OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. Dzień 6

Akt oddania się w niewolę NMP lub dla wielu z nas – odnowienie aktu przypadnie w dniu 16 listopada, w ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA

OTO MATKA TWOJA – 33 dniowe Rekolekcje Maryjne
Dzień 6: W komnacie zaślubin. Józef, oblubieniec tajemnicy Maryi. Poświęcenie duszy

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

WEZWANIE
Przybądź, Ojcze Światłości,
Przybądź, Boże Miłości Miłosiernej,
Ukształtuj we mnie modlitwę,
Ukaż mi prawdę,
Spuść do mojej duszy
Płonącą iskrę Twego ognia,
Aby ją przeniknęła swym żarem
I napełniła Bogiem.
Przybądź, Duchu Święty, który czynisz z ludzi
Męczenników, wyznawców, apostołów, proroków,
Wszelkich bohaterów, wielkie serca.
Jedynie Twemu prowadzeniu
Poddał się mój Zbawiciel.
Abym zatem mógł go naśladować,
Prowadź mnie tak jak Jego.
(św. Ludwik Maria Grignion de Montfort)

WIERZĘ w BOGA….
Dziesiątek różańca w intencjach Najświętszej Maryi Panny

PRZESŁANIE MATKI BOŻEJ W MEDJUGORJE Z 25 GRUDNIA 1987

Cieszcie się ze mną. Serce moje raduje się z powodu Jezusa i dzisiaj pragnę Go wam dać.
Pragnę, drogie dzieci, aby każdy z was otworzył własne serce Jezusowi, a ja daruję Go wam z miłością. Pragnę, drogie dzieci, żeby Jezus was zmieniał, uczył i strzegł. Dzisiaj w szczególny sposób modlę się za każdego z was i ofiarowuję wszystkich Bogu, aby się w was objawił. Wzywam was do szczególnej modlitwy sercem, tak by wasza modlitwa była spotkaniem z Bogiem. Dajcie Panu Bogu pierwsze miejsce w pracy i w życiu codziennym. Dzisiaj poważnie was wzywam do posłuszeństwa wobec mnie i do czynienia tego, co wam mówię

ROZMYŚLANIE

Oto na chwilę zwracam się ku Tobie, najmilszy Jezu mój, aby poskarżyć się miłośnie przed Twym Boskim Majestatem na to, ze większość chrześcijan, nawet najbardziej uczonych, nie podejmuje łączności nierozerwalnej, istniejącej pomiędzy Tobą a Twą Najświętszą Matką. Tyś, Panie, zawsze z Maryją, a Maryja z Tobą; i bez Ciebie być nie może, inaczej przestałaby być tym, czym jest. Jest Ona do tego stopnia przemieniona w Ciebie przez łaskę, iż już nie Ona żyje, nie Ona jest, jedynie Ty jeden, o mój Jezu, który żyjesz i królujesz w Niej, doskonalej aniżeli we wszystkich aniołach i błogosławionych.
Ach, gdyby znano chwałę i miłość, jakie odbierasz w tej istocie cudownej, zaprawdę, inne o Tobie i o Niej miano by wyobrażenie. Maryja jest tak dogłębnie z Tobą zjednoczona, iż łatwiej oddzielić by można światło od słońca i ciepło od ognia, nie waham się więc rzec, iż raczej dałoby się odłączyć od Ciebie wszystkich aniołów i świętych, aniżeli błogosławioną Maryję, albowiem płomienniej Cię miłuje i doskonalej sławi, niż wszystkie inne stworzenia społem.
(św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, Traktat, p. 63, s. 41)

O Serce Jezusa żyjącego w Maryi i poprzez Nią! O Serce Maryi żyjącej w Jezusie i przez Jezusa! O słodka więzi tych dwóch Serc! Niech będzie błogosławiony Bóg miłości i jedności, który wspólnie jednoczy! Niechaj złączy każde z naszych serc z Sercami Ich Dwojga i niechaj sprawi, by te trzy serca połączone w jedno żyły na cześć świętej jedności Trzech Osób Boskich.
(P. Berulle)

