Witold Gadowski: ISIS w Polsce.

W niniejszym programie rozmawiamy z dziennikarzem Witoldem Gadowskim, który przedstawia jak wygląda sytuacja terroryzmu w Polsce i na świecie.
Siatki szkolonych w Turcji bojowników ISIS są już budowane w Polsce jak również w innych krajach Europy co tworzy podwaliny pod kolejne ataki w sercu kontynentu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „Witold Gadowski: ISIS w Polsce.

 1. wobroniewiary pisze:

  MAŁŻEŃSTWA Z DZIEĆMI
  Nie daj się omamić! Te zdjęcia wcale nie przedstawiają ojców i ich córek podczas komunii. To są mężowie i ich… narzeczone w dniu zaślubin! Czy to jest legalne? Kto im na to pozwolił? Przecież one mają zaledwie kilka lat!

  Idea „dziecięcych ślubów” (ang. child marriage) jest powszechna w najbiedniejszych krajach Wschodu. Kilkunastoletnie, a nawet kilkuletnie dziewczynki stają się żonami 3-5 krotnie starszych mężczyzn. Są wykupywane za niewielkie kwoty i na całe życie stają się niewolnicami swoich mężów.

  Czy źródło tego zjawiska leży w danej kulturze czy może jest to perwersja, od której świat odwraca oczy?

  Na zdjęciu: Palestyna, Strefa Gazy. Masowe śluby z nieletnimi dziewczynkami.
  http://kultura.wp.pl/gid,15427050,galeria.html?T%5Bpage%5D=1&ticaid=1159f8

  • Sylwia pisze:

   Jednym słowem Pedofilia tam kwitnie , nie znajduję słów na to co się dzieje ..

  • Paweł pisze:

   Módlmy się o CZYSTOŚĆ wymaganą przez VI i IX przykazanie Dekalogu, aby była ona jak najpowszechniejsza na świecie, gdyż na 100 potępionych w piekle dziewięćdziesięciu dziewięciu jest tam GŁÓWNIE z powodu nieczystości, a setny potępiony jest w piekle między innymi z powodu nieczystości (tak mówił św. Alfons Maria Liguori, Doktor Kościoła, Założyciel redemptorystów:
   http://www.piotrskarga.pl/-milosc-i-zaufanie–sw–tereska-od-dzieciatka-jezus-,375,440,p.html ); a z kolei w nadprzyrodzonych snach-wizjach św. Jana Bosco czystość została nazwana KRÓLOWĄ CNÓT, wraz z którą do człowieka przychodzą WSZYSTKIE inne cnoty (p. str. 49-50 i 200 książki „Sny Księdza Bosko” pod redakcją Pietro Zerbino, którą wydało w roku 2004 Wydawnictwo Salezjańskie „za zgodą Władzy Duchownej”):

   a) O Niepokalane Serce Maryi i św. Magdaleno Zofio Barat – Dziewice Czcicielki Serca Bożego, upraszajcie nam dar dziewiczej czystości!.
   b) Święci Józefie i Anno – Rodzino najbliższa Maryi, upraszajcie nam dar maryjnej czystości!
   c) Święci Archaniołowie Michale i Gabrielu – Stróże Maryi, upraszajcie nam dar anielskiej czystości!
   d) Święci Janie Chrzcicielu i Mario Magdaleno – Bohaterowie czterech Ewangelii, upraszajcie nam dar ewangelicznej czystości!
   e) Święci Augustynie i Franciszku – Założyciele starych zakonów, upraszajcie nam dar iście zakonnej czystości!
   f) Święci Judo Tadeuszu i Ekspedycie – Patronowie spraw trudnych i beznadziejnych, upraszajcie nam pokonanie wszystkich trudności na drodze do wiecznej czystości!
   g) Święci Pawle Apostole i Adamie Patriarcho – Patronowie moi od Chrztu świętego, upraszajcie nam, aby stan należytej czystości, godnej przyjętego przez nas Chrztu, zachował się nienaruszony i nieskalany aż do naszej szczęśliwej wieczności w Niebie! Amen.

   Modlitwa druga:
   1. O Niepokalane Serce Maryi, Przeczyste Serce św. Józefa i Przebłogosławione Serce św. Anny (czyli trzy Serca, które – obok trzech Serc Osób Boskich – wymienione są w orędziach danych Chrisowi Courtisowi: http://www.movingheartfoundation.com – orędziach ciekawych, chociaż jak dotąd nie uznanych przez Kościół), wspomagajcie nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   2. Święci Archaniołowie Michale i Gabrielu – Książęta Niebiańscy i Stróże Maryi (wg objawień czcigodnej Marii z Agredy opublikowanych w książce „Mistyczne Miasto Boże”), również wspomagajcie nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   3. Święty Janie Chrzcicielu, o którym sam Pan Jezus powiedział, że między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Ciebie (Mt 11,11 oraz Łk 7,28), wspomagaj nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   4. Święty Franciszku z Asyżu, Patronie imienia obecnego papieża, Ty, o którym Pan Jezus powiedział do św. Małgorzaty Marii Alacoque: „Oto święty najbardziej zjednoczony z Moim Boskim Sercem” (jak podaje „Rycerz Niepokalanej” nr 6/1995 str. 213), wspomagaj nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   5. Święta Magdaleno Zofio Barat, która wg objawień danych Fulli Horak przebywasz w Niebie w najwyższym z dostępnych duszom ludzkim kręgów, a mianowicie w Kręgu Miłości, czyli Kręgu Dziewiczym, wspomagaj nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   6. Święta Mario Magdaleno, Apostołko Apostołów, która wg orędzi danych Annie Argasińskiej złożyłaś największe wynagrodzenie z ludzkości (jak to można przeczytać na str. 260 książki Anny Argasińskiej „Jezus Miłosierny nawraca…”, Warszawa 2000), wspomagaj nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   7. Święci moi Patronowie: Pawle i Judo Tadeuszu, należący obaj do grona Apostołów, na których zbudowany jest Kościół Chrystusowy, wspomagajcie nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   8. Święty Adamie Patriarcho, drugi mój Patronie od Chrztu, Prarodzicu ludzkości, o którym Biblia wypowiada pochwałę, że jesteś ponad wszystkimi żyjącymi stworzeniami (Syr 49,16), wspomagaj nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI.

   9. Święty Augustynie z Hippony, jeden z czterech Wielkich Doktorów Zachodu i największy z Ojców Kościoła, oraz święty Ekspedycie, Męczenniku, który jak mi się zdaje najpomyślniej mnie wysłuchiwałeś, wspomagajcie nas nieustannie w praktykowaniu CZYSTOŚCI. Amen.

 2. Magda pisze:

  I kto to mówi?

  – Rozumiem dlaczego Polska i Europa obawiają się napływu uchodźców. Ci ludzie przyjeżdżają z krajów, w których ścina się głowy. Boimy się, żeby i nas nie spotkał ten los – powiedział Lech Wałęsa w rozmowie z grupą dziennikarzy z Izraela.

  – W Polsce mamy małe mieszkania, niskie pensje i skromne emerytury. Kiedy patrzyłem na uchodźców w telewizji, zauważyłem, że wyglądają lepiej niż my. Są dobrze odżywieni, dobrze ubrani i może nawet bogatsi niż Polacy – mówił były prezydent.

  Wałęsa: Uchodźcy mogą być bogatsi od Polaków: http://www.rp.pl/artykul/10,1231503-Lech-Walesa–Uchodzcy-moga-byc-bogatsi-od-Polakow.html

  • Sebro pisze:

   Toć niedawno jeszcze chciał ich karmić. Ktoś powinien w końcu Bolka zamknąć coby się bardziej nie kompromitował.

   Ale z tą wypowiedzią trzeba się zgodzić.

