Ks. Marian Rajchel – Miłość a nienawiść, Bóg a szatan, działanie Boga a działanie diabła

Warto posłuchać – o wszystkim: o sklepach sieci lewiatan, o Tusku, o biedzie, o rządzących elitach zasięgających rad wróżek i inne, o demonicznych sms-ach typu „zdobędę wszystkie dzieci, przez bajki i reklamy wszystkie bachory będą moje” (te sms-y  od byłej czytelniczki mamy jeszcze w spamie), o wyliczankach „deus meus… kosmateus” będących wstępem do paktów diabelskich.
Naprawdę warte uwagi!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Ks. Marian Rajchel – Miłość a nienawiść, Bóg a szatan, działanie Boga a działanie diabła

 1. Maria Magdalena pisze:

  Egzorcysta M. Olszewski ostrzega zasmucony:
  Michał Olszewski Scj commented on a link.

  Tragedia… Bardzo mi przykro po wysłuchaniu tych kilku minut… Egzorcyzmowałem ludzi „po Harrym” i na jednej z modlitw, kobieta opętana miała w sobie ducha, który podawał się za Valdemorta – jednego z bohaterów powieści. Kobieta ta była nauczycielem i fanem Horrego. Zły duch nie chciał wyjść. Gdy zadałem pytanie dlaczego, usłyszałem odpowiedź, że „nie wyjdę, bo ona oddaje mi bachory, którym opowiada o Harrym” . Od tego momentu zrozumiałem jak wielkie to zło. Porównywanie Historii Zbawienia do Harrego jest niedopuszczalne i bardzo mi przykro, że robi to taki Autorytet jak o. Adam, rozmywając rzeczywistość duchową. Proszę nie czytajcie i nie oglądajcie Harrego! Nie igrajcie ze złem… Z błog. + ks. Michał Olszewski SCJ

  http://www.stacja7.pl/article/4396/Kundel+przydroz%CC%87ny%3A+Ten+z+Harrym+Potterem?fb_action_ids=10203957812559768&fb_action_types=og.comments

  • Maria Magdalena pisze:

   Tenże sam egzorcysta
   Zły duch zawsze robi wiele krzyku, by zagłuszyć Boga. Wrzeszczy nawet, gdy Bóg nakazuje mu odejść! Bóg zaś przychodzi „w lekkim powiewie”, spokojnie, by nie przestraszyć. „Badajmy więc duchy”, jak mówi św. Jan.
   Z błogosławieństwem +, ks. Michał scj.
   Zapraszam do dzisiejszego komentarza: http://slowopana.com/2015/01/13/krzyk/

 2. wobroniewiary pisze:

  „Mądrym ludziom Oxford kojarzy się z uniwersytetami i nauką. Ale o. Adam Szustak dominikanin – jak sam mówi – do takich ludzi nie należy i jemu Oxford kojarzy się z… Harrym Potterem!”

  Jak wytykają komentarze pod głupawym filmikiem do którego nie zalinkuję przez litość „No. nie jest dobrze, jeśli Oxford kojarzy się komuś z powieścią o Harrym Potterze…” Jeden z kapłanów komentujących rozpoczął swój tekst od słowa „tragedia”….

  http://www.fronda.pl/blogi/najlepsze-pastwiska-sa-w-cova-da-iria/a-mnie-sie-uniwersytet-w-oksfordzie-ze-swietymi-kojarzy,41805.html

 3. Ania pisze:

  Jezuici szydzą z Jezusa i papieża. To „solidarność” z Charlie Hebdo
  Francuscy jezuici opublikowali bluźniercze rysunki Charlie Hebdo, by wyrazić swoją solidarność z ofiarami islamskiego terroryzmu. Ojcowie z Towarzystwa Jezusowego otwarcie szydzą z Jezusa.

  Szaleństwo po zamachach w Paryżu nie ma końca. Jest jednak przerażające, że manii solidaryzowania się z bluźniercami z Charlie Hebdo ulegają także katoliccy zakonnicy. Otóż francuscy jezuici na łamach czasopisma „Études” opublikowali cztery karykatury z tegoż pisma.

  Jedna z nich przedstawia Jezusa Chrystusa na krzyżu, który prosi katolickich hierarchów, by wyrwali gwoździe, tak, by mógł wziąć osobiście udział w konklawe.

