Bp Schneider: zwracajcie nam uwagę, gdy dostrzegacie upadek czci dla Najświętszego Sakramentu!

Księża mogą się mylić. Świeccy mają więc prawo – a nawet obowiązek – zwracać uwagę biskupom, na nadużycia – również na nadużycia przy udzielaniu Komunii Świętej. Niewykorzystywanie tego prawa jest objawem zaniku świętej bojaźni Bożej! – mówił na spotkaniu w Krakowie ksiądz biskup Athanasius Schneider, autor książki zatytułowanej Corpus Christi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Bp Schneider: zwracajcie nam uwagę, gdy dostrzegacie upadek czci dla Najświętszego Sakramentu!

 1. wobroniewiary pisze:

  Trzeci dzień jak odmawiam rózaniec za dzieci, jeszcze jak pisze ręce mi się trzęsą.
  Prawie 3 godz. dziś szukałam Ani, telefon milczał jej nie było na placu, to był jej 2 samodzielny powrót do domu ze szkoły (przez wielkie ruchliwe rondo – tiry jada na Ukrainę)
  Do głowy mi przychodziły tysiace myśli, po 10 tel. do różnych osób dowiedziałam się że jest u kolezanki w domu, ale dopiero dzieki policji ustaliłam adres i odnalazłam córkę
  Wchodząc na posesję…przywitał mnie ujadający pies.
  Z trzęsącymi rękoma i bijacym sercem idę do koscioła…
  Diabeł nienawidzi rózańca i Koronki do Najśw. Sakramentu

  • eska pisze:

   Ja zastałam dziś auto z przebitą oponą, choć wieczorem było OK – też pomyślałam o Koronce.

   • Marakuja pisze:

    Dziewczyny nie poddawajcie się presji strachu. Bogu dzięki, że Ania była w dobrym miejscu. Odmawiam od 2 dni Różaniec za „moje” dzieci- adopcja duchowa trzeci rok, dwójka chrzestnych i siostrzenica. Nie jest łatwo, wręcz odwrotnie. Zwłaszcza dzięki mojej siostrzenicy. Jednak modlę się a Pan Bóg robi z moją modlitwą, co chce. Wiem komu zaufałam:) Ile ludzi zaufało byle komu..:(

   • eska pisze:

    Ja się strachowi nie poddaję – nie takie „kwiatki” już przeszłam jak się diabeł wściekał. 😉
    Zwłaszcza jeśli chodzi tylko o finanse, a nie o rzeczy ważniejsze (jak dobro mojej rodziny), to mnie to już przestało ruszać.

  • Wojtek pisze:

   Ja dzisiaj o mało nie wpadłem pod autobus a po 30 minutach pod dostawczaka. W pierwszym przypadku było tak, że biegałem i jak już się zmęczyłem to zacząłem sobie iść. Niby wszystko ok. byłem w kiosku kupiłem chusteczki i idę dalej do parkingu przy biedronce, musiałem tylko przejść przez po przejściu dla pieszych, po lewej ominąłem samochód który wyjeżdżał, nagle straciłem orientację i w ostatniej chwili zauważyłem że staję na przejściu dla pieszych tak że robiłem krok do przodu leciałem bezwładnie ale jakoś się zatrzymałem i dosłownie nagle przed samym nosem mi przejechał duży żółty autobus, jechał około 50km/h (chyba bo szybko przejechał). Nawet mnie nie zauważył tylko pojechał dalej, a ja stałem chwilę otumaniony i się zorientowałem że bym się przewrócił prosto pod koła autobusu. Nie ma to jak Anioł Stróż. Drugi przypadek w centrum Chorzowa, przechodzę przez kolejne przejście miałem zielone światło dla pieszych i jestem już na środku przejścia i nagle kierowca samochodu dostawczego stwierdza, że da radę przejechać zanim ja przejdę (skręcał w prawo więc też miał zielone), no nie zatrzymam się na środku drogi przy ruchliwym skrzyżowaniu przecież, to on po hamulcach. Pokazałem mu tylko ręką na sygnalizację, widział że jestem już na przejściu a on jeszcze nie skręcał jak ja już wyszedłem a mu się zachciało przygazować.
   Nie ma to jak Anioł Stróż po raz drugi.

   Dzięki Panie 🙂

   • Sylwia2 pisze:

    Ja odmawiam 4 dzien..no i mnie tez dopadły objawy jak przy zapaleniu pluc..duzy kaszel i bol klatki piersiowej..ale sie nie poddaje..mam nadzieję, ze dam rade pojechac jutro na msze w 1 sobote miesiąca:) i w koncu z cala rodzinką:)

    • wobroniewiary pisze:

     Nie poddawaj się – ja robię znak krzyża wodą egzo wypijam spoooooooory łyk i Alleluja i do przodu ze słowami :”Któż jak Bóg”

     Ta łachudra jest na przegranej pozycji – w piekle, i zazdroszcząc nam szansy Nieba robi wszystko, byśmy my nie trafili do nieba tylko do niego – niedoczekanie

 2. Sebro pisze:

  Jak my zaczynaliśmy Różę za dzieci 22 miesiące temu to też doświadczaliśmy różnych dziwnych rzeczy. Norma – diabeł się mści za dobre dzieło. Nadal nam się obrywa, ale to są jego ostatnie podrygi.

