Nowenna do św. Józefa. Wspólnota św. Józefa

Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
sw JozefO chwalebny Patriarcho, święty Józefie, z pokorą upadam przed Tobą. Oddaję się pod Twą przemożną opiekę, zobowiązując się do najszczerszej wiary i pobożności. Przyrzekam czynić wszystko, co w mojej mocy, aby Cię czcić przez całe moje życie i okazywać Ci miłość. Dopomóż mi w tym, święty Józefie. Bądź przy mnie teraz i przez całe moje życie, a szczególnie w chwili mej śmierci, jak byli przy Tobie Jezus i Maryja, abym mógł pewnego dnia w niebie razem z Tobą wielbić Boga na wieki wieków. Amen.

Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne skarby Nieba i Ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem, po Maryi, spośród świętych jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć.

Dzień 2
11 marca – Czystość świętego Józefa
Święty Józef odznaczał się wyjątkową czystością. Bóg wyróżnił go, uwalniając od złych skłonności, a on okazał się godny Bożego zaufania. Nie zawiódł Maryi Dziewicy, która mu się powierzyła. Ich małżeństwo było wspólnotą czystych serc. Żyjąc w kręgu zwykłych, codziennych spraw, obcując z różnymi ludźmi, święty Józef rozwijał daną mu łaskę niewinności. Tak jak każdy człowiek, mając wolną wolę, mógł wybierać dobro lub zło. Jednak nigdy w życiu nie popełnił żadnej niedoskonałości. Święty Józefie, dobry mój Patronie, wyjednaj mi ten dar, aby żadne złe słowa czy przykłady nie miały na mnie wpływu. Spraw, niech czuwam nad uczuciami i wyobraźnią, abym zachował czystość w całym moim życiu.

Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny

Chwalebny Patriarcho, święty Józefie, Ciebie Bóg wybrał na Opiekuna Świętej Rodziny; proszę, byś otaczał mnie zawsze swoją opieką. Od tej chwili obieram Ciebie na mojego Ojca, Opiekuna, Doradcę i Patrona. Błagam, abyś mnie przyjął pod swoją opiekę: wszystko, czym jestem, wszystko, co posiadam, moje życie i moją śmierć.

Wejrzyj na mnie, broń mnie od zasadzek nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, wspomagaj mnie we wszystkich moich potrzebach, pocieszaj w cierpieniach mego życia, a szczególnie bądź przy mnie w godzinie mojej śmierci. Wstawiaj się za mną do Boskiego Odkupiciela, którego byłeś godny trzymać w swych ramionach, oraz do Najświętszej Dziewicy Maryi – Twej Najczystszej Oblubienicy.

Udziel mi tych błogosławieństw, które doprowadzą mnie do zbawienia. Zalicz mnie do grona Twych czcicieli, a ja będę się starać, by okazać się godnym Twej opieki. Amen.

Więcej: http://www.katolik.pl

****
Nasza Czytelniczka pisze (o założeniu internetowej Wspólnoty św. Józefa):

Witam Kochani,
Cały dzień zastanawiałam się czy do Was napisać, ale nie mam się z tym do kogo udać. Wszystko przez św Józefa. „Wchodzi” mi wszędzie w oczy.
Chciałam głębiej Go poznać i zacząć żyć jego duchowością, naśladować jego cnoty, mieć go za opiekuna i obrońcę. I postanowiłam poszukać jakiejś Wspólnoty św. Józefa, no i właśnie…. Albo są na drugim końcu Polski  albo tylko dla mężczyzn – tak jak u mnie w parafii. A już przez internet – nie ma opcji. Dlatego chciałabym zwrócić się do Was. Dziś zaczynamy nowennę do św Józefa oraz odmawiamy prawie miesiąc 30-dniowe nabożeństwo. Tak pomyślałam, żeby 19 marca zakończyć to szczególnym oddaniem się pod opiekę św Józefa i utworzeniem naszej grupy internetowej po wezwaniem św. Józefa. Wiem, że można samemu to praktykować, ale mnie zawsze ciągnęło do wspólnot – bo „Gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Moje imię….”, a ponadto stroną Wowit opiekują się kapłani, co nie pozostaje bez znaczenia. Róża Różańcowa kwitnie, czyli można i przez internet. Dodatkowo przynależność do wspólnoty motywuje, żeby nie odpuszczać jak nagle braknie zapału. Nie chciałabym, żebyście odebrali to w ten sposób, że dokładam Wam pracy. Jeżeli pomysł jest głupi lub nie do zrealizowania to ja to zrozumiem.
Powiem tylko, że tego maila piszę na raty, bo jak zaczęłam o tym pisać to strasznie dziwne i złe rzeczy się u mnie dzieją. Wczoraj, po napisanych przeze mnie dwóch zdaniach …zły szalał na całego. Dziś ciąg dalszy piszę od 6:30 i ciągle coś się dzieje.
Pozdrawiam, Ania (rybka)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

60 odpowiedzi na „Nowenna do św. Józefa. Wspólnota św. Józefa

 1. mc2 pisze:

  Całkowicie napiszę coś nie na temat :
  Powoli wraca zimna wojna : Rosja wypowiedziała dziś traktat o zbrojeniach konwencjonalnych
  który zawarła 25 lat temu .
  i jeszcze coś ciekawego :
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Reforma-systemu-dowodzenia-Wojskami-Specjalnymi-do-kosza-MON-wciaz-sie-waha,wid,17333845,wiadomosc.html?ticaid=1147be o tym jak trochę ponad temu wprowadzono reformę Polskich sił specjalnych która znacznie pogorszyła system dowodzenia tymi siłami , wg. autora art. głównym pomysłodawcą systemu reformy i kierowania był szef BBN-u gen. Stanisław Koziej. ( określany ostatnio jako szogun ).