   • Anna pisze:

    Bolek, nie Bolek, ale prawdą jest, że część (nie wszyscy) z uchodźców na biednych nie wyglądają. Miałam okazję być na Okęciu, kiedy przyleciała do Polski grupa syryjskich chrześcijan – iPad, Iphony, tablety. Nie oceniam, bo pozory lubią mylić, ale mam (uzasadnione) podstawy uważać, że duża część z tych ludzi przyjechała do nas tylko, żeby „przeczekać” i że ich pozycja społeczna oraz majątkowa w Syrii nie była najtrudniejsza. Kilka rodzin od razu wyjechało do Szwecji. Z tego co wiem, kilka osób (nielegalnie) wyjechało do Niemiec (z sukcesem). Poza tym, nawet w obliczu wojny – przenoszą oni na nasz grunt swoje zapatrywania i konflikty polityczne. Część popiera Asada, część nie. Nawet wśród chrześcijan trafiły się „czarne owce”, które jątrzą. Niestety.
    A sam „problem imigracyjny” – cóż to nadmuchana i sterowana bańka, która pęknie, bo ma pęknąć. Rozwiązanie jest w rękach Matki Bożej 🙂

    • Maggie pisze:

     Masz rację Anno, to kiedyś wybuchnie/pęknie. Na początek sprawdzałabym, czy to rzeczywiście chrześcijanie – a potem im prędzej pojadą sobie do gościnnej pani Angeli tym lepiej.
     Uchodźca to osoba, która raczej nie posiada majątku i powinna mieć choćby dozę pokory i zamiast DAJ, na ustach DZIĘKUJĘ I PROSZĘ.
     +++

    • Sebro pisze:

     Z „greckich doświadczeń” mojej rodziny (wyjazdy za pracą swego czasu) wiem, że muzułmanie byli zdolni do tego, by przyjąć chrzest, bądź kupić zaświadczenie chrztu po to, by zdobyć pracę. Dlatego należałoby dokładnie selekcjonować kto jest kim, ale jeśli owi „uchodźcy już na granicy z UE drą swoje papiery i dokumenty, by utrudnić identyfikację, to nie ma o czym rozmawiać. Gonić tam skąd przyszli.

 3. Sylwia pisze:

  Kochani Proszę was o modlitwę za moją Kuzynkę Ewelinę która jest uległa wypadkowi , ma być operowana …

  • Anna EM pisze:

   Niech weźmie ich do swojego domu…

  • Maggie pisze:

   To się nazywa demokracja.. w wydaniu p.Kopacz i jej pobratymców partyjnych … = tzw eye openner dla jej wielbicieli … zwłaszcza jeśli się zważy, że wybory są tuż, tuż .. a tu uderzenie poniżej pasa: będzie jak ona postanowi .. basta, spokój (może jeszcze tupnie nogą?) … a jeśli nie wygra elekcji (?)… to ją tym bardziej nie obchodzi Polska i Polacy …

   Jestem tego samego zdania co Ty, Anno – niech da im wikt i opierunek we własnym domu i za własna pensję.

 4. Kasia pisze:

  Diagnoza Franciszka, czyli pełzająca trzecia wojna światowa!
  Świat potrzebuje pojednania w tej atmosferze pełzającej «trzeciej wojny światowej», w jakiej żyjemy – mówił podczas wizyty na Kubie Ojciec Święty Franciszek. I to jest diagnoza, którą trzeba podjąć.

  Jeśli szukać diagnozy obecnej sytuacji geopolitycznej, to trudno nie podjąć tej, którą podczas wizyty na Kubie – sformułował Ojciec święty Franciszek. Papież mówił tam o „atmosferze pełzającej III wojny światowej”, którą przezwyciężyć można tylko pojednaniem. W słowach tych trzeba zaś doszukiwać się nie tyle prostego powtórzenia tezy amerykańskich neokonserwatystów, którzy wojnę z islamizmem nazywają „IV wojną światową”, ile głęboką diagnozę sytuacji, która obejmuje nie tylko wojnę na Bliskim Wschodzie, Państwo Islamskie, głębokie zmiany społeczne w Europie, ale także wojny w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji.

  Papież winę za nie wszystkie, i to wielokrotnie, składał na nieludzki system, u którego podstaw leży wyłącznie troska o pieniądze, a nie o człowieka. Odrzucając szacunek dla natury (i nie oznacza to tylko przyrody) porzucamy drogę ludzką, i skupiamy się na realizacji celów, z których cieszyć się może tylko zły duch

  http://www.fronda.pl/a/terlikowski-diagnoza-franciszka-czyli-pelzajaca-trzecia-wojna-swiatowa,57251.html

  • wobroniewiary pisze:

   Władze Węgier nie wykluczają wyjścia z Unii Europejskiej
   László Kövér, przewodniczący węgierskiego parlamentu, powiedział, że Węgry mogą rozważyć kwestię swojego członkostwa w UE, jeśli Bruksela będzie dyktować jego krajowi, jak ma się rządzić.
   Kövér zaznaczył, że w „najgorszym przypadku” Węgry uniezależnią się od Brukseli tak jak w 1989 uwolniły się od wpływów Moskwy.

   Polityk podkreślił, że „świat euroatlantycki jest rozbity pod względem moralnym”.

   Ze słowami przewodniczącego węgierskiego parlamentu zgodził się poseł do Parlamentu Europejskiego z rządzącej na Węgrzech partii Fidesz, Tamasz Doics:

   „László Kövér bardzo wyraźnie odniósł się do problemów funkcjonowania Unii Europejskiej, europejskie wartości są nam obce, sami powinniśmy określić kwestię swojej przyszłości w UE” – powiedział Doics
   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fwladze-wegier-nie-wykluczaja-wyjscia-z-unii-europejskiej#

   • Maggie pisze:

    Polak, Węgier dwa bratanki!
    Czyż Polska i parę innych krajów nie powinny się zjednoczyć?

    • Maggie pisze:

     Od kiedy , UE czy pani Kanclerz mają prawo ingerować w politykę imigracyjną krajów członkowskich?!!!? Nie myślę, że znajdzie się taki zapis w konstytucji, któregoś z członków albo i nawet w samej UE …

    • Krzysztof pisze:

     od kiedy… Od momentu podpisania Traktatu Lizbońskiego.

 5. Kasia pisze:

  „Zdobędziemy Rzym, połamiemy krzyże i zgwałcimy kobiety” Dżihad jest wojną z Kościołem

  „Zdobędziemy Rzym, połamiemy wasze krzyże i zniewolimy wasze kobiety, za pozwoleniem Boga Potężnego” – pisał niespełna rok temu rzecznik Państwa Islamskiego. I warto zapamiętać te jego słowa.

  Wojna z Zachodem, jaką toczy islam (i to w całości, a nie tylko w wydaniu skrajnym, Państwa Islamskiego) jest starciem religijnym, a nie politycznym czy geostrategicznym. Muzułmanie atakują Zachód, bowiem taki cel stawia przed nimi ich prorok i święta księga. Zdobywanie nowych terenów, podbijanie i zniewalanie narodów to normalna strategia tej religii. A jeśli ktoś chce być wierny Mahometowi, to musi go naśladować, a „prorok” przez niemal całe swoje życie zdobywał nowe ziemie, prowadził wojny i budował państwo. Muzułmanie, jeśli chcą mu być wierni muszą więc robić to samo
  Jeśli zaś jest to wojna religijna, to trzeba mieć świadomość, że ostatecznym celem islamu i islamistów nie jest jednak, ani Londyn, ani Paryż, ani nawet Berlin (choć bez wątpienia one także maja stać się miastami islamskimi), ale… Rzym. „Celem jest Rzym, ponieważ trwająca wojna ma wymiar nie tyle ekonomiczny, polityczny czy demograficzny, ile przede wszystkim – jak zawsze – religijny, i ponieważ to z Rzymu płynie owa siła moralna, która w 1571 roku w Lepanto i w 1683 r. pod Wiedniem rozgromiła islam. Prawdziwym wrogiem nie są Stany Zjednoczone czy państwo Izrael, które nie istniały, kiedy islam dotarł do bram Wiednia w 1683 r., ale Kościół katolicki i cywilizacja chrześcijańska, których religia Mahometa stanowi diaboliczną parodię” – pisał w eseju „Islam idzie na Rzym” („Nasz Dziennik” 12-13.09.2015) włoski historyk Roberto de Mattei.
  http://www.fronda.pl/a/zdobedziemy-rzym-polamiemy-krzyze-i-zgwalcimy-kobiety-dzihad-jest-wojna-z-kosciolem,57268.html

 6. wobroniewiary pisze:

  Słowaccy policjanci zdejmują hełmy i… idą razem z uczestnikami manifestacji przeciwko islamizacji
  Na profilu FB „Som Slovák a som nato hrdý” (jestem Słowakiem i jestem dumny z NATO) zmieszczono fotografię policjantów idących w marszu przeciwko islamizacji. Nie ma innego źródła podającego informacje na temat tego zaskakującego wydarzenia. Wg lakonicznej relacji, policjanci w pewnym momencie po prostu zdjęli hełmy i poszli razem z ludźmi manifestując sprzeciw wobec napływu muzułmanów do Europy.
  http://wpolityce.pl/swiat/265946-slowaccy-policjanci-zdejmuja-helmy-i-ida-razem-z-uczestnikami-manifestacji-przeciwko-islamizacji

  • eska pisze:

   A cóż to jest za tłumaczenie? 😉
   „Som Slovák a som nato hrdý” – Jestem Słowakiem i jestem Z TEGO dumny. (na to = z tego; my piszemy osobno, oni piszą razem jako jeden wyraz)

