Papież Franciszek darem i nadzieją dla Kościoła – Papież wierny Ewangelii do końca

Dziś mija 2 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za Papieża, który jest wierny Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i błagajmy o otwarcie oczu dla tych, którzy jawnie przeciwko Niemu występują i obrażają Go oszczerstwami i zniesławieniami typu „fałszywy prorok, Antychryst” itp. Polecajmy w wieczornym Różańcu Św. czytelników i autorów tych wszystkich antypapieskich blogów, którzy często działają pod przykrywką „prawd i objawień katolickich” wykorzystując przy tym i szkodząc np. zdrowym objawieniom typu Fatima, Lourdes czy badane wciąż Medziugorje.

*****

W przeddzień rocznicy pontyfikatu polscy biskupi modlili się za Ojca Świętego. Prymas Polski podkreślał zasługi papieża Franciszka dla umacniania prawdy o małżeństwie i rodzinie.

Wśród podstawowych prawd o małżeństwie i rodzinie, od których odstąpić nam nie wolno, papież Franciszek wymienia: nierozerwalność, jedność, wierność i otwarcie na życie”

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Homilię wygłosił prymas Polski abp Wojciech Polak. Posługa papieża Franciszka – mówił kaznodzieja – w ciągu tych dwóch lat przypomniała nam prawdę o małżeństwie i rodzinie. Rodzina bowiem jest miejscem kształtowania dojrzałego człowieczeństwa, a jednocześnie „cegiełkami służącymi do budowania społeczeństwa”. „Wśród podstawowych prawd o małżeństwie i rodzinie, od których odstąpić nam nie wolno, papież Franciszek wymienia: nierozerwalność, jedność, wierność i otwarcie na życie” – mówił abp Polak.

Ojciec Święty jest dla Kościoła darem i nadzieją – podkreślają biskupi „Jego wyrazista osobowość, styl duszpasterski i radykalizm ewangeliczny budzą autentyczny szacunek, który podzielają polscy biskupi” – napisali w komunikacie na temat zebrania plenarnego.

*****
Kard. Maradiaga: Papież jest wierny Ewangelii

Mylą się ci, którzy twierdzą, że Ojciec Święty chce zmienić Ewangelię. Papież chce jedynie wcielać w życie plan Boga – mówi kardynał Maradiaga, bliski współpracownik Franciszka.

Kardynał Rodriguez Maradiaga przestrzega wszystkich przed fałszywymi oczekiwaniami względem Ojca Świętego Franciszka. Purpurat mówił o tym w kontekście celibatu. Jego zdaniem papież nie dąży do poluzowania zasady bezżenności księży. I dodaje, że mylą się wszyscy ci, którzy twierdzą, jakoby papież chciał zmienić Ewangelię. Kardynał przekonuje, że papież w żadnej mierze nie chce dążyć do przypodobania się światu poprzez wypełnianie jego oczekiwań. Chce po prostu wcielać w życie plan Boga.

Program pontyfikatu Franciszka kardynał Maradiaga opisał mianem naprawy Kościoła. Wygląda więc na to, że w ocenie purpurata, który jest bliskim współpracownikiem Ojca Świętego, Franciszek nie zamierza dokonywać żadnych zmian, a chce jedynie poprawić to, co nie funkcjonowało dotąd właściwe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Papież Franciszek i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Papież Franciszek darem i nadzieją dla Kościoła – Papież wierny Ewangelii do końca

 1. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek:
  Chrześcijanin nie może iść na kompromis. Jeśli nie pozwoli się dotknąć przez Boże miłosierdzie i nie kocha bliźniego, stanie się obłudnikiem, który niszczy i rozprasza, zamiast czynić dobro.

 2. wobroniewiary pisze:

  Papież Franciszek codziennie od godz. 19-00 do 20-00 opala się przed Najświętszym Sakramentem i dlatego proponuję za Niego Koronkę do Najświętszego Sakramentu

 3. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III pon. 15.12.1986, godz. 9.00

  – Czułam niepokój dziś rano, a chwilami także lęk. Co to było?
  † Świat nadprzyrodzony nie jest gdzieś daleko. Poruszacie się w nim najczęściej nieświadomie. Mają do was dostęp zarówno dobre jak i złe duchy. W zależności od tego, jaki się zbliży, odczuwasz lęk lub pokój, nienawiść lub miłość.
  – Od czego zależy, jaki jest bliżej?