 3. wobroniewiary pisze:

  Papież o Jezusie i demonach

  Zdolność, by uznać swoją grzeszność, otwiera nas na cud spotkania z Jezusem – powiedział papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
  Komentując dzisiejszą Ewangelię o cudownym połowie ryb (Łk 5,1-11), przedstawiającą Piotra rzucającego sieci na słowa Jezusa po nocy, podczas której nic nie ułowili, Ojciec Święty podjął temat wiary będącej spotkaniem z Panem. Przyznał, że bardzo mu odpowiada ewangeliczny opis, który przedstawia Jezusa spędzającego większość czasu pośród ludzi, a wieczorem samotnie udającego się na modlitwę. Wskazał, że my ze swej strony mamy dwa sposoby, by spotkać Pana.

  Pierwszym z nich jest zdumienie, które napełniło serce Piotra i lud, który stwierdził, że Jezus przemawia inaczej niż uczeni w Piśmie, jak ktoś, kto ma władzę, że nikt nie mówi tak, jak On. Natomiast inna grupa, która spotkała Jezusa – uczeni w Prawie, którzy się od Niego dystansowali – nie pozwalała, aby ich serce ogarniało zdumienie, słuchali Jezusa, ale czynili swoje rachunki.

  Franciszek przypomniał, że również demony wiedziały, iż Jezus jest Synem Bożym, ale podobnie jak uczeni w Prawie i faryzeusze nie potrafili się zadziwić, byli zamknięci w swojej samowystarczalności, w swojej pysze. Tymczasem Piotr wyznaje, że Jezus jest Mesjaszem, ale przyznaje również, iż jest człowiekiem grzesznym.

  „Demony są w stanie powiedzieć o Nim prawdę, ale nie mówią nic o sobie. Nie mogą: pycha jest tak wielka, że im to uniemożliwia. Uczeni w Prawie są w stanie powiedzieć: «Ależ jest On inteligentny, jest zdolnym rabinem, działa cuda!». Ale nie mówią: «Jesteśmy pyszni, samowystarczalni, jesteśmy grzesznikami». Niezdolność do uznania siebie za grzeszników oddala nas od prawdziwego wyznania, Jezusa Chrystusa. Na tym polega różnica” – stwierdził Ojciec Święty.

  Papież wskazał, że ta zdolność uznania się za grzeszników otwiera nas na cud spotkania z Jezusem Chrystusem. Zauważył, że także wśród ludzi Kościoła wiele osób jest w stanie powiedzieć, że Jezus jest Panem, ale trudno nam powiedzieć szczerze, iż jesteśmy grzesznikami. Aby doszło do prawdziwego spotkania z Jezusem konieczne jest podwójne wyznanie: „Ty jesteś Synem Bożym i ja jestem grzesznikiem”, ale nie w teorii, tylko konkretnie, z tego czy innego względu.

  Franciszek przypomniał, że Piotr zapomniał o tym zdumieniu i zaparł się Pana, ale będąc człowiekiem pokornym pozwolił, aby Pan spotkał go na nowo, zapłakał i wyznał, że jest człowiekiem grzesznym.
  „Niech Pan obdarzy nas łaską, byśmy Go spotkali i pozwolili Jemu nas spotkać. Niech nas obdarzy tą piękną łaską zdumienia. Niech nas obdarzy łaską podwójnego: «Wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego, wierzę też, że ja jestem grzesznikiem»”- zakończył swoją homilię Ojciec Święty.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2682161.Papiez-o-Jezusie-i-demonach

 4. zatroskana pisze:

  Szczęść Boże. Piszę, ponieważ jest to aktualny temat ,ostatnio wywieszono i odczytano zalecenia biskupów w związku z przyjmowaniem Komunii Świętej która jest pod dwiema postaciami w postawie stojącej po oddaniu pokłonu lub przyklęknięciu wcześniej na jedno kolano-(i teraz ażeby przyklęknąć trzeba to zrobić będąc za pewną osobą i mam straszny dyskomfort ponieważ klękam za osobą przyjmującą Pana Jezusa przede mną, bardzo trudno jest mi to opisać bardzo cierpię, widzę ogromną różnicę gdyż do tej pory jak tylko siostry Karmelitanki przyjęły Pana Jezusa na klęcząco szłam 1 aby nie burzyć porządku, to było takie święto, czułam że aniołowie byli obok. A teraz o zgrozo siostry tez przyjmują na stojąco, ja widzę jakie to jest pomniejszenie Sakrum, naprawdę jest ogromna różnica, komu to przeszkadzło? Za każdym razem chce mi się płakać a co dopiero Pan Jezus?Jeżeli już siostry karmelitanki podniesiono z kolan ,dokąd zmierzmy. W Europie właśnie poprzez popuszczanie zaczęła się laicyzacja. Komunia Św. na rękę, póżniej woda święcona-bo bakterie, kobiety rozdają Komunię. Kiedyś byłam niedaleko Barcelony, nie było w ławkach klęczników, nikt nie klęka itd. Obudż się Polsko, bo zginiemy, zobaczcie co się dzieje z młodzieżą w co wchodzą ( subkultury, tatuaże, alkohol, narkotyki, pornografia, zero moralności, demoniczne gry komputerowe, muzyka satanistyczna, wulgaryzm, ubierają się na czarno, idąc ulicą widać ilu jest zniewolonych-bladych, smutnych, widać nie radzących sobie Apeluję do rodziców, dajcie im więcej miłości bo od tego się wszystko zaczyna, zabieganie coraz większe tempo życia, większe wymagania a do tego odejście od Boga- żródła życia to jest największy dramat. A od dzisiaj skrócono nam właśnie Adorację w Kościele bo za mało ludzi a czy nie warto chociażby dla 1 osoby i tak powoli, powoli coraz mniej , zamiast coraz więcej, a to u innych sióstr mniej Mszy Św., zlikwidowano w pażdzierniku różaniec, gorzkie żale itd.

