Wolna dyskusja przed wyborami – E. Kopacz: Przez najbliższe cztery lata będzie rozwój w Polsce, będziecie zarabiać tyle, ile Wasi rówieśnicy na zachodzie

 Fragment debaty:
1. Ile kosztują obietnice Pani Partii i jak je sfinansować?

Beata Szydło:
Dynamicznie odpowiada na pytania. jedyne co możemy zauważyć i usłyszeć to, że Prawo i Sprawiedliwość wie jak je sfinansować, odpowiedzi na pytanie, ile mają kosztować te obietnice nie dowiedzieliśmy się. Początek słaby.

Ewa Kopacz:
Przepalonym głosem z chrypką mówiła o silnej polskiej gospodarce oraz o stabilności gospodarki, podkreśliła swoją odpowiedzialność i zaproponowała powszechny, sprawiedliwy i prorodzinny podatek połączony z likwidacją umów śmieciowych. Odpowiedzi na pytanie o koszty i sposób finansowania też nie uzyskaliśmy.
Pierwsze pytanie: Lepiej wypadła Ewa Kopacz.

2. Jak przekonałaby Pani 25 latka, aby nie wyjeżdżał z Polski i tu pracował?

Ewa Kopacz:
Przez najbliższe cztery lata będzie rozwój w Polsce, będziecie zarabiać tyle, ile Wasi rówieśnicy na zachodzie. Znajdziecie pracę, bo skończycie studia, które gwarantują Wam zatrudnienie. Ci, którzy wyjechali, kiedy rządzili nasi oponenci polityczni to część z nich już wraca. Wracają Ci, którzy widzą szanse rozwoju w Polsce. Ci ludzie przyjeżdżają dlatego, bo jesteśmy stabilnym krajem, w którym można rozwijać swoje możliwości.

Beata Szydło:
Tylko w ubiegłym roku wyjechało z Polski 124 tysiące ludzi, a 75% maturzystów myśli o tym, by wyjechać z Polski. Kolejne obietnice i okrągłe zdania Pani Kopacz, która nie słucha Polaków. Ja mam programy i konkrety oraz dobre rozwiązania podatkowe dla przedsiębiorców, chcę zapewnić dobrą jakość życia, mieszkanie, pracę, wynagrodzenie i bezpieczną przyszłość.
Mam konkretny program wsparcia rodzin, miejsc pracy i edukacji.
Całość: kliknij

Homilia ks. abp. Stanisława Wielgusa wygłoszona podczas SRRM w Janowie Lubelskim:  „wybierajmy tylko katolików”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

85 odpowiedzi na „Wolna dyskusja przed wyborami – E. Kopacz: Przez najbliższe cztery lata będzie rozwój w Polsce, będziecie zarabiać tyle, ile Wasi rówieśnicy na zachodzie

 1. Marakuja pisze:

  Czy są zatem tutaj zabezpieczenia ludności przed ewentualnym rozprzestrzenieniem się różnych epidemii?

  Nie ma takiej możliwości. To są otwarte ośrodki, z których oni w każdej chwili mogą wyjść – nie można trzymać tam ludzi pod bronią, czy za kratami. Trzeba być niemałym idiotą, żeby zlokalizować taki ośrodek badania na choroby zakaźne w centrum Białej Podlaskiej, przy dworcu kolejowym i dworcu autobusowym, gdzie błyskawiczne rozprzestrzenianie się np. cholery czy ospy jest zagwarantowane.

  Dodajmy, że nie są to tylko spekulacje osobników niechętnych imigrantom i obozowi rządzącemu; na greckiej wyspie Kos zanotowano już nawet przypadki cholery, a właśnie stamtąd regularnie są „eksportowani” tzw. uchodźcy dalej w głąb Europy.

  W Białej Podlaskiej taki nosiciel groźnej choroby zakaźnej może sobie po prostu wsiąść do pociągu i pojechać np. na dyskotekę do Warszawy, nie mówiąc już o tym, że może przejść wszystkie sklepy w okolicy, mieć kontakt z wieloma ludźmi, których może zarazić.

  A poza tym, zarażenie następuje nie tylko przez bezpośredni kontakt, można zarazić się i w inny sposób – poprzez odpady, ścieki.

  No więc właśnie. Z tego, co udało się nam dowiedzieć, system kanalizacyjno-burzowy ośrodka dla zakażonych imigrantów w Białej Podlaskiej połączony jest bezpośrednio z miejskim, to nie jest zamknięty obieg. Przecież przypadki dezynterii, inaczej czerwonki, zanotowano ostatnio w Austrii, na stadionie sportowym, na którym przebywali imigranci. Tam służby sanitarne na szczęście działają nieporównywalnie sprawniej niż u nas, utworzyły natychmiast ścisły kordon sanitarny itp. To nie jest błaha sprawa, taka epidemia czerwonki rozprzestrzenia się błyskawicznie. Niegdyś całe armie były dziesiątkowane przez czerwonkę, nie ma z tym żartów. (…)

  Zwykli ludzie na Podlasiu, na Lubelszczyźnie chcieliby, aby państwo w końcu okazało im szacunek. Istotne jest bowiem też poczucie, że państwo działa w ich interesie, a nie przeciwko nim, co unaocznia historia z uchodźcami. Wpakowali ich do nas, mimo iż Polacy nie wyrazili na to zgody, że się przeciwko temu buntują. Mimo to chcą parę tysięcy – na razie parę tysięcy – imigrantów wpakować do ośrodka w Białej Podlaskiej. Naprawdę nie wiadomo, na czym miałoby polegać zabezpieczenie tej akacji, mamy tylko słowa pani premier, że jest dobrze, że wszystko będzie pod kontrolą, i władza sprawdzi, który muzułmański imigrant ma dobre zamiary, a który złe…

  Imigranci arabscy na Podlasiu to gwarantowany potężny konflikt społeczny, nie tylko choroby zakaźne.

  Więcej tu
  http://www.fronda.pl/a/demaskujemy-klamstwa-rzadu-ws-imigrantow,58653.html?page=2&#comments

 2. Ania pisze:

  Szydło potrafi mówić o Polsce, Kopacz nie
  Wygląda na to, że premier Ewa Kopacz straciła dziś ostatnią (skądinąd niewielką) szansę na powstrzymanie zwycięstwa PiS w niedzielnych wyborach. Beata Szydło została lepiej przygotowana do „rozmowy o Polsce” i dobrze wykorzystała naturalną przewagę jaką dawał jej fakt, że to jej przeciwniczkę obciąża ciężar ośmiu lat sprawowania władzy przez PO. Kopacz – zgodnie ze schematem myślowym, jakiego uporczywie trzyma się jej główny doradca od spraw PR Michał Kamiński – robiła wszystko co możliwe, aby spierać się nie tyle z Beatą Szydło, co z nieobecnym Jarosławem Kaczyńskim. Chęć udowodnienia, że Szydło jest tylko marionetką w rękach demonicznego prezesa była zbyt nachalna, aby przekonała niezdecydowanych. A to do nich przede wszystkim była adresowana dzisiejsza debata telewizyjna

  http://www.fronda.pl/a/szydlo-potrafi-mowic-o-polsce-kopacz-nie,58911.html

  • Ola pisze:

   Od strony walki duchowej:
   Znamienne jest odsłonięcie się szatana działającego w szeregach platformy.
   Kto oficjalnie,otwarcie rozpoczyna walkę z wiarą,Kościołem,wiadomo komu służy.
   Na sam koniec kampanii platworma zostawiła sobie straszenie państwem wyznaniowym,straszeniem powoływaniem się na Boga w dawnym PiS-owskim projekcie konstytucji.
   (Mnie osobiście bardzo by odpowiadało państwo,gdzie króluje Bog,wiara w Niego,Jego przykazania,Ewangelia i wszędzie bez szykan można było rozmawiać o swojej wierze,okazywać swoje przekonania 🙂 )
   Jeśli ktoś zaczyna otwartą walkę z wiarą,Kościołem,Bogiem w Polsce,która jest umiłowana przez Niepokalaną to pewny początek jego końca.
   Tak zawsze było w naszej historii i mam nadzieję-historia się powtórzy.