  † Od twojego wyboru, od tego na ile się odsłonisz przez swą słabość, której nie oddałaś Mi w porę. A także od tego, czy Ja cię odsłonię, by cię wypróbować i umocnić.

  – Z którego powodu dziś zbliżył się do mnie zły duch?

  † Z trzeciego. Lęk jest bardzo silnym motywem ucieczki w Moje ramiona. Chciałem, abyś była sercem przy Mnie od chwili przebudzenia.

  – Tak zabiegasz o te nasze serca niemądre i niewdzięczne…

  † Zabiegam, bo Moją naturą jest Miłość. A wy jesteście biedni: nie widzicie Prawdy i nie słyszycie Mojego głosu. Ślepe i głuche dzieci stworzone z Miłości i dla Miłości. Jakże wam nie pomóc?

  Uczynność wobec bliźnich ma pierwszeństwo przed modlitwą. Tak, jak w przypowieści o dobrym Samarytaninie. Cóż warta jest modlitwa, gdy jej owocem nie jest czyn?

  • Jeremiasz pisze:

   Mnie również lęk przywiódł do Jezusa. Chciałbym Mu za to podziękować, bo widzę teraz jaka to była łaska w tamtych koszmarach. Dzięki Ci Panie.
   Chwała Jezusowi !

 4. Małgosia pisze:

  Będzie nowy Rok Jubileuszowy. Franciszek ogłasza Rok Miłosierdzia

  8 grudnia rozpocznie się w Kościele 65. już Rok Jubileuszowy. Tym razem będzie to Rok Miłosierdzia. Radosną nowinę ogłosił dziś podczas nabożeństwa pokutnego Ojciec Święty Franciszek.

  „Drodzy bracia i siostry, często myślałem o tym, jak Kościół może uczynić bardziej oczywistą swą misję jako świadka miłosierdzia. To droga, która rozpoczyna się od duchowego nawrócenia. Dlatego też postanowiłem ogłosić Nadzwyczajny Jubileusz, w centrum którego będzie Boże miłosierdzie. To będzie Rok Święty Miłosierdzia – mówił Papież.

  – Chciejmy go przeżywać w świetle słów Pana: «Bądźcie miłosierni, jak wasz Ojciec» (Łk 6,36). Ten Rok Święty rozpocznie się w tegoroczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a zakończy 20 listopada 2016 r., w niedzielę Pana naszego Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, który jest żywym obliczem miłosierdzia Ojca. Powierzam organizację tego Jubileuszu Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, tak by ożywiała go jako nowy etap na drodze Kościoła w jego misji niesienia każdemu człowiekowi Ewangelii miłosierdzia. Jestem przekonany, że cały Kościół będzie mógł znaleźć w tym Jubileuszu radość, by odkryć i uczynić owocnym Boże miłosierdzie, przez które wszyscy jesteśmy wezwani do dawania pociechy każdemu człowiekowi naszych czasów. Już teraz powierzamy ten Jubileusz Matce Miłosierdzia, by zwróciła na nas swoje spojrzenie i czuwała nad naszą drogą – dodał papież.

  TPT/Radiovaticana.va

 5. Maria Magdalena pisze:

  Biskupi nie zmienią stanowiska ws. Komunii dla rozwiedzionych
  Episkopat nie popiera Komunii dla rozwodników – z takim przesłaniem polscy biskupi pojadą na październikowy synod do Watykanu

 6. Maria Magdalena pisze:

  Duchowny dziękuje Bogu za aborcjonistów. A dziękować za nich trzeba szatanowi
  Dziękuję Bogu za dostarczycieli aborcji – napisał na swoim blogu Harry Konx, prezes Religious Coalition for Reproductive Choice. Te słowa to bluźnierstwo. „Dziękować” za aborcję można szatanowi.