W ciągu lat ukrytego życia Jezusa w domu nazaretańskim, życie Maryi jest również „ukryte
z Chrystusem w Bogu” (por. Kol 3, 3) przez wiarę. Wiara bowiem – to obcowanie z tajemnicą Boga. Maryja stale, na co dzień, obcuje z niewypowiedziana tajemnicą Boga, który stał się człowiekiem, z tajemnicą, która przewyższa wszystko, co zostało objawione w Starym Przymierzu.
Od chwili Zwiastowania Dziewica-Matka została wprowadzona w całkowitą „nowość” samoobjawienia się Boga i stała się świadomą tajemnicy. Jest Ona pierwszą z tych „prostaczków”, o których Jezus powie: „Ojcze… zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25).
(Jan Paweł II, Redemptoris mater, n. 17)

MODLITWA POŚWIĘCENIA

O Serce Maryi, w którym biło Serce Boga, Ty dałaś Józefowi pełnię doskonałego szczęścia czystych serc. Przez Twoje Serce, Twoje Łono, Twoje Ręce, mógł on zobaczyć Boga, dotykać Go, okrywać pocałunkami i być przez Niego kochanym najczulszą z miłości, najbardziej ludzką i najbardziej boską.
O Maryjo, której Niepokalane Serce oglądało Ojca Przedwiecznego, Ty, która udzieliłaś Józefowi daru prawdziwego ojcostwa i by mógł je pełnić, dałaś mu Syna.
Małżonko Józefa, Matko Boga, poświęcam Ci moje serce i wszystkie jego poruszenia; poświęcam Ci wszystkie moje ludzkie związki uczuciowe i duchowe, abyś zechciała je uświęcić, dzieląc ze mną przywilej mający źródło w Twoim Niepokalanym Poczęciu.

ANTYFONA
O Jezu, żyjący w Maryi, przyjdź i żyj w słudze Twoim.
O Jezu, żyjący w Maryi, zwalcz wszelką wrogą moc.
O Jezu, Ty żyjesz w Maryi, w Twoim Duchu na chwałę Ojca.
(Jean-Jacques Ogier)

PIEŚŃ
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał,
Stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.
Gdybym tez miał dar prorokowania i poznał wszystkie tajemnice,
I posiadał wszelką wiedzę i wszelką wiarę, tak iżbym góry przenosił,
A miłości bym nie miał, byłbym niczym.
I gdybym całą majętność moją rozdał na jałmużnę, a ciało wydał na spalenie,
Lecz nie miał miłości, nic bym nie zyskał.
Miłość cierpliwa jest i łaskawa, miłość nie zazdrości i nie szuka uznania, nie unosi się pychą;
Nie dopuszcza się bezwstydu i swego nie szuka, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;
Nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz weseli z prawdy.
Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję i wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje

Dowolna modlitwa np. Litania, Pomnij….

Modlitwa św. Bernarda
Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo, że nigdy nie słyszano, abyś opuściła tego, kto się do Ciebie ucieka, Twej pomocy wzywa, Ciebie o przyczynę prosi. Tą ufnością ożywiony, do Ciebie, o Panno nad pannami i Matko, biegnę, do Ciebie przychodzę, przed Tobą jako grzesznik płaczący staję. O Matko Słowa, racz nie gardzić słowami moimi, ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj. Amen.