  Kolejna obrazuje Ojca Świętego Benedykta XVI w homoseksualnym uścisku z żołnierzem Gwardii Szwajcarskiej. Papież mówi: „Nareszcie wolny!”. Karykatura ukazała się po jego ustąpieniu.

  Kolejne dwa rysunki opublikowane przez jezuitów przedstawiają papieża Franciszka. Na jednym z nich Wikariusz Chrystusa ubrany jest w obsceniczny strój, noszony przez wulgarne kobiety podczas karnawału w Rio de Janeiro.

  Francuscy jezuici powstrzymali się przed publikacją co bardziej „wesołej” twórczości Charlie Hebdo, na przykład obrazujące Trójcę Świętą podczas stosunku seksualnego… Kto wie jednak, czy już wkrótce publikacja także takich rzeczy nie będzie wyrazem „solidarności” według zakonników?

  http://www.fronda.pl/a/jezuici-szydza-z-jezusa-i-papieza-to-solidarnosc-z-charlie-hebdo,46222.html

  • Sebro pisze:

   Właśnie usłyszałem w radio, że nakład Charlie Ebdo zostaje dziś zwiększony do 5 milionów egzemplarzy. Biznes is biznes, co tam 12 ludzi. Przemilczę głupotę kupujących, że dali sie wkręcić w tą machinę. Najstarsza córa Kościoła wyrzekła się Boga definitywnie.

   • wobroniewiary pisze:

    a w piśmie…bluźniercze grafiki obrażające chrześcijaństwo np. Papież podnoszący w górę prezerwatywę w miejsce Hostii lub Dzieciątko Jezus w muszli klozetowej z hasłem przypisywanym przez redaktorów Chrystusowi: „Bluźnijcie wzajemnie jedni drugim” itd…. Na okładce przewidziano rysunek Mahometa z napisem u góry: „Wszystko zostało wybaczone”

  • Anna pisze:

   Ci jezuici są nienormalni. Jak można być tak głupim? Szatan pewnie ma niezłą uciechę.

 4. wobroniewiary pisze:

  Owsiak ujawnia źródło inspiracji? „To taki mój osobisty diabełek, który potrafi podtrzymać na duchu”
  Na 23. urodziny swojego orkiestrowego dzieła, Jerzy Owsiak wystawił własnoręcznie malowaną rzeźbę diabła. Twierdzi, że ma moc podtrzymania na duchu i zaleca, by nabywca nie zachowywał jej tylko dla siebie, ale puścił diabełka w świat. Przypadek czy może jednak symbol?

  Ten piękny diabełek u mnie na biurku, w moim mieszkaniu, przez kilka lat stał obok mnie. Codziennie. Przy tym biurku spędzam dużo czasu. Tam, myślę, tam sobie piszę, tam odpowiadam na różne maile. Jest to taki mój osobisty diabełek

  — przekonuje Owsiak, zachęcając do licytowania figurki, którą kilka lat temu w stanie surowym dostał w prezencie od Albina Krajewskiego, podopiecznego Ośrodka Pomocy Społecznej.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229471-owsiak-ujawnia-zrodlo-inspiracji-to-taki-moj-osobisty-diabelek-ktory-potrafi-podtrzymac-na-duchu

 5. Sebro pisze:

  A ja znowu egoistycznie zadam pytanie Panu Bogu: ile jeszcze? Czy nie dość? Ludzkość tarza się w błocie laickości, kapłani i zakonnicy nie chcą już służyć Tobie, każdego dmia dokonuje się masowej eksterminacji dzieci oraz chrześcijan w różnych zakątkach świata. Szatan w pełni sił. Ty jesteś wszechmocny i możesz wszystko przetrzymać ale my, słabi ludzie? Patrząc na to wszystko, przeżywając w duszy ile jeszcze damy radę pociągnąć? Opadam z sił i boję się, że nie wytrwam…

  • Anna pisze:

   Tragedia z tymi karykaturami. Ale że kapłani, osoby konsekrowane, wyśmiewają się z Jezusa? To już przegięcie. Kojarzy mi się z Judaszem.