  Tekst, jaki napisał episkopalny duchowny, który szczyci się swoim homoseksualizmem i ma męskiego partnera określanego mianem męża, jest skandaliczną odą dla morderców. „Codziennie lekarze, pielęgniarki, asystenci medyczni, recepcjonistki ryzykują życie, aby ci, którzy chcą aborcji mogli otrzymać ją ze współczuciem i miłością. Dziękuję Bogu za dostarczycieli aborcji” – napisał Knox.
  http://www.fronda.pl/a/duchowny-dziekuje-bogu-za-aborcjonistow-a-dziekowac-za-nich-trzeba-szatanowi,48614.html

 7. BKCD pisze:

  Modlitwa, która nie byłaby odważna, nie jest prawdziwą modlitwą. Chodzi o odwagę ufności, że Pan nas wysłucha, odwagę, by zapukać do drzwi.
  Ojciec Święty Franciszek

 8. BKCD pisze:

  Sentencje św. Teresy od Dzieciątka Jezus na każdy dzień roku

  13 marca: Nie mogę powiedzieć, żebym często doświadczała pociech w czasie mego dziękczynienia, są to być może chwile, kiedy mam ich najmniej. Uważam to za rzecz zupełnie naturalną, ponieważ oddałam się Jezusowi z pragnieniem przyjmowania Jego odwiedzin nie dla własnej pociechy, lecz przeciwnie, by sprawić przyjemność Temu, który mi się oddaje (A, 79v°).

  Myśl św. Magdaleny na dzisiejszy dzień:
  Nalegam byście nie utraciły spokoju wewnętrznego, jakikolwiek krzyż Pan wam ześle. Co więcej, powinniście być wielce pocieszone widząc, że On dopuszcza sytuacje, w których przychodzi nam cierpieć.

 9. wobroniewiary pisze:

  Myśl św. O. Pio na 13 marca:
  Kochaj Pana Jezusa! Bardzo Go kochaj! I również dla miłości bardziej pokochaj wyrzeczenie (GB, s. 61).

 10. BKCD pisze:

  14 marca w Rzeszowie będziemy prowadzili całodniowe spotkanie pt. Moje dziecko istnieje naprawdę! dla osób po utracie dziecka z konferencjami i przejsciem drogi wew. uzdrowienia dla tych, którzy wciąż cierpią ból po utracie. Miejsce: parafai a sw. J. Kalasancjusz (oo. Pijarzy, ul. Lwowska). Póżna pora ale może ktoś jeszcze skorzysta albo napisze na parafię czy są miejsca Michał Piekara prowadzi a 27 – 29 marzec w tej samej parafii zranieni i wybrani . rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego albo na to może ktoś się wybierze
  http://www.pijarzy-rzeszow.parafia.info.pl/?p=main&what=37

 11. kasiaJa pisze:

  Ojciec Święty Franciszek powiedział, że odnosi wrażenie, iż jego pontyfikat będzie krótki. Przyznał, że podziela koncepcję Benedykta XVI, który ustąpił z urzędu św. Piotra.

  Ojciec Święty Franciszek udzielił bardzo obszernego wywiadu meksykańskiej telewizji. Między innymi kwestiami, takimi jak imigracja, kryzys wiernych w Ameryce Południowej czy kulisy konklawe sprzed dwóch lat, został zapytany o to, jak długi będzie jego pontyfikat. Dziennikarka wskazała, że wielokrotnie podkreślał, iż jego pontyfikat będzie krótki.

  „Mam wrażenie, że mój pontyfikat będzie krótki: 4 lub 5 lat, nie wiem, może nawet 2 lub 3. Dwa już minęły (…). Może to myślenie hazardzisty, który przekonuje się, że przegra, dlatego nie będzie rozczarowany, a jeżeli wygra, będzie szczęśliwy. Nie wiem. Czuję jednak, że Pan umieścił mnie tu na krótki czas, nic więcej. To jednak tylko uczucie” – mówi Ojciec Święty.

  Papież mówił także o decyzji Benedykta XVI, który ustąpił z urzędu piotrowego.

  „Myślę, że to, co zrobił papież Benedykt, było otwarciem drzwi. 60 lat temu nie było emerytowanych biskupów. Teraz mamy ich 1400. Dotarto do pomysłu, że człowiek po 75 roku życia, lub około tego, nie może nieść już ciężaru konkretnego kościoła. Ogólnie rzecz biorąc myślę, że to, co zrobił tak odważnie Benedykt było otwarciem drzwi dla emerytowanych papieży. Benedykt nie powinien uchodzić za wyjątek, ale za instytucję. Może będzie tylko jednym na długi czas, a może nie będzie tylko jednym. Jednak instytucjonalne drzwi zostały otwarte. Dzisiaj papież emeryt nie jest już rzadkością, jako, że otwarto drzwi dla istnienia takiej postaci” – stwierdził papież.