 7. Magda pisze:

  „Szanowna Rado Miasta Monachium,
  Piszę ten list, żeby zwrócić waszą uwagę na coś co ja i wielu innych muzułmanów uważa za niesprawiedliwe. Chcę poinformować was, że Oktoberfest to nietolerancyjne i anty-islamskie wydarzenie. Staraliśmy się to ignorować, ale dochodzi tam to zbyt wielu rzeczy sprzecznych z naszą religią, takich jak np. spożywanie alkoholu czy publiczna nagość.
  Rozumiemy, że Oktoberfest to coroczna niemiecka tradycja, ale my nie możemy tolerować anty-islamskiego wydarzenia, gdyż obraża ono wszystkich muzułmanów na świecie. Żądamy natychmiastowego odwołania tej imprezy.
  Wierzymy również, że Oktoberfest może urazić także wszystkich muzułmańskich uchodźców, którzy trafiają tu z Syrii, Iraku i Afganistanu. Odwołanie wydarzenia pomoże uchodźcom trwać przy swoich Islamskich korzeniach. Dziękuję za poświęcenie uwagi tej kwestii.
  Z poważaniem,
  Morad Almuradi”
  Ciekawe co na to lewicowi myśliciele…

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/3443-muzulmanie-protestuja-przeciwko-oktoberfest-obraza-muzulmanow-na-calym-swiecie

 8. Maggie pisze:

  ZNALAZLAM NA FRONDA.pL

  A jednak są! Węgrzy zatrzymali jednego terrorystę wśród uchodźców
  Skomentuj 4
  A jednak są! Węgrzy zatrzymali jednego terrorystę wśród uchodźców
  Podczas wczorajszych starć nielegalnych imigrantów z węgierską policją, służby bezpieczeństwa złapały islamskiego terrorystę. Czyli obawy o nasze bezpieczeństwo są jak najbardziej zasadne

  W związku ze starciami na węgiersko-serbskiej granicy zatrzymano 29 migrantów, w tym jedną osobę, którą zidentyfikowano jako „terrorystę” – poinformował doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa Gyorgy Bakondi.

  Doradca Orbana potwierdził wcześniejsze informacje że w starciach z migrantami na granicy obrażenia odniosło 20 węgierskich policjantów.

  Podczas starć z migrantami policja użyła gazu łzawiącego. Po zamieszkach, w których rany odniosła także dwójka dzieci, węgierskie władze zamknęły przejście Horgosz-Roeszke.

  Na przejściu między serbskim Horgosz a węgierskim Roeszke na trasie E75 kilkuset uchodźców przedostało się dwukrotnie, w odstępie około dwóch godzin, przez ogrodzenie z drutu żyletkowego. Według węgierskiej agencji MTI była to agresywna „mniejsza grupa”, która zamierzała przedrzeć się przez policyjny kordon. Rzecznik rządu Zoltan Kovacs powiedział dziennikarzom, że był to „uzbrojony tłum nielegalnych imigrantów”. Oświadczył, że „ci ludzie używali dzieci jako ludzkich tarczy”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: STARCIA NA GRANICY Z WĘGRAMI

  mm/media

 9. Maggie pisze:

  Jesli p.Kopacz potrzebuje porady osoby doswiadczonej to … moze posluchalaby rady osoby, ktora przeszla juz pieklo na ziemi:

  Noah Klieger: ”To początek końca Europy”
  Noah Klieger
  Europejczycy nie potrafią zrozumieć, że muzułmańscy uchodźcy doprowadzą do całkowitego zniknięcia tradycji, kultury i postępu w Europie oraz do ustanowienia władzy islamskiej na całym kontynencie.

  Pisze o tym Noah Klieger, izraelski dziennikarz, były więzień Auschwitz.

  Tak jak każdy oglądałem uchodźczą “inwazję” na Europę z kilku ostatnich dni. Unia Europejska chce ich przyjąć. To mnie w końcu przekonało, że Europejczycy ciągle nic nie wiedzą o tym co się dzieje na Bliskim Wschodzie i na pewno nie wiedzą o zagrożeniach, przed jakimi

  Europejscy przywódcy, kierowani przez władze Niemiec i Francji, niczego nie rozumieli jakieś 40 lat temu, kiedy otworzyli swoje drzwi dla robotników z Turcji i krajów Maghrebu. Teraz powtarzają ten sam błąd – tylko tym razem na dużo większą skalę.

  Czy to z niewinności, czy z głupoty, Europejczycy samodzielnie wprowadzają fundamentalne zmiany w swoich populacjach, co w najbliższych latach doprowadzi do całkowitego zniknięcia tradycji, kultury i postępu w tych krajach. Innymi słowy w nie tak odległej przyszłości będziemy świadkami końca “klasycznej Europy” i ustanowienia islamskiej władzy na całym

  Być może to brzmi apokaliptycznie, jednak coraz do tego bliżej. Niemcy, które każdego roku chcą wziąć od 800 tys. do miliona uchodźców, są niezdolne do tego, żeby ich zmienić w dojrzałych obywateli. Wręcz przeciwnie: uchodźcy, w większości muzułmanie, zmienili Niemcy w terytorium, w którym to oni będą nadawać ton i zamienią się w rządzących.

  Tak samo jak Niemcom nie udało się z setkami tysięcy tureckich emigrantów zarobkowych – póki co zachowali swój język, zwyczaje (również prawo zemsty i “zbrodnie honorowe”). Oni nawet nie chodzą do państwowych sądów np. w sprawie morderstw, tylko preferują swoje tradycyjne sądy. To się na pewno nie zmieni zwłaszcza w obliczu milionów muzułmanów, których oni chcą przyjąć teraz. Nie wspominając o Francji czy Szwecji, które są nawet mniej przygotowane.

  Plan Unii Europejskiej również podaje liczbę uchodźców, których mają przyjąć Polska, Rumunia, Bułgaria, Czechy, Słowacja i Chorwacja. Ale to jest kolejny dowód na brak rozumu przywódców europejskich. To oczywiste, że żaden uchodźca nie zgodzi się zamieszkać w takich krajach jak Bułgaria czy Rumunia, które są jednymi z najbiedniejszych w Europie. A wcale nie jest takie pewne, że takie kraje jak Polska i Czechy zgodzą się przyjąć uchodźców.

  Dziwne jest również to, że przywódcy europejscy nie są świadomi faktu, że większość opinii publicznej nie chce przyjmowania uchodźców.

  Konkluzja: wydaje się, że Europa znowu ignoruje zagrożenia przed jakimi stoi i nie potrafi sobie uświadomić, że to początek końca starego kontynentu.

  Artykuł ukazał się na http://izrael.org.il/

 10. wobroniewiary pisze:

  „Przypuszczą atak 13 maja 2017, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy”. Czy zalew imigrantów ma związek z ostrzeżeniem Agcy?

