Z tabernakulów usuwają Najświętszy Sakrament… A są przecież inne rozwiązania

Francuski biskup Pascal Roland zarządził, że z tabernakulów w jego parafii zostanie usunięty Najświętszy Sakrament. To efekt terroru wrogów naszego Pana, który bezczeszczą Jego święte Ciało.
Od października w jednej z francuskich parafii doszło do dziesięciu profanacji Najświętszego Sakramentu. W odpowiedzi na ostatnie ataki, które miały miejsce na początku lutego, bp Pascal Roland z Bellay-Ars zarządził, że Hostie zostaną usunięte ze wszystkich tabernakulów w kościołach i kaplicach całej parafii.
Najświętszy Sakrament zostanie schowany w miejscach, które zapewnią Mu większe bezpieczeństwo. Z kolei drzwiczki wszystkich tabernakulów będą otwarte, by w ten sposób okazać, że w środku nie ma Eucharystii.
Najświętszy Sakrament będzie wracał do tabernakulów wyłącznie na adorację, jeżeli będzie przy tym obecna wystarczająca liczba wiernych.
Jedynym wyjątkiem od reguły przyjętej w parafii bp. Rolanda będą te kościoły czy kaplice, które posiadają „dobrze zabezpieczone”, metalowe tabernakulum z wytrzymałym zamkiem.
Źródło: Fronda

*******

Ks. bp „zarządził, że z tabernakulów w jego parafii zostanie usunięty Najświętszy Sakrament. To efekt terroru wrogów naszego Pana, który bezczeszczą Jego święte Ciało”a przecież można inaczej!!!
Można wprowadzić zabezpieczenia, sejf, kluczyk – nie wiem, nie znam się na tym, ale trzeba zadbać o bezpieczeństwo tabernakulum a nie wyprowadzać Jezusa z kościoła.
„Najświętszy Sakrament będzie wracał do tabernakulów wyłącznie na adorację, jeżeli będzie przy tym obecna wystarczająca liczba wiernych” – co to znaczy wystarczająca liczba wiernych? jak przyjdzie 5 osób, to za mało aby adorować? Pan Jezus powiedział, że „gdzie dwaj albo trzej w Imię moje….”  To jest po prostu straszne.

NIE MOŻNA USUWAĆ JEZUSA Z TABERNAKULÓW – NIE MOŻNA!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Z tabernakulów usuwają Najświętszy Sakrament… A są przecież inne rozwiązania

 1. Boszka pisze:

  … ohyda spustoszenia..?

 2. Andrzej pisze:

  Boże kochany nie pozwól.

 3. ❤ Alicja "POUCZENIA" EPILOG sob. 15.10.1994, godz. 4.20
  – Okropnym bólem jest patrzeć, jak duch świata pożera kolejne osoby powołane do świętości, i nie móc nic zrobić, by to powstrzymać.
  † Potrzebna jest apokalipsa, by opamiętało się wielu. By Moje Miłosierdzie otworzyło im oczy, i by mogło przynieść ocalenie. Niewystarczalna już staje się apokalipsa dotykająca życia pojedynczych osób, a nawet grup ludzi i całych społeczności. Coraz bardziej konieczna staje się apokalipsa totalna w wymiarze świata, by ocalić dusze i zachować świętą resztę jako zalążek nowego ludu.

 4. robert pisze:

  aż się głowie nie mieści, co za pomysł!! czy tego księdza prowadzi Duch Święty ???

 5. Wiesław pisze:

  Najpierw Komunia Święta na stojąco, żeby utracić wiarę że jest tam Bóg.
  Potem wyprowadzić Pana Boga ze Świątyni, pod pozorem bezpieczeństwa przed profanacją, jakby w obecnej dobie techniki nie można było zabudować pancernego Tabernakulum.
  Następnie sprzedać świątynię, bo do budynku bez Boga nie przyjdą wierni i przeznaczyć go na muzeum.
  Tak masoneria pozbywa się i tak już resztki wiernych w kiedyś katolickiej Francji.
  Ludu Boży opamiętaj się, nie tylko we Francji!!!.

  • wobroniewiary pisze:

   U mnie w kościele u OO. Franciszkanów jest pozłacane tabernakulum. Piękne i nawet nie widać, że jest zamykane na kluczyk. Tylko podczas Mszy św. widać, że kapłan je otwiera a potem na kluczyk zamyka.

   Trzeba nie mieć serca, by zabierać Boga z jego Domu, bo sam Bóg powiedział „będę z Wami aż do skończenia świata” i jest w Eucharystii w tabernakulum a obok świeci się czerwona lampka

   Ps. W jakimś parku, też we Francji usunięto figurę NMP, bo …przeszkadzała ateistom 😦

   • Maggie pisze:

    Ciekawe jak mogła przeszkadzać? Skoro nie wierzą … to dla nich chyba raczej przybiera Ona formę dzieła sztuki… bez treści …
    Chyba, ze na widok tej figury, zaczęły palić ich kopyta i pazury ..? a na ławkach nie mogli wysiedziec, bo piekły ich rogi i zadki, na widok i obecnosc Matki nad Matki ?

    Jezus jest Panem!

   • Maggie pisze:

    To co napisalam dotyczyło usunięcia figury Matki Najswietszej.
    Ręce swierzbia aby poprzewracac decydenckie stołki …

 6. BKCD pisze:

  Proszę o modlitwę za Wiktorię wcześniak w tej chwili jest operowana walczy o życie ma kilka dni o światło Ducha Św dla lekarzy i prowadzenie przez Niego podczas operacji i leczenia . Potrzebne łaski dla rodziny i Wiktorii

 7. Kasia pisze:

  Krążący w sieci odnośnik do „Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej” to oszustwo!

  Od kilku dni, w internecie wiele osób udostępnia link „ŁUCJA UJAWNIA TRZECIĄ TAJEMNICĘ FATIMSKĄ” na stronie vismaya-maitreya.pl. Ostrzegamy: materiał ten nie ma niczego wspólnego z prawdą! Poza tym zawiera szereg nieścisłości, inkorporując przy okazji treści New Age.
  http://prawy.pl/z-kraju/5205-krazacy-w-sieci-odnosnik-do-trzeciej-tajemnicy-fatimskiej-to-oszustwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s