W walce z herezjami Świadków Jehowy – Czy wiesz, że dla nich Jezus po zmartwychwstaniu stał się Michałem Archaniołem?

Świadkowie Jehowy nie modlą się do Jezusa, ponieważ uważają, ze Jezus po zmartwychwstaniu powrócił do nieba i stał się ponownie Michałem Archaniołem

W Strażnicy z 1 stycznia 2015 roku pojawił się nowy artykuł, a w nim pytanie „Czy powinniśmy modlić się do Jezusa?”, w którym Świadkowie Jehowy próbują udowodnić, że nie powinniśmy tego robić.
Sami Świadkowie Jehowy nie modlą się do Jezusa, ponieważ uważają, ze Jezus po zmartwychwstaniu powrócił do nieba i stał się ponownie Michałem Archaniołem. Nie wierzą, że Jezus jest Bogiem i Człowiekiem. Ich artykuły mają na celu zwalczanie tej prawdy chrześcijańskiej. Modlą się natomiast przez Jezusa do Boga. Polemizując z Świadkami Jehowy w nowym artykule pokazujemy, że jednak modlitwa do Jezusa jest zasadna i jest istotą chrześcijaństwa.
Zapraszamy do czytania: http://piotrandryszczak.pl/czy-powinnismy-modlic-sie-do-jezusa.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zagrożenia duchowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „W walce z herezjami Świadków Jehowy – Czy wiesz, że dla nich Jezus po zmartwychwstaniu stał się Michałem Archaniołem?

 1. Maria Magdalena pisze:

 2. Maria Magdalena pisze:

  Słuchasz demona?
  Jezus rozkazał mu (duchowi nieczystemu) surowo: „Milcz i wyjdź z niego!”.

  Podobno podczas egzorcyzmów nieczyste duchy muszą mówić prawdę. I dlatego niektórzy skłonni są ich słowa traktować niemal jak prawdę objawioną przez Boga czy Najświętszą Maryję Pannę. Muszą? Nie wiem. Gdy czytam Ewangelie, znajduję sceny, w których diabeł próbuje rozgrywać samego Jezusa. Nie sądzę, by nie próbował rozgrywać zwykłych, grzesznych przecież i ułomnych ludzi. Ale nawet jeśli nie mam racji, to jednak wydaje mi się, że powinniśmy się kierować tym, czego uczył sam nasz Mistrz, Jezus Chrystus.

  Choćby w scenie dzisiejszej Ewangelii. On nakazywał demonom milczenie. Mimo iż nazywając Go świętym Boga, jakoś tam mówiły przecież prawdę. Nie wiem, czy diabeł jest przeciwnikiem Boga. Ostatecznie doskonale wie, że w konfrontacji ze swoim Stwórcą nie ma najmniejszych szans. Na pewno jest jednak wielkim wrogiem człowieka. I dlatego nie powinniśmy go słuchać nawet wtedy, gdy wydaje się, że głosi Ewangelię.

  • Sebro pisze:

   Diabeł poprzez swoje wypowiedzi zawsze dąży do czynienia krzywdy ludziom, nawet jeśli będzie początkowo mówił prawdę. Pamiętać również należy to, że prawda o tym, iż Jezus jest Bogiem była dla nich zakryta. Wiedzieli, że jest On człowiekiem prawym i Bożym sługą ale tej ostatecznej prawdy nie znali aż do momentu ukrzyżowania.

 3. AnnaMaria pisze:

  Właśnie na tym polega pycha i zaślepienie w pysze, że powiedział Bogu nie będę ci służył i atakował nawet samego Boga Pana Jezusa; miał tę czelność i żadnych obiekcji… szedł jak w dym pewny swojego i… co?

 4. wobroniewiary pisze:

  Kochani bardzo Was wszystkich proszę o wzmożona modlitwę za mnie w dniu dzisiejszym oraz za tych, z którymi dane mi dziś się spotkać.
  O łaskę siły ducha w dziełach poleconych przez Boga
  Ewa

   • Krzysztof pisze:

    Droga Ewo, imię masz , jak pierwsza Kobieta, , Matka , ta która zjała jabłko.., twórca rodzaju ludzkiego
    ( trochę specyficznego poczucia humoru dla inteligentnych)
    Jak najbardziej pokładam w dłonie Maryi Niepokalanej modlitwę za Ciebie i w Twoich intencjach )
    Przenajświętsza Panienka Ciebie kocha i Tobie pomoże

    pozdrawiam

  • wobroniewiary pisze:

   Dziękuję Wam. Dziś była piękna asysta. W przerwie jak ks. egzorcysta udał się na posiłek zostałam „pilnować kramu” i mogłam uklęknąć pod krzyżem procesyjnym z krzyżem św. Benedykta (księdza egzorcysty) w ręku i mogłam adorować Pana Jezusa. Ucałować te wszystkie rany, które niejeden dręczony czy opętany setki razy opluł. Mogłam dosłownie tulić ten krzyż do piersi i „kołysać” śpiewając w duszy kolędę i oddać Panu Jezusowi wszystkie sprawy, troski, problemy, za wszystko podziękować. Jestem bardzo szczęśliwa z powodu takiej niezasłużonej adoracji -niespodzianki od samego Pana Jezusa.
   Bóg wam wszystkim zapłać za modlitwę.
   Dziś czułam wyraźne jej owoce w tych wszystkich, którzy udręczeni szukają u Boga pomocy i korzystają z posługi ks. egzorcysty
   Na koniec ks. egzorcysta pobłogosławił mnie i omodlił przed ew. skutkami przekleństw tych, którzy mi złorzeczą z racji ewangelizacji. Gdy ksiądz egzorcysta trzymał ręce nad moją głową, czułam niesamowite przyjemne ciepło.

 5. Maggie pisze:

  Kiedyś, w Polsce, pracowałam z ŚJ, ktora usilowala nawracac wszystkich w biurze i oczywiście dochodziło wówczas do „dyskusji” o podwyższonej temperaturze. Kiedyś weszlam do tego działu, którego ona była szefowa i usłyszałam jej gniewny argument „to kto napisał Pismo Swiete!?”. Nie wytrzymalam i wsadzilam swoje 3gr: „przecież to oczywiste KTO i chyba odpowiedz jest niezwykle prosta, bo to tak jakby pani pytała co to jest: po wodzie pływa, kaczka sie nazywa?”.

  Myśle, ze są osoby, ktore nie rozumieją, ze Pismo Swiete jest JEDNO … ale Jego przeróbek wiele i ze stad bierze sie problem, sterowany przez ojca kłamstwa.

  Jezus jest Panem!

 6. babula pisze:

  Nieraz rozmawiałam z świadkami Jehowy i po pewnym czasie przestałam. Bo zauważyłam, ze dla nich nie liczy się to co pisze w Piśmie Św. ale Ich Własna Interpretacja tego co tam pisze. I nie istnieją logiczne argumenty, które ich przekonają. Bo oni nie cha wierzyć temu co czytają tylko temu jak przekręcają to co czytają.
  Uważam, że tylko modlitwa za nich może pomóc, argumenty -nie. Strata czasu.

 7. Jeremiasz pisze:

  Andrzej Wronka – prezes ogólnopolskiego stowarzyszenia Effatha o świadkach Jehowy. Ma dużą wiedzę, niech mu Bóg błogosławi 🙂

 8. kasiaJa pisze:

  ŚJ funkcjonują coś jakby na zasadzie piramidy, niestety nie przyjmują Pisma Św. w całości (wyrzucili ok 700 wersetów, bo im „nie pasowały”). Dla nich nie Słowo Boże na pierwszym miejscu, ale to co przeczytają w Strażnicy 😦

 9. mc2 pisze:

  Szkoda że nie wpuszczono mojego komentarza , jednak dodam jeszcze w kremówkowym mieście poparcia udzieliły obecnemu burmistrzowi dwie siostry które mieszkały w jednej kamienicy z Karolem , mówiły do niego wujku, u których często Karol bywał jak został księdzem , ich ojciec był kolegą szkolnym z jednej ławki z Karolem , a jego ojciec był świadkiem na bierzmowaniu Karola a ojciec Karola świadkiem bierzmowania ich ojca … prawie rodzina i bliskość o jakiej marzyłyby tysiące ludzi w Polsce …

  http://www.centrumjp2.pl/wikijp2/index.php?title=Zbigniew_Siłkowski
  http://mateuszklinowski.natemat.pl/76175,rzucili-na-nia-klatwe-wiec-zorganizowala-referendum
  http://www.wadowita24.pl/toz-to-jawne-dranstwo-burmistrza/

 10. kasiaJa pisze:

  Czym tak naprawdę jest islam? To trzeba obejrzeć! (Film bez lektora – polskie napisy)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s