WEZWANIE
MARYJO, KRÓLOWO POKOJU,
MÓDL SIĘ ZA NAMI I ZA CAŁYM ŚWIATEM (3 razy)

33 Dniowe Rekolekcje Maryjne do prywatnego odmawiania- str. 20- 22:

Click to access oto-matka-twoja-33-dniowe-rekolekcje-maryjne.pdf

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „OTO MATKA TWOJA: 33 dniowe Rekolekcje Maryjne. Dzień 6

 1. Anka pisze:

  Zobaczcie co jest ostatnio promowane 😦

  • wobroniewiary pisze:

   Hm, no właśnie ów kapłan zablokował mnie na fb bo śmiałam napisać aż jedno zdanie typu „chcecie przyjmować na rękę, to przyjmujcie, ale nie pogardzajcie nami, którzy klękamy, i przyjmujemy do ust, bo nie jesteśmy godni brać Pana Jezusa do swoich rąk, obrzędu ablucji (umycia rąk) podczas Mszy św.nie wykonujemy, bo nie jesteśmy kapłanami”

   Zero odpowiedzi, tylko blokada i napisanie (to już inni odczytali i przekazali) że z lefebrystami i heretykami nie będzie gadać. I tak oto zostałam lefebrystką 😀

   Ci co mają wejście na profil księdza (ja mam blokadę), mogą przeczytać, że my, którzy klękamy, łamiemy jedność Kościoła, zmuszamy księży do pochylania się i tym podobne zarzuty!!!

   • Monika pisze:

    Kto by kiedyś pomyślał, że za klękanie przed Bogiem będziemy prześladowani w Katolickiej Polsce? Bo czy nie jest to już prześladowanie?
    Ja klękam i będę klękać, i nie wstydzę się tego.
    To czego uczą dzisiaj tacy postępowi Kapłani, to nie jest właściwa i normalna postawa Katolika wobec Boga. Myślę, że chyba dla każdego wrażliwego Katolika to szok!
    Dawniej uczono nas wszystkich, choćby przy przygotowaniu do I Komunii Świętej, że nawet spotykając na ulicy Kapłana niosącego Pana Jezusa, będącego w drodze do chorego, to każdy powinien uklęknąć, bo tak zachowuje się chrześcijanin przed Bogiem w każdej sytuacji i zawsze to właśnie było i jest normalnym zachowaniem.

    Oby nie, ale może jeszcze niedługo doczekamy czasów, gdy pojawią się roszczenia i wymogi, żeby Pana Jezusa przyjmować na siedząco, najlepiej siedząc na tronie – bo tak będzie najgodniej i najwygodniej 😦 I może wtedy też będą tego uczyć i powiedzą, że tak właśnie robił Pan Jezus i to jest właściwa postawa?

    • wobroniewiary pisze:

     Ludzie śpiewają „upadnij na kolana ludu czcią przejęty” i stoją jak…barany!

    • Maggie pisze:

     To jest również problemem: że zapomina się pieśni, które są formą modlitwy i wprowadza piosenki, właściwe … na piknik czy wycieczkę rowerową. Pieśni takie łączyły przez pokolenia i uczyły.. choćby tego: Kto się w opiekę odda Panu swemu, a całym sercem szczerze ufa Jemu, śmiele rzec może: mam obrońcę Boga …

     Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam wręcz … śpiewać:
     Kiedyś o Jezu chodził po świecie, brałeś dziateczki w objęcia Swe. Patrz tu przed Tobą stoi Twe dziecię, do Serca Swego przytul i mnie.
     Byłeś Dzieciątkiem mój Wielki Boże, w żłóbku płakałeś nad światem złym. Nie płacz Dzieciątko, ja Ci w pokorze, serce swe daję Ty mieszkaj w nim.

     Wiele lat nie słyszłam tej pieśni .. a czegoż to, od nieomal powijaków, ona uczy i o czym mówi ?

     Dlatego:
     Królowej Anielskiej śpiewajmy, różami uwieńczmy Jej skroń. Jej serca w ofierze składajmy, ze łzami wołajmy Doń: o Maryjo ….

   • Maggie pisze:

    Ewuniu, a że masz ufność w Bogu .. to może nazwą Cię ufolanką ?..
    Jeśli z Ciebie ufolanka, bo przed Bogiem pada na kolanka – to nie ważna nomenklatura i sedno w tym, by żyć dla Niego, z i w Nim.