  • mc2 pisze:

   wypadło słowo : rok w 8 linijce . sorry ;-0

  • Betula pisze:

   W każdym dniu nowenny należy odmówić
   1 Ojcze nasz…, i 1 Zdrowaś Maryjo…i Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, Jak była na początku, teraz zawsze i na wieki wieków Amen.

 2. Jeremiasz pisze:

  Zawsze uważałem św. Józefa za patrona mężczyzn i właśnie dla mężczyzn jest szczególnym wzorem do naśladowania. Mój ojciec się z nim nawet „kumpluje”, że tak powiem, bo o cokolwiek go poprosi w trudnej sytuacji, zawsze mu św. Józef pomaga 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   A to kobietki my nie możemy mieć za Opiekuna Św. Józefa?

   Nie trzeba tak wiele… 1 środa miesiąca przyjąć Komunię św. Codziennie odmówić Litanię lub choćby
   Św. Józefie – módl się za nami. Opiekuj się nami.
   1 dziesiątek „Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was. Ratujcie dusze.
   Do wyboru, do koloru…
   We wpisie jest foto mojej osobistej figurki.

   Jest ktoś chętny?

   • nowa pisze:

    Możemy! ja go ciągle wołam i stale modle się o takiego przyjaciela/opiekuna w mojej rodzinie.o Józefa dla mnie,wiem ze on się mną/nami zaopiekuje.
    wchodzę na listę.bo wiele mu zawdzięczam.,bo on jest i działa.!

   • Jeremiasz pisze:

    Możecie możecie jak najbardziej 🙂

   • mariaP pisze:

    Tak , ja .

    (…)
    Na koniec metropolita krakowski nawiązał do nabożeństwa,
    jakie św. Teresa od Jezusa żywiła do św. Józefa, jak dodał, tego też doświadczył w swych rodzinnych Wadowicach Karol Józef Wojtyła.
    Dlatego też w 25-lecie swego pontyfikatu przekazał na ręce ówczesnego prowincjała swój papieski pierścień, aby został nim przyozdobiony wadowicki wizerunek Boskiego Opiekuna.
    Śladem Wadowic pierścień papieski otrzymały też siostry klasztoru św. Józefa w Awili.
    Równocześnie zaapelował, by wszyscy, na wzór św. Teresy także byli promotorami nabożeństwa do Głowy Najświętszej Rodziny, przyzywanego m.in. jako „Podpora rodzin”.
    / Z homilii ks kard. Stanisława Dziwisza / 11 października 2014

    „”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””
    Teresa zapisała na kartach swej autobiografii jakże wspaniałe słowa o tym, którego nazywała „swoim Ojcem”. A skoro jest doktorem Kościoła, pierwszą kobietą obdarzoną tym tytułem w Kościele, niech przemawia i do nas dzisiaj jeszcze raz:
    „Obrałam sobie za orędownika i patrona chwalebnego świętego Józefa, usilnie jemu się polecając.
    I poznałam jasno, że jak w tej potrzebie, tak i w innych pilniejszych jeszcze, w których chodziło o cześć moją i zatracenie duszy, Ojciec ten mój i Patron wybawił mię i więcej mi dobrego uczynił niż sama prosić umiałam (…).
    Innym Świętym, rzec można, dał Bóg łaskę wspomagania nas w tej lub owej potrzebie, temu zaś chwalebnemu Świętemu, jak o tym wiem z własnego doświadczenia, dał władzę wspomagania nas we wszystkim”.
    „Pragnęłabym wszystkich pociągnąć do pobożnej czci tego chwalebnego Świętego – wiedząc z długoletniego doświadczenia, jak wiele dobra jest on mocen wyjednać nam u Boga.
    Nigdy jeszcze nie spotkałam nikogo, kto by prawdziwie miał do niego nabożeństwo i szczególną mu cześć oddawał i nie osiągnął coraz większych korzyści w cnocie, bo w sposób dziwnie skuteczny wspomaga każdą duszę, która się mu poleca.
    Od wielu już lat, o ile pamiętam, co roku w dzień święta jego proszę go o jakąś łaskę i zawsze ją otrzymuję, a jeśli prośba moja jest w czymś niewłaściwa, on ją zawsze sprostuje dla większego dobra mego (…)”.
    „Proszę tylko dla miłości Boga każdego, kto by mi nie wierzył, niech spróbuje, a z własnego doświadczenia przekona się, jak dobra i pożyteczna to rzecz, polecać się temu chwalebnemu Patriarsze i go czcić. Szczególnie dusze oddane modlitwie wewnętrznej, powinny go ustawicznie wzywać z ufnością i miłością (…). Kto nie odnalazł jeszcze mistrza, który by go nauczył modlitwy wewnętrznej, niech sobie tego chwalebnego Świętego weźmie za mistrza i przewodnika, a pod wodzą jego nie zbłądzi”.
    Św. Teresa zanotowała także słowa o Józefie jako Opiekunie i Patronie klasztoru:
    „Pewnego dnia, po Komunii świętej, Zbawiciel nakazał mi pracować ze wszystkich moich sił nad założeniem tego klasztoru; dał mi całkowitą pewność, że ta fundacja dojdzie do skutku, i że On sam będzie tam bardzo wiernie czczony. Chciał, aby poświecono go Świętemu Józefowi: ten święty będzie nas bronił u jednej z bram, Nasza Pani – u drugiej, a On sam, Chrystus, będzie pośrodku nas. Klasztor ten będzie gwiazdą dającą wielki blask” [15].
    „Miejcie nabożeństwo do św. Józefa, bo On wiele może – takie przesłanie zostawia swoim duchowym córkom i synom.