  Już od dawna islamski fanatyzm przygotowuje się do końcowej bitwy. Przypuszczą decydujący atak 13 maja 2017 roku, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy.” Czy słowa Ali Agcy, skierowane do Jana Pawła II mają jakiś związek z muzułmańską nawałą?
  Chaos informacyjny w sprawie imigrantów staje się coraz bardziej niepokojący. Ewa Kopacz powiela za Michałem Kamińskim żenujące porównanie liczbowe do kibiców wypełniających stadion Legii i zapewnia, że Polska nie powinna stawiać oporu wobec propozycji unijnych komisarzy.
  Dzisiaj mówimy o symbolicznej kwocie, o symbolicznej liczbie. My jesteśmy przygotowani na dużo więcej, niż nam w tej chwili proponują. My chcemy przyjmować uchodźców, a nie tych, których oglądacie w telewizji. Uchodźca to jest ta płacząca matka z dzieckiem, która z tą jedną reklamówką przyjechała, bo chciała uchronić swoje dziecko przed śmiercią
  — zarzeka się premier Kopacz. Matki z dziećmi to zdecydowana mniejszość. Wystarczyłoby dla nich miejsca w samych Niemczech. Nie o nie toczy się ten spór. Co zatem z tymi, „których oglądamy w telewizji?”. Co z tymi tysiącami młodych mężczyzn, szturmujących granicę Węgier czy Chorwacji, pokazujących znak „ummah”? Przecież to właśnie ich trzeba rozlokować w poszczególnych krajach unii. Zgodnie z Koranem wspólnota islamska wyróżnia się spośród innych, a jej rozprzestrzenienie się jest ważnym celem islamu. Trzeba pamiętać, że w sercach wielu muzułmanów żyje pragnienie odbudowy wielkiego imperium islamskiego, które zaczyna się realizować poprzez zaludnienie naszego kontynentu. Victor Orban przewiduje, że do Europy napłynie nawet 100 milionów imigrantów.
  Wiele wskazuje na to, że czas tej potężnej fali imigranckiej nie jest przypadkowy. Kontekst wydarzeń jest oczywiście wielowątkowy i skomplikowany. Nakładają się tutaj interesy i konflikty USA, Izraela, Rosji, Iranu, Iraku, Syrii i wielu innych państw muzułmańskich. Wszystko to przeplatało się i piętrzyło przez lata. Dziś mamy pierwsze efekty. Nie wdając się w szczegóły, spójrzmy na skutki.
  Ali Agca w swojej książce „Obiecali mi raj”, opisującej kulisy zamachu na Jana Pawła II, powiedział coś, co blisko koresponduje z dzisiejszym stanem rzeczy. Oczywiście niedoszły zabójca papieża nie jest być może postacią wiarygodną, ale warto zwrócić uwagę na niektóre jego słowa. Wspominając rozmowę z Ojcem Świętym w więzieniu, mówi że papież spytał, dlaczego chcieli go zabić, skoro jest przyjacielem braci muzułmanów. Agca odpowiada:
  Chcieli zabić nie tyle z wrogości, ile dlatego, żeby urzeczywistnić to, co oni uznają za prawdziwą, trzecią tajemnicę Fatimy. Zdaniem muzułmanów w Portugalii ukazała się córa Mahometa, Fatima, która miała przepowiedzieć koniec Watykanu i początek nowej ery, w której świat miał się znaleźć w objęciach islamu. Twoja śmierć musiałaby przyspieszyć powrót Mahdiego, a w rezultacie koniec takiego świata, jaki znaliśmy aż do dzisiaj.
  Dalej Agca przypomina, że Jan Paweł II podjął wiele wysiłku na rzecz dialogu międzyreligijnego z islamem. W maju 2001 roku, 20 lat po zamachu, jako pierwszy papież wszedł do meczetu w Damszaku, upominając się o braterski dialog. Rozpoczętą przez niego misję kontynuowali jego następcy – Benedykt XVI i Franciszek, więc budowana dziś przez lewicowe media narracja o nowatorskich działaniach Franciszka w tej kwestii jest czystą manipulacją. Ali Agca pisze, że choć te działania Kościoła są ważne, mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
  Już od dawna Iran i islamski fanatyzm przygotowują się do końcowej bitwy. Przypuszczą decydujący atak 13 maja 2017 roku, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy
  – pisze, podkreślając że odkąd w 2009 roku ajatollah Chamenei ogłosił iż oczekiwany Mahdi wróci niebawem, „część świata islamskiego ostrzy broń”.
  Takich niepokojących elementów jest więcej. Część z nich przedstawiłam w tekście „Islam nadciąga! Kilka faktów, o których milczy lewica”. Wszystkie składają się w spójną całość. Widać, że mamy do czynienia z programowym i zaplanowanym działaniem, a nie przypadkową falą migracji. Owszem, pewnie spora część z tych setek tysięcy napływających do Europy muzułmanów nie jest świadoma globalnego planu, ale wystarczy, że będą na miejscu. Kto wie, czy w pewnej chwili, nie pójdą w imię Allaha za usłyszanym głosem. Prof. Bogusław Wolniewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl podkreśla, że „wojna już się zaczęła” i jest za późno na negocjacje.
  Musimy mieć świadomość, że idzie na nas fala islamu. Tej fali islamu nie powstrzyma się bez przelewu krwi. I to z obu stron
  — mówi.
  Jak się to wszystko skończy? Na to samo pytanie odpowiada w swojej książce Ali Agca.
  13 maja 2017 roku to data sprzyjająca rozpętaniu piekła i ostatecznemu pożegnaniu zachodniego świata. Czy te plany się powiodą? Jestem dziś zdania, że nie. Uważam dziś, że prawda rzeczywiście kryje się w Chrystusie. On jest potężniejszy od demonów, potężniejszy od fanatyzmu islamskiego. I weźmie górę
  – pisze Agca. Póki co Europa jest słaba i niezdolna do walki o tożsamość. A to ta wartość będzie decydująca. Zachodnie chrześcijaństwo dogorywa. Wygląda na to, że ponownie falę islamizacji mogą zatrzymać Polacy. Pomimo kruchości struktur państwowych, mamy silny naród i wciąż mocną tożsamość. Czy wystarczającą? To się okaże. Ojciec Andrzej Klimuszko podzielił się przed śmiercią swoim widzeniem Polski i świata:
  Widziałem żołnierzy przeprawiających się przez morze na takich małych, okrągłych stateczkach, ale po twarzach widać było, że to nie Europejczycy. Widziałem domy walące się i dzieci włoskie, które płakały. To wyglądało jak atak niewiernych na Europę. Wydaje mi się, że jakaś wielka tragedia spotka Włochy. Część buta włoskiego znajdzie się pod wodą. Wulkan albo trzęsienie ziemi? Widziałem sceny jak po wielkim kataklizmie. To było straszne.
  Tuż przed śmiercią powiedział swojemu przyjacielowi:
  Gdybym miał się drugi raz narodzić, chciałbym przyjść na świat tylko w Polsce. Niech Polacy z całego świata wracają nad Wisłę. Tu się im nic nie stanie
  — mówił. Mądrość wzbogacona wiarą podpowiada, że nadchodzi czas rozstrzygnięć i prób. Potrzeba czystego serca, Bożego męstwa i mocnego ducha, by stawić czoła zmianom, które rozpoczną się lada dzień.
  Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/265931-13-maja-2017-to-data-sprzyjajaca-rozpetaniu-piekla-i-ostatecznemu-pozegnaniu-zachodniego-swiata-czy-zalew-imigrantow-ma-zwiazek-z-ostrzezeniem-agcy

 11. Marek pisze:

  Strajk głodowy uchodźców. Chcą 2000 euro miesięcznie kieszonkowego
  Austria. Uchodźcy w St. Kanzian w czwartek rozpoczęli strajk głodowy. Chcą kieszonkowego w wysokości 2000 euro miesięcznie na osobę oraz paszportów.

  – Kryzys imigrancki ma wiele twarzy. Pośród tych, którzy są naprawdę w potrzebie, są ci, którzy wierzą, że mogą eksploatować europejską kulturę gościnności wychodząc z bezwstydnymi żądaniami – mówił Chrisitan Ragger z Wolnościowej Partii Austrii, obecnie najsilniejszej eurosceptycznej partii w kraju.

  W czwartek 20 azylantów rozpoczęło strajk głodowy. Przybysze są wściekli, że dostali pozwolenia na pobyt, a nie paszporty. Uchodźcy żądają również kieszonkowego w wysokości 2000 euro miesięcznie. Postanowili wystąpić na konferencji prasowej, by upewnić się, że poprzez nagłośnienie sprawy w mediach, ich żądania zostaną spełnione.

  Wolnościowa Partia Austrii to liberalno-nacjonalistyczne, eurosceptyczne ugrupowanie, które sprzeciwia się przyjmowaniu imigrantów zarobkowych. Obecnie przewodniczącym partii jest Heinz-Christian Strache.
  http://pikio.pl/strajk-glodowy-uchodzcow-chca-2000-euro-miesiecznie-kieszonkowego/

  • Maggie pisze:

   Kieszonkowe 2000 euro, a to ci dopiero!

   To ich wybór, dałabym im się „zagłodzić” (jak się przepości to się przechrości) wśród jadła i jeszcze specjalnie obok postawiłabym garkuchnię ze smakowitowiściami albo otwarty bufet, tak żeby owiewała ich woń gotowanych potraw. W każdej chwili dostępna żywność a jeśli w ciągu doby nie zaczną jeść .. w kaftan bezpieczeństwa i wysłać np do Arabii Saudyjskiej – tam mają olbrzymie pole namiotowe (z klimatyzacją w namiotach !) dla pielgrzymów (odrazu zaliczą sobie Mekkę).

   Ciekawa jestem jak długo, przeciętnemu obywatelowi, trzeba popracować na 2000 euro? A może jeszcze każdemu dodać willę z basenem i z porche w garażu i … harem?