   • Monika pisze:

    Sedno sprawy – PO ukazało publicznie i wprost, bo skoro nie chcą, by królował w Polsce i w sercach wszystkich Polaków Bóg, to wiadomo kogo chcą za króla.
    Straszą Bogiem jako królem. Czy zdają sobie sprawę z konsekwencji tych słów?
    Sami wskazali, że PIS stoi po stronie Boga. To jest wybór i oni sami go wskazali.
    „Słuchaj Izraelu, Pan Bóg jest Bogiem Jedynym. Będziesz kochał Pana Boga swego ze wszystkich swoich sił, z całego serca swego, z całej duszy swojej i całym swoim umysłem a bliźniego swego jak siebie samego.”

   • AnnaSawa pisze:

    I tutaj liczę na działanie Ducha Świętego w duszy narodu.

 3. Ania pisze:

  ?ref_src=twsrctfw

 4. Zygmunt pisze:

  40 afer na 8 lat PO, średnio 5 na rok
  Znalazł KTOŚ w Internecie:

  1) Afera taśmowa
  2) Mega Afera lekowa
  3) Afera hazardowa
  4) Afera wyciągowa
  5) Afera stadionowa
  6) Afera autostradowa
  7) Afera stoczniowa
  8) Afera AmberGold
  9) Afera Elewarru
  10) Afera z informatyzacją MSW
  11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa „wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  13) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  14) Ratyfikacja antyrodzinnej i genderowej konwencji antyprzemocowej.
  15) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  16) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  17) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  18) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  19) Podniesienie VAT-u na wszystko
  20) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  21) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  22) Podniesienie akcyzy na paliwo
  23) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  24) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  25) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego – tzw. opłaty zapasowej
  26) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  27) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  28) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  29) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  30) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  31) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  32) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  33) Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” (tzw. ustawa 1066)
  34) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno -ustawodawczymi
  35) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 – 2013
  36) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  37) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  38) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  39) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  40) Gdy bezrobotny ukradnie batonika z supermarketu to wsadzają go do aresztu na miesiąc ( 1 dzień w areszcie 45 złotych ! ) i jeszcze sprawę sądową robią ,a temu który narobił przekrętów na miliony euro pozwalają uciec za granicę albo pozostać bezkarnym, bo znajdzie sobie takich prawników którzy go wybronią ze wszystkiego.
  I wiele więcej…

  • Ewa pisze:

   Może ktoś coś doradzi 😦
   Dostałam wezwanie za abonament RTV na prawie 1800 zł i mam aż …tydzień do zapłaty inaczej dojdą koszta egzekucji administracyjnej.
   Jak tego uniknąć, tym bardziej, że telewizora nie oglądam, ale go nie wyrejestrowałam

   • mkm80 pisze:

    Brak mi słów z oburzenia Ewo…
    1. Sprawdź czy to nie oszuści (tzn. – oszuści to są na 100% pytanie tylko czy oszuści co działają w świetle „prawa” czy ci wyjęci z pod „prawa”)
    2. Jeśli to prawdziwe wezwanie to przygotuj się na postępowanie egzekucyjne prowadzone przez urząd do spraw niszczenia polskich firm i ograbiania biednych ludzi (w nowomowie polskiej nazywają to „urzędem skarbowym”) bo nie masz szans na obronę w ciągu tych 7 dni.
    3. Jak zaczną egzekwować napisać skargę na czynności egzekucyjne organu egzekucyjnego do dyrektora Izby Wspierania Niszczenia Ekonomicznego Biednych Polaków i Ograbiania Małych Polskich Firm ( w nowomowie polskiej nazywają to „Izbą Skarbową”), decyzja o wstrzymaniu egzekucji ma charakter UZNANIOWY (sic!) tzn. nie zależy od argumentów których użyjesz chyba, że masz jakieś drastyczne – kalectwo, trzęsienie ziemii, Uwaga: dom który nie ma przyłącza prądu nie jest argumentem dla Organów ;), to nieistotne w ich ocenie (Kafka by się uśmiał).
    4. Możesz na pisać wniosek o umorzenie lub rozłożenie zaległości za abonament na raty do KRRiT. Decyzja KRRiT ma charakter UZNANIOWY (patrz powyżej) z tym wyjątkiem, że jeśli Twoja sytuacja materialna jest drastycznie gorsza od tego co nazywamy biedą i ubóstwem to łaskawie umorzą. Jeśli jesteś tylko bardzo biedna – rozłożą na raty.
    5. Są jeszcze dwa sposoby ale musiałbym widzieć pismo jakie Ci wysłali.
    6. Jeśli faktycznie jesteś tyle winna to zapłać (ale przelicz to dwa razy, w 75% to próba wyłudzenia nienależnego im abonamentu)
    7. Jeśli „masz plecy” w jakiejkolwiek w/w instytucji załatwiasz to od ręki…
    Patologia po polsku. Brak słów.

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ewo tak z uśmiechem przez łzy -to jedyną radą jest wysłanie kserokopii wezwania wraz z
    z prośbą o jej uregulowanie panu Donaldowi Tuskowi do Brukseli. Przecież to właśnie on nawoływał swojego czasu do „nieposłuszeństwa obywatelskiego” w kwestii opłaty abonamentu. Jak widać uwierzyłaś p.Tuskowi i co teraz?

   • Sebro pisze:

    Podstawowa sprawa aby zyskać trochę na czasie to w terminie 7 dni odwołać się od tej decyzji. Są w sieci dostępne formularze na tę okoliczność, bo nie jesteś pierwsza z takim wezwaniem.

   • Anna pisze:

    UWAGA na pismo z windykacją za abonament. Dobrze sprawdźcie i doczytajcie pismo. Oszuści podszywają się pod firmę windykacyjną KRUK i pocztą rozsyłają wezwania do zapłaty:
    http://pl.kruk.eu/

   • Ewa pisze:

    Dz wam za podpowiedzi, ja mam pismo z Poczty Polskiej z Bydgoszczy.

 5. Marek pisze:

  Ewa Kopacz nie powiedziała prawdy. Rząd PiS protestował przeciwko budowie Nord Stream! To rząd Tuska odpuścił sprawę

  Komunikat dla mediów – działania rządu PiS w sprawie Nord Stream

  Podczas debaty z Panią prezes Beatą Szydło premier Ewa Kopacz stwierdziła niezgodnie z prawdą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie reagował i nie protestował w latach 2006-2007 przeciwko budowie rosyjsko–niemieckiego gazociągu Nord Stream.

  Rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2005-2007 podjął zorganizowane i skuteczne działania w celu zablokowania realizacji budowy Nord Stream (dalej: NS). Doprowadziły one do znacznego opóźnienia realizacji budowy gazociągu oraz zwiększenia jego kosztu poprzez dokonanie m.in. dodatkowych analiz, dodatkowych badan środowiskowych i w konsekwencji zmusiło konsorcjum NS do zmiany trasy gazociągu. Dzięki Rezolucji Parlamentu Europejskiego przyjętej na wniosek europosła PiS działania te doprowadziły również do wywarcia międzynarodowej presji na konsorcjum NS oraz strat wizerunkowych jego członków. Niestety rząd Donalda Tuska zarzucił działania przeciwne interesom konsorcjum Nord Stream, czego końcowym aktem było rozwiązanie 9 lipca 2010 Zespołu do Spraw Polityki Bezpieczeństwa Energetycznego.