   • E. pisze:

    Ja się zgłaszam 🙂

   • Bella pisze:

    Zgłaszam się do grupy św.Józefa 🙂

   • magda pisze:

    JA! 🙂 ❤

   • AnnaMaria pisze:

    A można by zrobić zakładke „Wspólnota św.Józefa” i dać tam modlitwy do św.Józefa
    oraz te piękne teksty, które napisały tutaj ;
    mariaP pisze:
    11 Marzec 2015 o 01:46

    Ola pisze:
    11 Marzec 2015 o 12:59

    E. pisze:
    11 Marzec 2015 o 19:34

    Byłoby tak ładnie uporządkowane i bardzo pomocne!!!!!
    No i nie byłoby walki czy św. Józef jest dla mężczyzn czy kobiet…. bo byłoby dla… wszystkich, bo on przecież kocha nas wszystkich!!!!!!!

    • wobroniewiary pisze:

     Jak poprosimy Kazimierza to może nam zrobi – liczę, że zrobi 🙂

     Zdjęcie figurki we wpisie- figurka św. Józefa, którą dostałam od ks. Adama. Św. Józef już 5 lat się mną opiekuje.

   • E. pisze:

    AnnoMario, dla ścisłości, słowa które zacytowałam powiedział sam Pan Jezus siostrze Medardzie, ja tylko zacytowałam, bo ten fragment bardzo mocno mnie poruszył, ale też wzmocnił, kiedy pierwszy raz go czytałam 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Jeden ksiądz może wspierać kandydata i jest OK (O ILE TO KS. SOWA I PO), inny ksiądz nie może wspierać innych kandydatów, bo od razu „larum” że Kościół wtrąca się do polityki.
  Miłego dnia życzę I TRZEŹWOŚCI MYŚLENIA ORAZ POSTRZEGANIA RZECZYWISTOŚCI.

  http://wpolityce.pl/polityka/236530-ksiadz-sowa-i-przyjaciele-wszyscy-murem-za-komorowskim-prezydent-rozpoczal-niedziele-od-mszy-kosciol-laczy-prawdziwych-chrzescijan

 4. eska pisze:

  Od jutra online – Rekolekcje dla mam „Jak połączyć w życiu mamy ewangeliczną Marię z Martą?”:
  http://www.parafiamm.pl/
  Ostatnia zakładka na stronie – Kamera online.

 5. wobroniewiary pisze:

  Ks. Adam o pomyśle Ani („Rybki”):
  Wszystkie inicjatywy w kierunku dobra są dobre, a owoce… trzeba obserwować i po nich rozpoznawać.

 6. Ania.W. pisze:

  Ja również się zgłaszam .

 7. aga pisze:

  Uwazam to za b.dobry pomysl,szczegolnie dla ludzi mieszkajacych poza granicami Polski z ograniczony dostepem do grup modlitewnych. Jestem za i zglaszam sie do grupy. Aga

 8. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. III Niedz. 14.12.1986, godz. 9.00

  † Nie bądź smutna. Twoja samotność odnosi się tylko do świata. Nie jesteś sama. Ja jestem z tobą. I wielu masz przyjaciół w Niebie. Towarzyszą ci, opiekują się tobą i modlą za ciebie. Nie jest ważne, że ich nie widzisz. Ich obecność i pomoc jest bardziej realna niż to, czego doznajesz w świecie. Nie należysz już do tego świata i nic on nie jest w stanie ci dać. Twój dom i twoja ojczyzna jest u Mnie. Tu twoja dusza i twoje serce powinny być stale i stąd czerpać siły.

 9. wobroniewiary pisze:

  Kuria o procesie przeciw abp. Michalikowi

  „Sposób wytoczenia sprawy przeciw Arcybiskupowi uzasadnia twierdzenie, iż osobie która to uczyniła, nie chodzi o ochronę swych praw, a jedynie o poszukiwanie medialnego rozgłosu” – pisze w komunikacie rzecznik prasowy archidiecezji przemyskiej, ks. Bartosz Rajnowski.

  Prosi również media o obiektywną relację i nieposzukiwanie taniej sensacji. Jutro przed Sądem Okręgowym w Przemyślu odbędzie się proces w sprawie wytoczonej abp. Józefowi Michalikowi przez Małgorzatę Marenin, prezes stowarzyszenia Stop Stereotypom.
  Kobieta stwierdziła, że arcybiskup obraził ją swoimi słowami wypowiedzianymi podczas jubileuszu 90. urodzin kard. Henryka Gulbinowicza we Wrocławiu. Najpierw skierowała sprawę do Sądu Rejonowego we Wrocławiu, ten jednak postanowił ją umorzyć, uzasadniając, że wypowiedź „nie wyczerpuje znamion przestępstwa, co jest konieczne do wdrożenia postępowania karnego”. M. Marenin odwołała się od tamtego orzeczenia, a po oddaleniu odwołania wniosła pozew cywilny, tym razem do Sądu Okręgowego w Przemyślu.
  Ks. Rajnowski zauważył w komunikacie, że „Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik w swym kazaniu wygłoszonym we Wrocławiu w dniu 16 października 2013 r. miał prawo, a patrząc z punktu widzenia misji Kościoła wręcz obowiązek, odnosić się krytycznie do niemoralnych trendów cywilizacyjnych”.
  – Mówił wówczas m.in.: „Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej” – zacytował rzecznik przemyskiej kurii.
  Dodał, że „sam sposób wytoczenia sprawy przeciw Arcybiskupowi uzasadnia twierdzenie, iż osobie która to uczyniła, nie chodzi o ochronę swych praw, a jedynie o poszukiwanie medialnego rozgłosu. Powództwo nie opiera się na tekście kazania Arcybiskupa ani nie został on do niego załączony. Strona powodowa odwołuje się jedynie do tendencyjnych medialnych reakcji na to kazanie” – zauważył.
  – Modląc się o siłę dla naszego Pasterza, zgodnie z chrześcijańskim przesłaniem prośmy także za prześladowcami Kościoła. Od mediów oczekujemy obiektywizmu i prawdy w relacjach, nie zniżanie się do poziomu publikatorów, które również w tej sprawie poszukiwać będą jedynie taniej sensacji – zaapelował, dodając, że oprócz jego komunikatu przed rozprawą nie będą udzielane żadne dodatkowe komentarze.
  Przeczytaj też:
  http://wroclaw.gosc.pl/doc/1857553.Sad-Abp-Michalik-niewinny (tu znajduje się do odsłuchania cała homilia z uroczystości)
  http://wroclaw.gosc.pl/doc/1940849.Nie-bedzie-procesu-przeciwko-abp-Michalikowi
  http://wroclaw.gosc.pl/doc/1859018.Skad-ta-nienawisc
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2387247.Kuria-o-procesie-przeciw-abp-Michalikowi