 12. pepe pisze:

  CZYTANIE Z KSIĘGI PROROKA AMOSA:
  Słuchajcie tego słowa, które mówi Pan do was, synowie Izraela, do całego pokolenia, które wyprowadziłem z ziemi egipskiej: „Jedynie was znałem ze wszystkich narodów na ziemi, dlatego was nawiedzę karą za wszystkie wasze winy”.
  Czyż wędruje dwu razem, jeśli się wzajem nie znają? Czyż ryczy lew w lesie, zanim ma zdobycz? Czyż lwiątko wydaje głos ze swego legowiska, zanim coś schwyta? Czyż spada ptak na ziemię, jeśli nie było sidła? Czyż się unosi pułapka nad ziemią, zanim coś schwytała? Czyż dmie się w trąbę w mieście, a lud się nie przelęknie? Czyż zdarza się w mieście nieszczęście, by Pan tego nie sprawił? Bo nie uczyni Pan Bóg niczego, by nie wyjawił swego zamiaru sługom swym, prorokom. Gdy lew zaryczy, któż się nie ulęknie? Gdy Pan Bóg przemówi, któż nie będzie prorokować?
  „Spustoszyłem was, jak przy Bożym spustoszeniu Sodomy i Gomory; staliście się jak głownia wyciągnięta z ognia, aleście do Mnie nie powrócili, mówi Pan. Tak uczynię tobie, Izraelu, a ponieważ ci to uczynię, przygotuj się, by stawić się przed Bogiem twym, Izraelu”.

 13. pepe pisze:

  SŁOWA EWANGELII WEDŁUG ŚWIĘTEGO MATEUSZA:
  Gdy Jezus wszedł do łodzi, poszli za Nim Jego uczniowie. Nagle zerwała się gwałtowna burza na jeziorze, tak że fale zalewały łódź; On zaś spał. Wtedy przystąpili do Niego i obudzili Go, mówiąc: „Panie, ratuj, giniemy!”
  A On im rzekł: „Czemu bojaźliwi jesteście, małej wiary?” Potem wstał, rozkazał wichrom i jezioru, i nastała głęboka cisza.

 14. pepe pisze:

  Łk 6,27-38

  27 Lecz mówię wam, słuchającym: miłujcie swoich wrogów, dobrze czyńcie tym, którzy wami gardzą, 28 błogosławcie tych, którzy wam złorzeczą, módlcie się za tych, którzy was krzywdzą. 29 Jeśli ktoś uderzy cię w policzek, nadstaw również drugi. I nie broń nawet sukni, gdy ktoś zabiera twój płaszcz. 30 Dawaj każdemu proszącemu cię i nie dopominaj się o zwrot u tego, kto zabiera twoje. 31 Jak chcecie, aby ludzie wam czynili, tak samo wy im czyńcie. 32 Jeśli miłujecie tylko tych, którzy was miłują, jakaż to dla was chwała? Przecież i grzesznicy miłują tych, którzy ich miłują. 33 Jeżeli wyświadczacie dobrodziejstwa tym, którzy wam dobrodziejstwa wyświadczają, jakaż to dla was chwała? Również grzesznicy to czynią. 34 Jeżeli pożyczacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż to dla was chwała? Również grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby tyle samo otrzymać z powrotem. 35 Miłujcie swoich wrogów, wyświadczajcie im dobrodziejstwa i udzielajcie pożyczek, niczego się nie spodziewając, a wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego, bo On jest dobry dla niewdzięcznych i dla zepsutych. 36 Stawajcie się miłosierni, jak wasz Ojciec jest miłosierny. 37 Nie osądzajcie, a nie będziecie osądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni. Przebaczajcie, a będzie wam przebaczone. 38 Dawajcie, a wam będzie dane. Dadzą wam w wasz fartuch miarą dobrą, ubitą, potrząśniętą, przelewającą się. Jaką miarą mierzycie, podobnie wam zostanie wymierzone.

 15. pepe pisze:

  Otóż i Ja tobie powiadam Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie». Mateusz .16 .13-19

 16. pepe pisze:

  a teraz droga siostro, drogi bracie tylko kilka pytań , na które odpowiedz sobie sam,sama w swoim sercu :
  CZY WIERZYSZ W SŁOWA KTÓRE WYPOWIEDZIAŁ JEZUS NA KARTACH EWANGELII ?WIĘC
  CZEGO SIĘ LĘKASZ? CZY WIERZYSZ W TO ŻE JEZUS ZAPEWNIA TRWAŁOŚĆ KOŚCIOŁA AŻ DO SWEGO PRZYJŚCIA? CZY STRACH ZWALNIA CIĘ Z OKAZYWANIA MIŁOSIERDZIA? NAWET WOBEC TYCH KTÓRZY PODNIOSĄ SWÓJ MIECZ NA TWĄ GŁOWĘ?A TERAZ CZY JESTEŚ GOTOWY ODDAĆ ŻYCIE ZA CHRYSTUSA? CZY WIERZYSZ W TO ŻE JEZUS ODDAŁ ŻYCIE ZA KAŻDEGO CZŁOWIEKA ? ZA KAŻDEGO CZŁOWIEKA , I TY KTÓRY CHCESZ GO NAŚLADOWAĆ, MUSISZ TEŻ KOCHAĆ ,NAWET ZA CENĘ WŁASNEGO ŻYCIA , CZY JESTEŚ GOTOWY NA TO? JAKI JEST STAN TWÓJ STAN DUSZY? JEŚLI W TOBIE JEST STRACH PRZED ŻYCIEM WIECZNYM , PRZED OKAZANIEM MIŁOŚCI, KIEDY SZUKASZ SŁABOŚCI DRUGIEGO CZŁOWIEKA , JAKI JEST STAN TWEJ DUSZY GDY NIE UMIESZ OKAZAĆ MIŁOSIERDZIA W SŁOWIE ,GDZIE TWOJE ZAUFANIE WOBEC BOGA? GDZIE TWOJA ZGODA, BY WYPEŁNIŁA SIĘ JEGO WOLA ? itd.itp

  na koniec :«Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle.
  Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet wszystkie włosy na głowie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.
  Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».Mt.10, 28-33

  „Jeśli znasz się na rzeczy, odpowiedz bliźniemu, a jeśli nie, rękę twą połóż na ustach” mądrość Syracha

  • eska pisze:

   Drogi pepe. Zapomniałeś przytoczyć także i ten fragment Ewangelii, gdy Jezus wyrzuca kupców ze świątyni, a czyni to zdaje się po tym, jak dzień wcześniej poszedł tam z dwoma uczniami i zrobił „rozpoznanie sytuacji”. Jego działania następnego dnia były zatem celowe i zamierzone. Zechcesz nam zinterpretować ten fragment?

   • wobroniewiary pisze:

    Kocham Cię eska 😀

   • eska pisze:

    Cóż, mam jeszcze coś do powiedzenia – w sprawie miłosierdzia i postrzegania życia w perspektywie wiecznej. Nie wiem, jak Pepe, ale ja jestem rodzicem. Nie uważam, żeby okazywała moim dzieciom miłość i miłosierdzie, pozwalając im na każdą głupotę. Jeśli któreś na przykład wdałoby się w narkotyki – moja miłość ma polegać na tym, że twardą ręką będę je wyciągać z nałogu, a nie pozwalać się na przykład okradać na kolejną działkę. Bycie kochającym rodzicem to niekoniecznie znaczy bycie miękkim. Czasem wręcz odwrotnie. Bywa, że trzeba być twardym. Nie tylko dla ziemskiego dobra mojego dziecka czy mojego własnego komfortu, ale przede wszystkim po to, by moje dziecko, schodząc na ścieżkę zła, nie utraciło życia wiecznego.
    Dokładnie ten sam sposób myślenia przenoszę na każdego człowieka – bo tak również wychowuje nas Bóg. Nieraz nas doświadcza, aby wytrącić nas ze strefy komfortu, która ostatecznie prowadzi nas do zguby.
    Patrzę na Muzułmanów z miłością. Także na tych radykalnych. Widzę w nich dzieci Boże, za które Chrystus oddał życie i wiem, że nie chce On wiecznej zguby ogarniętych żądzą zła islamistów. Nie mogę więc być wobec nich uległa, tak jak nie mogę bezstresowo wychowywać swoich dzieci. Sprzeciwiam się temu, by trwali w swojej chorej strefie komfortu i samozadowolenia, bo to doprowadzi ich do wiecznego nieszczęścia. Pragnę dla nich opamiętania jeszcze tu na ziemi i dostąpienia wiecznego szczęścia w niebie. W tej właśnie perspektywie rozpatruję moje dla nich miłosierdzie.
    I z tej perspektywy uważam, że hołdowanie ich życzeniom i kaprysom jest pójściem na łatwiznę – takim samym, jak przyniesienie kolejnej działki narkomanowi. I NIE jest miłosierdziem – jest zgodą na ich wieczną zgubę.