  Poniżej podaję skrócone kalendarium działań w tej sprawie:
  http://wpolityce.pl/polityka/269004-ewa-kopacz-nie-powiedziala-prawdy-rzad-pis-protestowal-przeciwko-budowie-nord-stream-to-rzad-tuska-odpuscil-sprawe

 6. wobroniewiary pisze:

  PO nam szykuje imigrantów
  Warto o tym wiedzieć:

  W Niemcach budzi się gniew. Zamach na pro imigrancką burmistrz Kolonii
  Pobici przez imigrantów niemieccy policjanci boją się domagać swoich praw. Płoną ośrodki dla uchodźców.
  W sobotę w Niemczech doszło do zamachu na Henriette Reker nową burmistrz Kolonii, która aktualnie znajduje się w stanie śpiączki. Był to ostatni dzień kampanii wyborczej, w której uzyskała 53 proc głosów poparcia. Dotychczas była urzędniczką miejskich władz i zajmowała się sprowadzaniem oraz rozlokowywaniem imigrantów. Opowiadała się za dalszym przyjmowaniem uchodźców do Niemiec i była popierana przez lewicowe partie. Została pchnięta nożem przez mężczyznę, który zaatakował ją w trakcie sobotniego jarmarku, przy stoisku wyborczym. Z pierwszych zeznań napastnika wynika, iż powodem, który zmusił go do tak rozpaczliwego działania, była bezsilność wobec urzędników państwowych, którzy nie licząc się z obywatelami sprowadzają do Niemiec coraz większe liczby obcokrajowców
  http://pl.blastingnews.com/europa/2015/10/w-niemcach-budzi-sie-gniew-zamach-na-pro-imigrancka-burmistrz-kolonii-00611685.html

 7. wobroniewiary pisze:

  A to manipulacje me(n)dialne

 8. Ewa pisze:

  Lech Wałęsa odwiedził Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie wygłosił krótki wykład. Studentom i wykładowcom opowiadał o swoich działaniach w czasach „Solidarności”, przełomie po 1989 roku i Polsce w XXI wieku. W dyskusji stwierdził, że w okresie transformacji mógł wówczas zostać „cesarzem”, jednak wybrał demokrację. Tak, tak.

  Oto co powiedział Wałęsa: – Miałem tak wielką pozycję, że mogłem zostać cesarzem. Mogłem mieć ogromną władzę lub wybrać demokrację. Przegrałem siebie po to, byście mogli być wolni – powiedział Lech Wałęsa.

  • Monika pisze:

   Tak? To posłuchajcie tego – do dziś takie i inne treści nie dotarły jeszcze do szerokiej opinii publicznej.
   Andrzej Gwiazda – Nie mieliśmy cienia wątpliwości, że Wałęsa jest agentem – Film ze spotkania z Andrzejem i Joanną Gwiazdami w Łodzi 20.11.2012

   Tu też ciekawe informacje o pewnych związkach: https://www.youtube.com/watch?v=I6B1A3DcV3k

   Zapewne już tylko dzięki Wałęsie mamy wolność, bo na Pana Boga to On już nie wskazuje a tylko na siebie. Czujecie to? Zakłamanie w państwie = wolność?

  • AnnaSawa pisze:

   Od 15 lat czekam kiedy on się uniesie w powietrze niczym balon.

 9. najmniejszy pisze:

  Medugorie, w październiku 1981 r. Matka Boża odpowiedziała na trzy pytania, które dzieci zadały Jej w imieniu pewnego księdza z Mostaru:
  – na temat Polski: „Niedługo będą tam wielkie konflikty, ale sprawiedliwi zwyciężą”,
  – na temat krajów Wschodu i Zachodu: „Rosja jest krajem, gdzie Bóg odbierze największą chwałę. Zachód rozwija cywilizację, ale pozbawioną Boga, tak jakby był swoim własnym stwórcą”. To, co dodała później na temat Zachodu, należy do tajemnic.

 10. Anka pisze:

  Kidawa-Błońska oszalała? „To będzie dyktatura, to będzie piekło!”
  Pytana o to, co szczególnie wzbudza jej strach, powiedziała, że w zasadzie wszystko… „Na przykład to, co chce zrobić z edukacją, sądami, mediami, to co mówi o polskiej historii, jak dzieli ludzi na tych, którzy mogą być twórcami i którzy twórcami już być nie powinni… To jest bardzo niebezpieczne” – wymieniała swoje strachy Kidawa.

  Dziennikarka „Onetu” Magda Gałczyńska niewiele zresztą ustępowała Kidawie. Gdy zapytała o zmiany, jakie PiS chce wprowadzić w mediach, dodała później: „Czy to jest pierwszy krok na drodze do, tu celowo przejaskrawię, swego rodzaju totalitaryzmu?”.
  Niby „celowo przejaskrawię”, ale hasło rzucone. Totalitaryzm. Faszyzm. Dyktatura. I Kidawa, oczywiście, podchwytuje: „Na pewno do partyjnej dyktatury. Jeszcze do niedawna na stronach PiSu widniał projekt nowej konstytucji, której założenia zdążyliśmy poznać […] Proszę zwrócić uwagę, jak od kilku tygodni Jarosław Kaczyński narzuca, jak ma wyglądać nasze państwo. Co i jak mamy robić, kto się zachowuje jak patriota, kto nie jest dobrym katolikiem, kto nie jest osobą odpowiednio wykształconą…
  http://www.fronda.pl/a/kidawa-blonska-nie-spi-bo-boi-sie-pis-u,58934.html

 11. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze raz dla tych którzy nie wiedzą dlaczego niektórzy politycy tak bardzo boją się Kaczyńskiego i Macierewicza (PiS), że kreują ich na głupców , „oszołomów” i straszą Nimi Polaków – NIE LĘKAJCIE SIĘ ! Ci co straszą sami się boją, bo nie mają czystego sumienia…

  • Marek pisze:

   Mec. Puławski: „Prawdziwym celem tej całej operacji był Macierewicz”. Obrońca Sumlińskiego o najgłośniejszy procesie III RP przeciwko dziennikarzowi.

   ander: Jako obrońca Wojciecha Sumlińskiego, wyraził Pan zgodę na odpowiedź na kilka pytań, związanych z wystąpieniem ważnego świadka na ostatnim terminie rozprawy. Dlaczego, Pana zdaniem, wystąpienie tego świadka może być istotne w toczącej się przed Sądem sprawie?

   Mec. Waldemar Puławski: Rzeczywiście, wyraziłem zgodę na rozmowę z Panem, ponieważ Pan jako jedyny konsekwentnie jest obecny na każdym terminie rozprawy, a świadek, o którym mówimy, jest rzeczywiście wyjątkowo ważnym świadkiem, szczególnie w sytuacji, gdy świadek Leszek Tobiasz nie żyje i nie da się zweryfikować jego zeznań. Jest to świadek, który potwierdza tezę, którą stawiamy od samego początku razem z moim klientem, Panem Wojciechem Sumlińskim, że stał się on figurantem w operacji skierowanej przeciwko Komisji Weryfikacyjnej WSI i jej przewodniczącemu. Założyć można, na granicy pewności, że prawdziwym celem tej całej operacji był właśnie Antoni Macierewicz.

   Dlaczego Pan tak uważa?