  • cierpiaca pisze:

   Boze ratuj ja tez nie mam juz sily Ty wiesz Panie jak cierpie,ulituj sie nad nami ,Twoje cierpienia sa moimi ….modlmy sie jeszcze bardziej ,aby uchronic te male dzieci ,nasze wnuki i oswiecic ich rodzicow bo one nie wierza co sie dzieje…Maryjo Niepokalana wstawiaj sie za nami ….niech wzrusza Cie moje codzienne lzy ,ktore wylewam ,a cierpienie nie ma granic ….Bog zaplac za strone kocham Was

   • wobroniewiary pisze:

    Nam już wszystkim brakuje sił i łez. To co się obecnie wyprawia na świecie i u nas w Polsce….

    Owsiak sprzedaje na aukcji diabełka” a jego wolontariusze zbierają do puszek pod kosciołami, niektórzy księża go popierają i promują Harrego Pottera. Wystarczy aby z 1 raz poszli na prawdziwe egzorcyzmy -zmieniliby zdanie, ale niektórzy są, tak odważni, że jak te się zaczynają- to oni wolą być jak najdalej, bo się samych krzyków boją.
    A diabeł tymczasem rozwija żagle coraz bardziej…

   • wobroniewiary pisze:

    I tylko jedno mnie dziś rozśmieszyło 😉

    Kay Long, stylistka z Tel Awiwu, jest po operacji „zmiany płci”. Chciała dostać się do Ściany Płaczu, ale została zawrócona zarówno z sekcji dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

 6. wobroniewiary pisze:

  Tanzania zakazuje czarów

  Tanzański rząd postanowił zabronić praktykowania czarów, by powstrzymać ataki na albinosów, których organom przypisywane są magiczna moce – pisze w środę agencja AFP, cytując rzecznika ministerstwa spraw wewnętrznych.
  „Decyzja została ogłoszona we wtorek. Ci rzekomi czarownicy częściowo ponoszą odpowiedzialność za ataki na albinosów” – powiedział rzecznik Isaac Nantanga.
  Jak dodał, szef MSW Mathias Chikawe ogłosił, że za dwa miesiące rozpocznie się „operacja specjalna o nazwie ‚Koniec z zabójstwami albinosów’ „. Akcję przeprowadzi policja, przy wsparciu lokalnych władz i członków Tanzańskiego Stowarzyszenia Albinosów, i na początku odbędzie się ona w najbardziej dotkniętych prowincjach na północy kraju.
  Rząd podjął decyzję w tej sprawie po porwaniu pod koniec grudnia 4-letniej albinoskiej dziewczynki. Dotychczas nie udało się jej odnaleźć.
  27 grudnia w prowincji Mwanza, na północnym zachodzie, uzbrojeni w maczety mężczyźni uprowadzili Pendo Emmanuelle Nundi. W związku z porwaniem zatrzymano 15 osób, w tym ojca i dwóch wujków dziewczynki.
  Przedstawiciel ONZ w Tanzanii Alvaro Rodriguez zaapelował do władz, by sprawa była traktowana priorytetowo i zapewnił, że rząd może liczyć na pomoc ONZ.
  W sierpniu w ciągu niespełna dwóch tygodni zaatakowanych zostało co najmniej czterech albinosów w Tanzanii.
  Według ONZ w tym kraju we wschodniej Afryce od 2000 roku zabitych zostało ponad 70 albinosów. W regionie organom albinosów przypisane są magiczne moce, a ich części ciała są czasami wykorzystywane przez czarowników i znachorów.
  Oprócz ataków na albinosów w prowincjach Mara, Mwanza i Shinyanga dochodzi też do zabójstw osób starszych, które podejrzewane są o rzucanie uroków.
  Źródło: http://gosc.pl/doc/2320845.Tanzania-zakazuje-czarow

 7. wobroniewiary pisze:

  Sri Lanka ma swego pierwszego świętego
  Papież Franciszek włączył do grona świętych bł. Józefa Vaza, pochodzącego z Indii misjonarza, który głosił Ewangelię i pełnił posługę kapłańską na ówczesnym Cejlonie od 1686 roku aż do swej śmierci w 1711 r.
  Uroczystość odbyła się na terenie parku Galle Face Green, na brzegu morza, gdzie przed dwudziestu laty beatyfikował go św. Jan Paweł II. Wzięło w niej udział ponad 500 tys. wiernych.