 10. klara pisze:

  Ja też się zgłaszam. od lat się modlę do tego świętego i brakuje mi takiej grupy. Adminko, proszę!

 11. wobroniewiary pisze:

  Dzisiaj z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie
  Transmisja na żywo!
  *Msza i modlitwa o uzdrowienie 11.03.2015 od 18:00
  http://www.kolbe.lublin.pl/index.php/transmisja-na-zywo.html

 12. BKCD pisze:

  Parafia Św. Maksymiliana – Lublin
  ul. Droga Męczenników Majdanka 27
  * Msza święta z sakramentem namaszczenia olejem chorych i błogosławieństwem.
  * Świadectwa nawrócenia i uzdrowienia
  * Poświęcenie wody, oleju i soli do użytku domowego.
  * Modlitwa o uproszenie zdrowia dla ciała, emocji i ducha.
  Będzie kilku księży do spowiedzi w czasie Mszy i modlitwy o uzdrowienie.
  POSŁUGUJE WSPÓLNOTA PRZYJACIELE OBLUBIEŃCA.
  To kolejna Msza dla Ciebie. Przyjdź na spotkanie z Bogiem, wyjdziesz odnowiony.

  http://www.kolbe.lublin.pl/index.php/transmisja-na-zywo.html

  Kolejna transmisja na żywo:

  *Msza i modlitwa o uzdrowienie 11.03.2015 od 18:00

  Niestety wskutek złośliwości rzeczy martwych nie posiadamy nagrania Mszy ze stycznia.

  ZACHĘCAMY do subskrybowania kanału Youtube Parafii! 🙂

  Zapraszamy do subskrybcji naszego kanału Youtube na archiwalne nagrania z możliwością przewijania!

  PROSIMY o Bożego ducha cierpliwości w razie zerwania transmisji bądz zakłóceń dzwięku czy obrazu. Związane jest to z parametrami łącza internetowego albo… działaniem złego ducha. 🙂 Po ewentualnej przerwie nastąpi wznowienie. Należy zatem w przypadku dłużej (> 3 min.) trwających zakłóceń ODŚWIEŻYĆ/PRZEŁADOWAĆ stronę www np. wciskając np. klawisz F5.

  Jeśli chcesz się podzielić duchowym świadectwem uczestnictwa on-line czy sugestiami dotyczącymi transmisji wyślij emaila na adres:
  ks. Józef Hałabis: jozef.h (wpisz znak @) wp.pl lub ks. Piotrek Iracki: piotrek (wpisz znak @) sacerdos.pl

  http://www.kolbe.lublin.pl/

  • eska pisze:

   Tak się zastanawiam: skoro będzie online poświęcenie wody, oleju, soli – to czy można też poświęcić przed komputerem?
   Skoro można zostać uzdrowionym mocą Bożą przez internet, to może i poświęcić olej można?

   • wobroniewiary pisze:

    Poświęcić „na odległość” można tylko wodę, transmisja ze Mszy Świętej nie oznacza tego że będziemy mieć w domu poświęcony olej czy sól, te rzeczy poświęcić musi kapłan osobiście. To będzie poświęcenie tego co ludzie przyniosą ze sobą do kościoła, a my możemy uczestniczyć poprzez transmisję online.

   • eska pisze:

    😦
    Dziękuję za odpowiedź.

   • nowa pisze:

    Esko ja mam olej egzorcyzmowany i wodę przez egzorcystę,który robi to przy mnie gdy go odwiedzam.
    Mogę go wysłać Ewie a ona Tobie bo mam tego dużo i stale uzupełniam zapasy.
    Możesz tez śledzić Msze ojca Witko, może będzie miał Msze SW gdzieś blisko ,on tez błogosławi wodę,olej i sol —>

    http://www.sekretariatewangelizacji.pl/kalendarz__mszy_sw_o_uzdrowienie/24

    Bogusia chyba pytała czy można online oglądać Msze SW z ojcem Witko-można

    Trzeba wejść na kalendarz Mszy/ojciec Witko jest zaznaczony na zielono/każdy dzień jest opisany dokładnie,jaka godzina,jaki Kościół,jak dojechać nawet, i dalej wpisać tą parafie w przeglądarkę,wejść na strunę internetowa danego kościoła i większość ma kamerki internetowe ,zawsze gdzieś się go wyłapie,jak nie w tej parafii to w innej 🙂
    Kalendarz pokazuje cały rozkład jego podroży,miejscowości w których jest sporo do przodu wiec można sobie pośledzić i poczekać na taką Mszę.