   Gdyby pozbawić Antoniego Macierewicza kierownictwa w tej Komisji, to rozpadłaby się ona bez względu na wynik wyborów w 2007 roku. Ponieważ wybory zakończyły się wynikiem, który wszyscy znamy, prawdopodobnie rozpoczęta kombinacja operacyjna straciła na swej wartości, przy założeniach, że wcześniej nie było gwarancji, że PO wygra wybory, a Komisja Weryfikacyjna będzie działać. Z chwilą, kiedy już po wyborach układ się wzmocnił, monitorowanie operacji lekko się zachwiało, być może każdy już patrzył własnego miejsca w nowo tworzącym się rządzie i w pewnym momencie ta akcja wytraciła swój impet. Operacja jednak została rozpoczęta, więc trzeba ją było zakończyć. Padło na Wojciecha Sumlińskiego, jako ojca czwórki dzieci, męża niepracującej żony, zgodnie z zasadami logiki, można go było uznać za najsłabsze ogniwo. Oczywistym jest, bez względu na zaklinanie rzeczywistości, że areszt wydobywczy istniał, istnieje i nie jest wykluczone, że jeszcze trochę będzie funkcjonował.
   Cały tekst: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/269084-mec-pulawski-prawdziwym-celem-tej-calej-operacji-byl-macierewicz-obronca-sumlinskiego-o-najglosniejszy-procesie-iii-rp-przeciwko-dziennikarzowi-wywiad

 12. Marek pisze:

  Zniszczył figurę Chrystusa i ukradł krzyż! Ataki na Kościół przybierają na sile

  Ataki na kościół przybierają na sile. Policja w Zgierzu zatrzymała 31-letniego mężczyznę, który włamał się do kościoła Świętej Katarzyny i ukradł ponad dwumetrowy krzyż.
  Do włamania doszło 16 października.
  Mężczyzna zdjął ze ściany krzyż o wysokości dwóch metrów i usunął z niego figurę Jezusa, zniszczył ją, a krzyż zabrał. Analizą sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i wywiadowczego ze zgierskiej policji
  —powiedział w rozmowie z Radiem Łódź Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
  Mężczyzna w chwili włamania do kościoła był trzeźwy, najprawdopodobniej usłyszy prokuratorskie zarzuty. Policja cały czas poszukuje skradzionego krzyża.
  http://wpolityce.pl/kryminal/268825-zniszczyl-figure-chrystusa-i-ukradl-krzyz-ataki-na-kosciol-przybieraja-na-sile

 13. Ania pisze:

  Kopacz zgodziła się na 100 tys. imigrantów
  „Prace nad dalszym rozdziałem kwot islamskich przybyszów są już zaawansowane.”

  Decyzja już zapadła. Rząd jednak ukrywa tę prawdę przed Polakami ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne – ujawnia w tygodniku „wSieci” Aleksandra Rybińska.

  – Nawet 100 tys. imigrantów może po wyborach trafić do Polski — ustaliliśmy w wiarygodnych źródłach w Komisji Europejskiej w Brukseli – pisze dziennikarka. Dodaje przy tym, że – Prace nad dalszym rozdziałem kwot islamskich przybyszów są już zaawansowane włącznie ze wskazywaniem konkretnych lokalizacji ośrodków, w których mieliby oni zamieszkać w Polsce. A opinia publiczna jest świadomie oszukiwana: bo rząd Ewy Kopacz już się na to po cichu zgodził, tylko wybłagał zwłokę w realizacji tego planu. Oczywiście ze względu na wybory – wyjaśnia Aleksandra Rybińska.
  http://www.nowiny.pl/98552-poczta-sciaga-zalegly-abonament-wiemy-jak-uniknac-placenia.html

 14. wobroniewiary pisze:

  Ponieważ bezustannie słyszę, że przecież PIS przez te niespełna dwa lata rządów i tak nic nie zrobił, więc zapodaję, co zrobił:
  http://niepoprawni.pl/blog/2559/czego-dokonal-rzad-pis-w-niespelna-dwa-lata-14vii2006-5xi2007

 15. wobroniewiary pisze:

  Wybory parlamentarne – jak poprawnie zagłosować?

  Do wyborów parlamentarnych coraz mniej czasu. Już w najbliższą niedzielę Polacy udadzą się do urn, by wybrać posłów i senatorów, którzy będą nas reprezentowali przez najbliższe 4 lata.
  W wyborach parlamentarnych wybieramy 460 posłów i 100 senatorów. Wybory do Sejmu odbywają się w systemie proporcjonalnym. Oznacza to, że głos w wyborach parlamentarnych przypada zarówno liście partyjnej, jak i później konkretnemu kandydatowi. Jednomandatowe okręgi wyborcze obowiązują w wyborach do Senatu.

  Oto kilka wskazówek dla wyborców jak oddać ważny głos na swojego kandydata.

  – Karta z listami kandydatów do Sejmu będzie miała formę zbroszurowanej książeczki. Na jej pierwszej kartce znajdziemy informacje jak oddać ważny głos. Druga kartka to spis treści. Na tej kartce nie oddajemy głosu. Na kolejnych kartkach umieszczone są listy kandydatów na posłów. Głosować można tylko na jedną listę – stawiając znak X w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata. Postawienie znaku X na więcej niż jednej kartce spowoduje nieważność głosu – czytamy na stronie parlament2015.pkw.gov.pl.

  Nieco inaczej wygląda technika oddania głosu na senatorów.

  – Karta do głosowania do Senatu będzie miała żółty kolor i będą na niej nazwiska kandydatów na senatora oraz nazwy komitetu wyborczego, które zgłosił kandydat. Wybieramy tylko jednego kandydata stawiając znak X w kratce obok jego nazwiska. Informacja jak oddać ważny głos znajduje się w dolnej części kartki – możemy zobaczyć na stronie parlament2015.pkw.gov.pl.

  W całej Polsce zarejestrowano 8 komitetów wyborczych. W wyborach do parlamentu kolejność list przedstawia się w następujący sposób:

  – Lista nr 1 – PiS, lista nr 2 – PO, lista nr 3 – Partia Razem, lista nr 4 – KORWiN, lista nr 5 – PSL, lista nr 6 – Zjednoczona Lewica, lista nr 7 – Kukiz’15, lista nr 8 – Nowoczesna – numery list do parlamentu.

  W wyborach do Sejmu wystartuje 8 tys. kandydatów. Senatorem chce zostać 425 osób. Parlamentarzyści otrzymują co miesiąc 9,5 tys. zł. uposażenia oraz 2,5 tys. zł. diety.

  Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące tego, jak poprawnie zagłosować w niedzielnych wyborach parlamentarnych można sprawdzić na stronie internetowej http://parlament2015.pkw.gov.pl/aktualnosci/6_Multimedia

  Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/wybory-parlamentarne-jak-poprawnie-zaglosowac/

  • Sebro pisze:

   Dobrze, że najważniejsza partia ma listę nr 1. Dalsze przewracanie książeczki nie ma sensu 😀

   • Maggie pisze:

    Ale, w tym samej komisji wyborczej, każda partia wytypowała wielu kandydatów – np na liście warszawskiej tj dla zagranicy: parę partii ma po 40 kandydatów .. a gdzie kucharek sześć jest moźliwość, że nie będzie co jeść.
    Kandydaci ci nie są podani w porządku alfabetycznym … ale jakby hierarchicznym, więc jeśli zaczniemy wybierać różne pozycje pozycje … możemy się rozdrobnić i istnieje niebezpieczeństwo, że choć w sumie partia dostała więcej głosów, to jednak kandydat bardziej zdyscyplinowanej grupy(partii) zbierze ich jednostkowo więcej i jego partia wygrywa miejsce.

   • Maria z Warszawy pisze:

    proponuję dokładnie sprawdzać numery list 🙂

 16. Wojtek pisze:

  Co z tą Polską?

  Idę na wybory ale mam głowę jak sito. Teoretycznie wybór jest prosty ale ja już nic nie wiem.
  Ciekawe czy rzeczywiście PIS zajmie się na prawdę Polską, czy też własnymi interesami. Była nowenna w intencji władz, oczywiście nie śmiem wątpić, że Matka Boża nie przebłagałaby Boga, czy też, że mogła by nie wysłuchać próśb, ale jak się patrzy na to wszystko, to jednak jakoś czasem nadziei brak.