  Dodał też, że jest sobie w stanie wyobrazić, że papieże będą przechodzić na emeryturę w wieku 80 lat. „Mogę, chociaż tak naprawdę nie lubię koncepcji jakiegokolwiek limitu wieku. Uważam, że papiestwo jest rodzajem najwyższej instancji. Jest specjalną łaską. Dla niektórych teologów papiestwo jest sakramentem. Niemcy są w tej kwestii bardzo kreatywni. Nie chcę tak dokładnie powiedzieć, ale myślę, że papiestwo to jest coś specjalnego (…). Nie poparłbym idei nakładania limitu wieku na papiestwo, ale podzielam koncepcję tego, co zrobił Benedykt” – powiedział papież. Stwierdził też, że Benedykt XVI jest dla niego bardzo ważną osobą, cały czas go wspierając radami. „Nie wiem, czy pamiętacie, że rozstając się 28 lutego w Sali Klementyńskiej, że jego następca jest między wami, a on obiecuje lojalność, wierność i posłuszeństwo. I tak robi. To człowiek Boga” – powiedział papież.

  Pod koniec rozmowy Franciszek był też pytany o synod i ewentualne zmiany w sprawie rozwodników w nowych związkach oraz homoseksualistów. Ojciec Święty nie wypowiedział jednak niczego sensacyjnego. Ani słowem nie wskazał, by popierał koncepcję dopuszczenia rozwodników do sakramentów. Powiedział jedynie, iż trzeba zmienić to, że niezwykle wiele osób zawiera sakrament małżeństwa niczym wydarzenie społeczne i nie ma w tym wcale wiary.

  http://www.fronda.pl/a/papiez-moj-pontyfikat-bedzie-krotki-moge-ustapic,48612.html

 12. kasiaJa pisze:

  Ks. Tomasz Kancelarczyk dla Fronda.pl: Platforma odpowiada za szerzenie propagandy aborcyjnej!

  „Mówimy o godności człowieka, a jednocześnie godzimy się na uśmiercanie nienarodzonych. Rząd PO ponosi odpowiedzialność za szerzenie się propagandy aborcyjnej” – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk.
  Gość Niedzielny” doratł do zatrważających statystyk NFZ nt dokonywanych w Polsce aborcji. Okazuje się, że w ubiegłym roku uśmiercono 291 dzieci – prawie tyle, co w poprzednich 5 latach łącznie i prawie trzy razy więcej niż w roku 2013. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy ks. Tomasza Kancelarczyka.

  Ks. Tomasz Kancelarczyk: Wzrost liczby dokonywanych w Polsce aborcji za związek z szerzącą się propagandą aborcyjną, zmiękczającą wrażliwość społeczeństwa na kwestię ochrony życia poczętego. W odniesieniu do aborcji używa się w mediach sformułowań, które koncentrują się wyłącznie na „dobru kobiety” z zupełnym pominięciem dobra dziecka. Sprawa prof. Chazana znakomicie ilustruje to zjawisko. Mówiło się, jak wielką krzywdę prof. Chazan wyrządził kobiecie, przez to, że nie abortował jej chorego dziecka. W tym, że w społeczeństwie coraz bardziej rozprzestrzenia się klimat przyzwolenia na aborcję dużą zasługę mają także obecni rządzący. Wystarczy zwrócić uwagę na język jakim posługują się przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia na czele z min. Arłukowiczem, świadczący o totalnej niewrażliwości wobec nienarodzonego dziecka.

  Nas, obrońców życia, ale także całe społeczeństwo czeka teraz wielkie zadanie. Wyzwaniem niech będą słowa Jana Pawła II z Ewangelii Vitae: „Potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia”. Jeżeli to nie będzie naszym zadaniem, będzie tylko gorzej, a wydaje się, że parcie Unii Europejskiej na unicestwianie życia człowieka jest coraz większe, mimo iż doświadczamy tragicznych skutów demograficznej demolki.