  Obrzęd kanonizacji poprzedziło odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego, „Veni Creator Spiritus” po czym do papieża podszedł ordynariusz diecezji Kandy, bp Joseph Vianney Fernando i poprosił Ojca Świętego, aby przystąpiono do kanonizacji bł. Józefa Vaza. Uczynił to następującymi słowy:

  „Ojcze Święty, Święta Matka Kościół usilnie prosi, aby Wasza Świątobliwość zaliczyła do katalogu świętych błogosławionego Józefa Vaza i aby jako taki mógł być czczony jako święty przez wszystkich wiernych”.
  Więcej: http://gosc.pl/doc/2320760.Sri-Lanka-ma-swego-pierwszego-swietego

 8. wobroniewiary pisze:

  Znalezione na fb:
  MACIE TU OBRAZ PROFANACJI JEZUSA I BLUŹNIERSTW ANTYCHRZEŚCIJAŃSKICH

  „Walka z terroryzmem trwa”…. w stylu francuskim. Czyli jutro TRZY miliony egzemplarzy (w miejsce planowanego JEDNEGO miliona) nowego pisma „Charlie Hebdo” dotowanego obecnie przez rząd francuski kwotą 1 miliona euro (drugi milion obiecał bank, trzeci wpłacili już internauci jako wsparcie na dalszą działalność). Pismo ukaże się, aby po raz kolejny obrazić Mahometa i islam. Nie wiadomo, czy w numerze znajdą się także najbardziej atrakcyjne bluźniercze grafiki obrażające chrześcijaństwo np. Papież podnoszący w górę prezerwatywę w miejsce Hostii lub Dzieciątko Jezus w muszli klozetowej z hasłem przypisywanym przez redaktorów Chrystusowi: „Bluźnijcie wzajemnie jedni drugim” itd…. Na okładce przewidziano rysunek Mahometa z napisem u góry: „Wszystko zostało wybaczone”. Napisu u dołu tłumaczyć nikomu na świecie już nie trzeba…. (N.B. po francusku znaczenie jest podwójne: „Jestem Charlie” lub „Naśladuję Charliego/podążam za Charlie’m”) Legia honorowa dla zabitych policjantów, a czy dla rysowników też? Okaże się wkrótce. Żydzi zabrali swoje ofiary do Izraela, aby je pochować z honorami i modlitwą.’

 9. wobroniewiary pisze:

  Kolejna profanacja Najświętszego Sakramentu! Tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim…
  W parafii Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim włamano się do kościoła i sprofanowano Najświętszy Sakrament. To kolejna profanacja w ciągu ostatnich kilkunastu dni…

  O profanacji, do której doszło w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformowała sandomierska edycja „Gościa Niedzielnego”. Ktoś włamał się do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej i sprofanował Najświętszy Sakrament, a także dokonał kradzieży. Do przykrego incydentu doszło 13 stycznia.

  Bp Krzysztof Nitkiewicz w specjalnie wydanym oświadczeniu podkreśla, że wydarzenie to dotyka głęboko nas wszystkich, gdyż nie ma większej świętości, niż Eucharystia.

  http://www.fronda.pl/a/kolejna-profanacja-najswietszego-sakramentu-tym-razem-w-ostrowcu-swietokrzyskim,46231.html

 10. kasiaJa pisze:

  Medalik św. Benedykta przypomina o bezwzględnej walce, jaką Jezus Chrystus toczy z szatanem między innymi za pomocą swoich świętych sług. Niesie on ze sobą niebagatelną treść, która umożliwia każdemu katolikowi dojrzalej podejść do swojej wiary oraz opierać się zakusom szatana.
  Na medaliku znajduje się zapisany skrótami egzorcyzm:

  „Vade Retro Satana,
  Numqam Suade Mihi Vana.
  Sunt Mala Quae Libas,
  Ipse Venena Bibas”

  w języku polskim egzorcyzm brzmi:

  „Idź precz, szatanie,
  Nie kuś mnie do próżności.
  Złe jest to, co podsuwasz,
  Sam pij truciznę”.

  oraz:
  „Krzyż święty niech będzie mi światłem. Niech smok nie będzie mi przewodnikiem” (Smok to diabeł w wyobrażeniu apokaliptycznym)

  WAŻNE
  Sakralia katolickie n i e m o g ą być mylone z talizmanami i innymi przedmiotami, które według zabobonnych przekonań mają przynosić szczęście i chronić posiadacza przed złymi zdarzeniami. Jest to dokładne ich zaprzeczenie. Mają one za zadanie symbolizować wiarę człowieka w Bożą opiekę. Same z siebie są jedynie zwykłymi przedmiotami nieposiadającymi żadnej wartości poza materialną.
  http://www.egzorcyzmy.katolik.pl/8-nowiny/z-ostatnich-dni/1061-dlaczego-medalik-sw-benedykta.html

 11. Anna pisze:

  A ludzie tam piszą różne komentarze i przykro jest widzieć, jaki jest stan wiedzy i świadomości niektórych osób. Zdarzają się nawet błądzący kapłani… chociaż nie wszyscy.Są też osoby wiedzące, że ks. Michał ma rację.