   • eska pisze:

    @nowa, bardzo Ci dziękuję za propozycję. Ja mam dostęp do mszy z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju, ale znam Kogoś z daleka, kto nie ma i to raczej z myślą o tej osobie pytałam. Gdyby ten Ktoś mógł skorzystać z opcji „przez internet”, byłoby prościej – ale jak nie, to ja mu wyślę, gdy będzie potrzeba. 🙂
    Za link do mszy z o.Witko także dziękuję – chętnie się zapoznam.

    • wobroniewiary pisze:

     Esko kochana, ksiądz Adam dostał pozwolenie z kurii tylko na świecenie wody a dla niego posłuszeństwo to cnota i nigdy go nie złamie. Ma pozwolenie na świecenie wody na odległość i dziękuje Bogu za to.

     Przykład działania? – Pobłogosławił mnie prawie 5 lat temu i kazał nastawić wodę którą pobłogosławił przeciwko duchom nikotynizmu. 23 września (na św. O Pio) minie 5 lat jak nie palę 🙂
     Nie tylko, że mnie nie ciągnie, to jestem zagorzałym przeciwnikiem jakiegokolwiek palenia, zwalczam jak mogę.

 13. Ola pisze:

  Również się zgłaszam,bardzo wiele zawdzięczam św. Józefowi.

  Już to pisałam,ale poświadczę jeszcze raz 🙂
  Zawsze ilekroć o coś prosiłam za wstawiennictwem św. Józefa,wczaśniej czy później spełniało się.Wiele razy o znalezienie pracy dla kogoś z rodziny,albo o pojednanie się z Bogiem,gdy osoby były już o krok od śmierci.
  Raz osoba,która kilkadziesiąt lat nie była u spowiedzi i była śmiertelnie chora,wciąż odmawiała spowiedzi św. Razem z innymi członkami rodziny modliliśmy się przez wstawiennictwo św. Józefa i ta osoba w dniu śmierci zgodziła się na spowiedź,wkrótce po tym umarła.
  Taki najbardziej znaczący dla mojej rodziny znak wysłuchania nas przez św. Józefa był gdy przez 1,5 roku po ślubie nie mogliśmy mieć dzieci.
  Daliśmy na Msze św. nowennowe ku czci św. Józefa do Księży Werbistów w Pieniężnie w tej intencji.A w wiglię 1-majowego święta ku czci św. Józefa rzemieślnika dowiedziałam się,że jestem w ciąży 🙂
  Zachęcam do gorącej modlitwy tą nowenną,albo innymi modlitwami ku czci św. Józefa.Ta modlitwa za Jego wstawiennictwem na pewno nie zostanie bez odpowiedzi 🙂

  Jezu,Maryjo,Józefie-kocham Was,ratujcie dusze!

 14. nowa pisze:

  Jeżeli chcesz kogoś nawrócić, nie praw mu morałów, nie mów, że źle żyje. Zacznij się modlić i szczerze płakać. Tak postępowała święta Monika – matka świętego Augustyna.

  Miała dwóch synów i córkę, ale dzisiaj znane są przede wszystkim jej relacje z najstarszym – Augustynem. On sam przekazał nam najwięcej informacji w „Wyznaniach”.

  Styl życia Augustyna w niczym nie zapowiadał, że Kościół może ogłosić go świętym. Ale matka przez 16 lat jeździła za nim, modliła się i płakała. Pewien biskup rozmawiając z nią, powiedział: „Matko, jestem pewien, że syn tylu łez musi powrócić do Boga”. I powrócił! Augustyn pod wpływem kazań św. Ambrożego w Mediolanie przyjął chrzest i rozpoczął zupełnie nowe życie.

  Modlitwa o wytrwałość i pomoc dla chrześcijańskich matek:

  Święta Moniko, wzorze matek, Ty wytrwale walczyłaś o swego zbłąkanego syna Augustyna, bez gróźb, zanosząc tylko swoje modlitewne wołania do nieba.

  Wstawiaj się za mną i wszystkimi współczesnymi matkami, abyśmy potrafiły uczyć nasze dzieci zbliżać się do Boga.

  Naucz nas być blisko naszych dzieci, nawet tych marnotrawnych synów i córek, którzy pobłądzili.

  Amen.

  Modlitwa św. Augustyna do Ducha Świętego:

  Duchu Święty, Boże,

  tchnij mnie swoim tchnieniem,

  abym myślał o tym, co jest święte.

  Prowadź mnie, Duchu Święty,

  abym czynił to, co jest święte.

  Przyciągaj mnie do siebie, Duchu Święty,

  abym kochał to, co jest święte.

  Umacniaj mnie, Duchu Święty,

  abym strzegł tego, co jest święte.

  Strzeż mnie, Duchu Święty,

  abym nigdy nie utracił tego, co jest święte.

  Amen.