   • pepe pisze:

    Droga eska : Z księgi Jeremiasza , rozdział 7
    1 Słowo, które Pan skierował do Jeremiasza: 2 «Stań w bramie świątyni i głoś następujące słowa: Słuchajcie słowa Pańskiego, wszyscy z Judy, którzy wchodzicie tymi bramami, aby oddać pokłon Panu. 3 To mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Poprawcie postępowanie i wasze uczynki, a pozwolę wam mieszkać na tym miejscu. 4 Nie ufajcie słowom kłamliwym, głoszącym: „Świątynia Pańska, świątynia Pańska, świątynia Pańska!”2 5 Albowiem jeżeli naprawdę poprawicie wasze postępowanie i jeżeli będziecie się kierować wyłącznie sprawiedliwością jeden wobec drugiego, 6 jeśli nie będziecie uciskać cudzoziemca, sieroty i wdowy 3 i jeżeli nie pójdziecie za obcymi bogami na waszą zgubę, 7 wtedy pozwolę wam mieszkać na tym miejscu w ziemi, którą dałem przodkom waszym od dawna i na zawsze. 8 Oto wy na próżno pokładacie ufność w zwodniczych słowach. 9 Nieprawda? Kraść, zabijać, cudzołożyć, przysięgać fałszywie, palić kadzidło Baalowi, chodzić za obcymi bogami, których nie znacie… 10 A potem przychodzicie i stajecie przede Mną w tym domu, nad którym wzywano mojego imienia4, i mówicie: „Oto jesteśmy bezpieczni”, by móc nadal popełniać te wszystkie występki. 11 Może jaskinią zbójców stał się w waszych oczach ten dom, nad którym wzywano mojego imienia? Ja [to] dobrze widzę – wyrocznia Pana. 12 Idźcie, proszę, do mojego przybytku w Szilo, gdzie dawniej do obrałem mieszkanie dla mojego imienia5, i patrzcie, co mu uczyniłem z powodu przewrotności mojego ludu, Izraela. 13 A teraz, ponieważ popełniliście te występki – wyrocznia Pana – i mimo że mówiłem do was nieustannie i niezmordowanie, nie usłuchaliście, a gdy wołałem, nie odpowiedzieliście, 14 uczynię temu domowi, nad którym wzywano mojego imienia, a w którym wy pokładacie ufność, i temu miejscu, danemu wam i waszym przodkom, to samo, co uczyniłem Szilo. 15 Odrzucę was sprzed mego oblicza, podobnie jak odrzuciłem wszystkich waszych braci, całe pokolenie Efraima6.

    Ewangelia wg św. Łukasza 19, 45-48:

    45 Potem Jezus wszedł do świątyni i zaczął wyrzucać sprzedających w niej. 46 Mówił do nich: «Napisane jest: Mój dom będzie domem modlitwy, a wy uczyniliście z niego jaskinię zbójców». 47 I nauczał codziennie w świątyni. Lecz arcykapłani i uczeni w Piśmie oraz przywódcy ludu czyhali na Jego życie.48 Tylko nie wiedzieli, co by mogli uczynić, cały lud bowiem słuchał Go z zapartym tchem.
    ________
    (1 Kor 3,16-23)
    Czyż nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście. Niechaj się nikt nie łudzi. Jeśli ktoś spośród was mniema, że jest mądry na tym świecie, niech się stanie głupim, by posiadł mądrość. Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga. Zresztą jest napisane: „On udaremnia zamysły przebiegłych”, lub także: „Wie Pan, że próżne są zamysły mędrców”. Nikt przeto niech się nie chełpi z powodu ludzi. Wszystko bowiem jest wasze: czy to Paweł, czy Apollos, czy Kefas; czy to świat, czy życie, czy śmierć, czy to rzeczy teraźniejsze, czy przyszłe; wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus Boga.
    ……………………………………………………………..
    mój komentarz
    Nie ma nic, czego by już nie było w historii zwłaszcza starotestamentalnej …..a co do świątyń , to nie trzeba muzułmańskiej fali by ją zbezcześcić , sami to robimy doskonale ( ( sklepiki, kawiarenki ,świeckie koncerty,pokazy mody itd,itp w murach kościelnych )

 17. pepe pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=74Yh63vUlyM ewangelia według św.Łukasza, polecam uważnie wsłuchać się od około 25 minuta .

  Z Panem Bogiem !

  • Maggie pisze:

   @pepe: Nie mam wejścia na You Tube z IPad’a … ale też nie chcę dociekać do czego zmierzasz, bo fałsz należy demaskować, gdyż milczenie jest współudziałem jako przyzwolenie. Stąd dyskusja na temat „uchodźców” i uchodźców.

   Czy czasami nie nadużywasz Pisma Świętego (?), swoimi paroma wpisami, kiedy tu wszystkim, chodzi: właśnie o obronę chrześciajańskich wartości, a nie o jakąś prywatę ..
   Czyż potrzebująca osoba, kiedy się jej pomaga, bezinteresownie (!), nie powinna raczej mówić na przemian: dziękuję i proszę.. nie zaś DAJ i to z zamiarem wytrzebienia Ciebie, Twoich dzieci i wnuków?

   Nie wiem … czy (?) z Twojej strony są to insynuacje nt rzekomej nienawiści do przybyszów.
   Chyba to normalne, że komuś można pokazać drzwi i to BEZ nienawiści, ale stanowczo wypraszając, kiedy (!) zaczyna się panoszyć w Twoim domu i wygrażając zaprowadzać swoje porządki … opatrzyć na drogę i … żegnaj…

   Można się niepokoić, bo to ludzkie i dalekie zarozumialstwu. Nie wiem też, czy cytujesz, by ganić … czy może by dodać otuchy .. (?)
   Apostołowie byli z Chrystusem a jednak zdarzyło się, że wołali „Panie ratuj nas bo giniemy” – choć wierzyli, a Jezus spał tuż, tuż tj przy nich w łodzi, to jednak brakowało im siły wiary.

   Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję, ale musimy Ją o to prosić z wielkim szacunkiem i miłością.
   Jezus jest Panem!

  • pepe pisze:

   Eska

   „Pan skierował do mnie następujące słowo: «Idź i głoś publicznie w Jerozolimie: To mówi Pan: Pamiętam wierność twej młodości, miłość twego narzeczeństwa, kiedy chodziłaś za Mną na pustyni, w ziemi, której nikt nie obsiewa. Izrael jest świętością Pana, pierwszym plonem Jego zbiorów. Ci wszyscy, którzy go spożywają, stają się winni, spotka ich nieszczęście – wyrocznia Pana». Słuchajcie słowa Pańskiego, domu Jakuba, wszystkie pokolenia domu Izraela! To mówi Pan: «Jaką nieprawość znaleźli we Mnie wasi przodkowie, że odeszli daleko ode Mnie? Poszli za nicością i stali się sami nicością. Nie mówili zaś: „Gdzie jest Pan, który nas wyprowadził z kraju egipskiego, wiódł nas przez pustynię, przez ziemię bezpłodną, pełną rozpadlin, przez ziemię suchą i ciemną, przez ziemię, której nikt nie może przebyć ani w niej zamieszkać?” A Ja wprowadziłem was do ziemi urodzajnej, byście spożywali jej owoce i jej zasoby. Weszliście i zbezcześciliście moją ziemię, uczyniliście z mojej posiadłości miejsce pełne odrazy. Kapłani nie mówili: „Gdzie jest Pan?” Uczeni w Piśmie nie uznawali Mnie; pasterze zbuntowali się przeciw Mnie; prorocy głosili wyrocznie na korzyść Baala i chodzili za tymi, którzy nie dają pomocy. Dlatego będę nadal prowadził spór z wami – wyrocznia Pana – i dzieci waszych dzieci będę oskarżał. Przejdźcie na brzegi Kittim i zobaczcie, poślijcie do Kedaru i zbadajcie starannie, czy stało się tam coś podobnego? Czy jakiś naród zmienił swoich bogów? A ci przecież nie są wcale bogami! Mój zaś naród zamienił swoją Chwałę na to, co nie może pomóc. Niebo, niechaj cię na to ogarnie osłupienie, groza i wielkie drżenie! – wyrocznia Pana. Bo podwójne zło popełnił mój naród: opuścili Mnie, źródło żywej wody, żeby wykopać sobie cysterny, cysterny popękane, które nie utrzymują wody. Czy Izrael jest może sługą albo niewolnikiem z urodzenia? Dlaczego stał się łupem, nad którym ryczą lwy, wydając swój głos? Zamieniono ziemię jego w pustkowie, jego spalone miasta zostały pozbawione mieszkańców. Nawet synowie Nof i Tachpanches ostrzygli ci głowę. Czy nie sprawiło tego twoje odstępstwo od Pana, Boga twego, gdy On prowadził cię w drodze? A teraz po co chodzisz do Egiptu, aby pić wodę z Nilu? Po co chodzisz do Asyrii, aby pić wodę z Rzeki? Twoja niegodziwość cię karze, a twoje niewierności cię osądzają. Wiedz zatem i przekonaj się, jak przewrotne i pełne goryczy jest to, że opuściłaś Pana, Boga swego, a nie odczuwałaś lęku przede Mną – wyrocznia Pana Zastępów.”
   (Jer 2,1-19)