  Tu nam imigranci wszędzie włażą, tu nas okradają, wyprzedają Polskę, niszczą wartości moralne, ogłupiają ludzi, obrażają Boga dosłownie polując mu w twarz, otwierają świątynie szatańskie (np. w Detroit), w Niemczech szykuje się wojna domowa (chyba), zniszczyliśmy Ziemię, każdy bije się o co tylko może, interesy wielkich państwa są ważniejsze od pozostałych. Polska się nie liczy, my się nie liczymy.

  Głód, smród, bród, kłamstwo, zgorszenie, zaraza, wojna, okultyzm, materializm, satanizm, jogi nie jogi, dzieci nam psują w szkołach. to już jest jakiś szał, chory szał, dosłownie zżerają ludzi żeby mieć pieniądze. Mam takie wykłady z marketingu, to co się dowiedziałem o reklamie, o zarabianiu na kliencie. Zgroza, że w ich oczach jesteśmy tylko bydłem na którym zarabia się pieniądze.

  Może trochę czarno widzę, ale czy napisałem nieprawdę? Trochę ta cała świadomość przygniata.

  Niech mi ktoś powie, że wszystko będzie dobrze bo się nie chce żyć.

  • eska pisze:

   Wojtek, jeśli jeszcze nie słuchałeś – wysłuchaj. Myślę, że to całkiem pasuje do naszej obecnej polskiej sytuacji.

   • Wojtek pisze:

    Eska co do filmu.
    Ja nie pytam Boga dlaczego są te choroby, głód, czy wojny. Ja wiem dlaczego, ale to nie znaczy, że mogę na to spokojnie patrzeć. Tym bardziej mnie to boli, bo wiem, że to my sami zbłądziliśmy. Ja kocham Boga i mu ufam, ale to życie to dosłownie jakaś rzeźnia.
    Nie chodzi mi wcale o obowiązki, prace czy inne przyziemne sprawy bo one są śmiesznie małe. Chodzi mi o całą atmosferę, powietrze którym się oddycha, dosłownie czasem śmierdzi złością, nienawiścią, zepsuciem. Szkoda, bo jest mi bardzo żal ludzi. Wiesz, próbowałem kilku osobom pomóc, ofiarowałem je Bogu ale te osoby mimo, że wiedzą co i jak nie przyjęły nic i robią co robiły. Tylko Bóg może pomóc, ja nie, ale mogę troszkę nakierować. Szkoda tylko, że jestem tak bezsilny. Wciąż pozostaje tylko modlitwa. Gdyby w Polsce się znalazł choć jeden człowiek jak Jan Paweł II, który stanął by przed ludźmi i powiedział o wszystkim a oni by uwierzyli. Czytam Oczami Jezusa i widzę jak Chrystus pomaga wszystkim. Każda osoba do której przyjdzie się zmienia, często bardzo szybko.
    Szkoda, że Chrystus nie może po prostu przyjść. Chciałbym, żeby była taka paruzja, żeby wszyscy zobaczyli swoje grzechy w prawdzie, ja też, wtedy by w końcu uwierzyli i może wróciliby do Boga.

    Jestem całkiem bezsilny, tylko się modlić i modlić. A i czekać.

    • eska pisze:

     Wojtek, chyba położyliśmy akcent nie na tych samych fragmentach wypowiedzi ojca Witko. Mnie chodzi raczej o to, że mamy tu teraz taki sam gnój, jak był w Egipcie, też większości ludzi nie przeszkadza wszędobylski okultyzm i inne dziadostwo i też wszystko wygląda tak samo beznadziejnie, jak wyglądało wówczas dla nielicznych wiernych, którzy się ostali. Oni myśleli wówczas tak, jak Ty teraz: że sprawa jest po ludzku beznadziejna, dno i dwa metry mułu. Ich także ta świadomość przygniatała. ALE jak powiedział ojciec Witko, oni nie wiedzieli, że gdzieś tam już Bóg działa i ich modlitwy śą wysłuchane, choć oni nie widzą efektów. Mojżesz już się narodził. Ty mówisz, że nic się nie zmienia, omadlane przez Ciebie osoby się nie zmieniają. No ale to tak zaraz fajerwerków nie będzie – tu potrzeba, aby kropla (*woda = morze = mare = Maryja 😉 ) drążyła skałę powolutku i cierpliwie.
     Jestem absolutnie przekonana, że nie jest prawdą, iż nic sie w Polsce nie zmienia i nie dzieje. Dzieje się. Gdzieś w ukryciu „Mojżesz już się narodził” – są czynione pewne przygotowania, choć ich na razie nie widać. Ale jak przyjdzie odpowiedni czas, jak Pan Bóg uzna, że pora uruchomić wszystkie pionki, które gdzieś tam porozstawiał, to się świat zadziwi. I to właśnie mamy przepowiedziane.

     * – To o wodzie to nawiązanie do pewnego Twojego postu sprzed jakiegoś czasu – myślę, że pamiętasz. 😉

    • Wojtek pisze:

     To znaczy, ja wiem że Bóg na pewno działa bo działał zawsze i będzie za pewne działał nadal. Po prostu trudno na to patrzeć co jest teraz, choć ma być przecież lepiej. Mówiłem wielu osobom o IIITF, ale szczerze to podstawowy argument jest taki, że żyjemy w czasach ostatecznych od 2 tys lat i jakoś Chrystus nie przyszedł. Ogólnie nikt nie wierzy. Nawet osoby duchowne. Czas oczywiście pokaże.

     Co do innych porównań to podam ci inne: chciałbym żeby ludzie(i ja sam) byli jak małe kamyki, które porwała Woda i zaniosła pod nogi Chrystusa. Ona natomiast ich pozbierał i zabrał ze sobą. Od tech chwili nosił je wszędzie ze sobą i zawsze tam gdzie chciał. Tacy powinniśmy być, ale nie jesteśmy i szkoda. Raczej jesteśmy jak kilkutonowe głazy, które leżą leniwie i nie chcą się ruszyć nawet pod naporem oceanu. Zero pokory.

     Dość wyniosłych słów, CIERPLIWOŚĆ i wierność to podstawa. Szczerze eska to miałas rację, że przyjdzie moment, że sam będę chciał się oddać Matce i nie będę już widział przeszkód. Ostatnio zacząłem rozumieć. Jak chcesz jeszcze pisać i będziesz miała czas to za godzinę będę na gmailu bo publicznie nie lubię pisać.

    • eska pisze:

     „Czytam Oczami Jezusa i widzę jak Chrystus pomaga wszystkim. Każda osoba do której przyjdzie się zmienia, często bardzo szybko.”
     Sedno sprawy tkwi w czymś, czego nie napisałeś. Zawsze jest powiedziane, że Jezus wejrzał w czyjąś duszę, a potem do tej osoby przemówił i to na nią podziałało. Jezus najpierw przyjrzał się duszy tej osoby, a następnie daletego potrafił ją nawrócić, że trafił w sedno tego, co tą osobę dotykało lub w inny sposób dotyczyło. Z racji swej boskości Jezus umiał przejrzeć tę osobę szybko. Ale i my to właśnie mamy czynić. Jeśli chcesz komuś skutecznie pomóc, skutecznie do tej osoby przemówić, to najpierw musisz wejrzeć w jej duszę, czyli nieco ją poznać. To wymaga czasu, cierpliwości i życzliwości – bo nie jesteśmy Panem Bogiem, aby umieć wszystko zobaczyć od razu. Ale jeśli się kogoś wystarczająco dobrze pozna i zrozumie jego motywy, wówczas można tak jak Jezus – oddziaływać skutecznie na to, jak ta osoba postrzega określone sprawy.