  W związku z faktem, że większość aborcji dokonywanych jest z przyczyn wad genetycznych u dziecka, jak tu nie mówić, że diagostyka nie służy dziś leczeniu, tylko aborcji? Niedługo będziemy odchodzić Światowy Dzień Osób z zespołem Dawna. Widzimy polityków, którzy ubierają różne skarpetki na znak jedności z tymi osobami, tymczasem nie widziałem jeszcze, żeby któryś z nich w jakikolwiek sposób bronił te osoby przed aborcją. To ogromna dwulicowość i zakłamanie, że z jednej strony mówi się o godności osób z zespolem Dawna, a z drugiej strony ze spokojem pozwala się je zabijać przed urodzeniem. To znak naszych czasów, że mówimy o wielkich ideach humanistycznych, o godności człowieka, a jednocześnie godzimy się na uśmiercanie tych, którzy także mają tę godność, choć wykazują się pewnymi defektami zdrowotnymi.
  http://www.fronda.pl/a/ks-tomasz-kancelarczyk-dla-frondapl-po-odpowiada-za-szerzenie-sie-propagandy-aborcyjnej,48605.html

  • mc2 pisze:

   W tym roku już dwa razy oglądałem w telewizji przypadki że ludzi mają pretensję do lekarzy że przeprowadzali badania USG i nie zauważyli wad rozwojowych u dzieci , bardzo poważnych i nie do wyleczenia w okresie płodowym i po urodzeniu jedynie do jakiś korekt ale nie do wyleczenia . Mieli pretensje jakby to miało coś zmienić , i pytanie co by to zmieniło …

 13. kasiaJa pisze:

  Dzisiejsza homilia z Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej (jedna z najkrótszych i najpiękniejszych jakie dane mi było usłyszeć):
  – Ze względu na swoją duszę, kochajcie Boga , kochajcie bliźnich, pomagajcie potrzebującym, nie przechodźcie obojętnie obok proszącego o pomoc… choćby nie wiem co się wydarzyło w waszym życiu, jakie was trudności będą spotykały… musimy być silni wiarą…. (przytaczam z pamięci).

 14. wobroniewiary pisze:

  CZY WIESZ, ŻE PAPIEŻ FRANCISZEK DZIEŃ W DZIEŃ MODLI SIĘ OD 19.00 DO 20.00 PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM I STĄD CZERPIE SIŁĘ I MOC?

  Zastanów się, zanim skrytykujesz czy oczernisz papieża, bo nie jest zbyt tradycyjny a dla niektórych wg fałszywych diabelskich proroków jest fałszywym Antychrystem.
  O Jezusie też mówiono, że mocą Belzebuba wygania złe duchy. Dzień w dzień trwać przed Najświętszym Sakramentem, to Antychryst dawno wyłby i wiłby się, a nie modlił się, działał na chwałę Pana i owieczki do Nieba prowadził!

  Posłuchaj świadectwa ks. abpa Konrada Krajewskiego a dowiesz się też, że św. Jan Paweł II wszystkie swoje przemówienia pisał przed Najświętszym Sakramentem!

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/06/12/%D1%81zy-wiesz-ze-papiez-franciszek-dzien-w-dzien-modli-sie-od-19-00-do-20-00-przed-najswietszym-sakramentem-i-stad-czerpie-sile-i-moc/

 15. Halina pisze:

  Co o tym myślicie?

  „Ksiądz Piotr Kozieł z Chwarstnicy koło Gryfina. Tak zaczął u zdrawiać: młody człowiek wzbraniał się przed amputacją nogi z powodu gangreny, spytał księdza o radę, ten odpowiedział „nie idź”. I uzdrowił go. Pomaga we wszystkich cierpieniach, wobec których lekarze są bezradni.

  Bioenergoterapią, akupresurą i chińskim dotykiem likwiduje guzy piersi, prostatę, leczy stwardnienie rozsiane. Ma możliwość bilokacji (czyli wydzielenia z ciała konkretnej osoby sobowtóra) oraz jasnowidzenia.