 15. wobroniewiary pisze:

  Abp Hoser o rządowym projekcie ws. in vitro: „to konsekwentna realizacja programu politycznego”

  To jest bardzo konsekwentna realizacja programu politycznego, która abstrahuje od bardzo poważnych problemów natury społecznej, etycznej, antropologicznej
  —podkreśla abp Henryk Hoser – przewodniczący Zespołu KEP ds. Bioetycznych. Abp skomentował w ten sposób przyjęcie przez rząd „Projektu ustawy o leczeniu niepłodności”, który poświęcony jest głównie legalizacji procedury in vitro.
  Ten program polityczny jest czymś uwarunkowany i stawiam teraz zagadkę, czym? Jakie są głębokie motywacje, by upierać się przy tak niedobrym projekcie?
  —zastanawia się hierarcha.
  Przyjęty 10 marca przez Radę Ministrów dokument nazwał jednym z gorszych wśród projektów, jakie zostały przyjęte przez inne kraje. – Rząd nie rozumuje długą perspektywą, ale kategoriami „od wyborów do wyborów”
  —dodał abp Hoser.
  Abp Hoser zastanawia się też, dlaczego Polska do tej pory nie ratyfikowała Konwencji Bioetycznej z Oviedo z 1997 r.
  Jest to konwencja bazowa, powiedzmy niedoskonała, ale ona ustanawia główne punkty odniesienia dotyczące różnic między wartością człowieka w jego pierwszych fazach istnienia w stosunku do innych komórek i tkanek
  —powiedział abp Hoser.
  Jego zdaniem, z ustawą o in vitro wiąże się ogromna lista nie przewidzianych do końca problemów, a społeczne i psychologiczne konsekwencje jej przyjęcia będą bardzo poważne.
  Dzieci, które są poczęte z in vitro, gdy dojdą do późniejszego wieku, będą dochodziły swojej genealogii, kto jest ojcem i matką, tym bardziej, że ustawa dopuszcza zapłodnienie heterologiczne, a więc od dawców trzecich
  —przestrzegł abp Hoser.
  Powiedziałbym, że ta ustawa więcej problemów stwarza, niż rozwiązuje
  —dodał przewodniczący Zespołu KEP ds. Bioetycznych.
  Źródło: http://wpolityce.pl/kosciol/236845-abp-hoser-o-rzadowym-projekcie-ws-in-vitro-to-konsekwentna-realizacja-programu-politycznego

 16. Aga pisze:

  http://www.uratujswietego.pl./

  zbliża się już 7 edycja nowenny za dzieci nienarodzone zaczynająca się od 16 do 25 marca.

  Zapraszam do wziecia udziału.

 17. nowa pisze:

  diabeł wchodzi z butami gdzie może
  właśnie dostałam drugie zlecenie
  pierwsze tyczyło sie narysowania 6 portretów..nie 5 nie 7 a 6;p odmówiłam :d
  a dzisiaj drugie :
  ‚Witam,
  chciałabym zapytać o ewentualny koszt zrobienia około 8-10 obrazków przedstawiających pozycje z ćwiczeń jogi.
  Obrazki minimalistyczne. dodaję załącznik który przedstawia ,,mniej, wiecej” co mam na mysli 🙂
  pozdrawiam,” ilość ok za to tematyka ciekawa 😀

  IDŹ PRECZ SZATANIE!!!!!!!PROSTO POD JEZUSOWY KRZYŻ!!!!!

  • BKCD pisze:

   Witaj nowa ale co jest złego z liczbą portretów . 6 to jest liczba chyba naturalna i normalna liczba może to zależy czego się tyczyły portrety . W moim zawodzie często obracam się w liczbach i wiele osób chce czegoś 6 to mam odmówić . Zdarzyło mi się że ktoś mi wychodził w rozmowie z numerologią i czegoś chciał konkretną liczbę i wyjaśniłam tej osobie w sumie nie wiem czy uwierzyła ale w moim zawodzie często spotykam się z zabobonem i to szytym grubymi literami ale mówię tym ludziom co o tym myślę chyba że już nie mam na to sił i czasu .

   • nowa pisze:

    jak się podpisywało pakt i wysyłało pod numer 666 i robiło rożne rzeczy z cyfra 6 to człowiek później raczej stara się omijać i unikać pewnych rzeczy ,cyfr,słów itd. po prostu abstynencja od cyfry 🙂 nic więcej.
    ————————–
    proszę pokornie o Zdrowaś Mario jutro o godz 13-Bóg zapłać.

   • nowa pisze:

    poprzedni mój wpis wpadł do spamu,widać się nie spodobał 😀

    proszę o westchnienie do Nieba jutro o 13-Bóg zapłać ❤

   • nowa pisze:

    BKCD ja tych cyfr nie biorę śmiertelnie poważnie ale po co mi one?skoro mogę wybrać w innym zleceniu?jeśli ktoś nie może i musi tak pracować to wiadomo i sprawa jasna.dla niego to tylko zlecenie i dla „normalnych” ludzi to tylko kolejna cyfra.
    ale ja robiąc w przeszłości to co robiłam chce teraz odciąć i nie wchodzić nawet nieświadomie,nawet dla pracy bo tak sobie zdecydowałam.bo jest mi to niepotrzebne.
    dla jednych to tylko cyfra a dla kogoś ktoś siedział i robił dla tych na dole to nie jest już tylko cyfra..i pozostają wspomnienia…i mi niestety osoba zamawiająca te wspomnienia przypomina czasami.
    a najlepsze jest to,ze ja zaproponowałam ze 7 prace zrobię gratis 😀 nie chciała 😀 dlatego dla mnie wszystko jasne i nie chodzi o zabobony czy przesadę..po prostu wiem,ze zły pcha się gdzie może,nawet przez głupia cyfrę 6

    były zniewolony jest jak alkoholik ,nie może nawet używać perfum na bazie alkoholu..
    osoby ,które nie były zniewolone nie maja potrzeby przejmować się np cyfra sześć

    tak widzę to ja i oczywiście każdy może mieć swoje zdanie na dany temat 🙂
    ja się już wypowiedziałam.