   mój komentarz : Europa , jeszcze nigdy tak mocno ,nie pobłądziła jak w obecnych czasach, odrzuciła Boga , Kościół : ludzie choć zachowują się cywilizowanie , niczym nie różnią się od dzikusów,gdy dokonują aborcji, nierządu, eutanazji itd.Kościół chcąc nadążyć za duchem czasu , pogubił się trochę, co go osłabia, dostęp do mediów sprawia , ze każdy zabiera głos i nie zawsze idzie to w parze z prawdą……ludzie stają się coraz mocniej egoistami, bo tak się ich ustawia w kierunku konsumpcji, wybicia się, posiadania itp ..ogólnie jest z nami tragicznie…moja babcia , zawsze wskazywała mi obraz Serca Pana Jezusa ,na Jego dłoń i mówiła ” dopóki Pan Jezus trzyma palce w górze jest dobrze , ale jak spadną, to wielka to będzie kara ” i tak, nie wiem co nas czeka, bo „któż z nas poznał zamysł Pana” a gdy przeglądam karty biblii , gdy spoglądam w przeszłość, to wyczuwam ,że zbliża się ku nam to zagniewanie Boże i że będzie słuszna to kara i zbawienna by nas ocalić, a co do muzułmanów, oni jeśli będą chcieli , to wjadą do Europy, czy to z pozwoleniem, czy bez , bo za nimi stoją ogromne pieniądze plus przebiegłość.natomiast nas Bóg rozliczy “A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony. (Mt 12,36-37).

 18. Emi pisze:

  Przeczytalam wasze komentarze w sprawie uchodzcow i rozumiem wasz niepokoj ale wiele z nich sa zbyt drastyczne. Wsrod uchodzcow naprawde jest wielu chrzescijan, ktorzy uciekli przed wojna . Wielu z nich zostalo przyjetych przez francuskie rodziny i sa to naprawde bardzo nieszczesliwi ludzie. Francuzi zgodzili sie przyjmowac pod swoj dach chrzescijan dlaczego z waszych ust wychodza tak jadowite slowa. Nie rozumiem was…a appel Papieza Franciszka ?
  Badzmy ostrozni w sprawie uchodzcow ale nie wredni dla naszych braci chrzescijan …

  • wobroniewiary pisze:

   jak raz wpuścisz do domu obcego – wpuścisz do domu dopiero budowanego, do domu małego, domu słabego, to możesz zgotować sobie wielką biedę…
   Już wiemy, jaką biedę zgotowali sobie nasi sąsiedzi z Francji, Niemiec, Austrii– choć ich domy są znacznie większe, bogatsze – wpuszczając w swoje granice miliony muzułmanów! Multikulti poniosło porażkę. A czynili to wszystko w imię kolejnej chorej, współczesnej ideologii – ideologii pluralizmu, dla której wszystkie kultury, wszystkie religie i wiary są dobre. Wszystkie – z wyjątkiem jednej, własnej: chrześcijańskiej. Tej jednej, własnej się wstydzą, z tą jedną, własną, z której czerpią korzenie, walczą!

   — podkreślił biskup Libera.
   http://wpolityce.pl/m/kosciol/266062-wazna-homilia-bp-libery-nie-jestesmy-ksenofobiczni-i-niegoscinni-ale-madrzy-i-nauczeni

  • Maggie pisze:

   Emi, co innego wpuścić osobę potrzebującą, a co innego chciwego i bezwzględnego, czychającego aby Twoje dzieci zniewolić etc.

   Przecież z chrześcijan robią sobie parawan. To chrześcijan się poświęca, wyrzucając za burtę, by potem krokodyle łzy nad nimi wylewać i użalać się nad własnym losem. Parę dni temu 12 modlących się do Chrystusa wrzucili do morza … bo obrazili tym ich uczucia (!).

   Chińskie przysłowie mówi, że liść najlepiej schować na drzewie, więc człowieka najlepiej schowa się wśród tłumu.

   Tułacz i uciekinier chyba powinien mieć w sobie trochę godności i bezczelnie nie żądać więcej niż udzielający pomocy sam posiada …
   Na obczyźnie trzeba sobie dobrze urobić rąk jeśli uczciwie chce się coś osiągnąć – chyba to znasz z autopsji a do tego jest powiedzenie: pieczone gołąbki same nie wlecą do gąbki …

   • Maggie pisze:

    Popatrz kochana, że 80% to mężczyźni w wieku poborowym .. i muzułmanie, a nie chrześcijanie.
    Jeśli ojczyzna w potrzebie, to młodzi chyba idą bronić granic, zwłaszcza jeśli jest ich taka przytłaczająca masa.

  • Sebro pisze:

   Bzdura. Poczytaj wartościową prasę, relacje z obozów w Turcji czy na granicy syryjskiej. TAM właśnie przebywają chrześcijanie, którzy tylko czekają by wrócić do swego domu, bądź na jego gruzy. Oni nie myślą o porzuceniu swych ziem.

 19. Darco pisze:

  Ja swojego czasu czytalem wiele tekstow wspolczesnych mistykow odnoszacych sie do przyszlosci kosciola i poniekad rowniez do apokalipsy. Byly to m.in. Vassuli Ryden – „Prawdziwe Zycie w Bogu”, teksty. ks. Gobbiego, czy zeszyty Marii Valtorty. Interesuje sie rowniez tym co Maryja przekazywala przez swoje objawienia. We wszystik tym podobnie jak przede wszystim w Pismie Sw. jest opisane ze bramy piekelne nie przemoga Kosciola Chrystusowego. Oczywiscie napisane jest ze antychryst prawdopodobnie ktos z panstwa islamskiego bedzie probowal zawladnac nad swiatem i podane jest przeciez w Biblii ze przez 3i pol roku zakazana bedzie codzienna ofiara – Msza Sw i zastapina ohyda spustoszenia czyli jakims szatanskim obrzedem. Poza tym raczej widac ze zbliza sie zapowiedziany wielki ucisk jakiego nie bylo od poczatku. Jednak musze podzielic sie z wami tym co zapowiedziane jest przez samego Jezusa ze w przyszlosci po ciezkich przesladowaniach i probach wszystkie wyznania chrzescijanskie maja sie zjednoczyc, uzac zwierzchnictwo Papieza. Niewierzacy lub wierzacy w religie niechrzescijanskie maja sie nawrocic. Zreszta potwierdzaja to tez wizje Ks Skwarczynskiego. To co mnie troche odrzuca od niektorych mediow czy tez blogow katolickich to przesadne skupianie sie na zagrozeniach, zlu tego swiata niekiedy nawet cieszenie sie z obcesowego traktowania ludzi inaczej myslacych. Zapominamy ze Jezus nie dal nam gwarancji blogiego spokoju za zycia na ziemi. Przeciez powiedzial ze konflikty zwiazane z wiara beda nawet w rodzinach co dopiero mowic o innych kulturach czy wyznaniach. Brakuje mysle dzisiaj czesciowo ducha pierwszych chrzescijan. Czy zapominamy ze przede wszystkim powinnismy troszczyc sie o milosc i skarby, ktorych zrdza nie zniszczy i mol nie zje. Jezeli czeka nas to o czym pisalem jak i zapowiadana lll wojna swiatowa to czy nie powinnismy potraktowac jako proby naszej wiary, testu na nasze milosc czy nawet gdy Bog zechce okazji do naszego meczenstwa. Z wielu ksiag zapamietalem najbardziej ze Bog nie daje wiecej niz jest w stanie uniesc na tej stronie te to zdanie sie przwija. Poza tym ja staram sie postrzegac. to co sie dzieje jako dopust Bozy mysle ze Bog. rozliczy nas rowniez z tego jak traktowali bedziemy muzulmanow. Przede wszystkim jak bedziemy swiadczyc przed nimi o Chrystusie. Mysle ze to okazja pokazac im piekno Chrystusa i jego meki nawet jezeli moglo by to sie skonczyc meczenstwem. Mysle ze troche i tym zapominamy ze powinnismy sie przede wszystkim teraz wspierac i przygotowywac i pocieszac. W Bibli wielu tekstach jest napisane ze Bog o odpowiedniej porze zainterweniuje i przywroci Swiatu porzadek duchowy i odnowi ziemie i nature prawdopodobnie w czasie trzech dni ciemnosci. Pamietajmy ze w tym nadchodzacych czasach mozemy wiele dobrego uczynic swiadectwem, postem i modlitwa ale przede wszystkim milosierdziem. Chrystus zwyciezy. Oddal zycie za wszystich ludzi rowniez za wierzacych dzisaj w buddyzm, animizm czy w islam. Czy robimy wszystko zeby dotrzec do nich z Dobra Nowina i pokazac im zycie Chrystusa i sens Jego Meki. Apeluje o to aby na tym polozyc srodek ciezkosci bracia w Chrystusie. Pamietajmy ze to nasz najwiekszy skarb i nic nas nie zdola oddzieluc od Milosci Boga chyba ze sami ja odrzucimy. Niech dobry Bog pobogoslawi wszystkim ludzion dobrej woli.