  „Głos Szczeciński” opisał, jak ks. Piotr działa bioprądami. „Najpierw dokonuje tzw. oczesywania i zdejmowania radiacji szkodliwej oraz wyrównywania przepływu pola energetycznego. Potem trzyma ręce nad głową pacjenta i dokonuje tzw. otoczki. Wreszcie długo trzyma rękę na czole cierpiącego. Dotyka tych wszystkich miejsc ciała, które są chore”. Znalazłam to w internecie.Co o tym sądzić?

  Bajki dla dzieci. Zresztą, nie ufałbym nawet najporządniejszym dziennikom, kiedy piszą takie rzeczy. Ksiądz, jeśli ów jest księdzem, to ma swoich przełożonych, którzy pewno już się zainteresowali. W bioenergoterapię wierzyc nie ma po co-to jest nabieranie ludzi, a od bilokacji to „specjalistami” są kapucyni, a nie księża diecezjalni (o. Pio). A na koniec: uzdrawia Pan Bóg, a nie człowiek. Pozdrowienia, Norbert Frejek SJ
  http://www.opoka.org.pl/porozmawiajmy/forumreko.php?action=show&id=1240302464

  Ludzie są zachwyceni a kościół chyba ostrzega, prawda?
  http://www.gryfino.info/printview.php?t=6045&start=0&sid=945a0b1251794785e65c00b27e79db54

  • wobroniewiary pisze:

   Trzeba sprawdzić, czy to prawda i jeśli nie daj Boże, że tak – to musimy go wszyscy mocno omadlać. Zwiedziony biedny kapłan….
   Żadnej bioenergii, żadnego chińskiego dotyku i akupresury.
   Poczekajmy z opiniami, bo z o. Witko czy z ks. Johna tez już robiono uzdrowicieli

  • kasiaJa pisze:

   Panie Boże broń przed takimi praktykami! To wejście w działkę rogatego! Bioenergoterapię i inne formy okultyzmu należy bezwzględnie odrzucić – zgodnie z nauczaniem Kościoła, to bałwochwalstwo, pogaństwo, szamaństwo… Gdzie są przełożeni takich kapłanów? Ksiądz ma modlić się o uzdrowienie, uwolnienie a nie parać się rogatymi praktykami!

 16. Halina pisze:

  Co do ks. Witko nie zgadzam się, ale proszę spojrzeć na poprzednie 5 punktów:

  Możesz skorzystać z ich usług – informacje pochodzą z internetu.

  1. Specjalista bioterapii Ks. Prob. Piotr Kozieł 74-100 Borzym, parafia Trójcy Św. Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.

  2. Pod koniec lat siedemdziesiątych ksiądz-radiesteta Ks. Stefan Opiela dokonał przełomowego dla bioterapii odkrycia. Na podstawie wieloletnich doświadczeń zauważył, że niezwykłe oddziaływanie na
  chory organizm przynoszą drewniane klocki wystrugane na kształt piramidy to trójkąty piramidalne. Ksiądz Stefan Opiela całe swoje życie poświęcił odkrywaniu metod mających ulżyć ludziom w
  cierpieniach.

  3. Ksiądz-zielarz z Izbicy Kujawskiej Góry przy pomocy wahadełka dobierał chorym najodpowiedniejsze zestawy ziół.

  4. Fakty poprawiania stanu zdrowia przez bioterapeutów świadczą dobitnie o „energetycznej strukturze” organizmu, co już przed ponad 30 laty opisał w swoich pracach ksiądz prof. Włodzimierz Sedlak

  5. Znany zielarz, radiesteta, bioenergoterapeuta i jasnowidz, ks.Czesław Andrzej Klimuszko

  http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/na-forum-katolickim-przeczytalam,1211.html

 17. BKCD pisze:

  Mam pytanie jak już się temat rozpoczął a kręglarze nic nie słyszałam czy może ktoś wie ???????