 18. maria pisze:

  Nowenna ze Szpaków codziennie o g.19.30 i w dzień Odpustu, 19 marca o g.12.00. http://radio.nadaje.com/pl/stations/radio-stations/station/828/

 19. E. pisze:

  Chciałam znaleźć fragment o Św. Józefie, potwierdzający, że każdy może udać się do Niego po pomoc i że jest nie tylko głównie Patronem dla mężczyzn i trafiłam na ten fragment, który mnie najbardziej poruszył, a i dzisiaj była chyba na podobny temat rozmowa”

  „O dusze nieznane, których nieznane są tajemnice serca waszego światu, serca, które nie płacze łzami, ale krwią, to znaczy gdy często na twarzach waszych jest uśmiech, ale serce wasze zdruzgotane przez niewierności ślubowań waszych w waszym życiu rodzinnym, serca, które rzucone jesteście przez drugich jakoby na pastwę, a zdrajcami waszymi są ci, którym oddaliście miłość swoją i najszlachetniejsze uczucia – przechodzicie przez życie i widzicie tylko ciemność dookoła i zdaje się wam, że słońce dla was nie świeci i świat ten pełen uroku, który stworzyłem nie jest dla was, aby radość wasza była pełna – serce zamarłe od bólu, a skrzydła wasze złamane, niezdolne do lotu, aby wznieść się na wyżyny, idźcie drogą Golgoty serca złamanego – nie tracie nadziei i nie załamujcie się, ale idźcie z wielką miłością, z wielką ufnością, , idźcie do Mego Opiekuna, idźcie do Mego Józefa! On przeszedł tę agonię serca, tę Golgotę serca. On Was zrozumie, On Was pocieszy. Przypomnijcie Mu to cierpienie, i ból waszego serca złóżcie w Jego serce, a On z miłością przyjmie Was jako Ojciec, jako Pocieszyciel, jako Oblubieniec miłości i serca wasze złączy z sercami tych, których miłujecie, a odtrącone jesteście. On nową radością, on nowym pierścieniem nierozerwalności małżeńskiej waszej zwiąże wasze serca, zwiąże wasze dusze, że miłość zapanuje w waszych duszach. Domy wasze staną się kwiatem i zapanuje tam zapach miłości i królestwo nasze będzie z wami bo na tronach serc waszych my panować będziemy.”

  Siostra Medarda „O św. Józefie”

  • Ola pisze:

   Myślę,że św.Józef jest jak najbardziej patronem kobiet 🙂
   Wiele zakonów żeńskich ma Go za patrona,albo ma do niego szczególne nabożeństwo.
   Ponieważ był opiekunem Najświętrzej Dziewicy i Dzieciątka,także i teraz jak najbardziej będzie strzegł matek i ich dzieci.
   Zawsze gorąco polecam Mu moje dzieci prosząc by je uchronił od wszelkiego brudu,zachował w czystości i miłości.
   Myślę,że tak jak dla mężczyzn jest On wzorem,to dla kobiet,matek,dziewic,dzieci-szczególnym patronem i obrońcą.
   Gorąco w to wierzę i całym sercem Mu ufam.

 20. wobroniewiary pisze:

  Polscy biskupi o rozwodnikach w nowych związkach

  Rozpoczyna się dziś w Warszawie zebranie Episkopatu Polski. Biskupi będą rozmawiać o komunii dla rozwodników, o sakramencie małżeństwa oraz o prześladowaniach chrześcijan.
  „Pod obrady wracają tematy poruszane w Rzymie podczas pierwszej sesji synodu o rodzinie” – powiedział w rozmowie z IAR ks. Józef Kloch, rzecznik KEP. Episkopat ma przygotować na obradach odpowiedzi, które postawiono na synodzie, w tym sprawę Eucharystii dla rozwodników w nowych związkach.
  Ks. Kloch wyjaśnił, że biskupi wysłuchają wcześniej referatów przygotowanych przez specjalistów z całej Polski.
  Na obradach Episkopatu będą obecni ponadto goście z Ukrainy, Rosji, Chorwacji, Francji, Danii i Czech.
  Nie wątpimy, że polscy biskupi udzielą odpowiedzi zgodnych z Tradycją, nie odchodząc ani na jotę od nauczania Jezusa Chrystusa. Jasne postawienie sprawy jest niezwykle potrzebne zwłaszcza wobec dość dwuznacznych postaw innych episkopatów, przede wszystkim episkopatu niemieckiego. Biskupi zza Odry nie ukrywają bowiem, że popierają liberalizację praktyki duszpasterskiej wobec rozwodników w nowych związkach, idąc tu za tezami kard. Waltera Kaspera, który naciska na nieco odmienne niż dotychczas rozumienie chrześcijańskiego „miłosierdzia”. W opinii wielu duchownych to błędna droga, która prowadzi do oddzielenia praktyki duszpasterskiej od doktryny, de facto uderzając w dogmat o nierozerwalności małżeństwa.
  Za: http://www.fronda.pl/a/polscy-biskupi-o-rozwodnikach-w-nowych-zwiazkach,48519.html

 21. wobroniewiary pisze:

  Święty Józefie, tak jak niegdyś byłeś u boku Jezusa, tak dzisiaj bądź przy nas, by nam towarzyszyć w naszej wędrówce do Boga. Ucz nas być małymi i ubogimi w naszej pracy, cierpliwymi na wygnaniu, pokornymi i niepozornymi w życiu, odważnymi w modlitwie i żarliwymi w miłości. Amen.