  • eska pisze:

   Zapraszam do Nowenny Pompejańskiej w intencji dzieci i młodzieży – chcemy zacząć 16 września, bo obecnie kończymy wcześniejszą.
   Odmawiamy w grupach, każdy jedną część. Mamy już jeden komplet osób:

   NP 1: Wojtek – Radosne, Czester – Światła, Kasia – Bolesne, MariaP – Chwalebne. 🙂
   NP 2: Eska – dostosuję się 😉 ……???……. Kto dołączy ?

   Intencja (propozycja, do konsultacji): „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego prosząc o ochronę dzieci i młodzieży przed wszelkim złem, zwłaszcza ze strony dorosłych odpowiedzialnych za ich rozwój.

   • Joan pisze:

    Szczesc Boze, ja moge dolaczyc do Nr 2, moga byc Swiatla albo Bolesne. 🙂 Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Jezus jest Panem

   • eska pisze:

    Bardzo się cieszę! 🙂 Mam nadzieję, że uda nam się zebrać kolejne cztery osoby. Jednak jeśli nie, to trzeba będzie zrezygnować z tajemnic Światła i wtedy poproszę Cię o wzięcie Bolesnych.
    NP 1: Wojtek – Radosne, Czester – Światła, Kasia – Bolesne, MariaP – Chwalebne. 🙂
    NP 2: Eska – dostosuję się, Joan – Światła (ew. Bolesne) ……???……. Kto dołączy ?

  • elwit pisze:

   Nie cała młodzież jest taka.Mam dwoje dzieci prawie dorosłych. Obracają się w różnych środowiskach. Chodzą na spotkania ze wspólnoty Galilea. Jest naprawdę dużo młodzieży wartościowej. Wystarczy przejechać się choć raz na spotkania młodych z o. Danielem do Przeprośnej Górki. Moja mama, już starsza kobieta, jak zobaczyła tam młodych naprawdę rozmodlonych, gdzie widać że kochają naprawdę Jezusa, powiedziała że Polska nie zginie jeżeli ma tyle dobrej młodzieży. Ale też trzeba dać im dobre wzorce. U mnie w domu jest codziennie odmawiany różaniec, należymy z mężem do Żywego Różańca za dzieci. Nie nawracam w domu, w pracy słowami ale staram się pokazać życiem że jestem chrześcijaninem i nie idę na kompromis ze złem. Dla potwierdzenia tego że moje dzieci nie wstydzą się przyznać do Jezusa są ich wpisy na facebooku: BÓG JEST MOJĄ TARCZĄ, BÓG JEST MOJĄ NADZIEJĄ, BÓG JEST DOBRY, BÓG JEST PRAWDZIWY ITP.Są to młodzi którzy mają 19 i 16 lat. To według mnie jest też ewangelizacja. Na te wszystkie zagrożenia ja zawsze wszystkim mówię że musimy zacząć od siebie i dawać przykład a potem to się pomału rozchodzi dalej. Ja patrzę z nadzieją w przyszłość, zło jest głośne i dlatego my je widzimy i słyszymy. Dobro zaś po cichu się rozchodzi i na pierwszy rzut oka go nie widać. Pozdrawiam

 5. Wiesław pisze:

  Szkoda że wypowiedź bp-a Schneidera nie jest drukiem ,można by sobie spokojnie przeczytać jej treść. Takie tłumaczenie „po kawałku” jest męczące i rozprasza.

 6. Elżbieta pisze:

  Krwi Chrystusowa-napój mnie.Wodo z Boku Chrystusowego obmyj mnie.Jezu ,Maryjo,Józefie-ratujcie duszę moją.

 7. Marakuja pisze:

  Znalazłam więcej relacji z wizyty Bp Shneidera w Polsce i również do poczytania, na poniższym linku:
  http://sacerdoshyacinthus.com/bp-schneider-corpus-christi/
  jest tam lepsza jakość dźwięku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s