoszech film o ks. Małkowskim, to jakiś włoski „mc2” mógłby podobnie napisać.
  Mc2 -cieszę się, że jesteś ostrożny (wiemy, co potrafiła MBM), ale tu pozwól, że będziemy za TV Trwam i za tym, co nam przekazała w tym filmie 🙂

  Wszystkim miłej soboty 🙂

  • mc2 pisze:

   To że film był na Trwam o niczym nie świadczy. Powiem szczerze , na trwam często puszczają tam opery mydlane ( filmy ) nagrane przez odłamy protestantów w USA. o nawróceniu głównego bohatera, lub osoby z nim związanej. I nikt nie sprawdza co za aktorzy w tym filmie graja , a zdarza się że to niekoniecznie chrześcijanie i niekoniecznie dobrzy ludzie , często rozwodnicy z którąś tam żoną na koncie , Co ciekawsze nieraz są to rozpoznawalne twarze > Ja tych filmów nawet nie oglądam ale kiedyś przez przypadek zobaczyłem pewnego aktora w filmie o nawróceniu grającego ,, pozytywną ” role tuż przy głównym bohaterze , aktora znanego z serialu star treka, grajacego role bezwzględnych gangsterów , komików , który nawet na starość pozuje z 20 latkami odchylając im majteczki, wystarczy w google wrzucić jego nazwisko. Często te filmy opery mydlane z importu z USA są naprawdę dziwne , tak jakby scenariusz był pisany dla 10 letnich dzieci .

   • Admin pisze:

    @mc2
    Ja nie mam obaw w związku z bratem Elia. to że Kuria i Watykan tym się zajmują i że zaleca jest ostrożność to dobrze, ostrożność zalecana jest zawsze w tego typu przypadkach, wspomnieć tu chociażby św. Ojca Pio, różne miejsca objawień i inne sprawy które Kościół bada, to jest zupełnie normalne i konieczne, dziwnym jak dla mnie by było gdyby nie było takich zaleceń. I właśnie dlatego nie mam obaw bo Kościół się tym zajmuje.
    Jak na razie brak jest oficjalnych wiadomości co do dalszych losów brata Elia, ja ani tego co się tam dzieje nie neguję ani nie jestem gorliwym obrońcą, po prostu czekam.
    Widzę że Ciebie sprawa Brata Elia żywo zainteresowała, to może znajdziesz jakieś oficjalne stanowisko Watykanu (oprócz tych oczywistych i koniecznych zaleceń Kurii o ostrożności które wcześniej podawałeś) nie wiem, może Episkopat Włoch się wypowiedział, ja nie mam takich danych, jeśli będzie jakiekolwiek oficjalne stanowisko Kościoła, do sprawy z pewnością wrócimy, tymczasem nie widzę potrzeby dalszej dyskusji na temat Brata Elia.

   • paty pisze:

    Prosze sie uzbroic w pokore bo ta patrzy z mioscia na drugiego czlowieka i nie osadza. Rozwodnik, gangster czy nie chrzescijanin to czlowiek ktorego kocha Bog. Niezaleznie od tego kim jest i czym sie zajmuje. Tylko Bog w swojej doskonalel sprawieliwosci ktora jest miloscia moze wydac sad. Nie czlowiek. Jesli czlowiek „zagubiony” zostal wybrany do wykonania roli swietego czy tez nawracajacego sie ku Bogu to dobrze dla jego duszy.

 7. wobroniewiary pisze:

  Informacja od ks. Adama Skwarczyńskiego
  Dziś po Apelu Jasnogórskim jeszcze raz będzie poświecenie wody „na odległość” jeśli ktoś potrzebuje to może przygotować wodę.

 8. Maggie pisze:

  Polsko-języczny tygodnik: 6-12 listopada 2015 „Goniec” (www.goniec.net), podaje wiadomość torontońską, którą przepisuję niżej.

  IMIĘ JEZUSA SPZECZNE Z PRZEPISAMI

  Toronto. Władze miasta odmówiły wydania pozwolenia na organizację chrześcijańskiego festiwalu muzycznego na jednym z głównych placów w centrum Toronto. Miasto stwierdziło, że wyśpiewywanie imienia Jezusa w miejscu publicznym jest sprzeczne z przepisami zakazującymi nawracania i zachęcania do zmiany religii. Festiwal Voices of the Nations (VON) odbywa się co roku (od 2006 roku), od 5 lat występy mają miejsce na Younge-Dundas Square. Tym razem chodziło o jego przyszłoroczną edycję.

  Korzystaniem z placu zarządza grupa, której członków wyznacza rada miasta. Funkcjonowanie placu kosztuje rocznie 2,3 miliona dolarów, przy czym 400 000 idzie z pieniędzy podatników.

  Justice Centre for Constitutional Freedoms wysłało do miasta ostrzeżenie w sprawie odmowy. Decyzja urzędników jest, zdaniem prawników centrum, pogwałceniem przepisów dotyczących podstawowych wolności religijnej zawartych w Kanadyjskiej karcie praw i swobód. Centrum domaga się zmiany decyzji i przyjęcia wniosku Voices of Nations. W przeciwnym wypadku grozi skierowaniem sprawy przeciwko miastu i Yonge Dundas-Square Board of Management do sądu. Prawnicy dają zarządowi placu czas do 10 listopada.

  23 października urzędniczka z Yonge-Dundas Square Board of Management w rozmowie telefonicznej VON powiedziała, że organizatorzy powinni poszukać innego miejsca, bo na placu nie wolno nawracać – a sławienie Jezusa i śpiewanie, że nie ma innego boga, jest właśnie nawracaniem. Przedstawicielka VON stwierdziła, że to przecież festiwal chrześcijański, więc śpiewanie o Bogu nie powinno być problemem. Urzędniczka odpowiedziała jej, że na scenie takie rzeczy są nieakceptowalne.

  Justice Centre wytknęło miastu hipokryzję, zwracając uwagę, jakie inne imprezy odbywają się na placu: śpiewy Hare Kirszna – 7 lipca 2015, zapalenie świeczki przeciw iskamofobii – 13 lutego 2015, wiec za legalizacją marihuany – 14 sierpnia 2015, a także inne wydarzenia związane z paradą i tygodniem równości.

  LifeSiteNews sformułowało petycję do burmistrza Toronto i rady miasta. Do środy podpisało ją 21 800 osób.

  • Maggie pisze:

   Oj!, wskoczyło „k” miało być islamofobii.

   • Andrzej pisze:

    Dzięki , za artykuł nie wiedziałem , że w Kanadzie są chrześcijanofoby. I z tego co widzę chrześcijanofobia przybiera coraz większe rozmiary , ale nie mają problemu z Islamem. Kto , za tym stoi ? masoneria czy bogacący się dzięki ropie z krajów arabskich? wie ktoś?

 9. Pingback: Film o bracie Elia, któremu Jezus ukazał swą twarz | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s