 12. julia pisze:

  az mi się łza kręci w oku.. komu przeszkadza to, ze wierzymy ze w hostii ukryty jest sam Jezus ….
  czy my wchodzimy komuś tym w drogę?
  co do Charlie hebdo… to wszystko jest ukrytą prowokacją… nie zdziwię się jak to się stanie zarzewiem wojny religijnej. Do tego dąży swiat, do wywołania wojny… skoro nie udaje sie na innych polach to moze na tym.. poza tym jest to dazeniem do zniesienie wszelkich religii jako tworzących rzekomo zło i wstęp do jednej religii swiatowej.
  ALe Bóg nie pozwoli na to, by wszyscy zgłupieli i poszli jak stado baranów.

 13. Sebro pisze:

  Z ostatnich wiadomości: po naciskach Komisji Europejskiej praktycznie od teraz pigułki „dzień po” mają być dostępne bez recepty.

 14. Bogdan pisze:

  od czasu kiedy zmieniono reżysera serialu świat według kiepskich, to w tym serialu są chorobliwe i obrzydliwe ataki na Kościół i Księży przez wyśmiewanie. To nie jest humor to diabelskie szyderstwo z Boga i Kościoła 😦 . O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta módl sie za nami którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi którzy sie do ciebie nie uciekają a zwałszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła SWietego i poleconymi Tobie. Amen

 15. wobroniewiary pisze:

  Muzułmanie z Niemiec zniszczyli wielki drewniany krzyż
  Nieznani sprawcy zniszczyli w niemieckim regionie Südpfalz duży drewniany krzyż. To już kolejny akt przemocy, jakiego dopuszczają się muzułmanie w Niemczech przeciwko chrześcijanom.

  Byli to najprawdopodobniej muzułmanie: obok zniszczonego krzyża wypisali po arabsku „Allahu akbar”, a więc: „Allah jest większy”.

  Jak poinformowała niemiecka policja, sprawcy próbowali ściąć dębowy krzyż, który stoi na rubieżach miasteczka Wörth-Scheibenhardt. Zniszczeń dokonali siekierą.

  Na asfalcie, tuż przed pięciometrowym krzyżem, wypisali białą farbą po arabsku: „Allahu akbar”.

 16. Bogdan pisze:

  A u mnie w domu jak na złość są dwa telewizory 🙂

 17. J pisze:

  to ze pojawiaj sie napisy ”Allahu ……” to nie znaczy ze robia to muzulmanie. Ludzie pod nich sie podszywajacy beda wlasnie to robili. Prawdziwi muzulmanie to sa pokojowi ludzi. Twierdza ze ich religia zostala ukradzona zeby dac przykrywke terroryzmowi a co zatym idzie wielkiej kontroli i inwigilacji ludzi w skali miedzynarodowej oraz ostatecznie wywolanie wielkiego konfliktu muzulmanie – chrzescijanie.
  Apeluje do wszystkich nie dajcie sie wciagnac w szatanski konflikt na tle religijnym bo o to pewnej grupie tajemniczych ludzi chodzi.( I to nie sa muzulmanie) Oni nad tym pracuja od dawna i do tego to wszystko dazy. To jest pewien szatanski i oszukanczy plan i on sie wypelnia. Obrazac obydwie religie i je sobie przeciwstawic.
  Ile osob wie ze Helric Fredou francuski wyzszej rangi policjant popelnil ”samobojstwo” po przeprowadzeniu rozmow z rodzinna jednego z zamordownych dziennikarzy. Zaczal pisac raport i juz go nie skonczyl. O czym sie dowiedzial?

  dzis bardziej niz kiedykolwiek wydaje sie ponagleniem prosba Maryji z Medjugorie:
  ”Drogie Dzieci modlcie sie o pokoj.”