  • wobroniewiary pisze:

   To jest poważne zagrożenie:

   Założenia światopoglądowe

   Na bazie Kinezjologii Stosowanej (program Dotyku dla Zdrowia) powstała stworzona przez Dennisona tzw. Kinezjologia Edukacyjna, gdzie pierwszym poziomem nauczania jest program ćwiczeń „Gimnastyki mózgu”. W Polsce działa Polskie Stowarzyszenie Kinezjologów, w którym wiele osób ma uprawnienia do nauczania „Gimnastyki mózgu” – Kinezjologii Edukacyjnej, ale też Dotyku dla Zdrowia – czyli Kinezjologii Stosowanej. Dlatego nazwali się oni ogólną nazwą „Stowarzyszenia Kinezjologów”. Metoda Dotyku dla Zdrowia oparta została na bazie czterech dyscyplin: kinezjoterapii (terapii ruchowej), nauki o odżywianiu, ale też chiropraktyki (kręgarstwa) i akupresury.

   http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/zagrozenia/duchowe-zagrozenia/580-swiatopoglady-orientalne-w-edukacji.html?showall=1&limitstart=

   • wobroniewiary pisze:

    „Chiropratyka, a szczególnie akupresura oprócz wątpliwych podstaw naukowych odwołują do orientalnych założeń światopoglądowych. D.D. Palmer, twórca chiropraktyki, oparł ją na technikach starożytnych chińskich systemów leczniczych oraz na hinduskich wierzeniach religijnych. Palmer na wiele lat, zanim odkrył kręgarstwo, parał się paranormalnym uzdrawianiem (zgodnie z okultystyczną tradycją przekazał swe zdolności synowi B.J. Palmerowi, który kontynuował uzdrawianie „kosmiczną” mocą), radiestezją oraz frenologią (pseudonaukową teorią o znaczeniu kształtów czaszki), wyznając wiele wschodnich doktryn religijnych (np. wiarę w reinkarnację).”
    ks. Aleksander Posacki SJ

    http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/zagrozenia/duchowe-zagrozenia/580-swiatopoglady-orientalne-w-edukacji.html?showall=1&limitstart=

   • BKCD pisze:

    Dziękuję za informacje . Ja nigdy bym nie poddała się nastawieniu kręgosłupa ale moja Znajoma w sumie to już po dziś się dowiedziałam że wczoraj wpadła w ręce kręglarza:( i dlatego zapytałam bo częściej się mówi o bioenergoterapeutach itp a o tym nie wiem nie rzuciło mi się w oczy . Dziękuję za info

 18. robert pisze:

  czyli znajoma trenuje grę w kręgle??? zawodowo tym się zajmuje czy amatorsko ??? w kręgle można grać ale zawodowcy po latach gry skarżą się na bóle w kręgosłupie więc potem latają do kręgarzy.To taki żarcik ps nie nabijam się absolutnie.Z Bogiem!!!!

  • BKCD pisze:

   Witaj Robert znajoma nie gra w kręgle . Tylko drogą na skróty chce się pseudo wyleczyć z bólów kręgosłupa .
   Myśl św. Magdaleny na dzisiejszy dzień:
   Z doświadczenia widzę, że Pan zabiera nam nasze najmocniejsze i najlepsze oparcie, jednak On nas nigdy nie opuścił, zaś przy nieco większym cierpieniu wszystko szczęśliwie doprowadza do końca.

   Sentencje św. Teresy od Dzieciątka Jezus na każdy dzień roku

   14 marca: Bardziej czuły niż Matka jest Dobry Bóg (A, 80v°).

 19. ta pisze:

  Ktoś mi bliski umiera,proszę o każde Zdrowaś Mario,ofiarowanie Mszy,cierpienia.Osoba ,której życie się kończy nie chce się wyspowiadać.Nie dociera do niej jak jest z nią źle.
  Bóg zapłać za każdą modlitwę.
  Moja sprawa zakończyła się pozytywnie,Jezus o wszystko się zatroszczył.Pozdrawiam.

 20. ta pisze:

  edit: Mszy Świętej/bo mi ucięło świętej/

 21. Alina pisze:

  Papież ogłosił Rok Miłosierdzia a na pewnej stronie admin ubolewa że prawdziwy katolik nie powinien cieszyć się że to diabelska pułapka, bo papież jest zły i koniec.
  Dodam, że to strona związana z Medjugorie i z Marią Bożego Miłosierdzia

 22. Elżbieta pisze:

  Od powietrza,głodu,ognia i wojny-wybaw nas Panie!Boże mój ulituj się nad nami.Pomóż pokonać grzechy,które popełniamy.Zmiłuj się nad nami-Panie nasz i Jedyny Boże nasz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s