 20. Darco pisze:

  Mala literowka sie wkradla powinno byc: Bog nie daje wiecej niz jestesmy w stanie uniesc

 21. Emi pisze:

  Mowie nie o muzulmanach ale o braciach chrzescijanach z Syrii
  Postawa bardzo niechrzescijanska nad czym bardzo ubolewam.

  • Maggie pisze:

   Emi sama wiesz, że są ludzie i ludziska i chyba się domyślasz, iż tych chrześcijan jest o wiele mniej niż … deklarujących się byciem chrześcijaninem. Wilk lubi przebierać się w owczą skórę, więc czasem można się pomylić kto jest kim.. Problem w tym, że nie każdy Syryjczyk jest naprawdę chrześcijaninem.
   Dlatego też nie każda ucieczka jest ucieczką przed Herodem, a nie każdy imigrant jest uchodźcą.

   Ci najskromniejsi, najbiedniejsi, jeśli przeżyli, to nadal przeżywają udręki różnego rodzaju i nie przekraczają morza, za słone sumy, ale stłoczeni po obozach marzą o spokojnych czasach i powrocie do swych stron.

   Jak zawsze w najgorszym położeniu są kobiety – nawet te muzułmańskie, których zadaniem jest wśród trudów podróży, gnać w świat i zamuzułmaniać go.
   Żal każdego człowieka, nawet tego, który nienawidzi: Chrystusa i chrześcijan, uleganiem takiemu żalowi, nie można pozwolić na dominację i wyzysk etc.

 22. julia pisze:

  a ja powiem, że nie boję się islamistów, jako zła i zagrożenia. Też dostrzegam w tej sytuacji okazję do ewangelizacji… i wiem, że Bóg z każdego zła , dobro potrafi wyciągnąć….
  ale to co się dzieje , to jest zaplanowany atak na Europę. Normalne panstwo broni się przed atakiem, a nie wpuszcza wroga.
  Pomoc dla nich można zorganizowac na miejscu i tak chyba nawet było do tej pory. Pamiętam jakieś relacje medialne jak rozdają im w Syrii chleb…
  Takie zmieszanie dwóch kultur, gdzie każda kultura broni swego i nie ustąpi… nic dobrego nie przyniesie.
  A powoływanie się na Biblię w tej kwestii jest nadużyciem. Bo można równie dobrze przywołać fragmenty ze ST gdzie Bóg żąda by Izraelici nie mieszali się w innymi nacjami i nie zanieczyszczali swej kultury i wiary obcymi bożkami.

 23. Kira pisze:

  Jestem ciekawa waszego zrozumienia tej inwazji od strony duchowej i politycznej; dlatego że sama mam z tym kłopoty…
  Otóż uważam że ta nawałnica na Europe jest sterowana i finansowana przez globalistów aby mieć argument do wprowadzenia totalitaryzmu (i totalnej kontroli) na naszym kontynencie,używając okrutnych (specjalnie szkolonych w tym celu) morderców jako V kolumny wśród uchodzców, którym obiecano złote życie u nas.
  Przeraża mnie fakt jak potężni oni są(globalisci) bo niszczą państwa narodowe
  (i wartosci chrzescijańskie) jedne za drugim w Europie i nawet bogate kraje arabskie nie byly sie w stanie im oprzeć….
  Z drugiej strony widze to jako karę boską za odejscie Europy od praw boskich w prawodawstwie, kulturze itd.
  Osobiscie miałam do czynienia z uchodżcami w Itali juz 25 lat temu…napadli mnie na ulicy i ciągli po chodniku i obrabowali…itd.
  Obrażenia jakich doznałam i ich konsekwencje zrujnowały mi zdrowie i karierę.
  Oddałam to cierpienie Panu Jezusowi jako żertwe ofiarną!
  Nie mam żalu ani psychologicznych problemów bo Pan Jezus mnie uzdrowił i dziś mogę „jakoś” funkcjonować.
  Piszę o tym tylko dlatego żeby powiedzieć iż w życiu tym czasami Pan Daje nam możliwość wiekszej ofiary (w różnej formie) i wygląda dzisiaj, że dla wielu ludzi będzie ona realna…. I teraz jest czas na to aby się do tego przygotowywać…
  Nasze spokojne i uporządkowane życie to już … przeszłość.
  Tylko Pan Jezus da nam ochrone i siłe!!!
  Jezu Ufam Tobie!!!

  • Sebro pisze:

   Ja nie mam wątpliwości co do tego, że ten cały przemarsz to sterowane i sponsorowane zjawisko. Młodzi, ubrani w markowe ciuchy, wyposażeni w tablety, smartfony i inne gadżety – to jest uchodźca? Jeden się „żalił” przed kamerą, że podróż do Niemiec kosztuje 8tys. dolarów. To czy to nie jest sponsorowane? Masoni zacierają ręce ale jak zwykle rozbiją sobie łby o Polskę i naszą Królową.

   • wobroniewiary pisze:

    Uchodźca prześladowany za wiarę, chcący mieć pracę i dom nad głową i możliwość wyznawania i praktykowania swej wiary
    „uchodźca” – nażreć się jak świnia, napić jak świnia i leżeć w błocie jak świnia – ale świni nie tknąć, bo to nieczyste zwierzę. A może dlatego, by wyrzuty sumienia nie odbijały się czkawką???
    A co do praktykowania wiary – to wystawianie swoich 4 szanownych liter ku czci szatana.

  • julia pisze:

   Kira w pełni zgadzam się z Tobą…. ja też obserwując sytuację, codziennie myślę o tym, że ten nasz świat , spokojny i w miarę uporządkowany mimo kłopotów i problemów, powoli odchodzi w przeszłość. Jest mi smutno i żal , ale też widzę w tym rękę Boga.

 24. Kira pisze:

  http://www.pch24.pl/polska-w-roli-kapo-na-uslugach-niemiec-i-francji–tak-sie-zapowiada,38321,i.html

  Przymusowe „kwoty” imigrantów i kary za niedopilnowanie przydzielonych uchodźców w swoim kraju, to prosta droga do tworzenia w Polsce obozów. Takie ośrodki ma już Malta, która od lat nie jest w stanie uporać się z problemem nielegalnych uchodźców. Powstanie kolejnych takich obozów na terenie Europy, w tym także w Polsce, to tylko kwestia czasu.

  Read more: http://www.pch24.pl/polska-w-roli-kapo-na-uslugach-niemiec-i-francji–tak-sie-zapowiada,38321,i.html#ixzz3mSDYj5Gt

 25. Marek pisze:

  Tędy przeszli imigranci!


  Tony śmieci przy węgierskiej granicy. Imigranci porzucają buty, swetry plecaki.

  Tony śmieci pozostawione przez imigrantów próbujących dostać się do Europy szokują. Na ścieżkach, którymi przemieszczają się przybysze, leżą nie tylko opakowania po produktach żywnościowych, lecz przede wszystkim ubrania. Świadczy o tym kolejne nagranie opublikowane w internecie.

  Minutowy filmik pokazuje leśną ścieżkę w Segedynie, który znajduje się niedaleko węgiersko-serbskiego przejścia granicznego w Roeszke, gdzie doszło do starć policji z imigrantami.

  Las wygląda jak po przejściu huraganu. Widać, że imigranci porzucają nie tylko zwykłe śmieci, ale także dobre obuwie, swetry, spodnie czy plecaki.
  http://wpolityce.pl/swiat/266024-tony-smieci-przy-wegierskiej-granicy-imigranci-porzucaja-buty-swetry-plecaki-wideo

  • Maggie pisze:

   Może nie mają zwyczaju prania odzieży, a usługujące im kobiety pozostały za morzem przy dzieciach i garach … więc kupują lub „zaopatrują się”, wyciągając/konfiskując z bagaży turystycznych autobusów te markowe ciuchy i … potem buch w śmieci kiedy są brudne ? .. a następne na zmianę … i tak im się „należą” od Europy.. Albo,może na innym przejściu chcą pokazać, że są nadzy i bosi?

 26. pepe pisze:

  Rzetelne informacje
  Jakub Szymczuk – MIKROBLOG FOTOREPORTERA
  https://www.facebook.com/sila.obrazu?fref=ts

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s