  • Sebro pisze:

   W ostatecznym rozrachunku dla tych wytrwałych będzie tylko i wyłącznie dobrze 😉
   Ale żeby wytrwać należy w każdej chwili postępować zgodnie z Wolą Bożą, czy to przygotowywanie posiłku, wykonywanie codziennych obowiązków lub głosowanie. A jak głosować? Jako katolik należy wybierać tych, którzy są katolikami ale nie tylko z nazwy ale i z działania. Można sprawdzić kto jak głosował w kluczowych sprawach, lub jaki program reprezentuje obecnie. Wybór jest prosty, największym trudem jest natomiast ruszenie się i sprawdzenie kilku rzeczy 😉

   • Wojtek pisze:

    To prawda. Dzięki za słowo.
    Staram się jak mogę. Jeśli poświęcę się Maryi to będzie na pewno lepiej. Mi na prawdę nie chodzi o jakieś zasługi dla siebie. Ale powiedzcie, macie serca i na kim wam bardziej zależy? Na was samych i na nagrodzie w niebie, czy na tym żeby się ludzie nawracali i nie krzywdzili się nawzajem.
    Ja rozumiem, że ci którzy wytrwają to i tak wyjdą na dobrze, co mam nadzieję i u was nie jest niczym wyjątkowym, ja bym wolał sam na tym wyjść gorzej, ale nie musieć patrzeć, albo raczej nie pozwolić na to aby inni cierpieli.
    Co mi po zbawieniu, kiedy inni mogą nie zostać zbawieni. Jak mam na to patrzeć?
    Wybaczcie bo biadolę, ale ja już nie o tym zapomnieć. Powiem szczerze, że kiedyś chciałem żeby to wszystko w pi………u się rozwaliło i żeby cała ta ,,hołota” wyzdychała.
    Teraz widzę ta już ,,trochę” inaczej. Wybacz srebro ale bez wazeliny, na prawdę nie dodaje mi otuchy fakt, że być może ja na tym dobrze wyjdę, w porównaniu do ogromu cierpienia jakie nas otacza i jakie jeszcze może nas otaczać.

    Mam tylko nadzieję (bo bez niej chyba by człowiek w zgryzotę wpadł), że Bóg wszytko rozwiąże tak, że będzie jak najmniej straconych dusz. Może jakoś uda się nam nawet troszkę wymodlić?

    Nie bierzcie tego co piszę jako jakiś narcyzm czy pycha, ja piszę szczerze bo muszę się czasem z kimś podzielić tym co serce męczy.

    Co do wyborów no to zdecydowanie racja, na katolików zagłosuję i tyle w temacie.

    Bóg ma nas przecież w opiece. Liczę na to.

    • Maggie pisze:

     Wojtku rozumię dylemat, bo na liście na prezydenta były osoby reprezentujące jednostkowo jakąś partię, a na tych do Sejmu, nawet ta sama partia wystawia wielu kandydatów (konkurujących jakby między sobą) w tym samym dystrykcie … i to może osłabiać siłę przebicia tej partii.
     W sercu i umyśle wiem, na którą partię nie głosować ale zachodzi niepokój, który kandydat zbierze większość przy takim rozproszeniu…
     Musimy pamiętać, że nadarza się szansa Intronizacji Chrystusa w Polsce i tej nie powinniśmy przeoczyć.

    • Sebro pisze:

     Niestety, ale chyba trzeba się pogodzić z faktem, że nie wszyscy zostaną zbawieni. Sam Bóg umarł za nas a i tak ludzie odrzucają tą łaskę. Barierą jest wolna wola, którą człowiek sam rozporządza i wedle niej decyduje o sobie. My natomiast mamy być takim kamieniami rzuconymi w wodę. Pracujemy nad sobą a od nas rozchodzą się kręgi, na współmałżonków, dzieci, znajomych itd. W książce, którą czytasz wielokrotnie Jezus mówi „od tej pory żyj miłością Bożą i przyprowadzaj innych do Mnie”. Tylko i aż tyle. To jest indywidualny wybór każdego człowieka. A w niebie nikt już będzie myślał o tych biedakach potępionych, bo wtedy niebo nie byłoby już niebem.

  • Ola pisze:

   „a bramy piekielne go nie przemogą”
   „Nie bójcie się,Jam zwyciężył świat”
   Skoro Pan Jezus tak powiedział to tak będzie. 🙂
   Nadzieję trzeba mieć w Nim a nie w jakichkolwiek wyborach,rządach,politykach.
   To wszystko prędzej czy później przeminie.

 17. wobroniewiary pisze:

  Rozmowy niedokończone: Tożsamość i polski patriotyzm w Europie

 18. mc2 pisze:

  Pewna kandydatka Po w Krakowie ma kontrowersyjne motto wyborcze :
  „Tak dla czarnych burgerów. Nie dla uchodźców ekonomicznych” z również kontrowersyjnym plakatem czarnego burgera i uchodzcami . Liderzy platformy już się od niej odcinają ,żądają dobrowolnego wyjścia z ich list … lub odmawiają komentarza .
  http://www.tvn24.pl/kandydatka-po-promuje-sie-czarnymi-burgerami-kolor-skory-uchodzcow,587553,s.html

  Gdyby to była kandydatka PiS- u to już była by nagonka na Panią Szydło, na P. Kaczyńskiego , dziesiątki pytań dziennikarzy i dziesiątki komentarzy polityków .

 19. wobroniewiary pisze:

  DEBATA liderów wszystkich partii.
  Szydło do Kopacz:
  Pani zza szyb Pendolino nie dostrzega problemów Polaków! „Rozliczcie się z 8 lat rządów, a dopiero potem obiecujcie kolejne rzeczy!”
  Beata Szydło:
  Polacy chcą rozmawiać o dobrej zmianie – powiedzieli to, wybierając prezydenta Andrzeja Dudę. Ta dobra zmiana to 500 złotych na każde dziecko, 12 złotych stawka godzinowa, kwota wolna od podatku wyższa. (…) Jeżeli chcecie takiej Polski, zagłosujcie na PiS
  Więcej: http://wpolityce.pl/polityka/269096-debata-liderow-wszystkich-relacja-minuta-po-minucie

  • Maggie pisze:

   Po tym jak pani Kopacz była świadkiem badań archeologów i autopsji, dostała widocznie awersji do podróży samolotem i ma pociąg do pociągów. To jak … dworska… choroba morska.

   Kiedy pędzi przez kraj Pendoliną,
   mijanie się z prawdą jest rutyną.
   To nie tak jak z lotu ptaka,
   gdzie widoczna każda draka,
   i gdzie zmarnowana złotówka,
   ujawni się jak złotoustne słówka.
   Nie bawi się również w pedanta,
   by ujawnić zgodę na 100 000 imigranta,
   który, jeśli w tak wielgachnej kupie,
   tak jak ona, ma Polskę w ….. poważaniu,
   myśląc tylko o świata opanowaniu.

   • Wojtek pisze:

    Krótko, zwięźle i na temat, pani Kopacz ma dylemat 🙂

    • AnnaSawa pisze:

     ……dodam jeszcze małą zwrotkę,
     …z Pendolino na…..wywrotkę :-D.

    • eska pisze:

     Po niedzieli będzie dobrze
     – dodam krótko do Twej notki.
     Bowiem jesień mamy przecież,
     a jesienią są wyKopki. 😉

    • Wojtek pisze:

     Bo wykopki to rzecz święta, więc wykopmy te cielęta.
     Upasiły się tuczniki, jeżdżąc ryjkiem po korycie.
     Dzisiaj pasza, jutro zlewki, a w niedziele świniobicie.
     Będzie boczek, będzie szynka, będzie smalcu cała skrzynka,
     Od słoików aż po beczki, szynka, karczek, ogoneczki,
     Móżdżek, flaczki i ozorki, spakujemy PO w worki.

     Z poważaniem pani UNII, wysyłam do mamuni.

    • Maggie pisze:

     Od POniedziałku tego pork’u …
     wysłać trzeba w jednym worku,
     bo ten export dla Angeli
     immigranci będą mieli:
     do szybkiej ich weryfikacji ..
     czy z chrześcijańskiej są nacji
     – bo się krzywić będą miny
     na wspomnienie wieprzowiny.
     Jeśli mina jakaś krzywa,
     dodać trzeba skrzynkę piwa,
     goloneczki i parówki,
     aż dojdzie do każdej główki,
     że Polska jest Chrystusowa,
     i w niej antyChryst się nie uchowa.