 22. wobroniewiary pisze:

  Modlitwy na zakończenie wieczornego nabożeństwa

  Ojcze ubogich, o Józefie święty, oto my, ubodzy w święte skarby nieba, my, ubodzy w cnoty i łaski, po Maryi błagamy i Ciebie, Patronie prze-możny u Boga. Wyjednaj nam odpuszczenie grze-chów i wstręt do grzechów. Wyproś nam zamiłowanie cnoty, pobożności, cierpliwości i bojaźni Bożej. Uproś nam pomnożenie wiary mocnej i stałej, nadziei niezłomnej i miłości najgorętszej Boga i bliźniego. Jak Józef egipski był wybawicielem swe-go ludu i kraju, tak i Ty, Patronie, bądź ochroną naszą, pomocą naszą, wybawicielem naszym we wszystkich potrzebach tak duszy, jak i ciała. Osłaniaj Kościół nasz święty katolicki, chroń Ojczyznę naszą, broń wszystkie chrześcijańskie stany, a szczególnie broń maluczkich oraz młodzież naszą. Daj nam chleba naszego, daj nam życie czyste, daj śmierć świętą i zbawienie wieczne. Amen.

  Bądź pozdrowiony, bądź pochwalony, o dobry Jezu, Królu i Zbawco nasz. Błogosławionyś nad wszystko, przez wszystko i we wszystkim, co istnieje na niebie i ziemi. Błogosławionyś całym sercem naszym, które Cię kocha i wielbi nad wszystko. Hostio Najświętsza, siło duszy wygnanej, Eucharystio Boska, Arcydzieło Serca Jezusowego, bądź jedyną miłością naszą, bądź jedynym pragnieniem naszym w życiu i przy śmierci. Za łaski i dary dziś nam wyświadczone, dzięki Ci gorące, o Jezu. Grzechy nasze, złości nasze, prze-winienia nasze wybacz nam, o Jezu. My za nie szczerze żałujemy i poprawę życia mocno przyrzekamy. Oddajemy Ci na noc, o Jezu, dusze nasze, serca oraz ciała nasze. Oczyść je i poświęć je, aby jedynie żyły Tobą i dla Ciebie po wszystkie czasy. Amen.

 23. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa codzienna do świętego Józefa

  O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi!

  Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków.
  Amen.

 24. wobroniewiary pisze:

  Akt poświęcenia się świętemu Józefowi

  Święty Józefie, mój najmilszy Ojcze, po Jezusie i Maryi najdroższy mojemu sercu, Tobie się powierzam i oddaję, jak powierzyli się Twej opiece Boży Syn i Jego Przeczysta Matka. Przyjmij mnie za swoje dziecko, bo ja na całe życie obieram Cię za Ojca, Opiekuna, Obrońcę i Przewodnika mej duszy.

  O mój najlepszy Ojcze, święty Józefie, prowadź mnie prostą drogą do Jezusa i Maryi. Naucz mnie kochać wszystkich czystą miłością i być gotowym do poświęceń dla bliźnich. Naucz walczyć z pokusami ciała, świata i szatana i znosić w cichości każdy krzyż, jaki mnie spotka. Naucz pokory i posłuszeństwa woli Bożej. O najdroższy święty Józefie, bądź Piastunem mej duszy, odkupionej Krwią Chrystusa. Czuwaj nade mną, jak strzegłeś Dzieciątka Jezus, a ja Ci przyrzekam wierność, miłość i całkowite posłuszeństwo, bo ufam, że za Twym wstawiennictwem będę zbawiony. Nie patrz na moją nędzę, ale dla miłości Jezusa i Maryi przyjmij mnie pod swą Ojcowską opiekę. Amen.

 25. AnnaMaria pisze:

  Poprosze jeszcze litanie do Sw. Józefa! Dziękuje serdecznie! Super!!!

 26. maria pisze:

  Ja tez sie zglaszam do Wspolnoty Sw. Jozefa, wspanialy pomysl, a tak poza tym Sw. Jozef jest opiekunem wszystkich, ludzi, mezczyzn, kobiet, dzieci, umierajacych, dusz czysccowych, 🙂

 27. wobroniewiary pisze:

  W Sądzie Rejonowym w Gdańsku ruszył proces Marii Kołakowskiej, która wcześniej została skazana za protestowanie przeciwko bluźnierczemu spektaklowi Golgota Picnic.
  Całość: http://www.radiomaryja.pl/informacje/ruszyl-proces-marii-kolakowskiej/

 28. kasiaJa pisze:

  O. John Bashobora w Żywcu – rekolekcje już w kwietniu. Szczegóły: http://magnaliadei.pl/rekolekcje/?milosierdzie-w-sercu-boga-sobota-25-kwiecien-2015%2C30

 29. kasiaJa pisze:

  Skandal! Sztab Komorowskiego wykorzystał dzieci? Uczniowie zagonieni na wiec. Poseł PO zachwycona…

  http://wpolityce.pl/polityka/236903-sztab-komorowskiego-wykorzystal-dzieci-uczniowie-zagonieni-na-wiec-posel-po-zachwycona

  • Maggie pisze:

   Jak za komuny – obowiazkowy sped.

   Uwaga ostroznie: nim zdołałam do końca przeczytać to co jest pod fotografia z dziećmi „popierajacymi” Komuruskiego, bo ukazują sie jakieś graficzne maszkary/apps do zainstalowania (!!!).

   Te dzieci nie są pełnoletnie, a więc nie maja praw wyborczych. Czy wciaganie ich do tego typu akcji nie podlega odpowiednim paragrafom???

 30. maria pisze:

  Ja jak slysze Komorowski to mnie szlak bierze, zapomnial wol jak cieleciem byl, on ma swoje dzieci wyksztalcone, i w dobrym bycie, a przez cala swoja kadencje nie pamietal jak zyja polskie dzieci, a jest kochanym ojcem obcokrajowcow, nad podziw, a nasze dzieci, bez mieszkan, bez konfortu, rodzice nie maja pracy, a dziadkowie po 60 tez niczego warci, smieszne zjawisko, a teraz sztab wykorzystuje dzieci dla Prezydenta komorowskiego, ze jest dobrym wujkiem:) a mial tyle czsu zeby zrobil dobrze dla Polakow.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s