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, masz rację, co do starych pieśni, bo twierdzą, iż są niezrozumiałe, staromodne, zmienia się stare piękne melodie na dość dziwaczne interpretację. Co gorzej przestaje się mówić Amen po modlitwach (zauważam to nawet w różańcu na Jasnej Górze)……………………………………………………..

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ewcia, a co ci przeszkadza nazwa? Co do schylania się, nie którym księżom trochę gimnastyki jest wręcz wskazane (zamiast np. jogi).

   • Maggie pisze:

    Dobra myśl Mario, pochylać się zamiast yogi i spojrzeć na jakim gruncie stoją nogi.

   • Sylwia pisze:

    Ewa , widzę że ten Ksiądz się pogubił , bo jak inaczej to nazwać. . dla mnie jest to niezrozumiałe i nie chciałabym przyjmować mojego Pana do rąk .. tęsknię za czasami gdzie Komunia Święta była przyjmowana z czcią a nie ot tak szybko .. czyż tak trudno zrozumieć, że przed Panem trzeba uniżenia , trzeba odpowiedniej oprawy ,czci / czyż ten Ksiądz zapomniał jak był małym gdzie w jego Kościele z szacunkiem się Klękało( bo przypuszczam że tak było ) i nie chciałabym żeby ktoś traktował przyjęcie godne Komunii w zaściankowy sposób ..
    Wydaje mi się że coraz wielu dostaje zamroczenia .. dziwnego które kształtuje świat .. zepsuty świat który prowadzi zamęt.

 2. em pisze:

  Papiez Benedykt XVI nakazal przyjmowac Komunie Swieta na kolanach I do ust. Co sie stalo z posluszenstwem , o ktorym tak czesto sie przypomina?

 3. Marek pisze:

  Niemcy zapewniają: Nie chcemy schizmy, będziemy posłuszni Piotrowi

  Arcybiskup Berlina Heiner Koch, jeden z trzech niemieckich delegatów na Synod, zapewnia, że on i jego koledzy nie chcą schizmy. „Gdy Ojciec Święty jasno zabierze głos – w tym czy innym kierunku – oczekuję od całego Kościoła, także od niemieckiego Kościoła, że będzie się tego głosu trzymał. Kropka” – powiedział w rozmowie z „Tagespost”.

  Pytany o sprawę zmian duszpasterskich w Niemczech nawet wówczas, gdyby Synod nie zdecydował się na poparcie kwestii dopuszczenia rozwodników w nowych związkach do Komunii, powiedział: Z pewnością „ani wczoraj, ani dzisiaj, ani jutro nikt nie porzuci jedności z Ojcem Świętym i Kościołem katolickim”. Jeżeli Synod odrzuci postulaty Niemców, to ci będą po prostu musieli zastanawić się, co taki wynik dla nich oznacza.

  Abp Koch oczekuje też, że biskupi będą lojalni wobec papieża Franciszka tak samo, jak byli wobec św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Ma ponadto „wielką ufność, że Duch Święty, także poprzez papieża, prowadzi nas do takiego wyniku, który pozwoli nam na nowo poznać prawdę”.
  http://www.fronda.pl/a/niemcy-zapewniaja-nie-chcemy-schizmy-bedziemy-posluszni-piotrowi,58932.html

 4. robert pisze:

  W Kościele do którego chodzę na msze święte rzadko zdarza się osoba ,która przyjmuje Pana Jezusa na stojąca ,nawet osoby w mocno zaawansowanym wieku i ledwo chodzące potrafią na tę chwilę przyklęknąć.Powiem Wam że jak to widzę to serce rośnie a łzy do oczu napływają ze wzruszenia.Ten ksiądz prowadzący szkolenie dot.przyjmowania Komunii do ręki to jezuita i słyszałem jego wykład na jakimś spotkaniu i powaliło mnie na kolana dosłownie na kolana to co na tym filmie szkoleniowym wyprawia.Co to się dzieje w naszym Kościele????To prosta droga do prób profanowania ciała Pana Jezusa.

 5. Ewa pisze:

  Sliczna piosenka na koncu rekolekcji ♥

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s