    • Wojtek pisze:

     Rymy rześkie i gorące,
     Zaświtało we mnie słońce,

     Uśmiech rozweselił lica,
     Serce jak zajączek kica,

     Już sposobię się do walki,
     Pora włożyć rząd do pralki,

     Wybielimy wszystkie brudy,
     Koniec Kwasiu picia wódy,

     Dosyć Donek darcia szmalu,
     Dosyć Ewki, dosyć żalu,

     Pora kończyć z tą zabawą,
     Bo się skończy to obławą,

     Niech nauczy się ta szlachta,
     Koniec picu nasza wachta,

     Sprawiedliwość, równość, prawość,
     Honor, prawda i łaskawość,

     Nasze serca są jak płomień,
     Jedno serce jeden ogień,

     Jedna dusza, jedna wiara,
     Boże prawo, Boża miara.

    • Wojtek pisze:

     Dopiszę jeszcze jeden.

     Zdejmuję z serca kaganiec
     Rzucam kamienie na szaniec:

     Rzucam modlitwę za naszych braci
     Bo pierwsi ofiary lecz drudzy kaci

     Dorzucam wiarę w Ducha Narodu
     Którym upychane są serca za młodu

     Rzucam miłość co tli się w Nas głębi
     A bielsza ma stać się od pierza gołębi

     Rzucam też honor bo tak nas uwiera
     Choć przykro jest patrzeć jak w chciwych umiera

     Rzucam i krew też bo schnie w naszych ciałach
     Niech zagrzmi i spłonie jak proch w arsenałach

     Rzucam też siebie na mięso armatnie –

     Czym życie jednego ?
     Czym tchnienie ostatnie ?

 20. AnnaSawa pisze:

  Mimo ugruntowanej opinii też mnie dopadły dzisiaj dawniejsze wątpliwości…., że to taka gra w opozycję i takie tam, wiecie. Ale znowu przypominają mi się pewne wizyty u Myrny Nazour :), pewne daty :), modlitwy kościoła i narodu……a co najważniejsze to muszę Wam powiedzieć, że ja właściwie pierwszy raz modlę się za prezydenta, jego ekipę a nawet, jak mnie złość odejdzie 😀 za tych wszystkich wrogów, i to wszystko właśnie daje mi otuchę.

 21. AnnaSawa pisze:

  Nie żebym zaraz agitowała :)….ale tak dla przykładu. Polecam – jako świadectwo.
  Artur Górski. O sile modlitwy, cudach i walce z nowotworem w Radiu Warszawa.

 22. wobroniewiary pisze:

  W obronie „Okien Życia” – piszemy do ONZ
  Jak donosi Polska Agencja Prasowa, Komitet Praw Dziecka ONZ wzywa Polskę do likwidacji „okien życia” i promowania alternatywnych rozwiązań umożliwiających zrzeczenie się praw do dziecka. Nie zgadza się z tym Rzecznik Praw Dziecka. Nie możemy likwidować alternatywy, która może uratować dziecku życie – ocenia.

  http://www.citizengo.org/pl/30472-w-obronie-okien-zycia-piszemy-do-onz?tc=fb&tcid=16786130

 23. robert pisze:

  Jak to jest w końcu bo przestałem w tej kwestii rozumieć nawet Beatę Szydło.Mówi głośno i wyraźnie że są za tym by na każde zaznaczam KAŻDE dziecko w rodzinie przekazać co miesiąc 500 zł a dlaczego nie powie tego głośno i wyraźnie że nie na każde ale na dopiero drugie w rodzinie ale która nie jest poniżej minimum socjalnego .Owszem na każde dziecko po 500zł dostanie rodzina która ma min socjalne.Jak mówić to jasno i otwarcie.

 24. Ania pisze:

  Merkel ma akta Oscara vel D.Tuska
  Bardzo wiele czasu i materiałów poświecili dziennikarze na temat osławionego agenta STASI , wschodnioniemieckiej odmiany SB. Agenta o pseudonimie OSCAR który największe szkody uczynił w Gdańskiej Solidarności i porównywać go można tylko do znanego agenta SB Olechowskiego , Myszka oraz bolka .
  Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk, nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie, ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost OSCAR to D.Tusk.

  Czy to sprawa ostrego konfliktu na linii socjalistów francuskich z obecnym rządem Niemiec, czy raczej zmiana kursu polityki unii europejskiej, nie jest to do końca jasne, ale zaczyna się demontaż układu Angeli Merkel.

  https://wzzw.wordpress.com/2013/05/10/merkel-ma-akta-oscara-vel-d-tuska-%E2%98%9A-przeczytaj/

 25. Piotr pisze:

  no tak…. bez komentarza…

  • wobroniewiary pisze:

   bez komentarza, ten ksiadz mnie zblokował i zwyzywał od nieposłusznych lefebrystek!

   • Piotr pisze:

    ahaaaa….. no tak….. przemilcze to
    obrzydliwe jest to co on na tym filmie robi, niektórzy księża okruszki zbierają do kielicha delikatnie i potem wypijają. No cóż. Jestem może marnym zepsutym grzesznikiem, ale takie rzeczy dla mnie są nie do pomyślenia co on wyczynia.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Hmmm.. a może nauczyłby się ksiądz tak podawać Pana Jezusa wiernym, aby nie wtykać im paluchów do ust ( o dziwo, dawni kapłani to potrafili i jakoś tak nie narzekali)
   Kochani , ksiądz podpowiedział tu jedną rzecz a mianowicie sztućce .Wobec tego mam propozycję zaopatrzmy się w talerzyki i sztućce deserowe 😀 Co o tym myślicie???

 26. wobroniewiary pisze:

  Sumliński: Ks. Popiełuszko nie został zamordowany 19 października

  – Sądowi Najwyższemu odmówiono wglądu do dokumentów dotyczących okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. To chyba jedyna sprawa, w której Sądowi Najwyższemu odmówiono wglądu do akt – mówi dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

  Jakub Jałowiczor: Właśnie minęła rocznica – wszyscy mówią: śmierci, ale prawdopodobnie jest to rocznica jedynie uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki. Jest pan jednym z autorów apelu o wyjaśnienie sprawy przez instytucje państwowe. Kto powinien się tym apelem zainteresować, żeby do tego w końcu doszło?