  • Sebro pisze:

   Za chwilę napiszesz jeszcze, że muzułmanie wierzą w tego samego Boga co my.
   Od początku islam był religią stworzoną jako kontra dla chrześcijaństwa. W VI wieku powstał prawdopodobnie z inicjatywy Żydów, którym nie podobał się rozwój chrześcijaństwa. Zapomnieli tylko, że każda rewolucja pożera własne dzieci. Od zawiązania aż do chwili obecnej islam jest szatańską religią, a każdy kto próbuje ją wybielić jest w wielkim błędzie.

 18. julia pisze:

  J jestem tego samego zdania…
  wystarczy porównac reakcje swiata na to co dzieje sie w Afryce.. tamtymi nikt się nie przejmuje…
  tu od razu wielka manifa….
  przeraża mnie to co dziecko może znależć jako bajkę na yt
  popatrzcie sami

 19. kasiaJa pisze:

  Kolejne wynurzenie…
  Janusz Palikot przyznaje, że konsultuje się z przywódcą hinduizmu Ravi Shankarem, który „odczytuje energię”. Wcześniej do korzystania z porad numerolożki przyznała się Elżbieta Bieńkowska.
  http://www.fronda.pl/a/janusz-palikot-konsultuje-sie-z-przywodca-hinduizmu-odczytuje-energie,46278.html

 20. kasiaJa pisze:

  Austria właśnie zalegalizowała u siebie homoadopcje 😦

  Austriacki Trybunał Konstytucyjny przyznał właśnie parom homoseksualnym prawo do adoptowania dzieci. Odpowiednie przepisy, umożliwiające ten haniebny proceder zostaną wdrożone jeszcze w tym roku.

  Do tej pory austriackie pary homoseksualistów mogły adoptować dziecko tylko w jednym przypadku – kiedy jeden z partnerów był rodzicem biologicznym dziecka. Jednak Gerhart Holzinger, prezes Trybunału Konstytucyjnego uznał, że takie rozwiązanie jest sprzeczne z postanowieniami europejskiej konwencji praw człowieka.

  Stąd szokująca decyzja austriackiego Trybunału Konstytucyjnego, by przyznać parom homoseksualnym prawo do adoptowania dzieci. Prezes gremium uzasadniał takie rozwiązanie faktem, że funkcjonuje ono już w innych krajach. Holzinger dodał ponadto, że nie dostrzega obiektywnych argumentów, przemawiających za różnicowaniem prawa w kwestii adopcji dzieci na podstawie orientacji seksualnej.

  Wyrok trybunału oznacza,że jeszcze w tym roku wdrożone zostaną odpowiednie przepisy, umożliwiające gejom i lesbijkom adopcję dzieci. Potwierdził to minister sprawiedliwości Wolfgang Brandstetter.

  Oprócz Austrii, na adopcję dzieci przez pary homoseksualne zezwala jeszcze 12 państw europejskich: Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Wielka Brytania.

  Adopcja dzieci przez homoseksualistów jest jednak niezwykle niebezpiecznym procederem, który godzi przede wszystkim w prawa dzieci. „Każde dziecko ma prawo do najbliższych, intymnych relacji z osobami obydwu płci” mówił jakiś czas temu prof. Andrzej Zoll, sędzia i prawnik.

  Módlmy się w intencji sprawujących władzę w Austrii oraz dzieci, które narażają oni na potencjalną krzywdę poprzez swoje pochopne decyzje…

 21. Janek Pradera pisze:

  Kiedy przed wielu laty (wtedy jeszcze czytałem różne książki) wyczytałem w książce P. Coelho że każdy człowiek oprócz Anioła Stróża posiada także osobistego demona nie mieściło mi się to w głowie. Tymczasem ksiądz Marian Rajchel w 43min i 13 sek. powyższego nagrania mówi:

  „Mamy dwóch aniołów Stróżów – biały i czarny. Ten czarny też nie śpi!”

  Petrus z książki „Pielgrzym” zachęcał do kontaktowania się i życia w zgodzie ze swoim demonem, który jako lepiej znający ziemskie życie może człowiekowi pomagać w wielu przyziemnych sprawach i doczesnych problemach (podobnie czynili Eskimosi wg relacji misjonarza wspomnianego przez ks. Mariana – ponieważ „dobry Bóg” nas nie skrzywdzi to wejdźmy w układ z tym złym i przekupmy go czymś aby nam nie szkodził).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s