  Wojciech Sumliński: Apel kierujemy do pana prezydenta Andrzeja Dudy. Jako głowa państwa ma on możliwość wszczęcia wielu działań. Gdyby swoim autorytetem poparł tę petycję i zgodził z koniecznością bezwzględnego wyjaśnienia tej sprawy w duchu sprawiedliwości, prawdy i uczciwości, to myślę, że byłoby to bardzo dużo. Bardzo liczymy na to, że w nowej rzeczywistości, która być może nastanie tej jesieni nowy minister sprawiedliwości i nowy premier zainteresują się tą sprawą. W tym roku odchodzi w stan spoczynku prokurator, który badał sprawę dwukrotnie – Andrzej Witkowski. Dwa razy w kluczowym momencie odsuwano go od śledztwa, więc go nie dokończył. Andrzej Witkowski jest człowiekiem nie tylko niemłodym, ale też bardzo doświadczonym. Niszczono go przez wiele lat. Przez lata stał się jednak zwornikiem wiedzy na temat tej zbrodni. Spływały do niego informacje oficjalne i nieoficjalne. Ludzie zawierzali mu tajemnice dotyczące tej sprawy, których nie zawierzyliby nikomu innemu. To jest człowiek-instytucja, jeśli chodzi o wyjaśnienie tej zbrodni. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. Ja twierdzę, że Andrzej Witkowski w tej sprawie jest nie do zastąpienia. Badał ją od 1990 r. To niezwykle doświadczony prokurator. Prowadził 300 spraw o zbrodnie i nie poniósł ani jednej procesowej porażki. Zbudował cały zespół śledczy, w skład którego wchodziło kilku prokuratorów, kilku policjantów, kilku biegłych, którzy robili kwerendy archiwalne. Całe ustalenia tej 12-osobowej grupy pokazywały jednoznacznie, że ks. Jerzy Popiełuszko nie został zamordowany 19 października. Został wtedy uprowadzony, ale jego męczeństwo było większe niż nam się wydaje. Jak już to wiele razy mówiłem, nie chodzi „tylko” o wyjaśnienie męczeństwa wspaniałego, bohaterskiego, świętego kapelana Solidarności. Chodzi także o to, że na kanwie tej zbrodni zawierano rozmaite pakty i układy. Już 30 października, jak pokazuje notatka, do której dotarł prokurator Witkowski, doszło do spotkania Tadeusza Mazowieckiego, Bronisława Geremka, Mieczysława Rakowskiego, Czesława Kiszczaka i Wojciecha Jaruzelskiego. To była pierwsza rozmowa o tym, co należy robić z Polską, jak ją dzielić. W dniu oficjalnego wydobycia zwłok księdza Popiełuszki – bo naprawdę wydobyto te zwłoki 4 dni wcześniej – jego rzekomi przyjaciele: Mazowiecki i Geremek siadają do jednego stołu z tymi, którzy wydal na niego wyrok śmierci i dzielą Polskę między siebie niczym tort. Straszna historia, która dotąd nie znalazła pointy. Andrzej Witkowski wielokrotnie mówił i udowadniał: poza czasem i miejscem uprowadzenia ks. Jerzego Popiełuszki, wszystko, co wmawiano ludziom na procesie toruńskim i później jest zwyczajnym kłamstwem. Gdybyśmy wyjaśnili tę zbrodnię do końca, to nie tylko przywrócilibyśmy prawdę o męczeństwie ks. Jerzego, na co zasługuje jak chyba nikt inny. Przede wszystkim pokazalibyśmy najnowszą historię Polski tak, jak wygląda ona w całości. Na kanwie tej zbrodni zbudowano wiele mitów. Kreowano wiele fałszywych autorytetów. Dowiedzielibyśmy się, kto zawierał pakty i układy z mordercami. Jaka była cena za milczenie, za zostawienie tej sprawy bez wyjaśnienia. Dowiedzielibyśmy się, kto wiele lat później mordował świadków podważających wersję ustaloną podczas procesu toruńskiego. Proces toruński był pierwszym polskim reality show. To pewien paradoks – wszyscy wiedzą, że ten proces był pewnego rodzaju grą, teatrem dla opinii publicznej, a jednak wersja ustalona w tym teatrze, do dziś obowiązuje. To kuriozum i wewnętrzna sprzeczność. Kiedy Andrzej Witkowski jako jedyny formalnie zadał kłam tej wersji, natychmiast rzucono się na niego ze wszystkich stron i niszczono go, jak niszczono ks. Stanisława Małkowskiego, a wcześniej ks. Popiełuszkę. Tak, jak niszczy się każdego, kto próbuje pokazać prawdę o tej sprawie. Wskażę tylko jedną rzecz. Sąd Najwyższy w moim procesie z Waldemarem Chrostowskim, rzekomym bohaterem, stwierdza: my nie wiemy, czy Chrostowski był agentem SB, czy nim nie był, dlatego, że nie mieliśmy wglądu do części dokumentów, dlatego, że znajdują się tzw. zbiorze zastrzeżonym. Sądowi Najwyższemu, najwyższej instytucji sądowej w Polsce odmówiono wglądu do dokumentów dotyczących okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. To chyba jedyna sprawa, w której Sądowi Najwyższemu odmówiono wglądu do akt. Pytałem o to wielu prawników i powiedzieli mi, że nie znają drugiego takiego przypadku.
  Całość: http://www.fronda.pl/a/sumlinski-dla-frondapl-ks-popieluszko-nie-zostal-zamordowany-19-pazdziernika,58955.html

 27. Marek pisze:

  O kampanii z przymrużeniem oka.
  Lemingi – „Ta ich cecha – póki ciepło i dobrze, to jest fajnie, a potem idziemy… Wybierają marsz do zguby, nie przejmując się tym, że przyjdzie czas, ze trzeba się będzie utopić”
  ____________________
  Skąd się wzięły lemingi w życiu politycznym Polski? One istnieją naprawdę – chodziliśmy po górach Norwegii i jak schodzą śniegi, to widać wyścielone siankiem korytarze – one podróżują nimi w czasie zimy, a gdy jest ich za dużo, to schodzą na wysoki klif i skaczą…

  — opowiada Joanna Duda-Gwiazda na krótkim filmie, w którym – wraz z mężem – prezentują zwyczaje lemingów na przykładzie…. konkretnego zwierzęcia.

  Zwierzątko zostało znalezione w śniegu.

  Nie doczekał okresu zbiorowego samobójstwa. (…) Ta ich cecha – póki ciepło i dobrze, to jest fajnie, a potem idziemy… Wybierają marsz do zguby, nie przejmując się tym, że przyjdzie czas, ze trzeba się będzie utopić
  http://wpolityce.pl/polityka/269158-o-kampanii-z-przymruzeniem-oka-joanna-duda-gwiazda-i-andrzej-gwiazda-o-zwyczajach-lemingow-wybieraja-marsz-do-zguby-wideo

 28. wobroniewiary pisze:

  Głosowanie na Korwina czy na PO czy inne plewy = arabscy imigranci u nas
  A warto wiedzieć:
  Norweżka zgłosiła w Dubaju gwałt. Zgodnie z prawem szariatu pójdzie do więzienia na 16 miesięcy
  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,14295922.html

 29. Marek pisze:

  Media chcą osłabić pozycję papieża. Piszą, że ma… raka mózgu

  W ostatnich dniach Synodu Biskupów, pod wieloma względami niezwykle trudnego, pojawiły się we włoskich mediach szokujące informacje. Dziennik z Florencji twierdzi bowiem, że Ojciec Święty… cierpi na raka mózgu. Miałby leczyć się na tę chorobę już od dłuższego czasu. Media twierdzą, że ich doniesienia są w pełni wiarygodne, a opierają się na relacjach z kliniki, w której miał być leczony papież.

  Stolica Apostolska zaprzecza takim doniesieniom. Watykan wskazuje, że Ojciec Święty prowadzi przecież bardzo aktywną działalność, a wszelkie twierdzenia o nowotworze mózgu są po prostu kłamliwe.

  O sprawie napisał dziennik „Quotidiano Nazionale”. Papieża miał leczyć japoński profesor medycyny Takanori Fukuszima, odwiedzając już kilka miesięcy temu klinikę pod Pizą, gdzie miał pojawić się Ojciec Święty. Nowotwór miał być łagodny i Fukuszima miał zlecić leczenie farmakologiczne.

  Niewykluczone, że cała sprawa jest próbą dyskredytacji Ojca Świętego. W ostatnich dniach papież jest w rozmaitych kręgach mocno krytykowany, często zresztą sprzecznie. Jedni zarzucają mu, że chce zmienić doktrynę Kościoła i ulec niemieckim modernistom. Inni twierdzą, że przeciwnie, chce pozostać przy dawnej doktrynie, a to ma oznaczać ich mylnym zdaniem dalsze skostnienie Kościoła.
  http://www.fronda.pl/a/media-chca-oslabic-pozycje-papieza-pisza-ze-ma-raka-mozgu,59000.html

 30. Piotr pisze:

  ja tam sie nie znam ale czegoś takiego jeszcze w Kościele nie widzialem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s